Středa 01. prosinec 2021 02:00
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Purple Trading CUP
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Prezident Vladimir Putin

img

Plyn v EU opět prudce zdražuje, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Důvodem je nyní zejména pozastavení schvalování plynovodu Nord Stream 2

17.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes poskočila na své měsíční maximum, když se přiblížila úrovni 100 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu se z hlediska EU určující ukazatel, termínový kontrakt nizozemské burzy na dodání zemního plynu, dnes vyhoupl až na hodnotu 99,8 eura za megawatthodinu. Od začátku listopadu tedy zemní plyn v EU zdražil o zhruba 42 procent.
img

Plyn v EU opět zdražuje, dnes je jeho cena nejvyšší do října. Kvůli nedostatečným ruským a nově i norským dodávkám tak hrozí další krachy společností typu Bohemia Energy

16.11.2021 Burzovní cena zemního plynu v EU dnes vyskočila až na 84 eur za megawatthodinu. Jedná se o nejvyšší cenu dosaženou cenu za celé období od 27. října, vyplývá z dat Bloombergu.
img

Lukašenkovy hrozby zdražují Evropě plyn, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Češi si kvůli tomu připlatí (nejen) za městské služby, třeba v Budějovicích zdraží MHD až o 50 procent

15.11.2021 Hned při začátku dnešního obchodování se velkoobchodní ceny zemního plynu v EU vrátily poprvé od minulého pondělí nad úroveň 80 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu vykázaly úroveň až 81 eur za megawatthodinu. A to přesto, že Rusko právě již od minulého týdne dodává Evropě více plynu v rámci krátkodobých smluv.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Putin: Ruská ekonomika letos zřejmě poroste nejrychleji za 13 let

12.11.2021 Ruská ekonomika je na cestě k nejsilnějšímu růstu za posledních 13 let. Řekl to dnes ruský prezident Vladimir Putin. Hrubý domácí produkt (HDP) by se za celý rok měl podle něj zvýšit o 4,7 procenta. Je to optimističtější předpoklad než prognózy ruské centrální banky i ruské vlády.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní ceny plynu po obnovení toku plynovodem Jamal klesají

09.11.2021 Velkoobchodní ceny plynu v Evropě dnes klesají, protože se obnovil tok ruského plynu do Německa plynovodem Jamal. To posílilo naději, že Rusko splní svůj závazek a zvýší dodávky, a současně zmírnilo obavy z nedostatku plynu a vysokých cen s blížící se zimou, uvedla agentura Reuters.
img

Kolik bude dalších “Bohemia Energy”? Klíč drží Kreml

05.11.2021 Zhruba 2,5 milionu odběratelů elektřiny od společnosti ČEZ, jejího největšího dodavatele v ČR, si od Nového roku pořádně připlatí. Elektřina v nejběžnější sazbě D02 totiž zdraží z 1700 na 3120 korun bez DPH za jednu megawatthodinu, tedy o takřka 84 procent. Sazba D02 je určena pro domácnosti, které elektřinu využívají ke svícení nebo pro provoz běžných spotřebičů, jako je lednička, pračka nebo myčka.
img

Plyn v EU dnes citelně zdražuje po víkendovém zastavení ruských dodávek. Hrozí další krachy českých dodavatelů energií

01.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes ráno vzrostla až o jedenáct procent v reakci na zastavení dodávek ruského plynu plynovodem Jamal, k němuž došlo v sobotu. Rusko plynovodem posílá plyn do Německa, a to skrze Bělorusko a Polsko. Plynovod zajišťuje zhruba pětinu pozemních dodávek ruského plynu do EU.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 schválili globální minimální daň, hovořili o rozdělení vakcín ve světě

31.10.2021 V italské metropoli se prvním dnem konal summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně sešli poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat dnešního jednání. Účastníci jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Summit G20 v Římě se věnuje klimatu a také zdravotní a ekonomické krizi

31.10.2021 V Římě se koná summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně setkávají poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat prvního dne jednání, podle očekávání by však měla být hlavním bodem debata o klimatu. Účastníci se také chystají schválit dohodu o minimálním zdanění, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\g20-30102021.jpg

Začíná summit G20, hlavními tématy bude ekonomika po pandemii a klima

30.10.2021 V Římě dnes začíná dvoudenní summit skupiny velkých světových ekonomik G20, kde se hlavy států a vlád těchto zemí setkají osobně poprvé od propuknutí pandemie před téměř dvěma lety. Právě zotavení ekonomik po zdravotní krizi má být jedním z hlavních témat jednání. Hovořit se ale bude také o tom, jak aktuálně řešit stoupající ceny energií. Těsně před začátkem klimatické konference OSN v Glasgow budou lídři probírat také to, jak může G20 přispět k úspěchu boje s globálním oteplováním.
img

Ceny plynu v Evropě klesají kvůli vyhlídkám na vyšší dodávky z Ruska

28.10.2021 Ceny zemního plynu i elektřiny v Evropě dnes klesají kvůli vyhlídkám na zvýšení dodávek plynu z Ruska v příštím měsíci. Informuje o tom agentura Bloomberg. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v listopadu vykazovala kolem 11:00 SELČ pokles o téměř devět procent na 79,3 eura (zhruba 2000 Kč) za megawatthodinu. Ukazují to data pro obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu.
C:\fakepath\g20.jpg

Čínský prezident Si Ťin-pching nepřijede na summit G20 v Římě

26.10.2021 Na summit největších světových ekonomik G20, který se uskuteční o víkendu v Římě, nepřiletí čínský prezident Si Ťin-pching. Uvedla to dnes agentura Reuters s odkazem na zdroje z diplomacie. Vrcholné schůzky se Si zúčastní přes videopřenos, Čínu bude na místě zastupovat její ministr zahraničí. Již dříve oznámil svou neúčast také ruský prezident Vladimir Putin, jenž se rovněž připojí přes video. Do Říma naopak přicestuje americký prezident Joe Biden.
img

Putin: Rusko může po schválení plynovodu Nord Stream 2 okamžitě zvýšit dodávky

22.10.2021 Rusko je připraveno bezprostředně po schválení provozu nového plynovodu Nord Stream 2 zvýšit dodávky plynu do Evropy, a to zhruba o deset procent. Podle listu Financial Times to řekl ruský prezident Vladimir Putin.
C:\fakepath\top5-22102021-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.10.2021 1) Akcie společnosti Snap spadly po varování ohledně dopadů na inzerci v americkém premarketu i o 22 %. Pokud bude výprodej pokračovat i v úvodu obchodní seance, může ztratit přes 25 mld. USD na tržní hodnotě.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, rychle míří ke 40 korunám za litr. Důvodem je i plynová krize EU

21.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,12 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 65 haléřů na litr a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 85 haléřů více než před týdnem, a to 34,92 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. V příštím týdnu zdraží benzín o zhruba 50 haléřů na litr, nafta pak o přibližně 65 haléřů na litr.
img

První potrubí Nord Streamu 2 je naplněno technickým plynem

18.10.2021 První rameno rusko-německého plynovodu Nord Stream 2 je naplněno technickým plynem a může spustit provoz. Uvedl to dnes provozovatel plynovodu, společnost Nord Stream 2 AG. Stavba ale stále čeká na schválení německých úřadů a datum spuštění transportu plynu z Ruska do Německa touto cestou firma dnes nesdělila.
img

Ropa je nejdražší za osm let, pohonné hmoty v ČR proto dále razantně zdražují. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

15.10.2021 Cena ropy Brent dnes dopoledne středoevropského času poprvé od 3. října 2018 překonala úroveň 85 dolarů za barel. Podle dat Bloombergu se dnes barel Brentu prodával až za 85,10 dolaru. S výjimkou právě 3. října 2018, tedy jediného obchodního dne, se za celé období od začátku listopadu roku 2014 nikdy Brent tak draze neobchodoval. Ropa je tak nyní prakticky nejdražší za osm let. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord

14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Pohonné hmoty dále razantně zdražují, nafta stojí poprvé od roku 2014 přes 34 korun za litr. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

14.10.2021 Pohonné hmoty v Česku dále razantně zdražují. Aktuálně se jak benzín, tak nafta prodávají za nejvyšší cenu od sklonku roku 2014. Litr benzínu vyjde na 35,47 koruny, litr nafty pak na 34,07 koruny. Nafta včera překročila hranici 34 korun za litr vůbec poprvé od prosince 2014.
img

Kreml: Zvýšení dodávek plynu do Evropy je potřeba si dojednat s Gazpromem

13.10.2021 Ruský plynárenský gigant Gazprom dodává nyní do Evropy zemní plyn na maximum podle uzavřených smluv, případné zvýšení dodávek je potřeba si dohodnout s firmou. Řekl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva v úterý informovala, že Gazprom začal využívat své zásoby, aby zvýšil dodávky suroviny prostřednictvím plynovodů a stabilizoval rostoucí ceny suroviny. Prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko dodávky plynu do Evropy zvyšuje, zatímco jiní partneři, včetně Spojených států, je omezují.
C:\fakepath\top-07102021-zm-20gif.JPG

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.10.2021 1) Rostoucí ceny plynu mohou destabilizovat evropskou ekonomiku. Na konferenci k situaci na trhu s plynem to dnes řekla šéfka exportní divize plynárenské společnosti Gazprom Jelena Burmistrovová. Dodala ale, že spolupráce mezi producenty a spotřebiteli by mohla pomoci situaci na trhu uklidnit.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Ceny plynu pro evropský trh citelně klesly, megawatthodina je za 100 eur

07.10.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh se stabilizovaly, kontrakt s dodáním v listopadu se dnes prodává zhruba za 100 eur (2540 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to data pro virtuální obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu. Ceny začaly klesat už ve středu odpoledne, kdy ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že Rusko je připraveno dodávky zemního plynu do Evropy zvýšit.
img

❗Rusko zvýší dodávky plynu - komodita klesá📉

06.10.2021 Ruský prezident Vladimír Putin dnes řekl, že země je připravena stabilizovat globální trh s energiemi. Trh v reakci na zprávy padá. Jen za poslední 2 dny však ceny vzrostla až o 60 %.
img

ČNB už tento měsíc asi zvýší úroky nejvíce od roku 1997. Hrozí, že inflace i tak lidem zdraží hypotéky na desetiletá maxima

15.09.2021 Hypotéky v Česku zdražují a budou i nadále. V České národní bance po zveřejnění srpnové inflace minulý týden nastal malý poplach. Opravdu se nestává často, aby skutečná inflace překonala tu, kterou ČNB prognózuje, o celý jeden procentní bod. Ale to se právě stalo. ČNB ve své aktuální prognóze předpokládala, že za srpen vykáže meziroční růst spotřebitelských cen hodnotu 3,1 procenta, ve skutečnosti to však byla 4,1 procenta. V určitém poplachu však není jen ČNB, ale celý trh. Ani nikdo z tržních hráčů, českých či mezinárodních, jako jsou banky, fondy a jiné finanční instituce, nečekal tak razantní inflaci.
img

ČNB už tento měsíc asi zvýší úroky nejvíce od roku 1997. Hrozí, že inflace i tak lidem zdraží hypotéky na desetiletá maxima a nelze vyloučit ani bouře proti klimatickým cílům EU

12.09.2021 V České národní bance zřejmě po včerejším zveřejnění srpnové inflace nastal malý poplach. Opravdu se nestává často, aby skutečná inflace překonala tu, kterou ČNB prognózuje, o celý jeden procentní bod. Ale to se právě stalo. ČNB ve své aktuální prognóze předpokládala, že za srpen vykáže meziroční růst spotřebitelských cen hodnotu 3,1 procenta, ve skutečnosti to však byla 4,1 procenta. V určitém poplachu však není jen ČNB, ale celý trh. Ani nikdo z tržních hráčů, českých či mezinárodních, jako jsou banky, fondy a jiné finanční instituce, nečekal tak razantní inflaci.
C:\fakepath\Putin-Lukasenko.jpg

Putin a Lukašenko hovořili o integraci svých zemí, dohodli jednotný trh energií

10.09.2021 Ruský prezident Vladimir Putin a běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se při včerejším rozhovoru v Moskvě shodli na 28 programech integrace svých zemí. Dohodli se přitom na vytvoření jednotných energetických trhů a rovněž společného obranného prostoru. Podle agentury TASS o tom oba prezidenti informovali po jednání.
img

Poslední část potrubí plynovodu Nord Stream 2 je svařena

06.09.2021 Poslední část potrubí plynovodu Nord Stream 2 je svařena. Teď poputuje na dno Baltského moře v jeho německé části a propojí se se zbytkem přepravní soustavy. Oznámilo to dnes konsorcium Nord Stream AG, které projekt buduje. Očekává se, že ruská plynárenská společnost Gazprom začne touto cestou dodávat plyn do Německa v říjnu.
img

Rusko i Ukrajina mají výtky k dohodě o Nord Stream 2

22.07.2021 Rusko a Ukrajina mají výhrady k dohodě, kterou spolu kvůli plynovodu Nord Stream 2 uzavřely Spojené státy a Německo. Kreml dnes uvedl, že nesouhlasí s některými prohlášeními v dohodě, a zdůraznil, že Rusko nikdy nepoužívalo energetiku jako nástroj politického tlaku. Ukrajinský ministr zahraniční Dmytro Kuleba řekl, že Ukrajina má mnoho otázek k tomu, jak může dohoda zmírnit bezpečnostní hrozbu, kterou podle Ukrajiny plynovod představuje. Evropská unie zopakovala, že plynovod není ve společném zájmu EU, ale bude o dohodě jednat. Mluvčí polského prezidenta označil dohodu za vítězství Ruska a obvinil Německo z porušení evropské solidarity v energetice.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.6.2021)

21.06.2021 Minulý týden přinesl na finanční trhy extrémní volatilitu díky zasedání Americké centrální banky (Fed). Měnový pár EUR/USD nabídl dva ziskové obchody, které jsem s předstihem uveřejnil v mém komentáři. Jako první eurodolar prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně po zasedání Fedu došlo k prudkému otočení trendu a následnému prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který velmi rychle došel do svého cíle a byl také ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\biden-putin-16062021.jpg

Putin uvedl, že se dohodl s Bidenem na návratu velvyslanců do Ruska USA

16.06.2021 Ruský prezident Vladimir Putin po skončení dnešního americko-ruského summitu v Ženevě na tiskové konferenci oznámil, že se dohodl se svým americkým protějškem Joem Bidenem na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy. Tón jednání s šéfem Bílého domu označil za konstruktivní, nikoli nepřátelský.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Putin: Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií

04.06.2021 Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií covidu-19, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF). Za prodej ropy a plynu bude Rusko možná nuceno požadovat euro či národní měny, a ne dolar, který podle Putina Spojené státy používají jako prostředek ekonomické a politické války.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ruský ministr: Ropa může při absenci investic zdražit až na 200 USD za barel

03.06.2021 Cena ropy se může vyšplhat až na 200 dolarů za barel, pokud Mezinárodní agentura pro energii (IEA) prosadí svůj záměr, aby svět přestal investovat do nových projektů těžby ropy a zemního plynu. Na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak. Cena ropy na světových trzích se od loňského podzimu vytrvale zvyšuje a severomořský typ Brent se z ceny kolem 38 dolarů vyšplhal na současných více než 70 dolarů za barel.
C:\fakepath\p-02062021-lv.gif

V Petrohradu ve středu začíná ekonomické fórum přezdívané ruský Davos

01.06.2021 Ve středu začíná Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (SPIEF). Po roce virtuálního setkávání kvůli pandemii covidu-19 se bude tato akce konat fyzicky. Na setkání, kterému se přezdívá ruský Davos, promluví ruský prezident Vladimir Putin. Vedle něj na akci, která skončí v sobotu, zavítají tisíce lidí ze světa politiky i byznysu, napsala dnes agentura Reuters. Moskva roky fórum využívá jako vábničku na zahraniční investice i jako platformu, na které se probírá hospodářská politika. Loni byla akce kvůli pandemii covidu-19 zrušena.
C:\\fakepath\\rusky rubl.jpg

VTB: Ruská ekonomika by mohla být na předkrizové úrovni na podzim

25.01.2021 Ruská ekonomika by se mohla vrátit na úroveň před koronavirovou krizí do letošního podzimu. Účastníkům virtuální debaty, která se koná místo každoročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, to dnes řekl šéf druhé největší ruské banky VTB Andrej Kostin. Debaty se v tomto týdnu možná zúčastní také ruský prezident Vladimir Putin, poprvé po více než deseti letech.
img

Německý úřad schválil okamžité pokračování výstavby Nord Stream 2

15.01.2021 Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii (BSH) schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Vyplývá to z dnešního oznámení úřadu. Dosavadní povolení by pokračování výstavby připouštělo až od konce května, uvedla agentura DPA. Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

Reuters: USA varovaly evropské firmy před sankcemi kvůli plynu

13.01.2021 Americké ministerstvo zahraničí tento měsíc varovalo evropské podniky, které podle něj pomáhají při výstavbě ruského plynovodu Nord Stream 2, že čelí hrozbě sankcí. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. Končící administrativa prezidenta Donalda Trumpa podle zdrojů připravuje konečný soubor opatření proti projektu Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa.
img

Po roční pauze se opět rozeběhla dostavba plynovodu Nord Stream 2

11.12.2020 Po roční pauze se dnes znovu rozeběhla finální fáze dostavby rusko-německého plynovodu Nord Stream 2, kterým má proudit plyn do Evropy po dně Baltského moře. Informovala o tom agentura DPA. Projekt se loni zastavil poté, co Spojené státy pohrozily sankcemi na podniky spojené s výstavbou plynovodu. Ruské plavidlo Fortuna začalo podle prohlášení konsorcia Nord Stream 2 s pokládkou necelé tři kilometry dlouhého úseku u pobřeží Německa.
img

Cesta za úspěchem ruské verze SWIFT nebude tak jednoduchá, jak se zdálo

24.11.2020 Je to již nějaký čas, co svět oblétla informace o tom, že se Turecko s Čínou rozhodli přistoupit k ruské alternativě finančního komunikačního systému SWIFT, který je založený na rublu. O ruském ekvivalentu se tehdy mluvilo jako o možném vzniku nového platebního kolosu. Mezi zeměmi, které plánují přijmout tento systém patří například i Írán, Indie či země v rámci EAEU. Napříč tomu, že od roku 2019 Rusko dosáhlo mnoha dohod o propojení SPFS s jinými zeměmi, zdá se, že bude mít před sebou ještě dlouhou cestu, aby se dokázalo více prosadit.
img

Týdenní tržní výhled: Zasedání FOMC a globální statistiky PMI v centru pozornosti

23.11.2020 Vzhledem k tomu, že americké trhy jsou ve čtvrtek uzavřeny kvůli svátku díkůvzdání, předem vychází několik různých ekonomických zpráv. To zahrnuje údaje PMI, úrovně důvěry spotřebitelů, údaje nezaměstnanosti, HDP a nejnovější zasedání schůze FOMC.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
C:\fakepath\rusko.jpg

Putin slíbil, že další tvrdá omezení kvůli koronaviru nebudou

21.10.2020 Ruská vláda se kvůli koronaviru nechystá zavést tvrdá omezující opatření, ujistil dnes ruský prezident Vladimir Putin podnikatele a průmyslníky. Vyzval je, aby se zapojili do výroby vakcíny proti koronaviru, kterou označil za dobrý byznys i z hlediska vyhlídek na světovém trhu. Ještě dříve Putinův mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že úřady v reakci na rostoucí údaje o počtech nakažených v současnosti neplánují zavést celostátní karanténu.
C:\fakepath\euro2.jpg

Polsko chce, aby EU slíbila Bělorusům miliardovou pomoc

17.09.2020 Polsko chce, aby Evropská unie nabídla Bělorusům hospodářskou pomoc ve výši nejméně jedné miliardy eur (téměř 27 miliard Kč). Uvedl to polský premiér Mateusz Morawiecki při dnešní návštěvě Vilniusu.
C:\fakepath\obrazek1.jpg

Vše, co musíte před nákupem zlata a BTC vědět o ruské vakcíně na COVID-19

12.08.2020 V úterý se v Ruské federaci registrovala první vakcína, která má fungovat proti koronaviru. Zlato se v reakci na to propadlo o 5 % na 1900 USD za unci. Bitcoin pohyb kopíroval s propadem na 11 200 USD. Je čas nakupovat, nebo je vakcína pro nenadálého býka zásadním ohrožením?
img

Koronavírus: market update

11.08.2020 Posledné údaje z agentúry Reuters ukazujú, že šírenie nákazy sa po celom svete stále zvyšuje. Po hlásení prvej infekcie vo Wu-chane v Číne začiatkom januára, trvalo takmer 10 mesiacov, kým sa dosiahlo 10 miliónov prípadov. Zdvojnásobenie tohto výsledku podľa údajov agentúry Reuters trvalo iba 43 dní. Pandémia sa zrýchľuje najrýchlejšie v Latinskej Amerike, v ktorej sa nachádza takmer 28% celosvetových prípadov a viac ako 30% úmrtí.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump chce se summitem zemí G7 počkat až po listopadových volbách

11.08.2020 Americký prezident Donald Trump v pondělí prohlásil, že zřejmě svolá setkání lídrů zemí rozvinutých ekonomik sdružených ve skupině G7 až po listopadových prezidentských volbách v USA. Informovala o tom televize CNN, podle níž se také opět vyslovil pro to, aby se mítinku zúčastnil i ruský prezident Vladimir Putin.
C:\fakepath\top-11082020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.08.2020 1) Asijské akcie dnes převážně rostly a odrážely pozitivní sentiment z Wall Street. Trhy tak reagovaly na fakt, že Čína zatím nepřistoupila k žádným odvetným opatřením proti USA a také na klesající počet hospitalizací s onemocněním covid-19 v některých státech USA.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
C:\fakepath\Trump-Putin.jpg

Trump a Putin hovořili o kontrole zbraní, Íránu i koronaviru

24.07.2020 Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin spolu včera hovořili o kontrole zbraní. S odvoláním na Bílý dům i Kreml o tom informovala agentura Reuters. Trump podle prohlášení vyjádřil v telefonickém rozhovoru naději, že se podaří vyhnout závodům ve zbrojení. Prezidenti debatovali i o Íránu či koronaviru.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Putin zkorigoval ruské cíle, škrtl průnik mezi největší ekonomiky

21.07.2020 Ruský prezident Vladimir Putin dnes svým výnosem stanovil národní cíle, kterých má Rusko dosáhnout do roku 2030. Oproti předchozímu výnosu mezi těmito cíli už nefiguruje přání, aby se Rusko stalo jednou z pěti největších světových ekonomik, cíl snížit chudobu v zemi proti roku 2017 na polovinu pak Putin přesunul z roku 2024 na rok 2030, upozornila ruská média.
img

Výroba aut v Rusku klesla kvůli koronaviru o téměř 80 procent

22.05.2020 Výroba aut v Rusku v dubnu kvůli koronavirové krizi klesla o téměř 80 procent na 30.000 vozů. S odkazem na ruský statistický úřad Rosstat o tom dnes informovala agentura Interfax. Větší propad zažil ruský automobilový průmysl jen v srpnu 2009, kdy z výrobních pásů sjelo pouze 19.000 aut.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko má denní rekord 11.656 nakažených, ale začne uvolňování

11.05.2020 Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že od úterý v Rusku končí období pracovního klidu zavedené v březnu kvůli šíření koronavirové infekce. Zároveň začíná pozvolná etapa postupného uvolňování restrikcí. Šéf Kremlu o tomto kroku dnes informoval, i když krizový štáb dopoledne ohlásil rekordní přírůstek nakažených za předchozí den.
img

Koronavírus: market update

09.04.2020 Koronavírus už infikoval na celom svete viac ako 1,5 milióna ľudí z toho bolo vyliečených viac ako 332 000 ľudí. Počet ľudí, u ktorých sa potvrdilo, že zomreli v dôsledku koronavírusu, dosiahol takmer 89 000.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Malé ruské podniky trpí, Putin čelí kritice

08.04.2020 Dmitrij Volodin, spolumajitel několika moskevských barů, zůstal kvůli vládou nařízenému uzavření podniků bez jakýchkoli příjmů. Podpora vlády je podle jeho slov nedostatečná a on nemá tušení, jak bude dál platit zaměstnance nebo nájem, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 varovali před hrozbou recese a vyzvali ke spolupráci

26.03.2020 Saúdskoarabský král Salmán dnes vyzval lídry největších světových ekonomik G20, aby na pandemii způsobenou koronavirem reagovali efektivně a koordinovaně. K výzvě ke spolupráci se na summitu, který se konal prostřednictvím videokonference, připojil také čínský prezident Si Ťin-pching. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Lídři G20 slíbili podporu ekonomiky, protekcionismus ovšem neodsoudili

30.06.2019 Lídři zemí skupiny G20 na summitu v Japonsku varovali před rostoucími riziky pro globální ekonomiku a slíbili, že budou společně pracovat na podpoře hospodářského růstu. Ochranářství ale v závěrečném komuniké včera opět neodsoudili. Součástí závěrů summitu je i závazek boje proti změnám klimatu, ačkoli Spojené státy si nepřály, aby se společné komuniké o tomto tématu zmiňovalo. Pařížskou dohodu o ochraně klimatu v závěrečném dokumentu opět podpořilo jen 19 zemí, zatímco Spojené státy potvrdily své rozhodnutí od dohody odstoupit.
C:\fakepath\gruzinska.jpg

Gruzínská měna po vypuknutí nepokojů spadla na historické minimum

26.06.2019 Kurz gruzínské měny lari rekordně oslabil. Dolar nyní stojí 2,83 lari, což je maximum za celou historii existence gruzínské měny od rozpadu Sovětského svazu. Příčina spočívá v politické krizi a zákazu leteckého spojení s Ruskem, napsal dnes ruský internetový list Gazeta.ru.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy klesly, když Rusko signalizovalo zvýšení těžby

09.04.2019 Ceny ropy dnes klesly z pondělního pětiměsíčního maxima poté, co Rusko signalizovalo zmírnění těžebních škrtů, na nichž se dohodli členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci, ke kterým Rusko patří.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Mario Draghi | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forex trader | G7 | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Long | MMF | MT4 | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Peněžní zásoba | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Rating | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trigger | Ukazatel | Uptrend | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | AUD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Výsledky | Trpělivost | Index nákupních manažerů | IEA | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | EURUSD | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Devizové rezervy ČNB | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURGBP | Exchange | Fondy | Fortuna | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Jádrová inflace | EBay | Jiří Rusnok | Komodita | Komoditní | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Markets | MetaTrader 5 | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Obchodní platformy | PayPal | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Řízení rizik | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Shares | SWIFT | Tesla Motors | TopForex | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | WTI | Zemní plyn | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Trading Central | Benzín | Andrej Babiš | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Tim Cook | Itálie | Spojené státy | Instrukce | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Burze | DPA | Intesa Sanpaolo | Energy Aspects | CNN | Microsoft | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | TD Ameritrade | Agentura DPA | Reálný obchodní účet | Reporty | Obchodní nastavení | Brazílie | Japonský premiér | Zasedání centrální banky | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Stock Exchange | Otočení trendu | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Zkušení investoři | KBC | Přehled | Jádrový index | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Walmart | Alibaba | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Historická maxima | Evropský trh | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | Baidu | Blockchain | Tesla | Výhled | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Summit G20 | General Electric | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | FCA | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Institucionální investoři | Příjmy | Alphabet | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Očekávání | Politico | ex | BBVA | ING Groep NV | Jerome Powell | Airbnb | Očekávání investorů | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Pokles ceny | RDSA | Royal Dutch Shell | Profesionální obchodník | Ruská centrální banka | Cena plynu | Long obchod | Zvyšování úroků | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Společnost Apple | Růst cen komodit | Majetek | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ceny zemního plynu | MetaTrader Supreme Edition | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | PINS | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Inflační očekávání | Short obchod | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Boris Johnson | NVDA | Prodej ropy | Lari | Gruzínská měna | Kurz gruzínské měny | Národní banka Gruzie | Obchodní nápady | Společnost Gazprom | Gazprom | Ziskové obchody | Pokles cen | Šéfové států | Britský premiér | AMZN | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Denní graf | EMIR | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | GOOGL | Hypotéky v Česku | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Marketingový trik | Automobilky | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | Evropské firmy | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Obchod | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní prodeje | Inflace ČNB | Průmyslová výroba ve Spojených státech | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Bilance | Americký Senát | Generální ředitel | Čínský prezident | Ukrajina | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Amazon | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Walt Disney | AFP | Ekonomka | Globální trh | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Rozvoj | Zdražování | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Plyn | Nálada | Kontrakty | Cla na dovoz čínského zboží | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | AXA | Fed index | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | TASS | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Eugal | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | Peking | Wirecard | Růst poptávky | Altria Group | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Apache | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | ASML | ASML Holding NV | Horší časy | Poradenství | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Prezident | AMGN | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Vir | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Vstupy | Lehká ropa WTI | FIAT | López Obrador | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Rosstat | Fresenius Medical | Adidas | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Zdražování ropy | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | COVID-19 | TWTR | Deutsche Telekom | Hlavy států | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Snížení těžby | Mzda v ČR | Mzda | Předpokládané ztráty | Aktuální Price Action | Nástroje měnové politiky | Videokonference | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Air France-KLM | Lufthansa | Asijské akcie dnes | Deficit státního rozpočtu | Tržní podmínky | Profitovat | Solidarita | Těžaři ropy | Evropské země | Brusel | Energetické společnosti | Největší propad | Oznámení firmy | Šíření viru | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | PYPL | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Král Salmán | Salmán | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Market update | Zdraví ekonomiky | Další růst | Růst | American Airlines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Automobilový trh | Allianz | Viry | Ekonomiky | Války | Organizace | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | DPH | Mexiko | Eni | Chudé země | Ruské podniky | Malé ruské podniky trpí | Dmitrij Volodin | Malé ruské podniky | Poradenské firmy | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Abdalazíz bin Salmán | Výpadky | ATVI | Activision Blizzard | Více peněz | Microsoft Corp | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | USD za barel | Průměrný výnos | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Ministr pro energetiku | Debata | Air France | Posílení | Amundi | Joe Biden | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Propad exportu | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | Počet lidí bez práce | Shell | Společnost Shell | Omezení kvůli koronaviru | Gilead | Soud | Dovoz | Vývoz | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Regulační orgány | Bezpečnost | Politika centrální banky | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Merck KGaA | Merck | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | CL | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Manažeři | Eli Lilly | LLY | Čínské hospodářství | Vrcholní představitelé | Renault | Výroba aut v Rusku | Realitní společnosti | Argentina | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Pozitivní sentiment | PEPP | Počet nových žádostí o podporu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nikola | Odraz mrtvé kočky | APA | Sanofi | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Covid | Vyspělé technologie | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Nové žádosti o podporu | Ministryně hospodářství | Sankce proti Rusku | ASM International | Dopad pandemie | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Peugeot | Ceny | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Merkelová | Zotavení ekonomik | Trump a Putin | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Pozice dolaru | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Ekonomický vliv | Alexandr Lukašenko | Indonésie | Schvalování vakcín | Michael Kinch | Vývoj léků v USA | Vývoj léků | Matthew Schmidt | Vývoj vakcín | Barry Bloom | Budoucí vývoj vakcín | Dokončené testování | Tiskový mluvčí WHO | Sputnik V | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Virologie | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Ekonomické zotavování | Hypotéky v ČR | Air Liquide | Airbus Group | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní index | Německý regulátor | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Plynovody | Biden | Vinci | Česká republika | Frakování | Měnový fond | Jens Klatt | Walgreens | Příjmy z prodeje ropy | Interfax | Dobrý byznys | Intel | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Ruské společnosti | Dillí | Týdenní tržní výhled | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Proražení | Životní prostředí | Očkování | Zadlužování | Počasí | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Evropské centrální banky | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Zvýšení základního úroku | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Sýrie | Nejvyšší růst | Prudký růst cen | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | COP26 | Klimatický summit | ERA | Rostoucí ceny | Ekonomická obnova | Eurokomisařka | Výrazná inflace | Těžaři | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | SPIEF | Roscongress | Ruský ministr | Plány | Cíle | Dodávky plynu | La Grange | Zajišťování | Prodej | Italské hospodářství | Cíl Evropské centrální banky | Zajištění bezpečnosti | CO2 | Hydroelektrárny | Trh dnes | Technologie | Hliník | Příliv ropy | Rada guvernérů | Ceny suroviny | Odvětví | Divize | Dodávky suroviny | Rekord | Bilion | Dodávky ruského plynu | Základní sazby | Asijské země | Afghánistán | Analytici banky | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Uhlí | Ceny plynu | Čínské realitní společnosti | Akcie Evergrande | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Chinese Estates | Akcie Chinese Estates | Inflace v září | Dosažení dohody | Češi | Bohemia Energy | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Představitelé G20 | Majetek ruského státního investičního fondu | Fond národního blahobytu | FNB | Fond národního blahobytu (FNB) | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Vysoké ceny | Nord Stream 2 AG | Snap | Akcie společnosti Snap | Pozornost | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Dceřiná firma | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Lídři G20 | Plyn v EU | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Prezidentský dekret
Prezidentský kandidát
Prezident Světové banky
Prezident Světové banky (SB)
Prezident Trump
Prezident UAW
Prezident USA
Prezident USA Biden
Prezidentův poradce Steve Bannon
Prezident Václav Klaus

Následující klíčová slova

PRIBOR
Price Action
PriceAction
Price Action analýzy
Price Action formace
Price Action Ludvík Turek
Price Action na forexu
Price Action obchodník
Price Action obchodní strategie
Price Action obchody
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BidAskBit vanoce
Potvrďte prosím... Zavřít