Čtvrtek 13. květen 2021 11:36
reklama
Capital.com
reklama
XTB forum 2021
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Ropný kartel

img

Indie bude poptávat méně ropy, OPEC plánuje zvyšovat těžbu

06.04.2021 Minulý týden proběhlo klíčové zasedání ropného kartelu OPEC+, kde se členové spolu se svými spojenci dohodli na postupném zvyšování ropné produkce. To může být pro trh v následujících měsících složité, jelikož koronavirus v některých krajinách stále nepovolil ekonomikám výraznější expanzi a poptávka po komoditě se tak neobnovuje příliš rychlým tempem. Indie již požádala Saudskou Arábii o nižší dodávky a ropa americká WTI oslabuje pod 60 dolarů za barel.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.2.2020)

26.02.2021 Včerejší seance zesílila tlak na akciové trhy po celém světě. Výprodej se tak odklonil od technologií a zasažený je nyní celý trh. Nejhorší obchodní seanci od října má za sebou technologický index Nasdaq. Důvodem byly opět rostoucí výnosy z amerických dluhopisů. Americký dolar využil nervozity a sbírá od včerejška zisky.
img

Tvrdá zima v USA dostává ropu nad 60 dolarů

17.02.2021 Produkce ropy ve Spojených státech je za poslední týdny pod velmi silným tlakem, což dodává její ceně dodatečné sebevědomí k pokračování v růstu. Produkce v některých částech Texasu klesla až o 70 %, což dostává paradoxně do převisu globální poptávku, která je sice výrazně nižší, než před začátkem pandemie minulý rok, ale s produkčními škrty ze strany ropného kartelu OPEC+ jde o novodobou realitu na trhu.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata za rok pandemie stoupla o 14 procent, zdražila i ropa

16.02.2021 Za rok od vypuknutí pandemie koronaviru cena zlata stoupla o více než 14 procent, stříbro zdražilo o 53 procent. Výrazněji vzrostla i cena dalších kovů, například mědi téměř o polovinu. Cena ropy se po propadu v některých případech až do záporných hodnot nakonec zvýšila až o 13 procent. Vyplývá to z dat tuzemských obchodníků.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku sestupují

11.02.2021 Ceny ropy dnes přerušily nejdéle trvající období růstu za dva roky a klesají. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) i Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes uvedly, že kvůli obnovení omezení, která mají zabránit šíření nemoci covid-19, a novým variantám koronaviru se zhoršuje výhled na rychlé oživení poptávky.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli růstu počtu nakažených covidem-19 klesají

14.01.2021 Ceny ropy dnes převážně klesají. Růst počtu nově nakažených covidem-19 v Evropě a nová omezení v Číně obnovily obavy o další vývoj globální poptávky po ropě. Tyto obavy zastínily i příznivé zprávy o čínském dovozu a zásobách v USA.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Ropa výrazně zdražuje. Čeká se, že OPEC+ prodlouží snížení těžby

02.12.2020 Ropa výrazně zdražuje. Cena severomořské ropy Brent i americké lehké ropy WTI dnes stoupla o více než dolar. Odborníci očekávají, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci udrží i po nástupu ledna omezení těžby.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli odložení jednání OPEC+ klesají

01.12.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investoři čekají na další dohodu o těžbě mezi Organizací zemí vyvážejících ropu a jejími spojenci. Formální jednání o tom, zda skupina od ledna zvýší svoji těžbu, bylo dnes odloženo a uskuteční se zřejmě ve čtvrtek.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a hurikánu Sally rostou

16.09.2020 Ceny ropy dnes rostou o více než tři procenta. Přispěl k tomu nečekaný pokles zásob ropy ve Spojených státech a hurikán Sally, kvůli kterému byla přerušena část těžby v Mexickém zálivu.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám z vývoje poptávky

18.08.2020 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám investorů ohledně vývoje poptávky. Jejich výraznějšímu propadu nicméně braní informace o tom, že skupina OPEC+ v červenci téměř plně dodržovala dohodu o omezení dodávek suroviny na trh.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ceny ropy zpevňují, za měsíc směřují díky slabému dolaru k zisku

31.07.2020 Ceny ropy dnes zpevňují. Za celý měsíc směřují k zisku, těží z poklesu dolaru. Americká měna oslabuje kvůli obavám, že nárůst nakažených koronavirem ve Spojených státech zpomalí hospodářskou obnovu země.
C:\fakepath\Ropa8.png

Komodity: Ceny ropy výrazně oslabují kvůli nárůstu nakažených koronavirem

30.07.2020 Ceny ropy dnes výrazně oslabují. Přispívají k tomu obavy, že nárůst nově nakažených koronavirem ohrozí zotavení poptávky po této surovině. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se též od srpna chystají zvýšit těžbu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC a jeho spojenci od srpna zmírní redukci těžby ropy

16.07.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci od srpna zmírní dohodnuté snížení těžby ropy, protože světová ekonomika začíná pomalu oživovat z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Uvedl to včera podle agentury Reuters saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, v USA stouply její zásoby a poptávka je nízká

06.05.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Nárůst zásob ve Spojených státech a přetrvávající pokles poptávky na trhu převážily nad optimismem, že uvolňování karanténních opatření povede k oživení poptávky po surovině.
img

Ceny ropy se zahájením platnosti dohody OPEC+ téměř nemění

02.05.2020  Ceny ropy se po prudkém čtvrtečním růstu včera pohybovaly v blízkosti závěru z předchozího dne. Ropný kartel OPEC a jeho spojenci včera začali snižovat produkci ropy, aby tak vyřešili problém s nadměrnými dodávkami na trhy v době koronavirové krize.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Komodity: Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti pondělního závěru

07.04.2020 Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti závěru z předchozího dne. Na jedné straně je tlačí vzhůru naděje, že se ropný kartel OPEC a jeho spojenci v čele s Ruskem dohodnou na snížení těžby. Na druhé straně se ale analytici obávají, že globální recese způsobená koronavirem bude mnohem horší, než se nyní čeká, což způsobí ještě větší pokles poptávky po ropě.
C:\fakepath\ropa.png

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy

05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.
img

Ropné kohouty se pravděpodobně utáhnou

03.04.2020 „Na ropném trhu jsme svědky nevídané situace, kdy si společně začínají notovat dlouhodobě znesvářené strany. Na společném postupu by se mohl dohodnout kartel OPEC s Ruskem, Spojenými státy, Kanadou a dalšími zeměmi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU

31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
img

Graf dne: Snížení kvót OPEC+ nevyváží očekávaný přebytek ropy na trhu v příštím roce

12.12.2019 Zasedání OPEC+ v minulém týdnu přineslo další snížení těžebních kvót. Ropný kartel se s dalšími přidruženými zeměmi dohodl na poklesu těžby o 500 tisíc barelů denně od začátku nového roku. Dle International Energy Agency ovšem ani toto snížení produkce nepovede k nedostatku suroviny na trhu. IEA očekává přebytek ropy na trhu v příštím roce ve výši 1,2 mil. barelů ropy denně (dle listopadových dat). Se započtením dodatečných kvót OPEC+ by se tak měl pouze snížit na 700 tis. barelů ropy denně. Navíc existují obavy, že ne všichni členové budou nové limity dodržovat. Mezi země, které dosud měly největší problémy s dodržováním stanovených kvót, patřili také velcí producenti v čele s Ruskem a Irákem. Na tyto země dopadá také výrazná porce nově stanovených těžebních limitů.
img

Ranní komentář: Ropa znovu výrazně klesla, trh se bojí výstupu zasedání OPEC

02.12.2019 Závěr minulého týdne se na akciových trzích nesl v poklidném duchu, a to hlavně díky nízkým objemům, které na burzách panovaly kvůli Černému pátku. Akcie sice zamířily do červených čísel, korekce ale proběhla na výrazně podprůměrných objemech a dnes ráno už futures na indexy signalizují opětovný růst. K tomu mj. pomáhají i lepší data z Číny, kde dnes překvapily výsledky PMI.
C:\fakepath\top-05112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, když se na ně přelil pozitivní sentiment z předcházející rekordní seance na Wall Street. Bez překvapení skončilo zasedání australské centrální banky, která ponechala základní úrokovou sazbu na 0,75 %.
C:\\fakepath\\top-31102019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2019 1) Říjnové zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo nic velkého. Sazby byly dle očekávání sníženy, vedle toho guvernér Jerome Powell naznačil, že pokračování v jejich osekávání není pravděpodobné. Fed si tak dle včerejší rétoriky dá úrokovou pauzu. I přesto však nelze vyloučit, že by tato pauza mohla mít velmi krátký život.
img

Ruská ekonomika bude obětí vývoje na komoditních trzích

09.08.2019 „Padající ceny ropy a zemního plynu budou zhoršovat ekonomickou situaci v zemích, které jsou závislé na vývozu těchto surovin. Jednou z hlavních obětí se stane Rusko, které se nachází v nepříliš dobré ekonomické situaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Letní srovnání cen pohonných hmot

03.07.2019 V průběhu července a srpna letošního roku budou ceny pohonných hmot dosahovat podobných úrovní jako v loňském roce. Tehdy se průměrná cena benzínu pohybovala v rozmezí 33,17 až 33,45 koruny za litr. Nafta byla levnější a průměrně stála 32,32 až 32,60 koruny za litr. První červencový den letošního roku se benzín v průměru prodával za 33,05 koruny za litr a nafta za 32,15 koruny za litr. Současné ceny pohonných hmot jsou mírně levnější než v roce 2018. K tomu napomohl uplynulý týden, kdy ceny benzínu a nafty slabě klesaly. Propad cen se však bude postupně zastavovat a přes stagnaci přejde v průběhu prázdninových měsíců do růstu. Tím se ceny pohonných hmot začnou přibližovat k podobným úrovním jako v loňském roce.
img

Produkční škrty OPECu brzdí propad ropy

27.05.2019 Ropa má za sebou nejhorší týden od začátku letošního roku poté, co WTI ztratila 6,6%, ačkoliv se jí v pátek podařilo umazat alespoň část ztrát. Za ztrátami stála kombinace několika faktorů v čele s probíhající obchodní válkou USA a Číny. Své však sehrály produkční škrty ropného kartelu OPEC, které zastavily další propad ceny. Ropný kartel bude zasedat 25. června, kdy bude přehodnocovat produkční politiku na následujících 6 měsíců, což výrazně ovlivní budoucnost ropného trhu.
img

Zvýšení repo sazby ze strany ČNB nepomohlo koruně k posílení

03.05.2019 V pondělí byly zveřejněny jádrové výdaje na osobní spotřebu ve Spojených státech, které v březnu meziročně vzrostly o 1,7 %. Odhad trhu byl nastaven na 1,8 %. Osobní příjmy Američanů v březnu vzrostly o 0,1 %, což je o něco mírnější růst v porovnání s předchozím měsícem (0,2 %). Analytici odhadovali růst o 0,4 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy po pátečním propadu stagnují

29.04.2019 Ceny ropy zahájily nový týden bez výraznějších změn. V pátek přitom ukončily téměř týdenní růst poklesem o zhruba tři procenta kvůli požadavku amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšila svoji těžbu, a zmírnila tak dopad sankcí USA vůči Íránu.
img

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu

02.04.2019 Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně posilují

27.02.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Přispěla k tomu zpráva o překvapivém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech a také reakce Saúdské Arábie, faktického vůdce Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Rijád naznačil, že ropný kartel navzdory tlaku amerického prezidenta Donalda Trumpa těžbu nezvýší.
img

OPECu možná klesne produkce více, než se očekávalo

18.01.2019 Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd. Ropný kartel s jeho spojenci na prosincovém zasedání kartelu odsouhlasily od nového roku produkční škrty za účelem stabilizace ceny ropy.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump v OSN pochválil KLDR a vyzval k izolaci Íránu

26.09.2018 Americký prezident Donald Trump včera během svého vystoupení na Valném shromáždění OSN v New Yorku pochválil Severní Koreu za její přístup k jednáním o jejím jaderném a raketovém programu. Naopak kritizoval íránské vůdce, kteří podle něj rozsévají chaos, smrt a destrukci, a vyzýval k izolaci íránského režimu. Rusko šéf Bílého domu ve své řeči zmínil jen okrajově v souvislosti s projektem plynovodu Nord Stream 2, který Washington kritizuje. Trump svůj druhý prezidentský projev na půdě OSN využil také k tomu, aby světovému společenství připomněl, že Spojené státy pod jeho vedením budou chránit své národní zájmy.
Související klíčová slova: Partneři | FXstreet | Offshore | Brexit | Čína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | Nasdaq | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | HDP | Kanada | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Export | Import | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | FOMC | Fed | Futures | IFO index | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Low | MT4 | Makléř | Marže | MetaTrader | Měna | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | BOSSA | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz koruny | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | RBNZ | Oanda | Golden Gate | Deutsche Bank | Analytický tým | Investovat | Index cen | Eurostat | Facebook | LYNX | Donald Trump | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | EPS | Index | Přenos | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Cena | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | CISCO | Dolar | Dolary | Exchange | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | EBay | Libra | Makroekonomický kalendář | Market | MetaTrader 4 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | PayPal | Pro investory | Reuters | Ropa cena | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | ING | Benzín | Buy | Indie | Intermediate | Měď | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Volby | 1 milion | Traders | Aramco | Markit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Price Futures Group | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zvyšování sazeb | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | BMW | Mark Carney | Severomořská ropa | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Golden Gate CZ | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | JPMorgan Chase | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Walmart | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Posílení koruny | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Zajištění | Zpomalení v Číně | Baidu | Tesla | Výhled | Bankéři | Bankéř | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Index cen domů | Příjmy | cTrader | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | ABN AMRO Bank | ex | Purple Trading | BBVA | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | BHS | Jerome Powell | Štěpán Hájek | Obchodní války | FinTech | Raytheon | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Asijské akciové trhy | FAANG | Inflace v eurozóně | McDonald's | RDSA | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | USMCA | Vývoj těžby ropy | Kompozitní index | Trh s ropou | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Prezident USA | The Wall Street Journal | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Snahy investorů | Boris Johnson | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Ekonomika Hongkongu | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | AMZN | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Globální recese | Denní graf | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Akcie roku | Equinor | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Prezident Donald Trump | IOT | Objem | Ropný kartel OPEC | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Obchodní dohody | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Bilance | Negativní sentiment | GM | Skupina OPEC+ | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Ceny americké ropy WTI | Globální trh | Omezení těžby | Průmysl | ADP | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Problémy | NAFTA | Total | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Americké centrální banky | AXA | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Uber | Tripadvisor | Kraft Heinz | KLDR | Wirecard | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Růst poptávky | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Microchip Technology | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Budoucnost | Ifo | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Šéf Bílého domu | SAP | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Světová zdravotnická organizace | WHO | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Viceguvernér ČNB | Opouští EU | SBUX | Fresenius Medical | Adidas | Rekordní hodnoty | SEC | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Marek Mora | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Craig Erlam | Vývoj | Snížení těžby | Cenová válka | Obrovské ztráty | Restrikce | Aerolinky | Lufthansa | Další vývoj | Karanténní opatření | Propad poptávky | Kanadská provincie | Výhled poptávky | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Přísná opatření | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Salmán | Domácnosti | Fundament | Tomáš Raputa | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Globální poptávka po ropě | Allianz | Ekonomiky | Nigérie | Organizace | Nvidia Corp | Koronakrize | Ropné kohouty | Údaje | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Ministři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Microsoft Corp | Výhled poptávky po ropě | Procter & Gamble | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Nizozemsko | Uvolňování karanténních opatření | Tweety | Výkon dolaru | Cestování | 3M | Shell | Aktivita v americkém sektoru služeb | Dovoz | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | Vakcína | Sektor služeb | Záporné ceny | CL | Moderna | Marek Brávník | JDE | Saúdskoarabský ministr energetiky | Globální poptávka | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Covid | Nárůst nově nakažených | Nárůst nakažených koronavirem | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | Verizon Communications | Mírná korekce | Bjornar Tonhaugen | Výzkumy | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Rystad | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Coca-Cola | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Cena elektřiny | Vinci | Graf ropy WTI | Ropa a Plyn | Zásoby benzinu | Technologické tituly | Ceny americké ropy | Růst ceny | Zásoby ropy ve Spojených státech | Vypuknutí pandemie | Růstový trend | Produkce ropy ve Spojených státech | Propad těžby | Tvrdá zima | Tvrdá zima v USA | Zima v USA | Rostoucí výnosy | Klíčové zasedání
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Ropné velmoci
Ropné vrty
Ropné zásoby
Ropné zásoby ve Spojených státech
Ropní piráti
Ropný a plynárenský průmysl
Ropný deficit
Ropný gigant
Ropný institut
Ropný institut API

Následující klíčová slova

Ropný kartel OPEC
Ropný magnát
Ropný průmysl
Ropný tanker
Ropný trend
Ropný trh
Ropo
Ropovod
Ropovod Družba
Ropovody
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB forum 2021
Potvrďte prosím... Zavřít