Pondělí 18. říjen 2021 13:30
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Kontrakty

img

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž už nejspíše v pondělí spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

17.10.2021 Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se včera přehoupla dokonce přes hodnotu 62 500 dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už o tomto víkendu nebo v příštím týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Už v pondělí totiž pravděpodobně bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
C:\fakepath\1633881662-stiahnu_2.png

GEO Group

11.10.2021 V uplynulom období sme sa zamerali na akcie investičného fondu zameraného na investície do nehnuteľností. Týmto článkom sa budem snažiť priblížiť náš pohľad a stratégiu na danú spoločnosť na základe našich zistení...
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Ceny plynu pro evropský trh citelně klesly, megawatthodina je za 100 eur

07.10.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh se stabilizovaly, kontrakt s dodáním v listopadu se dnes prodává zhruba za 100 eur (2540 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to data pro virtuální obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu. Ceny začaly klesat už ve středu odpoledne, kdy ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že Rusko je připraveno dodávky zemního plynu do Evropy zvýšit.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021

04.10.2021 Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
img

Cena stříbra je na letošním minimu, nátlak je i na cenu zlata

01.10.2021 V posledních pár dnech cena zlata a především stříbra opět klesly. Cena stříbra kleska až na nejnižší cenovou úroveň od listopadu minulého roku. Kurz poklesl pod trend, který vznikl po pádu ceny začátkem srpna. Momentálně cena korigovala až pod další podporu v pásmu 1 770 až 1 750 dolarů.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli vyšším zásobám v USA a silnému dolaru

30.09.2021 Ceny ropy dnes klesají kvůli vyšším zásobám ve Spojených státech a silnému dolaru, který ji zdražuje zemím s jinými platidly. Tyto faktory přebily optimismus plynoucí z výhledu na růst cen kvůli slabším dodávkám.
img

Cena bavlny roste, zdražení oděvů je nevyhnutelné

29.09.2021 Na světových burzách zdražuje bavlna, to způsobí zdražení oděvů a výrobu textilií. Výrobci veškeré vyšší náklady přenesou na zákazníka.
img

Čechům zdraží džíny i trička. Bavlna na burze zdražuje na desetiletá maxima

29.09.2021 Lidé v Česku se musí připravit na zdražení džín a dalších oděvů. Na světových burzách totiž citelně zdražuje bavlna. Výroba textilií se tak prodraží. A vyšší náklady výrobci přenesou na konečného zákazníka, i toho v Česku.
img

Na Cardanu je již více než 40 000 inteligentních kontraktů, jak to může ovlivnit cenu?

20.09.2021 Smart kontrakty se po 12. září staly skutečností v síti Cardano. Alonzo Hard Fork Combinator umožní vývojářům vytvářet inteligentní smlouvy v ekosystému. To pomůže s tvorbou decentralizované aplikace (DApps) , která poskytuje služby decentralizovaných financí (DeFi).
img

France odvolává velvyslance z USA. Vztahy Paříže a Washingtonu jsou na bodu mrazu kvůli francouzské neschopnosti dodat včas ponorky za stovky miliard, je to ostuda celé EU

19.09.2021 Vztahy mezi Francií a Spojenými státy se prudce zhoršují, dost možná na nejslabší úroveň novodobé historie. Ještě nikdy – ani během Války v Iráku, s níž měla Paříž problémy – se totiž nestalo, aby odvolala svého velvyslance z Washingtonu. Nyní odvolává nejen jej, ale také velvyslance v Austrálii. Spojenci jí prý „vrazili kudlu do zad“.
img

📉US500 bez výraznejších zmien pred UoM

17.09.2021 Volatilita pred začiatkom obchodovania na Wall Street je veľmi obmedzená. Poklesy v skutočnosti nepresahujú 0,1%, aj keď popoludní sme videli jasné poklesy na európskych indexoch. Veľká časť pohybu nadol bola však vymazaná. Napriek tomu, že volatilita bola zatiaľ nízka, zvyšok dňa vyzerá zaujímavo. Najprv bude o 16:00 zverejnený index spotrebiteľskej dôvery UoM. V auguste dáta negatívne prekvapili, keď index klesol na 70,3 bodu, čo je najnižšia úroveň od roku 2011. Teraz sa očakáva veľmi mierny nárast na 72 bodov. Pred pandémiou hodnoty často presahovali 95-100 bodov.
img

Může Cardano (ADA) letos dosáhnout 10 dolarů?

13.09.2021 V srpnu býci ADA připravili aktivum pro jeho růst na 3 dolary v září a od té doby je nálada stále býčí, přičemž investoři čekají, zda jako závěrečná cena pro tento rok bude 10 dolarů.
img

Rozbřesk: Průmyslu přibývají zakázky, avšak nadále chybí komponenty. Koruna dál pod úrovní 25,40 EUR/CZK

07.09.2021 Nová sada dat z české ekonomiky vyznívá zatím poměrně smíšeně. V pondělí zveřejněné statistiky z průmyslu překvapily dalším růstem výroby tohoto odvětví i vysokým objemem zakázek. Srpnové statistiky z trhu práce zase odkryly opětovný pokles nezaměstnanosti a vedle toho další zvýšení počtu volných pracovních míst. Naproti tomu ve stavebnictví se situace k lepšímu zatím příliš neobrací. Ale popořadě.
img

Ranní glosa: Průmyslu přibývají zakázky, avšak i nadále chybí komponenty

07.09.2021 Nová sada dat z české ekonomiky vyznívá zatím poměrně smíšeně. V pondělí zveřejněné statistiky z průmyslu překvapily dalším růstem výroby tohoto odvětví i vysokým objemem zakázek. Srpnové statistiky z trhu práce zase odkryly opětovný pokles nezaměstnanosti a vedle toho další zvýšení počtu volných pracovních míst.
img

Zdraží auta i pivo ještě více? Cena hliníku vyskočila nejvýše za patnáct let, kvůli převratu v Guineji

06.09.2021 Termínové kontrakty na dodání hliníku dnes při obchodování v Číně zdražily nejvýše od roku 2006. Na desetileté maximum se pak hliník dnes dostal na burze v Londýně. Důvodem je politický otřes v africké Guineji, která patří k vedoucím světovým vývozcům bauxitu, z něhož se hliník získává.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa po zprávě z amerického trhu práce mírně oslabuje

03.09.2021 Ceny ropy v závěru týdne mírně klesají. Reagují mimo jiné na zprávu z amerického trhu práce, která ukázala, že obnovování ekonomiky po pandemii je nerovnoměrné.
C:\fakepath\FCA-24082021-lv-1.jpg

FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů

24.08.2021 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před několika neregulovanými společnostmi, které nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Jedná se především o forexové brokery, kteří nabízí obchodování s kontrakty CFD.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Prodej zlatých slitků a mincí byl letos nejvyšší od roku 2013

23.08.2021 Globální prodej zlatých slitků a mincí v prvním pololetí 2021 meziročně vzrostl o 56 procent na 594 tun a byl tak nejvyšší od roku 2013. Celkový prodej zlata včetně tzv. papírového zlata naopak mírně klesl. Vyplývá to ze zprávy Světové rady pro zlato za první pololetí.
C:\fakepath\a-16082021-lv.gif

Bloomberg: Token ADA platformy Cardano je třetí největší kryptoměnou na světě

16.08.2021 Málo známý digitální token spojený s blockchainovou platformou Cardano se stal třetí největší virtuální měnou na světě, protože vývojáři sítě se snaží využít rozkvětu zájmu o decentralizované finance. Kryptoměna nazvaná ADA jen za poslední týden stoupla o zhruba 50 procent a podle údajů CoinGecko nyní má tržní hodnotu více než 69 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Je tak větší než většina konkurenčních kryptoměn, vyjma bitcoinu a etheru, napsala agentura Bloomberg.
img

Psychologie investování: Nástrahy, které číhají v našich hlavách

13.08.2021 Živit se obchodováním s cennými papíry považuji za jednu z nejnáročnějších činností, jak vydělávat peníze. A potvrzují to i data – v případě některých instrumentů prodělá i více jak 75 procent obchodníků. Přesto se na tuto nejistou půdu na vlastní pěst pouští velké množství lidí bez zkušeností, třeba jen po shlédnutí pár videí se „zaručenými radami“ na YouTube. Obchodování přitom nabízí velký prostor pro chybování a ztrátu peněz, mimo jiné kvůli podcenění psychologických aspektů. Které chyby jsou ty nejčastější?
C:\fakepath\top-06082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.08.2021 1) Investoři v Asii na konci týdne s jistými obavami sledovali data o šíření koronavirové mutace delta, a asijské akcie tak dnes převážně ztrácely. Horší nálada byla na trzích v Číně, Peking totiž regulatorně zasáhl a varoval před možným negativním vývojem situace okolo firmy Evergrande Group, nejvíce zadluženého developera na světě. Alibaby by se pak mělo týkat omezování daňových úlev pro firmy z internetového průmyslu.
C:\fakepath\rýže.png

Japonsko po 300 letech ukončí obchodování s termínovými kontrakty na rýži

06.08.2021 Ósacká komoditní burza Dojimo ukončí obchodování s termínovými kontrakty na rýži. Rozhodnutí přichází téměř 300 let poté, co se rýže stala prvním produktem, se kterým se na nejstarší burze pro termínové kontrakty na světě začalo obchodovat, upozornila agentura Reuters.
img

BREAKING: US100 nad hladinou 15,000 bodov

23.07.2021 Kontrakty Nasdaq 100 prekonali hladinu 15 000 bodov, čo predstavuje nové historické maximum. Všetky straty z konca predchádzajúceho týždňa a začiatku súčasného boli teda neutralizované. Nárast od začiatku mesiaca však nie je zdrvujúci a predstavuje cca. 3%, zatiaľ čo od miestneho minima nahor, pohyb dosiahol približne 4%. Stojí za zmienku, že teoreticky sa index snaží otestovať spodnú hranicu vzostupného kanála. Ďalší potenciálny cieľ sa nachádza okolo hladiny 15250. Budúci týždeň môžu štvrťročné výsledky spoločností ako Tesla, Apple, Google a Amazon výrazne ovplyvniť výkonnosť indexu.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Které komodity shortovat?

23.07.2021 Průmyslové i zemědělské komodity si letos až na výjimky prošly silnou rally. Ropa, kukuřice i často citované dřevo vyrostly o desítky procent. Jak se říká, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou vysoké ceny, které zvyšují nabídku a snižují poptávku. Přestřelené ceny komodit tak většinou nevydrží nahoře dlouho a klesnou na svůj dlouhodobý trend. Z toho důvodu by dávalo smysl prodat nakrátko např. uhlí nebo železnou rudu, které se nyní obchodují výrazně nad svým historickým průměrem.
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Top energetické akcie v Evropě

12.07.2021 Na tarifech pro spotřebitele to sice ještě nebylo zcela znát, ale ceny elektřiny v Evropě zamířily za posledních několik měsíců výrazně výše. K dražšímu zemnímu plynu a uhlí se přidává raketový růst ceny emisní povolenky a zavírání jaderných elektráren v Německu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy se téměř nemění, protože jednání OPEC+ se protahují

02.07.2021 Ceny ropy se dnes příliš nemění, protože ministři ze skupiny OPEC+ prodloužili svoji schůzku o těžební politice. Zdroje uvádějí, že Spojené arabské emiráty odmítly návrh na zvýšení těžby do konce letošního roku o dva miliony barelů denně.
C:\fakepath\xtb-01072021-1.png

Proč investovat do kryptoměn s pomocí CFD kontraktů

01.07.2021 Bitcoin a další kryptoměny už nějakou dobu nejsou jen technologickou kuriozitou. V současné době si kryptoměny vybudovaly svoji pozici v globálním světě financí a používají se jako platební prostředek, což je v kontextu tohoto článku obzvláště důležité. V portfoliích investorů z celého světa je fenomén kryptoměn dnes považován za plnohodnotnou třídu aktiv.
C:\fakepath\wti-30062021.png

Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a oživení poptávky rostou

30.06.2021 Ceny ropy dnes rostou a zisky si připíšou i za celý měsíc a čtvrtletí. K dnešnímu růstu pomohla zpráva o poklesu zásob ve Spojených státech a prognóza Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), podle které nebudou letošní dodávky ropy na trh dostatečné.
C:\fakepath\obrazek-25062021-1.jpg

Bitcoin ako ochrana pred finančnou represiou alebo prečo sú CBDC obrovské riziko

25.06.2021 Článok na túto tému som mal v hlave už dlhší čas. Stále pribúdajú nové informácie o digitálnych menách centrálnych bánk, ktoré môžu pôsobiť znepokojivo. Okolo Bitcoinu sa toho udialo tiež veľmi veľa, dosiahol historické maximum a následne výrazne poklesol ale oproti minulému roku je stále veľmi vysoko a spolu s tým ako rastie jeho adopcia vo svete, graduje aj boj proti nemu. Môže nás Bitcoin ochrániť pred finančnou represiou?
C:\fakepath\13may-electricity-prices-bulb-graph_medium.jpg

Jak profitovat na rostoucích cenách elektřiny?

25.06.2021 Kombinace vysoké poptávky v průmyslu spolu s rostoucími cenami uhlí, plynu a emisních povolenek vyhnala cenu elektřiny na evropském trhu na 13letá maxima. Tento nárůst se během druhého pololetí promítne i do maloobchodních cen, takže zvýšení ceny elektřiny v dnešním všeobecně inflačním prostředí pocítíme všichni. Dá se nějak tento trend zobchodovat?
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
img

Vývoj „korona" farmaceutických firem

14.06.2021 Farmaceutické společnosti, které dokázaly nejrychleji vyvinout vakcínu na koronavirus, vytěžily nejvíce z recese, ze které se pomalu vzpamatováváme. Nejznámější farmaceutické společnosti spojené s koronavirem jsou: Moderna, Pfizer, BioNTech a konsorcium AstraZeneca. Společnosti i v současnosti zásobují největší část světa vakcínou na koronavirus, kterou vyvinuly, dostaly pobídky od vlád a uzavřely kontrakty na velký objem budoucích dodávek.
C:\fakepath\i-09062021-lv.gif

Makléřská firma Interactive Brokers plánuje nabídnout obchodování kryptoměn

09.06.2021 Americká makléřská firma Interactive Brokers Group (IB) plánuje nabídnout zákazníkům možnost obchodovat kryptoměny. Přiměl ji k tomu tlak klientů, uvedla firma podle agentury Bloomberg ve svém dnešním sdělení. Firma, jejíž služeb využívají i čeští zákazníci, se tak připojí k seznamu poskytovatelů plateb jako je PayPal a internetových brokerů, kteří svým zákazníkům umožňují nakupovat, držet a prodávat stále populárnější digitální měny.
C:\fakepath\Ropa-4.PNG

Komodity: Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnotu za dva roky klesají

07.06.2021 Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnotu za dva ropy klesají. Po zahájení obchodování v Asii ceny navázaly na páteční růst díky očekávání vyšší poptávky a omezení dodávek od skupiny OPEC+. Později však tyto zisky smazaly.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy díky zlepšení výhledu poptávky rostou o zhruba procento

31.05.2021 Ceny ropy dnes rostou o více než jedno procento a severomořská ropa Brent se blíží k 70 dolarům za barel. Ropě pomáhá lepší výhled vývoje poptávky po pohonných hmotách v příštím čtvrtletí. Investoři nyní čekají, jak bude na nejnovější vývoj reagovat skupina OPEC+ na svém setkání v tomto týdnu. Trhy v USA a Británii jsou však dnes kvůli státnímu svátku zavřené.
C:\fakepath\dolar-usa344.jpg

Proč se nebát inflace?

31.05.2021 Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.
img

Investice do kávy: Nejlepší kávové akcie v roce 2021

27.05.2021 Investování do kávových akcií není asi první věc, která lidem při vstupu na burzu přistane na mysl. Přesto se jedná o perspektivní odvětví s mnoha investičními příležitostmi. V následujícím článku probereme vše, co potřebuje vědět, pokud se chystáte investovat do kávového sektoru. Podíváme se na historii kávy a také na aktuální situaci na trhu s kávou.
img

Akcie Boeing – Vystoupá cena akcie Boeing opět do výšin?

19.05.2021 Od minulého příspěvku na akcie Tesla se přesuneme k jinému sektoru, neboť nyní v rámci technické a fundamentální analýzy budeme rozebírat výrobce dopravních letadel Boeing.
img

Pád bitcoinu nahrává zlatu. Drahý kov citelně zdražuje i kvůli obavám z inflace, slabému dolaru a šíření nákazy covid-19 v Asii

19.05.2021 Zlato od počátku letošního dubna zdražilo skoro o deset procent. Včera překročilo cenu 1875 dolarů za troyskou unci, takže je nejdražší od konce letošního ledna. Drahému kovu svědčí probíhající či vyhlížené citelné zrychlení inflace, k němuž dochází na řadě míst světa. Obchodníci s opčními a termínovými kontrakty dokonce sází na to, že cena drahého kovu by se v příštím roce mohla přehoupnout přes úroveň 2500 dolarů za unci.
img

Spekulanti dál investují do zemědělských komodit

07.05.2021 V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly, zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.
img

Vynikajícího prodeje vakcíny Covid-19 dosáhla společnost Pfizer

05.05.2021 Od začátku globální pandemie se pozornost zaměřila na boj proti viru pomocí omezujících opatření, dokud nebude vyvinuta řada vakcín k co nejrychlejší imunizaci většiny populace. Primárním cílem bylo začít porazit virus a postupně se vracet do našich běžných životů. Od loňského listopadu, kdy byly ohlášeny kandidátské vakcíny Covid-19, byly v centru pozornosti společnosti Pfizer, Moderna i AstraZeneca.
img

Estee Lauder oznamuje smíšené výsledky se snížením tržeb

04.05.2021 Rok 2020 bude připomínán jako rok Covid-19, který nejenže přímo ovlivnil zdraví lidí kolapsem systémů zdravotní péče, ale ovlivnil naše zvyky a životní styl. Přestali jsme chodit do posilovny, pracovat v kancelářích, chodit na sportovní akce, chodit do divadla, sledovat filmy, navštěvovat muzea a cestovat.
img

📊Trhy testujú rozhodujúce úrovne

04.05.2021 Sviatok práce sa oslavuje v rôzne dni na celom svete, ale v mnohých prípadoch pripadne na začiatok mája. V dôsledku toho sa trhy môžu správať nepokojne v časoch obmedzeného obchodného objemu. Pre začiatočníkov stojí za to venovať pozornosť dvojici EURUSD, ktorá sa odrazila od klesajúcej trendovej čiary a snaží sa zostať nad úrovňou 1,20:
img

Týdenní tržní výhled: Ekonomické data a dolar v centru pozornosti

03.05.2021 Trhy zůstávají nezastavitelné, překonávají předchozí maxima a vytvářejí ve většině světových akciových indexů nová historická maxima. Toto zkreslení hlavních makroekonomických sil doprovází tento odstupňovaný a solidní růst. Na druhé straně obchodní měřítka nadále odrážejí dobré počty v růstu tržeb a snižují výdaje, takže čisté zisky nadále rostou a to podporuje další růst akcií. Růst podávání vakcín Covid-19 znovu otevírá dveře mnoha společnostem, které nyní vidí světlo na konci velmi dlouhého tunelu. Tunel, který byl pro některé příliš dlouhý, aby vydržel, což vedlo k bankrotu, což pomohlo jejich konkurentům.
C:\fakepath\eth-20042021-4.png

Předpověď ceny etherea: jaký je výhled druhé největší kryptoměny v roce 2021 a dál?

20.04.2021 Cena ETH se v únoru krátce dotkla 2000 $ (1500 £, 1680 €) a v dubnu už překonala i tuto hranici. Kryptoměna tak letos vzrostla již o 183,2 %.
C:\fakepath\broker-analyzuje-graf.jpg

Zoznam populárnych online brokerov na Slovensku

11.04.2021 Aj na Slovensku sa v posledných mesiacoch zvýšil záujem o investovanie na finančných trhoch. Dokonca aj tradičné bankové domy rozbehli reklamné kampane na investovanie už od pár eur.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli vyšším dodávkám a nejistému výhledu poptávky

09.04.2021 Ceny ropy klesají kvůli vyšším dodávkám od velkých producentů a kvůli nejistému výhledu poptávky po pohonných hmotách. Vykážou pravděpodobně i celotýdenní pokles.
img

Jak obchodovat drahé kovy, jako je například zlato

06.04.2021 Trading s CFD nemusí v žádném případě znamenat, že je obchodník odkázán pouze na obchodování měnových párů, přestože ty bezpochyby patří, co se tohoto trhu týče, mezi ty úplně nejoblíbenější. Stále oblíbenějším instrumentem k obchodování jsou však i CFD kontrakty s drahými kovy. Většina z nás si jistě pod pojmem drahý kov vybaví zlato nebo stříbro, ale jsou i jiné mnohem lukrativnější kovy, například palladium a platina, které jsou rovněž součástí naší CFD nabídky. Tento článek slouží jako odrazový můstek pro všechny z vás, kteří o obchodování s drahými kovy uvažujete, ale chybí vám základní informace.
img

Rychlé shrnutí

26.03.2021 Americké indexy včera dokázaly mírně růst. Index S&P 500 přidal 0.52 %, Dow Jones rostl o 0.62 % a Nasdaq o 0.12 %.
C:\fakepath\koronavirus-22032021.jpg

Koronavirus - rok poté

22.03.2021 Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. Budeme si pamatovat, jaký měla pandemie zásadní dopad na naše osobní životy, i na to, jak nečekané zastavení našich životů zamávalo s finančními trhy.
img

Zasedání FEDu může narušit rovnováhu na trzích

17.03.2021 Americké trhy byly narušeny rostoucími obavami z možného oživení inflace , což způsobilo zvýšení výnosů amerických dluhopisů, ale narušilo stabilitu a to zejména na indexu Nasdaq. Nadcházející zasedání Federálního rezervního systému a následná tisková konference s Jerome Powellem sledují všechny oči finančních trhů, protože by konference mohla naznačit budoucí trendy.
img

Ohrozí zastavení vakcíny AstraZeneca její zotavení?

16.03.2021 AstraZeneca Covid-19 vakcína čelí řadu problémů, jako od počátku byla zapojena do sporů nejen na jejich výrobu a distribuci, ale i v účinnosti v imunitě a možné vedlejší účinky. Před několika týdny propukly problémy mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím v souvislosti s jejich distribucí na základě obvinění z porušení smlouvy farmaceutickou společností, protože bylo dodáno pouze 10% slíbených vakcín . Nyní došlo k nové kontroverzi kvůli pozastavení procesu očkování několika zeměmi poté, co někteří lidé měli zdravotní problémy po podání této dávky.
img

Joe Biden podepisuje nový program ve Spojených státech a ECB zachovává svou aktuální úrokovou politiku

15.03.2021 Během včerejšího obchodního dne Christine Lagarde oznámila, že se Evropská centrální banka rozhodla zachovat současnou strukturu úrokových sazeb, přičemž referenční úrokovou sazbu ponechá na 0%, sazbu vkladové facility na -0.50% a mezní úvěrovou sazbu 0.25%, splnění očekávání tržního konsensu.
img

Microsoft potvrzuje nákup Bethesdy za 7,5 miliardy dolarů

11.03.2021 Svět videoher je jedním z nejrychleji rostoucích hospodářských odvětví a v roce 2019 je zaznamenán celkový obchodní objem 120 miliard dolarů. Tento týden došlo na trzích k významnému vývoji v tomto sektoru, přičemž prvním byl nákup společnosti Bethesda společností Microsoft za částku 7,5 miliardy dolarů po schválení Evropskou komisí.
img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
img

NIO i Xpeng se připojují k Tesle se ztrátami a sníženými dodávkami

09.03.2021 Index Nasdaq prochází silnou korekcí kvůli zvýšení výnosů amerických dluhopisů vyplývajícím z obav z možného zvýšení inflace. To táhne technologický sektor dolů, přičemž jednou z hlavních obětí je Tesla. Je to však jediná příčina prudkých poklesů sektoru?
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa po prodloužení těžebních škrtů posiluje o tři procenta

05.03.2021 Ceny ropy v závěru týdne dále rostou. Poté, co skupina těžařských států OPEC+ prodloužila těžební škrty do dubna, posilují o tři procenta.
img

Ropa dosahuje 13-ti měsíčních maxim, protože OPEC snižuje náklady

05.03.2021 Cena ropy dosáhla 13-ti měsíčního maxima poté, co se Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její partneři rozhodli udržovat dodávky místo zvyšování těžby, zatímco čekají na vzestup globální poptávky.
img

Evropské a americké PMI ze sektoru služeb dodávají naději ekonomice

03.03.2021 Loni v únoru jsme hovořili o dobrých datech z Německa ve vztahu k loňskému německému HDP a o dobrých datech ve vztahu k důvěře německých investorů pro příštích šest měsíců. V pondělí jsme se dozvěděli o pozitivních datech týkajících se výrobního sektoru PMI v Evropě i ve Spojených státech a dnes jsme také zaznamenali pozitivní výsledky v PMI sektoru služeb.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Příchod jara a progress v očkování povzbuzuje odvětví cestovního ruchu

02.03.2021 Od začátku pandemie je nejhůře zasaženým odvětvím bezpochyby odvětví cestovního ruchu, což táhne hlavní letecké společnosti k obchodování na vážně nízkých úrovních, což způsobuje problémy v životaschopnosti mnoha z těchto společností.
img

Miláček videokonferencí Zoom představuje své výsledky z roku pandemie

02.03.2021 Je to téměř rok od začátku pandemie. Jak jsme včera zmínili, odvětví cestovního ruchu bylo jednou z velkých obětí, zatímco jedním z velkých vítězů se vedle elektronického obchodování stala populární komunikační a video chatová společnost Zoom Video Communications .
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou díky očkovacímu optimismu a stimulačnímu balíku

01.03.2021 Ceny ropy rostou díky optimismu ohledně očkování proti covidu-19, schválenému americkému stimulačnímu balíku a rostoucí aktivitě evropských továren navzdory protikoronavirovým omezením.
img

Trhy čekají na projev Jerome Powella

23.02.2021 Po uzavření trhu ve Spojených státech, s mírným nárůstem indexu Dow Jones o 0.09% a poklesem SP500 a Nasdaq o 0.77, resp. 2.46%, trhy dychtivě očekávají projev Jerome Powella během dnešního a zítřejšího zasedání.
img

📉 Kryptomeny klesajú

23.02.2021 Dnes je možné spozorovať na trhu s kryptomenami vysokú volatilitu. Bitcoiny klesajú už druhý deň po sebe a napriek zotaveniu časti strát sa dnes stále obchodujú asi o 12% nižšie. Bitcoin sa obchoduje s viac ako 20% zľavou z nedávneho maxima. Po korekcii zo začiatku januára došlo k poklesu cien až o 30%. Kľúčovou úrovňou, ktorú je potrebné sledovať, je hladina 45 000 dolárov, kde je možné nájsť spodnú hranicu štruktúry Overbalance. Pokles pod túto úroveň môže predznamenať pokles smerom k predchádzajúcemu lokálnemu maximu v oblasti 41 500 dolárov.
img

⛽Divočina na NATGAS

19.02.2021 Arktický výbuch v USA a najmä v Texase viedol k nespočetným problémom. Vďaka nižšej produkcii plynu, problémom s prenosom a poškodenej infraštruktúre zostali tisíce domácností bez elektriny. Za zmienku stojí, že veľa elektrární v USA je poháňaných zemným plynom. Nízke teploty navyše zaútočili aj na Mexiko, ktoré dováža 70% svojho plynu z Texasu. Texaské úrady však zakázali vývoz plynu mimo štát, a to minimálne do 21. februára. Americká plynárenská asociácia naznačila, že minulú nedeľu a pondelok bol dopyt taký obrovský, že zásoby plynu dosiahli rekordne nízku úroveň okolo 150 miliárd kubických stôp. V jednom okamihu boli obmedzenia ponuky také obrovské (v Texase sa výroba znížila na polovicu) a dopyt zostal vysoký, že spotové ceny v Oklahome dosiahli abstraktnú úroveň 999 dolárov za kontrakt (MMBTU). Spotová cena v Henry Hub, americkom stredisku na vyrovnanie plynu, vyskočila na zhruba 25 dolárov za kontrakt.
img

Pandemie nadále posiluje e-commerce odvětví

18.02.2021 Jen před několika dny jsme mluvili o vynikajících výsledcích výdělků z Amazonu, Alibaba a eBay a včera jsme se dozvěděli o výsledcích Shopify. Opět platí, že i tyto přišly lépe, než se očekávalo, což nám díky pandemii Covid-19 dalo další dobré znamení síly sektoru elektronického obchodování.
img

AIG oznamuje silný nárůst zisku na akciích

17.02.2021 Na Wall Street došlo v úterý k nové řadě obchodních výsledků, mezi nimiž byl i pojišťovací gigant AIG. AIG je americká pojišťovna, která nabízí svou širokou škálu produktů a služeb po celém světě. Specializuje se na odvětví životního a zdravotního pojištění a zároveň poskytuje pojištění komerčního segmentu, pojištění spotřebitele, úrazové nebo penzijní plány a je jednou z nejdůležitějších pojišťoven na celém světě.
img

Němečtí investoři znovu získávají důvěru v trhy

16.02.2021 Mezi dnes zveřejněnými makroekonomickými údaji je nedávná výkonnost německého indexu ZEW. Tato data zveřejňuje Centrum pro evropský ekonomický výzkum, ve kterém je nálada německých institucionálních investorů určena na základě průzkumu provedeného mezi 350 finančními institucemi a analytiky ohledně jejich očekávání na příštích 6 měsíců a současného vnímání situace.
C:\fakepath\Ropa1.jpeg

Komodity: Ceny ropy rostou díky naději na pomoc v USA a nižším dodávkám

12.02.2021 Ceny ropy dnes rostou o více než dvě procenta. Pomáhá jim naděje na nový balík pomoci ve Spojených státech a zprávy o nižších dodávkách předních světových producentů.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku sestupují

11.02.2021 Ceny ropy dnes přerušily nejdéle trvající období růstu za dva roky a klesají. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) i Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes uvedly, že kvůli obnovení omezení, která mají zabránit šíření nemoci covid-19, a novým variantám koronaviru se zhoršuje výhled na rychlé oživení poptávky.
img

Twitter oznamuje pozitivní výsledky po uzavření trhu

10.02.2021 Výsledky zisků společnosti Twitter byly oznámeny včera, což trhy překvapilo. V posledních měsících byla sociální síť zapojena do různých kontroverzí a obvinění z cenzur souvisejících s pozastavením uživatelských účtů, jako je účet bývalého prezidenta Donalda Trumpa.
img

Francouzská ropná společnost Total oznamuje těžké ztráty pro rok 2020

09.02.2021 Francouzská ropná společnost Total dnes oznámila výsledky hospodaření za rok 2020. To je velmi zajímavé, protože to bylo ovlivněno situací vyvolanou pandemií a prudkým poklesem cen a poptávky po ropě za poslední rok.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin dál prudce zdražuje, překonal 48.000 USD

09.02.2021 Cena bitcoinu se dál prudce zvyšuje, nejznámější kryptoměna se vyšplhala na další rekord nad 48.000 dolarů (1,02 milionu Kč) a za den si připsala více než 20 procent. K růstu notně přispívá pondělní oznámení americké společnosti Tesla, že nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (31,9 miliardy Kč) a že začne digitální měnu přijímat i jako úhradu za své automobily. Výrazně se zvyšují také investice do kryptoměnových fondů a zvláště pak do digitální měny ethereum.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová svolala kvůli kauze GameStop schůzku s regulátory

04.02.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová svolala schůzku s představiteli regulačních úřadů a centrální banky (Fed). Chce na ní detailněji probrat prudké výkyvy cen akcií a dalších aktiv, které v posledních týdnech vyvolala kauza GameStop. Podle tiskových agentur zřejmě také padnou návrhy na přísnější regulaci hedgeových fondů, drobných investorů i makléřských firem.
img

Wall Street je býčí před otevřením na základě zpráv o výdělcích Alphabet Q4

03.02.2021 Během včerejšího obchodního dne oznámila mateřská společnost Google Alphabet výsledky za 4. čtvrtletí roku 2020, které ukazují vynikající výkonnost výnosů, která výrazně převyšuje očekávání analytiků trhu.
img

Vakcínový optimismus pokračuje, americké indexy se opět blíží maximům

02.02.2021 Po bouřlivém konci minulého týdne otevřely 1. února kontrakty na S&P 500 medvědím cenovým gapem. Růst však přišel hned vzápětí a dobrá nálada převažuje i dnes. Jsme svědky poklesu volatility na Wall Street (v minulém týdnu narostl masivně index VIX kvůli short squeeze na některých titulech). Zároveň trhy opět pohání optimismus okolo účinnosti vakcín proti koronaviru. Výsledky zpracované společností AstraZeneca ukazují, že pokud druhé vakcína následuje 3 měsíce po té první, tak efektivita roste na 82,4 %. Zpráva tak naznačuje, že druhá vakcína dobře účinkuje i po relativně dlouhé době od první dávky. Je tak možné v prvním kole naočkovat více lidí, kteří již budou částečně chráněni.
img

Po oznámení výsledků Q4 získávají karty Visa a Mastercard trakci

29.01.2021 Obří debetní a kreditní karty Visa a Mastercard včera oznámily své výsledky za Q4, které překonaly očekávání trhu. Společnost Visa zaznamenala nárůst zisku na akcii i jejích příjmů a dosáhla zisku na akcii a výnosu o 1,42 USD na 5,69 miliardy USD, ve srovnání s 1,28 USD na akcii a výnosy o 5,53 miliardy USD, jak očekávali analytici.
img

IBM vykazuje smíšené tržní výsledky i přes pozitivní výdělky

22.01.2021 Během včerejšího obchodního dne oznámil technologický gigant International Business Machines, lépe známý jako IBM, své příjmy za čtvrté čtvrtletí roku 2020. A přes jejich příjmy převyšující prognózy analytiků byly příjmy pod očekáváním.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
img

Společnost Cisco Systems podává žalobu, aby akvizici společnosti Acacia Communications udržovala naživu.

15.01.2021 V roce 2019 dosáhla společnost Cisco Systems dohody o koupi společnosti Acacia Communications za hodnotu 2,6 miliardy dolarů, ačkoli v posledních měsících byl tento nákup komplikovaný do té míry, že se společnost Acacia Communications jednostranně rozhodla ukončit uvedenou kupní smlouvu. V reakci na to společnost Cisco podala v Delaware žalobu na dokončení této transakce, protože podle společnosti žalobce jsou splněny všechny podmínky dohodnuté k dokončení uvedené dohody.
img

Wall Street reaguje na očekávané vítězství demokratů

06.01.2021 Předpokládá se, že kandidát na americký demokratický senát Raphael Warnock vyhraje první ze dvou těsně sporných závodů Senátu v Gruzii. Kontrola nad Senátem Joe Biden a s ním schopnost vládnout s menším odporem v příštích dvou letech stále závisí na výsledku druhého závodu. Zdá se však, že finanční trhy očekávají demokratickou většinu.
img

Akcie Applu či Amazonu v USA padají, investoři se bojí, že demokraté po triumfu v Georgii ovládnou i Senát amerického Kongresu. Čechům díky tomu může zlevnit benzín či elektronika

06.01.2021 Technologické tituly v USA – tituly jako Amazon, Apple či Microsoft – dnes pravděpodobně čeká po otevření burz pád. Termínové kontrakty obchodované v rámci trhu NASDAQ, v němž jsou zhusta zastoupeny technologické a biotechnologické akcie, se propadají. Index NASDAQ 100 klesá o 1,8 procenta. Investoři se totiž v rostoucí míře obávají, že demokraté nakonec získají většinu, byť nejtěsnější možnou, i v Senátu amerického Kongresu.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Futures na americké akcie v reakci na volby v Georgii klesají

06.01.2021 Futures na americké akcie převážně oslabují, nejvíce u technologických firem. Reagují tak na průběžné výsledky senátních voleb v americkém státě Georgia, kde se schyluje k vítězství obou kandidátů Demokratické strany. Trh se tak chystá na takzvanou modrou vlnu, tedy situaci, kdy mají demokraté pod kontrolou jak Senát, tak i Sněmovnu reprezentantů a v Bílém domě svého prezidenta.
img

❗Rally na US500 slabne📉

04.01.2021 Index S&P 500 klesol v prvý obchodný deň o viac ako 2,2%. Cez 2% strácajú aj ďalšie významné americké indexy. Už pred začiatkom obchodovania na Wall Street dosiahli kontrakty nové historické maximá. Dnešný pokles súvisí s niekoľkými faktormi:
img

Vánoční povzbuzování z obou stran Atlantiku

28.12.2020 Ve vánoční přestávce se z obou stran Atlantiku objevily dobré zprávy pro finanční trhy. Zaprvé, 24. prosince, po měsících vyjednávání a spekulací, bylo dosaženo dohody mezi Londýnem a Bruselem ohledně jejich budoucích obchodních vztahů, jakmile Británie na konci roku ukončí přechodné období.
C:\fakepath\picture.jpg

Ziskový forex – pravda, nebo iluze?

20.12.2020 Mnoho méně úspěšných obchodníků si dříve, či později položí otázku: „je možné na Forexu doopravdy stabilně vydělávat?“. Každý, kdo pak chce zjistit na tuto otázku odpověď, si musí nejprve odpovědět na řadu dalších otázek. Na které?
img

Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!

17.12.2020 Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?
C:\fakepath\trading-14122020.png

Obchodování futures

14.12.2020 Dochované důkazy o první smlouvě futures se datují už do doby okolo 17. století. Avšak úplně první zmínky se objevily dokonce ještě před našim letopočtem ve starověké Číně. Ovšem podobu, kterou mají dnešní futures vznikly až v první polovině 19. století na burze Chicago Board of Trade (CBOT). Roce v 1851 zde podepsal první futures smlouvu farmář a průmyslová společnost, která zavázala koupit dané množství kukuřici od tohoto farmáře za pevně stanovenou cenu.
img

Index DAX: Vše co musíte vědět o nejznámějším evropském indexu

10.12.2020 Index DAX 30 (dále jen DAX) je jedním z nejznámějších a největších evropských akciových indexů. V současné chvíli pod něj spadá 30 největších německých akciových společností obchodovaných na burze ve Frankfurtu. Dle vývoje tohoto indexu se často určuje vývoj německé a evropské ekonomiky.
img

Denné zhrnutie: Globálne akcie sa obchodujú zmiešane vďaka obavám zo zavádzania nových obmedzení

07.12.2020 Väčšina európskych búrz skončila dnešné obchodovanie nižšie kvôli čerstvému ​​napätiu medzi USA a Čínou, neistote v súvislosti s brexitom a zavádzaniu nových opatrení. Obchodné rozhovory po brexite pokračujú, keď predstavitelia oboch strán opäť vysielajú zmiešané signály o pokroku v rokovaniach. Britský minister zahraničných vecí James Cleverly uviedol, že obchodná dohoda s EÚ je „takmer dosiahnutá“, zatiaľ čo hlavný vyjednávač EÚ Michel Barnier povedal národným vyslancom v Bruseli, že „výhliadky na dosiahnutie dohody sú skôr nepriaznivé“. Vláda Spojeného kráľovstva uviedla, že rozhovory s EÚ o uzavretí obchodnej dohody po brexite dospeli do „kritického štádia“. Britský premiér Boris Johnson a šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyen majú rokovať prostredníctvom telefonátu za 48 hodín. Dnešný sentiment na trhu ovplyvňovali aj vyhliadky na ďalšie obmedzenia. Čo sa týka Nemecka, Bavorsko v nedeľu oznámilo, že od stredy do 5. januára zavedie prísnejšie obmedzenia. Taliansko zaviedlo ďalšie blokovacie opatrenia na zvládnutie nového ohniska nákazy v dvoch severných regiónoch blízko Milána a Benátok, v regiónoch Lombardia a Veneto. Ekonomické údaje medzitým ukázali, že nemecká priemyselná produkcia v októbri vzrástla viac, ako sa očakávalo a čínsky vývoz v novembri dosiahol historické maximum. DAX klesol o 0,2%, CAC 40 stratil 0,64% a FTSE skončil o 0,08% vyššie.
C:\fakepath\krypto.jpg

Ethereum 2.0 bude pokračovať bez meškania - spustenie už o týždeň!

26.11.2020 Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum, má pred sebou veľmi zaujímavé obdobie, na ktoré sa pritom pripravuje už istý čas. Prechod na Ethereum 2.0, kde príde ku zmenu z Proof -of-Work konsenzus protokolu na Proof-of-Stake konsenzus protokol je jednou z najťažších technologických úloh, na ktorých sa aktuálne v kryptomenovom svete pracuje. Aj preto je tento proces pomerne ostro sledovaný, pretože v prípade neúspechu môže znamenať výrazné problémy pre celú kryptomenu. Na druhú stranu, v prípade úspechu, sa dá očakávať, že sa Ethereum výrazne posunie vpred. Prvý krok k tomu už bol spravený.
C:\fakepath\gs-24112020-lv.gif

Goldman Sachs zřídí centrálu pro akciové obchody v Paříži

24.11.2020 Americká banka Goldman Sachs zřídí centrálu pro obchodování s akciemi v Paříži. Chce se tak vyhnout možným problémům, které by mohly vzniknout po úplném odchodu Británie z Evropské unie v příštím měsíci, oznámila společnost.
img

Biden akciím svědčí, rostou k rekordům. Daří se i českým titulům, dolar ovšem citelně oslabuje

09.11.2020 Akcie po celém světě dnes znatelně rostou, a to v reakci na vývoj povolební situace v USA. Klíčový ukazatel evropských akcií, index Stoxx Europe 600, přidává zhruba 1,5 procenta. Daří se klíčovému německému, francouzskému či britském indexu, které vesměs přidávají více než jedno procento. Pražská burza stoupá aktuálně o 0,7 procenta. Akciím se daří opravdu celosvětově. Index světových akcií MSCI, který zahrnuje akcie 49 zemí, dnes během úvodních hodin evropského obchodování vystoupal na svůj historický rekord.
img

Amerika se připravuje na dny „prezidentské“ nejistoty, dolar zpevňuje. Americké akcie rostou, koruna může oslabit

04.11.2020 Finanční trhy po celém světě se v reakci na dosavadní průběh americké volební noci postupně smiřují s tím, že prezidentské klání o Bílý dům nebude mít tak jednoznačného vítěze, jak předpokládaly.
img

Preferujú trhy Bidena?

04.11.2020 Hlasy na Floride sa stále počítajú. Trump predbehol Bidena po spočítaní 80% hlasov. Preto sa kontrakty na S&P 500 obchodujú nižšie. Nastavuje sa trh na „modrú vlnu“?
img

Vysoká účasť, výnosy prudko stúpajú

04.11.2020 Viac ako 100 miliónov Američanov sa rozhodlo voliť už pred dnešnými voľbami - poštou. V roku 2016 bolo celkovo odovzdaných približne 137,5 milióna hlasov, z toho 47 miliónov bolo odovzdaných pred oficiálnymi voľbami. Napriek tomu sa teraz dá očakávať, že veľká časť hlasov už bola odovzdaná kvôli pandémii. Bidenov volebný tím vykazuje silné výsledky vo Wisconsine, Michigane, Severnej Karolíne, Gruzínsku, Pensylvánii, Arizone a Nebraske-2. Florida je na druhej strane veľmi neistá. Samozrejme, tieto informácie treba brať s rezervou. Volebné miestnosti sa zatvárajú v Indiane a Kentucky. Medzitým ...
img

Rizika, která nejsou v reklamách na on-line investiční platformy vidět

03.11.2020 Na YouTube, v televizi či jiných komunikačních kanálech můžete v poslední době stále častěji narazit na reklamy, které lákají na atraktivní investování skrze různé on-line investiční platformy. Tyto reklamy mají několik věcí společných: známou osobnost, atraktivní vizuální obsah, líbivou ukázku platformy, kromě toho nechybí příběh o velmi zajímavých výnosech a celé je to zakončené demonstrací toho, jak jednoduše se dá pomocí platformy investovat. Obsazená celebrita přitom dokáže často dělat celou řadu jiných věcí najednou. Komu by se nelíbilo nakoupit jedním klikem konkrétní akcii a během pár týdnů si připsat výnosy v řádu desítek procent… Vše to zní pohádkově krásně. Čím se už takové reklamy nezabývají, jsou fakta a rizika.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | CFDs | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Autochartist | Konsolidace | DAX | Demo účet | Denní obchodování | Derivát | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floor | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | Gama | Gap | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Management Fee | Margin | Margin call | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NFA | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | Open | Open interest | Order | Overnight | P/E | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | STP | Scalping | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Sterling | Stochastic | Support | Swap | Swing | Swing Trading | Swiss | Take Profit | Termínový kontrakt | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Řízení portfolia | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Social Trading | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Gordon Gekko | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Vývoj eura | Burzovní makléř | Oanda | ČSOB | Expirace opce | Partners | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | High frequency trading | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCZK | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Průlom | Théta | Uzavření pozice | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchodníci | Kasina | AdmiralMarkets | Akcie dnes | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální cena stříbra | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Anglické libry | Automatické obchodní systémy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Bitcoin peněženka | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakt | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Co je bitcoin | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | ČEZ akcie | ČEZ online | DAX 30 | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Druhy akcií | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | Forexy | Fortuna | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf ceny zlata | Graf EURUSD | Graf vývoje ceny ropy | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kalkulačka | Investiční nástroje | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investování na burze | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Jak těžit Bitcoin | Jak vydělávat peníze | Jak zhodnotit peníze | Jeden dolar | Investujme | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurz zlata | Kurzové sázení | Kurzy | Libra | Lira | London metal exchange | Makléři | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Obchodování s opcemi | Obchodování se zlatem | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Online broker | Online kurzy | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | OTC trh | PayPal | Pips | Platforma xStation | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Právo opce | Prezidentské volby | Pro investory | Proč klesla cena ropy | Prodej anglické libry | Prodej dolaru | Prodej komodit | Prodej zlata | Prognóza | Převod akcií | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingová metoda | Reuters | Risk Management | RN systém | Ropy | RUB | RUB CAD | RUB CZK | RUB EUR | RUB USD | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Saxo Bank zkušenosti | Saxo London | Saxo Trader Go | SaxoBank | Sázky | Signály | Saxo Trader | Směnárny | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové burzy | Světové ceny ropy | Tapering | Těžba bitcoinů | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato na burze | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | GLOBEX | Opční prémium | Live účet | Finanční nástroj | CNBC | BreakEven | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ATR | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Put | Báze | Buy | Buyout | CEPS | Čistá marže | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Profitability Ratios | Prospekt | Protistrana | Překoupení | Příjmy z dluhopisu | Přípustné cenové pásmo | PX index | Redukce | Reinvestice kuponové platby | Rights Offering | Roadshow | ROCE | Roll Over | SPAD | CTA | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Černé zlato | WSJ | Poskytovatel likvidity | Investiční instrument | Předání vypořádání | Přednostní (prioritní) akcie | Převis | Princip poměrného krácení | Priorita cenová | Cenová hladina | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Prošlá platnost | Regionální průmyslové výzkumy | Tržby | Zaměstnanost | Registrovaný cenný papír | QE | Světové ekonomiky | Western Union | WebTrader | Miliardář | Bohatý | eBook | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Intraday trading | Reverse order | Rollover (swap) | Stop Loss (SL) | Kontraktní měsíc | Volby | Rozhovor | Úspěšný trader | Úspěšný investor | E-mini | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Velcí hráči | Burze | Podvědomí | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Commodity trading | Currencies | Currency | Investment | Online forex | Online forex trading | Traders | Zlatý standard | Aramco | Rhodium | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Again Capital | Jackson Hole | KPMG | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | ANZ | SaxoTrader | Baker Hughes | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Ole Hansen | Barrick Gold | Sója | Reporty | Fat finger | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Fundamentální pohled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | BMW | Tomáš Kadeřávek | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Mobile trader | Jak investovat do komodit | Vývoj akciového indexu | Renminbi | Finančníci | Velcí obchodníci | Futures euro FX | Futures euro | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Online webináře | Earnings | Linie podpory | Jak zhodnotit své peníze | Henry Hub | KBC | BlackRock | Obchodník s komoditami | Londýn - ICE | New York - Nymex | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Úspěšný obchod | Sázet | Cena kontraktu | Americké trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Kontrakty CFD | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Golden Gate CZ | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Sázení | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Akcie těžařských společností | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Obchodování měnových párů | Cenné kovy | Investiční bankéř | Broker Trust | Pavel Kohout | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Zprávy a analýzy | Akce centrálních bank | Algoritmus | Styl obchodování | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Dostatek hotovosti | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Index AEX | DAX30 | Specifika kontraktu | Specifikace kontraktu | TradingView | Země OPEC | Derivátový produkt | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Sinopec | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Tradiční měny | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Obilniny | Úvěrové krize | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Finance Magnates | LeapRate | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Poptávka investorů | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Spotová volatilita | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Predikce | Průzkum | Graf ropy | Začínající obchodník | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Měnová politika ECB | Měny emerging markets | Firemní zisky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Návratnost investice | Oslabování dolaru | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Mikro loty | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodovaný fond | Bitfinex | Business Insider | Globtrex | SIRIX | SIRIX WebTrader | Tablet Trader | IHS Markit | Devizy | Morningstar | SaxoTraderGO | Jihokorejské akcie | Forexový broker | ex | Akcie firem | Purple Trading | Makléřské firmy | Investiční aktiva | Bitstamp | Rystad Energy | Tržní kapitalizace společnosti | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Bitcoinový fond | BBVA | Andrea Unger | Zahraniční forex | ADS Securities | Coverdeal Holdings Limited | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Cena palladia | Vydělávat peníze | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | René Remšík | Poziční trading | Investování na finančních trzích | Breakout Trader | IvoryOption | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Ochrana financí | Coinbase | BitMEX | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Cena hliníku | Akcie Tesly | Index volatility CBOE | Jack Schwager | Bitcoinové burzy | Palladium | Podnikové dluhopisy | Obchodování indexů | Investování do kryptoměn | Technologie blockchain | Jak obchodovat komodity | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | Obchodování kryptoměny | BTC/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | BTCUSD | Investiční nástroj | Burzovní trhy | Monero | Crown | Bitcoinové futures | BCH | LTC | ETH | ETC | XRP | Kontrakty na bitcoin | Obchodování s kontrakty | GDAX | Investice do bitcoinu | iShares Gold Trust (IAU) | SPDR Gold Shares (GLD) | Ropné měny | Mineři | Akciové obchody | Fincentrum | XBT | Hard fork | Inteligentní investor | Binance | Kryptoměna ethereum | NEST | Lightning Network | ESMA | Robinhood | Zákaz binárních opcí | Bitcoin Cash (BCH) | Litecoin (LTC) | Estee Lauder | Investice do kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Chytré kontrakty | Vitalik Buterin | Investice do lithia | Investovat do palladia | Burzy kryptoměn | Jak fungují akcie | Možnost diverzifikace | BTC/EUR | Online kasina | Snížení finanční páky | CFD na kryptoměny | Tržní očekávání | Forexový trading | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | SaxoTraderPRO | Pacific Sunrise UK Ltd | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | R Trader | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Zlatý kov | Wood Mackenzie | Forexové páry | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | SaxoTrader GO | Profesionální investoři | Podniky | Asijské akciové trhy | BigOption | Financial Conduct Authority (FCA) | Obchodovat forex | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Graf vývoje | Edison | Full-time trader | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Czech Fund | Živit se obchodováním | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Vývoj těžby ropy | VIX index | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Poskytování investičních služeb | Julius Baer | Trhy v USA | Trh s ropou | Šéf burzy | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Akciové propady | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Vývoj kurzu bitcoinu | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Konzultační společnosti | Obchodní platforma MetaTrader | Nejznámější kryptoměna | Sázka na nejistotu | The Big Short | Steve Carell | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Jiné měny | Daňové reformy | Růst zisků | Prezident Trump | Pohyby na trzích | Akciový propad | Obchodované fondy | Fondy ETF | Veřejný dluh | Bankomaty | Ceny kryptoměn | Hodnota indexu | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Transakční poplatky | Majetek | Zájem o dluhopisy | Výhodně investovat | Klasické peníze | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Australské akcie | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Profesionální trader | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Ceny zemního plynu | Investice do palladia | Palladiové akcie | Platformy pro obchodování | Mt. Gox | Obchodovat komodity | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Hodnotové investování | Swiss Capital Invest | Obchodníci s kryptoměnami | Vysoké zhodnocení | Market alert | Konopné akcie | Investice do marihuany | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Technická situace | Obchodujte ropu | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Micro futures | Nasdaq100 | Cena pohonných hmot | Čínské fondy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Jak na obchodování | Infineon | AMS | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Vysoké zhodnocení kapitálu | Chainalysis | Oživení světové ekonomiky | Propad ropy | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | Začít obchodovat | Charlie Lee | iFX | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Byznys plán | NATGAS | CoinShares | Indigo Trader | Volný čas | Blockchainové akcie | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | GBTC | Maržový účet | Coffee | Napětí na trzích | Ochrana před záporným zůstatkem | Uranové akcie | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | NQ100 | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Velcí spekulanti | Akcie týdne | Komoditní obchody | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | MDAX | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Stříbrné mince | Gram zlata | US500 | Saudi Aramco | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Finanční situace | UCITS | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Snížení daní | Přístup k investování | iShares | Energetické firmy | Investování na Forexu | Vyzkoušet si trading | ESG | Ceny palladia | Karel Gott | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Akcie Anglo American Platinum | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Společnost Deutsche Börse | Profesionální obchodníci | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Ochrana před inflací | Zlaté ETF | Zerohedge | Kakao | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Cena akcie | Sestavování portfolia | Nová měna | Největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | NYBOT | Tisk nových dolarů | Mnoho ziskových obchodů | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Huawei | S&P 500 Index | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Propad ceny akcií | Ceny benzínu | Hongkong | AEX index | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | LNG | Indigo | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | RPSN | Cennější než zlato | Jak začít investovat | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Těžba v USA | Supreme Edition | UCITS ETF | Mohammed Barkindo | OPEC Mohammed Barkindo | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Předseda představenstva | Slušné zisky | Trader 2.0 | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | MKR | BAT | Pfizer | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | 4G | BAKKT | WTI CFD | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Vývoj počtu vrtných souprav | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Volný obchod | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | All Time High | Chris Larsen | Jed McCaleb | dApps | PoW | Global Times | Guvernér polské centrální banky | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Legislativa | Trendová linie | Administrativa prezidenta | Vicepremiér | Kalendář událostí | Billions | 5G | Finanční rezervy | FT | Evropští investoři | Domácí poptávka | Dvojité dno | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Wall Street Warriors | Vzestup peněz | Vlk z Wall Street | Záměna | Trading Places | Enron: The Smartest Guys in the Room | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Outsider | Team Spirit | | Život Warrena Buffetta | Becoming Warren Buffett | Konkurenti | Glengarry Glen Ross | The Wall Street Code | Banking On Bitcoin | Den před krizí | Betting on Zero | Boiler Room | Rogue Trader | Velká krize | Too Big to Fail | Wall Street: Peníze nikdy nespí | Peníze nikdy nespí | Money Never Sleeps | Barbaři za branou | Barbarians at the Gate | Floored | Chasing Madoff | Quicksilver | DJI30 | Financovat | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | 4GLD | Xetra Gold | Průmysl | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | CBDC | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | ABC | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Být trpělivý | Velikost pozice | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Běžný investor | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Breaking | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Soukromý sektor | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Růst amerických akcií | Kontrakty na sójové boby | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Newmont Mining | Společnost Huawei | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Goldcorp | Zahájení obchodování | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | InterContinental | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Americké centrální banky | Nižší likvidita | Šperky | Nabídka a poptávka | Automobil | Regulátoři | xStation5 | Bankovní vklady | MasterCard | Nejbližší support | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Oživení inflace | Analytik Broker Consulting | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Cena bavlny | Stratég | Hlavní akciové indexy | Demokratické strany | Index šanghajské burzy | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | US100 | Wirecard | Pozitivní zpráva | Singapur | Obchodní podmínky | Ziskovost | Hospodaření | Údaje ministerstva | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Teherán | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Commodity index | Celsius Network | Alex Mashinsky | Inovace | Stoupající trend | Americké dolary | Net-long pozice | Net-long | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Analýza společnosti | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Aaoption | CFDStocks | Pacific Sunrise UK | Benedict Morris | BMBOption | Log Trading Capital Ltd | Wirestech Limited | Binarynvest | Brevan Invest | Kasuar Ventures Ltd | Capital Epargne | City Bank CFD | Comex Partners | Edgedale Finance | Gold Horizen Ltd | Finances Capital | Financial Futures Ltd | Digifirst Hungary Kft | FMTrader | Terapad Services Ltd | Arya Group Ltd | Arianus Marketing Ltd | London Global Markets | Markets Central Investment | OptionXchange | Globe & co Ltd | Sterling Consultancy Options | SC-Options | Owpremium | Swiss Capitalinvest | Atlasreference Unipessoal LDA | Sezónnost | Budoucnost | ProfitLevel | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Ropa typu Brent | Poradenství | Spotřební koš | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Tuzemská inflace | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Fork | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | SAP | Stažení platformy | Americké akcie dnes | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nájmy | Britské společnosti | Ceny energií | Denní volatilita | Parabolický vývoj | Krach | Digitální komunikace | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Vlastní digitální měny | Kapitalizácia | Google | WhatsApp | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Šíření koronaviru | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Situace okolo koronaviru | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Starbucks | Společnost Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Přijmout ztrátu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Lukáš Baloga | SBUX | Éra digitálních měn | Akcie v roce 2020 | Akcie Norilsk Nickel | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Pesimismus | Čínská vláda | Pokles akcií Tesly | ETH/BTC | Dopady koronaviru | BP | Fresenius Medical | FME | Převody peněz | Běžní investoři | Adidas | Vakcína na koronavirus | Taleb | SEC | Rozhodování | Rolování kontraktů | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Formace technické analýzy | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | London School of Economics | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | China Railway International Group | Tsingshan Holding | GEM | Zhejiang Huayou Cobalt | Economic Intelligence Unit | Nick Marro | Čínský program | Program nové Hedvábné stezky | Nové obchodní příležitosti | PMI ze sektoru služeb | Prudký propad | Pokles na trzích | Společnost CME Group | Střední podniky | Coverdeal Holdings | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Obchodní myšlenky | Fungování finančních trhů | Cestovní kanceláře | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Mzda | Guru | Výkyvy | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Cenová válka | Překoupenost | VOLX | Obchodovat volatilitu | WP | Cenové války | Restrikce | Vysoká rizika | Nervozita kapitálových trhů | Vývoj na trhu | Index australské akciové burzy | Australské akciové burzy | Brokeři z ProfitLevel | Výsledný zisk | Obchodník na trzích | Pokles Tesly | Zákaz cestování | Technická recese | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Spekulace na pokles cen | Royal Dutch Shell (RDSA) | Index strachu VIX | Bankovky | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Buy the dip | Medvědí trend | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Největší pády | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Ukazatel amerických burz | Klíčový ukazatel | Největší propad | Ukazatel rozkolísanosti | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Panika na světových trzích | Strach a panika | Propad koruny | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Panikařící světové trhy | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Poměr cen | Šíření viru | Stimul | FESE | Burzy cenných papírů z celé Evropy | Burzy cenných papírů | Členové FESE | Regulatorní dopady | Smluvní aspekty | Regulované akciové trhy | Vedlejší účinky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Globální šíření viru | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Historický pád cen ropy | Pád cen ropy | Historický pád cen | Aktuální situace | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Dolar zpevňuje | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Další pokles | Algoritmy | Koronavirová krize | Senátorka | Kongres | LinkedIn | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Páka | Fundament | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Německý akciový index | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tým Admiral Markets | Anomálie na trhu | Anomálie | Porovnání vývoje | Zlaté rafinérie | Ceny zlata na spotovém a futures trhu | Tomáš Raputa | Držitelé ETF | Vnímání rizika | Kupující fyzického zlata | Zpracovatelé surového zlata | Graf dne | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | KNF | Allianz | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Micro kontrakty | Kontrakty na futures | Výhody obchodování | Živobytí | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Akcie Norlisk Nickel | Akcie Norlisk Nickel (NILSY) | NILSY | Norlisk Nickel | Akcie Anglo American Platinum (AMS) | Anglo American Platinum | Anglo American Platinum (AMS) | Norlisk Nickel (NILSY) | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Vzdělávací materiály | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | British Airways | Saúdové | Závislost | Práce | Otázka za miliony | Koronakrize | Zelené energie | Swapové body | Podíl na trhu | FAO | Údaje | Skupina OPEC | Mexiko | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Ropný průmysl | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Cushing | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Situace na ropě | Lukáš Vokel | Prezident Vladimir Putin | Menší poptávka | Big Short | Ministři | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní měnové páry | Životní styl | Španělé | Nadprodukce | Snížení produkce | Hackerský útok | Výpadky | FANG | IMF | Delaware | Více peněz | WisdomTree | Index US500 | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Rollyield | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Bankovní vzdělání | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Program pomoci | Uzavření trhů | Strategy Provider | Portfolio manageři | Poskytovatelé signálů | Investiční manažer | Commodity trading advisor | Commodity Trading Advisor (CTA) | National Futures Association (NFA) | Privátní fondy | Způsobilí k obchodování | Managed futures | Ověřená historie | Fantastické zhodnocení | Ověřené výsledky | Zhodnocování peněz | Vydělávání na finančních trzích | Dosahovat stabilních zisků | Fantastické zhodnocení kapitálu | Zhodnocování peněz na finančních trzích | Výsledky traderů | Vydělávat na finančních trzích | Dlouhodobě vydělávat | Obchodování klientských peněz | Koronavirus a finanční trhy | Struktura kontraktů | Nákup ropy WTI | Nákup ropy | Ceny ropných kontraktů | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Blízkovýchodní monarchie | Výprodejová cena | Američtí těžaři | Výsledky investičních fondů | Obchodovat ropu | Konec cenové války | Dopad cenové války | CFD na futures | CFD na ropu | Futures fyzickým doručením | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | Michael McCarthy | CMC | Cena americké ropy | SaxoStrats | CLK0 | UCO | USO | CLM0 | Červnový kontrakt | Vysoké contango | Procentuální zhodnocení kapitálu | Zhodnocení kapitálu obyčejných traderů | Propad ceny ropy | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Cushing v Oklahomě | Mimořádný rollover | Nabídka ropy | Gaurav Sharma | Majitel burzy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Historické snížení těžby | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Finanční pomoc | Situace na trhu s ropou | Mimořádná situace | CFD kontrakty XTB | ETF USO | Cenové pohyby | Abnormální cenové pohyby | Tržní likvidity | Super contango | Aktivní kontrakt | Expirace kontraktu | Kontraktní měsíce | Následující kontraktní měsíce | Fond USO | Poptávka po pohonných hmotách | Kontrakty XTB | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | Investiční tituly | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | WEI | Nové zakázky | Joe Biden | Kelly Loeffler | Nové investiční nástroje | Regulační rámec | Budoucnost kryptoměn | Největší směnárny | Největší směnárny a burzy | Obrovské společnosti | DDoS útoky | Grayscale | Zvyšující se likvidita | Lucembursko | Rozhovory s EU | Data z trhu práce | Americká obchdoní bilance | S&P Case-Shiller index | Burza CME | Očekávané výsledky | Seznam brokerů | Cenový propad | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Bitcoin dnes | 737 MAX | Sazba Fedu | Prudké pohyby | Shell | Výsledky za Q4 | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Čistá ztráta | ETF vs. CFD | Nevýhody komodit | Fondy obchodované na burze | Aktivní obchodování | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Federal Reserve | Cena ropných benchmarků | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Turistika | Dlouhodobý trend | ETN | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Zdražení ropy | Generovat zisk | Skladování ropy | Hugo | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | ONE | Merck | Potlačovaná poptávka | Čínské letecké společnosti | Cestování do zahraničí | Čínští turisté | Auta | Dopad na cenu | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | We-trade | Digitální revoluce v bankovnictví | Digitální revoluce | Revoluce v bankovnictví | Klienti ČSOB | Záporné ceny ropy | Negativní hodnoty | Záporné ceny | Brent.i | CL.i | CL | Spekulovat | Spekulovat na záporné ceny | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Společnost Moderna | MRNA.US | Němečtí investoři | Marek Brávník | Zhodnotit své peníze | Vakcíny na koronavirus | Omezení produkce | PMI v eurozóně | Canberra | The Ascent of Money | Inside Job | The Wolf of Wall Street | Enron | Quants | America Psycho | The Corporation | The China Hustle | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Výše kapitálu | Douwe Egberts | Jacobs | Pickwick | JDE | Společnost JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | Průraz | Senseo | Rozhodnutí FOMC | Soubor pravidel | Výrobní PMI | Prodloužení těžebních škrtů | Pozitivní sentiment | Emoce v tradingu | Gambling | Obchodovaný objem | Vedení společnosti | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Akcie AMD | Riot Blockchain | Berlín | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | ETH 2.0 | Nepřipravenost | Neočekávaná událost | OCBC | Hodnota drahých kovů | Vladimír Růžička | Období krize | Světové indexy | Oklahoma | Nestlé | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Rostoucí trend | Markus Braun | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Správce aktiv | Definice CTA | Infekce Covid | Cardano | Vyšší daně | Společnost Wirecard | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Nízké sazby | Paretova analýza | Analýza v tradingu | Paretův princip | Paretovo pravidlo | Výkyvy cen | Velké investice | Ziskové marže | Letecký průmysl | Úroda | Jasný signál | MAM | Michal Lukáč | E.ON | Tolerance rizika | Podíl Evropy | Podíl Evropy na výrobě aut | KPMG Global Automotive Executive Survey | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | KLM | Zájem o investování | NEXO | Úspěchy | Ocenění | Šance | SAE | Růst tržeb | Investice do robotiky | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Ethereum 2.0 | Malé ztráty | Kolísání cen | Růst poptávky po ropě | The World Cup Trading Championships | Šampion v tradingu | Dlouhodobé výsledky | Výsledky a úspěšnost | Zhodnocení kapitálu na finančních trzích | Společnost XTB | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Barrick Gold (ABX) | Exchange Traded Commodity | Vývoj 5letých inflačních očekávání | John Kilduff | DeFi | Staking | Vepřové maso | Royal Gold | Bitcoin vs. zlato | Důvěra | Správci fondů | Správci investičních fondů | Výzkumy | Indonésie | Slábnoucí dolar | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Obchodní hodiny | Prezidentské volby USA | Capital Com | Capital.com | Rystad | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Zvýšení daní | Analýza ceny | Výrobní sektor | Venezuela | Průměrné mzdy | LEND | YFI | DIA | CRV | Přístup na burzu | Decentralizované finance | Trh s decentralizovanými financemi | Micro E-mini | Micro E-mini opce | E-mini opce | Micro E-mini futures | E-mini futures | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Inspirace | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | VOW3 | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Robusta | Arabica | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Společnost Cisco | Elektromobily | Politici | Ursula von der Leyen | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | 5G technologie | Technologie od Nokie | 5G technologie od Nokie | BT Group | Společnost BT Group | BT Group technologie | Snížit emise | Biden | USA Joe Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Michal Valentík | Delivery Hero | Nejvýraznější růst | Capital Com (UK) Limited | Měnový fond | Stresové situace | AEX | Americké měny | iPhone | Výkon společností | Pohádkové jmění | Chování ceny | Concho | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Newmont | Intel | ALV | Futures a opce | Futures na ropu | Technologické tituly | XOM | CVX | Tržní výhled | Výsledky voleb | Klesající dolar | Pfizer/BioNTech | MCD | Vakcína Pfizer | Společnost Pfizer | Broker XTB | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Týdenní tržní výhled | MRNA | Producent ropy | Vývoj Etherea | Praktické tipy | Výdělky | Proražení | Nio | Investice do vody | AQUA | KSB | GameStop | Index DAX 30 | Historie indexu DAX | Opce na DAX | ETF na DAX | CFD na DAX | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Deutche Wohnen | Beiersdorf | Continental | MTU Aero Engines AG | MTU Aero Engines | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Futures prostřednictvím CFD | Proč vznikly futures? | Co to jsou futures? | Proč investovat | Očkování | NBP | Ziskový forex | Účinnosti vakcín | IPO společnosti | Mutace viru | Očkování proti covidu-19 | Uzavírání ekonomiky | Boeing 737 Max | Makléřská firma | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Emise dluhopisů | Peer-to-peer | Pokles zásob | Počasí | Atraktivita zlata | Růst ceny | Zvýšení těžby | Modrá vlna | Jon Osnoff | ADA | Cardano (ADA) | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Silné oživení | Brands | Zdravotní péče | Shopify | Zoom Video | Firma Boeing | Nové restrikce | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Acacia Communications | Velikost obchodu | CARA | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | Macrotrends | Očkování proti covidu | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Spekulovat na pokles cen | Thomas Peterffy | Mark Cuban | Účinnost vakcíny | Retailoví investoři | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Růst ceny Bitcoinu | Automobilka Tesla | Oznámení Tesly | BlockTower | Michael Bucella | BlockTower Michael Bucella | Investment Institute | Ben Powell | BlackRock Ben Powell | Příliv investic do kryptoměnových fondů | CME v Chicagu | Objem kryptoaktiv | Investice do kryptoměnových fondů | Supercyklus | Předpověď ceny | Blockchainy | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Trojitý vrchol | Růst produktivity | Pozice spekulantů | AIG | Americká pojišťovna | Negativní vývoj | Zásoby plynu | Air | Celosvětová poptávka | Čisté krátké pozice | Investování do Bitcoinu | Nabídka kryptoměn | Informace o kryptoměnách | Akcie Boeing | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Admirals | Omezení rizika | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb | Bethesdy | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | AstraZeneca Covid-19 | AstraZeneca Covid-19 vakcína | Covid-19 vakcína | Zastavení vakcíny AstraZeneca | Zastavení vakcíny | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Fundamentální úrovně | Ropné futures | Short obchody | Slabost koruny | Síla amerického dolaru | Kurzotvorné události | Vývoj objemu depozit | Příběh akcií Gamestop | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Louise Dicksonová | Platební prostředek | Suezský průplav | Platformy xStation | Výhled Saxo Bank | Sýrie | Pohyb ceny | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Akcie Boeing (BA) | Jak obchodovat drahé kovy | Trading s CFD | Obchodovat CFD | Hotovostní pozice | CoinGecko | EDF | Umění | Najlepší brokeri | Najlepší brokeri v SR | Broker Purple Trading | Prudký růst cen | Společnost X-Trade Brokers | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Ochrana proti inflaci | Xilinx | Ceny ropy Brent | Předpověď ceny etherea | Ceny Etherea | ETH CFD | Analýza ceny Etherea | Předpovědi ceny | Ceny ETH | Předpovědi ceny ETH | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Dluhový strop | Francouzská společnost | Interactive Brokers Group | Saxo Group | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Meziroční růst cen v USA | Vývoj ceny emisních povolenek | Vývoj ceny elektřiny | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Pád bitcoinu | Riziko ztráty | Těžaři | Akcie McDonald’s | Oslabení | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Kávové futures | Kávový trh | Historie kávy | Kávového ETF | Investice do kávového ETF | Akcie JDE Peet’s | Akcie JDE Peet’s (JDEP) | JDEP | JDE Peet’s (JDEP) | Akcie Tata Coffee | Akcie Tata Coffee (TATACOFFEE) | TATACOFFEE | Tata Coffee (TATACOFFEE) | J.M.Smucker Co. | Restaurant Brands International Inc | Luckin Coffee | Farmer Brothers Company | Whitewave Foods Company | Tata Coffee | Dunkin Brands Group | Poptávka USA | Návrat poptávky | Elektrárny na biomasu | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Nedostatkové čipy | Vývoj průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Problém vysokého růstu cen | Inflace dovážená do Česka | Kontrakty ropy | Dlouhodobé obchody | Přístup k riziku | Nayib Bukele | Zájem o komodity | Hyperinflační scénáře | Salvador | IB | Interactive Brokers Group (IB) | IB Thomas Peterffy | Plány | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Taproot | Dekarbonizace | Prodej | Hodně peněz | Mali | Další kryptoměny | Schůzce FOMC | Jak profitovat | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Nákup futures | Futures na samotnou elektřinu | Cena akcie ČEZ | UBI | Rizika CBDC | Paradox | Malajsie | Nicholas Taleb | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Proč investovat do kryptoměn | Co jsou CFD kontrakty? | Zajištění zisků | Omezení ztrát | Minimální velikost obchodu | Možnost spekulovat na pokles cen | Kryptoměny CFD | Kryptoměny CFD u XTB | CFD u XTB | Demo účet zdarma | Demo účet zdarma u XTB | Tržní analýzy | Zprávy z trhu a tržní analýzy | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Zemědělské suroviny | Spojené arabské emiráty | Hliník | Sada dat | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | UST | Americký trh | Mutace delta | Globální ceny | Odvětví | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Varianta delta | Globální prodej | Chování | Dodávky ruského plynu | Ósacká komoditní burza | Dojimo | Burza Dojimo | Komoditní burza Dojimo | Kontrakty na rýži | Tokugawa | Povolení obchodu | Japonské ministerstvo zemědělství | Termínové kontrakty na rýži | Bohatství samurajů | Ceny rýže | Rekordní minimum | Dovozní clo | Clo na rýži | Alternativní zemědělství | Dovozní clo na rýži | Takata Corp. | Takata | Společnost Takata | Automobilové součástky | Prezident burzy | Ikko Nakacuka | Dojima | KakaoBank | Internetová banka | Asijské země | Psychologie investování | Token ADA | Platforma Cardano | Prostor pro růst | Tokeny | Výrobní inflace | Analytici banky | SXXP | Prodej zlatých slitků | Fyzický kov | Golden Gate CZ Marek Brávník | Papírové kontrakty | Papírové zlato | Certifikáty na nákup | Nákup žlutého kovu | Globální prodej zlatých slitků | Prodej zlatých slitků a mincí | CAPITALS | CFD Funds | Niro Trade | GoldingFX | Golding Financial Limited | Golding Financial | BTCoin Xpress | BTC XPRESS | Exinity UK Ltd | Exinity UK | Forex Crown | Crown Business Finance Limited | Crown Business Finance | Intetrader | Intetrader.com | InterTrader Limited | InterTrader | Alpha FXC | BTCoin | Regulované firmy | Klon regulované firmy | Exinity | FXC | Ranní glosa | Společnosti | Dna | Hurikán Ida | Bitcoinové peněženky | Evergrande | Uhlí | Situace v Mexickém zálivu | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Solana | Smart kontrakty | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Anders Nysteen | GEO Group
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Kontinuální režim
KontoFX
Kontraindikátor SSI
Kontrakce
Kontrakt
Kontrakt na bitcoin
Kontrakt na ropu Brent
Kontrakt na WTI
Kontraktní měsíc
Kontraktní měsíce

Následující klíčová slova

Kontrakty CFD
Kontrakty na bitcoin
Kontrakty na futures
Kontrakty na ropu
Kontrakty na ropu WTI
Kontrakty na rýži
Kontrakty na sójové boby
Kontrakty ropy
Kontrakty XTB
Kontrakt zemního plynu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít