Pátek 25. červen 2021 02:02
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Swissquote Krypto

Klíčová slova - Průmyslové zakázky

img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Ranní okénko - Obchodní bilance USA rekordně nízko, tlaky na ceny vstupů rekordně vysoko

05.05.2021 Z Evropy dnes dorazí finální hodnoty PMI indexů za duben, které by měly potvrdit, že index pro sektor služeb se již posunul mírně do pásma expanze. Ke zlepšení ovšem vede spíše složka očekávání nežli aktuální situace, když restrikce v řadě zemí stále zůstávají platná.
img

Ranní okénko - Březnová data ucelí pohled na první kvartál

03.05.2021 Sada dat HDP ze závěru minulého týdne přinesla příjemné překvapení. Ekonomika ČR se v prvním čtvrtletí propadla o 0,3 % k/k a předčila tak konsensus tržního odhadu (-0,8 % k/k). Povzbudivá by měla být i várka tuzemských ekonomických dat za březen (průmysl a maloobchod) v tomto týdnu. Za poslední dobu jsme si zvykli na záporná čísla, teď už ale lze počítat až s dvouciferným růstem. Půjde však o statistický efekt nízké srovnávací základny z minulého roku, a ne o zlepšení situace. Přeci jen byla ekonomika v březnu nadále zužována restrikcemi.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Ranní okénko - Průmyslové zakázky rostly, výroba ale nečekaně klesla

09.04.2021 Dnešní ekonomický kalendář zeje prázdnotou. Odpoledne dorazí pouze údaje o amerických cenách průmyslových výrobců, od kterých se za březen čeká zrychlení meziročního růstu. Hlavní událost je již za námi. Po včerejším zveřejnění tuzemských měsíčních dat o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu byl dnes ráno na řadě německý Destatis. Nejdříve se ale zaměříme na data z tuzemska, která přinesla překvapivý vývoj.
img

Rozbřesk: Německý průmysl dál padá kvůli výpadkům subdodávek

09.04.2021 Průmysl jako by začal podle posledních čísel klopýtat. Za únor došlo k poklesu výroby o 2 %, a to zejména kvůli poklesu výroby v hlavních odvětvích v čele s automobilkami. Tam meziročně výroba poklesla o 8 %, když na ně pravděpodobně dolehl dočasný nedostatek vstupů.
img

Průmyslová výroba, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.04.2021 Průmyslová výroba vykázala v únoru meziroční pokles o 2,6 %, zatímco trh očekával růst výroby zhruba v oblasti 0,5 %. Tahounem únorového poklesu byla výroba motorových vozidel, jež se propadla o 8 %, přičemž roli zde mohly sehrát komplikace v dodávkách potřebných komponent.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Komentář Radomíra Jáče k průmyslové výrobě

12.03.2021 Průmyslová výroba vykázala v lednu meziroční pokles o 4,4 %, což bylo do značné míry dáno nepříznivými kalendářními efekty, neboť letošní leden měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Ranní okénko - Německé maloobchodní tržby se propadly

02.03.2021 Dnes dorazí zpřesněný odhad vývoje českého HDP v posledním čtvrtletí loňského roku z dílny Českého statistického úřadu. Kromě tradičních detailnějších informací o vývoji tuzemského hospodářství bude dnešní údaj zajímavý i z pohledu případné revize. Vzhledem k dynamice vývoje je totiž tato eventualita pravděpodobnější než obvykle a data naznačují, že by mohlo dojít k mírnému zlepšení původně udávaného poklesu o 5 % meziročně.
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Ranní okénko - Potěší nás dnešní HDP?

02.02.2021 Dnes se dozvíme první odhad vývoje českého hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí loňského roku. Po meziročním poklesu o 5 % ve třetím kvartále tentokrát trh vyhlíží jeho prohloubení na -7,6 %, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -2,5 %. Náš odhad je ještě mírně skeptičtější, když očekáváme -7,9 resp. -2,7 %. Českou ekonomiku oproti jarní vlně uzavírek lépe podržel průmysl a zahraniční obchod, ztráty budou sčítat hlavně služby. Podle dosavadních indikací z ostatních evropských zemí, které vesměs vykazovaly nad očekávání dobré výsledky, ovšem doufáme, že budeme také pozitivně překvapeni.
img

Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky

01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Průmyslová výroba si v listopadu udržela mírný meziroční růst, pokud celkový výsledek očistíme o vliv počtu pracovních dní. Pokračuje také růst nových zakázek a tržeb, listopadový růst byl nicméně slabší než v říjnu. Přesto ale lze konstatovat, že se tuzemskému průmyslu daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá přímý dopad na průmyslovou výrobu a také zahraniční obchod funguje v zásadě bez omezení. Pro domácí výrobce je důležité, že průmyslu se dobře daří napříč Evropou, zejména pak v Německu, s nímž je tuzemský průmysl úzce provázán.
img

Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla

06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
img

Britové míří do dalšího lockdownu

05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
img

Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek

04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.12.2020 Průmyslu se daří, neboť druhá vlna pandemie nevedla k přímým omezením ani ve výrobě, ani v zahraničním obchodu.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ranní okénko - Vrátí se české mzdy k růstu?

04.12.2020 Dnes dorazí klíčové údaje o vývoji na českém trhu práce. Nejprve se dozvíme statistiku průměrných mezd za třetí čtvrtletí letošního roku, od které si slibujeme návrat k reálnému růstu. Ve druhém kvartále sice průměrná reálná mzda poprvé po téměř sedmi letech poklesla, ovšem bylo to do značné míry dáno nucenými uzavírkami provozů a přechodem zaměstnanců na výplatu ze státních podpůrných programů. To se již ve třetím čtvrtletí dělo podstatně méně, a trh i my tak věříme, že se české mzdy reálně opět zvýšily. O něco později se dozvíme i listopadovou hodnotu tuzemské míry nezaměstnanosti, měřené metodikou MPSV. Vzhledem k pokračujícím mzdovým dotačním programům nečekáme velkou změnu v počtu uchazečů o zaměstnání. Zda bude zopakována říjnová hodnota 3,7 %, či dojde k mírnému nárůstu, bude zřejmě pouze otázka zaokrouhlení. My se kloníme k druhé variantě.
img

Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně zůstávají utlumené

03.12.2020 Dnešek nenabízí z české ekonomiky žádné události, dochází ovšem k posunu tabulky PES na třetí stupeň, což mimo jiné znamená otevření obchodů a služeb. Naši pozornost tak obrátíme k dění v eurozóně a USA.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti v eurozóně pravděpodobně mírně vzrostla

02.12.2020 Dnes budeme sledovat dění v eurozóně. Za listopad dorazí míra nezaměstnanosti, která dle trhu vzrostla na 8,4 % z říjnových 8,3 %. RBI počítá s nárůstem na 8,5 %. Mírný trend narůstající nezaměstnanosti bude pak pravděpodobně pozorovatelný i v příštích měsících. Zaprvé, ekonomické uzavírky napříč členskými státy vedou ke škrtům pracovních pozic, zejména pak v odvětví služeb. Dále hrozí, že dojde po skončení druhé vlny pandemie k trvajícímu zrušení některých pracovních míst, která byla původně pouze dočasně pozastavena. Tím by se navýšil počet lidí na úřadech práce.
img

Ranní okénko - Německé ceny prohloubily pokles

01.12.2020 Dnes ráno dorazí od Českého statistického úřadu zpřesněný odhad růstu HDP za letošní třetí čtvrtletí. To bylo výrazně méně zasaženo restrikcemi a ekonomika si v něm tak dočasně oddechla, když měla mezikvartálně vyrůst o 6,2 %, což ovšem nadále znamená oproti loňsku propad o 5,8 %. Dnešní údaj bude zajímavý jednak kvůli potenciální revizi, kterou vzhledem k dramatickým okolnostem nelze vyloučit, a hlavně pak kvůli možnosti nahlédnout i do detailnější struktury HDP.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, které složky nejvíce přispěly k růstu českého HDP ve třetím čtvrtletí

30.11.2020 Kromě hojného počtu ekonomických dat přinese nastávající týden také uvolňování restriktivních opatření v několika evropských státech včetně Česka. Na včerejším mimořádném jednání vláda rozhodla, že ve čtvrtek 3. prosince dojde k přechodu do třetího stupně PES. To znamená, že v omezené podobě bude možné otevřít restaurace, obchody i ostatní služby. Nicméně nařízení, jako například dodržování rozestupů nebo omezený počet zákazníků budou platit i nadále. Uvolnění opatření by v nejbližších dnech měly oznámit také vlády Velké Británie, Irska a Francie.
img

Ranní okénko - Měsíční data zkompletují pohled na předchozí kvartál

02.11.2020 V nastávajícím týdnu budeme vyhlížet reakce vlád evropských zemí na další vlnu koronaviru. Česká vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 20. listopadu. K uzavírkám přistoupilo také Německo, Francie a Spojené Království. Sada měsíčních tuzemských dat z průmyslu, maloobchodu a zahraničního obchodu ucelí pohled na předchozí kvartál. ČNB rozhodne o úrokových sazbách a v USA se dozvíme jméno vítěze prezidentských voleb.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.10.2020)

12.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dalšího obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která však neměla dostatek býčí síly a obchod tak skončil na omezeném Stop-Lossu. Na konci týdne však trh tuto hladinu opětovně prolomil a v rámci pravidel mé obchodní strategie došlo k druhému vstupu do obchodu, který tentokrát velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
img

Pokles průmyslové výroby - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

07.10.2020 Průmyslová výroba v srpnu meziročně klesla o 8 %, což znamená nejvýraznější pokles za uplynulé tři měsíce.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Růst průmyslových zakázek v Německu v srpnu překonal očekávání

06.10.2020 Průmyslové zakázky v Německu se v srpnu meziměsíčně zvýšily o 4,5 procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Údaje tak podporují naděje, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí citelně zotavila. Růst objemu zakázek zrychlil z červencových 3,3 procenta, velkou měrou k tomu přispěla silnější poptávka v eurozóně.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Bank of England | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Grafy | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | Long | Long pozice | MMF | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Výkonnost | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Cena ropy | Německá ekonomika | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Business | BNP Paribas | Makroekonomické události | Ceny komodit | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Euronext | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investovat | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | LYNX | Burzy | Mezinárodní měnový fond | ADP report | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Akcie Alibaba | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Banka | Brent | Cena | Ceny zlata | CISCO | Co je akcie | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomika Rakouska | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jiří Rusnok | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | PayPal | Prezidentské volby | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Trh | Trh s akciemi | Unce zlata | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | DXY | ING | CEE | Ex-dividend | ISM indexy | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Volby | S/R zóny | Investment | Markit | Intesa Sanpaolo | VP Bank | Microsoft | ABN Amro | Westpac | CME Group | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Členové OPEC | Destatis | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Halifax | Thomson Reuters | Short squeeze | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Energie | Earnings | KBC | Přehled | Volby v USA | Index důvěry | Firmy | Aktuální vývoj | IHS | Xetra | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Britské hospodářství | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Dnešní ekonomický kalendář | Walmart | Alibaba | Propad | Eurex | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Finanční injekce | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Výnosy amerických dluhopisů | Baidu | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Odhady trhu | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investovat do akcií | Výnosy | Česká vláda | Turecká ekonomika | Čínský statistický úřad | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | IHS Markit | ex | Generali Investments | Vstup na burzu | Zahraniční forex | ING Groep NV | Coinbase | Jerome Powell | Airbnb | FinTech | OPEC+ | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Spotřebitelská inflace | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Dolarová aktiva | Data z ekonomiky | Zvýšení sazeb | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Sharpe ratio | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Guvernér Fedu | Ropné akcie | Britský premiér | Akcie týdne | ISM index | Thyssenkrupp | Růst mezd | Hospodářská recese | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Měnověpolitické zasedání | Český index nákupních manažerů | Internet of Things | Akcie roku | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | Analytik GfK | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | GM | Největší pokles | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Americká data | Walt Disney | 5G | EUR Index | Finanční rezervy | České hospodářství | Domácí poptávka | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Data o HDP | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Průmyslové zakázky v Německu | PLN | Deficit zahraničního obchodu | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Inflace v listopadu | Problémy | Britové | Vládní výdaje | Total | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Prohlášení | HDP Německa | United Technologies | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Nižší ceny ropy | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | AXA | Fed index | Disney | Andrew Bailey | Nike | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Miliardy korun | Kraft Heinz | Nálada v průmyslu | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Schodek státního rozpočtu | Investiční aktivita | Zvýšení inflace | Vyšší ceny ropy | Společnost Sentix | Exact Sciences | Výroba aut | Washington | Daimler | Finální odhad | Miliardy eur | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Růst německé ekonomiky | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Komunikace | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Trhy | Nejlepší ropné akcie | American Express | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Nezaměstnanost v EU | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | NFP | Britský statistický úřad | Inflace v lednu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FinTech akcie | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Mzda | České mzdy | Výkyvy | Aktuální Price Action | Výsledky HDP | Restrikce | Prudký pokles | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Počet firemních bankrotů | Profitovat | Pozitivní impulz | Restriktivní opatření | Stimuly | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Stimul | Anton Siluanov | Odhad inflace | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPSV | Pravidla EU | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems | Klaus Regling | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Slovensko | České PMI | Schodek | Březnová data | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Eni | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Výpadky | WMT | Microsoft Corp | Procter & Gamble | Statistiky | ZEW index ekonomického sentimentu | Guvernér australské centrální banky | Reddit | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | 3M | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Osobní příjmy | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Český státní rozpočet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | ISM pro sektor služeb | Rally na akciích | Aktivita v americkém sektoru služeb | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Průmyslová výroba ČR | Australský premiér | Australská ekonomika | Expanze | Zveřejněné údaje | NKE | Merck KGaA | Merck | RBI | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Fiskální stimul | Státní podpora | Advance Auto Parts | GSK | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Nikola | Světové krize | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Otevření obchodu | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Fintech společnosti | Situace na trhu práce | Exporty | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | Praha | Verizon Communications | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Odhady HDP | Zlatá horečka | Odhad růstu HDP | Důvěra | Skupování aktiv | Růst vývozu | Lepší výsledky | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Pokles tržeb | Air Liquide | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Kroger | Qualcomm | Objem exportu | Zasedání FED | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Slabší kurz | Stav ekonomik | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Marathon | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Růst průmyslových zakázek | Růst průmyslových zakázek v Německu | Pokles průmyslové výroby | Lockdown | Měnový fond | Walgreens | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | SAP AG | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Electronic Arts | Pfizer a BioNTech | Průmysl v eurozóně | QCOM | Ekonomické uzavírky | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | BIDU | Očkování | NBP | Mutace koronaviru | MGM | Stimulační balíček | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Počet pracovních míst | Brands | Shopify | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | MRK | WU | Philips | Akcie Gamestop | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Thermo Fisher | Dnešní HDP | Rozvolnění | UNH | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Průmyslová výroba v lednu | SPWR | Air | IPO Coinbase | Výrobní ceny v eurozóně | Akcie ropy v roce 2021 | Banco Santander | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | GameStop akcie | IPO Deliveroo | GRMN | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Objednávky | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Kellogg | Goldman Sachs Group | API | Oslabení | Infrastrukturní plán | Ruský ministr
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Průmyslové komodity
Průmyslové kovy
Průmyslové mocnosti
Průmyslové mocnosti světa
Průmyslové objednávky
Průmyslové oživení
Průmyslové podniky
Průmyslové recese
Průmyslové revoluce
Průmyslové společnosti

Následující klíčová slova

Průmyslové zakázky v Německu
Průmyslový index Dow Jones
Průmysl v březnu
Průmysl v eurozóně
Průmysl v listopadu
Průmysl v Německu
Průraz
Průraz ceny
Průraz S/R zóny
Průraz trendové linie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets new demo
Potvrďte prosím... Zavřít