Úterý 19. říjen 2021 20:25
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Technologičtí giganti

img

Krach čínského obra se může přelít do celého světa

21.09.2021 Nervozita z Číny spojená s možným bankrotem místního developera China Evergrande Group zasáhla i zámořské trhy. Výprodeje se týkaly bez výjimky všech sektorů a hlavní indexy zakončily obchodní den dokonce téměř 2 % pod pátečními závěry. Nejvýrazněji byl zasažen energetický sektor s poklesem 3 % a finanční sektor, který propadl o 2,2 %. Část letošních zisků odevzdávají technologičtí giganti jako Apple (-2,1 %) nebo Amazon (-3,1 %). Propady se nevyhnuly ani automobilkám (Ford -5,2 %) nebo platebním institucím (Visa -0,8 %). Index S&P sedm měsíců v řadě dokázal poslední den měsíce uzavírat výše, než první den otevíral. Od začátku září ale poklesl o 3,7 % a je velmi nepravděpodobné, že by tuto ztrátu dokázal za necelé dva týdny smazat. Naopak Delta Airlines přidala sice jenom 1,7 %, American Airlines pak dokonce 3 %, oboje je ale možné považovat za skvělý výsledek.
img

Rozbřesk: Jestřábí výroky Marka Mory zvyšují pravděpodobnost prudšího růstu sazeb a hrají do not koruně

17.09.2021 Další jestřábí komentáře z ČNB jsou vodou na mlýn koruně, která se snaží dostat pod 25,30 EUR/CZK. Včera jinak opatrnější viceguvernér Marek Mora začal otevřeně hovořit o možné debatě nad 50bps růstem sazeb na zářijovém zasedání.
img

Čtvrtek dopadl na Wall Street nerozhodně

17.09.2021 Hlavní americké indexy včera ztrácely část středečních zisků. Potvrzuje se ale opět, že technologičtí giganti trh ovlivňují nejvíce. Apple odepsal 0,2 % a Alphabet 0,6 %. Index S&P 500 tak uzavřel obchodní den sice těsně, ale přesto v červeném teritoriu. V poklesech pokračovaly společnosti spojené s čínskou regulací gamblingu v Macau (Las Vegas Sands -1,4 %, Wynn Resorts -2,4 %). Automobilka Tesla, zakončila obchodování 0,2 % v plusu i přesto, že Cathie Wood, potfolio manažerka ARK fondů, prodala v posledních dvou dnech akcie této společnosti v hodnotě 128 milionů USD. Akcie videoherní společnosti Electronic Arts se včera propadly o 0,8 %.
C:\fakepath\Microsoft.jpg

Nejvíce na lobbing v EU vynakládají americké firmy Google, Facebook a Microsoft

31.08.2021 Nejvíce peněz na lobbing v Evropě vynakládají američtí technologičtí giganti Google, Facebook a Microsoft. Ukázala to studie organizací Corporate Europe Observatory a LobbyControl. Firmy vydávají vysoké částky v době, kdy se EU snaží prosadit přísnější zákony, jejichž cílem je moc těchto firem omezit.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

WSJ: Čína chce zamezit firmám s citlivými daty uživatelů vydávat akcie v USA

27.08.2021 Peking chystá nová pravidla, která zamezí vstoupit na akciové trhy ve Spojených státech čínským firmám, jež mají velké množství citlivých údajů o spotřebitelích. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Podle něj tento krok patrně odradí zejména čínské internetové firmy, aby se snažily vstoupit na některou z amerických burz.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.7.2021)

19.07.2021 Akciové indexy po delší době uzavírají ztrátový týden, kdy k ziskům nepomohly solidní výsledky amerických bank. Přes víkend se na nové produkční dohodě dohodly členové ropného kartelu OPEC, což by mohlo stabilizovat cenu ropy. Americký dolar zůstává uprostřed nervózní dění na trzích na nejsilnějších úrovních od března.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\s-18062021-lv.gif

CNBC: Investice do evropských start-upů již překonaly loňský rekord

18.06.2021 Evropský technologický sektor již letos přilákal vyšší investice od firem rizikového kapitálu než za celý loňský rok. Začínající technologické firmy, tzv. start-upy, na kontinentu od počátku letošního roku získaly 43,8 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). Překonaly tak rekord z loňského roku, kdy získaly 38,5 miliardy eur. Uvedl to zpravodajský server CNBC s odvoláním na údaje společnosti Dealroom.
img

Technologičtí giganti odstartovali závody ke dvoubilionové hranici

29.04.2021 Závody společností, které jsou součástí indexu S&P 500, o dosažení tržní hodnoty 2 biliony amerických dolarů přetrvávají. A zdá se, že začínají být zajímavější a výsledek těsnější než kdykoliv v minulosti. Ale Apple už navždy zůstane historicky první společností kótovanou na burze v USA, které se v srpnu 2020 podařilo dosáhnout tržní kapitalizace ve výši 2 bilionů dolarů. Kdo bude další? Údaje z analýzy Investor's Business Daily S&P Global Market Intelligence a MarketSmith hovoří jasnou řečí, Tesla to s největší pravděpodobností nebude.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie Alibaby navzdory rekordní pokutě výrazně zpevnily

12.04.2021 Čínský internetový gigant Alibaba neočekává žádný významný dopad zásahu antimonopolního úřadu v Číně, kde dostal rekordní pokutu a byl nucen změnit způsob zacházení s obchodníky. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti Daniel Zhang. Akcie firmy při dnešním obchodování na burze v Hongkongu posílily o 6,5 procenta, během obchodování ale vykazovaly až devítiprocentní vzestup.
C:\fakepath\g20-26022021.jpg

USA odstranily překážku globální dohody o digitální dani

26.02.2021 Spojené státy upustí od sporné části návrhu reformy globálních pravidel digitální daně. Řekla to dnes americká ministryně financí Janet Yellenová svým protějškům ze zemí skupiny největších ekonomik G20. Administrativa bývalého prezidenta Donalda Trumpa ve věci dosud trvala na opatření "bezpečného přístavu", nadnárodní společnosti jako Facebook nebo Google by si podle něj mohly zvolit, zda na nová pravidla přistoupí. Krok USA by podle listu The Financial Times mohl být zlomem při jednání téměř 140 zemí o digitální dani, které organizuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
img

Analýza Fidelity International: Sociální sítě potřebují nestranná pravidla

25.02.2021 Investoři nesmí přehlížet otázky týkající se svobody projevu na sociálních sítích, opatření jednotlivých společností ohledně vyjadřování uživatelů a vládních opatření v technologickém průmyslu. „V důsledku negativní nálady po americké prezidentské volební kampani je podle našeho názoru důležité, aby společnosti působící na sociálních sítí měly nastavené hranice projevu vnějšími autoritami. Mezitím je třeba, aby tyto společnosti na svých platformách stanovily transparentní, nestranná pravidla s nezávislými dozorčími radami tak, aby byla zajištěna spravedlnost a konzistentnost jak z demokratického hlediska, tak z pohledu dlouhodobé životaschopnosti firem,“ vysvětluje postoj Fidelity International k této problematice Sumant Wahi, portfolio manager Fidelity International.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2021: Můžeme být optimističtí?

10.12.2020 Rok 2020 byl jiný než všechny, co pamatujeme. Bude tak sloužit jako připomenutí, že krize může udeřit kdykoli a každá je zcela specifická. Andrew McCaffery globální CIO, Asset Management Fidelity International upozorňuje: „Při přechodu do roku 2021 proto opatrně vyvažuji nedávný optimismus na trzích větší obezřetností.“
img

Nový specializovaný hardware na těžbu kryptoměn určený běžným uživatelům

02.11.2020 Společnost ASICLine, která se zaměřuje na prodej technologií pro těžbu kryptoměn, představila dva své nové produkty – 5nm těžební hardware FirstLine a PowerBox. Tato těžební zařízení jsou určená běžným koncovým uživatelům, kteří chtějí investovat do těžby kryptoměn, bez ohledu na jejich znalosti a zkušenosti.
C:\fakepath\g20.jpg

Skupina G20 prodloužila chudým zemím odklad splátek

15.10.2020 Skupina ekonomicky silných států G20 prodloužila chudým zemím kvůli pokračující koronavirové krizi odklad splátek o půl roku. Na jaře chce jednat o možném prodloužení o dalších šest měsíců. Ministři financí a guvernéři centrálních bank států G20 to včera uvedli v závěrečném sdělení po svém virtuálním zasedání. Podpořili také odklad dohody o globální digitální dani.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Dohoda o digitální dani se odkládá do poloviny roku 2021

12.10.2020 Globální dohoda o digitální dani, která by se dotkla zejména firem Google, Apple, Facebook, Amazon i dalších, se zatím odkládá. Důvodem je pandemie, ale také neshody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, uvedla dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Novým cílem je polovina roku 2021. Pokud se takřka 140 zemí nedomluví, světová ekonomika by podle OECD mohla klesnout o více než jeden procentní bod.
C:\fakepath\ep-16092020-lv.gif

EP vyzval k rychlému schválení nových zdrojů unijního rozpočtu

16.09.2020 Státy Evropské unie by se měly co nejrychleji dohodnout o nových zdrojích peněz, kterými budou financovat příští sedmiletý rozpočet a splácet dluh za chystaný pokrizový fond pomoci ekonomikám. Shodli se na tom dnes poslanci Evropského parlamentu, podle nichž by unie měla již od příštího roku těžit z většího počtu zdrojů, než navrhli lídři členských zemí na červencovém summitu. Europoslanci předpokládají celkem šest nových daní či poplatků.
C:\\fakepath\\eurusd-15092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.9.2020

15.09.2020 Americké akcie zahájily nový týden růstem o více než procento. Pomohly jim signály pokroku ve vývoji vakcíny proti nemoci covid-19 a nové akvizice v hodnotě několika miliard dolarů.
img

Počátek velké bitvy: Společnost Epic Games vstoupila do ringu s Googlem a Applem

19.08.2020 Apple a Google se ocitly v situaci, z níž se může vyklubat katastrofa. Herní vývojářská firma Epic Games, která stojí za hitem Fortnite, tyto dvě společnosti žaluje, že zneužily svého duopolu v oblasti distribuce aplikací a vzaly si 30% podíl z výnosů. Vývojáři přitom neměli jinou možnost, než jim ho ponechat. Na podporu Epic Games už veřejně vystoupily další firmy, jako např. Match Group (vývojář aplikace Tinder) a Spotify. Epic Games rozpoutaly na sociálních sítích inteligentní kampaň, jejímž cílem je společná ofenziva spotřebitelů a vývojářů proti Applu a Googlu. Ta se může výrazně podepsat na tržní hodnotě Applu, která do značné míry závisí na jeho budoucí profitabilitě v segmentu Služeb.
img

TikTok jako tučný úlovek pro Microsoft

11.08.2020 Dnešní komentář je věnován výsledkům HSBC a Societe Generale za 2. čtvrtletí, které znovu potvrdily depresivní vyhlídky bankovního sektoru. Ten se musí potýkat s četnými nepříznivými vlivy, ať už se jedná o příliš vysoké náklady, nízké výnosy, plochou výnosovou křivku či upadající úvěrovou kvalitu kvůli viru COVID-19. Dále se článek zabývá výnosy velkých amerických technologických firem, které byly zveřejněny v uplynulých týdnech, a které dláždí cestu k dalšímu růstu akcií, zejména těch technologických. A konečně se podíváme na snahu Microsoftu převzít ve čtyřech zemích TikTok, což by mohla být pro jeho budoucnost klíčová akvizice.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

05.08.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Čínské firmy přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

Šéfové Amazonu, Applu, Googlu a Facebooku čelí dotazům Kongresu

29.07.2020  V právním podvýboru Sněmovny reprezentantů pro antimonopolní záležitosti začalo dlouho očekávané slyšení šéfů společností Amazon, Apple, Google a Facebook. Podle agentury Reuters akce poskytne náhled do myšlení zákonodárců, kteří gigantům chtějí utáhnout otěže, a patrně ji bude provázet "zdravá dávka politického divadla".
C:\fakepath\eurusd-02062020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.6.2020

02.06.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden mírným růstem. Signály naznačující, že americká ekonomika je na cestě k oživení, pomohly uklidnit nervozitu způsobenou stále násilnějšími sociálními nepokoji a rostoucím americko-čínským napětím.
C:\fakepath\burza.jpg

Akcie v USA díky Applu a Microsoftu vzrostly, dolar oslabil

24.04.2020 Akcie v USA na závěr rušného týdne posílily. Trh táhly vzhůru hlavně technologičtí giganti Apple a Microsoft, kteří příští týden zveřejní výsledky hospodaření. Objevují se zprávy, že některé státy jsou připravené uvolnit omezující opatření zavedená v rámci boje proti šíření koronaviru.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

14.03.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/BRL | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Eurodolar | Sazby | ADR | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Large Cap | Futures | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Monetizovat | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Pasiva | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Příkaz | Riziko | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Swap | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Yield | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Futures kontrakt | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | London Stock Exchange | Euronext | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Analýzy | Banka | Burzovní indexy | Cena | Ceny zlata | CISCO | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Dax index | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Kam investovat | Komodita | Komoditní | Kurz USD | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Nikkei 225 | Online obchodování | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Švédská koruna | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | CNBC | EIA | ING | Čistý dluh | Index akciového trhu | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | PX index | Redukce | ROCE | Tim Cook | Underweight | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Cukr | Burze | Dividendové akcie | U.S. Bank Wealth Management | Aramco | Deutsche Bundesbank | DPA | Intesa Sanpaolo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Investing.com | Členové OPEC | Mitsubishi | Ole Hansen | Washington Post | Riksbank | Finanční systém | Výnosy německých dluhopisů | Podnikání | BMW | Ministr financí | Globální trhy | Stock Exchange | Renminbi | Evropské banky | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Earnings | KBC | Znalost | Přehled | DAX (Deutscher Aktienindex) | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Fidelity International | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Xetra | IBEX | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Americký akciový index | S&P Global | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | PetroChina | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Unipetrol | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Litecoin | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Silné euro | Francouzský CAC 40 | Predikce | General Electric | U.S. Bank | Průzkum | Graf ropy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Softbank | Příjmy | Kapitálové strategie | cTrader | Alphabet | ČTK | Skupina G20 | Guvernéři centrálních bank | Internetové firmy | Konsenzus | Investice v Číně | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Očekávání | ex | Purple Trading | Tržní kapitalizace společnosti | Zahraniční forex | ING Groep NV | Nasdaq Composite Index | Aleš Michl | Breakout Trader | Obchodování ETF | Investiční firmy | LYNX Trading | Monero | Těžba kryptoměn | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Index Russell 2000 | Saxo | Obchodní války | FinTech | Investování do ETF | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Graf indexu | Tržní hodnota Amazonu | Royal Dutch Shell | HKD | Cena plynu | Next Generation | Posilování eura | Daňové úlevy | MSCI All Country World | Růst zisků | EK | Evropská komise | Americké podniky | Španělský IBEX | Odhady analytiků | Čínské firmy | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | ASIC | Zvýšení sazeb | Akcie herních vývojářů | Obavy investorů | Akciový stratég | Graf indexu S&P 500 | Nezaměstnanost v ČR | Sójové boby | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | Tencent Holdings | Ztráty dolaru | Americké společnosti | Wealth Management | Akcie a ETF | Biotechnologické akcie | NASDAQ 100 | Digitální daň | Obchodní konflikt | Ekonomické vyhlídky | Akcie automobilky | Digitální aktiva | Konglomerát | Nové akcie | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Těžební zařízení | Dění na trzích | Denní graf | Akcie Microsoftu | UCITS | The Washington Post | iShares | ESG | Investujte do akcií | Akcie roku | Očekávaný růst | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | ByteDance | TikTok | Huawei | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Německá vláda | Hongkong | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | FRED | UCITS ETF | Alibaba Group | Akcie Alibaby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Olívia Lacenová | UnitedHealth | Pfizer | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | Trh s dluhopisy | Vyšetřování | Amazon | Nulový úrok | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Blahobyt | Americká data | Walt Disney | Financovat | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Statistika | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Předvolební průzkumy | ADP | Eva Miklášová | Na burze | Propouštění | SoftBank Group | Visa | Enel | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Soukromé firmy | Firmy v Číně | Tomáš Holub | Total | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Prohlášení | Internetový gigant | United Technologies | Federální obchodní komise | Airbus | Společnost Microsoft | Události roku | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | AXA | Regulátoři | Švédská Riksbank | Europoslanci | Disney | Nike | Dot-com | Bydlení | Nejlepší akcie | Stratég | Akciové indexy v USA | SSE Composite | Peking | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Hospodaření | Prodej automobilů | Russell 3000 | Netflix | Inovace | Washington | Daimler | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Výhled Fidelity International | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | FTSE Russell | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | Eleanor Creagh | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Hodnota Amazonu | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Hodnota Tesly | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Všeobecné volby | Trhy | Čínské úřady | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Las Vegas Sands | Las Vegas | Boeing | Výstupy | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Obchody | Výdaje | Akcie automobilky Tesla | Optimismus na trzích | Fresenius Medical | Adidas | NFP | Americké ekonomiky | Medvědi | Nejlepší biotechnologické akcie | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Vývoj | Guru | Současná cena | WP | Videokonference | Rozhodnutí centrální banky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Nifty 50 | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Čínský růst | Zadlužení čínské ekonomiky | Řízení čínských společností | Čínští technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Beijing Capital International Airport | Beijing Capital International Airport | Akcie Tencent | Tencent | CK Hutchison | Akcie Dongfeng Motor | Dongfeng Motor | Akcie Kweichow Moutai | Kweichow Moutai | CSI China ETF | CSI China | MSCI China | MSCI China ETF | ishares China | ishares China ETF | China ETF | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Letectví | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Epidemie onemocnění | Burzy cenných papírů | Obavy trhu | Spotřebitelé | Automobilka | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Refinancování dluhů | Onemocnění | Hlavní americké indexy | Příležitosti k nákupu | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kroky centrálních bank | Kongres | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Výrobce letadel | Ministryně financí | Tomáš Raputa | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Allianz | Farmaceutické firmy | E-commerce | Ekonomiky | Války | Organizace | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Analytik Saxo Bank | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické škody | ETF portfolio | Eni | Společnost Saxo Bank | UnitedHealth Group | Ministři | Ekonomické oživení | Kontrarozvědka | Microsoft Corp | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | EP | Malé podniky | USD za barel | Debata | Tweety | Investiční tituly | Posílení | Eric Freedman | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Lucembursko | Období volatility | 3M | Shell | Ekonomická realita | Zaměstnanci | Gilead | Růst výnosů | PEPSICO | Vývoz | MSCI World | Regulační orgány | Zadlužení | Dluhy | Členské státy | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | Volatility trhu | Manažerka | CL | Spekulovat | Manažeři | Velikost fondu | Umělé inteligence | JDE | Index akcií | Rizikovější měny | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | iShares China Large Cap UCITS ETF | Nissan | Špatné zprávy | Start-upy | Kvalitní akcie | Oracle | Sanofi | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Budoucnost firmy | Nové žádosti o podporu | Ziskové marže | Jasný signál | Ant | Sony | Epic Games | Mladé generace | E.ON | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Peugeot | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Verizon Communications | Technologické společnosti | Merkelová | Životní úroveň | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Sundar Pichai | Silné momentum | Důvěra | Velké technologické firmy | Ant Group | Ocelářství | WeCHat | Časový horizont | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Americké ministerstvo spravedlnosti | Podhodnocený | Online nakupování | Match Group | Aplikace Tinder | Tinder | Fortnite | Vývojářská firma | Budoucnost Applu | Air Liquide | Coca-Cola | Výrobní sektor | Přístup na burzu | Klimatické změny | Delta Airlines | Odborníci | Peso | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Čínské technologické firmy | Akcie NIO | Politici | Diverzifikovat | App Store | Biden | Vinci | Česká republika | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Dohoda o digitální dani | Americké měny | Walgreens | Významné riziko | Akcie Sony | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Investice do solární energie | Solární energie | Společnost Ant Group | ASICLine | Společnost ASICLine | Martin Muller | Hardware na těžbu kryptoměn | Hardware na těžbu | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Oslabování amerického dolaru | Nio | Tesco | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Zvýšení těžby | Volby v Georgii | DOT | Nejlepší čínské akcie | Jack Ma | Philips | Automobilka Tesla | Obchodování s emisemi | ETS | Fosilní paliva | Sales Associate Director | Obchodování s emisemi (ETS) | Akcie společnosti Microsoft | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Dnešní videokomentář | Zvolení Joe Bidena | Výhled Saxo Bank | Vývoj hodnoty | Jobs Plan | Čínský internetový gigant | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | AMD | Graf indexu Nasdaq | Ark | Cathie Wood | Island | Emise skleníkových plynů | Nejvíce peněz | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Pandemie COVID | cTrader Purple Trading | Obavy z inflace | KOL | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | SAIC | Investice do evropských start-upů | Evropský technologický sektor | Morrisons | Didi | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | SAIC Motor | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Zvýšení produkce | Didi Global | GlobalFoundries | Odvětví | SSE Composite Index | Sekce měnové | Index Russell | Společnosti | Vydávat akcie | Vydávat akcie v USA | Lobbing | Lobbing v EU | Lobbing v Evropě | Technologický lobbing | Evergrande | China Evergrande | Macau
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Technologické tituly
Technologický index
Technologický index Nasdaq
Technologický index Nasdaq Composite
Technologický lobbing
Technologický Nasdaq
Technologický pokrok
Technologický sektor
Technologický trh Nasdaq
Technologický trh STAR

Následující klíčová slova

Technologie
Technologie blockchain
Technologie blockchainu
Technologie kryptoměn
Technologie od Nokie
Technologie společnosti
Technologie 3D tisku
Techy
Teikoku Databank
Telavivská burza
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple konference
Potvrďte prosím... Zavřít