Úterý 19. březen 2024 12:57
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
CapXmaster

Zpomalení čínské ekonomiky

img

MĚĎ na nejvyšších úrovních za 11 měsíců 💥

15.03.2024 Měď poprvé od dubna 2023 stoupla nad 9 000 USD za tunu. Investoři oceňují riziko těžby a zastavení výroby v bojujících čínských hutích tváří v tvář rostoucí míře zpracování mědi.
img

Fidelity International: Výhled na rok 2024 v Asii – Na vlně růstového momenta

07.12.2023 Zpomalení čínské ekonomiky i silný americký dolar podkopával v uplynulém roce značné růstové tempo mnoha asijských ekonomik. V roce 2024 by však měl růst znovu převládnout.
C:\\fakepath\\Global3.png

OECD zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta

29.11.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta, zatímco dosud počítala s tříprocentním růstem. Příští rok tempo růstu dál zpomalí a dosáhne 2,7 procenta, globální ekonomika se ale vyhne takzvanému tvrdému přistání. OECD to uvedla ve své dnešní zprávě.
img

Zvrat ve vývoji na Wall Street: Měli by se čeští investoři obávat zpomalujících amerických akcií?

31.10.2023 První polovina roku 2023 byla na finančních trzích ve znamení řady zajímavých událostí. Zatímco americké trhy vykazovaly v prvních měsících sílu, existují obavy, že tato dynamika může slábnout. V tomto článku se budeme zabývat tím, zda by se investoři měli obávat oslabení amerických trhů, a prozkoumáme možné ukazatele této ztráty dynamiky.
img

Ranní shrnutí (19.10.2023)

19.10.2023 Asijské akcie zaznamenaly výrazný výprodej v důsledku obav z rostoucích výnosů státních dluhopisů a zvyšujícího se napětí na Blízkém východě.
img

EUR/USD: Euro klesá po jestřábím překvapení ECB

15.09.2023 Evropská centrální banka překvapila účastníky trhu zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Musíme vzdát hold ECB, která nezapomněla, jak překvapit! I když takové neočekávané kroky, typické například pro centrální banku Nového Zélandu, nejsou pro ECB charakteristické a svědčí o slabé úrovni komunikace. Některé jestřábí náznaky zazněly od některých zástupců Banky (například Klaas Knot navrhl nepodceňovat potenciál jestřábího scénáře), ale celkově trh převážně očekával jiný výsledek. Pravděpodobnost zachování statu quo byla odhadována na zhruba 60-70 % a tato důvěra byla také utvářena opatrnými/holubičími prohlášeními členů ECB. Slabé PMI, ZEW, IFO, rozporuplná zpráva o růstu inflace v eurozóně, slabé maloobchodní tržby, pokles průmyslové výroby a zpomalení čínské ekonomiky. Všechny tyto faktory také hovořily ve prospěch vyčkávacího postoje. Proto se rozhodnutí ECB zdá být tak nepřirozené.
img

Zpomalení čínské ekonomiky vyvine tlak na komoditní měny. Přehled USD, NZD, AUD

07.09.2023 Caixin index PMI upozornil na přetrvávající problémy v čínské ekonomice, a to i přes určitou stabilní aktivitu ve výrobním a stavebním sektoru. Čínský PMI Caixin Services v srpnu klesl na 51,8 z 54,1 v červenci ve srovnání s prognózami 53,5, což je nejnižší hodnota od prosince. Není třeba říkat, že zpomalení Číny nevyhnutelně vyvine tlak na měny jejích hlavních obchodních partnerů. Existuje tedy vyšší šance, že novozélandský dolar (kiwi) a australský dolar (aussie) mohou dále klesat.
img

Náročné podmínky pro zlato

21.08.2023 Z posledního týdenního průzkumu věnovaného zlatu vyplývá, že analytici z Wall Street věří pro tento týden v medvědí trend, zatímco sentiment u retailových investorů je zhruba vyrovnaný. Analytici mají za to, že růst výnosů amerických dluhopisů, který ve čtvrtek dosáhl nového patnáctiletého maxima, zůstává významným omezujícím faktorem zlata. Investory odrazuje i zpomalení čínské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-16082023-45-zm.jpg

Forex: Po zprávě o inflaci v Británii posiluje libra, jüan je na devítiměsíčním minimu

16.08.2023 Po zprávě o vývoji inflace v Británii posiluje libra, kolem 18:45 SELČ k dolaru přidávala 0,35 procenta na 1,2750 GBP/USD a mohla by vykázat největší jednodenní růst za dva týdny. Čínský jüan je kvůli obavám o rozsah zpomalení čínské ekonomiky na devítiměsíčním minimu.
img

Ekonomický kalendář: projevy bankéřů FEDu v centru pozornosti!

08.08.2023 Začátek evropské peněžní seance přináší mírný pokles. Kontrakty na německý index DAX jsou opět oceněny pod úrovní 16 000 bodů. DE30 dnes ztrácí 0,60 % a pohybuje se kolem 15960 bodů.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínské hospodářské oživení překvapivě zpomaluje

31.05.2023 Čínské hospodářské oživení překvapivě zpomaluje. Druhý měsíc po sobě se snížil index nákupních manažerů a slábne i index výrobců ve službách. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Po USA druhá největší světová ekonomika se tak z pandemie covidu-19 vzpamatovává pomaleji, než mnozí čekali.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Čína zažívá největší lidové bouře od roku 1989, ropa proto prudce zlevňuje. To může těšit české motoristy, ne však ty maďarské – těm pohonné hmoty kvůli včerejšímu omezení stropů zdraží

28.11.2022 Světové trhy, včetně akciových či surovinových, se dnes otřásají kvůli probíhajícím lidovým bouřím v Čině. Ty jsou podle expertů nejvíce konfrontační od roku 1989, kdy tehdejší nepokoje vyvrcholily nechvalně proslulým masakrem na pekingském Náměstí nebeského klidu.
img

Tesla roste po vyšším doporučení Citi 📈

23.11.2022 Navzdory obavám z návratu čínské politiky Covid Zero, která by mohla zasáhnout továrny Tesly (TSLA.US), dnes akcie vlajkové společnosti Elona Muska posilují o téměř 6 % díky zvýšení ratingu akcií od Citi. Akcie společnosti za měsíc ztratily téměř 20 %, a to i přes oživení indexů:
img

Globální ekonomika je na pokraji recese způsobené politikou Fedu

01.11.2022 Nyní hodně záleží na rozhodnutí, které Fed udělá ve středu. Je pozoruhodné, že trhy již předpověděly výsledek zasedání. Předpokládají, že regulátor zvýší základní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů. Většina analytiků také ve středu očekávala nárůst o 75 bazických bodů. Poté může Fed zvýšit srovnávací sazbu o 50 bazických bodů a později o 25 bazických bodů. Poté si regulátor pravděpodobně udělá pauzu, aby analyzoval reakci inflace na úrokovou sazbu 4,75 %. Někteří členové FOMC se domnívají, že by to mělo stačit k tomu, aby se inflace během příštího roku nebo dvou posunula k 2% cíli. Pokud Fed zaznamená sebevědomý pokles inflace, může začít snižovat referenční sazbu blíže ke konci roku 2023.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Světová banka kvůli zpomalení růstu v Číně zhoršila výhled růstu východní Asie

27.09.2022 Hospodářský růst ve východní Asii a Tichomoří letos kvůli zpomalení růstu v Číně prudce oslabí. V příštím roce ale znovu nabere na tempu, uvedla v tiskové zprávě Světová banka (SB). Letos očekává zpomalení růstu v regionu na 3,2 procenta, zatímco v dubnu odhadovala tempo růstu na pět procent. Loni hospodářství regionu vykázalo růst o 7,2 procenta.
C:\fakepath\trader-18042022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.04.2022 1) V pátek 15.4.2022 zůstaly kvůli velikonočním svátkům všechny hlavní trhy uzavřeny. V pondělí 18.4.2022 se bude obchodovat pouze na burzách v USA, Kanadě a Japonsku.
C:\\fakepath\\trader-18042022-5-zm.jpg

Čínská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 4,8 procenta

18.04.2022 Hrubý domácí produkt Číny za první čtvrtletí letošního roku v meziročním srovnání vzrostl o 4,8 procenta. Růst je sice větší než 4,4 procenta, která předpokládali analytici, zároveň se ale zvýšilo riziko prudkého zpomalení čínské ekonomiky v příštích měsících kvůli omezením souvisejícím s bojem proti šíření koronaviru a válce na Ukrajině. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Rychle se šířící covid v Číně je novým strašákem pro světovou i českou ekonomiku. Motoristům v ČR však může zlevnit benzín i naftu

28.03.2022 V Číně se šíří covid nejrychleji od doby propuknutí pandemie ve Wu-chanu před více než dvěma lety. Nyní je zasažena obzvláště Šanghaj. Město s 25miliony obyvatel je v režimu obří uzávěry, kdy vždy jedna polovina obyvatel má zákaz vycházení. Tento striktní režim, jenž je v souladu s čínskou nulovou tolerancí covidu, letos může čínskou ekonomiku připravit o 0,4 procentního bodu jejího celoročního růstu. Ten tak může skončit pod úrovni pěti procent. Šanghaj je totiž ekonomickým motorem celé Číny.
img

Zpomalení čínské ekonomiky by mohlo potenciálně poškodit globální trh s ropou

18.01.2022 S odkazem na statistiky z Pekingu agentura Reuters uvedla, že dovoz ropy do Číny poprvé za dvě desetiletí meziročně klesl o 5,4 %. Podle zprávy byla důvodem poklesu touha Pekingu snížit množství přebytečného paliva.
C:\fakepath\trader-15122021-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.12.2021 1) Americká automobilka Tesla začne zkušebně přijímat za některé své doprovodné produkty, ovšem nikoli za vozy, kryptoměnu dogecoin. Napsal to na twitteru šéf výrobce elektromobilů Elon Musk. Kryptoměna po jeho příspěvku posílila až o více než 20 procent.
C:\fakepath\global economy.jpg

D&B: Globální obchodní rizika se ve 4. čtvrtletí mírně zhoršila

15.12.2021 Globální obchodní rizika se ve čtvrtém čtvrtletí mírně zhoršila. Mezi ta nejvýznamnější patří inflace v souvislosti s energetickou krizí, pnutí mezi USA a Čínou a pandemie covid-19. Firmy, které podnikají na více trzích, také ovlivní zpomalení čínské ekonomiky, problémy v dodavatelsko-odběratelských řetězcích nebo politika v EU. Vyplývá to ze zprávy společnosti Dun & Bradstreet (D&B).
img

Graf dne: NIKL (15.11.2021)

15.11.2021 Průmyslové kovy jsou nejhůře se vyvíjející skupinou aktiv na finančních trzích na počátku týdne. Nálada se zhoršila po zveřejnění dat ekonomické aktivity z Číny za říjen. Z detailů vyplývá, že výroba oceli v říjnu 2021 byla nejnižší od prosince 2017. Navíc cena oceli vymazala takřka veškerý letošní cenový růst. Investoři se bojí zpomalení čínské ekonomiky a primárně poklesu výkonu realitního sektoru. Nikl je komoditou, která je aktuálním negativním vývojem výrazně zasažena. Ceně se podařilo zastavit klesající trend na počátku listopadu v blízkosti úrovně 38,2 Fibo retracementu posledního rostoucího impulsu, nicméně korekce poklesu byla brzy zastavena na 23,6 % retracementu. Nyní Nikl testuje spodní limitu rostoucího kanálu. Průraz pod spodní limitu by zkalil další výhled vývoje ceny. Hlavním supportem je spodní limita lokální tržní geometrie v blízkosti 50 % retracementu (18 500 oblast).
img

Palivové trhy na vzestupu, Čína nakupuje „za každou cenu“

06.10.2021 Komoditní sektor má za sebou další týden extrémních pohybů cen, kdy se globální ekonomikou i komoditními trhy otřásaly dopady čínské a evropské energetické krize. Kromě toho se musel trh vypořádat s posilujícím dolarem, rostoucími cenami paliv a náklady na financování stoupajícími kvůli zvyšování výnosů z amerických vládních dluhopisů. To vše se může negativně podepsat na růstu a ohodnocení akciového trhu. Některé ekonomiky tak musí čelit riziku stagflace, což je období inflace spojené se zpomalením růstu.
img

Evergrande nejsou Lehmani, ale binec po nich taky zůstane

20.09.2021 Čínský realitní gigant Evergrande se již několik týdnů zmítá v problémech. Společnost čelí platební neschopnosti. Dle dosavadních vyjádření nemá ani na nejbližší splátky úroků. Až 1,5 milionu čínských domácností se pravděpodobně nedočká svého zaplaceného bytu. Hlavní otázkou zůstává, jak se k problému postaví čínské politburo. To ovlivní, jak moc se problémy Evergrande nakonec podepíší na globálních finančních trzích.
img

Hospodaření skupiny PPF neblaze zasáhl koronavirus, jde ale jen o přechodný útlum její výkonnosti

03.11.2020 Hospodaření skupiny PPF neblaze zasáhla letošní kronovairová krize. Přesto, že skupina PPF je značně geograficky diverzifikovaná, citelnému dopadu krize neunikla, neboť rozsah zejména první vlny krize byl prakticky celosvětový.
img

Stát v únoru hospodařil s největším deficitem v historii

02.03.2020 Státní rozpočet hospodařil za první dva měsíce tohoto roku s deficitem 27,4 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je tak výsledek horší o 7,5 mld. Kč. Zároveň je to také nejhorší únorový výsledek v moderní historii.
img

Špatné zprávy mnoho škod nenapáchaly, akcie lehce v červeném. Koruna ustupuje

18.02.2020 Poté, co akciové trhy vytěsnily problémy spojené s koronavirem a pohybovaly se na historických maximech, přišlo varování firmy Apple, že nesplní nedávno stanovené cíle pro tržby za aktuální kvartál. Společnosti z technologického sektoru jsou asi vůbec nejcitlivější na problémy ve výrobních řetězcích, jejichž velká část se navíc nachází v Číně. Proto se i zmíněné oznámení setkalo s poměrně negativní reakcí, když upozornilo, že předpokládané zpomalení čínské ekonomiky nezůstane bez následků ani v západním světě.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika klesla nejvíce od roku 2014

17.02.2020 Japonská ekonomika v období říjen až prosinec klesla v celoročním přepočtu o 6,3 procenta, což byl nejvyšší propad od období duben-červen 2014. Důvodem bylo zvýšení daně z obratu a devastující tajfun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.
img

Měsíc koronaviru. Jak se dotýká české i světové ekonomiky?

31.01.2020 K ohlášení prvního případu nakažení koronavirem v čínském městě Wu-chan došlo 31. prosince 2019. Nyní se počet nakažených přehoupl přes 5 000, z nichž 132 virus nepřežilo. Míra úmrtnosti je čínskou vládou stanovena mezi dvěma a třemi procenty a ve dvaceti tamních městech platí restrikce ohledně cestování. Česká republika se podle hlavní hygieničky viru bát nemusí, ekonomika by se však nakazit mohla.
C:\fakepath\vir-28012020-lv.jpg

Analytik: Pokud bude koronavirus jako SARS, ztráty budou 100 mld. USD

28.01.2020 Pokud nabude infekce koronavirem rozměrů epidemie SARS z roku 2003, světová ekonomika nebude tratit více než 100 miliard dolarů (2,29 bilionu Kč). ČTK to dnes řekl analytik skupiny Natland Petr Bartoň. Jde o hodnotu, kterou americká ekonomika vyprodukuje zhruba za 44 hodin, dodal.
img

Jak koronavirus zasáhne českou ekonomiku? Způsobí tu propouštění?

28.01.2020 Zpomalení čínské ekonomiky o jeden procentní bod vyvolává zpomalení ekonomik střední a východní Evropy v rozsahu od 0,25 do 0,3 procentního bodu, vyplývá z výpočtu České národní banky. Pokud by tedy například šíření nákazy koronavirem vedlo ke zpomalení čínské ekonomiky z šesti- na pětiprocentní roční růst, tj. o jeden procentní bod, Česko musí počítat s tím, že neporoste tempem 2,2 procenta, nýbrž tempem 1,9 procenta.
img

Amazon na špici nejvíce obchodovaných akcií roku 2019

17.01.2020 Pro investory i obchodníky byly výnosy z globálně obchodovaných akcií v posledním roce mnohem vyšší, než je mohlo napadnout i v těch nejdivočejších představách. Vždyť index S&P 500 vzrostl o 29 % a výsledky byly nejlepší od roku 2013. Při zpětném pohledu na toto, pro investory velmi výnosné období, teď může Saxo Bank označit pět firem, jejichž akcie byly mezi klienty v roce 2019, kdy akciové trhy dosáhly dosud nepoznaných výšin, nejpopulárnější.
img

Schůzka FOMC: Powell si strategicky nechal pootevřená dvířka

13.12.2019 Prosincová schůzka nepřinesla žádné velké změny. Úrokové sazby zůstaly stejné a Fed jen zopakoval svůj názor, že ekonomika šlape podle plánu. Během následné diskuse byl velkým tématem nedávný vývoj na repo trhu.
img

OECD prognózuje nejslabší globální růst za poslední dekádu

21.11.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydala novou prognózu světové ekonomiky. Oproti prognóze ze září nejsou přítomny žádné zásadní změny a můžeme říci, že odhady růstu HDP odpovídají odhadům dalších institucí jako Mezinárodní měnový fond, Světová banka či Capital Economics.
img

Investice do vzácných kovů není jenom o zlatě

15.10.2019 Zlato v posledních měsících velmi posilovalo, za třetí kvartál zhruba o 8 %, meziročně dokonce o celých 26 %. Jeho hlavní výhodou však stále zůstává uchování hodnoty bez dramatických výkyvů v dlouhodobém horizontu. Neocenitelné je zejména v časech recese a hospodářských krizí, proto si stále drží prestižní nálepku bezpečného přístavu. Zlato však není jediný drahý kov, který je v hledáčku investorů na komoditních trzích. Mezi investiční hvězdy vzácných kovů patří bezesporu palladium (letošní číslo jedna v komoditách), platina a nesmíme opomíjet ani stříbro.
img

Šokující krach cestovky Thomas Cook

23.09.2019 Konec ikony mezi světovými cestovními kancelářemi, britské Thomas Cook, je krajně zarážející. Firma s takřka 180letou tradicí nevstupuje do insolvenčního procesu, ale končí rovnou v likvidaci. Neproběhne tedy ani pokus o záchranu alespoň části společnosti. Veškerý majetek cestovní kanceláře tak nyní bude kvapem rozprodán, aby byli uspokojeny pohledávky věřitelů s přednostním právem takové kompenzace při zániku společnosti.
img

Trump „mává“ s cenou ropy, pohonné hmoty v Česku zlevňují

12.09.2019 Benzín v uplynulém týdnu opět mírně zlevnil, nafta jakbysmet. Litr benzínu je o devět haléřů levnější než před sedmi dny, stojí 32,48 koruny, a je tak nejlevnější od letošního dubna. Nafta v průměru vyjde na 31,69 koruny, o pět haléřů méně než před týdnem, a je rovněž nejlevnější od dubna.
img

Slabá koruna brání výraznějšímu zlevnění pohonných hmot v ČR

05.09.2019 Benzín v uplynulém týdnu zlevnil, nafta jakbysmet. Litr benzínu je o šest haléřů levnější než před sedmi dny, stojí 32,57 koruny, a je tak nejlevnější od letošního dubna. Nafta v průměru vyjde na 31,74 koruny, o sedm haléřů méně než před týdnem, a je rovněž nejlevnější od dubna.
C:\fakepath\TOP5-02092019-LV-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2019 1) Čínský jüan v srpnu oslabil vůči americkému dolaru o 3,8 %, což je nejvýraznější měsíční pokles od měnové reformy v roce 1994. Důvodem je obchodní válka se Spojenými státy a rovněž zpomalení čínské ekonomiky, uvedl britský list Financial Times. Analytici přitom ještě počítají s dalším oslabením jüanu.
C:\fakepath\juan.jpg

Čínský jüan v srpnu klesl vůči dolaru nejvíce za 25 let

30.08.2019 Čínský jüan v srpnu oslabil vůči americkému dolaru o 3,8 procenta, což je nejvýraznější měsíční pokles od měnové reformy v roce 1994. Důvodem je obchodní válka se Spojenými státy a rovněž zpomalení čínské ekonomiky, uvedl britský list Financial Times. Analytici přitom ještě počítají s dalším oslabením jüanu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 28.8.2019

28.08.2019 Zpřesněná data o německém hrubém domácím produktu potvrdila jeho mezikvartální pokles o 0,1 % za druhé čtvrtletí tohoto roku. Zároveň byla zveřejněna jeho podrobnější struktura, ze které vyplynulo, že hlavní podíl na tomto výsledku měl pokles exportu, který odepsal 1,3 %. Za tím lze hledat zpomalení čínské ekonomiky a globální obchodní spory. Nedařilo se ani německému stavitelství, které zpomalilo o 1 %. Naopak nadále rostla spotřeba domácností (+0,1 %) i vlády (+0,5 %).
img

Čekání na fiskální impuls jako čekání na Godota?

27.08.2019 Spojené státy označily Čínu za měnového manipulátora a otevřely další roční kolo jednání před uplatněním nových amerických sankcí. Centrální banky opět zachránily finanční trhy, když potvrdily, že zahajují nový cyklus uvolňování. Volatilita prudce vzrostla a dosáhla téměř svého maxima od začátku roku. Není tedy překvapením, že investoři hledají bezpečný přístav, zejména u zlata. Pokud jde o makroekonomiku, růst ani obchod se ve druhém pololetí pravděpodobně nezotaví a riziko recese evidentně vzrůstá.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Bloomberg: Čína oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA

05.08.2019 Čína reaguje na nová americká cla, která by se měla dotknout téměř veškerého jejího vývozu do Spojených států. Peking dnes domácí měnu jüan oslabil na nejnižší hodnotu za více než deset let a požádal státní společnosti, aby pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA, napsala agentura Bloomberg.
img

Francouzská ekonomika motorem eurozóny

17.07.2019 Francouzská ekonomika bude letos díky silnému toku úvěrů a fiskálním stimulům daleko odolnější než zbytek eurozóny. Země však nedokázala plně využít prostředí s nízkými úrokovými sazbami, aby se dostala do oblasti luxusnějších trhů a služeb. Zároveň přetrvávají obavy, že v odvětvích, která jsou v mezinárodním kontextu nejzranitelnější, se připravují plány na propouštění.
img

Jedna velká fundamentální divergence

13.06.2019 Korelace některých měnových párů s komoditami je starou známou skutečností odrážející fakt, že daná země je z velké míry závislá na exportu dané suroviny. Proto se třeba kurz ruského rublu dlouhodobě pohybuje stejným směrem jako ceny ropy. A když se jejich cesty rozdělí, je dobré mít se na pozoru ohledně možných obchodních příležitostí.
img

Obchodní válka zpomaluje českou ekonomiku, ale mohlo být i hůř. ČR však roste ani ne polovičním tempem v porovnání s Maďary, zaostává i za Slováky

15.05.2019 Tempo růstu české ekonomiky v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvolnilo, když vykázalo úroveň 2,5 procenta. Oproti poslednímu čtvrtletí roku 2018, v němž ekonomika meziročně rostla tempem 2,6 procenta, došlo v období od letošního ledna do března pravděpodobně ke zvolnění meziroční dynamiky růstu spotřeby domácností, investic i vládních výdajů, přičemž záporný příspěvek zahraničního obchodu se navýšil. Maloobchodní tržby zůstaly na silné úrovni, zároveň je ovšem patrný pomalejší letošní rozjezd vládních investic. Detailnější informace budeme mít k dispozici koncem měsíce, kdy se také dnešní předběžný odhad v rámci upřesnění může změnit, a to oběma směry.
img

Obchodní válka zpomaluje českou ekonomiku. Ta letos roste opět citelně pomaleji než ekonomika polská, maďarská i slovenská

12.05.2019 Tempo růstu české ekonomiky v prvním letošním čtvrtletí dle našeho předpokladu meziročně zvolnilo, když vykázalo úroveň 2,4 procenta. Oproti poslednímu čtvrtletí roku 2018, v němž ekonomika meziročně rostla tempem 2,6 procenta, došlo v období od letošního ledna do března ke zvolnění meziroční dynamiky růstu spotřeby domácností, investic i vládních výdajů, přičemž záporný příspěvek zahraničního obchodu se navýšil. Maloobchodní tržby zůstaly na silné úrovni, zároveň je ovšem patrný pomalejší letošní rozjezd vládních investic.
img

Světové trhy jsou v šoku, hrozba krize v ČR se zvyšuje. Trump „hodil vidle“ do jednání s Číňany

06.05.2019 Čínská měna dnes oslabila nejvýrazněji za poslední tři roky, asijské akciové trhy se propadly, například ten šanghajský nejvíce od října 2018, a termínové kontrakty na dnešní americké akciové obchodování padají též. Dnes lze očekávat celosvětový burzovní „výplach“. Jedná se o výsledek včerejšího tweetování amerického prezidenta Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu na Twitteru oznámil, že od pátku uvalí na čínský dovoz do USA další cla. Jednání s Číňany o smíru ve vzájemné celní válce dvou největších světových ekonomik se totiž podle něj až příliš vlečou.
img

Zvyšuje se pravděpodobnost, že Česká národní banka zvýší sazby

16.04.2019 Poměrně citelné inflační tlaky byly v březnu patrné v oblasti produkce napříč ekonomikou. Zejména kvůli loňské neúrodě, způsobené suchým a teplým počasím, druhý měsíc znatelně, meziročně více než osmiprocentním tempem, rostly ceny zemědělských výrobců. Táhne je zdražování producentů v oblasti rostlinné výroby. Dramaticky rostou ceny zeleniny, například cibule, nebo brambor. Poměrně markantní je rovněž zdražení obilovin, které se pak přenáší do pětiprocentního meziročního růstu cen pekárenských a cukrářských výrobků. Zrychlení inflačních tlaků lze navíc v příštích měsících očekávat také v oblasti živočišné produkce, která v březnu meziročně v zásadě stagnovala. Kvůli epidemii afrického moru prasat v Číně lze totiž očekávat až pětinové zdražení vepřového, které se v jisté míře promítne do zdražení dalších živočišných výrobků.
img

Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně

26.03.2019 Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné. Především se jedná o měny zemí závislých na produkci komodit, tedy měny komoditní. Hospodářský růst je klíčový pro růst poptávky po komoditách a při jeho zpomalení se vystavují riziku komoditní měny jako je australský nebo novozélandský dolar.
img

ČEZ loni zavrávoral, čeká jej však dobrá budoucnost. Pomůžou mu drahé emise i konec německých elektráren

19.03.2019 Ziskovost společnosti ČEZ loni zaostala jak za očekáváním trhu, tak firmy samotné. ČEZ svůj provozní zisk (EBITDA) za loňský rok odhadoval na úrovni 50 až 51 miliard, dosáhl však jen zisku 49,5 miliardy. Čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy se snížil meziročně o 37 procent na 13,1 miliardy, zatímco trh předpokládal pokles na 13,8 miliardy. Horší, než nač trh sázel, bylo hospodaření ČEZ i v samotném posledním čtvrtletí roku 2018. Akcie ČEZ v reakci na zveřejnění výsledků nejprve reagovaly poklesem až o 0,8 procenta, poté ztrátu umazaly a pohybují s v mírně růstovém pásmu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy stagnují, faktory na trhu jsou vyrovnané

05.03.2019 Ceny ropy dnes stagnují. Faktory na trhu jsou víceméně vyrovnané. Na jedné straně omezování produkce členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců a na straně druhé obnovení těžby z největšího libyjského naleziště a v návaznosti na zpomalení čínské ekonomiky také vyhlídky na slabší poptávku.
img

Co se propadne spolu s Čínou?

04.03.2019 Z Číny přichází studená sprcha. O vývoji druhé největší ekonomiky se dlouho hovořilo jako o neudržitelném investičním modelu financovaném dluhovou pyramidou. Podle posledních tvrdých dat se zdá, že v Číně se tento model zadrhává a vzhledem k provázanosti a velikosti místní ekonomiky, která je v mnoha měřítkách srovnatelná s tou americkou, se mají trhy čeho obávat. Otázkou je, jaký by měl případný tvrdší pád dopad na aktiva na finančních trzích.
C:\fakepath\20160930-japan-economy.jpg

Japonský zpracovatelský průmysl zaznamenal pokles

21.02.2019 Japonský zpracovatelský průmysl v únoru poprvé od roku 2016 zaznamenal pokles. Továrny omezují výrobu v reakci na snížení domácí poptávky a vývozních objednávek, vyplynulo z dnes zveřejněného soukromého obchodního průzkumu. Index nákupních manažerů (PMI) se tento měsíc snížil na 48,5 bodu z lednových 50,3 bodu, uvedla agentura Reuters.
img

ČNB sazby nemění, po bouřlivém jednání převážil strach z neblahého vývoje v zahraničí

07.02.2019 Bankovní rada České národní banky se dnes rozhodla ponechat klíčové úrokové sazby beze změny. Stalo se tak zjevně po náročné debatě. O hodinu totiž bylo posunuto oznámení jejího výsledku, což se stalo poprvé za více než šest let. Náročnost debaty odráží náročnost situace, ve které se nyní centrální bankéři nacházejí. Na jedné straně registrují nadále solidní stav české ekonomiky, zejména pak stále poměrně napjatý trh práce. Na straně druhé ovšem nemohou nevidět poměrně citelné zhoršování ekonomické situace v zahraničí.
C:\fakepath\wall street.jpg

Wall Street čeká pokles firemních zisků

04.02.2019 Analytici z Wall Street přehodnotili své předpovědi zisků firemního sektoru v letošním prvním čtvrtletí a očekávají pokles o 0,8 procenta, zatímco ještě koncem prosince předpovídali růst o 3,3 procenta. Vyplývá to z průzkumu společnosti FactSet. Pokud se jejich prognóza naplní, půjde o první propad zisků od druhého čtvrtletí 2016.
img

Ropa má za sebou nejlepší leden v historii

01.02.2019 Ropa WTI za první měsíc v roce 2019 rostla o více jak 18% a zaznamenala tak nejlepší měsíc leden v historii. Ropě se podařilo stabilizovat její cenu poté, co 3 měsíce po sobě ztrácela. Cenu ropy nyní podporuje v růstu několik fundamentů včetně produkčních škrtů ze strany OPEC+, slabého amerického dolaru a sankce na venezuelskou státní ropnou firmu. Ropě se zároveň podařilo svést se na znovuobnoveném apetitu po rizikových aktivech, kde od začátku roku rostou také akciové indexy.
img

Výsledky Applu dobrý, ale… Peking spěchá, aby uchlácholil Trumpa, což může poškodit i Česko

30.01.2019 Pokud se Američané udobří s Číňany a jejich obchodní válka skončí, svět ještě zdaleka vyhráno nemá. Další na ráně bude Evropa, Českou republiku nevyjímaje. Největší hrozbu Babišově vládě stále ztělesňuje Trump.
img

Venezuelu drtí další sankce, ropa zdražuje

29.01.2019 Ropa dnes na světových trzích zdražila. Stalo se tak hlavně kvůli sankcím, které Washington uvalil na venezuelský státní ropný podnik PDSVA. Trh se obává, že sankce sníží export venezuelské ropy. Na místě tedy může být také obava ze zdražování pohonných hmot v České republiky. Nic takového ale zatím nehrozí. Jak benzín, tak nafta v ČR nadále pokračují ve svém cenovém poklesu, který započal loni v říjnu, resp. v listopadu. Předevčírem benzín Natural 95 zlevnil na úroveň 30,72 koruny, nejníže od loňského dubna. Cena nafty zase klesla na 31,14 koruny, čili nejníže od loňského května.
C:\fakepath\eurusd-29012019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.1.2019

29.01.2019 Akcie ve Spojených státech zahájily týden poklesem. Přispěly k tomu výsledkové zprávy firem Caterpillar a Nvidia, které vyvolala obavy, že zpomalení čínské ekonomiky a zavedení cel budou mít negativní dopad na zisky amerických firem.
img

Holubice Draghi opět srazil euro směrem dolů, PBOC se snaží nakopnout skomírající čínskou ekonomiku

25.01.2019 Člen FOMC Patrick Harker v pondělí v rozhovoru sdělil, že americká ekonomická data vypadají opravdu dobře a že v nejbližší době neočekává recesi.
C:\fakepath\gbpusd-23012019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.1.2019

23.01.2019 Americké akcie včera oslabil slabší globální ekonomický výhled, obavy o výsledek americko-čínských rozhovorů o obchodu a neuspokojivé odhady hospodaření firem uprostřed výsledkové sezony. Na forexovém trhu ztrácel americký dolar.
img

Trump letošní Davos vynechává, bude mu ale hodně pískat v uších

21.01.2019 Letošní Světové ekonomické fórum v Davosu, které se koná tento týden, se musí obejít bez účasti osoby, o níž se tam bude bezesporu nejčastěji diskutovat. Řeč je o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. On a další klíčoví muži americké administrativy – jako ministr financí Steven Mnuchin nebo obchodní zmocněnec Robert Lighthizer – nedorazí oficiálně kvůli částečné odstávce americké vlády, takzvanému shutdownu.
img

Čínská ekonomika zpomaluje, a to i kvůli obchodní válce. Trhy žijí nadějí, že i proto se podaří obchodní válku alespoň zmírnit

21.01.2019 Čínská ekonomika loni zpomalila. A letos zpomalí zase, zřejmě na 6,1 procenta. Nadějí je, že by mělo jít nakonec přece jenom o měkké přistání druhé nejsilnější světové ekonomiky. V roce 2018 vykázala Čína růst 6,6 procenta, expandovala tedy nejpomalejším tempem od roku 1990. V roce 1990 přidala jen 3,9 procenta. V letech 1992 až 1995 ale už růst ekonomiky soustavně přesahoval deset procent. To samé se pak Číně podařilo díky vstupu do Světové obchodní organizace v roce 2001 – v letech 2003 až 2007 taktéž rostla soustavně dvojciferným tempem. V roce 2007 dokonce o dnes již stěží uvěřitelných – a stěží opakovatelných – 14,2 procenta.
img

Po propadu cen ropy je očekávám růst

16.01.2019 Ceny ropy klesly a směřovaly k týdenní ztrátě. Sílící americký dolar oslabil celosvětovou poptávku po komoditách, které jsou oceňovány v amerických dolarech. Pak nastal propad na globálním akciovém trhu a investoři nechtěli riskovat.
img

Čínský pesimismus dopadá i na americké akcie

04.01.2019 V posledních dnech jsme na trzích mohli zpozorovat zelená čísla, po strmém pádu z poloviny prosince, tak byla korekce směrem nahoru na místě. Dnes, resp. z druhého na třetího ledna se na trzích děly velmi nepředvídané události. Rovněž byly zveřejněny důležité makroekonomické údaje, které částečně vysvětlují dění na trzích.
C:\fakepath\Shanghai-akcie.jpg

Šanghajské akcie se letos výrazně propadly

28.12.2018 Čínským akciím se letos nedařilo, trh poznamenalo hned několik nevítaných milníků. Hlavní index šanghajské akciové burzy Shanghai Composite od začátku roku odepsal téměř 25 procent, a zaznamenal tak nejhorší výsledek ze všech velkých akciových trhů na světě. Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou podle propočtů agentury Bloomberg snížila hodnotu akcií na burze o 2,4 bilionu dolarů (54,1 bilionu Kč), což je nejvíce od roku 2002, kdy Bloomberg začal tyto údaje sledovat.
img

Slabší růst čínské ekonomiky nelze svádět jen na obchodní válku

19.10.2018 Růst čínské ekonomiky zaostal ve třetím čtvrtletí za očekáváním v prvé řadě kvůli slabému výkonu tamního průmyslu, jehož meziroční expanze zpomalila z šesti procent ve druhém čtvrtletí na 5,3 procenta.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik by opět měly podpořit v růstu dolar

04.09.2018 Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira. Peso dokonce překonalo v procentuální ztrátě proti dolaru tureckou liru. Peso ztratilo od začátku roku více jak 50%, zatímco turecká lira ztratila téměř 44%.
img

Shrnutí červnového vývoje na finančních trzích

02.07.2018 Americká centrální banka (Fed) 13. června zvýšila základní úrokovou sazbu – Fed funds rate – o čtvrt procentního bodu na pásmo 1,75 – 2,0 %.
img

Světová ekonomika v nejlepší kondici od krize, první mráčky se začínají objevovat

17.04.2018 Světová ekonomika se momentálně nachází v nejlepší kondici od globální finanční krize z let 2007-2009. V loňském roce činil meziroční růst globálního HDP velice solidních 3,7 %, přičemž hospodářský růst byl silně synchronizován napříč všemi klíčovými ekonomikami v čele s Čínou, jejíž HDP vzrostlo o 6,9 %. Silná dynamika světové ekonomiky pokračuje také v prvních čtyřech měsících letošního roku s tím, že za celý rok 2018 byl měl dle OECD růst globálního HDP na úrovni 3,9 % ještě mírně překonat uplynulý rok 2017. Česká ekonomika přitom v loňském roce přidala 4,5 % a v letošním roce by mělo HDP českého hospodářství vzrůst také o velice slušných 3,5 %.
img

Rozbřesk: Emerging markets opět na koni a další test poptávky po českých bondech

07.02.2018 Ty tam jsou časy, kdy novinovým titulkům dominovaly obavy z prudkého zpomalení čínské ekonomiky či vážných hospodářských problémů Ruska. Rozvíjející se ekonomiky dokázaly od té doby překonat past klesající růstové dynamiky – v níž ustrnuly během první pětiletky tohoto desetiletí – a vyšvihnout se k solidnímu růstu v roce 2017. Jaké jsou vyhlídky na rok letošní?
img

Inflační výhled EU

24.01.2018 Inflace v eurozóně a růst mezd v roce 2018.   Vzestup ekonomiky eurozóny získal v roce 2017 hybnou sílu a v roce ...
img

Investice v roce 2018

23.01.2018 Globální ekonomické oživení pokračuje a je silně synchronizováno napříč světovými regiony. Aktuálně tak probíhá nejsilnější globální ekonomický růst od globální finanční krize z let 2007-2009. Inflace zůstává slabá, pod inflačními cíli klíčových centrálních bank, a to i přes velice nízkou míru nezaměstnanosti napříč světovou ekonomikou. Klíčové centrální banky proto zůstávají opatrné a měnovou politiku budou normalizovat velice pomalu a graduálně.
img

Výhled 2018 Fidelity International: Asijské dluhopisy ovlivní situace v USA

23.01.2018 V roce 2017 se asijským dluhopisům s vysokým výnosem dařilo dobře. I v letošním roce bude dynamika asijského trhu podporovat tyto dluhopisy. Asijské dluhopisy s investičním stupněm mají pozitivní dlouhodobý výhled, přesto mohou v roce 2018 zažít značné výzvy. Eric Wong, porfolio manažer společnosti Fidelity International komentuje: „Nejistota ohledně uvolňování rozvahy FEDu a nižší úroveň růstu v Číně může způsobit přecenění na trzích. Tato volatilita ale může přinést chytrým investorům zajímavé příležitosti.“
cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínských továrnách rostla v září nejrychleji za 5 let

01.10.2017 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Číny rostla v září nejrychleji od roku 2012. Továrny zvyšovaly výrobu díky silné poptávce a vysokým cenám. Výroba, počet nových objednávek a výstupní ceny rostly nejvíce za poslední rok a dále zrychlil stavební sektor. Zpráva, kterou včera zveřejnil čínský statistický úřad, zmírňuje obavy ze zpomalení čínské ekonomiky před důležitým politickým zasedáním.
cinsky juan2.jpg

MMF zvýšil odhad růstu Číny

16.08.2017 Čínská ekonomika v příštích třech letech poroste rychleji, než se doposud čekalo. Ekonomice pomůže neochota vlády omezit nebezpečnou výši zadlužení. Obrovské zadlužení však zvyšuje v budoucnu riziko krize. Uvedl to ve své zprávě o výhledu čínské ekonomiky Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Trumpovy plány ženou měď k největším ziskům za poslední roky

10.11.2016 Designovaný americký prezident Donald Trump slíbil, že omladí stárnoucí americká letiště, opraví vozovky a mosty a investoři sázejí na to, že bude pokračovat hodně, hodně mědi. Cena červeného kovu se na londýnské burze kovů (LME) dnes zvýšila až o více než 5 procent a za celý týden přidává zatím zhruba 13 procent. Vzhůru ale nemíří sama, rostou i ceny železné rudy, olova, zinku, hliníku – a akcie firem, které je produkují.
img

Další dobrá zpráva pro AUD? Cena australského uhlí se za poslední dva měsíce zdvojnásobila

15.09.2016 Včera jsem psal o dopadu čínské uvolněné měnové politiky na Čínu a potažmo Austrálii s Novým Zélandem. Dnes bych ke včerejšímu článku ještě jednu věc rád doplnil. Narazil jsem totiž na graf, který mi tak trochu vyrazil dech. Jedná se o cenu vysoce kvalitního koksovatelného uhlí v Austrálii, která se samozřejmě soustředí primárně na čínský trh. Vypadá to, že budeme asi brzy potřebovat větší graf?
img

Investoři se obracejí k obchodu s komoditami

14.09.2016 Obchody zprostředkované prostřednictvím obchodní platformy SaxoTraderGO od Saxo Bank naznačují, že mezi investory v letošním roce významně vzrostl zájem o obchodování s komoditami. Mezi nejobchodovanější patří ropa, zlato, stříbro a měď.
dow-jones-13072016.png

Dow Jones na rekord čekal přes rok

13.07.2016 Přednímu indexu amerických akcií Dow Jones Industrial Average trvalo déle než rok, než se v úterý vyhoupl...
img

Ozvěny trhu - Začíná komoditám svítat?

18.04.2016 Ceny kaučuku v letošním roce vylétly vůbec nejvíce ze všech komodit a zdražily o více jak čtvrtinu oproti začátku roku. O další příčky nejúspěšnějších komodit...
china-euro.jpg

Investice Číny v Evropě a USA jsou rekordní

10.03.2016 Investice Číny v Evropě a ve Spojených státech se loni navzdory zpomalení čínské ekonomiky dostaly na nový rekord. Celkově čínské státní a soukromé podniky investovaly v Evropě, tedy v zemích EU, Norsku a Švýcarsku, 23 miliard dolarů. V USA pak 15 miliard USD. Vyplývá to ze zprávy právnické firmy Baker & MacKenzie a konzultační společnosti Rhodium Group zveřejněné listem Financial Times.
img

Oslabení AUD/USD v dohledu

08.03.2016 Čínská obchodní bilance skončila v únoru v menším přebytku, než se očekávalo. Rozdíl mezi exportem a importem dosáhl 32,59 miliard amerických dolarů, namísto očekávaných 51 miliard. Export klesl meziročně o 25,4 procenta, import o 13,8 procenta. Tyto hodnoty výrazně překonaly už tak negativní výhled. Potvrzuje se, že čínská ekonomika stojí na prahu nové éry, ve které už neexistují jen zázračná čísla.
Zlato-09022016-LV-15.png

Goldman Sachs nevěří v růst zlata

09.02.2016 Vlivná investiční banka Goldman Sachs je ohledně růstu ceny zlata skeptická a v letošním roce...
cinsky juan.jpg

Čínské akcie zaznamenaly v lednu nejvyšší ztrátu od počátku krize

29.01.2016 Čínské akcie navzdory dnešnímu oživení zaznamenaly v lednu nejhlubší měsíční propad od začátku globální...
img

Čínský zahraniční obchod. Jak se změnil v posledním roce a kdo na zpomalení Číny doplatil nejvíce?

14.01.2016 Téma Číny je v posledních týdnech hodně horké, takže u něj ještě chvíli zůstaneme. Dnes si ale trochu zagrafujeme. Pát...
img

Japoncům padají exporty do Číny, pravděpodobnost recese (a zásahu BoJ) se zvyšuje

21.10.2015 Na horší data z Japonska jsme si už v posledních letech vcelku zvykli, takže dnešní statistiky zahraničního obchodu je...
img

Jen ve vleku akciové burzy

21.10.2015 Aktuální vývoj a výhled: Jen k dolaru klesá 0,1 %  d/d na 120,0. Trh drží úrovně kolem 120,0 díky posilování americkéh...
img

Jen: před daty USA přibývají důvody jeho růstu

14.10.2015 Aktuální vývoj a výhled: Jen k dolaru sílí 0,4 %  d/d na 119,3 po nečekaně slabších zprávách zářijových maloobchodních...
img

Jen teprve čeká na silný trend

07.10.2015 Japonský jen k americkému dolaru sílí 0,1 % d/d na 120,1, stále v rámci měsíční trojúhelníkové formace. Trh USD/JPY vykazuje dlouhodobě...
usa 14122014-3.png

Schodek zahraničního obchodu USA stoupl

06.10.2015 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 15,6...
euro 08012013-2.png

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla

05.10.2015 Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny v říjnu dále klesla a je nejhorší za devět měsíců. Investoři...
eurusd-02102015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.10.2015

02.10.2015 Ceny amerických akcií uzavřely čtvrteční obchodování bez výraznějších změn. Investoři čekají na údaje o zářijovém vývoji trhu práce ve Spojených státech, které dnes představí americká vláda. Příští týden navíc začnou americké podniky zveřejňovat hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.
img

Jen sleduje trhy a vyčkává v trojúhelníku

30.09.2015 Japonský jen k americkému dolaru slábne 0,4 % d/d na 120,3, stále v rámci měsíční trojúhelníkové formace. Trh USD/JPY vykazuje...
img

Jen uvnitř trojúhelníkové formace mírně slábne

23.09.2015 Japonský jen k americkému dolaru slábne 0,1 % d/d na 120,2, stále v rámci měsíční trojúhelníkové formace. Trh USD/JPY...
img

Akcie: Britské akcie pod tlakem po zveřejnění plánu Osborna

22.09.2015 Odpoledne odepisoval hlavní index FTSE 100 v Londýně 2,2% na 5 974,1 bodů a index FTSE 250 ztrácel 1,7% na 16 609,4 bodů poté, co...
img

Jen po CPI USA stále konsoliduje

16.09.2015 Japonský jen k dolaru slábne 0,1 % d/d na 120,5 po srpnovém Indexu CPI USA, který vykázal o něco nižší inflaci než se čekalo...
img

Nákupní apetit po riziku roste, akcie posilují; analýza USD/CAD, EUR/CAD, GBP/USD

09.09.2015 Americké akciové burzy po pondělní odmlce, kdy byly zavřeny kvůli státnímu svátku, v úterý získaly přes 2 procenta zisku, čímž umazaly...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Offshore | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | USD/SEK | EUR/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Aussie | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Bundesbank | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | G7 | GAAP | Grafy | Hedging | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční horizont | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Oscilátor | P/E | Penzijní fond | Platební bilance | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spotová cena | Spotový trh | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swing | Ticker | Trading | Trend | Trendová čára | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Měnová báze | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | Singapurský dolar | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Jaroslav Tupý | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | USDJPY | AUDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Apple | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Brent | Brokers | Cena | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Čínské investice | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Euro posiluje | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex market | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | HangSeng | HDP USA | HighSky | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index inflace | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Investiční | Investiční doporučení | Investiční mince | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | IQ Trade | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Online obchodování | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prodej dolaru | Prodej zlata | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | WTI | Highsky.cz | xTrade | X-Trade | Zahraniční měny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Báze | EBITDA | Elon Musk | Hold | Indie | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Provozní marže | ROCE | Tim Cook | Využití kapacit | CTA | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | Cukr | 1 milion | Burze | Easy forex | Investment | Traders | Evropské obchodování | Rhodium | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Danske Bank | TD Securities | Rabobank | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | CSI300 | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | MF Global | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Zlaté mince | S&P Dow Jones Indices | Agentura AP | Agentura DPA | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | CIX Markets | FIBO Group | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Renminbi | Evropské banky | Offshore jüan | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Fundamentální informace | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Globální akciové trhy | Propad cen komodit | Podnikatelská důvěra | Přehled | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index eura | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Obchodníci na burze | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | Ekonomická rizika | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Oficiální kurz domácí měny | Kurz domácí měny | Světové akciové trhy | John Kerry | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | FactSet | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Finanční injekce | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Čínské devizové rezervy | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Dogecoin | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Úroková sazba Fedu | Francouzská ekonomika | Bankéři | Propad akcií | Exxon | Chevron | Index energetického sektoru | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Nonfarm Payrolls | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Zisky firem | Hospodářská stagnace | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Indexové fondy | Klesající firemní zisky | Firemní zisky | Britské referendum | Výkon Dow Jonesova indexu | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Quantum | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Indická rupie | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Alphabet | xStation | Polský zlotý (PLN) | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Globtrex | IHS Markit | SaxoTraderGO | ex | Akcie firem | Purple Trading | Rhodium Group | Baker & MacKenzie | Keystone XL | J.P. Morgan | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Investoři na trzích | Globtrex.com | Návratnost investic | Veřejně obchodované fondy | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | United Overseas Bank | Štěpán Hájek | Chuť investovat | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Zonky | Investování do ETF | Developed markets | Objem obchodů na burzách | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americký S&P 500 | Krize v Turecku | Domácí měna | Růst firemních zisků | Ekonomické krize | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Poptávka po dolaru | Czech Fund | USMCA | Patrik Mackových | Kompozitní index | Trh s ropou | Reakce trhu | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Hodnota amerického dolaru | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | BinckBank | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Šanghajský akciový trh | Index šanghajské akciové burzy | Obchodované fondy | Fondy ETF | Denní objem obchodů | Investování za vypůjčené peníze | Zadluženost | Cíl ČNB | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Nadhodnocené akcie | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Oživení trhu | PDVSA | Pacific Life Fund Advisors | Analytici z Wall Street | Obchodní jednání | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Analytik Czech Fund | ESA 2010 | Statistický úřad | Akciový stratég | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Očekávání do budoucna | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Boris Johnson | Riziko recese | Fundamentální divergence | DE30 | Snížení sazeb | Fibo retracement | Prezidentka ECB | Cena železné rudy | Ceny niklu | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Britský premiér | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Americká cla | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Čeští investoři | Růst mezd | Nárůst cen ropy | Sazby ECB | PPF | Kjódó | Thomas Cook | Krach cestovky Thomas Cook | Krach cestovky | Finanční situace | Jakub Petruška | Ceny palladia | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Equinor | Investice do vzácných kovů | Vyšší úrokové sazby | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Digitalizace | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Trinity | Objem | Obchod | Trh práce | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zpomalení české ekonomiky | PLN/EUR | BAT | Růst cen | Bilance | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Lagardeová | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Globální trh | Konkurenti | Hospodaření státu | Omezení těžby | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Čínské zboží | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Prognózy | Nejistoty | Počet zemřelých | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Obchodní smlouvy | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Růst amerických akcií | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Americká automobilka | Porsche | Míra | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Předseda | xStation5 | Roku Inc | Bydlení | EY | Údaje z Číny | Ztráta | NERV | Stratég | Roční růst | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Návratnost | Netflix | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Poradenství | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Veřejné finance | Technické ukazatele | Ukazatele | Investování do ETF portfolií | Růst spotřebitelských cen v Británii | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nižší růst | Nejobchodovanější akcie | Akcie v Saxo Bank | Facebook Inc. | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Vyplácení dividend | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Trhy | Čínské úřady | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Reakce investorů | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | SARS | Epidemie koronaviru | Infekce koronavirem | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Epidemie SARS | Vývoj měnového páru USD/CNH | Zpomalení růstu | Dovoz z Číny | Růst v eurozóně | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Municipality | SEC | Britský statistický úřad | Medvědi | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ekonomické recese | Výhled růstu globální ekonomiky | Caixin/Markit | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | HSCEI | Rishi Sunak | Restrikce | Čínský růst | Tencent | Medvědí trend | Stimuly | Pokles HDP | Stimul | Zastavení výroby | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Značný pokles | Volatilita akciových trhů | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Spoření | Graf dne | Další růst | Růst | United Airlines | Potenciál | Platební neschopnosti | Izrael | Air Bank | Ekonomiky | Války | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Afrika | Údaje | Týdenní nárůst | Mexiko | Tvrdohlavost | Globální trh s ropou | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čínské oživení | Výpadky | Trh dluhopisů | Česká ekonomika letos | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | BMO | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | S&P500 | Spotřeba ropy | Hrubý domácí produkt Číny | Finanční pomoc | Posílení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Náklady na financování | Akcie padají | ISM pro sektor služeb | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Euro klesá | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Dopad krize | Průmyslové kovy | Sektor služeb | Medvědí scénář | CL | Zboží z Číny | JDE | Unie | ČR | Dlouhodobý výhled | Průraz | Reálná ekonomika | Zvyšování mezd | Nikola | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | HDP EU | Covid | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Zdroj příjmů | Ocenění | Šance | Ceny | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | MSCI Asia Pacific | Nikl | Odhad růstu HDP | Důvěra | Správci fondů | Caixin | Indonésie | Objem dovozu | Výhled na příští rok | Obchodní centra | Dluhopisy a zlato | Analytik XTB | Pohyby dolaru | Deglobalizace | Představitelé ECB | Ceny mědi | TSLA | Politici | Pacifik | Východní Asie | Biden | Pokles průmyslové výroby | Nařízení | Čínská aktiva | Hospodaření skupiny PPF | Aktivita v čínských továrnách | Nio | Očkování | Výhled na rok | NIO.US | Dopad na akcie | CARA | WU | Obavy o poptávku | Automobilka Tesla | Zinek | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Nio (NIO.US) | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Hodnotové akcie | Ministerstvo financí USA | Lockdowny v Evropě | Zvýšení ratingu | Rostoucí ceny | Objednávky | Saxo Group | Otevření ekonomik | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Ochota riskovat | Oslabení | Ruský ministr | Země OECD | Cíle | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dodavatelský řetězec | Vývoje ceny | Obchodní rizika | Odvětví | Pokles poptávky | Boom | HICP | Projekce | Byty | Proočkovanost | Výroby v továrnách | Společnosti | Opatření | Rivian | Evergrande | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | Covidové restrikce | Ceny plynu | Objem nových emisí | Čínský index | Problémy Evergrande | Corporate Governance | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | Palivové trhy | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Pozornost | RIVN | Maxim Manturov | RIVN.US | Společnost | Družba | Lockdowny | TIM | Rivian (RIVN.US) | Zahraniční politika | | Vietnam | Fibonacciho úrovně | Bidenova administrativa | Pokles cen zlata | Globální obchodní rizika | Dun & Bradstreet (D&B) | Druhá největší světová ekonomika | Hry | Válka na Ukrajině | Digitální ekonomiky | Klaas Knot | Banka Barclays | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Pokles inflace | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | NIO (NIO.US) | Covid v Číně | Inflace v Japonsku | Dodávky zemního plynu | Normalizace měnové politiky | Sergej Sobjanin | Starosta Moskvy | Hlavní investiční analytik | Covid Zero | Index HSCEI | Ceny plynu a elektřiny | Snížení inflace | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Zpráva o inflaci | Propad trhů | Zastropování cen | EU a USA | Zvýšení zadlužení | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Událost roku | Premiér Rishi Sunak | Rafinerie | Lidové bouře | Hospodářský pokles | USD za tunu | Globalizace | Velké recese | Niels Christensen | Výhled Saxo | Makroprostředí | Cenové dno | Asie | Silná poptávka | Vice | Čínské hospodářské oživení | Skončení přísné koronavirové politiky | Přísné koronavirové politiky | Guvernér RBA | Nižší ceny | DNO | Sydney | Ekonomické projekce Fedu | Projekce Fedu | Cena indexu | CHN.cash | Výhled na rok 2024 | El Niño | Commodity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Zpevňování koruny
Zpevňování kryptoměn
Zpevňující euro
ZPKT
Zpochybnění voleb
Zpochybnění výsledku
Zpomalení býčího akciového trhu
Zpomalení ceny
Zpomalení české ekonomiky
Zpomalení čínské ekonomické aktivity

Následující klíčová slova

Zpomalení ekonomického růstu
Zpomalení ekonomiky
Zpomalení globální ekonomiky
Zpomalení globálního růstu
Zpomalení hospodářského oživení
Zpomalení hospodářského růstu
Zpomalení inflace
Zpomalení inflace v ČR
Zpomalení japonské ekonomiky
Zpomalení německé ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple MT4 platforma nova
Potvrďte prosím... Zavřít