Pondělí 18. říjen 2021 09:24
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ropný průmysl

img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
C:\fakepath\Ropa-8.PNG

Komodity: Ropa mírně posiluje, přispívají k tomu pozitivní hospodářské statistiky USA

27.05.2021 Ropa dnes mírně posiluje. Pozitivní hospodářská data ze Spojených států v náladě trhu převážila nad obavami z možného návratu íránské ropy na trhy, který by mohl způsobit, že nabídka převýší poptávku.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ceny ropy se téměř nemění, ovlivňují je zpráva o zásobách a vývoj v Íránu

26.05.2021 Ceny ropy se pohybují kolem závěru z předchozího dne. Nejprve ztrácely kvůli obavám z možného návratu íránské ropy na trhy, který by mohl způsobit, že nabídka převýší poptávku. Po údajích o stavu zásob v USA však ztráty smazaly, protože zpráva přinesla naději na růst poptávky po ropě před letní sezonou.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa posiluje vlivem výhledu světového hospodářského oživení

10.03.2021 Ropa dnes po zprávě, že americké zásoby této suroviny minulý týden výrazně vzrostly, nejprve oslabovala. Později však v náladě trhu převážil pozitivní výhled světového hospodářského oživení a ceny ropy ztráty smazaly a posilují.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Trendy komodit – úvod

26.02.2021 I přes poměrně volatilní rok 2020 ceny komodit obecně zaznamenaly zisk (graf 1). Pouze energetický index začal v roce 2021 níže, než kde začal v roce 2020. Ekonomický propad z druhé vlny a přísnějších opatření v oblasti veřejného zdraví nebyl tak drastický jako loni na jaře. Ekonomické výhledy pro rok 2021 proto zůstávají příznivé, díky očkovacím kampaním a otevíráním ekonomik v příštích čtvrtletích (graf 2). Rychlost distribuce vakcín a jejich účinnost proti novým variantám viru by však mohli omezit potenciální růst cen komodity.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
C:\fakepath\akcie3.jpg

Přehled deseti největších primárních nabídek akcií v historii

26.10.2020 Přehled deseti největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) v historii (čínská finančně technologická společnost Ant Group ze skupiny Alibaba získá prodejem akcií skoro 35 miliard dolarů, v přepočtu zhruba 808 miliard korun, což bude největší nabídka akcií v historii):
img

Biden musel vysvětlovat výrok ze čtvrteční debaty s Trumpem

26.10.2020  Demokratický uchazeč v amerických prezidentských volbách Joe Biden a jeho kampaň museli vysvětlovat Bidenův výrok ze čtvrteční kandidátské debaty týkající se ropného sektoru. Republikán Donald Trump se Bidena zeptal, zda zavře ropný průmysl, a Biden odpověděl, že bude prosazovat přechod k jiným druhům energií.
img

Debata s volbami nezamíchá, německý průmysl překvapil. Euro a akcie ráno stoupají

23.10.2020 Donald Trump i Joe Biden si asi vzali k srdci negativní hodnocení jejich překřičování při minulém duelu a možná také fakt, že jim budou střídavě vypínat mikrofon. Poslední debata před prezidentskými volbami se tak nesla v kultivovanějším duchu a došlo i na věcné odpovědi.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka

13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.
img

Venezuela čelí hrozbě, že těžba ropy klesne na nulu

02.09.2020 Venezuela, která se kdysi považovala za jednu z prosperujících zemí Latinské Ameriky, se ponořila do propasti. Roky špatného ekonomického řízení a korupce vyvolaly monumentální ekonomický kolaps, kvůli kterému se země bohatá na ropu stala jednou z nejchudších v Jižní Americe. Ropa hraje ve Venezuele dominantní úlohu a je zodpovědná za téměř všechny příjmy z vývozu a značnou část hrubého domácího produktu. Momentálně se však objevují náznaky, že se z ní stane „vyschlý“ stát.
C:\fakepath\top-12082020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2020 1) Čínské akcie se dnes ráno připojily ke klesajícímu trendu na ostatních asijských trzích. Investoři nadále sledují vývoj koronaviru ve světě a napětí mezi USA a Čínou. Rusko oznámilo registraci první vakcíny proti onemocnění covid-19, byť ještě nebyl dokončen celý testovací proces.
img

Do jakých nerostných surovin investovat v roce 2020?

30.07.2020 Mnoho investorů chce profitovat nejen z rostoucích cen akcií, ale také ze vzestupných trendů u ceny komodit. Kromě toho byly drahé kovy vždy považovány za zajištění proti inflaci. To je jeden z hlavních problémů, zejména v době krize a nízkých úrokových sazeb.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, investoři se obávají nárůstu případů nákazy

28.07.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investoři se obávají nárůstu případů nákazy koronavirem. Čekají též na výsledek jednání o stimulačním balíčku, který v pondělí v americkém Senátu představili republikáni.
C:\fakepath\trump2.jpeg

Trump a jeho tweety: Nová anomálie na trhu

04.05.2020 Donald Trump zbořil snad všechny zavedené pořádky už během své prezidentské kampaně a rozhodně v tomto trendu pokračuje i během vládnutí v Bílém domě. Jeho největší zbraní v tomto ohledu je Twitter a s ohledem na sílu slov, která nynější prezident Spojených států používá, můžeme mluvit o bombě pro finanční trhy pokaždé, když Trump zveřejní další ze svých tweetů.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby

21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Cena americké ropy je po masivním propadu zpět v kladném pásmu

21.04.2020 Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) se dnes vrátila do kladného pásma. V pondělí prudce klesla a poprvé za dobu trvání těchto obchodů se dostala do minusu. Jde ale o květnový kontrakt, jehož platnost končí dnes a který tudíž nemá velkou vypovídací hodnotu. Ropa WTI k dodání v červnu se prodává asi za 21 dolarů, kontrakty na pozdější dodání suroviny jsou ještě dražší.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa v době viru - břidlicové firmy v USA krachují jak nikdo

16.04.2020 Firma MCA Petroleum Corp. texaského naftaře Mika Shellmana fungovala čtyři desetiletí, těžila v době ekonomického rozkvětu i propadu a vždy prodávala svoji ropu americkým rafineriím. Nyní však Shellman, který je druhou generací naftařů, kvůli prudkému propadu globálních cen ropy a plným skladovacím nádržím přestal spouštět nové vrty a odložil část prací na údržbě. Vůbec poprvé uvažuje o přerušení většiny těžby, píše agentura Reuters.
img

Trump: Domácí ropný průmysl by šlo chránit clem na cizí ropu

06.04.2020  Americký prezident Donald Trump řekl, že by zavedl cla na cizí ropu, pokud by to bylo nutné pro ochranu domácího ropného průmyslu. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na sobotní tiskovou konferenci v Bílém domě, v níž se Trump věnoval převážně pandemii ve Spojených státech.
C:\fakepath\ropa.png

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy

05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.
img

Rozbřesk: Auta jedou, do ECB míří španělský ministr a Venezuela vydá kryptoměnu

20.02.2018 Sice zatím máme k dispozici jen předběžný odhad růstu české ekonomiky v posledním čtvrtletí loňského roku, ale i tak se dá říct, že za jejím výborným výsledkem stojí především zpracovatelský průmysl. Ostatně jako už několik let za sebou. Nejvýznamnější částí tohoto průmyslu je přitom výroba osobních automobilů orientovaná především na trh zemí EU. Auta představují třetinu průmyslu, třetinu exportu a v podstatě přímo ovlivňují necelých deset procent celé ekonomiky. Přitom s pokračujícími výbornými výsledky se stále tlačí na mysl otázka, jak dlouho to tak ještě může být. Zvlášť, když boom poptávky po osobních automobilech v EU trvá téměř nepřetržitě od 2013.
Norsko.png

Norská ekonomika ve 2Q díky ropě oživila

24.08.2017 Norská ekonomika ve druhém čtvrtletí výrazně oživila. Způsobil to ropný průmysl, který po poklesu v předchozím čtvrtletí naopak silně vzrostl. Mezičtvrtletní tempo růstu hrubého domácího produktu ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 1,1 procenta z 0,2 procenta v prvních třech měsících roku. Růst byl téměř dvojnásobný ve srovnání s odhady analytiků, kteří čekali zvýšení HDP o 0,6 procent, uvedl Financial Times.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Fundamentální analýza | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Turecko | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | EUR/CZK | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Fed | Finanční trhy | Futures | Gap | IPO | ISIN | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Margin | Měna | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | PTR | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Sentiment | Spotová cena | Spread | Support | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Americký prezident | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Gold | Obchodovat | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Výrobní náklady | Eurostat | Makrodata | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie ropy | Akcie Shell | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Elektřina | Eura | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Investování do zlata | Investovat do zlata | Jak investovat | Komoditní | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurzy | Lira | Management | Markets | Obchodní platformy | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Surová ropa | Transakční náklady | Trh | Tržní podíl | Twitter | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | EBITDA | Indie | Intermediate | Měď | Protistrana | ROCE | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Akciová společnost | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Bohatý | Kontrakt | Volby | Rozhovor | E-mini | Burze | Ekonomický kolaps | Investment | Aramco | Markit | Again Capital | Jackson Hole | CNOOC | CNN | MSCI | CME Group | Baker Hughes | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BBC | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dovoz ropy | Podnikání | Automobilový průmysl | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Zlevnění ropy | Bloomberg TV | Londýn - ICE | New York - Nymex | Příprava | Přehled | Volby v USA | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Glencore | IHS | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Černé pondělí | Alibaba | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Ztráty | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Poplatky | Exxon | Chevron | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Akcie na burze | Průzkum | Graf ropy | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Výnosy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | Příjmy | ExxonMobil | Měny&Sazby | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | Rystad Energy | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Cena palladia | Sladká ropa | Breakout Trader | Ekonomické výhledy | Cena platiny | Palladium | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Investování s LYNX | Obchodní války | LYNX webinář | Kartel OPEC | OPEC+ | Graf vývoje | Objem obchodování | Pokles ceny | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | I-Trader | Trh s ropou | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Hospodářský vzestup | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Konopné akcie | Investice do marihuany | Obchodujte ropu | Statistický úřad | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | AMS | Nabídka akcií | Akcie a ETF | Ropné akcie | Růst ceny zlata | Pokles cen | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Nové akcie | Akcie týdne | Produkce zemního plynu | Burzovní průvodce | Kapitálové výdaje | Saudi Aramco | Denní graf | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Equinor | Cena akcie | Uvalení cel | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Celkové příjmy | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Hongkong | Investice do ropy | Trinity | Objem | Bílý dům | Německý průmysl | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Firma | Data ze Spojených států | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Růst cen | Studie | Bilance | Zavedená cla | Index DOW | Ekologie | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Fortune | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Federální rezervní banky | Globální trh | Omezení těžby | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Standard Oil | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | American International Assurance | ABC | ICBC | AIA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Rozvoj | NAFTA | Britové | Total | NTT (Docomo) | Prognózy | GBP/EUR | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Ropná zařízení | Airbus | Akciový index Dow Jones | Jaderné elektrárny | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Peking | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Třetí světová válka | Světová válka | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Silný support | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Daimler | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Írán | Irák | Ministr energetiky | Sezónnost | Solidní výnosy | Nejbližší rezistence | Poradenství | Nový rekord | Ukazatele | Technologická společnost | Zájem o nová auta | Nová auta | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Zamyšlení | Krach | Komunikace | Ropná pole | Trump | Prezident | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Impérium | Negativní dopad | Pokles | Situace | Výnosy firmy | Pandemie koronaviru | Pandemie | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | BP | SEC | Americké ekonomiky | Brent Crude Oil | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Vývoj | Nová data | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | WP | Poradci | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Medvědí trend | Nízká cena ropy | Cenový vývoj | Stimul | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Kanadská provincie | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Koronavirová krize | Salmán | MF | Kalifornie | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Spoření | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Koronavirové krize | Signál | Státní rozpočty | Potenciál | Finanční prostředí | Ceny elektřiny | Živobytí | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Vzdělávací webináře | Italové | Války | Organizace | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Eni | Globální trh s ropou | Cushing | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | CIA | Snížení produkce | Výpadky | Pensylvánie | Více peněz | GB00B03MLX29 | Anglo American | MCA Petroleum Corp. | RTR | Břidlicové firmy | Břidlicové firmy v USA | USA krachují | Investoři z Wall Street | MCA Petroleum | Hospodářské oživení | Statistiky | Indikace | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Levná ropa | Michael McCarthy | CMC | Cena americké ropy | USO | Červnový kontrakt | Doba na nákup ropy | SSHR | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Břidlicové ropy | Posílení | WEI | Joe Biden | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Shell | Společnost Shell | Americký ropný průmysl | Nastavení celní politiky | Celní politiky | Celní politiky USA | Nastavení celní politiky USA | Blízký východ | Tweet Donalda Trumpa | Trump a jeho tweety | Tweet | Mohamed bin Salmán | Poválečné recese | Nejhlubší poválečné recese | Zvyšováním těžby | Navýšení cel | Navýšení cel pro dovoz z Číny | Akcie padají | Růst výnosů | Soud | Petrochemická společnost | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Skladování ropy | Hugo | Členské státy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Auta | Dopad na cenu | Konsorcium | CL | Fiskální stimul | Sankce USA | Omezení produkce | JDE | ČR | Lukoil | Norilsk Nickel | Průraz | Záchranný balík | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Býčí trend | Rally na ropě | Subvence | Globální poptávka | Oklahoma | Nevada | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Infekce Covid | Snížení nákladů | Velké investice | ONS | Akcie Coca-Cola | Ant | Ceny | Kolaps | Růst poptávky po ropě | Republikánští senátoři | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | John Kilduff | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Důvěra | Ant Group | Prezidentské volby USA | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Akcie Airbus | Coca-Cola | Analýza ceny | Venezuela | Inspirace | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Snížení emisí | Ropa dnes | Elektromobily | Snížit emise | Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Frakování | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Petrochemické provozy | Futures na ropu | Společnost Ant Group | Agriculture Bank of China | Agriculture Bank of China (ABC) | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | American International Assurance (AIA) | XOM | CVX | Očekávané výnosy | Výsledky voleb | Klesající dolar | Praktické tipy | Nio | Očkování | Mutace viru | Růst průmyslové produkce | Voda | Růst ceny | Zvýšení ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí úrokové sazby | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Norská ekonomika | Rostoucí výnosy | Air | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Špinavá energie | Pandemie covidu-19 | Dlouhodobý investor | Ceny ropy Brent | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Plány | Graf akcie | Nvidia akcie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Ropní těžaři
Ropní vládci
Ropný a plynárenský průmysl
Ropný deficit
Ropný gigant
Ropný institut
Ropný institut API
Ropný kartel
Ropný kartel OPEC
Ropný magnát

Následující klíčová slova

Ropný tanker
Ropný trend
Ropný trh
Ropo
Ropovod
Ropovod Družba
Ropovody
Ropovody a plynovody
Ropy
Rorschachův test
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít