Úterý 18. květen 2021 07:16
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
XTB forum 2021
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Cenný papír

C:\fakepath\akcie-10032021.png

Jak investovat do akcií?

10.03.2021 Investování do akcií je jedním ze způsobů jak zhodnocovat svůj kapitál. Co jsou akcie a jak se ve světě akcií orientovat?
img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
C:\fakepath\obrazek-01022021-1.png

Jak vypočítat ukazatel Návratnosti investice (ROI)?

01.02.2021 Mnoho obchodníků každý den nakupuje/prodává různá aktiva, ale jen málo z nich má představu, jak správně odhadnout kvalitu svých investic.
img

První letošní aukce Ministerstva financí potvrdila hlad po českých státních dluhopisech

13.01.2021 Ministerstvo financí dnes získalo 13,1 mld. Kč, zatímco investoři poptávali více než dvojnásobek. Po prosinci, kdy nižší deficit státního rozpočtu znamenal i nižší nabídku dluhopisů, tak finanční trhy opět potvrdily hlad po českých státních dluhopisech. Ty ve srovnání se státy eurozóny nabízejí zajímavý výnos, zvláště ve světle jejich nedávného nárůstu. I nadále je vidět výrazná poptávka po dluhopisech s kratší splatností pět a devět let. Na druhou stranu dnes nejdelší nabízený dluhopis se splatností dvacet let byl jediný, který nenaplnil ambiciózní plán ministerstva (1,4 vs. 5,0 mld. Kč). Průměrný výnos dnes prodaných dluhopisů se pohyboval od 0,88 % pro nejkratší splatnost do 1,64 % pro již zmíněný dvacetiletý cenný papír.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!

31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020

26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
C:\fakepath\nastroj.jpg

Typy finančních nástrojů

11.05.2020 Bez ohledu na to zda na finančních trzích pracujete, nebo je poznáváte, tak budete jistě čelit takovým věcem jako finanční nástroje. Co jsou to finanční nástroje/instrumenty? Na to se podrobněji podíváme v tomto článku.
img

Novinka ISIN od května zpřehlední trh s dluhopisy

14.04.2020 Novela zákona o dluhopisech, která vstoupí v platnost 1. května, přinese 2 změny, které opět pomohou přehlednosti a korektnosti trhu. První je povinnost informovat v rámci emisních podmínek či prospektu o roli České národní banky (ČNB). Kratší, ale zásadnější změnou je zavedení mezinárodní identifikace tzv. ISIN čísla pro každou emisi.
img

Akcie Avastu začaly růst, od začátku týdne ztratily 23 procent

31.01.2020 Akcie antivirové společnosti Avast dnes začaly růst. Dopoledne přidaly pět procent a kolem 12:00 se prodávaly za 127 korun. Vyplývá to z údajů BCPP. Od začátku týdne po informaci o prodeji dat uživatelů ale cenný papír stále ztrácí 23 procent. Podle odborníků se však bude postupně zotavovat.
img

Ozvěny trhu: Vyschlý pramen dolarové likvidity

27.09.2019 V běžných časech se o dění na peněžním trhu v médiích příliš nedočtete, a to ani v USA, kde hraje daleko zásadnější roli než v kontinentální Evropě nebo v České republice. I proto trhy překvapila nedávná zpráva o skokovém nárůstu krátkodobých úrokových sazeb na tomto trhu v USA. Ty jsou odvozeny od základní úrokové sazby americké centrální banky a v době klidu se pohybují v centrální bankou stanoveném pásmu. Nicméně v situaci, kdy se na trhu objeví příliš subjektů s nedostatkem finančních prostředků, roste poptávka po úvěrech a úrokové sazby rostou. Pokud je situace opravdu dramatická, dostane se tržní úroková sazba z daného pásma, což je signál pro ostatní hráče, že se děje na finančních trzích něco špatného, a pro centrální banku důvod k akci.
img

Nezajištěné dluhopisy, a proč se jich vyvarovat

28.08.2019 Pojem dluhopis se, v posledních měsících, objevuje čím dál častěji, ale ne všichni si plně uvědomují jeho význam. Následky, které může neuvážené investování do dluhopisů způsobit, přitom mohou být nedozírné. A jak vlastně tato dluhopisová investiční chiméra vznikla?
img

Hodnotové investování v LYNX Idea Center

19.03.2019 Funkční investiční strategie je základním pilířem pro efektivní a úspěšně obchodování na burze. Každý investor by si měl postupně vybudovat svoji strategii, která odpovídá jeho povaze, možnostem, přijatelnému riziku a v neposlední řadě očekávanému zhodnocení.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 20.2.2019

20.02.2019 Německý předstihový ukazatel ZEW v únoru potvrdil rostoucí trend, když vzrostl čtvrtý měsíc v řadě na hodnotu -13,4 bodu. Výhled investorů na dalších šest měsíců se tak zlepšil o 1,6 bodu. Nelze však očekávat výrazné zlepšení německé ekonomické situace vzhledem ke slabým výsledkům především ve výrobním sektoru, ale také v průmyslu.
img

Fundamentální analýza akcií: Praktický průvodce

08.02.2019 Vedle technické a psychologické analýzy je fundamentální analýza další metodou, pomocí které se může investor rozhodnout, zda nakoupit nebo prodat konkrétní akciový titul. Jedná se o jeden ze základních přístupů, které se používají pro ocenění akcií.
img

Jaké investiční produkty je možné obchodovat (nejen) na burze?

29.01.2019 Chtěli byste investovat na burze, ale nevíte jaké investiční produkty existují? Nemáte úplně jasno jaké mají jednotlivé investiční produkty výhody, nevýhody či rizika? Proč je vhodnější investovat do více než jednoho investičního produktu? Pokud hledáte odpovědi na zmíněné otázky, je tento článek právě pro vás. Shrneme si v něm základní typy investičních produktů, které můžete u LYNX obchodovat.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

01.01.2019 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Short signál na akcie Finisar (FNSR)

23.10.2018  Minulé měsíce byly pro akcionáře výrobce optických komponentů Finisar mimořádně dobré. Akcie této společnosti...
img

Jaké typy investičních produktů existují?

11.09.2018 Chtěli byste investovat na burze, ale nevíte jaké investiční produkty existují? Nemáte úplně jasno jaké mají jednotlivé investiční produkty výhody, nevýhody či rizika? Proč je vhodnější investovat do více než jednoho investičního produktu? Pokud hledáte odpovědi na zmíněné otázky, je tento článek právě pro vás. Shrneme si v něm základní typy investičních produktů, které můžete u LYNX obchodovat.
img

Long signál na akcie Celgene (CELG)

31.07.2018 Kolaps biotechnologické skupiny Celgene začal koncem loňského roku. Od té doby tento cenný papír ztratil téměř 50 % své hodnoty. Až v posledních týdnech se poprvé objevily náznaky obratu.
img

Ethereum se může dočkat růstu

10.05.2018 „Ethereum roste druhý den v řadě, ale stále se mu nepodařilo zcela zotavit z propadu, který prodělal dříve v tomto týdnu. Cena Ethereum je aktuálně (čtvrtek odpoledne) 762,11 $, což znamená růst o 1,4 %,“ tvrdí Dmitriy Gurkovskiy, vedoucí analytik společnosti RoboForex.
img

Long signál na akcie Las Vegas Sands (LVS)

09.05.2018 Počátkem roku 2017 patřila hlavní kasina v US jako například Wynn Resorts nebo Las Vegaský Sand mezi absolutní špičku akciového trhu. Uptrend pokračoval do začátku kalendářního roku 2018, ale byl samozřejmě narušen několika krátkodobými korekcemi. Jak můžeme vidět z grafu, došlo tak k vytvoření trojúhelníkové formace, která byla proražena minulý týden.
img

Investice do akcií: 11 rad k obchodování s akciemi pro začátečníky

27.02.2018 Akcie jsou často jedním z prvních investičních aktiv, o které se člověk začne zajímat, když se rozhodne zhodnocovat vlastní volné prostředky. Pokud jste v bodě, že se chcete dozvědět od začátku, jak investice do akcií fungují, pak je tento komplexní průvodce určen právě pro vás.
img

Zrušení roamingu připravilo O2 o stovky milionů, přesto navýšila zisk

04.11.2017 Společnost O2 má 4,9 milionu mobilních zákazníků, což je stejně jako loni. Společnost ale přišla o více než 90 000 majitelů pevných linek. Tržby O2 klesly oproti stejnému loňskému období o 100 milionů korun na 9,4 miliardy. Telekomunikační operátor O2 se ve 3. čtvrtletí vyrovnal s propadem příjmů ze zrušeného roamingu v EU a překonal očekávaný propad analytiků a zvýšil zisk meziročně o 1,4 % na 1,48 miliardy korun. Pomohl pokračující růst zájmu zákazníků o mobilní data a datový provoz vzrostl meziročně o 94 %. Dále se zvýšil zájem o placenou televizi a prodávají se finanční služby.
img

IPO Pirelli – zhodnocení prvního týdne

08.10.2017  Společnost Pirelli a po několika letech, kdy odešla díky odkupu majoritního podílu jejich akcií z milánské burzy, se opět vrátila a počáteční cena při veřejném obchodování IPO byla 6,39 EUR za akcii.
img

Akcie na pražské burze v posledním týdnu posílily o 1,8 procenta

04.08.2017 Akcie na pražské burze v posledním týdnu pokračovaly v posilování. Index PX od minulého pátku vzrostl o 1,8 procenta na 1026,2 bodu, což je blízko letošního maxima. Tahounem růstu byly akcie Erste po zveřejnění lepších výsledků, než se čekalo. Vyplývá to z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie rostly o 0,4 procenta.
img

TWITTER 2Q

25.07.2017 TWITTER před kvartálními výsledky   Twitter Inc. (TWTR), někdy označován jako „King of Social Media“ má oznámit t...
img

Nejvýkonější akcie na trhu se jmenuje Applied Optoelectronics

22.07.2017 Pravděpodobně jste o ní nikdy neslyšeli. Investorům, kteří do akcií téhle firmy před rokem investovali, ale přesto od ...
img

Pražská burza ztratila čtvrt procenta, koruna je zpět u 27 Kč/EUR

31.03.2017 Pražská burza i dnes změnila směr, popáté v tomto týdnu. Index PX odepsal 0,26 procenta na 981,15 bodu. Pokles táhly akcie Komerční banky, energetické společnosti ČEZ a sázkové Fortuny. Vyplývá to z internetových stránek pražské burzy. Česká koruna se po čtvrtečním oslabení vyvolaném informacemi z České národní banky dnes vrátila vůči euru na 27,02 Kč/EUR, k dolaru stagnovala.
img

Pohodové léto s Admiral Markets nekončí! Obchodujte DAX až 55 dní bez spreadu!

01.09.2016 Obchodujete index DAX? A víte, co se za touto zkratkou vůbec skrývá? V tomto článku se podíváme na tento velice oblíbený cenný papír – jeho historii, z jakých titulů se skládá a ukážeme si jednoduchou obchodní strategii na scalping.
img

Další earnings sezóna je tu!

18.04.2016 V předchozím týdnu došlo k dalšímu posilování amerických akciových indexů a k vytvoření nového uzavíracího minima na f...
img

Jak obchodovat volatilitu (VOLX) v roce 2016? Raději jinak než v minulých letech.

20.01.2016 Pokud bude pro rok 2016 něco charakteristické, bude to pravděpodobně zvýšená volatilita. V posledních třech letech jsme se nechali nízkou volatilitou ukolébat a její růst proto může být pro některé investory malým šokem. Průměrná volatilita amerického indexu S&P500 vyjádřená indexem VIX (v naší platformě ticker VOLX) byla v minulém roce 16,6 % a v roce 2014 a 2013 dokonce pouhých 14,2 %. To je výrazně pod historickým průměrem, který od roku 1990 činí 19,8 %.
img

Forex: Český běžný účet si v září vedl překvapivě dobře

15.10.2015 Kurz české měny včera vymazal větší část svých úterních ztrát, když se z ranních úrovní okolo 27,14 CZK/EUR v průběhu dne posunul...
img

Obchodování s CFD postavenými na indexech: co se obchoduje nejčastěji?

03.08.2015 Obchodování s CFD představuje jeden z nejrychleji rostoucích typů investic. Mnoho obchodníků nyní vnímá výhody toho, že mohou získat pozici na trhu a obchodovat při aktuálních tržních cenách bez nutnosti vlastnit podkladové aktivum. Avšak s více než 20 akciovými indexy, ze kterých je možné si vybírat, investoři často nevědí, co zvolit. Podívejme se tedy na to, které akciové indexy jsou obchodovány nejčastěji.
img

Komoditní spready 101 – Základy obchodování spreadů

01.04.2015 Při zvýšené volatilitě a nejistotě na trhu hledají mnozí obchodníci možnosti pro ochranu proti nepříznivému vývoji, mi...
img

Týden technicky - dolar stále při chuti, SPX po lehké korekci

13.03.2015  Dolar úspěšně pokračuje ve svém tažení, když se čtvrtek přiblížil k paritě na 495 pipů. Euro viditelně tlak nezvládá a bude otázkou času, kdy se dočkáme atakování hladiny 1,0000 EURUSD. Při druhém supportu si dolar již třetí den vybírá oddechový čas, ale na úvodu týdne se opět můžeme dočkat překonání 12letých dolarových maxim na tomto měnovém páru.
img

Základy obchodování opcí - Co to je opce?

10.10.2014 Obchodování opcí není v Čechách zatím velmi běžné. Většina obchodníků má zkušenosti s obchodováním akcií, forexu, futures č i CFD. Opce jsou komplexnějším nástrojem a potřebují hlubší zkušenosti, ale na druhé straně otvírají nové možnosti a pohled na investování.
dolar usa.jpg

Otázky a odpovědi: Dluhový strop v USA

15.10.2013 Otázky a odpovědi k současnému vývoji ve Spojených státech, kde Kongres s prezidentem Barackem Obamou...
eurusd 23042012.gif

Pravidelný týdenní FOREX komentář – FXstreet.cz

23.04.2012 Nyní se trh opět dostal k rezistenci klesajícího trendového kanálu. V případě proražení kanálu se výhled...
Picture-022.jpg

Deník obchodníka: Část 3. technická analýza

11.10.2010 Ti z vás, kteří již něco zaslechli o Pandořině skříňce, se mějte na pozoru, protože se ji právě chystám otevřít. Ti z vás, kterým tento pojem nic neříká, se připravte na to, že se po otevření této skříňky budete potýkat s takovou přemírou možností a voleb, s jakou jste se doposud nesetkali a nejspíš už ani nikdy nesetkáte. Téma, na které se chystám, je samozřejmě technická analýza. Držte si klobouky, jízda do světa forex obchodování začíná, a chvílemi bude poněkud drsná...
finance.jpg

Deník obchodníka: část 1. skromné začátky

23.09.2010 Ken Veksler a jeho pravidelné analýzy se staly u naších čtenářů velmi oblíbení. Ken proto pro náš server FXstreet.cz připravil sérii vzdělávacích článků na téma FX trading.
picture11.jpg

Fundamentální analýza III - Carry Trade (1/2)

01.04.2010 Carry trade je velmi oblíbeným typem investice a naprostá většina investičních společností včetně hedgeových fondů používá nějaký typ carry trade k vytváření zisku.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Měnový trh | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | CFDs | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alikvotní úrokový výnos | Alokace | Americký dolar | Analýza | Analýza cenných papírů | Anualizovaná volatilita | Zhodnocení | Assignment | ADX | Transakce | Bank of Japan | Valná hromada | Bod | Bond | Bonita | Breakout | Broker | Bull | Burza | CFD | CFTC | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Demo účet | Derivát | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dluhopis | EBIT | ECB | ECN | Ekonomika | Elasticita | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Exekuce | Exercise | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Floating | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forexový obchodník | Forwardová cena | Futures | G7 | GTD | Grafy | Growth Funds | Hammering | Hedging | Hedgingový poměr | High | Hypotéční zástavní list | IFO index | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investice bez zajištění | Investiční horizont | Investiční limity | Investiční zaměření | Investor | Investování | Jistina (principal) | Jištění proti ztrátě (Hedging) | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Komparatívní analýza | Konvertibilní dluhopis | Korekce | Kotace | Kotovaná měna | Koš | Kupón | Kupón dluhopisu | Kurz | Kurz podílového listu | Kótovací pravidla | Kótování akcií | LEAPS | Leverage | Likvidita | Long | Long Term High Quality | Long Term Medium Quality | Long pozice | Low | MACD | MAE | MFE | MMF | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Market Maker | Market Order | Risk | Marže | Maximum Adverse Excursion (MAE) | Maximum Favorable Excursion (MFE) | MetaTrader | Min/Max performance | Model black scholes | Měna | Měna nástroje | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Míra obratu portfolia (PTR) | NAV (Net asset value) | NAV/PL | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nově prodané domy | Náklady na uzavření pozice | Národní fond | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | Opce amerického typu | Opce evropského typu | Opening bell | Opční dluhopis | Order | Oscilátor | Out of the money | P.A. (p.a.) | P/E | PTR | Peněžní trh | Pip | Platforma | Podkladové aktivum | Podmíněné příkazy | Podílník | Podílový fond | Podílový list | Pokladniční poukázka | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Portfolio management | Pozice | Primární příkaz | Profil investora | Profit Target | Provize | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Přijetí zisku | Příkaz | Příkaz OCO | Příkaz Stop | Qualified Institutional | Qualitative analysis | Quotation Size | RSI | Rally | Rate of change (ROC) | Rating | Realizace zisku | Realizovat zisk | Referenční měna | Regionální fond | Registrované cenné papíry | Reinvestice | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Růstový fond | S&P 500 | SNB | Samurai bond | Scalping | Scoring | Sektorový fond | Sekundární příkaz | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Short selling | Slumpflace | Small and Mid Cap Funds | Smlouva o termínových obchodech | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spot Market | Spotová měnová transakce | Spotový trh | Spread | Stochastic | Státní dluhopis | Support | Swap | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Swiss National Bank | TER (Total Expense Ratio) | Pokladniční poukázky | Tenký trh | Termínovaný vklad | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Triple Witching Hour (day) | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvrdá měna | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Vypořádací kurz (futures) | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Výnosový fond | Výpis z účtu | Výstupní srážka | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Wall Street | Wallflower | Warranty | Warren Buffett | Zajištěný fond | Zajišťovatel | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Řízení portfolia | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | První kroky na burze | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Rollover | Ken Veksler | Zisk | Ziskový obchod | Investiční instrumenty | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Futures kontrakt | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Obchodování na páku | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Vývoj eura | Burzovní obchodník | Ozvěny trhu | Expirace opce | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Regulace | Obchodní transakce | Mimoburzovní | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Opční burza | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Portugalsko | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Donald Trump | Komoditní spready | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Akciový opční plán | Aktivum | Bollingerovy pásy | Druhá měna | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Nabídková cena | Nerealizovaná hodnota pozice | Nerealizovaná zisková/ztrátová marže | Odpor | Podmíněný příkaz | Podpora | Poptávaná cena | Pozice bez marže | Proměnná měna | Průlom | Přenos | Silver lining efekt | Smlouva o rozdílu (CFD) | Sazba konverze | Smlouva typu futures | Spot a spotový trh | Swapová cena | Uplatněná cena | Uzavření pozice | Vlastní jmění | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodování | Burzovní obchody | Kasina | Likvidita trhu | AdmiralMarkets | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Fortuny | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie O2 | Akcie online | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Anglické libry | AUDJPY | Banka | Běžný účet | Bollinger Bands | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | CAD fórum | CAD kurz | Cena | Cena akcií | Cena anglické libry | Cena elektřiny na burze | Cena euro | Cena libry | Cena ropy 2015 | Cena ropy aktuálně | Cena za dolar | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Co je akcie | Co je diverzifikace | Co je dluhopis | Co je opce | Co je opční právo | Conference Board | CZK | CZK euro | CZK to EUR | CZK to USD | Černá labuť | Dax index | Day trading | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | ECN broker | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | ETF fondy | Eura | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | EURTRY | Evropská banka | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex obchodování | Forexu | FX Trading | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | CHF HUF | CHF kurz | CHF PLN | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do akciových fondů | Investice do dluhopisů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční výdaje | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování na burze | Investovat do zlata | J&T | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak koupit akcie | Jak nakupovat akcie | Jak obchodovat forex | Jak obchodovat s akciemi | Jak začít obchodovat s akciemi | Jak zhodnotit peníze | JP Morgan | Investujme | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kde koupit akcie | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Koupit akcie | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s opcemi | Obchodování spreadů | Ocenění akcií | Opce na akcie | Opční právo | Opční strategie | Oslabení měny | Patria Finance | Patria Online | Portfolia | Právo opce | Prezidentské volby | Pro investory | Proč klesla cena ropy | Prodej akcií | Prodej anglické libry | Prodej komodit | Prognóza | Převod akcií | Převodník měn | Pšenice | Rate Of Change | Ratingová metoda | Recenze | Reuters | RN systém | Ropy | RUB | RUB CAD | RUB CZK | RUB EUR | RUB USD | Řízení rizika | SaxoBank | Seminář | Signály | Slovník pojmů | Směnný kurz eura | Smíšené fondy | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Světové burzy | Světové události | Termínované vklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj akcií | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webinář | Webináře | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Finanční nástroj | ZEW | Buffett | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Put | Alikvotní úrokový výnos (AUV) | Alokace (IPO) | Americká opce | Aroon Oscillator | Aroon Up/Down | Asijská opce | At best order; at market order | AUV | Average Directional Index (ADX) | Buy | Bytové družstvo (BD) | C/I | Capital Expenditures | Cenný papír listinný | Cenný papír na doručitele | Cenný papír na jméno | Cenný papír zaknihovaný | Cenová mapa | Cenově vážená průměrná cena | Centrální depozitář | Cílová cena | Depozitář | Doba splatnosti | Evropská opce | Ex-dividend | Hold | HZL | Identifikační číslo | Index relativní síly | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Opční kontrakt amerického typu | P.A. | P/S | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Prodejní opce (Put option) | Profitability Ratios | Prospekt | Příjmy z dluhopisu | Přípustné cenové pásmo | Put option | Range | Reinvestice kuponové platby | REIT | Rights Offering | ROA | ROCE | ROE | Roll Over | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Akcie na majitele | Akciová společnost | Jmenovitá hodnota | Kmenové akcie | Kód trhu | P/E Ratio | Předání vypořádání | Přednostní (prioritní) akcie | Princip poměrného krácení | Priorita cenová | Repo operace | Standardní množství | Zaknihované akcie | Býčí trh, trend (bull) | Cena / tržby | Cena / účetní hodnota | Cenová elasticita nabídky | Cenová elasticita poptávky | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Prošlá platnost | Regionální průmyslové výzkumy | Směrodatná odchylka | StopLoss | Tržby | Výsledek hospodaření | Registrovaný cenný papír | Úvěr | QE | Bohatý | eBook | Average directional movement index (ADX) | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Opční termínové kontrakty | Reverse order | Rollover (swap) | Technická analýza (TA) | Volby | Úspěšný investor | E-mini | Blog | Cukr | Vzdělání | Burze | Candlestick charts | Co je CFD | Day trader | Investment | Option trade | Option trading | Slušný zisk | Moody's Investors Service | Raymond James | The New York Times | Wells Fargo | Microsoft | Caterpillar | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | TLTRO | Technické indikátory | Sója | Oslabení eura | Reporty | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Erste Bank | USOil | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | Jak zhodnotit své peníze | Ekonomický sentiment | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Evropské trhy | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Swapy | Posilování koruny | Obchodní styl | Prezident ECB | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Economic | Glencore | Forwardy | Xetra | Pavel Kohout | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Styl obchodování | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Obchodní partner | Fitch Ratings | Alibaba | Propad | GER30 | Německý index DAX | Úvěrový rating | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Index AEX | DAX30 | S&P | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení eura | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Cenné papíry Komerční banky | Akcionáři | Zajištění | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Nákupní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Slabé euro | Spotová volatilita | Futures na VIX | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Index cen domů | Čekající příkaz | Institucionální investor | Příjmy | Návratnosti investice | Návratnost investice | Finanční domy | ČTK | Skupina G20 | Ziskové obchodování | Obchodování forexu | Aktuální cena | Belgie | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Očekávání | Devizy | Morningstar | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Fluktuace kurzu | Opce živě | Vstup na burzu | Obchodování v praxi | Investopedia | Intradenní obchody | Breakout Trader | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Návratnost investic | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Ekonomické výhledy | Jack Schwager | Podnikové dluhopisy | Pavel Drahotský | Jak obchodovat akcie | Jerome Powell | LYNX Trading | Cena Ethereum | Inteligentní investor | NEST | ESMA | Investice do kryptoměn | RoboMarkets | RoboForex | Investice do lithia | Jak fungují akcie | Proč investovat do akcií | Co to je dividenda | Co to je burza | Co to je broker | Jak si vytvořit strategii na investice do akcií | Jaké akcie obchodovat | Kde se inspirovat pro investice do akcií | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | E-book o investování | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Aktivní trading | Možnost diverzifikace | Chci obchodovat akcie | Dobrý obchodník | Investování s LYNX | Regulace ESMA | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Obchodování Futures | Airbnb | Začít investovat | Obchodní války | FinTech | Zavedení dovozních cel | LYNX webinář | Investování do ETF | Akcie Amazonu | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Obchodovat forex | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplaty dividend | Short signál | Royal Dutch Shell | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | IPO kalendář | Obchodní rozhovory | Nové peníze | VIX index | Použití finanční páky | Výsledky firem | Trh s kryptoměnami | Marihuanové akcie | CFD broker | Posilování eura | Rizikovedluhopisy.cz | Anticyklické akcie | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Zadluženost | Majetek | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Kdy nakoupit akcie | Profesionální trader | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Hodnotové investování | Inflace v ČR | IPO Instacart | Obchodování přes LYNX | Rozdílové smlouvy | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Zákaznická podpora | Jak na obchodování | Akcie firmy | Pokles kurzu | CFD na indexy | Sentiment na akciových trzích | Začít obchodovat | Firemní dluhopis | Akcie a ETF | Svět investování | STAR | Pokles cen | Úrok na bankovním účtu | Silný dolar | Situace na trzích | Nezajištěné dluhopisy | Obavy z recese | Prodej na krátko | Intradenní trader | Vlastní akcie | Výše dividendy | Finanční situace | Přístup k investování | Dolarové likvidity | Investování na Forexu | Investujte do akcií | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Profesionální obchodníci | Cena akcie | Sestavování portfolia | Obchodujte | Vysoká likvidita | Čistý zisk | Deficit | Káva | Objem | Obchod | RPSN | Jak začít investovat | Analýza dat | Firma | Kurz eura vůči dolaru | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Pfizer | USA a Čína | Zůstatek | Počet obchodů | Ekonomický vývoj | Avast | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Amazon | Úrok | Vyhlídky | Inflační cíle | Nezaměstnanost v eurozóně | Technologický sektor | Průmysl | Na burze | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Evropský průmysl | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Úroky | Konec roku | Investujte | Modelový příklad | Americké centrální banky | Biotechnologické společnosti | Bankovní vklady | Tým RoboMarkets | Nike | Ztráta | Nejlepší akcie | Shortování akcií | Ziskovost | Hospodaření | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | Netflix | Stoupající trend | Analýza společnosti | Budoucnost | Experti | Výplaty dividendy | Poradenství | Snížit úrokové sazby | Velikost ztráty | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pohyby cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | IHNED | Jednatel | Boeing | Vstupy | Výstupy | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Přijmout ztrátu | Zlepšení | Dovednosti | Martin Cakl | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Taleb | Rozhodování | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Medvědi | Prodávající | Kukuřice | Bez rizika | FinTech akcie | Ekonomické recese | Obchodní myšlenky | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Vývoj | Guru | Výkyvy | VOLX | Obchodovat volatilitu | WP | Vysoké ztráty | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Nákupy akcií | Dopad na finanční trhy | Letectví | Největší pády | Zisk společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Důležitý support | Historie | Vyplácet dividendy | Domácnosti | Páka | Hotovost | Spoření | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Výhody obchodování | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Akcie Nvidia | Údaje | Dlužník | Novela zákona | Výpadky | FANG | DAWN | Dluhopisy.cz | Jiří Mesároš | Novela zákona o dluhopisech | Trh dluhopisů | Zavedení ISIN | Novinka ISIN | Emitenti | ISIN čísla | Majitel | Úspory | Průměrný výnos | Reddit | Investiční tituly | Joe Biden | 3M | Shell | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Federal Reserve | PEPSICO | Potenciál zisku | Státy eurozóny | Úvěry a půjčky | Akcie a dluhopisy | Leasing | Specifické finanční nástroje | Auta | Spekulovat | Potenciální zisk | Zhodnotit své peníze | Umělé inteligence | Investovat peníze | Roční zhodnocení | JDE | Unie | ČR | Soubor pravidel | Kvalitní akcie | Býčí trend | Rostoucí trend | Bezpečný dolar | Stimulační program | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Prostor pro další růst | Johnson & Johnson | Tolerance rizika | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Ocenění | Růst tržeb | Investice do robotiky | Hospodaření firmy | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Akcie těžařů | Vepřové maso | Zkušený obchodník | Významné události | Klesající tendence | Upozornění na rizika | Počet akcií | Coca-Cola | Růst eura | Zhodnocení akcií | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Biden | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Změna politiky | Negativní účinky | Chování ceny | Investice do solární energie | Solární energie | Pravidelný příjem | Akciové investování | Praktické tipy | NextEra Energy | GME | GameStop | IPO společnosti | Stimulační balíček | Růst ceny | Držení pozice | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Návratnosti investice (ROI) | ROI | Ukazatel návratnosti investice | Příklad ROI | Jaká návratnost investic je dobrá? | Výhody ROI | Return On Investment | ROI (Return On Investment) | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | FinTech akcie 2021 | Admirals | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Cenné papíry Erste Bank
Cenné papíry kapitálového trhu
Cenné papíry Kofoly
Cenné papíry Komerční banky
Cenné papíry likérky Stock
Cenné papíry makléři a burzy
Cenné papíry Monety
Cenné papíry Monety Money Bank
Cenné papíry s pevným výnosem
Cenné papíry VIG

Následující klíčová slova

Cenný papír listinný
Cenný papír na doručitele
Cenný papír na jméno
Cenný papír zaknihovaný
Cenová analýza
Cenová arbitráž
Cenová elasticita nabídky
Cenová elasticita poptávky
Cenová hladina
Cenová mapa
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít