Středa 12. květen 2021 23:03
reklama
XTB forum 2021
reklama
Purple Trading VIP zona
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - AMC

img

Ekonomický kalendár: Rozhodnutia 3 centrálnych bánk

06.05.2021 Vo štvrtok sa ukazuje, že európske akciové trhy sa otvárajú viac-menej rovnomerne. V dnešnom ekonomickom kalendári dominujú rozhodnutia o úrokových sadzbách a prejavy centrálnych bankárov. Očakáva sa však, že všetky tri centrálne banky, ktoré dnes oznámia rozhodnutia - Norges Bank, Bank of England a Central Bank of Turkey Republic - ponechajú sadzby nezmenené. Usmernenia poskytované centrálnymi bankami však môžu na devízovom trhu vyvolať určitú volatilitu.
C:\fakepath\gs-05042021-lv.gif

GameStop prodá 3,5 milionu akcií, aby získal peníze na rozšiřování aktivit

05.04.2021 Americký prodejce videoher GameStop se rozhodl, že na burze prodá své akcie až za jednu miliardu dolarů (přes 22 miliard Kč). Chce maximálně využít toho, že cena jeho akcií vlivem uživatelů sociální sítě Reddit od počátku roku ke dnešku stoupla o bezmála 1000 procent. Společnost oznámila, že prodá 3,5 milionu akcií a získané peníze vynaloží na přechod k internetovému obchodu. Tuto změnu řídí miliardář a jeden z hlavních akcionářů firmy Ryan Cohen.
img

Akcie GameStopu opäť prudko rastú

25.03.2021 Akcie spoločnosti GameStop (GME.US) vzrástli počas dnešného dňa o 43%, pretože maloobchodný predajca videohier sa snaží vymazať včerajšie prudké straty spôsobené slabými výsledkami za štvrtý štvrťrok. Zdá sa, že GameStop ťažil z tlaku retailových investorov z Redditu, ktorí tiež zvýšili ceny ďalších meme akcií. Akcie spoločnosti AMC Entertainment (AMC.US) vzrástli o 18,0%.
img

AMC roste o 8 % díky brzkému otevření poboček

18.03.2021 Akcie AMC Entertainment (AMC.US) dnes vyskočily o více než 8 % poté, co tento řetězec multiplexů oznámil, že od pátku otevře 98 % svých poboček. A téměř veškerá kina společnosti by měla být otevřena do 26. března. Zákazníci budou muset dodržovat pravidla proti šíření koronaviru. Hlavně se bude jednat o nošení masek a dodržování odstupů. Společnost také počítá se zvýšenou účinností filtračních systémů.
img

GameStop akcie jsou zpátky: Čeká nás další cenové šílenství?

18.03.2021 GameStop se v lednu roku 2021 zapsal do historie. Investoři ze skupiny WallStreetBets na sociální síti Reddit se tehdy rozhodli ve velkém nakupovat akcie GameStop a způsobit tak obrovský Short Squeeze, který dostal do problému velké investiční fondy. Ačkoliv cena poté prudce spadla, akcie GME ještě neřekly své poslední slovo.
C:\fakepath\akcie-26022021.jpg

Pozadie obchodovania na akciových trhoch

26.02.2021 Včera a predvčerom sme boli svedkami ďalšieho výrazného oživenia na meme-stocks a akcie spoločnosti GameStop zase vzrástli o vyše 100%. Samotnému rastu akcií sa však tentokrát nebudem venovať ale v krátkosti priblížim ako funguje obchodovanie akcií kótovaných na burze a ako je to s ich vlastníctvom a úschovou. Som presvedčený, že by to mali vedieť všetci, čo obchodujú akcie alebo do nich investujú.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.2.2020)

26.02.2021 Na akciových trzích ve Spojených státech pokračuje rotace mezi technologickými tituly a hodnotovými akciemi. Důkazem je včerejší růst indexu Dow Jones na nová rekordní maxima, zatímco Nasdaq zůstal pod tlakem, ale uzavřel seanci v zelených číslech. Ropa WTI roste nad 63 dolarů.
C:\fakepath\xtb_online_trading.jpg

Ohlédnutí za děním okolo akcií GameStop, ACM a komunitou WallStreetBets očima ředitele Trading oddělení XTB Filipa Kaczmarzyka

25.02.2021 Filip Kaczmarzyk svoji kariéru v XTB zahájil již v roce 2007 v rámci trading oddělení na pozici Junior Trader. Od dubna 2009 zastával funkci zástupce vedoucího trading oddělení XTB. V listopadu 2010 začal pracovat pro institucionálního poskytovatele likvidity CFH Makrets v Londýně. Od května 2011 do května 2015 pracoval ve společnosti Noble Securities SA, nejprve jako ředitel obchodování OTC instrumentů, později jako ředitel FX trhů. Do XTB se vrátil v květnu 2015 na pozici ředitele trading oddělení a od 10. ledna 2017 je členem správní rady XTB. Je absolventem varšavské ekonomické univerzity se zaměřením na kvantitativní metody v ekonomii a informační systémy.
C:\fakepath\gamestop-25022021.png

Gamestop opět přidal přes 100 %

25.02.2021 Nikdo jsme zatím nezapomněli na extrémní nárůsty akcií společností Gamestop nebo AMC. Akciové trhy byly v chvíli velmi nervózní a nástup retailových investorů ze skupiny wallstreetbets otevřel bránu pro další katalyzátory pohybů na trzích. Jak rychle nervozita přišla, tak odešla, ovšem během včerejšího obchodování Gamestop opět přidal přes 100 %. Co stálo za růstem a můžeme být svědky další korekce na akciových trzích?
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.2.2020)

25.02.2021 Na akciových trzích ve Spojených státech pokračuje rotace mezi technologickými tituly a hodnotovými akciemi. Důkazem je včerejší růst indexu Dow Jones na nová rekordní maxima, zatímco Nasdaq zůstal pod tlakem, ale uzavřel seanci v zelených číslech. Ropa WTI roste nad 63 dolarů.
C:\fakepath\wallstreet.jpg

Šéf Robinhoodu se omluvil za omezení nákupu některých akcií

19.02.2021 Šéf americké makléřské společnosti Robinhood Vlad Tenev se omluvil zákazníkům za to, že platforma minulý měsíc zablokovala nákup některých akcií. Před sněmovním výborem pro finanční služby amerického Kongresu vypovídali kromě Teneva také například manažeři hedgeových fondů, šéf společnosti Reddit či podporovatel a organizátor koordinovaných nákupů akcií GameStop. Prudké výkyvy cen některých akcií po koordinovaném postupu drobných investorů v lednu způsobily značné ztráty některým velkým investičním fondům, a vyvolaly otázky ohledně přísnější regulace trhu.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.2.2021)

08.02.2021 Akciové trhy se v minulém týdnu vzpamatovaly z lehké korekce a opět úspěšně sahaly po rekordech. Obchodníci spoléhají na schválení rekordního stimulačního balíčku v USA. Kromě prezidenta Joe Bidena se za jeho schválení staví také ministryně financí Janet Yellenová. A nesmělým podporovatelem vyšších fiskálních výdajů je také guvernér Fedu Jerome Powell. Zatím vše směřuje ke schválení balíčku, i když to vypadá, že pro jeho podporu budou v Kongresu hlasovat pouze demokraté.
C:\fakepath\Robinhood-07022021-1.jpg

Pohled do zákulisí aplikace Robinhood. Proč omezil obchodování?

07.02.2021 Robinhood. Imaginární postavička z anglického folklóru, ke které se váže řada pozitivních konotací. Například spravedlivost, rovnost a štědrost. Chytře vybrané jméno pro aplikaci, která demokratizovala obchodování akcií. Jak se z miláčka internetu stala aplikace s nejhorším hodnocením na Google Play a App Store?
img

Bitcoin zůstává vysoko, protože se trh změnil

04.02.2021 Růst ceny Bitcoinu na 40 000 dolarů zatím nedoprovází podobný výprodej jako v roce 2017 a nejspíše k němu ani nedojde. Musel by dorazit nějaký externí šok, který však oddalují centrální banky svou monetární politikou. Zároveň se trh od roku 2017 hodně změnil a kryptoměny už nekupují pouze geekové, anarchisté a libertariáni. Sebevědomí zůstává vysoko, dokáže ale Bitcoin navázat dalším růstem, nebo najde novou “férovou” cenu?
C:\fakepath\eurusd-04022021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.2.2021

04.02.2021 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování bez výraznějších změn. Silný nárůst nicméně zaznamenaly akcie technologické společnosti Alphabet, která vykázala příznivé hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí.
img

Ranní komentář: Google a Amazon reportovaly skvělé výsledky, ethereum na novém ATH

03.02.2021 Také úterní seance se na finančních trzích nesla v pozitivní náladě. Akciové indexy v Evropě i v USA rostly a jejich růst byl ještě v after-market obchodování umocněn skvělými výsledky společností Amazon a Google, které reportovaly velmi silná čísla za 4Q. Dnes ráno tak futures na americké i evropské indexy v růstu zatím pokračují.
C:\fakepath\gamestop.jpg

Cena akcií GameStopu po lednovém růstu prudce klesá

02.02.2021 Cena akcií amerického prodejce videoher GameStop prudce klesá poté, co ji minulý měsíc vyhnali vzhůru drobní investoři organizovaní přes sociální sítě. Kolem 19:30 SEČ akcie GameStopu ztrácely přes 50 procent na zhruba 110 dolarů. Navázaly tak na pondělní pokles, který činil přes 30 procent.
img

Akcie GameStop (GME.US) navyšují ztráty

02.02.2021 Akcie společnosti GameStop (GME.US) padají v průběhu dnešní seance už o 60 %. Pokračují tak ve včerejších poklesech, které jsou důsledkem ztráty důvěry a zájmu retailových spekulantů. Ze svých maxim z konce ledna už akcie padá o 80 %. Tržní hodnota akcií klesla o $26 mld. na $7,4 mld. z intradenního maxima dosaženého v minulém týdnu.
C:\fakepath\EURUSDDaily.png

Gapy ako ľahká cesta k ziskom? Záleží na akých trhoch

02.02.2021 Na trhu je milión spôsobov ako sa dá obchodovať, no gapy sú jedni z tých známych a osvedčených stratégií. Obchod ale záleží aj od smeru trendu a viacero faktorov. Poďme sa pozrieť na rôzne príklady.
img

Bude těžké udělat ze stříbra podobnou senzaci, jako se podařilo na GameStopu

01.02.2021 Retailoví investoři, kteří v pondělí vyhnali cenu stříbra na osmiletá maxima do blízkosti $30 za unci, mají před sebou ještě hodně práce, aby dosáhli šílenství ve stylu GameStopu nebo AMC. I když desetinový růst z pondělního rána vypadá slibně, trh se stříbrem a akcie GameStopu jsou dva jiné světy. Předně neexistuje významná short pozice hedgeového fondu na trhu se stříbrem. Navíc trh je z pohledu objemů obchodovaných futures kontraktů na COMEXu 200x větší než GameStop. Je sice pravdou, že na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let došlo k pětinásobnému zvýšení cen stříbra během několika málo měsíců až na rekordních $49,50 za unci (rekord platí dodnes), ale tento růst byl podložen fundamentálními faktory. Ty dnes chybí. A Redditové šílenství tak nemusí mít v tomto případě dost síly k popohnání ceny stříbra a mnoho desítek či stovek procent, jako jsme viděli na zmíněných akciových titulech v minulém týdnu.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (včetně hype na stříbru)

01.02.2021 Retailoví investoři z Redditu pokračovali v minulém týdnu v hrátkách s akciemi některých malých amerických společností. Důsledky však zasáhly globální akciový trh a finanční média se tématu věnují velmi pozorně. Další „obětí“ se stává stříbro, které už na sklonku minulého týdne solidně rostlo. To však nebylo nic oproti masivnímu skoku, jaký kov předvedl na počátku pondělní seance. Kov tak zničehonic dobyl osmiletá maxima v blízkosti 30 dolarů za unci a vypadá to, že příběh ještě nekončí. A čeho se dále dočkáme? Z pohledu makrodat se jedná o velmi zajímavý týden. Navíc pokračuje výsledková sezóna, i když finančních reportů známých společností postupně ubývá.
img

Najzaujímavejšie hospodárske výsledky, ktoré budú zverejnené tento týždeň (01.02.2021)

01.02.2021 Pozornosť trhov sa sústreďuje na aktivity retailových investorov zo spoločnosti Reddit, pretože sú v poslednej dobe hnacou silou veľkých pohybov na trhu. Po vyslaní cien akcií spoločností ako Gamestop alebo AMC do nebies sa komunita retailových investorov zamerala na striebro. Cena drahého kovu vyskočila na 7-ročné maximum a dnes sa zvýšila o 10%. Investori by však nemali zabúdať, že výsledková sezóna na Wall Street práve prebieha, čo môže byť taktiež spúšťačom veľkých pohybov.
C:\\fakepath\\top-01022021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2021 1) Cena stříbra po silném nárůstu poptávky po kovu skokově vzrostla o zhruba 10 % a dnes ráno se poprvé od roku 2013 na chvíli dostala nad 30 USD za trojskou unci. Podle televize CNBC jde o další případ koordinovaných spekulací uživatelů sdružených ve skupině WallStreetBets na sociální síti Reddit. V uplynulých dnech se tito spekulanti zaměřili na silně shortované akcie podniků jako GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment Holdings nebo Nokia a v některých případech dokázali jejich cenu rychle posunout výše o stovky procent. Nárůst poptávky po stříbru přišel poté, co prudce narostl zájem o akcie shortovaných společností s malou tržní kapitalizací navázaných na trh se stříbrem.
img

Ranní komentář: Stříbro díky spekulativním tlakům prudce posiluje, dnes výsledky PMI

01.02.2021 Páteční seance se na finančních trzích nesla v nervózním duchu. Tématem číslo jedna zůstávala i nadále spekulativní aktivita retailových investorů, která se po akciích GME, AMC, nebo BB přenesla také na stříbro. To v pátek prudce vzrostlo a v růstu pokračuje také během dnešního rána, kdy atakuje úroveň 28.5 USD za unci.
img

Sociální sítě mění svět investic

01.02.2021 Obchodování na finančních trzích se stává stále dostupnější a ve Spojených státech se za poslední rok roztrhl pytel s internetovými brokery, kde si stačí k obchodování pouze stáhnout aplikaci jako Robinhood. Ačkoliv si to regulátoři nechtějí připustit, tak obchodování se mění a katalyzátory pohybů musíme už hledat také na sociálních sítích jako Reddit. Stejně jako dokáže akciemi pohnout velká objednávka, tak stejně efektivní mohou být tisíce menších objednávek.
C:\fakepath\burza-29012021.jpg

Akcie v USA oslabily, investory zneklidňuje účinnost vakcíny J&J

29.01.2021 Americké akcie dnes oslabily, mají za sebou nejhlubší týdenní propad od října. Investory zneklidnily zprávy o účinnosti vakcíny americké společnosti Johnson & Johnson. K výkyvům na trhu přispělo střetnutí mezi drobnými investory a hedgeovými fondy.
C:\fakepath\s-29012021-lv.gif

Američtí regulátoři přezkoumají omezování obchodování s akciemi

29.01.2021 Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) pozorně sleduje situaci kolem prudkého nárůstu cen akcií prodejce videoher GameStop, řetězce kin AMC Entertainment a dalších podniků. Komise to uvedla v dnešním prohlášení. Mimo jiné slíbila, že přezkoumá kroky makléřských společností, které by mohly omezovat obchodování s některými akciemi.
C:\fakepath\obrazek-29012021-1.jpg

Ako brokeri zachránili fondy za peniaze klientov

29.01.2021 Keď som v stredu doobeda začal písať o GameStope, tak som si myslel, že sa k nemu tak skoro nebudem vracať a konečne budem môcť dokončiť článok na inú tému ale to čo sa odohralo počas dvoch nasledujúcich obchodných dní ma presvedčilo, že k tomu ešte zopár slov napíšem.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.1.2020)

29.01.2021 Trhy zůstávají o koncem týdne poměrně nervózní ohledně posledních událostí, které vyzdvihly relevanci retailových investorů trhů a jejich sílu. Omezením tradingu na akcii Gamestop včera reagoval americký broker Robinhood a nejspíše se přidají i další, aby ochránily společnost a klienty.
C:\fakepath\eurusd-29012021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 29.1.2021

29.01.2021 Akcie ve Spojených státech po středečním prudkém poklesu včera oživily. Pomohly jim silné výsledkové zprávy a zmírnění obav z úprav pozic investičních fondů. K růstu nejvíce přispěly akcie firem Microsoft, Amazon.com a Alphabet.
img

GameStop je jen špička ledovce. Další akcie se chovají podobně

28.01.2021 „Přibližně před deseti lety jsme mohli sledovat, jak lidé mobilizování přes sociální sítě svrhávají nepohodlné režimy v arabských státech. Vžilo se pro to označení Arabské jaro. V těchto dnech zas můžeme sledovat, jak lidé dohodnutí přes sociální sítě manipulují s cenami na burzách. Těžko říct, co je více nepochopitelné. Každopádně je zřejmé, že sílu sociálních sítí nelze podceňovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie GameStop a AMC jako na houpačce

28.01.2021 Brokeři v USA včera a dnes znemožnili nákup nových akcií některých společností, které se v poslední době staly cílem skupiny investorů z Reddidu. Jednalo se o společnosti, které byly nejvíce shortovány některými hedgeovými fondy. Tato "netržní" praktika ze strany brokerů vedla k panickým výprodejům. V jednom okamžiku ztrácely akcie naprostou většinu své hodnoty. Ale to není vše! Akcie GameStop dnes spadly z $ 450 pod $ 30, ale nyní se už obchodují okolo $ 200. Jedná se už jen o pouhé dozvuky panických pohybů, nebo začátek nového trendu?
img

Akcie spoločnosti American Airlines vzrástli o 30% v súvislosti s pozitívnymi číslami za Q4

28.01.2021 Akcie spoločnosti American Airlines (AAL.US) vzrástli v predobchodnej fáze o viac ako 70% po tom, čo spoločnosť dosiahla pozitívne štvrťročné výsledky. Letecká spoločnosť za posledný kvartál dosiahla zisk 3,86 USD na akciu, čo je menej ako strata 4,11 USD, ktorú analytici z Wall Street očakávali. Celkové prevádzkové príjmy klesli na 4,03 miliárd dolárov, zatiaľ čo trh očakával pokles na 3,86 miliárd dolárov. Denné spaľovanie peňazí kleslo v 4. štvrťroku na 30 miliónov dolárov. Spoločnosť za rok 2020 zaznamenala ročnú stratu 8,9 miliárd dolárov, pretože pandémia výrazne znížila dopyt po cestovaní. Spoločnosť očakáva, že tržby v prvom štvrťroku budú o 60% - 65% nižšie v porovnaní s minulým rokom.
img

Po rychlém obratu akcie míří vzhůru a dluhopisy ztrácejí

28.01.2021 Už dopoledne začaly evropské akciové trhy postupně nahrazovat své ztráty a následně se přehouply do zeleného. Wall Street nabrala jasný směr vzhůru hned od začátku. Vývoj je stále nevyrovnaný, když se Londýn nachází stále hodně v záporu a Frankfurt jen lehce v plusu. Paříž nebo Milán však rostou o procento a v zámoří je S&P 500 nahoře o 1,6 pct.
C:\fakepath\Robinhood-Outage-Hero-2.png

Makléřské firmy kvůli spekulaci omezují obchody s akciemi

28.01.2021 Americké makléřské firmy Robinhood a Interactive Brokers začaly omezovat obchody s akciemi některých firem, které se v posledních dnech staly terčem masivní spekulace. Jde především o GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment, Bed Bath & Beyond, Express, Koss, Naked Brand Group a Nokia. Například Robinhood umožňuje pouze zavřít pozici, nic víc.
img

Ďalšie obchodné obmedzenia týkajúce sa akcií GameStop

28.01.2021 Obrovská volatilita niekoľkých spoločností, ktoré boli „shortované“ veľkými hedžovými fondmi, prinútila aplikácie na obchodovanie s akciami konať. Včera spoločnosť TR Ameritrade a dnes Robin Hood zaviedli obmedzenia obchodovania s akciami ako GameStop alebo AMC, čo naznačuje, že investori v súčasnosti nemôžu tieto akcie kupovať, ale iba predávať tie, ktoré vlastnia. Akcie spoločnosti Gamestop sa v predobchodnej fáze obchodovali pod tlakom. Momentálne sa akcie obchodujú okolo hladiny 290 dolárov za akciu (20% pod včerajšou zatváracou cenou).
img

Akcie GME díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
img

Akcie GameStop (GME) díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %!

28.01.2021 Poslední dny na akciových trzích jsou ve znamení šílenství, které vyvolali uživatelé Reddit platformy sdružující se ve skupině WallStreetBets. U vybraných akcií se rozhodli jít proti velkým investičním fondům. Symbolem tohoto boje se staly akcie společnosti GameStop (GME). Většina velkých investičních fondů se nacházela v short pozici, když uživatelé z Redditu zaveleli k nákupu akcií.
C:\fakepath\top-28012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.01.2021 1) Čínské akcie dnes výrazně oslabily, jejich hlavní index utrpěl nejvýraznější propad za více než půl roku. Trh navázal na středeční vývoj amerických akcií, které zažily nejhlubší procentní propad za tři měsíce. Oslabovaly také akcie na dalších asijských trzích včetně Hongkongu, Tokia či Soulu.
img

Trhy dnes 28/1/2021: Obavy ze spekulativních investorů dostaly pod tlak akciové indexy

28.01.2021 Na finančních trhy včera dorazila vlna nervozity, kterou způsobil spekulativní trading na akciích jako je Gamestop nebo AMC. Výprodej na akciových indexech dokonce nezastavily ani lepší výsledky Applu a Facebooku. Večerní zasedání FEDu pak žádnou změnu v dosavadní rétorice nepřineslo a banka pouze vyjádřila obavy z pomalého zotavení ekonomiky.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (28.1.2020)

28.01.2021 Na finančních trhy včera dorazila vlna nervozity, kterou způsobil spekulativní trading na akciích jako je Gamestop nebo AMC. Výprodej na akciových indexech dokonce nezastavily ani lepší výsledky Applu a Facebooku. Večerní zasedání FEDu pak žádnou změnu v dosavadní rétorice nepřineslo a banka pouze vyjádřila obavy z pomalého zotavení ekonomiky.
img

Rozbřesk: Pohled Fedu na ekonomiku se vinou pandemie opět zhoršil a vzpoura na Wall Street

28.01.2021 Fed vzkazuje: jakékoliv sundávání nohy z plynu monetární expanze považujte za předčasné. Dezinflační síly mají vinou pandemie podle vedení americké centrální banky stále navrch, a proto měnová politika zůstane velmi uvolněná ještě dlouho. Šéf Fedu Powell si přitom nemyslí, že expanzivní politika by aktuálně byla hlavním hnacím faktorem cen aktiv, a tudíž nevidí důvod proč by centrální banka měla přijít s nějakými novými makroprudenčními prvky, které by podpořily finanční stabilitu.
C:\fakepath\eurusd-28012021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 28.1.2021

28.01.2021 Akcie ve Spojených státech včera oslabily a zažily nejvyšší procentní pokles za tři měsíce. Reagovaly tak na propad výrobce letadel Boeing a úpravy pozic hedgeových fondů, kterými se fondy snažily zmírnit ztráty z některých spekulativních obchodů. Pokles se prohloubil po zveřejnění prohlášení centrální banky USA (Fed).
C:\fakepath\akcie3.jpg

Amatérští obchodníci způsobili prudký růst akcií GameStopu

28.01.2021 Skupina amatérských obchodníků ze sociální sítě Reddit způsobila obrovské ztráty investičním hedgeovým fondům. Skupina se rozhodla podpořit řadu akcií, u kterých tyto fondy sázejí na jejich pokles, a v případě firmy GameStop byla úspěšná, když se jí podařilo poslat akcie tohoto amerického prodejce videoher, spotřební elektroniky a herního zboží prudce vzhůru. A akcie dalších firem, jako BlackBerry a AMC, zřejmě budou následovat, upozorňují zpravodajské servery CNN a cnet.com.
img

Akcie AMC raketovo vzrástli o viac ako 300%, ale predajcovia neustupujú

27.01.2021 Zatiaľ čo sa širšie akciové trhy obchodujú pod tlakom, vybrané akcie zaznamenávajú astronomické zisky. Akcie spoločnosti AMC Entertainment v skorých hodinách dnešného obchodovania na krátku dobu vyleteli o viac ako 300%. V pondelok generálny riaditeľ AMC oznámil, že spoločnosť bola zachránená pred bankrotom po tom, ako spoločnosť získala financovanie vo výške 917 miliónov dolárov. Na stránkach Reddit, Facebook a Twitter spustila skupina ľudí kampane typu „save AMC“ s cieľom zvýšiť cenu akcií Je to zaujímavé poučenie o sile sociálnych médií a o tom, ako ľahko môže byť akciový trh manipulovaný.
img

AMC si zaisťuje nové financovanie, ktoré ho má dostať z bankrotu

25.01.2021 Akcie spoločnosti AMC Entertainment (AMC.US) v predobchodnej fáze prudko vzrástli o 40% po tom, čo najväčší reťazec kín na svete zvýšil vlastné imanie a dlhy celkovo vo výške 917 miliónov dolárov, pretože sa zaoberá dopadom pandémie na účasť v kinách. Vďaka novým finančným prostriedkom spoločnosť získala potrebnú likviditu, ktorá jej umožní pokračovať v činnosti bez nutnosti podať návrh na vyhlásenie konkurzu. "Akékoľvek rozhovory o hroziacom bankrote spoločnosti AMC sú úplne mimo stola," uviedol výkonný riaditeľ AMC Adam Aron.
img

Tržby Hollywoodu se loni propadly na úroveň osmdesátých let

15.01.2021 Tržby amerického filmového průmyslu se loni kvůli koronaviru snížily o více než 80 procent, a dostaly se tak na úroveň osmdesátých let. Finančně úspěšnější než hollywoodské trháky byl poprvé film z Číny, která těžila z toho, že se v ní život už před měsíci vrátil téměř do normálu, a mohla tak hrát i kina. Na svém webu o tom píše německý týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\akcie1.png

Nezabudnime na výsledkovú sezónu

17.04.2020 Viac ako výsledky firiem za posledný kvartál sa pozornosť upiera na koronavírus a jeho dopady. Práve teraz môžu byť výsledkové reporty oveľa dôležitejšie ako za normálnych okolností. Tie nie sú iba o číslach ale aj o slovách, ktoré tieto čísla sprevádzajú.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Obchodní strategie | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Order Flow | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | USA | Janet Yellenová | Koruna | HDP | Obchodní plán | Monetární politika | Měnová politika | Pražská burza | Apple | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bloomberg | Breakout | Broker | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Custody | DAX | Dluhopis | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Hedge fondy | Futures | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | Hedge | IPO | Index spotřebitelských cen | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MACD | MT4 | Margin | Risk | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | OTC | Obchodník | Open | Order | Platforma | Portfolio | Pozice | Provize | Příkaz | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Uptrend | VaR | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Morgan Stanley | Evropa | Citigroup | Investiční příležitosti | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Hedge fond | Bohatství | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Online trading | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Makrodata | Facebook | LYNX | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | EURUSD | USDJPY | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Přenos | Volatilní | Kasina | Akcie dnes | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny stříbra | CZK | DAX 30 | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Hodnota akcií | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | ISM | Jiří Tyleček | Koupit akcie | Kurzy | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Obchodní platformy | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropné vrty | Ropy | Řízení rizika | Sázky | SP500 | Shares | Trading 212 | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Webináře | WTI | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | Komise pro cenné papíry | Báze | Buy | Elon Musk | Free float | Hold | Ministerstvo financí | Obchodní den | Protistrana | Redukce | ROCE | Spojené státy | Tržby | Clearing | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Volby | Retail | Burze | Dow Jonesův index | Jefferies | Charles Schwab | CNN | Microsoft | Investing.com | TD Ameritrade | Reporty | Regulovaný broker | Short squeeze | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Hospodářské výsledky | Yahoo Finance | Earnings | Výprodej na Wall Street | Přehled | Kč/EUR | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Brokerský dům | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Pokles ceny akcií | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Růst akcií | Utahování měnové politiky | Walmart | Halliburton | Dnes na trzích | Propad | Kingsview Asset Management | Kryptoměny | DAX30 | DAX30 CFD | TradingView | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Posílení dolaru | Historická maxima | Erste | Šéf společnosti | Guvernér banky | Ripple | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Poskytovatelé likvidity | Nákupní signál | Kapitalizace | Spekulativní sázky | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Exxon | Makléřské společnosti | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Investovat do akcií | Výběr zisků | Výnosy | Rizikovější investice | Očekávání analytiků | Institucionální investoři | Příjmy | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Americké zásoby ropy | Akcie výrobce letadel Boeing | Hlavní ekonom | Očekávání | Ekonomická nálada | Business Insider | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Spekulativní investoři | Makléřské firmy | Manipulace s trhem | Zahraniční forex | BHS | René Remšík | Breakout Trader | Coinbase | Akcie Tesly | Jerome Powell | LYNX Trading | Kodak | Štěpán Hájek | Robinhood | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Jak fungují akcie | Drobní investoři | Začít investovat | Trhy dnes | FinTech | Bitcoiny | Lockheed Martin | Vývoj na finančních trzích | Evropské akciové trhy | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Technologické akcie | Schwab | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Obchodování akcií | Norges Bank | CFD broker | Výnosy z amerických dluhopisů | Evropská komise | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Výsledková sezóna v USA | Obchodovat s akciemi | Analytici z Wall Street | Nakoupit akcie | Statistický úřad | Beyond Meat | Graf indexu S&P 500 | Podíl nezaměstnaných | Obchodní aktivity | CNY | Německé firmy | Akcie firmy | Boris Johnson | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Pokles cen | Akcia | Štěpán Křeček | Britský premiér | SEBA | Prodej na krátko | Bohatí | AMZN | Akcie podniku | Shrnutí obchodování | KB | US500 | Televize CNBC | Dění na trzích | Denní graf | Akcie Microsoftu | GOOGL | Internet of Things | Akcie roku | Cena akcie | Obchodujte | Čistý zisk | MetaTrader 5 Supreme Edition | Výsledkové zprávy | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Jak začít investovat | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | SP500 CFD | Pfizer | Cena jedné akcie | Růst cen | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | PSA | Obchodování akcií u LYNX | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | 5G | FT | Financovat | SMA | Statistika | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Výrazný pokles | Sociální sítě | Problémy | Prodeje akcií | Prognózy | Ranní komentář | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Ford Motor | Centrální banky USA | Míra | Ohlédnutí | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | AT&T | Ztráta | Počet investorů | Nejlepší akcie | Tripadvisor | US100 | Americký index | Shortování akcií | Obchodní podmínky | Hospodaření | Netflix | List Financial Times | Daimler | Letecké společnosti | RBA | Budoucnost | Výsledky hospodaření | Poradenství | SAP | Americké akcie dnes | Německá kancléřka | Krach | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Astrazeneca | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Akcie výrobce letadel | Google | Nákaza koronavirem | Trhy | Obchodujte akcie | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Vir | Pokles | Situace | České měny | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Boeing | Obchody | Výrazné ztráty | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Americká společnost | SEC | Obchodovanie | Medvědi | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Paul Nolte | Bez rizika | FinTech akcie | Shortovat | Vývoj | Šok | Guru | Výkyvy | Obrovské ztráty | Česká kina | WP | Restrikce | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Aerolinky | Short-selling | Prudké výkyvy | Další vývoj | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Masivní propad | Největší propad | Cenový vývoj | Viceprezident | Zotavení ekonomiky | Historie | Počet nakažených | Spiegel | Fed včera | Koronavirová krize | Unilever | REGN | Demokraté | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Signál | Potenciál | E-commerce | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Organizace | Vášeň | Práce | Koronakrize | Údaje | Hrozí krach | Eni | Kanadský PMI | Technické problémy | Index US500 | Jiří Makovský | Úspory | BMO | Before market open | After market close | Market close | Market open | BMO - before market open | AMC - after market close | Procter & Gamble | Propad ceny | Finanční pomoc | CBRT | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Evropské indexy | Posílení | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Cestování | 3M | Americký HDP | 737 MAX | ATH | Zisk firmy | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | PMI pro sektor služeb | Regulační orgány | Expanze | Pozastavení obchodování | Američtí regulátoři | Macy’s | Členské země | Merck | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Moderna | MRNA.US | Manažeři | AMZN.US | Aktivity společnosti | Spoluzakladatel | Central Bank of Turkey | JDE | Rizikovější měny | Unie | Uzavírání pozic | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Obchodovaný objem | Býčí trend | Index Nasdaq Composite | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Aplikace Robinhood | Představenstvo | IDEA | Výkyvy cen | Fintech společnosti | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Novavax | MAM | Michal Lukáč | Nový trend | Johnson & Johnson | Ocenění | Ceny | Technologické společnosti | Akcie u LYNX | Důvěra | Výzkumy | Lepší výsledky | Analytik XTB | Pandemická situace | Počet akcií | Výrobní sektor | TSLA | Šéf Tesly | Vývoj ceny akcie | App Store | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | F.US | iPhone | Akciové portfolio | Koncern | Množství peněz | Nařízení | Bed Bath & Beyond | BBBY | XOM | PFE | Cardinal Health | CAH | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | PFE.US | Pfizer a BioNTech | MRNA | Akcie spoločnosti | Investice do vody | GME | GameStop | GME.US | Vakcinace | Očkování | LEN | PTON | PTON.US | Peloton | AAL | AAL.US | Cenné papíry a burzy | Obchody s deriváty | Rally na Bitcoinu | Stimulační balíček | Norwegian Cruise | Carnival | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Společnost Tesla | Tržby Hollywoodu | Tržby amerického filmového průmyslu | MRK | Indexy na Wall Street | AMC.US | Akcie spoločnosti AMC | Akcie spoločnosti AMC Entertainment | AMC Entertainment | Akcie spoločnosti GameStop | GameStop (GME.US) | Akcie Gamestop | Etsy | BYND | BYND.US | Akcie AMC | Prudký růst akcií | WallStreetBets | Amatérští obchodníci | Růst akcií firmy GameStop | MarketsInsider | Cnet.com | Sever cnet.com | Přerozdělení bohatství | Ztráty pro hedgeové fondy | Přezkoumání obchodů | Růst akcií GameStopu | BlackBerry | Akcie GME | Melvin | Citron Research | Melvin Capitals | GameStop (GME) | Co je Reddit | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Manipulace s cenami | Regulační úřad pro cenné papíry | Sociální média | Short Interest | Melvin Capital | Fond Melvin Capitals | Short Interest Ratio | Outstanding shares | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Intradenní pohyby | Aktivity WallStreetBets | Velké investiční fondy | Randy Frederick | Skupina drobných investorů | Spekulovat na pokles cen | Express | Koss | Naked Brand Group | Naked Brand | EXPR | Masivní spekulace | Thomas Peterffy | Omezování obchodování | Omezování obchodování s akciemi | Kroky makléřských společností | Akcie GameStopu | Mark Cuban | Dave Portnoy | Ted Cruz | Alexandria Ocasio-Cortez | Apex Clearing | Dark pool | Účinnost vakcíny | Vakcíny J&J | J&J | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Obchodování na asijských akciových trzích | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Retailoví investoři z Redditu | Hype na stříbru | CNCE | MTNB | Akcie společnosti GameStop | Redditové šílenství | Koordinované nákupy | Nákupy drobných investorů | Vývoj akcií GameStopu | Cena akcií GameStopu | Akcie společnosti Alphabet | Růst ceny Bitcoinu | Platformy pro trading | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | FinTech akcie 2021 | Rostoucí výnosy | Šéf Robinhoodu | Vlad Tenev | Porušení zákona | Manažeři hedgeových fondů | Junior Trader | Filip Kaczmarzyk | Trading oddělení | CFH Makrets | Noble Securities | Obchodování OTC | Obchodování OTC instrumentů | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Pandemie covidu-19 | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Koss Corporation | Akcie Koss Corporation (KOSS) | AMC Entertainment (AMC.US) | Akcie AMC Entertainment (AMC.US) | NCLH.US
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Amazon
Amazon (AMZN)
Amazon.com Inc.
Amazon Dash Cart
Amazon efekt
Amazon Jeff Bezos
Ambasador
Ambasador investorů
Ambasador značky XTB
AMBcrypto

Následující klíčová slova

AMC - after market close
AMC Entertainment
AMC Entertainment (AMC)
AMC Entertainment (AMC.US)
Amcor
AMC.US
AMD
AMD a Xilinx
AMD.US
AMEC Global Summit
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít