Čtvrtek 21. říjen 2021 03:22
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - HDP Číny

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
img

Ranní okénko - Co čekat od červnové inflace?

12.07.2021 Nastávající týden bude bohatý zejména na data z USA. Kromě údajů o inflaci dorazí sentiment v průmyslu a před kongresem vystoupí šéf Fedu Powell. Ekonomických údajů z eurozóny bude poskrovnu. Z toho mála bude dominovat průmyslová výroba, která podle už dostupných informací z některých členských států zvolnila v květnu tempo. Z českého pohledu bude důležité především zítřejší zveřejnění červnové inflace.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní nálada a bezbřehý optimismus, kam se podíváš

16.04.2021 Za mořem začala výsledková sezóna za první čtvrtletní tohoto roku. Tradičně jako jedny z prvních oznámily svá kvartální čísla velké banky. A nutno dodat, že dodané výsledky jsou opravdu dobré. Meziroční zisky rostly násobně (např. 5x). Důvodem je pravděpodobně rozpouštění rezerv ke špatným úvěrům a zisky z obchodování.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínská ekonomika zaznamenala rekordní meziroční vzestup o 18,3 procenta

16.04.2021 Čínská ekonomika zaznamenala v prvním čtvrtletí letošního roku výrazný růst - vykázala rekordní meziroční vzestup o 18,3 procenta. Informovaly o tom dnes světové agentury. Podle serveru BBC je to největší skok ve vývoji hrubého domácího produktu (HDP) Číny od roku 1992, kdy Peking začal vést čtvrtletní záznamy. Dnešní čísla jsou nicméně podle BBC do určité míry zkreslená a nesvědčí tolik o silném růstu, jelikož jsou srovnávána s obrovským ekonomickým poklesem ve stejném období loňského roku.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Forex: Tento týden vítězí fiskál nad měnovou politikou

13.07.2020 I když tento týden zasedají významné centrální banky (evropská, japonská, čínská či polská), žádnou akci od nich nečekáme. Měnové podmínky byly uvolněny v první fázi pandemie, pozornost nyní logicky směřuje spíše k politice fiskální. Již zítra by měl významný stimul oznámit francouzský prezident E. Macron. V pátek a v sobotu pak budou lídři EU diskutovat o Fondu obnovy, kde předpokládáme další posun. Jak současná krize ochromila veřejné finance ve Velké Británii, zítra zveřejní tamní rozpočtová rada. Záplava ekonomických dat (americká červnová průmyslová výroba a maloobchodní tržby, květnová průmyslová výroba v eurozóně či HDP Číny za Q2) potvrdí oživování ekonomik po uvolnění restriktivních opatření v boji s pandemií koronaviru.
img

MMF snížil prognózu globální ekonomiky

26.06.2020 Mezinárodní měnový fond ve středu zveřejnila svoji nejnovější prognózu dopadu koronakrize na globální ekonomiku. Není překvapením, že MMF svůj předchozí odhad z dubna posunul ještě více směrem dolů. Globální ekonomice nově předpovídá hluboký propad o 4,9 % a mírné oživení o 5,4 % v příštím roce.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínská ekonomika se v prvém čtvrtletí meziročně smrskla o 6,8 pct

17.04.2020 Čínská ekonomika se od ledna do března zmenšila o 6,8 procenta oproti prvému čtvrtletí loňského roku, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvém čtvrtletí aktivity v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19, způsobené koronavirem.
img

Ranní nadhoz - PMI naznačí dopad epidemie na ekonomiku

01.04.2020 ČSÚ zpřesnil odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle něho český produkt meziročně přidal 2,0 %, což představuje zpomalení o 0,5 p.b. oproti Q3. Mezikvartální dynamika byla revizí zlepšena na 0,5 %. Vlivem upravených dat z Q4 tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). Dynamika HDP bude v letošním roce výrazně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání restriktivních opatření do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Nedávno ekonomové čekali pokles růstu, nyní předpovídají propady

26.03.2020 Zatímco ještě začátkem tohoto měsíce všechny instituce, jako je Mezinárodní měnový fond (MMF) nebo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), předpovídali pokles růstu celosvětového hrubého domácího produktu (HDP) i jednotlivých ekonomik, teď už prognózy hovoří o propadech a podle většiny odhadů bude ekonomika zasažena mnohem hůře, než tomu bylo za hospodářské krize v letech 2007 až 2009. OECD sice nepředpokládá celosvětovou recesi, všeobecně se ale čeká nulový či záporný růst v mnoha ekonomikách světa i skupinách ekonomik.
img

Čína bude mít nejslabší růst od 70. Let. Zdá se, že to ale zvládla.

20.03.2020 Podle odhadu analytiků se zřejmě sníží vývoj hrubého domácího produktu Číny nejen za první čtvrtletí, ale i za celý letošní rok. Kvůli nemoci COVID-19 bude výkon druhé největší ekonomiky světa dle předpokladu nejhorší od konce takzvané kulturní revoluce v roce 1976.
C:\fakepath\cina-19032020-lv.jpg

Analytici: Čína kvůli koronaviru vykáže nejslabší růst od 70. let

19.03.2020 Analytici výrazně snížili odhady vývoje hrubého domácího produktu (HDP) Číny za první čtvrtletí i za celý letošní rok. Nyní čekají, že kvůli nemoci COVID-19 bude výkon druhé největší ekonomiky světa nejhorší od konce takzvané kulturní revoluce v roce 1976. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Kvůli koronaviru hrozí pokles HDP, trpí cestovní ruch

08.03.2020 - Šíření nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, podle odhadů ekonomů z celého světa citelně zasáhne ekonomiku Číny, odkud se začal počátkem loňského prosince šířit do světa, ale i zbytek světa. Problémy se vyskytly prakticky ve všech odvětvích hospodářství a koronavirus byl také jedním z důvodů několika bankrotů.
img

Prečo nemôže Trump uspieť?

27.06.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.
img

Americký deficit a obchodná vojna

24.05.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.
img

Okénko finančního trhu 21.5.2019

21.05.2019 Podle nového ekonomického výhledu organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) by česká ekonomika v tomto roce měla dosáhnout růstu 2,6 % a v příštím roce jen o desetinku pomalejšího. Přispět by měla především spotřeba domácností podporována nadále silným zvyšováním mezd. Dále pak zaznamená solidní čísla také vládní spotřeba a investice. Výkon ekonomiky bude brzděn především nedostatkem pracovní síly na trhu práce a slabší zahraniční poptávkou. Růst cen by podle očekávání OECD měl směřovat k dvouprocentnímu cíli ČNB. Vyšší než očekávaná inflace by však mohla podnítit další utahování měnové politiky. Oproti tomu my očekáváme, že inflace má svůj vrchol za sebou a bude nadále zpomalovat k dvouprocentnímu cíli. Růst mezd už by neměl být tak výrazný jako v loňském roce, přestože trh práce nadále zůstává velmi utažený.
img

Americký obchodný deficit a obchodná vojna

17.05.2019 Americký obchod s Čínou, resp. americký deficit obchodnej bilancie je výsledkom asymetrie v krajine v rámci spotreby a investícií a toho, čo sa v krajine dokáže vyrobiť. Tým, že je spotreba v krajine vyššia ako výrobná kapacita, krajina musí dodatočnú spotrebu uspokojovať dovozom tovarov z iných krajín.
img

Čínská data pozitivně překvapují

17.04.2019 Růst HDP Číny v prvním čtvrtletí zpomalil na meziroční tempo 6,4 % z předchozího tempa 6,6 %. Nicméně trh čekal růst o desetinku pomalejší tedy 6,3 % a jedná se tak o mírně pozitivní zprávu. Abychom trochu tlumili nadšení, je třeba říci, že v mezikvartálním vyjádření růst zpomalil plně v souladu s očekáváním na 1,4 % z předchozího tempa 1,5 %.
C:\fakepath\asie 02102013.png

Růst rozvojové Asie v příštích dvou letech dále zpomalí

03.04.2019 Tempo růstu 45 rozvojových zemí v Asii v letošním a příštím roce dále zpomalí a v roce 2020 by mohlo být nejnižší od roku 2001. Velké riziko představuje zhoršení čínsko-americké obchodní války a možný odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Vyplývá to z nejnovějšího odhadu Asijské rozvojové banky (ADB).
img

Grafy dňa: Čínske importy ešte budú klesať ďalej.

14.01.2019 Spomalenie čínskej ekonomiky ešte pravdepodobne neskončilo. Medziročná zmena menového agregátu M1 (teda objemu peňazí v obehu) , ktorá je na tom nahoršie za minimálne 20 rokov, má tendenciu predbiehať rast ekonomiky a týmpádom aj medziročnú zmenu importov, ktoré sa v decembri po viac ako dvoch rokoch dostali do mínusu. A práve čínske importy majú dosah na vývoj svetovej ekonomiky mimo samotnej Číny (@MikaelSarwe):
img

Okénko finančního trhu 18.10.2018

18.10.2018 Dle O. Dědka, člena bankovní rady, by mělo docházet ke zvyšování sazeb pomalejším tempem, než tomu bylo doposud. Dle jeho mínění by ČNB měla vzít v potaz současná globální rizika a zvolnit tak zvyšování úrokových sazeb s ohledem na plnění inflačního cíle. K navyšování sazeb došlo na každém z posledních třech měnových zasedání. Na posledním zasedání byl O. Dědek jediný, který nehlasoval pro zvýšení sazeb. Lze tedy očekávat, že i na následujícím jednání, které se bude konat 1. listopadu, bude prosazovat ponechání základní úrokové sazby na současné úrovni 1,5 %, ačkoliv sám neuvedl, jak bude hlasovat. Většina členů bankovní rady však vnímá zvyšování sazeb jako přípravu na budoucí hospodářskou recesi. Proto očekáváme, že k normalizaci měnové politiky se bude klonit většina z nich již na příštím zasedání a dojde tak k dalšímu zvýšení sazeb. Do začátku mediální karantény, kdy se ještě mohou vyjadřovat členové bankovní rady, zbývá přesně týden. Doposavad tak učinili nejvíce jestřábí a holubičí členové bankovní rady viceguvernér M. Hampl a dnes O. Dědek. Koruna na dnešní prohlášení nereagovala a i nadále se obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,85. Případná další vyjádření v následujících dnech by mohla dodat koruně impuls k novým ziskům.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy za celý týden klesají

17.08.2018 Ceny ropy dnes sice mírně rostou, od počátku tohoto týdne však opět klesají. Mohou za to obavy z vysokých zásob na americkém trhu a z toho, že obchodní spory a zpomalení globálního ekonomického růstu sníží poptávku po ropě. Cena americké ropy klesá již sedmý týden za sebou a ropy Brent třetí týden.
img

Čína masívne stimuluje ekonomiku, aby zmiernila dopad obchodných vojen

08.08.2018 Čína okrem oslabovania meny (s cieľom znížiť dopad ciel) podniká opatrenia na podporu ekonomiky aj na domácom poli. V tomto týždni prudko klesá sedemdňová medzibanková sadzba Shibor, čo naznačuje, že centrálna banka napumpovala do finančného systému nové peniaze, aby stlačila nadol medzibankové úročenie a týmpádom aj úročenie v ekonomike. Aktuálne si banky na 7 dní požičiavajú za 2,35%, ešte v júni to pritom bolo viac ako 2,8%. V terminológii západných centrálnych bánk by to bol ekvivalent dvoch znížení úrokových sadzieb o 0,25 percentuálneho bodu. Medzibankové úročenie je aktuálne na úrovniach, kde bolo počas problémov v rokoch 2015-2016.
img

Čísla z čínskej ekonomiky sú úplne absurdné

23.04.2018 Čína v minulom týždni zverejnila rast HDP za prvý kvartál. Žiadne prekvapenie sa nekonalo a medziročne rástla už tretí kvartál po sebe o 6,8%. Od začiatku roka 2015 je rozptyl rastu minimálny – medzi 6,7% a 7%. A to aj napriek tomu, že koncom roka 2015 a začiatkom roka 2016 bola jej ekonomika v nemalých problémoch a plnila titulky nielen vo finančnom spravodajstve.
img

Výsledková sezóna startuje pozitivně. Na trhy se vrací optimismus

13.04.2018 V posledních týdnech jsme byli svědky poměrně volatilních trhů, které byly určitě zčásti důsledkem různých politický sporů a přestřelek mezi Spojenými státy a jejími partnery. Ať už šlo o zvýšení celních tarifů pro dovoz čínských produktů, o kterých jsme psali v minulých článkcích nebo hrozba vojenských střetů na Blízkém Východě, to vše přidávalo trhům na nejistotě.
img

Akcionári čoraz viac uprednostňujú akciové indexy pred samotnými akciami

04.04.2018 Už ste niekedy počuli o spoločnosti MSCI? Táto spoločnosť, málo známa za hranicami sveta financií, má na finančných trhoch obrovskú silu. Najvyšší predstavitelia Číny a Saudskej Arábie jej dôverujú a očakávajú jej zdanlivo vysoko technické, ale i finančne rozhodujúce rozhodnutia. Na akciových trhoch je táto spoločnosť ovplyvnená 12,4 biliónmi dolárov (10 biliónov eur, trochu viac ako HDP Číny). MSCI (predtým Morgan Stanley Capital International), založená v roku 1969 Morgan Stanley a Capital Group International, sa venuje veľmi zaujímavej činnosti: vytvára akciové indexy. Široká verejnosť pozná Dow Jones, FTSE 100 alebo CAC 40. Profesionáli začali zisťovať, že tieto „historické“ indexy sú často nevyvážené a nesprávne skomponované.
img

Rekordy na akciových trzích pokračují a výsledková sezóna startuje

12.01.2018 Americké akcie tento týden pokračovaly v růstu a znovu se dostaly na nová maxima. Index Dow Jones ve čtvrtek posílil na 25 575 bodů, S&P vyrostl na 2767 bodů a technologický Nasdaq Composite na 7211 bodů.
img

Wall street stále blízko historických maxim. V USA startuje výsledková sezóna

13.10.2017 Akciové trhy v USA se stále pohybují velmi blízko svých absolutních maxim. Tah výše se sice mírně zpomalil, žádné výraznější korekce jsme se ale nedočkali. I přes čtvrteční ztrátu, kdy všechny hlavní americké indexy odepsaly zhruba čtvrt procenta, se trhy pohybují i nadále na velmi vysokých cenách a dalším rekordům jsou na dosah.
global economy.jpg

PwC: Umělá inteligence zvýší světové HDP

07.09.2017 Díky umělé inteligenci se do roku 2030 zvýší světový hrubý domácí produkt o 14 procent, tedy o 15,7 bilionu dolarů (přes 400 milionů Kč). To je více než nynější HDP Číny a Indie dohromady. V dnešní rychle se měnící ekonomice tak umělá inteligence představuje největší obchodní příležitost, vyplývá ze studie společnosti PwC.
cina 21072013.png

Čínská ekonomika si drží růst o 6,9 procenta

17.07.2017 Čínská ekonomika si ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání udržela tempo růstu 6,9 procenta, kterého dosáhla i v předchozím kvartálu. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad. Podle agentury AP čínský HDP podpořil obchod a spotřebitelské výdaje, a to přes obavy z možného blížícího se zpomalení.
cina 21072013.png

OECD: Růst čínské ekonomiky zpomalí

21.03.2017 Tempo růstu čínské ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí na 6,5 procenta a příští rok na 6,3 procenta, přestože vývoz by měl oživit díky posílení globální poptávky. Uvedla to ve svém pravidelném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Varovala však také před obrovským růstem firemního dluhu v zemi.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
cina 21072013.png

Růst čínské ekonomiky zřejmě letos zpomalí na 6,7 procenta

28.09.2016 Čínská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí vzroste o 6,6 procenta a za celý rok se hrubý domácí produkt zvýší...
img

Euro před Indexem Fedu NY na překážkách 1,116 – 1,123

15.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,117. Rušný týden z pohledu makroekonomických zpráv sice spíše vykázal nečekaně slabší data americké ekonomiky (produktivita práce, mzdy, jednotkové pracovní náklady, maloobchodní tržby, PPI), nicméně informace snad kromě znepokojení z velké odchylky mezd a jednotkových pracovních nákladů významně nezměnily makroekonomické tendence posledních kvartálů: spotřeba domácností solidně roste a inflace pomalu roste k normálovým úrovním. Přesto euro dokázalo v mezi týdenním srovnání opět posílit zpět k rezistencím 1,116 – 1,123.
img

Euro zatlačeno zaměstnaností níže

08.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,109. Trh nejenže technicky odmítl rezistenci 1,118 – 1,123, navíc pro dolar nečekaně silný letní růst trhu práce podtrhl týdenní slabost eura.
img

Euro na silné technické rezistenci

01.08.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,116. Euru pomohl hlavně červencový Index Ifo, který sice (tak jako Indexy PMI průmyslu a služeb eurozóny) v červenci klesl, ale v rámci běžné měsíční fluktuace a zůstává solidní. Drama v podobě přenosu brexitu na německou či evropskou ekonomiku se zatím nekoná. Euro paradoxně vystoupalo k pobrexitovým, měsíčním výšinám po datech USA, která naopak byla pro dolar příznivá: solidní růst ekonomiky vedl Fed k redukci varování před riziky a pootevření vrátek zvýšení hlavní úrokové sazby již v září.
img

Euro fundamenty zatlačeno k hlavním podporám

18.07.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,106, kam se propadlo po nečekaně solidních maloobchodních tržbách USA v pátek.
img

Euro ve svěráku zásadních fundamentů

13.06.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,4 % na 1,129. Zápis ze zasedání Fedu 26-27. dubna, jenž nečekaně zvýšil šanci zvýšení hlavní úrokové sazby již v červnu nejprve v květnu způsobil posilování dolaru. K obratu zavelela slabá květnová data amerického trhu práce a aktivity služeb, která odsunula zvýšení hlavní úrokové sazby minimálně na září. Euro ale nedokázalo na rozdíl např. od zlata udržet páteční silnější úrovně kvůli blížícímu se hlasování Velké Británie o setrvání v EU a tím i značnému růstu nejistoty.
img

Euro: Memorial Day brzdí aktivitu, trend poklesu trvá

30.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k pátečnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,114. Přes pondělní svátek Memorial D...
img

Euro po Indexu Fedu New Yorku nachází podporu

16.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste na 1,133, když dolar mírně srazilo taky zklamání z k...
img

Euro: Sestupný květnový trend trvá

09.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,1 % na 1,138. Sestupný květnový trend ale podle kr...
img

Euro ohrožuje průlomový strop

02.05.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k pátečnímu závěru obchodování roste 0,3 % na 1,148, půlroční maximum, navzdory nečekaně slabé dubnové inflaci eurozóny. Euro tak stále navyšuje překvapivé zisky realizované po březnovém rozhodnutí ECB úrokových sazeb a monetární politiky, které na rozdíl od podobné situace ve čtvrtém čtvrtletí 2015 zaskočilo trhy razancí navýšení silné monetární expanze. Jednak v podobě nečekaně silného snížení hlavní úrokové sazby a taky citelného navýšení objemu výkupu cenných papírů a snížení projekcí HDP a inflace. Apreciační sentiment podpořený technickou analýzou zastiňuje fundamenty eurozóny a USA.
img

Euro slabší Ifo nesráží

25.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,3 % na 1,126, bez větší odpovědi na nečekaný (ale mírný) pokles dubnového indexu sentimentu německé ekonomiky Ifo (což potvrdilo nevýraznou sérii dubnových předstihových indikátorů ekonomické aktivity eurozóny minulého týdne, viz Indexy ZEW a PMI průmyslu a služeb). Euro nicméně drží překvapivé zisky realizované po březnovém rozhodnutí ECB úrokových sazeb a monetární politiky, které na rozdíl od podobné situace ve čtvrtém čtvrtletí 2015 zaskočilo trhy razancí navýšení silné monetární expanze. Jednak v podobě nečekaně silného snížení hlavní úrokové sazby a taky citelného navýšení objemu výkupu cenných papírů a snížení projekcí HDP a inflace. Může to ukazovat na apreciační sentiment, podpořený technickou analýzou vzdor fundamentům eurozóny a USA.
img

Euro roste k rezistencím

18.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,141. Euro nicméně drží překvapivé zisky realiz...
cina 21072013.png

Čínská ekonomika rostla v 1Q pomalu

18.04.2016 Čínská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 1,1 procenta, což byl...
HDP-15042016-LV-4.PNG

HDP Číny je na nejnižších úrovních od 2009

15.04.2016 Čína dnes reportovala o hrubém domácím produktu (HDP). Čínská ekonomika podle očekávání v 1. čtvrtletí...
cina 21072013.png

Růst HDP Číny v 1Q zpomalil na 6,7 %

15.04.2016 Růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny v prvním čtvrtletí tohoto roku zpomalil na 6,7 procenta v...
img

Euro drží maxima vzdor fundamentům

11.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,141. Euro nicméně drží překvapivé zisky realizova...
img

Euro blízko půlročního maxima

04.04.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,139. Euro překvapivě drží překvapivé zisky po roz...
img

Sumár dňa: 21.3.2016

21.03.2016 Prvý deň nového obchodného týždňa si pre nás nepripravil žiadne nečakané prekvapenia a tomu zodpovedal aj pokojný prie...
img

Euro před Existujícími domy USA stagnuje

21.03.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,127. Euro překvapivě drží překvapivé zisky po roz...
img

Euro vzdoruje ECB, další hrozbou Fed

14.03.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,5 % na 1,111. Euro překvapivě drží zisky po rozhodnutí...
img

Makro: Čína bude usilovat o dosažení růstu ekonomiky o 6,5-7% v roce 2016

07.03.2016 Výroční zasedání všečínského shromáždění lidových zástupců NPC a CPPCC představilo návrh 13- letého pětiletého plánu h...
img

Euro po slabém únorovém CPI na prodej

29.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,3 % na 1,088. Poklesu trochu přidalo i nečekaně silné ...
img

Euro po slabších datech PMI může ještě ztratit

22.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 1,0 % na 1,102. Euro v posledních dnech slábne neboť  1)...
img

Euro: Test podpor, fundamentální otazníky

08.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,4 % na 1,112. Utržení kursu výše souvisí mimo jiné s t...
img

Euro před ISM průmyslu a Draghim stabilní

01.02.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,5 % na 1,088. Euro v posledních týdnech bylo na koni i ...
img

Euro po Ifu a před Draghim v nejistotě

25.01.2016 Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,3 % na 1,082. Obavám z přenosu slabosti čínské resp. světové ekonomiky dnes...
img

Euro: dirigentská taktovka stále v moci býků

18.01.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,2 % na 1,089. Euro je v posledních dnech na koni i pro...
img

Makro: Čínská ekonomika rostla o 7,3% v roce 2014

11.01.2016 Podle konečné revize ročních národních účtů za rok 2014 činil HDP Číny v běžných cenách 63,591 bilionů juanů (9,6 bil....
img

Euro zůstává v růstovém trendu

11.01.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,4 % na 1,09. Euro je v posledních dnech na koni i prot...
img

Euro udržuje růstový trend

04.01.2016 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,1 % na 1,086. Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závě...
img

Euro před koncem roku posiluje

28.12.2015 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,097. Na trhu je pořád znát rozhodnutí ECB mone...
img

Euro nachází podporu a mírně posiluje

21.12.2015 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,2 % na 1,088. Na trhu je pořád znát rozhodnutí ECB mone...
img

Euro atakuje hlavní rezistence

14.12.2015 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,5 % na 1,103 po komentářích prezidenta ECB Draghiho, kt...
img

Euro: Trh obrušuje dopad ECB

07.12.2015 Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování ztrácí 0,6 % na 1,081. Na trhu je pořád znát rozhodnutí ECB mon...
img

Euro bez odpovědi na silný pokles indexu Chicaga

30.11.2015 Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,2 % na 1,057, když část malé ztráty přichází v reakci na listopad...
img

Euro přes slabá data USA pod tlakem

16.11.2015 Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování kolísá bez větších změn na 1,071. Trh dnes příliš neodpověděl ani na list...
img

Euro: přes korekci výhled oslaben

09.11.2015 Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % d/d na 1,074. Trh ještě vstřebává několik značně příznivých i...
img

Euro před ISM průmyslu stagnuje

02.11.2015 Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % d/d na 1,104. I začátkem listopadu je znát dopad prudkého osl...
img

Dlh v objeme 50 biliónov USD: 3.vlna finančnej krízy z roku 2008?

23.10.2015 Táto fotka čínskeho obchodníka s ovocím, ktorý na svojom mini laptope obchoduje na akciovom trhu, sa stala v priebehu ...
img

Euro: korekce pokračuje

19.10.2015 Euro k dolaru slábne k nedělnímu závěru obchodování 0,3 % d/d na 1,132. Trh se od září spíš odpoutal od vlivu akciovýc...
img

Euro roste na měsíční maximum

12.10.2015 Euro k dolaru roste k nedělnímu závěru obchodování 0,1 % d/d na 1,137. Trh se od září spíš odpoutal od vlivu akciových...
img

Euro po zaměstnanosti drží zisky a růst

05.10.2015 Euro k dolaru roste k nedělnímu závěru obchodování 0,2 % d/d na 1,124. Euro drží většinu zisků po nečekaně slabší zprá...
img

Euro před prodeji existujích domů USA slábne

21.09.2015 Euro k dolaru klesá k nedělnímu závěru obchodování 0,3 % d/d na 1,125. Informace o obhajobě vítězství levicové Syrizy ...
img

Zlato těží z Fedu, klesajících burz a dolaru

18.09.2015 Zlato dnes posiluje 0,7 % d/d na 1139 USD za trojskou unci. Zlato na konci týdne profituje z propadu americké burzy, m...
img

Euro se růstem před Fedem odpoutává od burz

14.09.2015 Euro k dolaru roste k nedělnímu závěru obchodování 0,2 % d/d na 1,131. Trh se v posledním týdnu odpoutal od vlivu akci...
img

Zlato před PPI USA zůstává slabé

11.09.2015 Zlato dnes klesá 0,3 % d/d na 1107 USD za trojskou unci. Vývoj ceny zlata na přelomu srpna a září během událostí prudk...
img

Euro na klíčové podpoře 1,115

31.08.2015 Euro k dolaru roste k nedělnímu závěru obchodování 0,3 % na 1,121. Trh obecně přechází v rozsáhlejší konsolidaci: vedl...
img

Zlato vyčkává na vývoj trhů a americké ekonomiky

28.08.2015 Zlato dnes roste 0,3 % d/d na 1128 USD za trojskou unci. Vývoj ceny zlata nebyl tak hektický jako na jiných světových finančních a komoditních trzích. Zlato zčásti profitovalo z oslabení dolaru a mírně zlepšeného fundamentálního výhledu kvůli zpochybnění zvyšování úr. sazeb Fedem již v září. Oba jevy mají společný jmenovatel, oslabení HDP Číny a propady světových akciových burz a nebezpečí zpomalení růstu americké ekonomiky. Právě případné oslabení dolaru je jedinou reálnější naději zlatu k určitému růstu.
img

Euro (paradoxně) kvůli slábnutí Číny roste

24.08.2015 Euro k dolaru roste k nedělnímu závěru obchodování 1,2 % na 1,151. Trh přechází v rozsáhlejší konsolidaci: vedle účinn...
img

Makro: Domácí spotřeba nejvíce přispívala k růstu HDP Číny v roce 2014

11.06.2015 Domácí spotřeba byla tahounem růstu čínské ekonomiky, přispívala 50,2% HDP v loňském roce o 0,2% více než v ...
img

Makro: Indická ekonomika rostla v roce 2014 o 7,3pct

29.05.2015 Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2014/15 rostl hrubý domácí produkt Indie meziročně o 7,5% (oč. 7,3%), rychleji ne...
img

Ropa na pranýři – poptávka, nabídka, čínský růst. Co ji bude ovlivňovat?

13.05.2015  Ropa od svého letošního dna, kterého dosáhla přibližně v polovině března, připsala již přes 44 %. Mnoho obchodníků pr...
img

Makro: MMF zlepšil výhled růstu světové ekonomiky v roce 2016

15.04.2015 Mezinárodní měnový fond v pravidelné čtvrtletní aktualizaci střednědobého výhledu světové ekonomiky zlepšil progn...
img

Makro: Indická ekonomika překvapivě rostla ve třetím čtvrtletí o 7,5pct

09.02.2015 Hrubý domácí produkt Indie rostl ve třetím druhém čtvrtletí fiskálního roku 2014/15 meziročně o 7,5% (oč. 5,5%), ve sr...
img

Makro: MMF znovu zhoršil vyhlídky světové ekonomiky

20.01.2015 Mezinárodní měnový fond v pravidelné čtvrtletní aktualizaci střednědobého výhledu světové ekonomiky počtvrté zhor...
img

Ropa po HDP Číny/výhled MMF blízko bezmála 6letých minim

20.01.2015 Březnový futures kontrakt ropy WTI slábne 0,6 % d/d na 47,8. Tlak na pokles ceny momentálně vytváří jednak HDP Číny a také snížení projekcí MMF
img

Makro: Indická ekonomiky rostla ve druhém čtvrtletí o 5,3pct

28.11.2014 Hrubý domácí produkt Indie rostl ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2014/15 meziročně o 5,3% (oč. 5,1%), pomaleji než...
img

Libra po zápisu ze zasedání centrální banky oslabuje, QE v eurozóně a stress-testy se blíží, pozor odpoledne na data CPI z USA, analýza USD/CHF, GBP/USD, CAD/CHF

22.10.2014 Euro se vůči americkému dolaru obchoduje na týdenních minimech blízko kulatého čísla 1,2700 poté, co společnost Reuters zveřejnila...
img

Čínské HDP +7,3% = AUD posiluje, USD pod tlakem, JPY na výsluní, analýza BOSSA USD, EUR/USD, EUR/CHF

21.10.2014  Australský dolar v noci posílil díky lepšímu výsledku HDP Číny. Druhá největší ekonomika světa zveřejnila brzy rá...
img

Makro: Čínská ekonomika rostla nejpomaleji od 1Q 2009

21.10.2014 Ve třetím čtvrtletí vzrostl hrubý domácí produkt Čínské republiky o 1,9% (oč. 1,8%), ve srovnání s 2,0% ve druhém čtvr...
img

Bude americká inflace nadále zpomalovat? – Makroekonomická data na 20.-24.10

20.10.2014 V minulém týdnu americký dolar oslaboval kvůli obavám investorů o oddálení zvýšení úrokových sazeb. Až závěrem týdne p...
img

Makro: Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalí

13.10.2014 Většina analytiků předpokládá zpomalení růstu čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí, který bude odrážet zejména nižší i...
img

Makro: MMF zhoršil výhled světové ekonomiky tři čtvrtletí za sebou

09.10.2014 Mezinárodní měnový fond v pravidelné čtvrtletní aktualizaci střednědobého výhledu světové ekonomiky zhoršil progn...
img

Makro: ADB ponechala prognózu růstu rozvojové Asie beze změny

25.09.2014 Asijská rozvojová banka (ADB) v aktualizovaném výhledu zachovala odhad růstu rozvojové Asie v letošním i pří...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Mexické peso | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | CAD/CHF | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | ADX | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | Béžová kniha | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopisový fond | Dolarový index | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Lot | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Příkaz | Rally | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Splatnost | Spot | Spread | Ticker | Tištění peněz | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Obchodní příležitost | London Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deloitte | Forex Factory | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index PPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Trading Station | ADP report | Bankrot | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Přenos | Akcie dnes | Akcie Erste | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokers | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | Devizový kurz | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Finanční rizika | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | HDP USA | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz jüanu | Kurz kanadského dolaru | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční inflace | Naše burza | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Online obchodování | PayPal | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | WTI | Highsky.cz | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Put | Báze | Čistá úroková marže | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | EV | Ex-dividend | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Petr Kellner | Povinné minimální rezervy bank | PX index | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Investment | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Baker Hughes | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TD Ameritrade | PwC | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Technické indikátory | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Apreciace dolaru | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Mezinárodní ratingové agentury | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index Nikkei | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Nízká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéř | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Hospodářská situace | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Index amerických akcií | Ministři financí EU | Výnosy | Japonská vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | ARM Holdings | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | IHS Markit | HNonline.sk | ex | Nejvyšší výnosy | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Alokace aktiv | BBVA | Akciový býk | ING Groep NV | Makroekonomické zprávy | Coinbase | Jerome Powell | xPartners | Obchodování na trzích | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Lockheed Martin | Růstové akcie | OPEC+ | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Globální růst | Okénko finančního trhu | Pokles ceny | Tyche Capital | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | USMCA | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Dodávky ropy | Předpovědi Saxo Bank | IG | Primární nabídka | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Týden na akciových trzích | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Česká firma | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Analytici společnosti | Ukončení obchodní války | Globální dluh | Velké riziko | Primární nabídka akcií | Německé banky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Akcie herních vývojářů | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Zahraniční investoři | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Nabídka akcií | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Asset alokace | Výnosové křivky | Akciový růst | Globální akciové indexy | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | ISM index | Thyssenkrupp | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | PPF | Kjódó | Dot plot | Thomas Cook | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Objem | Klíčová rizika | Data z USA | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Cisco Systems | Firma | Dynamika HDP | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Borsa Italiana | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Lagardeová | Amazon | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | EBRD | Průzkumy | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | AFP | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Vládní bondy | Hospodaření státu | Omezení těžby | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Ceny potravin | Čínský vývoz | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Data z průmyslu | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Total | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kofola | Koruna zpevnila | Alstom | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | AXA | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | Nejziskovější | AAPL | FB | AT&T | Disney | Nike | Lámání rekordů | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Kraft Heinz | Peking | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Ceny dluhopisů | Hospodaření | Paschal Donohoe | Černé labutě | Místní centrální banka | Klesající trend | Objem objednávek | CFA | Američané | Odškodné | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Daimler | VDA | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | RBA | Ifo | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Nový rekord | Ministerstvo práce | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Oživení globální ekonomiky | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Alokace investičních portfolií | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | SEC | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopady koronaviru na ekonomiku | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TWTR | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Gilead Sciences | Globální indexy | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Americký Fed | Italský cestovní ruch | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Čínský svaz osobních automobilů | CPCA | Analytická společnost | Pokles prodeje | Snížení těžby | Vládní opatření | Akcie na světových trzích | Předpokládané ztráty | Lídři EU | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Profitovat | Restriktivní opatření | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Světové organizace | Největší propad | Třída aktiv | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Objem stimulů | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | PYPL | Opatření proti pádu ekonomiky | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Německý parlament | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Ratingová agentura S&P | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony | Sněmovna reprezentantů USA | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Dopad epidemie na ekonomiku | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Války | Schodek | Organizace | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Koronakrize | Afrika | Údaje | IATA | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Nárůst nezaměstnanosti | Nejvyšší soud | FANG | ATVI | Activision Blizzard | Microsoft Corp | Opatření proti nákaze | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | S&P500 | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Soukromá spotřeba | Air France | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Větší pokles | Evropské méně | Data z trhu práce | 3M | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Maloobchod | Gilead | Společnost Gilead | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | MSCI World | Státy eurozóny | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Bezpečnost | Politika centrální banky | Toyota Motor | Společnost Avast | Prognóza MMF | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | CL | Jukos | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Eli Lilly | LLY | Čínské hospodářství | Renault | PMI v eurozóně | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Německé vládní strany | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Teorie černé labutě | Sanofi | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Dluh Británie | Vyspělé technologie | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | Koronavirová opatření | Nové žádosti o podporu | Chesapeake | ASM International | Společnost Uber | Dopad pandemie | Ant | Japonská společnost | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Stellantis | Peugeot | Chrysler | Americký maloobchod | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Čínská společnost | Důvěra | Ant Group | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Americké ministerstvo spravedlnosti | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Coca-Cola | Ruská vláda | Americký soud | LEND | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Zadlužení Německa | Americký podnik | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Vinci | Ranní okénko | Cineworld | Společnost Cineworld | Odvolací soud | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Lockdown | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Koncern | Digitální převody peněz | Nařízení | Dobrý byznys | Intel | Moneta | Podvážení | Odklad splátek | Blockchainové technologie | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Boeing 737 Max | Autopůjčovna Hertz | DOT | Evropské centrální banky | Celosvětová poptávka | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | HoReCa | Technologie | Chování | SXXP | Evergrande | Lend | Německé volby
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

HBC Broker
HB Index
HB4
HCBV
HDFC Bank
HDP
HDP Asie
HDP Austrálie
HDP Británie
HDP Česká republika

Následující klíčová slova

HDP EU
HDP eurozóny
HDP Francie
HDP (Hrubý domácí produkt)
HDP Itálie
HDP Německa
HDP Německo
HDP Rakousko
HDP report
HDP Ruska
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít