Neděle 18. duben 2021 21:56
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Měnová autorita

C:\fakepath\manipulace.png

Washington: Švýcarsko a Vietnam s měnou nemanipulují, budou ale pod dohledem

16.04.2021 Americké ministerstvo financí vyřadilo Švýcarsko a Vietnam ze seznamu zemí, které považuje za měnové manipulátory. Zrušilo tak rozhodnutí, které teprve v prosinci přijala administrativa tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Obě země, a rovněž Tchaj-wan, ale budou pod dohledem, protože nesplňují část kritérií. Ministerstvo to dnes uvedlo ve zprávě o makroekonomické a devizové politice hlavních obchodních partnerů, kterou vydává dvakrát do roka a kterou předkládá Kongresu. Švýcarská centrální banka v reakci uvedla, že s kurzem své měny nemanipuluje.
C:\fakepath\z-07042021-lv.gif

Maďarská centrální banka ztrojnásobila objem zlata ve svých rezervách

07.04.2021 Maďarská centrální banka ztrojnásobila objem zlata ve svých rezervách, kovu má teď 94,5 tuny, což je nejvíce za desítky let. Měnová autorita dnes oznámila, že s pomocí zlatých rezerv hodlá po pandemii stabilizovat ekonomiku, kde kvůli rozsáhlým stimulačním opatřením hrozí vyšší inflace a vysoké zadlužení.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
C:\fakepath\Německo.jpg

Bundesbank vyzvala německé banky k přípravě na vlnu insolvencí

13.10.2020 Německá centrální banka vyzvala finanční ústavy v Německu, aby se připravily na vlnu insolvencí. Koronavirová krize totiž ohrožuje slabší podniky a mohla by mít i nepříznivé dopady na trh s nemovitostmi, který doteď zažíval boom, uvedla dnes Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název centrální banky.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka: Ekonomika se bude zotavovat pomaleji

06.08.2020 Britská centrální banka žádnou další podporu ekonomice neposkytne, rozhodl dnes její měnový výbor. Ten podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu na historickém minimu 0,1 procenta, kam ji kvůli dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru snížil v březnu. Bank of England, jak zní oficiální název britské centrální banky, dnes také uvedla, že hospodářství se bude z pandemie zotavovat patrně déle, než se banka původně domnívala.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka snížila klíčový úrok na nové minimum

24.07.2020 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na historické minimum 4,25 procenta. Snaží se tak pomoci ekonomice překonat negativní dopady koronavirové krize. Banka dnes také předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,5 až 5,5 procenta. Upravila tak svou předchozí prognózu, která letošní pokles odhadovala na čtyři až šest procent.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Ukrajinský prezident přijal demisi šéfa centrální banky

02.07.2020 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijal demisi šéfa centrální banky. Ten ve středu překvapivě rezignoval se zdůvodněním, že čelí politickému tlaku. Zelenskyj podle tiskových agentur požádal poslance, aby rezignaci schválili. Na jednání parlamentu, který má v této věci konečné slovo, by se demise mohla dostat v pátek. Zpráva otřásla finančními trhy a Ukrajina se kvůli tomu dnes rozhodla zrušit plánovanou emisi dluhopisů.
img

Iluze levných peněz roztáčí v eurozóně nebezpečnou spirálu

08.06.2020 ECB minulý týden demonstrovala svoji ochotu dále držet zápornou úrokovou míru na depozitní sazbě – podle našeho soudu by bylo pro eurozónu podstatně lepší, kdyby následovala švédskou centrální banku a vrátila se do neutrálního pásma, a navíc přidala další miliardy, které uvolní na nákup dluhopisů.
C:\fakepath\cor-23042020-lv.jpg

Ekonomiku drtí koronavirus, ubývá práce a výhled není dobrý

23.04.2020 Evropskou i globální ekonomiku čím dál zřetelněji svírají dopady pandemie způsobené koronavirem, ubývá pracovních míst a vyhlídky se zatím jen zhoršují. V Evropě i jinde za březen a duben kvůli omezujícím opatřením vlád prakticky ustala ekonomická aktivita, americké podniky pak nevídaným tempem pokračují v propouštění. V některých zemích analytici v letošním roce očekávají nejvýraznější hospodářský útlum od druhé světové války.
C:\fakepath\top-23042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.04.2020 1) Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB kvůli viru začne jako zástavu brát i dluhopisy horší kvality

23.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka snížila úrok na minimum 0,25 procenta

11.03.2020 Britská centrální banka dnes na mimořádném zasedání nečekaně snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,25 procenta. Jde o nouzové opatření, které má zmírnit dopady šíření nového koronaviru na ekonomiku. Základní sazbu centrální banka snížila poprvé od léta 2016, kdy ji kvůli referendu o brexitu snížila na minimum. Sazba je dokonce teď níže, než byla po minulé finanční krizi před více než deseti lety.
img

Okénko trhu - Philadelphia Fed index se v prosinci propadl

19.12.2019 Švédská národní banka Riksbank, nejstarší centrální banka světa a zároveň první měnová autorita, která v roce 2009 zavedla negativní úroky na vklady komerčních bank, dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu z -0,25 %, kam se dostala v roce 2015, na 0 %. Motivací bylo přesvědčení bankéřů, že se švédská inflace na horizontu měnové politiky vyšplhá na požadovanou úroveň 2 %. Zároveň zesilují obavy, že dlouhodobě nízké úroky by mohly vést k přílišnému zadlužení firem i domácností. Tento krok má významnou symbolickou hodnotu, jelikož záporné sazby po Švédech zavedly i další centrální banky, včetně ECB, a tato neortodoxní strategie se od té doby navzdory mnohým kontroverzím stala v Evropě standardem. Od Evropské centrální banky se její opuštění ovšem v blízké době neočekává, jelikož evropská inflace má k cílové hladině stále daleko.
img

Měsíčník finančních trhů – říjen 2019

05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
img

Měsíčník finančních trhů – září 2019

02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
C:\fakepath\TOP5-15072019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2019 1) Meziroční růst hrubého domácího produktu Číny činil ve druhém čtvrtletí jen 6,2 %, podle očekávání analytiků tak čínská ekonomika rostla nejpomaleji za předchozích 27 let. Informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na data zveřejněná čínským statistickým úřadem. Za zpomalením růstu je podle analytiků americko-čínská obchodní válka, která se projevuje poklesem domácí a zahraniční poptávky.
img

Zasedání ECB nepřineslo žádné zásadní novinky

26.10.2018 Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky žádné zásadní novinky nepřineslo. Měnová autorita eurozóny znovu potvrdila své plány graduálně normalizovat svou monetární politiku, nevyjádřila přílišné obavy ze slabších ekonomických dat z poslední doby či z rozepří mezi italskou vládou a Evropskou komisí kvůli italskému rozpočtu.
C:\fakepath\3664538.jpg

Ruská centrální banka po téměř čtyřech letech zvýšila úroky

14.09.2018 Ruská centrální banka zvýšila po téměř čtyřech letech úroky a do konce tohoto roku zastaví nákupy zahraničních měn. Tyto kroky jsou nutné kvůli riziku zrychlení růstu spotřebitelských cen a kvůli nestabilitě rublu. Hlavní úroková sazba se tak zvýší na 7,5 procenta z nynějších 7,25 procenta, oznámila dnes banka.
bank of japan.jpg

Japonská centrální banka znovu posunula dosažení inflačního cíle

20.07.2017 Japonská centrální banka dnes ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změny, opět ale posunula předpokládaný termín pro dosažení dvouprocentního inflačního cíle. Potvrdila tak očekávání, že měnovou politiku bude zpřísňovat pomaleji než ostatní významné centrální banky ve světě. Japonsko je třetí největší ekonomikou světa za Spojenými státy a Čínou.
rusko 27112013.png

Ruská centrální banka snížila úrokovou sazbu na 9,25 procenta

28.04.2017 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 9,25 procenta. K redukci úroků letos přikročila již podruhé a naznačila, že vzhledem k poklesu inflace by v jejich snižování mohla pokračovat.
TOP5-04042017-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2017 1) Australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na 1,50 %, když uvedla, že aktuální ekonomická data jsou konzistentní a naznačují mírný ekonomický růst. Problematický však podle centrální banky může být vývoj na trhu práce.
1467158555572.jpg

Bank of England čeká po brexitu potíže

05.07.2016 Britská centrální banka zmírní pravidla pro komerční banky, aby zajistila, že po referendu o odchodu Británie...
bank of england 24082013.png

BoE je připravena zajistit měnovou stabilitu

24.06.2016 Britská centrální banka (Bank of England – BoE) učiní veškeré nezbytné kroky, aby po referendu zajistila...
img

ČNB opět mírně posunula odstranění závazku

06.05.2016 Včera zasedala bankovní rada ČNB nad měnovými otázkami. K ruce od svých zaměstnanců dostala novou prognózu a i na základně jejího vyhodnocení rozhodla o jemném posunu načasování pravděpodobného opuštění kurzového závazku. Guvernér ČNB totiž na tiskové konferenci prohlásil, že bankovní rada vidí jako pravděpodobné ukončení závazku v polovině roku 2017. Před třemi měsíci totiž z jeho úst zaznělo, že bankovní rada vidí jako pravděpodobné ukončení závazku blíže polovině roku 2017.
img

Technická analýza - Fed se méně obává ekonomického vývoje v Číně

08.04.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuál...
img

Technická analýza - Formace hlava-ramena na denním grafu by mohla pomoci dolaru

17.02.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1152 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
img

Technická analýza - Pochybnosti v Béžové knize poslaly eurodolar blíže k úrovním 1,1500 EURUSD

15.10.2015 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1448 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
img

RANNÍ ZPRÁVY: ASIJSKÉ AKCIE SE POTÁCÍ

14.10.2015 Asijské akcie dnes klesly kvůli tlaku dalších prodejů ropy, jelikož investoři čekají na výsledek čínského indexu spotřebitelů. Měnová autorita...
Russia interest rate 29052015.PNG

USD/RUB našel své dno

29.05.2015 S relativním uklidněním politické situace na Ukrajině a zastavením propadu cen ropy od ledna nastoupil ruský rubl do prudkého sílícího trendu, který stlačil kurz USD/RUB ze 72 až na 49 rublů za americký dolar. Kdo tento měnový pár shortoval během února až dubna, tak si přišel nejenom na velice dobré kurzové zisky, ale využil také úrokového spreadu mezi zmíněnými měnami. Rubl totiž tou dobou nabízel v průměru 14procentní zhodnocení, které i při minimální páce pomohlo k dalším ziskům.
img

Ruský rubl si před dnešním zasedáním centrální banky polepšil

31.10.2014 Na středoevropských devizových trzích včera panovalo klidné obchodování s tendencí měn mírně posilovat. Nejvýrazněji posílil maďarský forint...
novy zeland 19122013.png

Nový Zéland jako první zvýšil úrokové sazby

13.03.2014 Novozélandská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 2,75 procenta...
bank-of-england.jpg

Bank of England očekává výrazně lepší růst

12.02.2014 Britská centrální banka dnes výrazně zlepšila odhad růstu tamní ekonomiky na letošní rok a zároveň naznačila...
NZDUSD H4 03022014.PNG

Centrální banka srazila NZD/USD níže

03.02.2014 Ani novozélandský dolar neodolal výraznému zpevnění USD během minulého týdne a ve výsledku ztratil...
cinsky juan.jpg

Čína podpořila finanční systém další sumou

21.01.2014 Čínská centrální banka (PBOC) vložila do finančního systému další peníze, aby tak zmírnila obavy z nové...
img

Fed prý vyčká s vlastními pravidly pro banky na Basel III. Odvětví vítězí nad jeho regulací?

18.12.2013 Americká měnová autorita Fed vyčká s uvalením vlastních kapitálových požadavků na největší americké banky na dokončení nových globálních pravidel Basel III, uvedly zdroje obeznámené se situací pro Bloomberg. Je-li to pravda, vedoucí americké banky zřejmě mají znovu navrch nad regulátory. Americká Federal Deposit Insurance (FDI) prosazovala nastavení pravidel do konce roku 2013.
img

Bitcoin? Hodnotu hledám marně, říká Greenspan. Čína nasazuje regulaci

05.12.2013 Čínská centrální banka zakázala finančním institucím realizovat transakce v bitcoinu. Posunula se tak k regulaci virtuální „měny“ po jejím růstu na 89násobek hodnoty za poslední rok. Veřejnost do bitcoinu přes internet investovat může na vlastní riziko. Alan Greenspan, bývalý šéf amerického Fedu, před prudkým růstem bitcoinu a investicemi do něj varoval s tím, že v něm marně hledá ospravedlnitelnou hodnotu.
img

Fed vyšetřuje: Někdo na trhu věděl o ponechání QE předčasně a využil to

24.09.2013 Americká měnová autorita Fed vyšetřuje příliš rychlou a přitom tržně správnou reakci na finančním trhu na jeho ne...
img

Nervozita na japonském jenu stoupá

29.05.2013 V minulém týdnu jsme se zaměřili na výhled fundamentálních ukazatelů japonské ekonomiky a jejich dopad na měnovou politiku a kurz japonského jenu. Dnes se podíváme na to, jak by mohl kurzem jenu zahýbat vývoj na japonských vládních dluhopisech, což je speciálně v dnešní době velmi žhavé téma.
img

Euro bude slábnout pod taktovkou Draghiho

17.04.2013 Zatímco všechny ostatní centrální banky skupiny G4 (USA, Evropa, Velká Británie, Japonsko) nadále zaplavují finanční systém likviditou, Evropská centrální banka (ECB) se drží zkrátka.
img

Fed: Americké banky čekají letos růst kvality aktiv i přes dostupnější úvěry. Vláda zažaluje Standard&Poor?s

05.02.2013 Americké banky očekávají v průběhu roku 2013 růst kvality úvěrových aktiv přes fakt, že uvolnily podmínky poskytování ...
eurusd 22102012.gif

Začátek týdne na FOREXu: Japonský jen oslabuje

22.10.2012 Na forexových trzích přestalo klesat euro, oslabuje ale japonský jen. Centrální banka (Bank of Japan) zhoršila výhled...
usdjpy 22102012.gif

Japonsko zhoršilo výhled osmi z devíti regionů

22.10.2012 Japonská centrální banka (Bank of Japan) zhoršila ekonomické hodnocení osmi z devíti tamních regionů.
img

Dolar dál ztrácí k euru. Fed bude stimulovat, dokud nezaměstnanost nepadne pod 7 %. Korunu brzdí Moody?s i hrozba intervence

01.10.2012 Americká měnová autorita Fed bude činit vše na podporu americké ekonomiky, dokud se míra nezaměstnanosti...
img

O tříleté úvěry zažádalo v druhé vlně LTRO 800 bank, ECB jim půjčí 530 miliard eur

29.02.2012 Objem tříletých úvěrů, které si dnes komerční banky vyžádaly od Evropské centrál...
eurusd 04012012-2.png

Forex: Fed uvažuje o novém kvantitativním uvolňování

04.01.2012 Měnový pár EUR/USD se dostal až k úrovni 1.3050, kde momentálně konsoliduje.
fed banka.jpg

Americká centrální banka mění taktiku

04.01.2012 Americká centrální banka (Fed) mění taktiku a počínaje tímto měsícem začne zveřejňovat prognózu vývoje základních úrokových sazeb.
img

Fed podrobí banky tvrdému testu hluboké recese a šíření krize Evropy. Chce kontrolu nad dividendami a odkupy akcií

23.11.2011 Americká měnová autorita Fed uvalí na celkem 31 největších amerických bank nové zátěžové testy, které jejich portfolia podrobí scénáři hluboké recese ekonomiky v očekávání, zda mají dostatek kapitálu na krytí případných ztrát z ní plynoucích. U bank s nejrozsáhlejšími obchodními operacemi zahrnou také scénář šíření šoku na finančních trzích s epicentrem evropské dluhové krize. Testy se v jádru zaměří zejména na schopnost šestice největších bank, mezi které patří Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley a Wells Fargo, odolat náhlým změnám na trhu a šíření evropské krize. Výsledky Fed zveřejní v příštím roce. Samotné testy mají být dokončeny v lednu, jejich výsledky pak oznámeny v březnu roku 2012.
img

Siahne nám ECB hlbšie do peňaženiek

05.05.2011 Nové maximá vysoké rizikoPočas včerajšie...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | NZD/USD | Mario Draghi | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Polský zlotý | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | CEO | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dluhopisový fond | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Hedge | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Kiwi | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | Oscilátor | P/E | PRIBOR | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Support | Tištění peněz | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Obchodovat | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index CPI | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Swapová výnosová křivka | Satoši Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Obchodníci | Praxe | EURUSD | USDCHF | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Index | Likvidní | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Britské libry | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České koruny | ČNB denní kurz | ČNB denní kurzy | ČNB devizové kurzy | ČNB devizové kurzy kurzovní lístek | ČNB euro | ČNB euro kurz | ČNB kalkulátor IBAN | ČNB kurz | ČNB kurz dolar | ČNB kurz dolaru | ČNB kurz EUR | ČNB kurz eur historie | ČNB kurz eura | ČNB kurz eura dnes | ČNB kurz eura historie | ČNB kurz euro | ČNB kurz euro dnes | ČNB kurz historie | ČNB kurz libry | ČNB kurz nákup | ČNB kurz střed | ČNB kurz USD | ČNB kurz valuty | ČNB kurzovní lístek | ČNB kurzovní lístek historie | ČNB kurzovní lístek historie střed | ČNB kurzovní lístek střed | ČNB kurzy | ČNB kurzy DE | ČNB kurzy devizového | ČNB kurzy devizového trhu | ČNB kurzy devizového trhu historie | ČNB kurzy historie | ČNB kurzy měn | ČNB kurzy měn eur | ČNB kurzy měn historie | ČNB měsíční PRIBOR | Denní kurzy | Devizové kurzy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro dnes | Euro kurz | Evropská měna | Evropské měny | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GBPCHF | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | IBAN | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurzovní lístek | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura dnes | Kurz eura historie | Kurz euro | Kurz euro dnes | Kurz libry | Kurzy devizového trhu | Kurz měny | Kurz novozélandského dolaru | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzovní lístek historie | Kurzy | Kurzy měn historie | Libra | Maďarsko | Management | Markets | Měna euro | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prognóza | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Signály | Surová ropa | Švýcarská centrální banka | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj cen ropy | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu USD | WTI | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | ING | Čistý dluh | ČOJ | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EV | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | P.A. | P/S | Protistrana | Redukce | ROCE | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Komise | Trendový indikátor | Volby | Burze | Investment | Markit | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | DPA | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | Tokai Tokyo | Oxford Economics | State Street | FTSEurofirst 300 | Guvernér centrální banky | Berenberg | Berenberg Bank | Nomura Securities | Investing.com | Standard Chartered | Agentura AP | Zvyšování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Polská centrální banka | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Mark Carney | Index pražské burzy | Ministr financí | Investovaný kapitál | Výnosová křivka | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Finanční stabilita | Rada ČNB | Index FTSEurofirst 300 | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Standard & Poor's | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Economist | Česká swapová křivka | Akcie bank | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Dnešní ekonomický kalendář | Propad | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Britská měnová autorita | Proticyklický kapitálový polštář | Investiční divize | Standard Life | Úvěrová krize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Guvernér banky | Ripple | Ethereum | Dluhové krize | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéř | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Konec kurzového závazku | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | IHS Markit | GE Capital | Bitstamp | Kurzové zisky | Okénko trhu | Alokace aktiv | Tokai Tokyo Research Center | Objem zlata | Bitcoinové burzy | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Coinmarketcap | Růst hodnoty bitcoinu | Conseq Investment Management | Akciové valuace | Akciové výnosy | Obchodní války | Jamie Dimon | Růstové akcie | Německá centrální banka | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | TradeCentrum | Růst výnosů dluhopisů | Ruská centrální banka | Tvrdý brexit | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Americké podniky | Základní úroková sazba | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Německé banky | Globální rizika | Statistický úřad | Růst americké ekonomiky | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Brexit bez dohody | Společná měna | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Záporné sazby | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Výnosové křivky | Akciový růst | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Pokles výnosů dluhopisů | Akciové alokace | Uvolňování měnových politik | Tiering | Dění na trzích | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Investment Management | Prezident Donald Trump | Institut WIFO | WIFO | Michal Dvořák | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Trh práce | Spojené státy a Čína | Konkurenceschopnost | Zasedání ČNB | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Růst světové ekonomiky | Ukrajina | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Administrativa prezidenta | AFP | Financovat | Průmysl | Propouštění | Ceny potravin | Stavebnictví | Prognózy | Nálada | Míra | Úroky | Měnové politiky | Philadelphia Fed index | Fed index | Švédská inflace | Švédská národní banka | Švédská národní banka Riksbank | Bydlení | Ztráta | Stratég | Singapur | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | CFA | Návratnost | Washington | Miliardy eur | Předběžné výsledky | Vyšší inflace | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Negativní dopad | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Alokace investičních portfolií | Rozhodování | Americké ekonomiky | Valuace | COVID-19 | Investiční portfolia | Globální indexy | Index aktivity | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Společnost IHS Markit | Rishi Sunak | Rozhodnutí centrální banky | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zrychlení inflace | Třída aktiv | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Dopady pandemie | Britská centrální banka dnes | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Krize způsobená koronavirem | Koronavirová krize | Komerční banky | Domácnosti | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Biliony | Platební neschopnosti | Ekonomiky | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Práce | Údaje | Mexiko | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | FANG | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Finanční pomoc | Dluhopisy horší kvality | Institut GfK | Větší pokles | Zasedání Evropské centrální banky | Růst výnosů | Latinská Amerika | MSCI World | Generovat zisk | Zadlužení | Expanze | Spolková vláda | Marek Brávník | Podnikatelské aktivity | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | ČR | PEPP | Střední Evropa | Tchaj-wan | Květnová inflace | Covid | Finanční ústavy | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Výhled vývoje ekonomiky | Ocenění | Ceny | Technologické společnosti | Insolvence | Cenové hladiny | Transparentnost | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Podvážení | Evropské centrální banky | Pandemie covidu-19 | Rezervy zlata | K&H Bank | Dávid Németh
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Měna v Polsku
Měna v Rakousku
Měna v Řecku
Měna v Turecku
Měna zlotý kurz
Měna 1 dolar
Mendelson & Associates
Měnící trh
Měnící tržní podmínky
Měnová arbitráž

Následující klíčová slova

Měnová báze
Měnová burza
Měnová kalkulačka
Měnová kalkulačka online
Měnová krize
Měnová opatření
Měnová opatření na podporu ekonomiky
Měnová politika
Měnová politika ČNB
Měnová politika ECB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít