Neděle 28. únor 2021 22:59
reklama
Purple Trading ziskovost
reklama
Admiral Markets
reklama
Purple Trading ziskovost

Klíčová slova - Akcie klesají

img

Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí

02.12.2020 Akciovým trhům se odpoledne nedaří, což platí o druhé straně Atlantiku i o většině hlavních evropských burz. Nepomohla očekávaná zpráva institutu ADP, podle kterého soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili minulý měsíc 307.000 pracovních míst, nejméně od července, zatímco trh čekal víc. Wall Street ale ztráty pozvolna zmírňuje, jak pozornost otáčí k nejnovějším kolům jednání o možném dalším stimulačním balíku pro americkou ekonomiku.
img

New York upozornil na problémy s virem, na které je vakcína krátká. Akcie klesají

12.11.2020 Nadšení z vakcíny, zdá se, pro tentokrát vyprchalo. Vypadá to, že se do popředí dostává nejbližší budoucnost, která ještě tak zářivá nebude. V komentářích tržních hráčů se opakuje poměrně jasný fakt, že vakcína nemá šanci ovlivnit aktuální vlnu nákazy, a to pro nás překvapivě až teď. Navíc New York zavedením nových restriktivních opatření upozornil, že nákaza ve Spojených státech se stále rychleji šíří, a s negativními materiálními důsledky je třeba počítat. Tyto věci nejsou žádnou novinkou, o vzrůstajícím riziku americké třetí vlny informujeme už pár týdnů, dosud ale téma evidentně zastiňovaly pozitivní zprávy. I proto se domníváme, že šok podobný letošnímu jaru není pravděpodobný a tržní reakce by měla být o dost mírnější.
C:\fakepath\obrazek.png

Využití korelace k obchodování když zlato roste

07.08.2020 Zlato v posledním týdnu prorazilo psychologickou hranici 2000$ a dosáhlo tak svého historického cenového maxima. Zlato od roku 2019 posílilo o více než 35 % a ve světě investic se díky neustálému tisku peněz a obav z rozpadu monetárního systému v dobách korona krize drží na prvních pozicích. Pro lepší diverzifikaci obchodního rizika je však vhodné se podívat i na jiné investiční příležitosti. Právě na základě pozitivních a negativních korelací můžeme vhodně rozložit obchodované riziko a investovat do jiných instrumentů. Pokud budeme například sledovat pohyby zlata, tak na základě jeho korelací se můžeme rozhodovat, kam vložit další finanční prostředky.
img

Forex: Nezaměstnanost v USA klesá, průmysl v Německu na vzestupu

07.08.2020 Tvorba nových pracovních míst v USA pravděpodobně vykáže zpomalení. Pokračují jednání o záchranném balíčku v USA. Průmyslová výroba v Německu pravděpodobně v červnu výrazně vzrostla. ČNB ozřejmí detaily prognózy před analytiky. Donald Trump zakázal TikTok a WeCHat a akcie klesají.
img

Evropské akcie klesají kvůli rychlému šíření koronaviru

30.07.2020 Evropské akcie krátce po otevření klesají. Důvodem je globální šíření nákazy Covid-19, které vystoupalo na nový rekord. DE30 se obchoduje se ztrátou 1,3 % a testuje důležitou úroveň na 12 640 bodech. Více volatility by mohl přinést report německého HDP, který bude zveřejněn v 10:00.
img

Jistota v nejisté době

23.06.2020 "Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější aktiva, když se jeho dolarová hodnota od začátku roku zvýšila o více než 16 procent. To je v době, kdy se hodnota amerického akciového indexu S&P 500 snížila o více než 2 procenta velmi dobrý výsledek," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akciová rally dostala červenou, nahoru jde zlato

09.06.2020 Dnes akciové trhy brzy po evropském openu zaplavila rudá záře a ze svých spárů nepustila ani burzy na druhé straně Atlantiku. Akcie klesají z obav, že se rally již utrhla a optimismus přestřelil vyhlídky ekonomiky. Dluhopisy naopak šly nahoru.
img

Rychlé shrnutí

06.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. S&P500 přidal 0.9 %, Dow Jones 0.56 % a Nasdaq 1.13 %.
C:\fakepath\1581838400-Tesla.png

Akcie Tesly po tweetu šéfa Muska o jejich ceně prudce klesají

01.05.2020 Akcie automobilky Tesla klesají až o více než deset procent. Může za to tweet generálního ředitele Elona Muska, ve kterém uvedl, že cena akcií společnosti je příliš vysoká, uvedla agentura Reuters.
img

Alternativní investice v současné situaci

16.04.2020 Koronavirová pandemie má zásadní dopad na ekonomiku. Velké společnosti zavírají závody, akcie klesají a je těžké predikovat, kudy se nestálý trh vydá. Jak se situace dotýká investic do vína a destilátů? Roste jejich hodnota i přes očekávanou krizi?
img

Zlato v době koronavirové

20.03.2020 „V průběhu pandemie koronaviru jsme byli svědky poklesu hodnoty akcií o desítky procent. Zlato se ukázalo jako výrazně stabilnější aktivum, přesto jeho hodnota klesla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akcie klesají navzdory snížení sazeb v USA

16.03.2020 Americká centrální banka snížila sazby o 100bp. do pásma na 0 - 0.25%. Zároveň rozhodla o navýšení nákupů dluhopisů o 700 mld. dolarů. Fed se tak snaží zmírnit negativní dopady šíření koronaviru na americkou ekonomiku. S&P 500 futures klesají na denní limit -5 %. DAX futures ztrácejí 4 %.
img

Trhy jsou dopoledne lehce nervózní, a nejen z ECB

23.01.2020 Čtvrteční obchodování na hlavních evropských trzích začíná poměrně opatrně a investoři se drží dál od rizika. Akcie klesají asi o 0,2 procenta, zatímco dluhopisy si připisují zisky při poklesu výnosů třeba v Německu na 10 letech skoro o 2 bazické body. Ještě více míří dolů výnosy v USA, ovšem zlato toho nijak nevyužívá a naopak mírně ztrácí. Eurodolar se po včerejších menších výkyvech usazuje u současných 1,1085 skoro bez pohybu.
img

BREAKING: Akcie klesají kvůli strachu z nakažlivého viru

21.01.2020 Čínské indexy (CHNComp, HKComp) klesají o 2,5 % a indexy v Japonsku a Koreji následují pádem o přibližně procento. Na vině jsou zprávy o plicním viru, který se šíří Asií a který má na svědomí už čtyři oběti. WTO navrhuje mezinárodní krizový plán k zastavení dalšího šíření viru. Jak velký dopad celá situace bude na trhy mít uvidíme až v nadcházejících dnech. CNHComp ale za poslední dva dny klesl o 5 % a testuje úroveň 11 tis. bodů.
img

Čína je pesimistická o dosažení dohody a kazí tržní náladu. Akcie klesají

18.11.2019 Po víkendových zprávách z oficiálních míst, že se mezi Čínou a USA vedou konstruktivní jednání, přišly také nepříznivé informace. Nikoli z oficiálních míst, ale od CNBC citující zdroje z čínské vlády. V Pekingu podle nich panuje pesimistická nálada ohledně dosažení dohody s USA. Čína usiluje o rušení uvalených cel a podle prohlášení z posledních týdnů se dařilo na tom s americkou stranou dohodnout. Jenže prezident Trump před časem prohlásil, že žádná dohoda o rušení cel není, a vypadá to, že tím Číňany zaskočil.
img

Akcie automobilky Aston Martin rekordně klesají

19.08.2019 Akcie automobilky Aston Martin, která vyrábí luxusní vozy, v poslední době klesly na rekordní minimum. Budoucnost je nejistá.
img

Akciový výprodej pokračuje. Na trhu s dluhopisy bijí zvony na poplach

16.08.2019 V pondělí nic nenaznačovalo tomu, jaký týden nás čeká. Indexy Dow Jones a S&P 500 zaznamenaly velmi mírné ztráty, přičemž nefinanční index Nasdaq 100 k začátku obchodovacího týdne lehce posílil. Uklidnění přišlo vhod, zejména po turbulentním konci minulého týdne. Co se týče dalších aktiv, americký dolar v pondělí posiloval, zlato vyklesalo a ropa prudce rostla.
img

Trump rozdmychává obchodní válku: akcie klesají, dluhopisy rostou

09.08.2019 Americké akcie klesají., dluhopisy rostou a dolar k euru nedokáže chytit dech. Agentura Bloomberg napsala, že USA pozdržely opětovné udělení licencí společnosti Huawei, potřebných pro nákup technologií od amerických firem. Prezident Trump následně uvedl, že by mohl zrušit rozhovory s Čínou plánované na září, a strach z další eskalace obchodní války mezi dvěma největšími světovými ekonomikami je zpět.
img

Výsledky bank investory na pražské burze zklamaly

01.08.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování se ziskem. Index S&P 500 a Dow Jones shodně posilují o 0,3 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,8 % hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede technologickým firmám (+1,1 %). Naopak celkem nevydařený začátek obchodování mají energetické společnosti, jejichž akcie klesají o 0,8 %. Na trhy pozitivně působí včerejší snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou o 25 bb. Její šéf Jerome Powell se vyjádřil, že toto snížení by měla kompenzovat rizika spojená s obchodní válkou s Čínou. Nicméně také uvedl, že se nejedná o počátek série snižování sazeb.
img

Obchodní dohoda je nejspíš ještě pořádný kus cesty před námi

24.07.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě. Index S&P 500 se pohybuje kolem včerejší zavírací ceny, Dow Jones ztrácí 0,3 % a technologický Nasdaq roste o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede průmyslovým podnikům (+0,5 %). Naopak vcelku nevydařený začátek obchodování mají zpracovatelé komodit, jejichž akcie klesají o 0,4 %. Americký ministr financí Steven Mnuchin mírně brzdí euforii z plánového obchodního jednání s Čínou v pondělí, když uvedl, že je ještě mnoho bodů, které musí být vyřešeny, než dojde k uzavření obchodní dohody. To je dle nás v rozporu s prohlášeními amerického prezidenta Donalda Trumpa, který již několikrát zopakoval, že obchodní dohoda je z 90 % hotová.
img

Výsledková sezóna ve Spojených státech dělá investorům radost

22.07.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování se ziskem. Index S&P 500 posiluje o 0,4 %, Dow Jones roste o 0,1 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,6 % hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede technologickým firmám (+1,1 %). Naopak celkem nevydařený začátek obchodování mají síťová odvětví, jejichž akcie klesají o 0,3 %. Hlavní faktory, které aktuálně tlačí trhy vzhůru jsou očekávání ohledně snížení úrokových sazeb Fedem příští týden. Otázkou je, zda dojde ke snížení o 25 bb, nebo dokonce o 50 bb, jak někteří investoři očekávají. Druhým faktorem je prozatím vcelku úspěšná výsledková sezóna. V rámci indexu S&P 500 do dnešního dne reportovalo osm desítek společností a přibližně 80 % z nich překonalo svou ziskovostí očekávání. V tomto týdnu se výsledková sezóna rozjede naplno, když bude své hospodaření reportovat téměř 150 firem.
img

Akcie Tesly letos klesly o 43 pct., Musk přišel o 4,9 mld. USD

03.06.2019 Akcie amerického výrobce elektrických aut Tesla od počátku letošního roku klesly o 43 procent. To je jejich nejhorší začátek roku od doby, kdy se s nimi začalo obchodovat na burze. Nejvíce to pocítil šéf automobilky Elon Musk, který kvůli poklesu akcií přišel o 4,9 miliardy USD (113 miliard Kč), upozornila agentura Bloomberg.
img

Apple, Google & spol. těžce krvácí. Za pár měsíců přišly o takové peníze, že by se jim dala Česká republika financovat 16 let

21.11.2018 Donedávna to byli miláčci finančních trhů. Dnes těžce krvácí. Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Alphabet, mateřská společnost Googlu. Technologické ikony, označované akronymem FAANG, čelí mohutnému výprodeji svých akcií. Od července se jich investoři zbavují tak masivně, že ikonická pětice přišla o více než bilion dolarů své tržní hodnoty. Tržní hodnota není nic jiného než počet akcií násobený jejich cenou. Více než bilion dolarů, to je suma, za niž by bylo možné financovat výdaje českého státního rozpočtu celých takřka šestnáct let (pokud by tedy tyto výdaje po dobu těch skoro 16 let setrvávaly na úrovni roku 2019).
img

Carlos Ghosn zadržen. Akcie Renaultu prudce klesají.

21.11.2018 Šéf společnosti Renault čelí v Japonsku obvinění, že zatajil část příjmů. Japonská prokuratura zadržela šéfa aliance Renault–Nissan–Mitsubishi Carlose Ghosna. Zpráva byla potvrzena na mimořádné tiskové konferenci. Akcie automobilek nyní prudce klesají.
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Japonsko | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bloomberg | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Hedging | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční fond | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodník | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Ticker | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Výnos | WTO | Wall Street | Maturity | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | XTB | Admiral Markets | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Britská měna | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Makrodata | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | Aktivum | EPS | Index | Průlom | Přenos | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Australská měna | Banka | Brent | Burzovní zpravodajství | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny zlata | CISCO | CZK | Dolar | Evropské burzy | Finanční prostředky | Forexu | Frank | Graf | Hodnota zlata | Index euro | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Komodita | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Obchodujeme | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Société Générale | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská měna | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | WTI | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Elon Musk | ROCE | Sell | Commonwealth Bank | Černé zlato | Tržby | Zaměstnanost | QE | eBook | Volby | Know-how | Burze | Dividendové akcie | Zlatý standard | Intesa Sanpaolo | Bernstein | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | Mitsubishi | Snižování sazeb | HUF/EUR | Zasedání centrální banky | Nastavení měnové politiky | Úspěch | BMW | USOil | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Earnings | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Evropské trhy | Posilování koruny | Miliardáři | Pozornost investorů | Firmy | Japonská burza | Euro Stoxx 600 | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Agentura Bloomberg | Americký ministr financí | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Akcie mediální skupiny CME | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Likérka Stock | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Ztráty | Pokles výnosů | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Tesla | Dluhové krize | Kapitalizace | Výhled | Poptávka investorů | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Soukromí zaměstnavatelé | Krize | FTSE MIB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Belgie | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | Globtrex | Grant Thornton | ex | ING Groep NV | BHS | Globtrex.com | Akcie Tesly | Jerome Powell | Asijské trhy | Trhy dnes | Obchodní války | Evropské akciové trhy | FAANG | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Americký S&P 500 | Fond kvalifikovaných investorů | FTSE 250 | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Sanford C. Bernstein | Dluhopisové výnosy | Trhy v USA | Reakce trhu | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | LYNX WhatsApp | Burzy po celém světě | Prezident Trump | Steven Mnuchin | Oživení akcií | Refinitiv | Prezident USA | Akciová rally | Majetek | Analytici společnosti | Výsledky bank | Australské akcie | Velké riziko | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Český průmysl | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Akciové futures | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | Tencent Holdings | NVDA | DE30 | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Akcie automobilky | Aston Martin | Akciový výprodej | Americké futures | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Cena žlutého kovu | Overbalance | Obchodní dohoda | Akcie Renaultu | Měnový systém | TikTok | Automobilky | Nová prognóza ČNB | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Rušení cel | Trh práce | Zelená politika | Firma | PLN/EUR | Rozvoj umělé inteligence | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Zveřejněná data | CHNComp | HKComp | Financovat | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Stavebnictví | Problémy | Růstový impuls | Breaking | Prognózy | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Rozhodnutí ČNB | Regulátoři | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Disney | BREAKING | Americký index | Tržní kapitalizace Tesly | Letecké společnosti | Budoucnost | Nový rekord | Technické ukazatele | Ukazatele | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Koronavirus | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření koronaviru | Akciové trhy v Evropě | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Akcie automobilky Tesla | Cena akcií Tesly | PMI pro sektor | Rekordní hodnoty | SEC | Dnes ČNB | Americká inflace | COVID-19 | Krize v eurozóně | Vývoj | Šok | Michel Barnier | Mimořádný růst | Další vývoj | S&P 500 futures | Guvernér Rusnok | Extrémně levné | Historie | Žádosti o podporu | Negativní korelace | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákup aktiv | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Dění ve světě | Šíření nákazy | Ekonomiky | Realitní firmy | Nezaměstnanost v USA | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Výroba v Německu | Wine Management | Wine Management SICAV | Martin Nejedlý | Otevírání ekonomiky | USD za barel | S&P500 | Tweety | Šíření nákazy COVID-19 | Omezení pohybu | Data z trhu práce | Vývoj akcií Tesla | Oživení akcií Tesly | Průmysl v Německu | Merck | Světové hospodářství | Vakcína | Moderna | JDE | Salesforce | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Covid | Zlato v době pandemie | Ceny | Salesforce.com | Akcie Salesforce | Akcie Salesforce.com | WeCHat | Rusnokův výrok | Využití korelace k obchodování | Korelace k obchodování | Akcie a cenné kovy | Zlato a AUD/USD | Zlato a USD/CHF | Zlato a USD/JPY | Ropa (USOIL) | Hlavní akciové trhy | Akcie Pfizeru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Akcie kanabisových spoločností
Akcie KB
Akcie KB dividenda
Akcie KB názory diskuze
Akcie KB RMS
Akcie KKR
Akcie KKR & Co Inc
Akcie klenotnictví Pandora
Akcie klenotnictví Tiffany
Akcie Klepierre

Následující klíčová slova

Akcie kmenová
Akcie Kofola
Akcie Kofoly
Akcie Komerční banka
Akcie Komerční banky
Akcie Komerční banky dividenda
Akcie komoditních gigantů
Akcie komodity
Akcie KovoPetrol
Akcie Kuaishou
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít