Čtvrtek 21. říjen 2021 04:34
reklama
Purple konference
reklama
Purple vyroci
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Finanční pomoc

img

Evergrande nejsou Lehmani, ale binec po nich taky zůstane

20.09.2021 Čínský realitní gigant Evergrande se již několik týdnů zmítá v problémech. Společnost čelí platební neschopnosti. Dle dosavadních vyjádření nemá ani na nejbližší splátky úroků. Až 1,5 milionu čínských domácností se pravděpodobně nedočká svého zaplaceného bytu. Hlavní otázkou zůstává, jak se k problému postaví čínské politburo. To ovlivní, jak moc se problémy Evergrande nakonec podepíší na globálních finančních trzích.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Hodnota majetku amerických domácností loni stoupla na rekord

12.03.2021 Čistá hodnota majetku amerických domácností na konci loňského roku stoupla na rekordních 130,2 bilionu USD (2,8 biliardy Kč) ze 118,2 bilionu USD na konci roku 2019. Pomohly k tomu kroky vlády a centrální banky ke zmírnění dopadů pandemie, které podpořily růst cen akcií a nemovitostí a snížily úrokové sazby. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Senát USA schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

07.03.2021 Senát Spojených států včera schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na podporu americké ekonomiky postižené pandemií covidu-19. Oznámily to tiskové agentury.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou díky očkovacímu optimismu a stimulačnímu balíku

01.03.2021 Ceny ropy rostou díky optimismu ohledně očkování proti covidu-19, schválenému americkému stimulačnímu balíku a rostoucí aktivitě evropských továren navzdory protikoronavirovým omezením.
C:\fakepath\usa-28022021.jpg

USA: Sněmovna schválila mohutný balíček na podporu ekonomiky

28.02.2021 Americká Sněmovna reprezentantů včera schválila návrh souboru opatření na podporu americké ekonomiky zasažené pandemií covidu-19 v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů korun). O navrhovaném balíčku bude ještě hlasovat Senát.
C:\fakepath\Británie.jpg

Investoři v Británii hrozí potížemi na valných hromadách

12.02.2021 Část investorů v Británii začala před nadcházející sezonou konání valných hromad varovat šéfy podniků, aby se kvůli dopadům pandemie uskrovnili a snížili platy vedoucích. Tvrdí, že řada firem dostala od vlády finanční pomoc a přesto ještě propouštěla, a proto by teď na řadu měli přijít šéfové. Uvedla to dnes agentura Reuters. Pokud se ředitelé nepřizpůsobí, chtějí investoři dělat potíže na valných hromadách, kdy je potřeba schválit spoustu důležitých návrhů.
img

Cena stříbra dnes prudce vylétla na mnohaleté maximum. Vzhůru ji ženou amatérští investoři ze sociální sítě Reddit, kteří tak revoltují proti Wall Streetu

01.02.2021 Cena stříbra dnes prudce vylétla, o více než deset procent, na svoji nejvyšší cenovou úroveň za téměř osm let, tedy za celé období od února 2013. Na londýnské burze se cena drahého kovu vyšplhala až na třicet dolarů za unci. Už v minulém týdnu přitom stříbro zdražilo o šest procent. Přitom citelně nahoru šly také akcie některých ze společností, jež stříbro těží.
img

Akcie GameStop (GME) díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
img

Akcie GME díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zlepšil odhad globálního růstu na letošní rok

26.01.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok o 0,3 procentního bodu na 5,5 procenta. Důvodem je očekávané zvýšení aktivity díky očkování a další ekonomická pomoc v několika velkých zemích. V příštím roce má tempo růstu zpomalit na 4,2 procenta. Příznivější byl podle předběžného odhadu také ekonomický výkon v loňském roce.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Italská vláda schválila nová opatření na podporu ekonomiky

15.01.2021 Italská vláda schválila nový soubor stimulačních opatření v hodnotě 32 miliard eur (837 miliard Kč), aby pomohla ekonomice čelit negativním dopadům pandemie covidu-19. Schodek italského rozpočtu tak v letošním roce bude vyšší, než se původně plánovalo. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
img

Ranní okénko - Americký výrobní sektor si drží dobrou kondici

29.12.2020 Americká Sněmovna reprezentantů včera vyhověla prezidentu Trumpovi, když schválila změnu v záchranném ekonomickém balíčku, podle které by přímá finanční pomoc jednotlivým Američanům měla narůst z původně navrhovaných 600 na 2000 dolarů. Úprava nyní poputuje do Senátu, kde se čeká odpor významné části Trumpových republikánských spolustraníků. Pokud by přesto byla schválena, znamenala by dodatečné výdaje ve výši přes 450 mld. dolarů.
img

Vánoční povzbuzování z obou stran Atlantiku

28.12.2020 Ve vánoční přestávce se z obou stran Atlantiku objevily dobré zprávy pro finanční trhy. Zaprvé, 24. prosince, po měsících vyjednávání a spekulací, bylo dosaženo dohody mezi Londýnem a Bruselem ohledně jejich budoucích obchodních vztahů, jakmile Británie na konci roku ukončí přechodné období.
C:\fakepath\Německo2.jpg

DPA: Německo se chystá v prosinci poskytnout firmám 17 miliard eur

24.11.2020 Německá spolková vláda plánuje v prosinci v případě předpokládaného prodloužení koronavirových restrikcí poskytnout dotčeným podnikům další finanční pomoc v objemu kolem 17 miliard eur (zhruba 446 miliard Kč). Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na zdroje z vládních kruhů.
C:\fakepath\top-19112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Investoři balancují na hraně mezi pozitivními zprávami o vakcínách a negativními informacemi o počtu nakažených.
img

Ranní okénko - Vyhlížíme klíčový summit EU

19.11.2020  Ze Spojených států dnes v odpoledních hodinách našeho času dorazí pravidelná týdenní informace o stavu tamního trhu práce. Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti tam klesá jen velice pozvolně a trh tak počítá i nadále s přibližně 700 tisíci novými žádostmi. Ještě před pandemií bylo za normál přitom považováno zhruba 200 tisíc. O něco příznivější trend vykazuje počet žádostí pokračujících, které vytrvale klesají. Očekávané číslo, tedy 6,4 milionu, je ovšem taktéž na americké poměry spíše astronomické – ještě letos na jaře jich bylo „jen“ zhruba 1,7 milionu.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská ekonomika rekordně vzrostla, výhled je ale slabší

30.10.2020 Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí rekordně vzrostla, proti předchozím třem měsícům vykázala vzestup o 18,2 procenta. V předběžné zprávě o tom dnes informoval francouzský statistický úřad (INSEE). V předchozím čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) v reakci na dopady šíření nového koronaviru a zavedení plošné karantény naopak o 13,7 procenta snížil.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Majetek 50 nejbohatších v USA je stejný jako 165 mil. nejchudších

09.10.2020 Majetek 50 nejbohatších Američanů je v současnosti tak velký, jako majetek 165 milionů nejchudších, protože pandemie nemoci covid-19 přetváří ekonomiku způsobem, který neúměrně odměňuje malou skupinu miliardářů. Nová data centrální banky USA (Fed), která přinášejí komplexní pohled na bohatství Američanů v první polovině letošního roku, upozorňují také na výrazné rozdíly v bohatství podle rasy, věku a třídy, upozornila agentura Bloomberg.
img

Aerolinky jsou i přes masívní státní podporu stále „dole“

09.09.2020 Letecká doprava je v důsledku pandemie koronaviru i vzhledem ke svému objemu nejpostiženějším odvětvím vůbec. V týdnech, kdy se téměř kompletně zavřelo světové nebe, zaznamenaly aerolinie pokles příjmů o osmdesát až devadesát procent. Špatná ekonomická situace se okamžitě promítla do ceny akcií leteckých společností. Pokles hodnoty deseti největších světových přepravců činil padesát až osmdesát procent v prvních týdnech po zavedení restriktivních opatření.
img

Srpnový bleskový průzkum Fidelity International: Příprava na druhou vlnu Covid-19

07.09.2020 Společnosti jsou podle srpnového průzkumu mezi 143 analytiky Fidelity International na druhou vlnu Covid-19 dobře připravené. Pouze jeden z 20 respondentů říká, že společnosti v jeho portfoliu připravené nejsou.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolarový index po projevu šéfa Fedu mírně klesá

27.08.2020 Americký dolar v reakci na projev šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella mírně klesá ke koši měn. Powell podle očekávání oznámil změnu strategie Fedu.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Americká ekonomika klesla o rekordních 31,7 procenta

27.08.2020 Ekonomika Spojených států ve druhém čtvrtletí klesla podle zpřesněných údajů v přepočtu na celý rok o rekordních 31,7 procenta. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Rychlý odhad zveřejněný zhruba před měsícem uváděl propad hrubého domácího produktu (HDP) o 32,9 procenta.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Bělorusko podle médií žádá Rusko o odklad splátek půjček

26.08.2020 Běloruská vláda žádá Rusko o finanční pomoc. Bělorusko nejen že nemá z čeho vyplácet peníze na důchody, ale nemá ani na splátky zahraničního dluhu. Vede proto jednání s ruskými bankami o refinancování půjček, které si u nich vzalo, informoval podle webu listu Rzeczpospolita běloruský ministr financí Juryj Seliverstau.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump podepsal exekutivní příkazy na pomoc postiženým krizí

09.08.2020 Americký prezident Donald Trump včera obešel Kongres a podepsal sérii exekutivních příkazů na pomoc Američanům zasažených pandemií covidu-19. Opatření se týkají bydlení, podpory v nezaměstnanosti či osvobození od některých daní. Informovala agentura Reuters. Příkazy Trump podepsal po tiskové konferenci ve svém soukromém golfovém klubu v Bedminsteru v New Jersey.
C:\fakepath\trader.jpg

Americké akcie uzavřely smíšeně, technologické firmy oslabovaly

07.08.2020 Americké akcie uzavřely dnešní obchodování smíšeně, index Nasdaq Composite oslabil. Růst zaměstnanosti ve Spojených státech v červenci prudce zpomalil ve srovnání s červnem. Indexy Dow Jones a S&P 500 smazaly ztráty ke konci obchodování a mírně posílily poté, co ministr financí Steven Mnuchin uvedl, že prezidentovi Donaldu Trumpovi doporučí, aby neshodu Kongresu a Bílého domu ohledně ekonomického stimulu vyřešil prostřednictvím exekutivního příkazu.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.7.2020)

27.07.2020 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu vyplnil dva obchody podle mého týdenního komentáře, který jsem uveřejnil na portálu FXstreet.cz. Nejprve došlo k prolomení spodní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do short pozice, nicméně trh nepokračoval směrem dolů a nakonec obchod skončil na Stop-Lossu. Následně pak došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\EURCZK_ecnH1.png

Forex: Koruna po dohodě EU zpevnila a je nejsilnější od poloviny března

21.07.2020 Koruna dnes posílila k euru i dolaru na nejsilnější úrovně od poloviny března, kdy finanční trhy zasáhla koronavirová krize. Kolem 17:00 se dnes česká měna obchodovala na 26,38 Kč/EUR a na 22,97 Kč/USD. K euru si tak připsala proti pondělí 22 haléřů a vůči dolaru 29 haléřů. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytiků korunu ovlivnil příznivý vývoj na světových trzích po dohodě Evropské unie na podobě finanční pomoci zemím zasaženým koronavirovou krizí.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Koruna dnes po dohodě EU zpevnila a je nejsilnější od března

21.07.2020 Koruna dnes v poledne posílila na 26,47 Kč/EUR a byla nejsilnější od 16. března. Česká měna od pondělí zpevnila o 13 haléřů, vyplývá z údajů na webu Patria Finance. Podle analytiků korunu ovlivnil příznivý vývoj na světových trzích po dohodě Evropské unie na podobě finanční pomoci zemím zasaženým koronavirovou krizí. Vůči dolaru koruna posílila o 15 haléřů na 23,11 Kč/USD a je nejsilnější od vyhlášení nouzového stavu 12. března.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie v eurozóně jsou po dohodě lídrů EU na maximu od března

21.07.2020 Evropské akcie dnes zpevňují, nejvíce v eurozóně, kde vystoupily na maximum od začátku března, tedy ještě před propadem trhů v důsledku šíření koronaviru. Po dnešní dohodě lídrů Evropské unie ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí, si index akcií v eurozóně Euro STOXX 50 před polednem připisoval 1,7 procenta na 3446 bodů.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

EU se shodla na fondu obnovy, ČR z něj dostane 230 miliard Kč

21.07.2020 Lídři Evropské unie dnes ráno po maratonském jednání trvajícím čtyři dny a noci dospěli k dohodě ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Z fondu obnovy budou moci státy už od ledna začít čerpat 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), přičemž 390 miliard eur z této částky budou tvořit granty a zbytek půjčky. Česko na dotacích z nového fondu získá 8,7 miliardy (přes 230 miliard korun), což premiér Andrej Babiš považuje za úspěch.
C:\fakepath\powell-16062020-lv.gif

Šéf Fedu: Ekonomika USA čelí hlubokému poklesu

16.06.2020 Americká ekonomika čelí hlubokému poklesu s výraznou nejistotou ohledně načasování a síly oživení. Čím déle bude recese trvat, tím větší škody způsobí na trhu práce a v podnicích. Řekl to ve svém dnešním projevu před bankovním výborem Senátu šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell.
img

Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu

11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Zakázky německého průmyslu v dubnu klesly nejvíce od roku 1991

05.06.2020 Zakázky německého průmyslu v dubnu v důsledku koronavirové krize klesly nejvíce od roku 1991, kdy se tyto údaje začaly zveřejňovat. Ve srovnání s březnem klesly o 25,8 procenta, slabší byla přitom jak domácí, tak i zahraniční poptávka. Oznámil to dnes německý statistický úřad.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ministr: Německo dosáhne stavu před krizí ve druhé půli roku 2022

04.06.2020 Německá ekonomika by měla dosáhnout předkrizové úrovně ve druhé polovině roku 2022. Dnes to jako svůj cíl označil německý ministr hospodářství Peter Altmaier.
C:\fakepath\auta.jpg

Jaguar Land Rover jedná s vládou o pomoci za miliardu liber

25.05.2020 Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) kvůli dopadům koronaviru jedná s vládou o finanční pomoci za více než jednu miliardu liber (30,6 miliardy Kč). Informují o tom britská média, která se odvolávají na zdroje obeznámené se situací. Firma sama to ale nepotvrdila, její mluvčí pouze uvedla, že firma je s vládou pravidelně v kontaktu a baví se s ní o široké škále témat. Vláda už dala najevo, že je připravena podílet se na záchraně klíčových britských firem.
img

Rozbřesk: Jak dopadne bitva “jihu proti severu” o záchranný fond EU?

25.05.2020 Tento týden se rozhodne o tom, zda má plán Německa a Francie na společný záchranný fond šanci na úspěch. Trhy návrh společného záchranného mechanismu přijaly velmi pozitivně, zvlášť po té, co německý ústavní soud komplikuje komplikuje život ECB. Nový záchranný fond by mohl poskytnout přímou finanční pomoc (formou grantů nikoliv úvěrů) v celkovém objemu 500 miliard euro (zhruba 5% HDP EU). Důležité je, že se má jednat o nevratnou finanční pomoc, a to ve vyšším objemu než původně navrhovala Komise.
C:\fakepath\top-22052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří skončily dnes v červených číslech. Největší vliv na obchodování na asijských trzích měla dnes zpráva o tom, že Čína chce v Hongkongu zavádět nové právní a bezpečnostní předpisy. Akciový index Hang Seng odepsal 5,56 % na 22 930,14 bodu (za celý týden -3,64 %), což je jeho největší denní propad od roku 2015 a dostal se tak na sedmitýdenní minimum.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Austrálie snížila pomoc lidem, kteří přišli za epidemie o práci

22.05.2020 Austrálie snížila na polovinu původně přislíbené mzdové finanční příspěvky lidem zasaženým epidemií způsobenou koronavirem. S odvoláním na australské ministerstvo financí to dnes oznámila agentura Reuters. Australská vláda v květnu ohlásila finanční pomoc v hodnotě 130 miliard australských dolarů (2,1 bilionu Kč) šesti milionům lidí, kteří přišli o práci.
C:\\fakepath\\hk-04052020-lv.jpg

Ekonomika Hongkongu kvůli koronaviru rekordně klesla

04.05.2020 Ekonomika Hongkongu v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 8,9 procenta, což je největší pokles od roku 1974, kdy se začal tento údaj sledovat. Ekonomický propad se prohloubil ze tří procent ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda. K vysokému propadu přispěla pandemie nemoci covid-19, která zhoršila již tak špatnou situaci v zemi způsobenou loňskými násilnými protivládními protesty a cly souvisejícími s obchodní válkou mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\cor-23042020-lv.jpg

Ekonomiku drtí koronavirus, ubývá práce a výhled není dobrý

23.04.2020 Evropskou i globální ekonomiku čím dál zřetelněji svírají dopady pandemie způsobené koronavirem, ubývá pracovních míst a vyhlídky se zatím jen zhoršují. V Evropě i jinde za březen a duben kvůli omezujícím opatřením vlád prakticky ustala ekonomická aktivita, americké podniky pak nevídaným tempem pokračují v propouštění. V některých zemích analytici v letošním roce očekávají nejvýraznější hospodářský útlum od druhé světové války.
img

Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba

22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Senát USA schválil pomoc malým podnikům a nemocnicím

22.04.2020 Senát Spojených států včera jednomyslně schválil pomoc malým podnikům a nemocnicím, vyčlenil rovněž peníze na testování. Informovala o tom agentura Reuters. Balík má objem takřka 500 miliard dolarů (12,7 bilionu korun). Sněmovna reprezentantů o záchranném opatření bude hlasovat později v tomto týdnu, poté právní předpis zamíří k podpisu k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.
C:\fakepath\ropa.jpg

Trump slíbil kvůli levné ropě finanční pomoc ropným firmám

21.04.2020 Americká vláda chce pomoci ropným firmám, aby zabránila ztrátě pracovních míst v odvětví. Prezident Donald Trump dnes prohlásil, že požádal vládu o vypracování plánu finanční pomoci pro ropné společnosti. Ceny ropy prudce klesají a cena americké ropy se propadla pod nulu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\brexit3.jpg

Reuters: EK dnes navrhne finanční pomoc pro zmírnění brexitu

04.09.2019 Evropská exekutiva dnes v rámci doporučení pro případ brexitu bez dohody navrhne finanční pomoc unijní podnikatelské sféře a zemědělcům. Vyplývá to z dokumentu, který včera získala agentura Reuters. Evropská komise má dnes zveřejnit soubor doporučení, která by měla dopad brexitu bez dohody zmírnit.
italie.jpg

ESM žádnou finanční pomoc Itálii nechystá

09.12.2016 Evropský záchranný fond ESM žádnou finanční pomoc Itálii nepřipravuje, ačkoli některé italské banky mají problémy a potřebují nový kapitál. Řekl to dnes šéf fondu Klaus Regling. Obavy o italský bankovní sektor zesílily po neúspěšném referendu o ústavních změnách, které se v Itálii konalo minulý týden a jehož výsledek přiměl premiéra Mattea Renziho k podání demise.
mmf 132.jpg

Ázerbájdžán chce požádat o finanční pomoc

28.01.2016 Ázerbájdžán má v plánu požádat Mezinárodní měnový fond (MMF) o finanční pomoc a Světovou banku o úvěry. Agentuře Reuters to dnes řekl informovaný zdroj. Obě instituce už o pomoci zemi zasažené propadem světových cen ropy jednají, sdělil ve středu mluvčí MMF.
recko penize.jpeg

Řecko chce zrušit omezení pohybu kapitálu

02.12.2015 Řecká vláda předpokládá, že do poloviny příštího roku zcela zruší všechna omezení pro pohyb kapitálu, která zavedla s cílem zabránit odlivu peněz ze země. Uvedl to včera náměstek ministra financí Jorgos Chuliarakis. Řecko zavedlo omezení pohybu kapitálu koncem června, kdy kvůli neshodám s mezinárodními věřiteli rovněž dočasně uzavřelo banky.
recko a eu.jpg

Řecko schválilo nový záchranný balík

14.08.2015 Řecký parlament dnes po celonoční debatě schválil dohodu o třetím záchranném programu, který země dojednala se zahraničními věřiteli. Vyplývá to z průběžných výsledků jmenovitého hlasování poslanců. Ještě před koncem hlasování podpořilo návrh 151 z 300 poslanců, informují zahraniční agentury.
nemecko.jpg

Německo kritizuje zvýšení role ESM a plány ECB

05.08.2012 Proti zvýšené roli trvalého záchranného fondu eurozóny ESM a záměru Evropské centrální banky (ECB) obnovit nákupy státních dluhopisů ohrožených zemí eurozóny se o víkendu vyslovili někteří politici německé vládní koalice v čele s ministrem zahraničí Guidem Westerwellem a členy bavorské konzervativní strany CSU. Jeden z nich dokonce obvinil šéfa ECB Maria Draghiho z toho, že svou pozici v bance zneužívá k prosazování italských zájmů. Z Německa také znovu zazněl hlas, že by Řecko mělo opustit eurozónu.
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nicholasi Nassim Talebovi nahánějí Spojené státy a jejich další vývoj nejen v ekonomice. Zatímco Evropa podle Taleba své problémy dokáže pojmenovat, uvědomuje si je a méně nebo více důrazně je řeší, Spojené státy toho nejsou schopny a nejspíše ani ochotny. Jako od počátku mylnou pak vidí dosavadní finanční pomoc, která skončila v rukou amerických bankéřů.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Exotické měny | Price Action | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciový index | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Dluhová krize | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Hyperinflace | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | G10 | IFO index | IPO | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Long | MMF | MT4 | Margin | Risk | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Platforma | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rating | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Spread | Pokladniční poukázky | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Blue chips | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Business | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Stoxx 600 | Obchodní transakce | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index CPI | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Cena stříbra dnes | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Černá labuť | České koruny | Čínská banka | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská rada | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HangSeng | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investing | Investování do akcií | Irsko | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komodita | Koruna posiluje | Kurz bitcoinu | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | MetaTrader 5 | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Patria Finance | Patria Online | Pro investory | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | TopForex | Trh | Trh s akciemi | Volkswagen | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | CNBC | Andrej Babiš | Hold | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | ROCE | Sekundární trh | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | S/R zóny | Know-how | Burze | Global forex | Investment | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Rabobank | DPA | Lombard Odier Investment Managers | Microsoft | Bankovní sektor | Institut Ifo | Berenberg | Berenberg Bank | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Next Finance | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Short squeeze | Brazílie | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Energie | Podnikatelé | Příprava | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Německý ústavní soud | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Televize Sky News | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Pokles ceny akcií | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Summit EU | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | DAX30 | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Finanční injekce | Nejistota | Světové finanční krize | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéř | Poplatky | Počáteční kapitál | Italský bankovní sektor | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Podnikatelská aktivita | ČTK | Rozjednané prodeje domů | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | iShares Silver Trust | IHS Markit | Akcie firem | Zahraniční forex | Breakout Trader | Vývoj na světových trzích | Jerome Powell | Coinmarketcap | LYNX Trading | Panevropský index STOXX 600 | Robinhood | Jak fungují akcie | Drobní investoři | Saxo | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | Bitcoiny | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Czech Fund | Nové peníze | Trh s ropou | Rostoucí akciové trhy | Mileniálové | Reakce trhu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Christopher Dembik | Konzultační společnosti | FTSE/MIB | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Kongres USA | Odhady analytiků | Majetek | Obchodovat s akciemi | Dopad brexitu | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Tencent Holdings | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Pokles cen | Ekonomika Hongkongu | Ministerstvo obchodu | Prodej na krátko | Vliv na obchodování | Ekonomické problémy | KB | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Finanční situace | iShares | Bilance zahraničního obchodu | SMMT | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | ByteDance | TikTok | Huawei | Trump dnes | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Institut WIFO | WIFO | Německá vláda | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Index milánské burzy | František Táborský | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Alibaba Group | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Firma | Reálné ekonomiky | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Růst cen | Server BBC | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Obchodování akcií u LYNX | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Lagardeová | Si Ťin-pching | Volný obchod | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Fixed income | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | AFP | Ekonomická důvěra | DJI30 | Financovat | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Zakázky německého průmyslu | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Sociální sítě | Problémy | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Protekcionismus | Pokračující protekcionismus | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Tata Steel | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Ústavní soud | Míra | Úroky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Bydlení | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Mluvčí fondu | Stratég | Miliardy korun | CTS | Demokratické strany | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Peking | Řecké banky | Shortování akcií | Lombard Odier | Hospodaření | Černé labutě | Prodej aut v Británii | Američané | Bruno Le Maire | Návratnost | Letecké společnosti | Miliardy eur | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | SAP | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Hospodářský růst v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Belt and Road | Prezident | Koronavirus | Nákaza koronavirem | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Důchody | Americký kongres | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Dnešní datový kalendář | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Taleb | Capital Group | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Index aktivity | Roberto Gualtieri | Cestovní ruch | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Guru | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | WP | Videokonference | Pomoc ekonomice | Premiér Conte | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nákupy státních dluhopisů | Tencent | Další vývoj | Brusel | Kabinet | Bleskový průzkum | Průzkum Fidelity | Index frankfurtské burzy | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Pomoc od vlády | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Tiskové agentury | Investiční svět | Prodeje domů | Koronavirová krize | Unilever | Pravidla EU | Kongres | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Koronabondy | Fond ESM | Klaus Regling | Šéf ESM | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Senát USA | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | České vlády | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Fond EU | Ekonomiky | Ekonomický propad | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | British Airways | Letecká společnost | Práce | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | Mexiko | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělská vláda | Německé automobilky | Markus Söder | Úspory | AMC | Schodek 300 miliard | Malé podniky | Madrid | Cena americké ropy | Propad ceny | Trade | Americký ropný a plynárenský průmysl | Ropný a plynárenský průmysl | Whiting Petroleum | Chesapeake Energy | Denbury Resources | Callon Petroleum | Dluhové poradce | BW Research Partnership | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc ropným firmám | Pomoc ropným firmám | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Premiér Andrej Babiš | MFF | Vytvoření MFF | Uvolňování karanténních opatření | Evropská strategie | Reddit | Debata | Dluhopisy horší kvality | Soukromá spotřeba | Air France | Institut GfK | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Zoom Video Communications | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Christos Staikuras | Podpůrná opatření | Poklesy HDP | Ekonomika oživuje | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Osobní výdaje | Maloobchod | Letečtí dopravci | Dopravci | Akcie padají | Soud | Vývoz | Německá spolková vláda | Obchodní přebytek | Maximalizace zisku | Australská ekonomika | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Macy’s | Evropský datový kalendář | Dluhy | Členské státy | Členské země | RBI | Dopad na cenu | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Dění na trhu | Spekulovat | Bundesbanka | Spolková vláda | Experimentální vakcína | Manažeři | Zájem o hypotéky | Pomoc lidem | Josh Frydenberg | Australská vláda | Canberra | Ekonomický magazín | Vládní pomoc | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Britská automobilka | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Spolkový sněm | Záchranný balík | Řecký parlament | Bild am Sonntag | Uzavírání pozic | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | eMarketer | Národní rozpočtová rada | Hospodářský propad | Členové Fedu | Sentiment na trhu | Covid | Technologické firmy | Pomoc podnikům | Nákupy přes internet | MAM | Červnová inflace | KLM | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Merkelová | Akcie v eurozóně | Lídři Evropské unie | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Čeští spotřebitelé | Ekonomická aktivita v eurozóně | Důvěra | WeCHat | Růst zaměstnanosti | Trumpovo nařízení | Státní dluh Běloruska | Analytik XTB | Počet akcií | Projev šéfa centrální banky | Marc Chandler | Výrobní sektor | Brexitové dohody | China Eastern | Delta Airlines | Southwest Airlines | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Biden | Ranní okénko | Cineworld | Poptávka po akciích | Data centrální banky | Nová data centrální banky | Data centrální banky USA | Centrální banky USA (Fed) | Měnový fond | Nancy Pelosiová | Koncern | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Bed Bath & Beyond | BBBY | Státy Evropské unie | Životní prostředí | Investice do vody | GME | GameStop | Očkování | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Carnival | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Online prostředí | Růst ceny | Silné oživení | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | Melvin | Citron Research | Melvin Capitals | GameStop (GME) | Co je Reddit | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Manipulace s cenami | Regulační úřad pro cenné papíry | Sociální média | Short Interest | Melvin Capital | Fond Melvin Capitals | Short Interest Ratio | Outstanding shares | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Intradenní pohyby | Aktivity WallStreetBets | Velké investiční fondy | Akcie GameStopu | Dan Sullivan | Byty | Společnosti | Evergrande | Problémy Evergrande
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Finanční operace
Finanční otázky
Finanční páka
Finanční páka a rizika
Finanční páka - celková aktiva/vlastní jmění
Finanční páka výpočet
Finanční plán
Finanční plánování
Finanční podniky
Finanční polštář

Následující klíčová slova

Finanční pomoc ropným firmám
Finanční pomoc Řecku
Finanční poradce
Finanční poradci
Finanční poradenství
Finanční pracovní skupina
Finanční problémy společnosti
Finanční produkt
Finanční produkt roku
Finanční produkty
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Alpari UK
KeyStock
Finexo
reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít