Pondělí 27. září 2021 03:04
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading Roadshow
reklama
Dukascopy
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - Biliony USD

C:\fakepath\a-16082021-lv.gif

Bloomberg: Token ADA platformy Cardano je třetí největší kryptoměnou na světě

16.08.2021 Málo známý digitální token spojený s blockchainovou platformou Cardano se stal třetí největší virtuální měnou na světě, protože vývojáři sítě se snaží využít rozkvětu zájmu o decentralizované finance. Kryptoměna nazvaná ADA jen za poslední týden stoupla o zhruba 50 procent a podle údajů CoinGecko nyní má tržní hodnotu více než 69 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Je tak větší než většina konkurenčních kryptoměn, vyjma bitcoinu a etheru, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\f-13082021-lv.gif

Hodnota fúzí a akvizic už letos překonala jejich hodnotu za celý loňský rok

12.08.2021 Hodnota fúzí a akvizic pokračuje v růstu na nové rekordy. Celková hodnota očekávaných a dokončených transakcí už od počátku letošního roku činí 3,6 bilionu USD (78 bilionů Kč), a překonala tak částku 3,59 bilionu USD za celý loňský rok. Zájem o fúze a akvizice vyvolávají nízké úrokové sazby a rostoucí ceny akcií. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv. Od počátku letošního roku bylo oznámeno 35.128 dohod, což je o 24 procent více než loni.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový schodek USA stoupl v červenci na rekordních 302 miliardy USD

12.08.2021 Rozpočet vlády Spojených států vykázal za červenec deficit 302 miliardy USD (6,5 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc. Mohou za to pokračující vysoké výdaje na programy pomoci, kterými se vláda snaží řešit dopady hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19, a pokles příjmů kvůli loňskému přesunu splatnosti daní. Loni v červenci rozpočtový deficit činil 63 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový deficit USA klesl zhruba na pětinu díky růstu příjmů

14.07.2021 Rozpočtový deficit Spojených států v červnu prudce klesl na 174 miliard USD (3,8 bilionu Kč) z 864 miliard USD ve stejném měsíci loni. Mohl za to růst příjmů způsobený oživením na trhu práce a dřívějším termínem podání daňového přiznání a zaplacení daní. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
img

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021 „Podle naší aktuální ekonomické analýzy očekáváme, že po 3,5% poklesu v roce 2020 dojde letos k růstu HDP Spojených států o 5,7 %. To by umožnilo americké ekonomice vrátit se na předkrizovou úroveň již v polovině roku 2021, tedy dříve než ostatním rozvinutým ekonomikám,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko. K oživení amerického hospodářství dojde i díky bezprecedentní fiskální reakci vlády na ekonomickou krizi. Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

Americký prezident Joe Biden představil návrh svého prvního rozpočtu

11.04.2021 Vláda amerického prezidenta Joea Bidena v pátek představila návrh rozpočtu na rok 2022, který stvrzuje ostrý odklon od Bidenova předchůdce Donalda Trumpa. Rozpočet ve výši 1,5 bilionu dolarů (32,8 bilionu Kč) znamená zvýšení základního financování proti současnému roku o osm procent, zahrnuje zvýšení výdajů na boj proti změnám klimatu a násilí páchanému střelnými zbraněmi a počítá s dalšími miliardovými investicemi do veřejné dopravy a sanace životního prostředí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021

06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.
C:\fakepath\koronavirus-22032021.jpg

Koronavirus - rok poté

22.03.2021 Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. Budeme si pamatovat, jaký měla pandemie zásadní dopad na naše osobní životy, i na to, jak nečekané zastavení našich životů zamávalo s finančními trhy.
C:\fakepath\obrazek-10022021-1.jpg

IPO společnosti Signify Health, Inc. (zdravotnické služby doma)

10.02.2021 Jistě někteří z vás čelili problému s dokončením pracovní neschopnosti, když musíte jít do nemocnice, i když jen s vysokou teplotou, kašlem a rýmou. Kromě toho některá chronická onemocnění nebo civilní traumata také vyžadují, abyste navštívili svého lékaře bez ohledu na to, jak špatně se můžete cítit.
C:\fakepath\Biden.jpg

AP: Bidenův test - naplánovat růst v politicky rozdělené zemi

19.01.2021 Když Joe Biden vstoupil do Bílého domu jako viceprezident, ekonomika byla samý kráter. Nezaměstnanost rostla, akcie se hroutily, miliony Američanů byly v počátečním stádiu ztráty domova kvůli prasknutí bubliny na trhu s bydlením. O 12 let později se Biden vrací do Bílého domu jako prezident a ekonomika je poničená pandemií, píše agentura AP. Tentokrát je ale situace odlišná.
img

Pozitivní den při firemních zprávách a čekání na nový americký stimul

14.01.2021 Čínský zahraniční obchod podle prosincových čísel vypadá slušně. Horší je to s přibývajícími žádostmi o dávky v nezaměstnanosti v USA. Za poslední týden jich bylo skoro milion, zatímco se čekala hodnota 789 tis. Mezitím trhy ovlivňovaly firemní zprávy. Americké aerolinky rostou po výsledcích Delty, přestože vykázala vyšší ztrátu oproti konsensu. Alibabě a Tencentu zase pomohlo, že se dostaly mimo americké zákazy pro investice.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.12.2020

07.12.2020 ECB nejspíše navýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci protipandemického programu (PEPP) o dalších 500 mld. EUR. Zároveň, se očekává, že centrální banka prodlouží platnost programu do prosince 2021. Aktuálně běží do června příštího roku. Frankfurtská instituce by taktéž mohla přijít s dalším kolem zvýhodněné likvidity pro banky, tzv. TLTRO. Od Christine Lagardeové pravděpodobně zazní komentáře k vývoji eura. Silná úroveň jednotné evropské měny představuje riziko pro střednědobý inflační cíl. Na druhou stranu, ECB disponuje omezenými prostředky, jak EUR oslabit. Nejefektivnějším nástrojem by v tomto směru bylo vydat se s úroky hlouběji do záporu. Evropská centrální banka by taktéž mohla nastínit nové informace ohledně obnovení dividendové politiky mezi finančními domy eurozóny.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Majetek 50 nejbohatších v USA je stejný jako 165 mil. nejchudších

09.10.2020 Majetek 50 nejbohatších Američanů je v současnosti tak velký, jako majetek 165 milionů nejchudších, protože pandemie nemoci covid-19 přetváří ekonomiku způsobem, který neúměrně odměňuje malou skupinu miliardářů. Nová data centrální banky USA (Fed), která přinášejí komplexní pohled na bohatství Američanů v první polovině letošního roku, upozorňují také na výrazné rozdíly v bohatství podle rasy, věku a třídy, upozornila agentura Bloomberg.
img

Apple opět v centru pozornosti investorů. Pokořil nový rekord na Wall Street

24.08.2020 Zdá se, že Apple se stává lídrem v lámání rekordů ohledně tržní kapitalizace firmy. Přesně počátkem srpna před dvěma lety překonala společnost rekord, když jako první firma dosáhla tržní hodnotu 1 bilionu USD a během uplynulého týdne překonala další milník. Jako první americké firmě se jí podařilo dosáhnout tržní kapitalizace ve výši 2 bilionů USD a porazit tak Saudi Aramco.
C:\fakepath\app-19082020-lv.gif

Hodnota Applu jako první americké firmy přesáhla dva biliony USD

19.08.2020 Apple se dnes stal první americkou firmou, jejíž tržní hodnota přesáhla dva biliony dolarů (44 bilionů Kč). Hranici jednoho bilionu překonal výrobce iPhonů teprve před dvěma roky. Letos si jeho akcie připsaly již téměř 60 procent - jen za dnešek zatím přidaly přes pět procent na více než 467 dolarů (10.239 Kč) za akcii. Investoři věří, že firmě se v pokoronavirovém světě bude dařit ještě lépe, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\japonsko2.png

Japonský jen zůstává podhodnocený

17.08.2020 Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Apple je největší firmou na světě podle tržní kapitalizace

02.08.2020 Akcie americké společnosti Apple v pátek díky příznivým čtvrtletním výsledkům hospodaření posílily o více než deset procent na nový rekord. Výrobce iPhonů tak překonal saúdskoarabskou ropnou firmu Saudi Aramco a stal se největší firmou na světě podle tržní kapitalizace, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit rozpočtu USA by mohl stoupnout téměř čtyřnásobně

26.04.2020 Recese způsobená epidemií nemoci covid-19 a prudký nárůst vládních výdajů za testování, zdravotní péči a pomoc pro firmy a domácnosti mohou zvýšit deficit státního rozpočtu Spojených států v letošním fiskálním roce téměř čtyřnásobně na rekordních 3,7 bilionu USD (93 bilionů Kč). Uvedl to ve své zprávě Rozpočtový úřad Kongresu (CBO).
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA v březnu klesla nejníže od října 2016

27.03.2020 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v dubnu klesla nejníže od října 2016 a její pokles byl nejvýraznější od října 2008, tedy od doby finanční krize. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu Michiganské univerzity. Američané se kvůli pandemii způsobené koronavirem obávají o další výhled ekonomiky.
C:\fakepath\byk.jpg

Akcie v USA díky stimulacím třetí den posílily, dolar klesl

26.03.2020 Akcie ve Spojených státech dnes třetí seanci za sebou posílily a index Dow Jones zaznamenal nejvyšší třídenní růst za devět desetiletí. Investoři se zaměřili hlavně na stimulační balíček dva biliony USD, který čeká na schválení Sněmovnou reprezentantů, když počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti byl i přes rekord nižší, než jejich nejvyšší odhady.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Americký dolar po statistice z trhu práce klesá

26.03.2020 Americký dolar dnes oslabuje. Může za to zpráva o prudkém růstu počtu žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA. Podnikatelé po celé zemi přerušují podnikání a propouštějí, aby se zabránilo šíření onemocnění způsobeného koronavirem.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Brexit | Čína | Video | Finance | Peníze | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Divergence | Německo | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Ropa WTI | Americké akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Transakce | Bankovní rada | Behaviorální | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Distribuce | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Platforma | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Statut | Trading | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | WTO | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Těžba ropy | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Bohatství | London Stock Exchange | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | USDX | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Virtuální měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Index | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Cena | Cena ropy WTI | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP USA | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Investing | ISM | JP Morgan | Kurzy | Libra | Maloobchodní prodej | Management | Minimální mzda | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Ekonomika EU | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Petr Kellner | ROCE | Tim Cook | Itálie | Spojené státy | Tržby | Clearing | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | 1 milion | Burze | Aramco | Sky News | Ernst & Young | Royal Bank of Scotland | DPA | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Agentura AP | Barrick Gold | Barclays Capital | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Vladimir Putin | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Alibaba | Propad | Ropné společnosti | Ropná společnost | Země OPEC | S&P | Guvernér | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Poplatky | Exxon | Chevron | Mzdy | Dnešní zpráva | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Fiskální stimuly | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Audi | Deutsche Bank Securities | MUFG | Makléřské firmy | Tržní kapitalizace společnosti | Fúze a akvizice | Cena palladia | Anadarko Petroleum | Akcie Tesly | Investiční firmy | Jerome Powell | Hodnota fúzí a akvizic | ESMA | Robinhood | RoboMarkets | Chytré kontrakty | Hodnota majetku | Raytheon | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální hospodářský růst | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Royal Dutch Shell | Baird | Pokles cen ropy | Primární nabídka | Prognóza ECB | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Refinitiv | Společnost Apple | Majetek | SABIC | FCC | Primární nabídka akcií | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Čínské fondy | Zahraniční investoři | CNY | Merlin Entertainments | Akcie firmy | BrandZTop | Nabídka akcií | Token | Americké společnosti | Digitální daň | Blackstone | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | Obchodní praktiky | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | FRED | Spojené státy a Čína | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Olívia Lacenová | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | USA a Čína | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | AFP | Zveřejněná data | Konkurenti | Vládní bondy | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | HUF | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Tržní kapitalizace firmy | Abkajk | Churajs | General Motors | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Problémy | Vládní výdaje | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Vývoj hodnoty akcií | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Akciové korporace | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Tým RoboMarkets | Lámání rekordů | Uber | Ztráta | Peking | Hospodaření | Příjmy z firemních daní | Američané | Návratnost | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Výsledky hospodaření | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Analytička | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Pandemie | Boeing | FIAT | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Dopady koronaviru | Adidas | Americká společnost | SEC | America first | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Šíření onemocnění | Cestovní kanceláře | Japonská automobilka | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Mzda | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Aerolinky | Deficit státního rozpočtu | Stimuly | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Zisk společnosti | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Stimul | Viceprezident | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Onemocnění | Prudký pokles cen | Zásobníky | Internetový obchod | Obchod Amazon | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Spotřebitelská důvěra v USA | Německý statistický úřad | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Slovensko | Schodek | Český rozpočet | Organizace | British Airways | Práce | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Coface | Německé automobilky | Snížení produkce | Rozpočtový schodek USA | Výpadky | Více peněz | Ron Klain | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | USD za barel | Finanční pomoc | Postavení USA | Debata | PMI ve službách | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Federální dluh | Firemní zprávy | Čtvrtletní výsledky | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Čistá ztráta | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Alternativní taxislužby | Deflační tlaky | Bezpečnost | Členské státy | T-Mobile | Vakcína | Moderna | Rozpočtový úřad Kongresu | Americká média | Aktivity společnosti | Renault | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Výrobce aut | Nissan | CZG | CBO | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Oracle | Rozpočtový deficit USA | Investice do infrastruktury | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Cardano | Den obchodování | Fond obnovy | Leva | NEXO | Ocenění | Šance | Chrysler | Ceny | Spotřební daně | Společnost Chevron | Model 3 | Porušení pravidel | DeFi | Čínská společnost | Akcie firmy Aramco | Sesazení firmy Aramco | Rekordní deficit | Cenové hladiny | Podání daňového přiznání | Podhodnocený | Marks & Spencer | Upozornění na rizika | Hodnota Applu | Tržní limit | Ocenění na burze | Rekord na Wall Street | DPH v Německu | Zvýšení daní | Decentralizované finance | SPAC | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Qualcomm | Zakladatel firmy | Abhijit Banerjee | Plynovody | Biden | Odvolací soud | Data centrální banky | Nová data centrální banky | Data centrální banky USA | Centrální banky USA (Fed) | Měnový fond | iPhone | Výrobce letecké techniky | Hodnota fúzí | Koncern | Defi | Newmont | První obchodní den | Bidenovo vítězství | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Obchodní politika | Polská vláda | Producent ropy | Výdělky | GameStop | Vakcinace | Lego | Očkování | PX Pražské burzy | Trumpova vláda | IPO společnosti | Boeing 737 Max | Stimulační balíček | Růst ceny | ADA | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Silné oživení | Zdravotní péče | Cestovní kancelář | Retailoví investoři | Signify Health | IPO společnosti Signify Health | UNH | UnitedHealth (UNH) | Change Healthcare | CHNG | Change Healthcare (CHNG) | Humana | HUM | Humana (HUM) | Matrix Medical Network | Fusion5 | Archway | Finanční výkonnost | IPO Signify Health | Podrobnosti IPO | Kapitalizace Signify Health | Odhad kapitalizace | UBS Securities | JP Morgan Securities | Robert W. Baird & Co. Incorporated | William Blair & Company | BofA Securities | Piper Sandler & Co. | Piper Sandler | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Oživení americké ekonomiky | Záchranný plán | Fundamentální úrovně | Ropné futures | Short obchody | Slabost koruny | Síla amerického dolaru | Kurzotvorné události | Vývoj objemu depozit | Příběh akcií Gamestop | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Discovery | CoinGecko | Ján Čarný | Rostoucí ceny | Prodej | Odvětví | Rozpočtové příjmy | Token ADA | Platforma Cardano
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Bílá velryba
Bild am Sonntag
Bilion
Bilion dolarů
Bilionové stimuly
Bilionové stimuly v USA
Bilionový program
Bilionový program vlády
Biliony
Biliony dolarů

Následující klíčová slova

Bill Gates
Bill Gross
Billions
Bill Lipschutz
Bill Northey
Bill Pass
Bill Williams
Bílý dům
Bílý kolovrátek
BIMFX24
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít