Pátek 05. březen 2021 23:26
reklama
BOSSA zlato
reklama
BOSSA zlato
reklama
Bernstein bank webinar

Klíčová slova - Ceny dluhopisů

img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Rostoucí výnosy začínají zpochybňovat sílu akciového trhu

18.02.2021 Od začátku roku na dluhopisovém trhu začaly růst výnosy. Šlo především o důsledek očekávání rychlejšího ekonomického oživení v pozadí dalších fiskálních stimulů, které připravuje americká vláda. Rizika ve světě však velmi rychle klesají a řada investorů se zbavuje bezpečných obligací výměnou za rizikovější aktiva. To způsobuje ještě rychlejší růst výnosů, který ohrožuje akciové trhy. Ty totiž těží právě z extrémně nízkých sazeb.
img

Obavy investorů z koronaviru klesají. Akciím ale roste konkurence jinde

18.02.2021 Hlavní světové trhy po většinu února utěšeně rostly, byť poslední dny začínají lehce přešlapovat na místě. Optimismu nahrává klesající počet hospitalizací a nových případů onemocnění covid-19 v USA rychle postupující očkování. Roste šance na dřívější návrat k běžnému životu a zdá se, že koronavirus přestává být trhy vnímán jako překážka. Akciím ale roste konkurence v podobě vyšší výnosnosti dluhopisů.
img

Rozbřesk: Výkon české ekonomiky nad očekávání, USA vyhrávají v očkovacím závodě

03.02.2021 První předběžný odhad HDP ukázal, že se české ekonomice v posledním čtvrtletí loňského dařilo lépe, než jsme čekali. Navzdory druhému a posléze i třetímu lockdownu ekonomika mírně rostla (mezikvartálně o 0,3 %), a to především zásluhou průmyslu vezoucímu se na vlně zahraniční poptávky. Průmysl tak ve druhé polovině roku potvrdil svoji vysokou imunitu vůči druhé vlně pandemie i všem restrikcím a stal se opět motorem celého hospodářství. Naproti tomu služby, zejména obchod včetně stravování, ubytování a dopravy byly i tentokrát vlnou restrikcí zasaženy nejvíce. Jak moc, zůstává otázkou, protože podrobná data za HDP a vlastně ani prosincové výsledky z jednotlivých odvětví nejsou zatím k dispozici. Podrobné výsledky služeb budou k dispozici příští úterý, HDP ve struktuře až na začátku března.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

Akcie, drahé kovy i výnosy se odpoledne posouvají vzhůru

18.01.2021 Pondělní obchodování přibrzdil americký svátek, kvůli němuž se v podstatě přerušila i výsledková sezóna a chyběly i zásadní západní události. Z východní strany přišla slušná čínská data, ovšem ta se odrazila pouze na lokálních trzích a dál jejich vliv nepokračoval.
C:\fakepath\eurusd.png

Rostoucí výnosy pomáhají dolaru. Na jak dlouho?

07.01.2021 Zatím nejsou sice sečteny všechny hlasy u voleb do amerického Senátu, ale už v tuto chvíli jde téměř s jistotou říci, že demokraté získají dvě poslední křesla, o které se poslední dny bojovalo ve statě Georgia a co víc, získají kontrolu nad celým Senátem a tím pádem celým legislativním systémem v USA. Na příchod tzv. “Modré vlny” reagují růstem výnosy z amerických dluhopisů, což pomáhá krátkodobě americkému dolaru. Ten se odráží od nejslabších hodnot od dubna 2018.
img

Rozbřesk: Střelba na Kapitolu trhy znejistěla, co si vezmou z rozbouřené americké politiky?

07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.
img

Rozbřesk: Přes střelbu na Kapitolu převládá optimismus z nástupu “modré vlny”. Dolar a dluhopisy mohou zůstat pod tlakem

07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.
img

Rozbřesk: "Americké Česko" ještě sčítá, trhy již tuší modrou vlnu...

06.01.2021 Georgie – americký stát co do počtu obyvatel srovnatelný s ČR – je nyní v centru pozornosti globálních finančních médií. Probíhá zde druhé kolo voleb do amerického Senátu, které může dost zásadně proměnit prezidentování demokrata Joe Bidena, a to minimálně v následujících dvou letech.
img

Nejlepší doba vzít si hypotéku je právě teď. Úrokové sazby půjdou letos zase nahoru, i kvůli tomu, že se česká vláda enormně zadluží

03.01.2021 Emise dluhopisů vlády České republiky bude v příštím roce objemově sice o něco nižší než letos, avšak i tak jedna z neobjemnějších v historii ČR vůbec, konkrétně druhá nejobjemnější. To proto, že schodek veřejných financí bude v absolutním vyjádření zřejmě také druhý nejhlubší v historii ČR, i když nelze vyloučit, že i nejhlubší vůbec.
img

Radost ze špatných dat? Dluhopisy padají, akciím se daří

04.12.2020 Závěr týdne přináší výraznější prodeje amerických dluhopisů. Růst výnosy vidíme místy i v Evropě, ale dnes jde hodně o americkou záležitost, přičemž zdejší 10Y splatnost je nahoře o 7 bazických bodů. Naopak se slušně daří americkým akciím, které se nacházejí, měřeno indexem S&P 500 o 0,6 pct výš. V Evropě Londýn přidává 0,9 pct, ale na kontinentě je růst stále spíše skromný.
img

Index: Většina podílových fondů zůstává letos ve ztrátě

23.09.2020  V srpnu letošní výkonnost naprosté většiny podílových fondů zůstávala hluboko pod nulou. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu pět procent, dluhopisové fondy 1,7 procenta a v minusu 0,9 procenta byly i fondy peněžního trhu. V samotném srpnu byly spíše v plusu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za srpen, který má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\trading.jpg

Obchodování při zasedání FOMC

31.05.2020 Federální výbor pro otevřený trh (FOMC) se schází osmkrát ročně, aby projednal a stanovil americkou měnovou politiku. Každé setkání je důležitým datem ekonomických kalendářů většiny obchodníků. Spekulace před schůzkou a následný spád mohou podnítit výkyvy volatility, protože trhy silně reagují na rozhodnutí této důležité komise Fedu.
C:\fakepath\ecb.jpg

Německý soud: ECB musí prokázat, že nákupy dluhopisů jsou nutné

06.05.2020 Nákupy dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku eurozóny, jsou částečně v rozporu s německou ústavou. Rozhodl o tom včera německý ústavní soud. Podle něj tyto nákupy neschválila německá vláda ani parlament. Německá centrální banka proto musí nákupy dluhopisů v rámci programu ECB do tří měsíců přerušit, pokud ECB mezitím neprokáže, že jsou tyto nákupy nutné a přiměřené. ECB je podle svého prohlášení nadále odhodlána dělat vše, co je v jejím mandátu, aby zvýšila inflaci ke stanovenému cíli.
img

Akcie, které profitují z koronaviru

28.02.2020 Koronavirus způsobuje spoustu nepokojů nejen na finančních trzích. Ačkoli akciové indexy jsou virem silně postiženy, existují i společnosti, které z paniky ohledně koronaviru profitují.
img

BREAKING: Platina už dnes přidává více než 2% a zlato atakuje sedmiletá maxima

19.02.2020 Rekordní úrovně na Wall Street nezastavily růst cen drahých kovů, které jsou tradičně považovány za bezpečné přístavy. V průběhu dnešní seance přidávají také ceny dluhopisů. Ceny platiny rostou o více než 2 % už druhý den v řadě nad úroveň 1000 dolarů za unci. Svým růstem dohání zlato, které atakuje sedmiletá maxima nad úrovní 1600 dolarů za unci. Obchodníci by dnes měli být na pozoru před projevy několika představitelů Fedu. Čeká se také na večerní zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC (20:00).
img

Finanční trhy se chovají schizofrenně

18.02.2020 Světová ekonomika se nenachází zrovna v nejlepší kondici. Čísla za poslední čtvrtletí loňského roku totiž ukázala, že dynamika světového HDP rozhodně není žádná hitparáda. Japonská ekonomika ve čtvrtém kvartálu dokonce poklesla o více než 6 % (mezikvartálně anualizovaně), německá ekonomika stagnovala a je o milimetr unikla recesi a celá ekonomika eurozóny rostla pouze o 0,1 % mezikvartálně. Přitom francouzský a italský HDP mezikvartálně mírně poklesl. Americká ekonomika se ještě docela drží, je to nicméně výhradně zásluha amerického spotřebitele, neboť například podnikové investice pokračují ve výrazném poklesu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii klesla na více než tříleté minimum

15.01.2020 Růst spotřebitelských cen v Británii v prosinci nečekaně zpomalil a míra inflace klesla na více než tříleté minimum 1,3 procenta. Uvedl to dnes britský statistický úřad. Podle analytiků tak narůstá očekávání, že britská centrální banka by mohla snížit základní úrokovou sazbu. V listopadu inflace činila 1,5 procenta.
img

Nový týden začal na akciích poklesem, i když Wall Street už mírní ztráty. Zlato a ropa nahoře

06.01.2020 Akciové trhy vstupují do nového týdne poklesem, což znamená druhou ztrátovou seanci za sebou. Nervozitu na trh vzneslo napětí na Blízkém východě po zabití íránského velitele Američany.
img

Zlato vzrostlo na sedmiletá maxima kvůli napětí na Blízkém východě

06.01.2020 Napětí na Blízkém východě zůstává dominantním tématem na finančních trzích. Ropa Brent roste o 1,8 % a zlato přidává 1,7 %. Rostou také ceny dluhopisů a naopak klesají ceny akcií. Brent ráno vzrostl až nad úroveň 70 dolarů na nejvyšší úrovně od května. Cena zlata překonala po otevření trhů úroveň 1580 dolarů za unci a dostala se tak na nejvyšší úroveň od roku 2013.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.1.2020)

06.01.2020 Měnový pár EUR/USD ani minulý týden neaktivoval žádné mé obchodní nastavení podle mého komentáře. Trh totiž nevytvořil a neaktivoval žádný signál dle mé obchodní strategie.
C:\fakepath\obrazek.png

Investoři reagují na eskalaci napětí na Blízkém východě

03.01.2020 Ceny dluhopisů vlád zemí eurozóny v pátek zamířily citelně vzhůru. Zájem je také o zlato a některé měny, například o japonský jen. Investoři tak reagují na eskalaci napětí na Blízkém východě, kde američtí vojáci zabili šéfa íránských elitních jednotek. Zdražila i ropa, naopak ceny akcií klesají.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | NFP report | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Futures | High | ISIN | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Portfolio | Pozice | Rally | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Break-Even | Kurz eura | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Ondřej Hartman | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Dukascopy | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | Aktivum | Index | Podpora | Akcie Netflix | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Finanční nástroje | Fondy | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční portfolio | Investování do akcií | ISM | Japonská ekonomika | JP Morgan | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Míra inflace | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Smíšené fondy | Stoxx | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Bill Gates | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EV | Indie | P/S | ROCE | SPAD | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Tržby | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Volby | Burze | Penny stocks | Investment | IMPOSSIBLE | Capital Economics | Deutsche Bundesbank | Microsoft | MSCI | State Street | Sentix | BBC | Reporty | Šéfka Fedu | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Polská centrální banka | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Averze k riziku | Globální trhy | Investovaný kapitál | Snižování úrokových sazeb | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Přehled | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Německý ústavní soud | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Alibaba | Halliburton | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | TradingView | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Výhled | Investiční výhled | Poplatky | Americké akciové trhy | Úspěšné obchodování | Krize | Investiční stratég | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Americký index S&P 500 | cTrader | Měny&Sazby | ČTK | Belgie | HDP eurozóny | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Purple Trading | Zahraniční forex | Breakout Trader | Václav Pech | LYNX Trading | BTCUSD | Investice do bitcoinu | Štěpán Hájek | Výkonnost fondů | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | FinTech | Očekávání investorů | Německá centrální banka | Evropské akciové trhy | Long signál | Netflix (NFLX) | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Geopolitika | Index Stoxx 600 | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Reakce trhu | Vývoj ceny bitcoinu | Signál na akcie | Posilování měn | Výnosy z amerických dluhopisů | Posilování eura | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | EK | Evropská komise | Šéf ECB | Michal Stupavský | Majetek | Podnikové investice | Asijské burzy | Zájem investorů | Akciové zisky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | CNY | MSCI Emerging Markets | Akcie a ETF | Asset alokace | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Asociace pro kapitálový trh | Měsíčník finančních trhů | Akcie roku | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | Nová prognóza ČNB | Objem | Klíčová rizika | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | PLN/EUR | USA a Čína | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Bilance | Index DOW | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Federální rezervní banky | Inflační cíle | Dluhopisoví investoři | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Tvorba pracovních míst | Problémy | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Prohlášení | Ústavní soud | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Americké centrální banky | xStation5 | Analytik Broker Consulting | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Čínská centrální banka (PBOC) | Americký index | Pozitivní zpráva | Šéfové amerických podniků | Napětí na Blízkém východě | Lombard Odier | Výnosy dluhopisů německé vlády | Napětí mezi Íránem a USA | Duchovní vůdce | Íránský duchovní vůdce | Američtí vojáci | ETF roku 2020 | CFA | Stephen Poloz | Netflix | NFLX | Apache | Předběžné výsledky | Poradenství | Dividendový aristokrat | Analytička | Ukazatele | Výnos bondů | Ceny dluhopisů britské vlády | Růst spotřebitelských cen v Británii | Dobré zprávy | Broker Consulting Index podílových fondů | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Prezident | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Boeing | Panika kolem koronaviru | Zlepšení | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výdaje | Čínská vláda | Alokace investičních portfolií | 4fin | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Dolarové měnové páry | Valuace | COVID-19 | Investiční portfolia | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | ALNOV | Akcie Novacyt (ALNOV) | Akcie Novacyt | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Akcie Akcie Philips | PHIA | Vývoj ceny dluhopisů | Americký Fed | Akcie Netflix (NFLX) | Cyklické akcie | Vývoj | Hospodářská politika | Boj proti koronaviru | Nová data | Výkyvy | Mince | Profitovat | Stimuly | Evropské země | Vratislav Jůza | Vyšší úrok | Třída aktiv | Allied Healthcare | AHPI | Allied Healthcare (AHPI) | Akcie Allied Healthcare | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Viceprezident | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Iracionální | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Dividendové výnosy | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Ekonomiky | Globální dluhopisový index | Schodek | Práce | Údaje | Lukáš Vokel | Dopady koronavirové krize | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Růst daní | USD za barel | Větší pokles | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Mandát ECB | Soud | Německý soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dlouhodobý trend | MSCI World | Soudní instance | Fiskální stimul | Investment management | JDE | Unie | ČR | Rozhodnutí FOMC | Střední Evropa | Nová prognóza | Stimulační balík | Český investor | Covid | Nízké sazby | MAM | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | FANMAG | Lepší výsledky | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Pandemická situace | Zvýšení daní | Majetek ve fondech | Marathon | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Množství peněz | Podvážení | Výsledky voleb | Očkování | NBP | Stimulační balíček | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády České republiky | Emise dluhopisů vlády | Růst ceny | Senátní volby | Volby v Georgii | Senátní volby v Georgii | Výnosy z desetiletých dluhopisů USA | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Ycharts | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Cash is trash | Situace na trhu | Obavy investorů z koronaviru | Rostoucí výnosy | Korekce na dluhopisových trzích
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ceny aktiv
Ceny americké ropy
Ceny americké ropy WTI
Ceny amerických akcií
Ceny benzínu
Ceny Bitcoinu
Ceny bytů
Ceny cukru
Ceny čínského zboží
Ceny diamantů

Následující klíčová slova

Ceny dluhopisů britské vlády
Ceny dobytka
Ceny dolaru
Ceny domů v USA
Ceny dováženého zboží
Ceny dováženého zboží v USA
Ceny drahých kovů
Ceny elektřiny
Ceny emisních povolenek
Ceny emisních povolenek v Evropské unii
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FX Open
eToro
IC Markets
reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít