Úterý 15. říjen 2019 06:34
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
UFX

Klíčová slova - Daňové příjmy

C:\fakepath\Obr_2.jpg

Legalizácia marihuany dostala viaceré firmy na kanadský index TSX30

04.10.2019 Koncom roka 2018 v Kanade legalizovali marihuanu na rekreačné použitie, vďaka čomu sa firmám v tomto sektore darí stále viac a viac. Samozrejme sa to odrazilo aj na akciovom trhu a štyri marihuanové firmy sa nedávno dostali na nový kanadský index TSX30. Oplatí sa investovať do tohto odvetvia?
img

Investice zrychlují zatímco daňové příjmy slábnou

01.10.2019 Státní rozpočet za prvních devět měsíců skončil v deficitu 21,0 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci se jedná o zhoršení salda o 5,6 mld. Kč. Zároveň se také jedná o nejhorší zářijový výsledek od roku 2014.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA se za deset měsíců prohloubil o 27 procent

13.08.2019 Deficit federálního rozpočtu USA se za deset měsíců tohoto fiskálního roku prohloubil o 27 procent na 867 miliard USD (20 bilionů Kč). Výdaje rozpočtu rostly více než dvakrát rychleji než výběr daní. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\Japonsko.jpg

Příjmy z daní v Japonsku byly loni rekordní

26.06.2019 Daňové příjmy v Japonsku v uplynulém fiskálním roce stouply na rekordních 60,4 bilionu jenů (JPY; 12,6 bilionu Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na informace zdrojů z vlády. V prosinci vláda odhadovala, že daňové příjmy ve fiskálním roce do konce března 2019 budou činit 59,9 bilionu JPY.
img

Rozbřesk: Deficit českého rozpočtu narůstá

04.06.2019 Po nejhorším dubnovém výsledku státního rozpočtu za posledních sedm let přišel na řadu i nejhorší květnový výsledek. Hospodaření státu v letošním roce stále zaostává za očekáváním (plánem), a tak se už za prvních pět měsíců podařilo vytvořit deficit přesahující hranici padesáti miliard korun.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

SRN bude mít do čtyř let o 74,1 mld. eur z daní méně

10.05.2019 Německá vláda bude mít do roku 2023 k dispozici o 74,1 miliardy eur (1,9 bilionu Kč) daňových příjmů méně, než ještě na podzim loňského roku očekávala. Ukazuje to její prognóza, kterou včera v Berlíně představil ministr financí Olaf Scholz (SPD). Koaliční vláda konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) tak bude zřejmě muset lépe zvažovat některé své výdaje, pokud bude chtít nadále udržet vyrovnaný rozpočet.
img

Investice do konopí – 3 nejlepší marihuanové akcie 2019

05.04.2019 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
img

Rozbřesk: Slabá čísla z české ekonomiky

02.04.2019 První aprílový den rozhodně nepřinesl žádné povzbudivé zprávy z české ekonomiky. Zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) v průmyslu naznačil, že se situace v tomto – mimochodem největším tuzemském odvětví – i nadále zhoršuje. Březový index se dostal na více než šestileté minimum v důsledku velmi slabých zakázek ze zahraničí a naznačil tak, že lednový propad výroby ve zpracovatelském průmyslu nebyl posledním, respektive že se situace v průmyslu nezlepšovala ani v následujících dvou měsících. Slabý PMI rovněž již včera naznačil úpravu HDP za první kvartál jižním směrem. Český HDP ve 4Q podle finálních dat rostl o 0,8 % mezikvartálně (původně 0,9 %) a o 2,6 % meziročně (původně 2,8 %). Zpochybnil tak scénář akcelerace ekonomiky, s nímž počítá aktuální prognóza ČNB.
C:\fakepath\australie 14122014.png

Austrálie ukončí nejdelší období rozpočtových deficitů od 1970

29.03.2019 Austrálie je připravena ukončit nejdelší období rozpočtových deficitů od roku 1970. Návrh nového rozpočtu na fiskální rok do konce června 2020, který by měl představit ministr financí Josh Frydenberg příští týden v parlamentu, počítá s přebytkem 4,6 miliardy australských dolarů (75 miliard Kč), tedy zhruba 0,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP), uvedla agentura Bloomberg. Bude to poprvé od fiskálního roku 2008, tedy těsně před vypuknutím globální finanční krize, kdy rozpočet Austrálie skončí v přebytku.
img

Rozbřesk: Končí doba snižování státních dluhů

21.02.2019 ČR byla i v roce 2018 jednou z nejméně zadlužených zemí EU. Sice ještě nejsou k dispozici výsledky hospodaření celých veřejných financí, nicméně vývoj státního rozpočtu a především pak státního dluhu už o lecčems napověděl. Od roku 2013, kdy bylo zadlužení státu doposud historicky nejvyšší, tak s přestávkami docházelo k poklesu dluhu až na aktuálních 1,6 bilionu korun. V poměru k HDP jde o pokles o zhruba 11 procentních bodů až na přibližně 30 % HDP, kde byl dluh naposledy v roce 2009, kdy ekonomika zažila prudký propad. Z pohledu vlastního zadlužení tak ČR vstupuje do fáze očekávaného zpomalení hospodářského růstu s malým zadlužením a to větší kredibilitou a tudíž i flexibilitou.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německý rozpočet loni skončil přebytkem

11.01.2019 Německý státní rozpočet loni skončil přebytkem 11,2 miliardy eur (287 miliard Kč). Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva financí. Jde už o pátý rozpočtový přebytek v řadě. Letos je stejně jako v předchozích letech plánován vyrovnaný rozpočet.
img

Rozbřesk: Poslední letošní emise státních dluhopisů

21.11.2018 Dnes vstupuje Ministerstvo financí ČR s nabídkou nových státních dluhopisů na tuzemský kapitálový trh. Tentokrát půjde o bondy splatné za jedenáct a patnáct let v maximálním objemu pět miliard korun. Poté až do konce roku by podle dřívějších informací MF neměly na trh zamířit žádné další střednědobé nebo dlouhé státní bondy, pouze krátkodobé státní pokladní poukázky v objemu do deseti miliard korun, a to ještě v závislosti „na očekávaném výsledku hospodaření státního rozpočtu v roce 2018“.
img

Rozbřesk: Další rok s deficitem. Ropa Brent u 75 dolarů

20.06.2018 Ačkoliv se české ekonomice velmi dobře daří a daňové příjmy narůstají, má státní rozpočet v letošním a stejně tak i v příštím roce hospodařit se schodkem 50 mld. korun. Alespoň s tím počítá návrh rozpočtu pro následující rok, který je postaven na více než tříprocentním růstu HDP, rekordně nízké nezaměstnanosti a solidním růstu mezd v ekonomice.
img

Rozbřesk: ČR je čtvrtou nejméně zadluženou zemí EU

24.04.2018 Podle potvrzených zpráv Eurostatu hospodařila Česká republika v loňském roce s přebytkem ve výši 1,6 % HDP a její relativní dluh poklesl pod hranici 35 % HDP. ČR tak patřila mezi 13 zemí, jejichž veřejné rozpočty v roce 2017 vykázaly přebytek, a současně je i čtvrtou nejméně zadluženou zemí. Před námi bylo už jen Estonsko, Lucembursko a Bulharsko.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francouzský schodek loni splnil limit EU

26.03.2018 Schodek francouzských veřejných financí v loňském roce klesl na 2,6 procenta hrubého domácího produktu. Poprvé za deset let se tak dostal pod tříprocentní limit stanovený rozpočtovými pravidly Evropské unie. Vyplývá to z dnešní zprávy francouzského statistického úřadu INSEE.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.2.2018

09.02.2018 Z dnes zveřejněného záznamu z posledního jednání ČNB vyplývá, že velkým tématem diskuze bankovní rady byl vývoj eura. Ačkoli prognóza centrální banky počítá se silnějším posilováním koruny, než očekáváme my nebo trh, bankovní rada vnímá riziko oslabení koruny spojené s koncem kvantitativního uvolňování ECB. O tomto problému jsme psali již v naší lednové čtvrtletní strategii. Zároveň je v záznamu zdůrazňováno, že pokud bude posilování koruny mírnější, může centrální banka přistoupit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, s kterým aktuální prognóza ČNB nepočítá. Otázkou je, jestli jedno, resp. dvoje navýšení sazeb spolu s posilováním koruny bude ČNB stačit, aby dostala inflaci ke svému cíli do konce roku. Podle našeho názoru další kumulace inflačních tlaků (především mzdových) dotlačí ČNB i ke třetímu navýšení sazeb ještě v tomto roce. K tomu se přidává riziko „překoupenosti“ koruny a hromadného exitu z korunového trhu. Pokud si investoři vysvětlí nezvyšování úrokových sazeb jako přestávku v „normalizaci“ měnové politiky, mohou se rozhodnout odejít a náhle oslabit korunu.
img

Je na Slovensku vysoké, alebo nízke daňovo-odvodové zaťaženie?

06.12.2017 Tak ako každý rok, keď sa zvyšuje minimálna mzda, prípadne sa riešia iné sociálne opatrenia (ako teraz príplatky za prácu v noci), narážajú na seba dva tábory. Jedni tvrdia, že vyberáme málo daní, druhí zase, že práca je u nás vysoko zaťažená. Ktorý z nich má pravdu? Keď sa pozeráme na mediánového, teda bežného, zamestnanca, tak majú pravdu oba tábory.
img

Obrázky dňa: Firmy naďalej masívne opúšťajú Katalánsko. Už ich je takmer 2500

14.11.2017 Katalánska revolučná jeseň poškodí ekonomiku regiónu. Od referenda opustilo krajinu takmer 2500 firiem. Medzi nimi aj šesť zo siedmych zo španielskeho akciového indexu IBEX 35, teda tých najväčších. Daňové príjmy Katalánska teda utrpia. A ešte nemusí byť koniec, firmy naďalej opúšťajú región – v minulom týždni ich bolo 236 (@ecoeurope):
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.9.2017

01.09.2017 Podle zpřesněného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 2,5 % a meziroční tempo růstu zrychlilo na 4,7 %. Ve srovnání s prvním odhadem byl růst v obou případech revidován o dvě desetiny procenta nahoru. Za nejrychlejším meziročním růstem za poslední rok a půl stojí především růst investic a vývozu do zahraničí. V druhém čtvrtletí 2017 pozorujeme růst ve všech sektorech ekonomiky. V roce 2017 očekáváme tempo meziročního růstu české ekonomiky přes 3 %. Na druhou stranu neočekáváme překonání rekordního růstu z roku 2015, kdy ekonomika rostla meziročně o 5,4 %. Kromě růstu domácí a zahraniční poptávky po českých produktech, by mělo dojít také ke zrychlení čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: ADP report potvrdí dobrou situaci na americkém trhu práce

02.08.2017 Dnes bude zveřejněn pouze ADP report mapující situaci na americkém trhu práce. Ten by měl vykázat vysoký počet volných pracovních míst a nahrát tak kurzu dolaru. Včera jsme vydali naše nové Ekonomické výhledy pod názvem „Ve znamení silného růstu“. Více informací naleznete ZDE.
euro.jpeg

Německo chce zvyšovat státní výdaje

23.06.2017 Německá vláda hodlá zvyšovat státní výdaje do roku 2021 ročně o 40 miliard eur (zhruba jeden bilion korun) při současném udržování vyrovnaného rozpočtu. Z dokumentu ministerstva financí dnes citovala agentura Reuters.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Struktura českého HDP v Q1 17 ukáže na široce založený ekonomický růst

02.06.2017 Americký trh práce po výkyvech v předchozích měsících potvrdí dobrou kondici, když počet nových pracovních míst vykáže solidní údaj. I ostatní čísla z trhu práce v USA nebudou signalizovat žádné zhoršení situace. Průmyslové ceny v eurozóně opět v dubnu vykáží růst. Struktura českého HDP podle našeho odhadu ukáže na širokou paletu zdrojů ekonomického růstu.
nizozemsko.jpg

Nizozemsko mělo loni přebytek rozpočtu

17.05.2017 Nizozemská vláda loni dosáhla prvního rozpočtového přebytku od finanční krize. Přispěl k tomu růst ekonomiky, který byl rovněž nejvyšší od krizového roku 2008, sdělil dnes nizozemský ministr financí Jeroen Dijsselbloem.
nemecko 08012014.png

MMF vyzval Německo k investicím

15.05.2017 Německo by mělo využít své rostoucí daňové příjmy k investicím do infrastruktury, které by podpořily růstový potenciál jeho ekonomiky. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Země by podle něj měla rovněž povzbudit zaměstnavatele ke zvyšování mezd, jež by přispělo k růstu inflace v eurozóně.
img

Daňová reforma po Trumpovsky

27.04.2017 V sobotu to bude 100 dní, od kedy Trump nastúpil do svojho úradu. V predvolebnej kampani sa zastrájal, že hneď v prvý deň označí Čínu za menového manipulátora. Nestalo sa, dôvod je zjavný – posledné tri roky Čína intervenuje, aby zabránila oslabovaniu, nie posilňovaniu svojej meny.
img

Koniec Donalda Trumpa?

25.03.2017 Bol to raketový vzostup, ktorý spravil z Trumpa amerického prezidenta. Napriek všetkým pravdepodobnostiam dokázal presvedčiť Američanov, že je tá najlepšia voľba. Avšak po piatkovom fiasku sa zdá, že vrchol jeho politickej moci je už za nami. Následky budú veľké aj pre finančné trhy.
nemecko 08012014-2.png

Německo chce dál mírně zvyšovat výdaje

15.03.2017 Německá vláda plánuje až do roku 2021 postupně zvyšovat státní výdaje, aniž by se zvyšoval nový čistý dluh. Drží se tak svého cíle, že bude pokračovat ve vyrovnaném rozpočtu navzdory výzvám ze zahraničí, aby mnohem více zvýšila investice do infrastruktury a obrany. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na rozpočtové plány, do kterých měla možnost nahlédnout. Vláda kancléřky Angely Merkelové podle zdrojů z vlády předběžný rámec federálního rozpočtu na rok 2018 a fiskální plány do roku 2021 navržené ministrem financí Wolfgangem Schäublem schválila.
img

Investičná výnimka nie je zlý nápad. Pri dobre nastavených podmienkach

13.03.2017 V posledných týždňoch sa opäť začalo diskutovať o investičnej výnimke z dlhovej brzdy. Nie som nejaký fanúšik veľkých deficitov a dlhov. Výdavky na infraštruktúru však nie sú pri dobre nastavených pravidlách (k nim sa dostanem neskôr) vyhadzovaním peňazí von z okna, a preto ich nepovažujem za nejaký zlý nápad. A to minimálne kvôli kombinácii týchto štyroch dôvodov:
britanie 08012014.png

Britský ministr financí představí nový rozpočet

08.03.2017 Britský ministr financí Philip Hammond dnes představí britský rozpočet na další fiskální rok. Analytici podle agentury AP neočekávají výrazné zvýšení rozpočtových výdajů. Příznivý vývoj ekonomiky sice zatím podporuje daňové příjmy, země však čelí nejistotě kvůli plánovanému odchodu z Evropské unie.
nemecko 08012014-2.png

Německo čeká další rozmach ekonomiky

23.02.2017 Německá ekonomika je nyní v dobré kondici a v rozmachu založeném na spotřebě bude pravděpodobně pokračovat i letos. Přispět by k tomu měla rekordní zaměstnanost, růst reálných mezd a mimořádně nízké náklady na výpůjčky. Uvádí to dnešní zpráva ministerstva financí.
img

Dve americké vojny

14.02.2017 Pamätáte si na nášho sprievodcu rokom 2017? Tam sme písali o Cezhraničných daňových úpravách ako o potenciálne najväčšej udalosti nového roka. Zdá sa, že toto varovanie nestráca na aktuálnosti. Naopak, Európa sa už teraz pripravuje na podnet na Svetovú obchodnú organizáciu ohľadom jej možného zavedenia. Následky by boli dramatické na celý svet.
img

FX Aktualita: Silná libra je přesvědčivá, dolar nadále zpevňuje

09.02.2017 Kurz GBP/USD včera poklesl pod klíčovou taktickou hranici podpory kolem 1,2400-25, avšak rychle nalezl podporu, když představitelka Bank of England Kristin Forbesová dala najevo obavy z inflace a podpořila možný růst sazeb. Je zajímavé, že měna našla tak silnou podporu i přesto, že britské úrokové sazby na zprávu sotva zareagovaly.
img

Finančná represia po indicky

09.12.2016 Ak ešte nemáte zažitý pojem finančná represia, začnite si zvykať. Sú totižto iba dva udržateľné spôsoby, ako znížiť obrovský globálny dlh – pomocou dlhodobo vysokej inflácie alebo pomocou finančnej represie. Inflácia je preferovaný nástroj, keďže postihuje všetkých v tichosti a bez zjavnej bolesti. No o finančnej represií sa to už povedať nedá. India je toho výborným príkladom.
img

Rozpočet ČR: Sto miliard k dobru

01.11.2016 Letos je to už vlastně tradice a nejinak tomu bylo i v říjnu, a tak státní rozpočet skončil přebytkem, který tentokrát dosáhl téměř 100 mld. korun. Saldo rozpočtu se tak silně odchyluje od původního plánu, který pro tento rok počítá s deficitem 70 mld. korun. Když navíc vezmeme v úvahu, že s koncem roku se hospodaření státu obvykle zhoršuje, jsou dosavadní čísla v silném kontrastu s předchozími lety. Nezbývá, než se podívat, co se to vlastně v rozpočtu děje. Vybírají se lépe daně nebo se snad šetří?
brexit3.jpg

Brexit by prý mohl britský finanční sektor stát 38 miliard liber

05.10.2016 Britský finanční průmysl by v důsledku takzvaného tvrdého brexitu zahrnujícího odchod Británie z jednotného...
img

Je výstavba diaľnic „obedom zadarmo“?

12.09.2016 Podľa politických komentátorov a rôznych prieskumov boli hlavnými dôvodmi, prečo Briti hlasovali za BrExit migrácia a väčšia suverenita. Množstvo ekonómov to však tak nevidí, príčinu vidia v slabom vývoji ekonomiky, kvôli ktorému dali „frustrovaní“ Briti protestný hlas. A to im umožňuje vytiahnuť svoje ideológie, v ktorých je vinník stále ten istý. Podľa market-monetaristov je to centrálna banka, ktorá slabo stimulovala ekonomiku. Podľa anarcho-liberálnych rakúšanov zase neslobodná EÚ, ktorá krajine odčerpáva rast. A podľa hard-core keynesiánov nedostatočné fiškálne stimuly, ktoré neprišli ani v čase minimálnych úrokových sadzieb, kedy o nich môžeme hovoriť ako o „obede zadarmo“.
img

České hospodářství rostlo v Q2 16 díky spotřebě domácností a čistým exportům

02.09.2016 Dnešní den přinese z domova zveřejnění struktury růstu HDP za druhé čtvrtletí. Již oznámený předběžný odhad překvapil vyšším než očekávaným mezičtvrtletním růstem o 0,9 % q/q. Meziroční dynamika tak zpomalila pouze mírně, a to z 3,0 % v prvním kvartále na 2,5 % y/y. Očekáváme, že hlavním tahounem české ekonomiky byla spotřeba domácnostní reflektující vysokou zaměstnanost, rostoucí mzdy a nízkou inflaci. Zejména silná poptávka po českých autech a růst vývozů by se měly podepsat na pozitivním příspěvku čistých exportů. Naopak problémy s EIA a pomalý náběh nového programového období v čerpání fondů EU se promítlo negativně do investiční aktivity; s tím související nižší investiční dovozy opět pomohly čistým exportům. A v neposlední řadě růstu pomohla i vláda svou spotřebou. Zveřejnění národních účtů za Q2 16 by mělo korunu udržet u hladiny kurzového závazku.
britanie.jpg

Odchod z jednotného trhu by Británii mohl stát 4 % HDP

10.08.2016 Británie by v případě odchodu z jednotného evropského trhu mohla přijít až o čtyři procenta hrubého domácího produktu...
brexit-4.jpg

Brexit: Vítězové a poražení

26.06.2016 Po čtvrtečním referendu, v němž Britové rozhodli o vystoupení země z Evropské unie, přinesla agentura Bloomberg seznam vítězů a poražených, tedy těch, kdo z brexitu budou těžit a kdo naopak budou tratit.
img

Jak vážný je řecký problém s neplacením daní?

31.05.2016 Včera si mě pozvali do ČT na téma nových problémů, které se objevily kolem implementace řeckých úsporných opatření a j...
nemecko 08012014.png

Německo zvýšilo odhad daňových příjmů

05.05.2016 Německo vzhledem k příznivému vývoji ekonomiky a nízké nezaměstnanosti zvýšilo odhad daňových příjmů...
img

Forex: Středoevropské měny na úvod týdne v klidu

03.05.2016 Kvůli svátku zavřený londýnský trh se včera na středoevropských měnách projevil nižší obchodní aktivitou i kurzovou volatilitou. Kurz české měny se na mezibankovním trhu držel po celý včerejší den v pásmu dvou haléřů kolem 27,05 CZK/EUR, polský zlotý nepatrně ztrácel, naopak maďarský forint lehce posiloval.
cnb 20112013.png

ČNB prý měla korunu oslabit dříve

25.04.2016 Česká národní banka měla korunu oslabit dříve a razantněji než v listopadu 2013. Dnešním Hospodářským...
nemecko 08012014-2.png

Německo plánuje zvýšit vládní výdaje o 10 %

22.03.2016 Německá vláda plánuje postupně zvýšit rozpočtové výdaje do konce desetiletí o více než 30 miliard eur...
nemecko 08012014-3.png

Německo chce vyrovnané rozpočty

18.02.2016 Německé ministerstvo financí se hodlá držet svého plánu hospodařit do roku 2020 s vyrovnaným rozpočtem...
euro penize.jpg

Přebytek rozpočtu Německa byl prý loni vyšší

09.01.2016 Přebytek německého rozpočtu za loňský rok dosáhne více než deset miliard eur, tedy téměř dvojnásobek toho...
img

Forex: Koruna na počátku roku drží silné pozice u kurzového závazku

05.01.2016 Na charakteru kurzového vývoje se toho s novým rokem moc nezměnilo. Během prvního pracovního dne roku 2016 kurz koruny...
img

Makro: Japonská vláda předpokládá nejvyšší daňové příjmy za 25 let

29.12.2015 Kabinet premiéra Šinzóa Abe ve čtvrtek schválil návrh rozpočtu Japonska pro fiskální rok 2016 v rekordní výši 96,72 bi...
wall street.jpg

Makléřské firmy na Wall Street jsou v zisku

06.10.2015 Makléřské firmy působící na Wall Street vykázaly v prvním pololetí zisk v celkové výši 11,3 miliardy dolarů. Ve srovnání s loňským prvním pololetím je to nárůst o 29 procent a představuje to nejlepší pololetí od roku 2011. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil hlavní finanční kontrolor státu New York Thomas DiNapoli. Zpomalující globální ekonomika by ale ve zbytku roku toto odvětví mohla dostat pod větší tlak.
img

Řecko poslalo do Bruselu téměř stejný návrh, jaký voliči odmítli v referendu

10.07.2015 Řecká vláda včera poslala do Bruselu návrh úsporných opatření. Již dlouho bylo jasné, že Evropa neustoupí a bude-li se...
img

Čo sa stalo cez víkend v Grécku?

29.06.2015 Na niektorých slovenských a českých serveroch som sa dočítal dosť zmätočné informácie, takže sa v nasledujúcich riadko...
Recko33.jpg

Rozpočet řecké vlády skončil v přebytku

18.06.2015 Primární rozpočet centrální řecké vlády za prvních pět měsíců letošního roku skončil v přebytku 1,51 miliardy...
usa 14122014.png

Rozpočtový schodek USA klesl o 37 procent

11.06.2015 Rozpočtový deficit Spojených států v květnu ve srovnání se stejným měsícem loňského roku klesl o 37...
Recko33.jpg

Rozpočet vlády Řecka překvapivě v přebytku

13.05.2015 Primární rozpočet centrální řecké vlády skončil za první čtyři měsíce v přebytku 2,16 miliardy eur. Vláda...
usa 14122014-2.png

Rozpočtový přebytek Spojených států vzrostl

12.05.2015 Rozpočtový přebytek Spojených států v dubnu díky rekordně vysokým daňovým příjmům vzrostl v meziročním...
recko foto.jpg

Řecko musí použít poslední peněžní rezervy

17.04.2015 Řecká vláda musí využít posledních zbytků hotovostních rezerv, aby byla schopna na konci tohoto měsíce vyplatit...
recko penize.jpeg

Řecký přebytek byl loni hluboko pod plánem

17.03.2015 Řecko dosáhlo loni v primárním rozpočtu, který nezahrnuje splátky dluhů, přebytku jen 0,3 procenta...
104241376.jpg

Daňové příjmy Řecka se v únoru stabilizovaly

13.03.2015 Daňové příjmy řecké vlády se v únoru stabilizovaly, zůstaly ale pod stanoveným cílem. Plyne to z dnešních...
nemecko 08012014.png

SRN: První vyrovnaný rozpočet od roku 1969

13.01.2015 Německu se loni po téměř půl století podařilo dosáhnout vyrovnaného federálního rozpočtu. Přispěly...
nemecko 08012014-3.png

Německo mělo již loni vyrovnaný rozpočet

12.01.2015 Německé vládě se již v loňském roce podařilo dosáhnout vyrovnaného rozpočtu, se kterým původně...
japan yen.jpg

Japonská vláda navrhuje rekordní rozpočet

12.01.2015 Japonská vláda navrhne na příští fiskální rok, který začne 1. dubna, rekordní rozpočet v objemu 96,3...
nemecko 14022014.png

Daňové příjmy Německa dál rostou

21.11.2014 Daňové příjmy Německa navzdory útlumu německé ekonomiky pokračují v růstu. Za prvních deset měsíců...
92898879.jpg

Schodek v USA vzrostl v říjnu o 34 procent

14.11.2014 Spojené státy hospodařily v prvním měsíci nového fiskálního roku 2015 s rozpočtovým deficitem 122...
usd dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA klesl na 483 mld. USD

15.10.2014 Rozpočtový deficit Spojených států klesl v posledním fiskálním roce do konce září díky oživení ekonomického...
italie 13122013.png

Itálie se bez návratu k liře z krize nedostane

15.08.2014 Itálie musí opustit měnovou unii a vrátit se k liře, jinak nemá šanci vymanit se z ekonomické katastrofy...
img

Forex: Červnová inflace ČNB nepotěší

07.07.2014 Česká měna v průběhu uplynulého týdne mírně posilovala a ve středu se dostala na úroveň 27,41 CZK/EUR. Ve zbytku týdne pak své útlé...
irsko 08012014.png

Irská ekonomika obnovila v 1. čtvrtletí růst

03.07.2014 Irská ekonomika obnovila v prvním čtvrtletí silný růst a smazala pokles z konce loňského roku, který byl ale oproti...
img

Koruně se včera dařilo relativně nejvíce

02.07.2014 Zatímco regionální měny měly včera spíše tendenci oslabovat, česká koruna si dokonce nepatrně polepšila. Ztráty polského zlotého byly ovšem...
spanelsko byk.jpg

Španělsko podpoří oživování ekonomiky

22.06.2014 Španělská vláda představila daňovou reformu, s jejíž pomocí chce urychlit oživování ekonomiky z dlouhé recese...
img

Maďarský forint pokračuje ve spanilé jízdě

07.04.2014 Středoevropským měnám se v uplynulém týdnu vesměs dařilo. Zejména maďarský forint pokračoval v posilujícím trendu započatém...
francie.jpg

Francie nesplnila plán snížení deficitu

31.03.2014 Schodek francouzských veřejných financí loni klesl na 4,3 procenta hrubého domácího produktu ze 4,9 procenta...
img

O Rusku, Obamovi a ECB

05.03.2014 Aj keď rusko-ukrajinský konflikt vyzeral počas víkendu a pondelka veľmi zle, nakoniec sa situácia dočasne stabilizovala. Včera totiž ruský prezident...
francie 27062013.jpg

Francie asi nedodrží plán schodků rozpočtu

12.02.2014 Francii hrozí, že nedodrží plán snížení schodků veřejných financí, protože daňové příjmy jsou nižší, než vláda...
nemecko zeme.jpg

Německo loni vybralo rekordní daně

31.01.2014 Daňové příjmy v Německu loni stouply o 3,3 procenta na rekordních 570,2 miliardy eur díky vysokým...
1.jpg

Rozpočet USA skončil v prosinci s přebytkem

14.01.2014 Americký federální rozpočet skončil v prosinci v přebytku 53,2 miliardy dolarů. Oznámilo to včera tamní...
usd dolar.jpg

Rozpočtový deficit USA v listopadu poklesl

12.12.2013 Rozpočtový deficit Spojených států se v listopadu meziročně snížil o 21 procent na 135 miliard dolarů a byl...
usa 30092013.png

Rozpočtový deficit USA v říjnu klesl o více než pětinu

14.11.2013 Rozpočtový deficit Spojených států se v říjnu snížil na 92 miliard USD a pokles byl mnohem vyšší, než se...
nemecko 07062013.jpg

Daňové příjmy německé vlády vzrostly

21.10.2013 Daňové příjmy německé vlády vzrostly za první tři čtvrtletí tohoto roku o 3,2 procenta a v samotném září vyskočily...
img

Republikáni chtějí oddálit dluhový strop a tlačit na výdaje vlády. Jak může vypadat platební neschopnost USA?

10.10.2013 V americkém Kongresu se schyluje k posunu v zákopové válce o vládní výdaje a dluhový strop. Dle citace jednoho z porad...
img

Republikáni oddálí dluhový strop výměnou za jednání o rozpočtu a schodku. Jak by vypadala platební neschopnost USA?

10.10.2013 V americkém Kongresu se schyluje k posunu v zákopové válce o vládní výdaje a dluhový strop. Dle citace jednoho z porad...
fiskalni utes usa.jpg

Jak by vypadala platební neschopnost USA?

09.10.2013 Nikdo přesně neví, kdy Spojené státy přestanou platit své závazky, pokud Kongres nezvýší limit pro vládní...
dolar usa.jpg

Otázky a odpovědi - zvýšení dluhového stropu v USA

06.10.2013 Současná debata v americkém Kongresu o podobě zákona o státních výdajích zastínila fakt, že americká vláda se rychle blíží limitu, po jehož dosažení si už nebude schopna půjčovat peníze. Den, kdy narazí na takzvaný dluhový strop, připadá na 17. října. Většina ekonomů a investorů považuje právě spory kolem zvýšení dluhového stropu za mnohem významnější z hlediska dopadů na ekonomiku, protože v krajním případě mohou být zdrojem nové globální finanční krize.
nemecko 07062013.jpg

Německý rozpočet měl přebytek 0,6 % HDP

23.08.2013 Německá vláda hospodařila v prvním pololetí s rozpočtovým přebytkem 0,6 procenta hrubého domácího produktu...
img

Britský veřejný sektor spolkl více peněz, trh bydlení v USA vyvrátil obavy z poklesu; analýza GBP/USD

21.08.2013 Britské veřejné financese dostaly v červenci do deficitu 62 milionů liber, v červenci 2012 přitom byly v přebytku...
92898879.jpg

Rozpočtový deficit USA klesl

13.08.2013 Rozpočtový deficit Spojených států v prvních deseti měsících tohoto fiskálního roku klesl o více než třetinu...
EURUSD daily 06082013.JPG

Euro kraluje při lepšící se ekonomice, ale?

06.08.2013 Euro v dnešní seanci sebevědomě posiluje a znovu se dostává nad 1,3300, za což vděčí velice slibným...
img

Zprávy z regionu; týdenní souhrn událostí – 29. týden

21.07.2013 Polsko Polský zlotý (PLN) v průběhu celého týdne (15. - 19. červenec) vůči euru posiloval, když nakonec uzavře...
italy.png

Dluh Itálie stoupl na 2,07 bilionu eur

16.07.2013 Státní dluh Itálie v květnu stoupl na rekordních 2,0747 bilionu eur. Ve srovnání s předchozím měsícem se zvýšil...
img

Daň z finančních transakcí je podlá, neférová a kontraproduktivní

27.05.2013 Podlá, neférová a naprosto kontraproduktivní. To jsou slova, která mi přicházejí na mysl, když přemýšlím o dalším geniálním plánu eurozóny. O dani z finančních transakcí (DFT).
img

Zúfalé centrálne banky

04.04.2013 Včerajšie obchodovanie prinieslo pomerne rezký pokles amerických akcií, ktorý bol podľa dobrého zvyku z veľkej ...
img

Daňová vojna

18.03.2013 Boj proti finančnej kríze, ktorú sme si sami spôsobili naberá na obrátkach a naberá charakter vojny. Aby ekonomiky na&...
img

Abenomics 101

15.03.2013 Americká ekonomika posledný mesiac zverejňuje jeden lepší makroekonomický výsledok za druhým, čo vo veľkej miere...
img

Boom - Bubble - Burst. Boom...

01.03.2013 Sentiment na trhu sa nám výrazne zhoršuje, pričom sa však nestalo nič nové ani zásadné. Len sa započítav...
img

Info nad zlato

19.02.2013 Najdôležitejšími udalosťami dnešných dní sú neschopný americký Senát, kde si demokrati a republikáni nev...
94722652.jpg

Deficit řeckého vládního rozpočtu loni klesl

11.01.2013 Deficit rozpočtu řecké ústřední vlády v loňském roce klesl o 30 procent na 15,9 miliardy eur...
img

US útes - čas sa míňa, návrhy pribúdajú

18.12.2012 Včerajšie európske obchodovanie nebolo nijako zaujímavé čo sa týka zverejnení ani pohybov trhov. EURo už dlho n...
img

Obama: Vyššie dane pre bohatých, alebo nič

05.12.2012 Dlhová kríza zúri a vyššie dane nebude mať len Slovensko, ale takmer určite aj USA. To sa s...
spanelsko 12.jpg

Španělsko možná nesplní rozpočtové cíle

21.11.2012 Španělská ekonomika zatím nejeví žádné známky oživení a vláda kvůli pokračující hospodářské recesi...
img

Konkurencieschopnosť US sa zvyšuje

04.10.2012 Makroekonomické výsledky z US včera potešili obchodníkov na akciovom trhu a poslali hlavné indexy vyššie po tretí deň v rade za sebou. Index Dow Jones si polepšil o 0,09%, SP500 vzrástol o +0,36% a index Nasdaq Composite uzatvoril v zisku +0,49%.
spanelsko 12.jpg

Španělsko sníží vládní výdaje, EUR/USD posiluje

27.09.2012 Rozpočet pro příští rok je pro Španělsko v období od vypuknutí dluhové krize v eurozóně dosud nejúspornější.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Money management | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Expert | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | DiNapoli | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/SEK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Béžová kniha | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | ECB | EONIA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Hedge fondy | Futures | G10 | G7 | Hedge | ISIN | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MAE | MMF | MT4 | Záloha | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | RSI | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Support | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Býčí divergence | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | Vývoj eura | RBNZ | Gold | Obchodovat | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | Portugalsko | EUR/HUF | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Trim Broker | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | FinWeb | Akciové burzy | Analýzy | AUD kurz | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | CHF kurz | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční výdaje | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Kurz akcií | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz JPY | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Miroslav Singer | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodujeme | Oslabení koruny | Pokles eura | Portfolia | Prodej zlata | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Španělská ekonomika | Transakční náklady | Trh | Twitter | Unce zlata | US dolar | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Báze | Buy | Čistý dluh | Dluhopisový index | EBITDA | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Regionální PMI indexy | ROCE | Sell | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Finanční noviny | Burze | Currency | Investment | Markit | Bank of New York Mellon | The New York Times | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Bankovní sektor | Burzovní společnosti | Caterpillar | DIW | Agentura AP | BBC | Hospodářské vyhlídky | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Magnát | Podnikání | Rolls-Royce | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Zero Hedge | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Americké trhy | David Cameron | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Miliardáři | Bezpečné investice | Setrvání Británie v EU | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | IBEX | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Realitní trh | Velké banky | Ekonomický establishment | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční centra | Finanční metropole | Pokles ceny akcií | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Odchod z EU | Dostatek hotovosti | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Uvolňování měnové politiky | Propad | Handelsblatt | FactSet | TradingView | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Finanční poradci | Dluhové krize | IOBE | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Payrolls | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Světový obchod | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Irská ekonomika | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Pierre Moscovici | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Příjmy | Finanční domy | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP Británie | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Politico | SaxoTraderGO | Oliver Wyman | HNonline.sk | Makléřské firmy | Okénko trhu | Zahraniční forex | Daňové změny | Breakout Trader | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Investiční nástroj | ETC | Ray Dalio | Jak fungují akcie | Kurz eurodolaru | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Měny v regionu | Marihuanové akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Veřejný dluh | Růst cen komodit | Obchodovat s akciemi | Investice do palladia | Palladiové akcie | Investice do konopí | Akcie marihuany | Konopné akcie | Investice do marihuany | Pokles sazeb | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Index TSX30 | TSX30 | Cannabis Grows | Canopy Growth Corporation | Village Farms | Aphria | Neptune Wellness | GW Pharmaceuticals
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Banka | Výhled | EUR/USD | FOREX | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | JPY

Předchozí klíčová slova

Daně a kryptoměny
Daně a trading
Daně z příjmů
Daně z příjmů právnických osob
Dang Kang International Group
Dang Kang International Group Limited
Daniel Beneš
Daniel Gladiš
Daniel Kotula
Daniel Tanner

Následující klíčová slova

Daňové přiznání
Daňové ráje
Daňové reformy
Daňové strategie
Daňové úlevy
Daňové změny
Daňový ráj
Daňový štít
Dánská centrální banka
Dánská koruna
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bernstein Bank - roadshow
Potvrďte prosím... Zavřít