Čtvrtek 13. květen 2021 04:35
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Purple Trading VIP zona

Klíčová slova - Index výrobních cen

img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Ranní okénko - Německé maloobchodní tržby se propadly

02.03.2021 Dnes dorazí zpřesněný odhad vývoje českého HDP v posledním čtvrtletí loňského roku z dílny Českého statistického úřadu. Kromě tradičních detailnějších informací o vývoji tuzemského hospodářství bude dnešní údaj zajímavý i z pohledu případné revize. Vzhledem k dynamice vývoje je totiž tato eventualita pravděpodobnější než obvykle a data naznačují, že by mohlo dojít k mírnému zlepšení původně udávaného poklesu o 5 % meziročně.
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
C:\fakepath\euro2.jpg

IHS Markit: Útlum aktivity v evropském průmyslu v lednu polevil

03.02.2020 Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny v lednu pokračovala v poklesu, útlum však polevil a výhled je lepší, než naznačovala předběžná data. Ukázaly to dnes výsledky průzkumu, které zveřejnila konzultační společnost IHS Markit. Konečná hodnota jejího indexu nákupních manažerů vystoupila na devítiměsíční maximum 47,9 bodu z prosincových 46,3 bodu.
img

Ropa zažila volatilní týden. SNB ponechala sazby beze změny a v případě potřeb je připravena intervenovat.

14.06.2019 V neděli oznámil americký prezident Donald Trump, že pozastaví cla na dovoz mexického zboží do USA. Mexiko se totiž zavázalo, že zvýší svůj boj s ilegální imigrací a pašeráky. Do akce má být nasazena i národní garda.
C:\fakepath\TOP-22052019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.05.2019 1) Většina evropských akciových trhů v průběhu dnešního obchodování oslabuje. Investoři se obávají, aby obchodní válka mezi USA a Čínou nepřerostla do stavu technologické války s ohledem na narůstající nacionalismus čínských spotřebitelů. Obavy v tomto ohledu umocňuje skutečnost, že Čína ovládá podstatnou část produkce a trhu vzácných kovů, jež se hojně využívají právě v nejmodernějších technologiích.
img

Zvýšení repo sazby ze strany ČNB nepomohlo koruně k posílení

03.05.2019 V pondělí byly zveřejněny jádrové výdaje na osobní spotřebu ve Spojených státech, které v březnu meziročně vzrostly o 1,7 %. Odhad trhu byl nastaven na 1,8 %. Osobní příjmy Američanů v březnu vzrostly o 0,1 %, což je o něco mírnější růst v porovnání s předchozím měsícem (0,2 %). Analytici odhadovali růst o 0,4 %.
img

BoC i BoJ ponechá úrokové sazby beze změny. HDP v USA nadále roste.

26.04.2019 V pondělí byly burzy v Evropě zavřené. V USA byla však standardní obchodní den. Prodeje domů v USA za březen klesly o 4,9 %, přičemž očekávaný pokles byl 2,3 %. V úterý byla zveřejněna spotřebitelská důvěra v EU za duben, která klesla o 7,9. Očekávaný pokles byl -7. Ve středu zasedala bankovní rada BoC, která dle očekávání ponechala úrokové sazby v Kanadě beze změny. Půjčky ve veřejném sektoru ve Velké Británii za březen proti očekávání vzrostly o 840 milionů GBP. Původní odhad počítal se snížením o 400 milionů GBP. CPI v Austrálii za 1. kvartál vzrostl o 0,3 %. Očekávaný nárůst byl však 0,4 %.
img

ECB ponechá úrokové sazby beze změny

12.04.2019 V pondělí byla zveřejněna obchodní bilance v Německu, která oproti očekávaným 17 miliardám EUR skončila ve výši 18,7 miliard EUR. Objednávky strojů v USA za únor klesly o 0,5 %. Původně se předpokládal pokles o 0,6 %.
img

ECB nejspíše odloží zvyšování sazeb na první čtvrtletí příštího roku.

05.04.2019 Minulou neděli člen bankovní rady ECB Klaas Knot se vyjádřil ve smyslu, že očekává zlepšení ekonomiky eurozóny ve druhem pololetí letošního roku.
img

RBNZ je připravena snižovat úrokové sazby. ČNB je naopak zdrženlivá

29.03.2019 Olli Rehn z ECB v pondělí konstatoval, že zpomalení ekonomiky se zdá, bude trvat déle než se předpokládalo. Podle bankéře by se záporné sazby neměly stát novým normálem. Dále se Rehn zmínil, že o podrobnostech TLTRO by mělo být rozhodnuto ještě před začátkem září. Za největší krátkodobé riziko pro eurozónu bankéř považuje neřízený brexit (brexit bez dohody).
C:\fakepath\TOP5-20032019-LV-11.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investoři čekali na výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed) a vyhodnocovali zprávy týkající se obchodní dohody mezi USA a Čínou.
img

Britský parlament odložil brexit; Německo na cestě k recesi?

15.03.2019 V sobotu byl v Číně zveřejněn index spotřebitelských cen za únor, který vzrostl podle očekávání o 1,5 %. pondělí byly zveřejněny maloobchodní tržby za leden v USA ve výši 1,5 %, což předčilo předpokládanou hodnotu o 0,5 %.
img

USD / JPY – 13. 3. 2019

13.03.2019 Dolar konsoliduje v úzkém pásmu díky zpomalení tempa růstu. To potvrzuje stanovisko Federálního rezervního systému k IR v letošním roce.
img

Dnešní optimismus na trzích táhne konsolidace Boeingu, data i víra v odmítnutí divokého brexitu

13.03.2019 Také dnes na hlavních trzích nakonec převládá optimismus. Kondice evropských akcií se postupně vylepšuje a Amerika začala solidně v zeleném a zisky zvýrazňuje. Z našeho pohledu se úplně nedá říci, že by tu byla nějaká silná pozitivní zpráva, která by táhla sentiment vzhůru. Je působí několik drobnějších záležitostí, které dohromady pomáhají.
img

Ze zasedání ECB vyplynulo, že letos nedojde k hiku, EUR/USD zareagoval poklesem

08.03.2019 V pondělí Trump opět kritizoval Fed ohledně zvyšování sazeb, když na svém twitterovém účtu uvedl, že zvyšování sazeb vede k silnému dolaru, což škodí americké ekonomice. Tato slovní intervence ze strany amerického prezidenta však neměla vliv na USD, a tak se zdá, že obchodníci přestávají brát prezidentovi slova na váhu.
img

Trhy se těší na pokrok v americko-čínských jednáních, dolar roste

11.12.2018 Zprávy o pokroku v americko-čínských obchodních jednáních, ať už v podobě Trumpových tweetů, nebo ve formě spekulací, vlily odpoledne krev do žil akciovým trhům v Evropě i na Wall Street. Evropský akciový index Euro Stoxx 600 mířil s více než 2procentním růstem k největšímu dennímu zisku od začátku dubna. Hlavní indexy na Wall Street měly na začátku seance zhruba 1,4 % k dobru, a pokud se optimismus nevyčerpá, mohly by růst druhým dnem za sebou.
C:\fakepath\TOP5-19092018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.09.2018 1) Japonská centrální banka (Bank of Japan) dnes ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na úrovni -0,10 %, beze změny ponechala také nákupy aktiv.
C:\fakepath\TOP5-13062018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.06.2018 1) Americká centrální banka (Fed) dnes pravděpodobně zvýší základní úrokové sazby, letos už podruhé. Zveřejní také aktualizované hospodářské prognózy, které by měly mimo jiné ukázat, zda Fed v celém letošním roce nadále počítá s trojím zvýšením sazeb, nebo zda se úroky chystá zvýšit celkem čtyřikrát.
img

Co nás čeká v obchodním dnu 25.4.2018

25.04.2018 Středa bude relativně slabý den na důležité ekonomické údaje. Začalo to s výsledky pro index podnikání v Japonsku, který skončil podle očekávání na hodnotě 0,4%.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.12.2017

12.12.2017 Cena ropy Brent vzrostla poprvé od roku 2015 nad 65 dolarů za barel kvůli uzavření ropovodu v Severním moři. Nabídka ropy tak klesla o 400 tisíc barelů za den a odhaduje se, že opravy budou trvat 2 týdny. Lze očekávat, že cena ropy si současnou cenu neudrží a zkoriguje směrem dolů.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 12.12.2017

12.12.2017  Cena ropy Brent vzrostla poprvé od roku 2015 nad úroveň 65 dolarů za barel poté, co byl uzavřen ropovod v Severním moři z důvodu závady na potrubí. Opravy potrvají přibližně dva týdny.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Dobré firemní výsledky pomáhají americkým akciím v pokračujícím růstu

02.08.2017 Americké akcie v úterý pokračovaly v růstu, index Dow Jones Industrial pátou seanci za sebou stanovil nový rekord a přiblížil se k hladině 22 000 bodů, když včera přidal dalších 0,3 %. Širší index S&P 500 posílil o 0,2 % a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,2 %. Americký technologický gigant Apple po konci včerejšího obchodování v USA zveřejnil lepší než očekávané hospodářské výsledky za období od dubna do června, díky čemuž se titul dostal v poobchodní fázi na nový rekord. Z jednotlivých odvětví se dařilo finančnímu sektoru, technologickým společnostem nebo realitnímu sektoru. V mínusu naopak skončily průmyslové odvětví, farmaceutické firmy a energetické odvětví.
img

Forex: Zasedá ECB, Mario Draghi se zřejmě bude chtít vyhnout dalšímu posilování eura

20.07.2017 Nejdůležitější událostí čtvrtka a celého týdne je zasedání ECB. Zatímco změna měnové politiky se nečeká, Mario Draghi se zřejmě na následné tiskové konferenci pokusí uklidnit trhy, které rozkolísal svým projevem z konce června. Pokud Draghi přednese holubičí komentář, mohla by kromě eura na světových trzích oslabit i koruna vůči společné evropské měně. Podle části investorů je totiž rozhodování České národní banky do velké míry závislé na politice ECB. Náš výhled však předpokládá, že ČNB půjde vlastní cestou a už 3. srpna zvýší svojí repo sazbu.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Mario Draghi se na zasedání ECB zřejmě pokusí uklidnit trhy

17.07.2017 Nejdůležitější událostí nadcházejícího týdne bude zasedání ECB. Projev Maria Draghiho v portugalské Sintře na konci června způsobil na trzích velký rozruch, který se Draghi a jeho kolegové zřejmě ve čtvrtek pokusí zkrotit. Konkrétní nové kroky očekáváme od ECB až v září. Ve Spojených státech je tento týden kalendář poloprázdný, k čemuž přispívá i mediální karanténa centrálních bankéřů před zasedáním příští týden. V České republice budou zveřejněny pouze červnové ceny výrobců. Investoři se nadále budou připravovat na srpnové zasedání ČNB, kde očekáváme zvýšení sazeb.
GBPUSD-16052017-LV-12.png

Libra odevzdala své zisky

16.05.2017 Spotřebitelské ceny (index CPI) ve Spojeném království v dubnu v meziročním srovnání vzrostly o 2,7 %, přičemž ekonomové počítali s růstem o 2,6 %. Inflace ve Velké Británii se tak dostala nejvýše od září 2013.
usdx-14032017-5.png

Forex: Kurz dolaru dnes lehce zpevňuje

14.03.2017 Kurz dolaru na forexových burzách dnes lehce zpevňuje v očekávání, že měnový výbor centrální banky USA (Fed) ve středu oznámí zvýšení úroků. Pro jeho růst hovoří i napjatá situace v Evropě před volbami v Nizozemsku a Francii, kvůli níž oslabují evropské měny.
cina 21072013.png

Výrobní ceny v Číně rychle rostly

09.03.2017 Tempo růstu výrobních cen v Číně v únoru zrychlilo a bylo nejvyšší za téměř devět let. Přispěl k tomu hlavně vysoký růst cen ocele a dalších surovin. Naopak spotřebitelská inflace růst zpomalila a byla nejnižší od loňského ledna. Zprávy, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad, tak mezi investory vyvolávají spíše rozpaky a obavy o vzestup čínské ekonomiky.
img

Prosinec 2016: Konec ultra volné měnové politiky

03.01.2017 Změny ekonomických trendů mívají, na rozdíl od třeba politiky, zřídkakdy jasné začátky. Zatímco např. čas, kdy započala instalace komunistického režimu v Československu je celkem jasný, kdy začala globalizace už je jasné mnohem méně. To, kdy se po krizi konečně otočila globální měnová politika, je však po právě skončeném roce evidentní: v prosinci 2016.
TOP5-14102016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2016 Výrobní ceny v Číně v září překvapivě vzrostly, a zaznamenaly tak první nárůst za téměř pět let. Index výrobních...
cina 21072013.png

Inflace výrobních cen v Číně vzrostla

14.10.2016 Výrobní ceny v Číně v září překvapivě vzrostly, a zaznamenaly tak první nárůst za téměř pět let. Přispěly k tomu zejména dražší komodity. Čínský statistický úřad dnes oznámil, že index výrobních cen meziročně vzrostl o 0,1 procenta, zatímco analytici v anketě agentury Reuters očekávali pokles, a to o 0,3 procenta. Zpráva tak zmírňuje obavy z rostoucího zadlužení čínských podniků.
TOP5-20092016-LV-15.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2016 Americká centrální banka (Fed) dnes zahajuje dvoudenní zasedání, aby projednala svou měnovou politiku...
TOP5-02092016-LV-13.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2016 Americká ekonomika v srpnu vytvořila 151 tisíc nových pracovních míst, což je méně než očekávaných 180...
britska libra 17022014.jpg

Míra inflace v Británii v červenci stoupla

16.08.2016 Spotřebitelské ceny v Británii se v červenci zvýšily meziročně o 0,6 procenta po růstu o 0,5 procenta...
TOP5-02082016-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2016 Japonský jen dnes posiluje oproti americkému dolaru (měnový pár USD/JPY klesá) na více než 3týdenní maxima...
img

Akcie konsolidují, kdy přijde pohyb?

01.08.2016 V předchozím týdnu bylo zveřejněno velké množství makroekonomických indikátorů. Ve středu zasedal Fed ohledně vývoje úrokových sazeb v USA. Fed se rozhodl při této schůzi nechat úrokové sazby nezměněné na hodnotě 0,5 %. Následující den byly reportovány informace ohledně nezaměstnanosti v USA.
img

Akcie na rekordech i přes události ve Francii a Turecku

18.07.2016 V předchozím týdnu rozhodovala Bank of England o vývoji úrokových sazeb, které ponechala prozatím nezměněné. Očekávalo se, že by mohlo dojít ke snížení sazeb jako reakce na Brexit. Znovu bude Bank of England o případných změnách rozhodovat v říjnu. Ve Spojených státech došlo k reportování maloobchodních prodejů, které předčily očekávání. Odhad nárůstu oproti předchozímu měsíci byl 0,1 % a report ukázal, že došlo k vyššímu nárůstu, a to konkrétně o 0,6 %.
img

Velká Británie rozhoduje o setrvání v EU, volatilita na trzích narůstá

20.06.2016 Tento týden nás čeká zejména referendum o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Referendum se bude konat ve čtvrtek 23. června. Výsledek bude velmi směrodatný pro celkovou náladu na trzích, přičemž vystoupení Velké Británie z EUR by pravděpodobně mělo za následek značný nárůst nejistoty.
img

Slabá earnings sezóna se blíží konci

16.05.2016 Již více než 90 % S&P 500 titulů reportovalo earnings a přesto, že 71 % překonalo odhady analytiků, nejedná se o v...
img

Další earnings sezóna je tu!

18.04.2016 V předchozím týdnu došlo k dalšímu posilování amerických akciových indexů a k vytvoření nového uzavíracího minima na f...
img

S&P 500 a ropa ukázaly inverzní vývoj

04.04.2016 V předchozím týdnu akciové trhy opět posílily. Futures na hlavní akciový index S&P 500 připsaly 35 bodů a uzavřely tak...
img

Fed rozhodl: K navýšení úrokových měr nedojde!

21.03.2016 Předchozí týden pokračovaly akciové trhy opět v rostoucím trendu. Námi sledované futures kontrakty na S&P500 opět uzav...
img

Ropa uzavřela týden se ztrátou, S&P 500 v zelených číslech

29.02.2016 V průběhu předchozího týdne došlo k posílení akciových trhů v USA. Námi sledovaný futures kontrakt na index S&P 500 za...
img

Dosáhla již ropa svého minima?

15.02.2016 V předchozím týdnu docházelo na akciových trzích k dalším propadům. Nejsledovanější  akciový index S&P 500 pokračoval ...
img

Medvědí trh v Evropě odstartoval

18.01.2016 Minulý týden byly finanční trhy opět zasaženy výprodeji. Na akciových trzích po celém světě docházelo k nastolení kles...
img

Stav trhu práce v USA přibližuje růst sazeb

09.11.2015 Americká ekonomika v pátek pozitivně překvapila investory, když místo očekávaných 180 000 pracovních míst v říjnu vytv...
img

Trhy jsou napjaté kvůli možnému zvýšení sazeb Fed

07.09.2015 Hlavní akciové indexy zahájily týden slibně, avšak růst dlouho nevydržel a koncem týdne vesměs uzavíraly níže. Americký index S&P 500...
img

Bude pokračovat volatilita na burze z minulého týdne?

31.08.2015 V uplynulém týdnu jsme byli svědky vysoké volatility, která odstartovala začátkem týdne propadem na čínské burze. Násl...
img

Řecko schválilo reformy, kanadský a novozélandský dolar pod prodejním tlakem; analýza amerického dolaru, AUD/NZD, AUD/USD

16.07.2015  V projevu připraveném pro vystoupení ve výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů s pololetní zprávou o m...
eurusd-15072015-5.png

Forex: Trh reaguje na vyjádření šéfky Fedu

15.07.2015 Americký dolar dnes na forexových trzích zpevňuje, optimismus čerpá zejména z vyjádření šéfky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenové. Ta ve svém vystoupení v Kongresu podpořila očekávání, že úrokové sazby v USA by se mohly zvýšit ještě letos, možná už v září.
92898879.jpg

Výrobní ceny v USA v lednu rekordně klesly

18.02.2015 Výrobní ceny ve Spojených v lednu zaznamenaly rekordní pokles, převážně kvůli výraznému poklesu...
cina 21072013.png

Inflace v Číně klesla v srpnu na dvě procenta

11.09.2014 Meziroční míra inflace v Číně se v srpnu znovu snížila a klesla na rovná dvě procenta z červencové úrovně...
img

Denní komentář IronFX - 01/07/2014

01.07.2014 Měna není akciovým indexem země. Mnoho lidí si myslí, že když se ekonomické fundamenty země zlepší, měna by měla posílit. Pravděpodobně...
img

Euro zůstává u mírných ztrát, polská data se zlotým nepohnula

20.05.2014 Finanční trhy během dneška postrádaly důležité impulsy z hlavních ekonomik. Nová data na programu nebyla a na možný im...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, EUR/NZD a BOSSAUSD

14.05.2014  Vysoké zadlužení, padající ceny mléčných výrobků a riziko „offshore" šoku, to jsou největší strašáci novozélandsk...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, EUR/AUD a DOW JONES

02.05.2014  Středeční zasedání americké centrální banky (Fed) se neslo v duchu předchozích setkání. Znovu tak došlo ke...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, NZD/USD a EUR/CAD

17.04.2014  Americká centrální banka (Fed) včera vydala tradiční Béžovou knihu. Z té se investoři mohli dozvědět, že největ&s...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/CHF, AUD/USD a FTSE

19.02.2014  Výrobní index Empire Stat,e měřící aktivitu v okolí státu New York,nevydržel na lednovém 20měsíčním maximu a spad...
img

EUR/USD – Denní pohled 18.2.2014

18.02.2014 Dnes se trh zaměří v eurozóně na současné účty, index ZEW podnikatelské důvěry, v Británii na index spotře...
img

VALENTÝN: Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a NIKKEI

14.02.2014  Cenové hladina v Číně zůstala i v lednu utlumená, když index spotřebitelských cen (CPI) meziročně vzrostl o 2,5 p...
img

Eurodolar lehce korigoval své zisky při rostoucí pravděpodobnosti změny politiky Fedu

13.12.2013 Včerejší pokles eurodolaru, ke kterému přispěl dobrý americký maloobchod, se zastavil a kurz se nyní stabilizuje kole...
img

Euro se ráno snaží nahrazovat ztráty ze včerejšího dne

03.12.2013 Euru stále zůstává většina ztrát, které proti dolaru nabralo na začátku týdne. Pohyb přišel ještě před americkým inde...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/JPY, ZLATA a ROPY

21.10.2013 Americké akcie uzavřely minulý týden v zelených číslech. S&P 500 se díky vyřešení dluhové krize a pozitivním repo...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a ZLATA

10.09.2013 Rusko nabídlo nevojenské řešení krize v Sýrii. Moskva vyzvala Assada, aby odevzdal chemické zbraně meziná...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD, USD/JPY

20.08.2013 Wallstreet si připsala v pořadí již čtvrtou ztrátovou seanci a vytvořila tak zatím nejdelší propad v tomto...
img

Ranní přehled nejdůležitějších událostí s intradenní analýzou EUR/USD, DOW JONES, USD/JPY a USD/PLN

19.07.2013 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 vytvořily včera nová maxima po zveřejnění pozitivního čísla žádostí o...
img

GBP/USD

18.06.2013 Dnes ve Velké Británii budou k dispozici velmi důležitá data. Index spotřebitelských cen, index prodejních cen nemovi...
img

GBP/USD

18.06.2013 Dnes ve Velké Británii budou k dispozici velmi důležitá data. Index spotřebitelských cen, index prodejních cen n...
img

EUR/USD

04.06.2013 Evropské indexy včera vykazovaly spíše prodejní trend, kdežto Wall Street uzavřel obchodní den téměř nerozhodně...
img

EUR/USD

04.06.2013 Evropské indexy včera vykazovaly spíše prodejní trend, kdežto Wall Street uzavřel obchodní den téměř nerozhodně s&nbs...
img

GBP/USD

21.05.2013 Dnes ve Velké Británii by mělo vyjít mnoho ekonomických dat - Index spotřebitelských cen, index výrobních cen...
img

GBP/USD

21.05.2013 Dnes ve Velké Británii by mělo vyjít mnoho ekonomických dat - Index spotřebitelských cen, index výrobních cen, index ...
img

GBP/USD

20.05.2013 Zítra by měla vyjít důležitá data ve Velké Británii. Index spotřebních cen, index výrobních cen a index...
img

GBP/USD

20.05.2013 Zítra by měla vyjít důležitá data ve Velké Británii. Index spotřebních cen, index výrobních cen a index maloobchodníc...
img

Ranní přehled událostí a intradenní analýzy USD/JPY před zasedáním zemí G20

19.04.2013 Investoři i nadále sledují Itálii, kde probíhá třetí kolo prezidentské volby. První dvě kola skončila neúspěchem,...
img

Evropská měna včera posílila

15.03.2013 Společná evropská měna včera posílila o 0,3 % a odpoledne se na mezibankovním trhu obchodovala kolem úrovně...
img

Koruna ve čtvrtek posílila

15.03.2013 Po ranním posílení až k úrovni 25,56 CZK/EUR česká koruna postupně ztrácela své zisky. V závěru obchodová...
img

EUR/USD

05.03.2013 Rozpětí tohoto měnového páru je dosti široké, poněvadž hranice supportu je na 1,2982 a resistence se nachází na 1,303...
img

EUR/USD

05.03.2013 Rozpětí tohoto měnového páru je dosti široké, poněvadž hranice supportu je na 1,2982 a resistence se nachází na 1,303...
img

EUR/USD stále hledá směr, počet nových stavebních povolení v USA na maximech

20.02.2013 Počet nových stavebních povolení v USA vrostl na 4 a půl letá maxima. Trh s bydlením se tak stává hnacím motorem ...
img

Intradenní analýza EUR/USD a data z Německa

20.02.2013 Index spotřebitelský cen (CPI) se v lednu v porovnání s prosincem 2012 dočkal 0,5 procentního poklesu, meziročně ...
img

Dolar naplňuje divergenci, doji ukončuje 8 týdenní růst USD.

20.02.2013 Avizovaná divergence na denním grafu I.USDX indexu, posílá USD zpět k TL, tažené z listopadového vrcholu. USD se tak n...
img

AUD/USD

14.01.2013 Dle pozitivních zpráv z Číny čínské exporty rostou o více než 14% a importy o 6%, což budí dojem, že program hospodářského oživení ve státu...
img

AUD/USD

14.01.2013 Dle pozitivních zpráv z Číny čínské exporty rostou o více než 14% a importy o 6%, což budí dojem, že program hospodářs...
eurusd 12042012.png

Forex: EUR/USD bez jasného směru

12.04.2012 Investoři se v průběhu včerejší obchodní seance změřili na situaci ve Španělsku a dalších periferních zemích eurozóny.
eurusd 03042012.png

Forex: EUR/USD na začátku týdne beze změn

03.04.2012 Včera přišly smíšené makroekonomické údaje z eurozóny i z USA.
img

15.9.Uprostřed vzrůstající globální nejistoty ponechává RBNZ sazby na stejné úrovni

15.09.2011 Andrew Robinson, Forex Strategist, Saxo BankTuto noc se odehrála další seance, j...
usacanada.jpg

Forex: Investoři hledají vyšší zhodnocení

18.08.2011 Kanadský dolar proti americkému posílil ale vůči euru a jenu ztrácel.
img

FOREX Update: Údaje o australské zaměstnanosti jsou velmi slabé, nejhorší od srpna 2009

12.05.2011 Andrew Robinson, FOREX Analyst, Saxo Capital MarketsNad EUR se i nadále vznáší mračno ...
img

FOREX Update: Údaje o australské zaměstnanosti jsou velmi slabé, nejhorší od srpna 2009

12.05.2011 Andrew Robinson, FOREX Analyst, Saxo Capital MarketsNad EUR se i nadále vznáší mračno ...
img

Forexový blog Kena Vekslera: Před zveřejněním údajů o vývoji zaměstnanosti velkou aktivitu nečekejme

06.05.2011 Před námi je pátek s údaji o vývoji počtu pracovních míst mimo zemědělství.
img

EUR se v Asii vydalo k novým maximům roku 2011

21.04.2011 Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital MarketsPoté, co evropská a americká seance s...
img

FX Update: Na NZD se nepříznivě podepsalo zklamání z údajů o maloobchodních tržbách

14.02.2011 www.saxobank.czZveřejněné údaje o novozélandských maloobchodních tržbách za 4. čtvrtletí přinesly zklamání....
MoneyGlobeOnFinger.JPG

Australské údaje o pracovních místech nad očekáváními, AUD nahoru a dolů

10.02.2011 Hlavní zprávou dne byly pro Asii lednové údaje o vývoji australské zaměstnanosti.
img

FX Update: Prolamování rezistencí přináší euro medvědům další horké chvilky

14.01.2011 www.saxobank.czAsií kolují zvěsti o brzkém zvýšení úrokových sazeb chystaném v ČíněKomentáře k dění na trhu: Eu...
img

FX Update: Údaje o australské zaměstnanosti poprvé v roce zklamaly

13.01.2011 www.saxobank.czAUD stále ještě musí prolomit jednu stranu dosud obchodovaného pásmaKomentáře...
img

FX Update: dopady Obamových daňových škrtů tlačí dolar níž

14.12.2010 Bylo to poslední vyklízení stopů v letošním roce? Komentáře k dění na trhu: Celotýdenní oživení dolaru ...
img

Trh tvrdí, že americké oživení se staví na nohy

10.12.2010 Po včera zveřejněných příznivých údajích o počtech žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA otevřou evropské akci...
img

FX Update

19.11.2010 Komentáře k dění na trhu:Na trzích panovala v noci poklidná a sebejistá nálada. USD se v důsledk...
img

Dolar klesá po slovech prezidenta NY Fedu W. Dudleye, že výstup ze současné měnové politiky je možná na roky vzdálený

16.11.2010 Irsko zůstalo přes noc v popředí zájmu kvůli nejistotě, zda záchranný balíček přijme, či nikoli. Pozornost se soust...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | HDP | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | EUR/CAD | EUR/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Oscilátory | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Analýza cenných papírů | Anualizovaná volatilita | Zhodnocení | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CAPEX | CME | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Depreciace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | EFSF | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | G7 | High | IFO index | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Loonie | Low | MACD | MMF | MT4 | Makléř | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oscilátor | PPI index | Platební bilance | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Spread | Support | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Ticker | Trader | Trend | Trendová čára | Ukazatel | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Swapová křivka | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Býčí divergence | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | DailyFX | Obchodovat | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | FXTM | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Burzovní zpravodajství | Capital Markets | Cena | Cena komodit | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | DJIA | Dnešní kurz | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | EURGBP | EURCHF | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Komodita | Krize eurozóny | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurzy | Volná pracovní místa | Kurzy USD | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pád dolaru | Patria Finance | PayPal | Polská měna | Prezidentské volby | Prodej akcií | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Throwback | Trh | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ropy | WTI | XM | Země eurozóny | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | ING | Benzín | Ex-dividend | Index produkčních cen | ISM indexy | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Obchodní den | Range | Redukce | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Tranše | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Cenová hladina | Index nákladů práce | Investice ve stavebnictví | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Volby | Finanční noviny | Blog | Retail | Burze | Dividendové akcie | Investment | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | FX Analyst | Markit | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Sky News | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | ANZ | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | BBC | Chaos na finančních trzích | Zvyšování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Technický pohled | Forex weby | HUF/EUR | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Blackwell Trader | CFI Markets | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Energie | Společná evropská měna | Finanční stabilita | Earnings | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Jádrový index | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Strategy Research | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Televize Sky News | IHS | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Obchodování měn | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Agentura Bloomberg | Výsledek referenda | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | Likérka Stock | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Finanční injekce | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | VIG | Pegas Nonwovens | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Odliv zahraničního kapitálu | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Odliv kapitálu | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Stoxx Europe 50 | Globtrex | Fed Rate Monitor Tool | IHS Markit | ex | Okénko trhu | Ranní nadhoz | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Globtrex.com | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Obchodování kryptoměn | Coinmarketcap | Kartel OPEC | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Inflace v eurozóně | McDonald's | Royal Dutch Shell | Obchodní rozhovory | DCLG index | Spotřebitelská inflace | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | LYNX WhatsApp | BinckBank | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Ropný kartel | Odložení brexitu | Palladiové akcie | Inflační očekávání | Infineon | Infineon Technologies | Boris Johnson | Prezidentka ECB | ISM index | Data z Německa | Český index nákupních manažerů | Rozpočet | Obchod | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Ekonomiky eurozóny | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Souhrnný index | Indexy nákupních manažerů | EUR Index | Zveřejněná data | Statistika | ADP | PLN | Rostoucí náklady | Problémy | Vládní výdaje | Prognózy | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Míra | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Chris Williamson | Míra inflace v eurozóně | Ukazatele | Výsledky průzkumu | Evropské ekonomiky | Pokles | Situace | Vít Hradil | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Data IHS Markit | Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Zpracovatelský sektor | Americký ISM | COVID-19 | Zpřesněný odhad | Německé maloobchodní tržby | Výkyvy | Program nákupu aktiv | Stimul | MPSV | Domácnosti | Růst | Potenciál | Ekonomiky | Schodek | Práce | Údaje | Statistiky | Data z trhu práce | Osobní příjmy | Vývoz | Expanze | Zveřejněné údaje | RBI | Fiskální stimul | Unie | ČR | PEPP | Covid | Příjmy a výdaje | Ceny | Ceny v eurozóně | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Počet pracovních míst | Rozvolnění | Výrobní ceny v eurozóně
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Index varšavské burzy
Index varšavské burzy WIG
Index Ventures
Index VIX
Index vládních dluhopisů
Index volatility
Index volatility CBOE
Index volatility VIX
Index výrobní aktivity
Index výrobní aktivity v New Yorku

Následující klíčová slova

Index výroby
Index výroby zpracovatelského průmyslu
Index Wall Street
Indexy
Indexy akcií
Indexy akcií pevninské Číny
Indexy aktivity
Indexy CFD
Indexy Dow Jones a S&P 500
Indexy důvěry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít