Pondělí 17. květen 2021 12:29
reklama
Capital.com
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Zahraniční firmy

C:\fakepath\Cina.jpg

Tencent Music koupí vlastní akcie za jednu miliardu USD

29.03.2021 Čínská internetová společnost Tencent Music Entertainment Group představila zatím svůj největší plán odkupu vlastních akcií. V příštích 12 měsících jich firma hodlá nakoupit za jednu miliardu dolarů (22,1 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters. Tencent přichází s plánem krátce poté, co americký burzovní regulátor přijal přísnější opatření pro akcie zahraničních firem obchodované na burzách v USA.
img

Nevylijme s vaničkou i potřebné investice

26.10.2020 Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
C:\fakepath\cina2.jpg

Bloomberg: Jsou baterie obchodní válkou, kterou už Čína vyhrála?

24.09.2020 Příští léto by z výrobní linky v továrně na lithium-iontové baterie v americkém Endicottu měly začít sjíždět tisíce dobíjecích bateriových článků. Závod, který provozuje konsorcium malých firem nazvané Imperium3 New York LLC, bude příští rok jediným novým výrobním závodem tohoto typu v USA a bude dodávat baterie zákazníkům v obranném či dopravním průmyslu i v dalších odvětvích. S počáteční roční kapacitou produkce článků odpovídající jedné gigawatthodině, což v průměru stačí zhruba pro 19.000 elektrických aut, je kapacita závodu v Endicottu zlomkem toho, co budou vyrábět konkurenti ve světě.
img

EK chce chránit unijní trh před konkurencí podporovanou státem

17.06.2020 Státem podporovaným mimoevropským firmám mohou při podnikání či snahu o koupi evropských podniků nastat složitější časy. Evropská komise dnes zveřejnila zatím nezávazný návrh počítající s možností pokut pro cizí firmy, které jsou proti konkurenci z Evropské unie zvýhodněny různými formami státní pomoci. Unijní exekutiva jim chce také ztížit možnost získání kontroly nad evropskými společnostmi.
img

Rozbřesk: Druhá fáze krize: Omezit plošnost, zachovat kurzarbeit, oživit investiční pobídky

28.05.2020 V posledních týdnech jsme si zvykli pozorně sledovat mezinárodní srovnávání výše a rychlosti vládní pomoci. Ve srovnávacích tabulkách zatím Česko hraje “první ligu” ve slibech, ale “okresní přebor” v reálném plnění. Situace se ale s přijetím masivního programu COVID III snad bude obracet k lepšímu, a pozornost by se proto měla časem přesunout jinam. Posouváme se také postupně do druhé fáze krize - rozmrazování ekonomiky - ve které nejsou důležité vždy plošnost a poskytnutý objem prostředků, ale naopak chytrost, s jakou ekonomiku stimulujete.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský vyhledávač Baidu zvažuje odchod z burzy Nasdaq

24.05.2020 Provozovatel největšího čínského internetového vyhledávače Baidu zvažuje odchod z americké burzy Nasdaq. Své akcie by mohl nabídnout blíže domovu. Starosti mu dělá rostoucí napětí mezi Čínou a Spojenými státy a plány Washingtonu na zpřísnění burzovních pravidel. S odkazem na své zdroje o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA pracují na omezení závislosti na dodávkách zboží z Číny

18.05.2020 Zákonodárci a vládní představitelé ve Spojených státech pracují na opatřeních, která by přiměla americké podniky přesunovat aktivity z Číny a snižovat závislost na čínských dodavatelích. Opatření by mohla zahrnovat daňové úlevy, subvence a nová regulační pravidla. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
img

Digitální revoluce v bankovnictví: klienti ČSOB jako první v ČR úspěšně obchodovali s využitím technologie blockchain

18.05.2020 Klienti ČSOB vůbec poprvé využili k placení technologii blockchain, která umožňuje bezpečné přímé obchody mezi firmami bez prostředníka. Jedná se o vůbec první transakce uzavřené na inovativní platformě we.trade v ČR.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čínské investice v USA byly loni nejnižší od roku 2009

11.05.2020 Přímé investice Číny ve Spojených státech loni klesly nejníže od recese v roce 2009. Pokles odráží napětí mezi oběma největšími ekonomikami a omezení zahraničních investic, k němuž přistoupila čínská vláda. Celkem investice klesly na pět miliard dolarů (125,5 miliardy Kč) z 5,4 miliardy USD v roce 2018. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium Group a Národního výboru pro vztahy mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Burza v Hongkongu oslabila, jinde v Asii už akcie zpevnily

29.01.2020 Akcie na burze v Hongkongu dnes výrazně oslabily v reakci na obavy kolem šíření nového koronaviru. Trh byl kvůli oslavám nového lunárního roku uzavřen a dnes byla první možnost na obavy zareagovat. Jiné asijské trhy, které byly v minulých dnech otevřené a už stačily oslabit, dnes většinou zpevňovaly. Optimismus čerpaly z úterního vývoje na Wall Street, kde akcie rovněž prudce zpevnily. Burzy v pevninské Číně jsou stále zavřené.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Nový koronavirus má negativní dopady na čínské i zahraniční firmy

28.01.2020 Nový typ koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan, má negativní dopady na řadu čínských i zahraničních firem. Americký kavárenský řetězec Starbucks například uzavírá své provozovny a pozastavuje dodávkové služby v provincii Chu-pej, jejíž je Wu-chan metropolí. Starbucks má v této provincii podle svých internetových stránek 90 provozoven. Své restaurace ve Wu-chanu uzavřely řetězce KFC, Pizza Hut i McDonald's, zatímco mediální a filmová společnost Walt Disney přerušila provoz svých zábavních parků v Šanghaji a Hongkongu.
C:\fakepath\francie.jpg

Macron láká zahraniční investice, přijme 180 byznysmenů

20.01.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron se snaží přilákat zahraniční firmy, k čemuž využívá i nejistoty kolem chystaného odchodu Británie z Evropské unie. Na zámku ve Versailles chce dnes přijmout 180 světových byznysmenů a podle listu Les Echos by na akci mohlo být oznámeno či potvrzeno 15 investičních projektů. Recepce se koná přesto, že Francii už více než šest týdnů ochromují stávky proti reformě penzí, kterou Macronova vláda plánuje.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Ranní nadhoz - náznaky slábnutí amerického průmyslu, Trump opět kritizuje Fed

03.12.2019 Sentiment v českém výrobním sektoru se v listopadu snížil, když PMI dosáhl jen 43,5 bodu, kam se posunul z říjnových 45 b. Za poklesem stojí další snížení objemu nových zakázek a výroby. Nejistý vývoj globální ekonomiky a pokračující problémy v automobilovém sektoru pak vedly k dramatickému propadu vyhlídek na budoucí výrobu. Tento vývoj se pak odrazil i v další redukci zaměstnanosti, jejíž pokles v listopadu byl nejvyšší od září 2009.
img

Nejlidnatější země světa mají ekonomické problémy

02.09.2019 V Indii žije 17,5 procenta světové populace, což představuje přibližně 1,352 miliardy obyvatel. To je pouze o zhruba 47 milionů lidí méně než v nejlidnatější Číně. Dohromady v obou zemích žije 35,6 procenta lidské populace. Z toho je patrné, že obě nejlidnatější země mají klíčovou roli pro budoucí vývoj na naší planetě.
img

Nečekané. Do milionových protestů v Hong Kongu se na rozdíl od předchozích zapojují také byznysové kruhy

17.06.2019 Protesty v Hong Kongu včera nabyly věru historických proporcí. Podle organizátorů se jich účastnily takřka dva miliony lidí. To je více než čtvrtina celkového počtu obyvatel Hong Kongu, který činí zhruba 7,5 milionu lidí. Protestující neuklidnilo ani sobotní rozhodnutí správkyně Hong Kongu Carrie Lamové, kterým pozastavila proces přijetí kontroverzní legislativy. Po jejím schválení by mohli být podezřelí z trestného činu vydáváni justici pevninské Číny.
img

Hong Kong je bojištěm války Spojených států a Číny. Bojuje o své jedinečné ekonomické postavení

16.06.2019 Hong Kong má z ekonomického hlediska jedinečné postavení. Je to most i brána zároveň. Brána pro firmy z kontinentální Číny, které touží po mezinárodním kapitálu. Zároveň brána pro zahraniční firmy, které by rády obchodovaly právě s pevninskou Čínou. Hong Kong tedy vlastně přemosťuje propast, která mezi světem a pevninskou Čínou, ekonomicky v mnoha ohledech stále poměrně uzavřenou, vždy zela. A která je od propuknutí obchodní války s USA nyní ještě propastnější. Podle mnohých nejde „jen“ o válku obchodní, ale dokonce o technologickou studenou válku.
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

Ekonomicky byl vstup do EU pro střední Evropu přínosem

29.04.2019 Vstup velké skupiny zemí ze středu a východu Evropy do Evropské unie pro ně před 15 lety znamenal významné finanční a ekonomické příležitosti, včetně třeba větší důvěry zahraničních investorů. Zsolt Darvas, analytik bruselského střediska Breugel, ale také upozorňuje, že přes evidentní přínos, kterým pro ně vstup do EU byl, se hospodářství nových členských zemí svým výkonem plně nevyrovnalo ekonomikám původních členů.
C:\fakepath\nemecko 08012014-2.png

Německo chce omezit zahraniční investice

07.08.2018 Německá vláda se chystá zvýšit své pravomoci nad zahraničními investicemi, zásadně chce snížit minimální hodnotu obchodů, které mohou být předmětem ministerského veta. V rozhovoru pro list Die Welt to uvedl ministr hospodářství Peter Altmaier.
img

Volatilita emerging markets měn dál narůstá. Rozdíl oproti majors je nejvyšší od roku 2011

19.07.2018 Jedna zajímavost pro ty z vás, kteří se poslední dobou zaměřují na měny emerging markets (EM) zemí. Poměrně značný výprodej, kterým si většina měn v tomto koši prochází, zanechává stopu také na úrovni implikované volatility. Ta v minulých týdnech výrazně vzrostla a v porovnání s volatilitou sedmi nejvíce obchodovaných měn je rozdíl mezi majors a EM měnami na FX nejvyšší od začátku evropské dluhové krize z roku 2011. Spread se nyní začíná přibližovat úrovni tří procentních bodů. Cena zajištění proti cenovým výkyvům se tak v EM regionu zvyšuje, což není dobrá zpráva zejména pro zahraniční firmy, které v problematických zemích podnikají a vyvádí zisky například ve formě dividend.
img

Forexový zeměpis: USA podrobně

23.10.2017 Spojené státy americké se pyšní technologicky nejvyspělejší ekonomikou na světě. Hrubý domácí produkt USA na obyvatele dosahuje přibližně 56 000 USD. Americké korporace jsou vždy v popředí technologického pokroku, a to zejména v oblastech výpočetních technologií, farmacie, lékařství, vzdušného prostoru a vojenské techniky.
usa-nemecko.jpg

Německé investice v USA po nástupu Trumpa prudce klesly

03.07.2017 Zahraniční firmy po lednovém nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta Spojených států méně investují do svých výrobních kapacit v USA. Obzvláště silný propad investičních aktivit je patrný u německých firem, napsal ve svém internetovém vydání německý týdeník WirtschafstWoche.
cina 21072013.png

Čína chce svou ekonomiku více otevřít zahraničním investicím

17.01.2017 Čínská vláda dnes představila nová opatření, která mají čínskou ekonomiku více otevřít zahraničním investicím. Patří mezi ně například zmírnění restrikcí pro investice do bank a dalších finančních institucí. Nová opatření by podle vlády měla vytvořit "spravedlivé a konkurenční" prostředí, které postaví domácí a zahraniční firmy na stejnou úroveň. Peking nicméně nezveřejnil časový harmonogram pro jejich zavedení.
londoncity.jpg

Paříž po brexitu políčí na finančníky z Londýna

06.07.2016 Francie usnadní situaci zahraničním společnostem přicházejícím do země podnikat. Zaměstnancům, kteří do...
britanie 08012014-2.png

Velké firmy v Británii nechtějí brexit

10.06.2016 Velké společnosti působící v Británii, domácí i zahraniční, mají přirozený zájem na udržení Británie v Evropské unii a některé z nich se v minulých měsících výslovně vyjádřily proti jejímu vystoupení. V případě takového rozhodnutí v nadcházejícím referendu se obávají vyšších evropských cel na dovoz zboží, dlouhého období nejistoty a celkového zvýšení obchodních nákladů. V Británii působí bezpočet zahraničních společností z Evropy a dalších oblastí světa.
cina 21072013.png

Čína chce zachovat růst 6,5 až 7 procent

06.03.2016 Čína v příštích pěti letech plánuje zachovat průměrný roční hospodářský růst na 6,5 až sedmi procentech...
img

Makro: Přímé zahraniční investice do Číny v září meziročně rostly o 7,1pct

12.10.2015 V září se přímé zahraniční investice do Číny meziročně zvýšily o 7,1% na 9,56 miliard dolarů, ve srovnání s 22% v...
irsko 08012014.png

Irsko má po šesti letech rozpočet bez úspor

15.10.2014 Irská vláda včera představila první rozpočet od roku 2007, který neobsahuje zvyšování daní a snižování...
cina a euro.png

Zahraniční investice v Číně nejníže za 2 roky

27.08.2014 Přímé zahraniční investice v Číně se v červenci snížily na nejnižší hodnotu za dva roky. Přispívá k tomu...
94722652.jpg

Řecko cítí náznaky ekonomického oživení

23.04.2014 Nikos Mavrikos propustil od roku 2010, kdy se řecká ekonomika téměř zhroutila, více než polovinu svých zaměstnanců...
img

Makro: Japonská vláda zvažuje stimulační opatření před plánovaným zvýšením daní

02.10.2013 Japonský premiér Šinzo Abe v úterý oznámil, že vláda začne zvyšovat spotřební daň v dubnu příštího roku z&nb...
img

Čínský jüan prorazil do TOP 10 obchodovaných měn. Vzestup bude pokračovat

06.09.2013 Čínský jüan se vůbec poprvé dostal do žebříčku deseti nejobchodovanějších měn. Podle statistik Banky pro mezi...
usa a cina.jpg

Čínské investice v USA míří k rekordní úrovni

10.06.2013 Čínské firmy investují ve Spojených státech i přes odpor řady tamních politiků stále více a letošní rok by mohl být pro ně v tomto ohledu rekordní. Čínský podíl v americké ekonomice je ale stále jen zlomkem toho, kolik zde investovaly společnosti z Británie nebo Japonska, které jsou v USA největšími zahraničními investory. Uvedla to včera agentura Reuters.
img

Chystá Venezuela další prudkou devalvaci měny? Telefónica prý rychle investuje hotovost

06.06.2013 Venezuela chystá další devalvaci své měny, která srazí její hodnotu o polovinu současné proti americkému dolaru, šušká se stále hlasitěji. Nový prezident Maduro se snaží zvěsti zarazit, zahraniční investoři, kteří nemohou snadnou cestou odvést dividendy ze svého podnikání v zemi za její hranice, jsou ale nervózní. Dle zdrojů Bloomberg venezuelská divize požádala ústředí Telefóniky ve Španělsku o schválení rychlého proinvestování další části hotovosti do rozvoje svých sítí v zemi.
kypr 03042013.jpg

Kypr připisuje Německu zničení kyperské ekonomiky

19.04.2013 Jeden z vysoce postavených kyperských činitelů dnes přirovnal přístup Německa a Mezinárodního měnového...
img

Devalvační možnost pro jižní Evropu

01.03.2012 Letos patrně vyvrcholí muka eura. To je buď vydrží, anebo padne. Přežití eurozón...
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
img

Makro: USA a Čína jednají v Beijingu

25.05.2010 Nejvyšší představitelé USA a Číny v pondělí otevřeli v Beijingu dvoudenní strategický a ekonomický dialog...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Čínský jüan | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | CFDs | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Balance | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Devalvace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční trhy | Fúze | IPO | Indikátory | Investice | Investor | Komodity | Kurz | LES | Likvidita | MMF | Měna | Měny | Nástroj | Obligace | Platební bilance | Politické riziko | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Rezervní měna | Riziko | Ropa | Sentiment | Spread | Stagflace | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Jihokorejský won | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Americký prezident | Saxo Bank | Jihoafrický rand | Investoři | Produkce ropy | Fond | Stimulační opatření | EU | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Hospodářský cyklus | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Portugalsko | Obchodní deficit | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Ceny akcií | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Podpora | Kasino | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | České koruny | Čínské investice | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Eura | EURHUF | Finanční investice | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GDP | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Investiční | Investiční poradenství | Irsko | ISM | Kurzy | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Pips | Portfolia | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Řecká ekonomika | Řízení rizik | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluhopisy | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Zahraniční měny | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Komise pro cenné papíry | Federal Funds Rate | Indie | Ministerstvo financí | Roadshow | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Western Union | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | Retail | Vzdělání | Burze | Investment | Obchodní tajemství | Aramco | Rhodium | Capital Economics | Unicredit | Jefferies | KPMG | CNOOC | Heritage Foundation | Bankovní sektor | Nordea | Nová Čína | PwC | Standard Chartered | Agentura AP | Oslabení eura | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Evropské banky | Energie | Earnings | Podnikatelé | KBC | Ekonomické indikátory | Hillary Clintonová | Ekonomické fórum | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Obchodování CFDs | Referendum | City | Forbes | Americké firmy | Setrvání Británie v EU | Firmy | Měnový stratég | Standard & Poor's | Economic | Index japonských akcií Nikkei | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Velké banky | Objem investic | Die Welt | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Americký ministr financí | Britský ministr financí | Fitch Ratings | AAA | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Les Echos | Ropné společnosti | Země OPEC | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Erste | Stagnace | Prodej aut | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Baidu | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Soutěž ve snižování daní | Steen Jakobsen | Výhled | Mzdy | Akcie na burze | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Krize | Měny emerging markets | Firemní zisky | Britské referendum | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Volatilita trhů | ČTK | Monopoly | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Purple Trading | Rhodium Group | Ranní nadhoz | Bankovní index | BBVA | Zahraniční forex | Bureau of Economic Analysis | Technologie blockchain | Lithium | Chuť investovat | Asijské trhy | Kobalt | Saxo | Obchodní války | FinTech | Jamie Dimon | Podniky | Volatilita emerging markets | McDonald's | Akcie společnosti | Forint | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Mileniálové | Předpovědi Saxo Bank | Konzultační společnosti | Daňové úlevy | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Americké podniky | Čínské firmy | Majetek | Mezinárodní investoři | Zájem investorů | Burzovní ukazatel | Zahraniční investoři | BrandZ | Protesty v Hong Kongu | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Indická ekonomika | Kurz české koruny | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | ISM index | Vlastní akcie | iShares | Kurzarbeit | F1 | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Banka Goldman Sachs | Automobilky | Deficit | Prezident Donald Trump | Hongkong | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Vyšší riziko | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | BAT | Server CNBC | Bilance | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | PSA | Ukrajina | Lagardeová | LVMH | Miliardy | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Walt Disney | Dlužníci | FT | Konkurenti | Financovat | Slábnutí amerického průmyslu | Předpovědi | Šokující předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Na burze | Propouštění | General Motors | Výrazný pokles | Problémy | Britové | Nejistoty | Nálada | Kontrakty | PSA Group | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Airbus | Úroky | Regulátoři | Disney | Ministr hospodářství | Zpomalováním růstu | EY | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Stratég | Demokratické strany | Singapur | Bruno Le Maire | Netflix | Inovace | Americké dolary | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Poradenství | Automobilka BMW | Analytička | SAP | Velké firmy | Digitální komunikace | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Choose France | Zvolte Francii | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Hodnota značky | Trhy | Šíření nového koronaviru | Šíření koronaviru | Nový virus | Virus | Index japonských akcií | Jüan | Pokles | Situace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Burza v Hongkongu | Hlavní čínské burzy | Čínské burzy | Burzy v Šanghaji | Akcie na burze v Hongkongu | SET50 | Las Vegas Sands | Kasino v Macau | Sean Darby | Index akciové burzy | Burzy v Hongkongu | Index akciové burzy v Hongkongu | Las Vegas | Pochybnosti | Obchody | Čínská vláda | SEC | COVID-19 | Deutsche Telekom | Krize v eurozóně | Vývoj | Změna sazeb | Poradci | Tencent | Vládní představitelé | Brusel | Historie | Koronavirová krize | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Růst | Poslanci | Potenciál | Platební neschopnosti | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Schodek | Závislost | Práce | Afrika | Mexiko | Poradenské firmy | Pákistán | Německé automobilky | Výpadky | Emitenti | Více peněz | Procter & Gamble | Statistiky | Trade | Nizozemsko | Posílení | Joe Biden | Lucembursko | Vývoz | Hugo | Expanze | Bezpečnost | Čínské investice v USA | Investice v USA | Američtí regulátoři | Americké investice v Číně | ONE | Merck | Auta | Konsorcium | We-trade | Digitální revoluce v bankovnictví | Digitální revoluce | Revoluce v bankovnictví | Klienti ČSOB | Zboží z Číny | Contemporary Amperex Technology | CATL | Odchod z burzy Nasdaq | Odchod z burzy | Odchod z americké burzy | Čínský vyhledávač | Vyhledávač Baidu | Argentina | China Daily | Šéf firmy | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Tchaj-wan | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Výrobci aut | Chorvatsko | Ocenění | Ceny | Indonésie | Venezuela | Elektrická auta | Kuba | Odborníci | LG Chem | Elektromobily | Politici | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Imperium3 New York LLC | Imperium3 New York | BloombergNEF | Azimuth Capital Management | David Deak | Internetová společnost | Česká republika | Cenné papíry a burzy | Streamovací služby | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | AA | Island | Zvýšení ratingu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Zahájení dodávek
Zahájení intervencí
Zahájení obchodování
Zahájení výsledkové sezóny
Zahedžovat
Zahraniční akcie
Zahraniční akvizice
Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska

Následující klíčová slova

Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít