Středa 15. červenec 2020 08:08
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Admiral spread new
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Fundamentální ukazatele

img

Kam s ropou? Cena se propadá, prostory docházejí

20.04.2020 Ropa se toto pondělí obchoduje zase o něco nížé a novinové titulky jsou plné náhlého, téměř 20% propadu květnového kontraktu, který již brzy vyprší (CLK0). Aktivní obchodníci se již zaměřují na červnový kontrakt (CLM0), který je nyní nejaktivnější, ať už jde o obchodované objemy nebo o počet otevřených pozic.
img

Rub a líc rizik a trhů. Spojit síly je jen začátek

19.03.2020 Dosáhli jsme části krizového cyklu, kde již navzdory stále se horšícím zprávám musíme začít řešit hodnoty, předvídat další politické kroky a snažit se odhadnout minimální hodnotu, na které se trh zastaví. Pohybujeme se tedy na velmi tenkém ledě. V podobných situacích je totiž naší přirozenou reakcí obrana nebo útěk, nikoliv výpočet rizik a jejich srovnávání s možnými výnosy, zatímco se dál přitápí pod kotlem.
img

VOLATILITA NA TRZÍCH PŘETRVÁVÁ

10.03.2020 Globální akciové trhy zažívají turbulentní období. Na konci února zažily nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008, když hlavní indexy spadly o více než 10 %. V minulém týdnu vykázaly známky stabilizace v reakci na avizovanou (ECB) či faktickou (Fed) podporu ze strany centrálních bank. Pondělí ovšem přineslo další výrazné cenové propady.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet ropný trend v roce 2020?

08.11.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Cena ropy – prognóza na rok 2019

03.09.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Jaké akcie sledovat při příštím pádu akciového trhu?

28.08.2019 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima.
C:\fakepath\Cukr5.png

Včerejší obrat na cukru může mít pokračování

24.07.2019 Cukr na své hodnotě ztratil od roku 2017 přes 40 % a nyní se pohybuje v déletrvající rovnovážné oblasti. Včerejší obrat na spodní hraně range má nejen technické důvody.
img

Cukr a káva na houpačce

18.10.2018 Cukr i káva v posledních týdnech oživily skoro až k 25 %. Po měsících prodeje dosáhl minulý měsíc cukr desetiletého minima a káva dvanáctiletého. Hlavním motorem pokračujícího oslabení je propad brazilského realu v posledních měsících, protože Brazílie je hlavním producentem obou komodit.
img

Záhada jménem Tesla

04.10.2018 I přes nedávné skandály a přešlapy zakladatele Tesly Elona Muska jsou fundamentální ukazatele společnosti Tesla poměrně silné a výsledky za třetí čtvrtletí pravděpodobně splní očekávání.
img

Špatný týden pro technologické akcie. Netflix -6%

07.09.2018 Minulý týden, zkrácený o pondělní Svátek práce v USA a Kanadě, nám konečně přinesl trochu volatility a vzruchu na akciové trhy. Naplní se historická pověst září, jako měsíce nepřátelského k akciím?
img

Technická analýza: Geopolitika přebíjí fundament a tlačí ceny ropy vzhůru

10.05.2018 Na trhu ještě dnes doznívá odstoupení Ameriky od jaderné dohody s Iránem, z čehož mají evidentně sázkaři na růst ropy radost. Navíc ceny dnes nahoru tlačí i zvýšené napětí na blízkém východě mezi Iránem a Izraelem. Ropa má tak důvod dál ignorovat fundamentální ukazatele, které by za jiných okolností k poklesu cen vedly.
img

Technická analýza: Ropa dál úspěšně ignoruje jasná data

04.05.2018 Komentář: Americká lehká ropa dál úspěšně ignoruje veškeré fundamentální ukazatele a stále se drží na vysokých úrovních. Nic na tom nezměnila ani zveřejněná data o zásobách od EIA, které ukázala na nejvyšší růst zásob surové ropy v tomto roce. Dalším jasně medvědím signálem byl i stav zásob benzínu, který narostl o 1,2 mil. barelů. Ropné býky tak dále živí nejistota ohledně jaderné dohody s Íránem. Ta zde bude viset nejméně ještě osm dní, kdy o ní bude rozhodovat americký prezident. Výsledek je těžké předjímat, ale vzhledem k tomu, že Írán v současné době posílá na trh největší množství ropy od ukončení sankcí, člověk se neubrání dojmu, že se zde snaží něco dohnat na poslední chvíli.
img

Bude pokračovat spekulativní mánie kolem kryptoměn?

12.02.2018 Kryptoměny v roce 2017 rozdrtily veškeré předpovědi a ovládly novinové titulky. Rok 2018 bude však pro tento dospívající obor mnohem složitější, přestože doteď rostl milníkovými skoky. Buď bude rozvíjející se trh s krypto aktivy „zničen“ nebo nadále poroste. Optimisté čekají, že se trh dostane až k bilionu USD, zatímco pesimisté předpokládají rostoucí vliv regulace a možná i přímý zákaz kryptoměn. To v případě, že se monetární orgány rozhodnou, že se tato oblast vymkla kontrole a představuje přímé ohrožené monopolu na peníze.
img

Záplavy, hurikán a severokorejské rakety sráží fundamentální ukazatele

30.08.2017 Pokračující záplavy v Houstonu, čtvrtém největším americkém městě se zhruba 6-7 miliony lidí, představují natolik obrovskou katastrofu, že možná dojde k alespoň dočasnému zvýšení dluhového stropu. Tato situace změnila vyhlídky, protože přetrvávající hurikán – který zřejmě ještě několik dní potrvá – zasáhl statisíce lidí, kteří nemají přístřeší a potřebují nutnou pomoc. Federální fondy budou muset platit, protože řada okresů je prohlášena za oblast federální katastrofy, a proto bude třeba z veřejných zdrojů financovat místní infrastrukturu i federální budovy.
img

7 dní s korunou: Relativní klid na koruně a veletoče v politice USA

18.04.2017 Česká koruna se v úterý pohybovala poblíž hladiny EUR/CZK 26,70. Za týden tedy koruna proti euru oslabila o zhruba 20 haléřů. Forwardové body EUR/CZK na horizont 12 měsíců mírně klesly k -130 bodům. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,12, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,07.
img

Zlato – jedinečná příležitost, nebo již za vrcholem?

30.08.2016 Zlato, tradiční investiční komodita, přitahuje v letošním roce pozornost investorů. Jeho cena v průběhu 2016 vzrostla zhruba o čtvrtinu a svými výsledky předčilo jiná významná aktiva (graf č. 1). Experti Fidelity International poukazují, že se ale svou hodnotou dosud nepřiblížilo svému maximu, kterého dosáhlo v srpnu 2011 (graf č. 2). Kladou si tak pro investory i trhy zásadní otázku, zda se jedná o dlouhodobější dobrou výkonnost nebo zda jsou dosavadní pohyby jen krátkodobým jevem.
img

Ropní medvědi prchají dosud nevídaným tempem

30.08.2016 V týdnu ukončeném 23. srpna pomohla rostoucí poptávka po energetických futures spustit 27% nárůst celkové komoditní expozice hedgeových fondů. Ostatní žádané komodity zahrnují sójové boby, ropu, cukr, kakao a zlato.
img

Cena kávy stoupá, zejména pokud sladíte

13.06.2016 V posledních měsících výrazně posilovaly měkké komodity, což kromě kávy a cukru zahrnuje také kakao, bavlnu a obilí. Z obilnin posílily zejména sójové boby, a to o třetinu, cukr vede s 29% nárůstem mezi měkkými komoditami.
img

Zlato se vrací, zažilo jeden ze svých nejlepších měsíců

02.03.2016 V roce 2016 zažívá zlato jednoznačný comeback. Před pouhými dvěma měsíci se investiční manažeři snažili zvýšit krátkodobou expozici v očekávání...
img

Jaké akcie byste měli kupovat podle Benjamina Grahama?

18.02.2016 V předcházejícím článku jsme se seznámili s hodnotovým investováním Benjamina Grahama. Zjistili jsme, jaké vlastnosti bychom měli mít, na jaké...
img

Ropa našla podporu před úrovní 30 USD i přes špatné fundamentální ukazatele

13.01.2016 Od chvíle, kdy jednání OPEC 4. prosince skončilo zmatkem, ztratila ropa téměř třetinu své hodnoty. Rostoucí výprodej z minulého týdne přiblížil ceny těsně k úrovni, kdy začne docházet k bankrotům v energetickém sektoru, nesplácení nekvalitních dluhopisů a případně ke snižování produkce.
img

Stávka v rafinerii a klesající vývoz z Libye zvyšují cenu ropy

04.02.2015 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Ropa WTI i Brent posilovaly už třetí den. Zásoby ropy porostou i...
bitcoin 10022014-ilustracni.png

Popularita internetové měny bitcoin roste

10.02.2014 V posledních letech se stále častěji hovoří o virtuální měně bitcoin. Její popularita raketově roste, ale přesto kolem ní i nadále panují určité obavy. Víte, jak bitcoin funguje? Chtěli byste s bitcoiny obchodovat? A co byste měli znát, než uděláte svůj první obchod s touto měnou? Na to vše odpovíme v dnešním článku a podíváme se i na další často kladené otázky.
EURUSD daily 22102013.PNG

Dolar je slabý pouze dočasně

22.10.2013 Americká centrální banka (Fed) sice bude ještě několik měsíců pumpovat do ekonomiky 85 mld. čerstvých...
img

RANNÍ ZPRÁVY: CENA AMERICKÝCH STÁTNÍCH DLUHOPISŮ DÁLE KLESÁ

16.10.2013 I přes pozitivní hodnotu německého indexu ekonomického sentimentu ZEW, zveřejněnou v úterý, která byla nejvyšší za obd...
img

Je čas podívat se na japonský fundament

15.05.2013 Už je to půl roku, co výměna v křesle guvernéra japonské centrální banky (Bank of Japan - BoJ) a s tím související zavedení extrémních programů na uvolnění měnové politiky skrz kvantitativní uvolňování (QE) poslaly japonský jen na dlouhou cestu slábnutí.
img

Po odeznění hurikánu Sandy obracejí komoditní trhy pozornost k americkým volbám

06.11.2012 Ole Hansen, Head of Commodity Strategy, Saxo Bank - Finanční a komoditní trhy se budou v následujících týdne...
img

25.10. Battellino z RBA vidí ekonomiku optimisticky; důležitý bude zítřejší index spotřebitelských cen

25.10.2011 Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo BankMěny se v Asii po oscilacích ...
img

FedEx je ve svém výhledu opatrný, ale akcie rostou

17.09.2010 Na pozadí lepších než očekávaných výsledků společnosti Oracle a revize výsledků společnosti FedEx směrem nahoru otevřou evropské trhy dnes ráno s největší pravděpodobností přibližně o 0,8 % výše. Býčí sentiment je zpátky, i když se v současné době pohybujeme na tenkém ledě, jelikož u indexu S&P500 se blížíme úrovni 1130. Sledujme cenovou akci kolem této úrovně. Ta nám totiž ukáže, zda bude mít trh dost síly na její prolomení. Dalším krokem vzhůru by byla hladina 1150, ale tyto úrovně ocenění upřímně řečeno chápeme jen stěží. Nejsou podloženy fundamentálními faktory, ale trh může hnát výše samozřejmě pouhý sentiment.
img

Komentář Kena Vekslera - 08.06

08.06.2010 Dobrý den,tak už tu zase máme trh, na kterém se nejrůznější analytici překřikují, jak se chuť k rizik...
img

Libra a australský dolar dosahují opačných extrémů

18.03.2010 John Hardy, stratég FX trhu, Saxo BankMěnami, které si v současné době zaslouží největší pozornost...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Obchodní deník | Brazilský real | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Turecko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/SEK | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnové trhy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Breakout | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Call opce | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Futures | G10 | Grafy | Hedging | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | Rally | Resistance | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Sterling | Stop-Loss | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Myšlení | Drahé kovy | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Bitcash | Internetová měna | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Kupní opce | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Facebook | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Americké dividendové akcie | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bitcoin.cz | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za barel ropy | Ceny zlata | CZK | České akcie | České koruny | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Fiskální rok | Fondy | Forex market | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Nasdaq | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investování do akcií | EBay | Japonská ekonomika | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Kurz britské libry | Kurz EUR | Kurz GBP | Kurz novozélandského dolaru | Kurz ropy | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Řízení rizika | Sázky | Signály | Surová ropa | Swingy | Těžba ropy v USA | Transakční náklady | Trh | Twitter | US dolar | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Webinář | WTI | WTI ropa | Založení účtu | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | RBOB | Bill Gates | Call option | Diskont | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Kupní opce (call option) | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Range | ROCE | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Volby | E-mini | Cukr | Vzdělání | COT | Velcí hráči | Burze | Dividendové akcie | Traders | Průvodce obchodováním komodit | Aramco | Danske Bank | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | CME Group | Caterpillar | Ole Hansen | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Averze k riziku | USOil | Ministr financí | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Energie | Earnings | Globální akciové trhy | Oddělení forexu | Klid | Politické napětí | Hodnota bitcoinu | Cena cukru | Evropské trhy | Contango | Strategie komodit | City | Fidelity International | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Měny zemí G-10 | Akcie v USA | Globální finanční krize | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Růst akcií | AAA | Propad | Kryptoměny | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Sinopec | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Zajištění | Obilniny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Chevron | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Japonská vláda | Ekonomické údaje | Příjmy | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Belgie | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Očekávání | SaxoTraderGO | ex | Oslabování měny | Sázkaři | 7 dní s korunou | Sladká ropa | Breakout Trader | Coinmarketcap | LYNX Trading | BCH | LTC | ETH | ETC | XRP | Kodak | Jacob Pouncey | Krypto aktiva | Jak fungují akcie | Investování s LYNX | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | OPEC+ | Obchodní válka | Technologické akcie | Akcie společnosti | Objem obchodování | Nákup zlata | RDSA | Royal Dutch Shell | Přímé zahraniční investice | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Marihuanové akcie | Index spotřebitelské důvěry | Volatilita na trzích | Obchodovat s akciemi | Petr Plecháč | Investice do konopí | Obchodujte ropu | Slabší dolar | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | Uranové akcie | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Vanadiové akcie | Vanad | Silný dolar | Konfirmační zkreslení | Investiční kapitál | Burzovní průvodce | Saudi Aramco | Denní graf | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Nejlepší vanadiové akcie | AKAT | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Očekávané Earnings | Obchodujte | Hospodářské krize | Automobilky | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Peter Garnry | Investice do ropy | Objem | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Týdenní zpráva | Růst cen | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Vyhlídky | Záhada | Ředitelka AKAT ČR | Ceny výrobců | Průmysl | Na burze | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Nálada | Kontrakty | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Ropná zařízení | Míra | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | FDX | Stratég | Americký index | Nízké ceny ropy | Netflix | Írán | Irák | Ukazatele | Trump | Prezident | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Stratég Saxo Bank | Strach z koronaviru | Pesimismus | BP | Ekonomický dopad | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Americký Fed | Vývoj | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Karanténní opatření | Honba za hotovostí | Historie | Snížení produkce | Bankovní vzdělání | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | SaxoStrats | CLK0 | UCO | USO | CLM0 | Červnový kontrakt | Vysoké contango
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Fundamentální analýza akcií
Fundamentální analýza v praxi
Fundamentální data
Fundamentální divergence
Fundamentální faktory
Fundamentální informace
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Fundamentální pohled
Fundamentální pozadí

Následující klíčová slova

Fundamentální výhled
Fundamentální základ
Fundamentální zprávy
Fundamentální zprávy z USA
Fundamenty
Fundamenty britské měny
Fundamenty z Británie
Fund Crypto Secure
Fun Deluxe
Funding currency
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FP Markets
Potvrďte prosím... Zavřít