Čtvrtek 18. duben 2024 19:59
reklama
FTMO král
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster

Snížení schodku

img

V březnu se deficit rozpočtu neprohloubil, schodek za Q1 dosáhl 105 mld. CZK

02.04.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního března se schodkem 105 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 61,2 mld. CZK mělčí, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst byl totiž v letošním prvním čtvrtletí patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku. Meziroční pokles výdajů odráží hlavně loňskou vysokou srovnávací základnu danou výplatou mimořádné pomoci domácnostem a firmám v souvislosti s vysokými cenami energií.
img

Graf dne - JAP225 (21.03.2024)

21.03.2024 Japonský index Nikkei 225 dnes posílil o více než 2,00 % a potvrdil překonání rekordní úrovně 40 000 bodů. Index zaznamenal již sedmou růstovou seanci v řadě, když nashromáždil nárůst o více než 6,00 %. Růst následuje po dobrém týdnu na Wall Street a rozhodnutích japonské centrální banky (BoJ) a včerejšího zasedání Federálního rezervního systému, které investoři přijali pozitivně. Dnes byly rovněž zveřejněny údaje o PMI a obchodní bilance Japonska:
img

Ranní shrnutí (21.03.2024)

21.03.2024 Indexy na Wall Street po rozhodnutí Fedu a konferenci jeho předsedy Jeroma Powella uzavřely na rekordních úrovních. Index S&P 500 posílil o 0,90 % na 5225 bodů a Nasdaq 100 vzrostl o 1,15 % na 18225 bodů.
img

Deficit státního rozpočtu v únoru dosáhl 102,5 mld. CZK

01.03.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního února se schodkem 102,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 17,2 mld. CZK mělčí deficit, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy na začátku letošního roku. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst je totiž na začátku roku patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku.
img

Deficit státního rozpočtu v lednu dosáhl 26 mld. CZK

01.02.2024 Státní rozpočet v lednu 2024 hospodařil se schodkem 26 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 19,2 mld. CZK hlubší deficit. Srovnání s loňským rokem je však tentokrát výrazně ovlivněno výdaji na regionální školství, které letos byly na rozdíl od loňského roku realizovány již v lednu, nikoliv v únoru.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

MF: Deficit veřejných financí se letos sníží na 2,2 procenta HDP

25.01.2024 Deficit veřejných financí by se letos měl snížit na 2,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 3,6 procenta HDP. Zadlužení sektoru státních institucí se zvýší na 45,6 procenta HDP z loňských 43,7 procenta HDP, uvádí prognóza, kterou dnes představilo ministerstvo financí. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zdůraznil, že Česko letos přestane být jednou z nejrychleji se zadlužujících zemí Evropské unie.
img

Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK

04.01.2024 Státní rozpočet uzavřel rok 2023 se schodkem 288,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 71,9 mld. CZK mírnější deficit a oproti schváleným 295 mld. CZK pak o 6,5 mld. CZK lepší výsledek. V samotném prosinci se schodek stejně jako v předchozích dvou měsících prohloubil. Stát sice inkasoval druhou zálohu na tzv. windfall tax (WFT) a závěrečnou splátku DPPO, avšak proti tomu v závěru roku tradičně narůstají běžné i kapitálové výdaje. Část z mimořádných výdajů (ve výši zhruba 14 mld. CZK) související s kompenzacemi firem bude vyplacena ještě začátkem letošního roku.
img

Deficit státního rozpočtu na konci listopadu dosáhl 269,1 mld. CZK

01.12.2023 V listopadu se schodek stejně jako v říjnu prohloubil. Stát totiž neinkasoval žádné mimořádné příjmy, které v letošním druhém a třetím čtvrtletí hospodaření výrazně zlepšovaly. V září se jednalo zejména o první zálohu na tzv. windfall tax (WFT), v předchozích měsících pak šlo hlavně o příjmy z EU (Národní plán obnovy), nadstandardní dividendu z ČEZu a vysoké příjmy z DPPO. Listopad tradičně nebývá spojen ani s inkasem daní, které jsou placeny čtvrtletně (např. DPPO). Proti tomu naopak zpravidla v tomto měsíci rostou běžné i kapitálové výdaje. V meziročním srovnání byl listopadový deficit v kumulaci od začátku roku menší o 68 mld. CZK.
img

Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti

17.10.2023 Česká republika se aktuálně řadí mezi země EU s nejnižším tempem růstu HDP. I proto je Vláda ČR nucena hledat prorůstová opatření, která pomohou českou ekonomiku opět nastartovat. Národní ekonomická rada vlády (NERV) i samotná Vláda ČR mezi tato opatření řadí i rychlejší digitalizaci státní správy, efektivnější práci s daty a využívání nových technologií. Nejen to se diskutovalo na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma Může být digitalizace státní správy cestou ke snížení schodku rozpočtu?
img

Dopad navrhovaných změn DPH by měl být mírně protiinflační

26.06.2023 Česká vláda nedávno představila návrh opatření, jejichž cílem je přispět ke zmírnění deficitu veřejných financí. Změny by se měly dotknout i daňového systému. Součástí úsporného balíčku je redukce počtu a úprava výše sazeb DPH. To se pravděpodobně alespoň z části odrazí v cenách dotčeného zboží a služeb, a tedy ve výsledku také v inflaci.
img

V době „před balíčkem“ ministerstvo financí prognózovalo schodek pro příští rok 235 miliard, „po balíčku“ se hovoří minimálně o 270 miliardách. Kde se ztratila úspora skoro 100 miliard, kterou má balíček zajistit?

23.06.2023 Ministerstvo financí v těchto dnech zalévá studený pot. Resort podle všeho již vyčerpal všechen možný schodek legislativně „povolený“ pro letošní rok – deficit státního rozpočtu tedy překonává hodnotu 295 miliard. Vláda tak bude muset novelizovat rozpočtový zákon pro letošní rok. Nejistota a zmatek však obestírají i rozpočet na rok příští. Chaos už houstne natolik, že jej ministerstvu financí vytýkají političtí spojenci – tedy jak prezident Pavel, tak vládní koaliční partneři.
img

Odbory si hrají na „zlého muže“, zřizují stávkový výbor. Vláda by se neměla nechat zastrašit, zároveň ale být svolná k jednání

30.05.2023 Odbory nyní hrozí nejen stávkovou pohotovostí, ale také vytvořením stávkového výboru. O něm rozhodl dnešní sněm Českomoravské konfederace odborových svazů, největší odborářské organizace v Česku. Odborářům vadí dopad navrženého vládního konsolidačního balíčku zejména na zaměstnance a jejich rodiny a také na důchodce. Jmenují například zavedení nemocenského pojištění nebo zrušení daňového zvýhodnění benefitů či příspěvku na členství v odborech.
img

Vláda riskuje, že balíčkem „naštve úplně všechny“. Připomínkové řízení k němu, které dnes končí, tak má podobu „kejhání potrefených hus“

29.05.2023 Dnes s úderem půlnoci končí připomínkové řízení k navržené legislativě konsolidačního balíčku. Scházejí se tak připomínky jednotlivých ministerstev, krajů a dalších úřadů, asociací a organizací. Jednotlivé subjekty ale především bojují za to, aby navržená opatření nedopadla na ně samotné, ale na někoho jiného. Přitom autoři balíčku se snažili až na některé excesy, aby byl jeho dopad rozložen poměrně rovnoměrně napříč společností.
img

Balíček povede ke snížení rozpočtového schodku na 210 miliard korun v příštím roce a na 160 miliard v roce 2025, uvádí vládní návrh zákona k němu. Působí ale chaoticky a vyvolává otázku, zda „to není málo“

23.05.2023 Vládní konsolidační balíček by měl vést ke snížení schodku státního rozpočtu na 210 miliard v příštím roce a na 160 miliard v roce 2025, předpokládá vláda.
img

Vláda bude „luxovat drobné“ a chce snížit schodek o další takřka čtyři miliardy korun, vyplývá z dnes zveřejněných důvodové a předkládací zprávy ke konsolidačnímu balíčku

23.05.2023 Konsolidační balíček vlády má nakonec snížit záporné saldo státního rozpočtu v roce 2024 o 97,8 miliardy korun a za roky 2024 a 2025 pak dohromady o 151 miliard korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných důvodové a předkládací zprávy k návrhu zákona k balíčku. Jedná se o takřka čtyři miliardy výraznější snížení schodku, než jaké vláda dosud avizovala. Dosud totiž vyčíslovala redukci schodku na 94,1 miliardy korun v příštím roce a na 147,5 miliardy korun dohromady v letech 2024 a 2025.
img

Veřejné finance ozdraví hlavně chudnoucí střední třída. Fialova vláda tak ale svůj slib jejich ozdravení splní

22.05.2023 Nová prognóza vývoje českých veřejných financí z pera Evropské komise vyznívá pro Fialovu vládu příznivě. Prognózovaná základní stabilizace veřejných financí ČR ale proběhne z velké části skrze „inflační zdanění“ lidí. Největší tíži inflačního zdanění nese střední vrstva. Tuzemské veřejné finance tak v současnosti neozdravuje ani tak vláda, jako spíše právě střední třída, jež se na rozdíl od nejchudších a nejbohatších musí smířit s opravdu citelným propadem své životní úrovně.
img

Odbory tvrdí, že dopad balíčku na běžnou rodinu bude přes 100 tisíc korun ročně, ve skutečnosti to bude spíše 15 tisíc korun. Kam by se jinak ty peníze poděly?

16.05.2023 V Česku je podle dat ČSÚ 4,49 milionu domácností. Celkem 32,5 procenta z nich má alespoň jedno dítě. Tedy takových je 1,46 milionu.
img

Česko už příští rok sníží schodek veřejných financí na úroveň maastrichtského limitu pro přijetí eura, prognózuje Evropská komise. Stalo by se tak poprvé od roku 2019, byl by to úspěch Fialovy vlády

15.05.2023 Česká republika podle Evropské komise už příští rok znatelně pokročí ve stabilizaci svých veřejných financí. Vyplývá to z dnes zveřejněné prognózy Bruselu. Podle ní Česko již v příštím roce stlačí schodek veřejných financí na úroveň rovných tří procent hrubého domácího produktu, a to z letošních předpokládaných 3,6 procenta HDP. Na uzdě, totiž citelně pod průměrem EU tak udrží celkové zadlužení v poměru k HDP a rovněž úrokové platby související s dluhem, které by měly letos i v roce 2024 rovněž zůstat výrazně pod úrovní průměru EU i eurozóny.
img

Inflace by měla klesnout na více než roční minimum, pro stále více expertů je však stále až příliš vysoká. ČNB z ní viní hlavně vládu, ta ovšem už příští rok stlačí schodek pod limit EU

08.05.2023 Meziroční inflace v dubnu dále zpomalila, a to na 13,3 procenta v meziročním vyjádření. Vyplývá to z odhadů českých i zahraničních analytiků, které oslovila agentura Bloomberg. Údaj zveřejní Český statistický úřad tento čtvrtek.
img

Česká národní banka viní z inflace vládní deficity, jenže zároveň ve své dnešní prognóze přiznává, že vláda už příští rok stáhne deficit pohodlně pod úroveň maastrichtského kritéria pro přijetí eura. Vládě to může pomoci vyhrát volby

04.05.2023 Guvernér Česká národní banky z přetrvávajících inflačních rizik viní hlavně vládu, resp. její rozpočtovou politiku. Vláda totiž za čtyři měsíce letoška vytvořila historicky rekordní nominální schodek, rovných 200 miliard korun. Jenže sama ČNB ve své dnes zveřejněné prognóze počítá už pro příští rok s tím, že se vládě pohodlně podaří stáhnout schodek veřejných financí pod tříprocentní úroveň odpovídající příslušnému maastrichtskému kritériu pro přijetí eura. Pokud by se tak stalo, půjde nepochybně o politický triumf vládních stran, neboť by tím vlastně splnily svůj klíčový slib. A mohly by dokonce říkat, že se jim alespoň elementárně podařilo veřejné finance ČR stabilizovat. A vlastně budou mít pravdu.
img

Běžný účet prohloubil svůj schodek

13.01.2023 Běžný účet platební bilance v listopadu prohloubil svůj schodek na -39,30 mld. CZK oproti -34,76 mld. CZK v říjnu. Trhy naopak očekávaly snížení schodku na -26 mld. CZK.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Vláda musí podle Zemana přijmout návrhy ekonomů na daňové změny

26.12.2022 Vláda podle prezidenta Miloše Zemana musí přijmout některé daňové návrhy ekonomů, které se týkají příjmů státního rozpočtu. Deficit státních financí je jedním ze zdrojů inflace, uvedl Zeman ve svém dnešním vánočním poselství ze zámku v Lánech. Inflaci zařadil vedle ruské invaze na Ukrajinu a energetické krize mezi nejvážnější problémy končícího roku 2022.
img

Státní rozpočet má letos našlápnuto ke druhému nejhoršímu výsledku v historii

01.11.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního října hospodařil s deficitem ve výši 286,7 mld. CZK. Oproti loňskému rekordnímu roku je schodek nižší o 48,2 mld. CZK, což je dáno zejména vyššími daňovými příjmy. Deficit státního rozpočtu bude do konce roku dále narůstat, pravděpodobně až ke schváleným 375 mld. CZK.
img

Schodek maloobchodu se snížil

07.10.2022 Maloobchodní tržby v srpnu snížily svůj schodek na -1,7 % meziročně oproti revidovaným -5,1 % v červenci. Trhy očekávaly snížení schodku -4,1 % meziročně.
img

Stanjura škrtal v rozpočtu jen opticky, 14miliardovou „úsporu“ hodil na zdravotní pojišťovny. Prezident Zeman mu to nyní vetem „hodil na hlavu“

08.08.2022 Prezident Miloš Zeman dnes vetoval legislativu zmrazující platby na státní zdravotní pojištěnce. Zmrazení prosadila Fialova vláda v rámci zimního „překopávání“ původního rozpočtu ještě Babišovy vlády.
img

Fialova vláda dnes poprvé začíná připouštět, že by mohla zvýšit daně. Padl by tak stěžejní předvolební slib

22.06.2022 Fialova vláda nyní vůbec poprvé signalizuje, že bude zvyšovat daně. Připouští to opatrně a nepřímo, přes své odborné rádce. I tak jde o významný posun. Jde o doznání, že se jí nedaří nalézt rozpočtové úspory v dostatečném objemu. Stěžejní předvolební slib – ozdravení veřejných financí bez zvyšování daní – se tak nemusí dočkat neplnění.
img

Schodek státního rozpočtu už letos překonal 100 miliard korun. Podle ratingové agentury Standard & Poor’s české veřejné finance ukrajinskou válku zvládnou

02.05.2022 Za první čtyři měsíce letošního roku hospodařila vláda se schodkem mírně přesahujícím 100 miliard korun. Jedná se o jedno z nejhorších dubnových plnění historie novodobé České republiky, přesto je po katastrofálním loňském roce patrné citelné meziroční snížení schodku, o více než 90 miliard korun. Na relativním zlepšení hospodaření státního rozpočtu má největší podíl popandemické nastartování ekonomiky. Loňské první čtyři měsíce roku vážně poznamenaly covidové uzavírky ekonomiky, které snížily daňové inkaso vlády, zatímco si vynutily dodatečné výdaje, například na programy podpory zaměstnanosti.
img

Forex: Tuzemští spotřebitelé jsou opatrní kvůli rostoucí inflaci

05.04.2022 Únorové maloobchodní tržby v Česku ukážou na slabou dynamiku ve světle obav, které tuzemským domácnostem přináší rostoucí inflace. Rychlý růst cen v kombinaci s válkou na Ukrajině se podepisuje na poklesu spotřebitelské důvěry napříč Evropou či Amerikou. Finální březnová PMI z Evropy potvrdí pokles i v případě podnikatelské důvěry, ne ale nijak dramatický. Důvěra podnikatelů v amerických službách dokonce za březen vzrostla. Únorová bilance tamního zahraničního obchodu tradičně trhy zajímat nebude.
img

Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond

19.02.2022 Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, kompletně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun. Mnohdy ale jde spíše jen o optické omezení nebo o omezení, které bude obtížně udržitelné pro příští léta.
img

Prezident Zeman si v kritice rozpočtu sem tam notuje s institucemi typu Mezinárodního měnového fondu. Rušení daňových výjimek má ekonomické opodstatnění, není průchozí sociálně a politicky

18.02.2022 Prezident Miloš Zeman dnes před poslanci hodnotil rozpočet, jejž vláda v rámci běžícího provizoria navrhuje pro letošní rok.
img

Nový rozpočet: vláda upřednostňuje rychlé škrty, i když si tím může popudit nemalou část veřejnosti a usnadnit tak Babišovi cestu na Hrad

18.02.2022 Poslanecká sněmovna dnes projedná a vzhledem k rozložení sil nejspíše také v prvním čtení schválí základní rámec vládního návrhu rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Fialův kabinet tak v porovnání s návrhem ještě Babišovy vlády našel úspory za 76,6 miliardy korun. Zároveň uplatní dodatečné příjmy, celkově odpovídající 62,2 miliardy, které hodlá ze zhruba třetiny, tedy v částce kolem 21 miliard, využít na letošní mimořádné navýšení důchodů, zvýšení příspěvku v souvislosti s růstem cen energií nebo kompenzace pro podnikatele.
img

Vládě hrozí, že v programovém prohlášení v oblasti veřejných financí „honí příliš zajíců naráz“

07.01.2022 Programové prohlášení vlády v ekonomické oblasti týkající se veřejných financí obsahuje řadu spíše obecnějších formulací. Vláda se například zavazuje k „co nejrychlejšímu splnění maastrichtských kritérií“. Bude tedy usilovat především o snížení schodku veřejných financí alespoň na úroveň tří procent HDP. Otázkou však zůstává, jak rychle zamýšlí tohoto cíle dosáhnout.
img

Ekonomika: Fialův správný krok do mlhy

08.11.2021 Koaliční smlouva a vládní programové prohlášení vznikající Fialovy garnitury se v ekonomických bodech vydává často správným směrem, ale krokem méně jistým, než jaký by ideálně měl být. To proto, že řada ekonomicky přínosných cílů je formulována až příliš vágně, ba mlhavě, což otevírá prostor spekulaci, do jaké míry na nich bude nová vláda trvat, nesleví z nich a nesejde z cesty nastoupené správným směrem.
img

Fialova vláda sleví z předvolebních slibů ohledně osekání dluhu, euro rozumně nepřijme

03.11.2021 Uniklé fragmenty programového prohlášení vlády v ekonomické oblasti naznačují, že pravděpodobná Fialova vláda poněkud sleví z razance předvolebních slibů obou koalic, které ji tvoří, a to přímo v klíčové oblasti veřejných financí.
img

Fialovo snížení schodku pod 300 miliard je málo ambiciózní, snížení by mělo být alespoň na 200 miliard. Provizorium takto může být zbytečným rizikem

17.10.2021 Snížení plánovaného schodku ze stávajících necelých 377 miliard korun na méně než 300 miliard korun, které navrhuje pravděpodobný budoucí premiér Petr Fiala, je stále spíše jen symbolickým gestem. Zůstává tak otázkou, zda kvůli němu riskovat rozpočtové provizorium. Během provizoria by totiž v příštím roce vláda hospodařila každý měsíc s dvanáctinou celkových výdajů schválených pro letošní rok, což odpovídá 157 miliardám korun.
img

Snížení schodku na příští rok je jen kosmetickou úpravou, nic neřeší

01.09.2021 Snížení plánovaného schodku na příští rok z 390 na 376,6 miliardy korun představuje pouze kosmetickou změnu. Rozhodně jakkoli zásadněji nezlepšuje vyhlídky českých veřejných na dosažení udržitelné dráhy svého dalšího vývoje. Aby bylo možné hovořit o započetí ozdravování veřejných financí, musel by schodek na příští rok činit nejvýše 200 miliard korun.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Bitcoin | Intervence | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Fitch | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Maďarský forint | Koruna | HDP | Německo | Pražská burza | Polsko | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Sazby | Akcie | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Dividenda | Ekonomika | Euro | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | Insider | Investice | Kapitálový trh | Kurz | MIFID | MMF | Maastrichtská kritéria | Záloha | Měna | Měny | Obchodní bilance | Open | Platební bilance | Rating | Reserve Bank of Australia | Riziko | S&P 500 | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | AUD | ČEZ | Obchodování | Hospodářský růst | Komerční banka | XTB | Indexy | PBOC | Investoři | Fond | EU | Ekonom | Kurz eura | Výsledky | Bohatství | ČSOB | Obchodování s akciemi | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Praxe | Index | Investiční strategie | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | CZK | Česká ekonomika | Členské země Evropské unie | Dolar | Eura | Graf | Guvernér ČNB | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Meziroční inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Prognóza | Rakousko | Reuters | Sázky | Signály | Státní rozpočet | Trh | Vývoj inflace | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Vláda ČR | Tržby | Komise | Volby | Know-how | Sentix | David Marek | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Klid | Futures kontrakty | Základní úrokové sazby | Firmy | Japonský index Nikkei | Agentura Bloomberg | Nervozita | Dnešní obchodování | Propad | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Ethereum | Výhled | Poplatky | Mzdy | Dnešní zprávy | Predikce | Krize | Inflace v Česku | Česká vláda | Příjmy | xStation | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Hlavní ekonom | Očekávání | Daňové změny | Aleš Michl | MiFID II | NEST | Podnikání na kapitálovém trhu | Přijetí eura | Podniky | Forint | Geopolitika | Růst úrokových sazeb | Evropská komise | Veřejný dluh | Nejbohatší lidé | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Bohatí | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Deficit rozpočtu | Finanční situace | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Digitalizace | Střadatelé | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Trinity | Objem | ČSÚ | Růst cen | Studie | Bilance | Co bude | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Průmysl | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | Rozvoj | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Kontrakty | Prohlášení | SZIF | Úroky | Měnové politiky | MasterCard | Bydlení | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Hodnota HDP | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Finální odhad | Poradenství | Vyšší inflace | Veřejné finance | Ukazatele | Nájemné | Ceny energií | Komunikace | Bilance zahraničního obchodu USA | Čínské indexy | Prezident | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Pražské burzy | Změny cen | Pokles | Situace | Důchody | Meziroční růst | Pandemie | Zlepšení | Dovednosti | Výdaje | Daň z příjmu | Prodeje aut | Marek Mora | Hlavy států | Noviny | Slabá čísla | Vývoj | Martin Gürtler | Deficit státního rozpočtu | Brusel | Kabinet | Vyšší úrok | Viceprezident | Spotřebitelé | Historie | MF | Přiznání k dani z příjmu | OSVČ | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Japonský ministr financí | Zahraniční dluh | Babišova vláda | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Růst | Poslanci | Signál | Ekonomiky | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Práce | Údaje | DPH | Únorová bilance zahraničního obchodu | Veřejný sektor | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | NÚKIB | Vedení ČEZ | Úspory | Statistiky | Nejvyšší deficit | Malé podniky | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Evropské indexy | Lucembursko | Cestování | Vývoz | Justice | Zadlužení | Bezpečnost | Členské země | Účet platební bilance | CL | Návrh dividendy | Klíčové oblasti | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Slabá poptávka | Nová prognóza | Národní rozpočtová rada | Nižší DPH | Index Nikkei 225 | Japonský vývoz | Nezaměstnanost v Austrálii | Výplata | Ceny | DPFO | Spotřební daně | Společnost XTB | Životní úroveň | Bohatí lidé | Důvěra | Růst vývozu | Vládní koalice | Snížení DPH | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Vládní koaliční partneři | Koaliční partneři | Odborníci | Zdanění | Prognóza Ministerstva financí | Politici | Česká republika | Měnový fond | Množství peněz | Nařízení | Veřejné finance ČR | Omezování ekonomiky | Výdělky | TABAK | Zadlužování | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Indexy na Wall Street | Pandemie covidu-19 | xStation 5 | AA | Objednávky | Nárůst objemů | JAP225 | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Plán obnovy | Navýšení důchodů | KOL | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Prodej | Zvyšování daní | Paradox | Prodejci automobilů | Nominální dluh | Technologie | Rekordní schodek | Hlubší deficit | AI | Odvětví | Základní sazby | Rozpočtové příjmy | Funkční období | ASX | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Konfederace | Kompenzace | Sociální demokraté | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Nová vláda | Minulá výkonnost | Energetické krize | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rozpočtové schodky | Fialova vláda | Společnost | TIM | Zveřejnění zprávy | | Rostoucí inflace | Spotřebitelské inflace | Jaromír Gec | Základní sazba | Válka na Ukrajině | Digitální ekonomiky | Základní úrok | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Invaze | Úrokové platby | Cizoměnový dluh | Verbální intervence | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Petr Fiala | Vlastnictví | Vzestupný trend | Přijetí | Snížení inflace | Marketingová komunikace | Centrum | Prognóza vývoje | Mobilní aplikace | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Windfall tax | Vyspělé země | Náměstek ministra financí | Akcie technologických společností | Pokles nezaměstnanosti | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | CZ | Mimořádné daně | Schodek veřejných financí | Střední třída | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Český kapitálový trh | Reálné spotřeby domácností | Prezident Pavel | Nejvyšší inflace | Obnovitelné zdroje | Ženy | Pevné nervy | ČNB Aleš Michl | Rychlost | Silná poptávka | Místní rozvoj | Poptávka v Číně | Vysoké příjmy | Daně z nemovitosti | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Vice | Mimořádná inflace | Úsporný balíček | Obsluha státního dluhu | Zdroje energie | Obnovitelné zdroje energie | Ivan Bartoš | Aleš Rod | Jakub Holub | IBM Consulting | NCEE IBM Consulting | Lukáš Kintr | Katarina Kakalíková | ProCent | Japonský index | Valorizace | Australský dolar (AUD) | Dolar (AUD) | Pozitivní výhled
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Snížení odměn za těžbu nových mincí
Snížení počtu obchodů
Snížení poptávky
Snížení produkce
Snížení produkce ropy
Snížení průmyslové aktivity
Snížení ratingu
Snížení ratingu USA
Snížení rizika
Snížení sazeb

Následující klíčová slova

Snížení spotřební daně
Snížení spotřeby
Snížení spotřeby plynu
Snížení státních výdajů
Snížení stresu
Snížení tempa růstu úrokových sazeb
Snížení těžby
Snížení těžby hlavními producenty
Snížení těžby ropy
Snížení těžby skupinou OPEC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít