Středa 01. prosinec 2021 18:46
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading CUP
reklama
Purple Trading CUP
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Politické riziko

C:\fakepath\trader-10112021-40-zm.png

Forex: Koruna posilovala k euru na nejsilnější úrovně od února 2020, zisky neudržela

10.11.2021 Česká měna dnes přes den posilovala vůči euru na nejsilnější úrovně od loňského února, zisky ale neudržela a kolem 17:00 se obchodovala stejně jako v úterý v podvečer na 25,22 EUR/CZK. Proti dolaru dnes koruna oslabila o 11 haléřů na 21,88 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\\fakepath\\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna posílila pod 25,20 Kč/EUR a je tak nejsilnější od konce února 2020

10.11.2021 Koruna dnes poprvé od příchodu pandemie posílila pod hranici 25,20 Kč za euro a je tak nejsilnější od konce února 2020. ČTK to dnes řekl analytik České bankovní asociace Jakub Seidler. Za posílením české měny stála podle něj vyšší než očekávaná říjnová inflace, která opět zvýšila sázky trhu na růst sazeb České národní banky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 01.11.2021

01.11.2021 Čínská firma zaplatila kupónovou platbu na další emisi dolarových dluhopisů. Opět tak učinila těsně před koncem grace period. Minulý týden čínské autority důrazně doporučily developerům splácet úroky na dolarových bondech - kvůli udržení finanční stability. Společnost si kupuje čas. Pravděpodobně se snaží v rychlosti přistoupit k prodeji některých aktiv. Podle některých názorů se čínské vedení snaží přimět zakladatele společnosti, aby závazky uhradil z vlastních soukromých zdrojů.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Expert: Nejvyšší výnos letos přinesla riziková aktiva, ropa a české akcie

13.10.2021 V letošním roce přinesly investorům nejvyšší výnos riziková aktiva. Nejvíce vzrostla cena ropy, o 56 procent. Následovaly akcie na pražské burze, které se podle indexu PX zhodnotily o 32,4 procenta. Naopak největší propad zaznamenala cena zlata, která klesla o 7,5 procenta. Na on-line konference na téma Kryptoměny, investiční zlato to řekl partner společnosti EMUN Partners Family Office Leoš Jirman.
img

Politická rizika jsou časovanou bombou

31.05.2021 Sociální napětí, a z toho pramenící riziko občanských nepokojů, se může ve světě – včetně Evropy – zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika – zejména pak zvýšený protekcionismus a dopady Brexitu – nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečím terorismus. Tato rizika však nezmizela. „Vliv nestabilními politického prostředí na ekonomiku se stal velmi zásadním. Pandemie Covid-19 sice odsunula politická rizika do pozadí. To neznamená, že přestala existovat. Naopak vinou koronavirové krize se mohou ještě prohloubit. Podle analýzy Coface se například riziko občanských nepokojů může zvýšit až desetinásobně,“ upozorňuje Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
img

Většina středoevropských burz vloni rostla, leaderem Budapešť, propadákem Varšava

31.01.2020 Středoevropské burzy se dlouhodobě potýkají se skomírajícím zájmem investorů. Poptávka investorů byla vloni podle srovnání od brokera ProfitLevel ze zemí Visegrádu nejsilnější v Budapešti. Podle burzovního indexu vzrostla o 17,74 %, s odstupem následovaná s růstem 11 % pražskou burzou. Cenné papíry na bratislavském trhu jsou lehce v zelených (+ 5,65 %), naopak, index burzy ve Varšavě propadl. o, Důvodem poklesu o 5,56 % jsou ztráty společností, v nichž podstatný podíl akcií drží stát.
C:\fakepath\rubl.jpg

Rubl reaguje na velké změny v Rusku

16.01.2020 Po deeskalaci napětí v americko-íránské potyčce a obrovském nárůstu zásob ve Spojených státech zamířily ceny ropy podle očekávání dolů a americká ropa WTI se znovu obchoduje pod 60 USD za barel. To by za normální situace znamenalo pro ruský rubl přesun do defenzívy a ztráty vůči americkému dolaru či euru o nižší jednotky procent. Ze začátku letošního roku se tomu ale tak neděje a měnový pár USD/RUB si drží klesající trend a drží se v blízkosti 18měsíčních minim.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Vyplatí se nakupovat ropa?

06.01.2020 Na Blízkém východě to znovu vře. Po americkém atentátu na íránské vojenské eso Kásima Solejmáního vystřelilo vzhůru politické riziko a s ním i ceny ropy. Žádné dodávky zatím nejsou ohroženy, ale pouhá představa, že by Írán mohl zkusit blokovat Hormuzský průliv, kudy proudí téměř 20 % světových dodávek ropy, poslala ceny výše.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov – 51. týždeň 2019

16.12.2019 „Nočné“ fundamentálne správy s lepšími výsledkami ako predpovede. Zmena cien z predávaných domov v Spojenom kráľovstve za november bola v porovnaní s prechádzajúcim výsledkom (-1,3%) lepšia, ale stále v mínusovej hodnote -0,9%. Japonský Flash Manufacturing PMI za december bol zverejnený na úrovni 48,8, čo je o 1 desatinu lepší výsledok ako predpoveď, avšak pod hranicou expanzie; zmeny výdavkov na investície v Číne boli zverejnené na 5,2% rovnakej úrovni ako predpoklad, lepšia bola zmena novembrovej priemyselnej produkcie o 6,2% verzus 5,1%, taktiež v Číne, ako aj zmena novembrových maloobchodných tržieb v Číne, ktoré boli zverejnené na úrovni 8% oproti predpovedaným 7,6%, a miera nezamestnanosti v Číne za november bola uvedená na úrovni 5,1% ako v predchádzajúcom vyhlásení.
C:\fakepath\WTI-H4-14102019.PNG

Ropa půjde nahoru, Saúdové si hrají s čísly

14.10.2019 Dnes uběhl právě měsíc od dronového útoku na saúdskoarabská ropná zařízení, který vyřadil 5 % světové těžební kapacity. Prvotní šok rychle vyprchal a ceny se již stačily dostat pod úroveň před útokem. Ropné království prohlašuje, že dokázalo obnovit své kapacity během dvou týdnů. Názor expertů na schopnost znovunastartování obřích terminálů i čísla reportovaná kartelem OPEC ale na tento příběh příliš nehrají.
img

Pohonné hmoty v Česku citelně zdražují, hlavně nafta. Trump ale bude mít kvůli svému možnému odvolání jiné starosti než eskalaci konfliktu s Íránem, takže růst benzínu a nafty nepotrvá

25.09.2019 Klíčový ukazatel amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, se včera propadl nejvýrazněji v uplynulém měsíci. Trhy znervózněla zpráva, že Sněmovna reprezentantů USA zahájí proces přípravy ústavní žaloby na prezidenta. Procedura takzvaného impeachmentu totiž může vést k odvolání Donald Trumpa, které by znamenalo – alespoň přechodně – značnou nejistoty v dalším směřování hospodářské politiky nejsilnější světové ekonomiky.
img

Pohonné hmoty v ČR zdražují. Částečně kvůli Saúdské Arábii, částečně kvůli blížící se zimě

19.09.2019 Ceny pohonných hmot v ČR, zvláště nafty, včera vůbec poprvé viditelněji zareagovaly na víkendové útoky v Saúdské Arábii. Vzhledem ke stabilizaci ceny ropy na světovém trhu se však nedá očekávat žádné výraznější zdražování. Pokud ovšem víkendové útoky nebyly jen předehrou k mnohem vážnějšímu konfliktu. Takovému, který by vedl k dalším útokům na saúdskoarabská ropná zařízení a souvisejícím výpadkům v dodávkách největšího světového exportéra ropy nebo rovnou k již otevřené, nezástupné válce mezi Saúdskou Arábií a Íránem.
img

Eurovolby stále ještě pozitivní pro euro

27.05.2019 Volební výsledek snížil politické riziko pro společnou evropskou měnu, neboť proevropské strany získávají přibližně dvě třetiny křesel ze 751 míst v Evropském parlamentu. Euroskeptické strany sice získaly relativně silnou pozici, ale ta nestačí na to, aby výrazně blokovala, případně přehlasovala proevropské strany.
img

Panika na finančních trzích sílí

23.05.2019 Napětí mezi USA a Čínou se stupňuje a investoři si začínají uvědomovat, že na otevřený konflikt mezi velmocemi nejsou dostatečně připraveni. Nabízíme proto seznam nejvýznamnějších akciových titulů a ETF fondů, které jsou vystaveny riziku obchodní války.
img

Rozbřesk: Maloobchod potvrdil ochotu domácností utrácet

07.05.2019 Dnešní maloobchod ukázal na slušnou ochotu utrácet. Maloobchodní tržby bez motorových vozidel vzrostly v březnu meziročně o 4,3 % a mírně podstřelily odhad 4,5 %. Tržby včetně prodejů aut vzrostly o 2,7 % a odhady naopak výrazně přestřelily.
img

Zbourají blížící se volby Evropu?

06.05.2019 I přes velké obavy mnoha lidí představují volby do Evropského parlamentu, které proběhnou za pár týdnů, jen nízké politické riziko. Objevuje se sice řada opozičních stran, avšak ty jen těžko získají parlamentní většinu. Evropské volby povedou podle nás k daleko rozdělenější Evropě a potvrdí, že spojenectví Francie a Německa je mrtvé.
img

USD / JPY – 25.10. 2018

25.10.2018 Kombinace tržního rizika v akciích, politické riziko v Evropě (Brexit a Itálie) a ekonomické riziko po celém světě budou supportovat poptávku po bezpečných aktivech.
img

Tři největší rizika pro finanční trhy

25.09.2018 Země skupiny G20 dnes ohrožují tři zásadní rizika. Mohou mít podstatný vliv na finanční trhy. Investoři by jim proto měli věnovat náležitou pozornost.
img

Makro vyhlídky: Existuje riziko, že Itálie opustí eurozónu?

01.06.2018 Italská ekonomika zpomaluje a náš hlavní makroekonomický ukazatel, úvěrový impuls, se dostal až k hodnotě mínus 2 % HDP. To je nejnižší úroveň od roku 2013. Přes akomodativní monetární politiku ECB se Itálie nemůže dostat zpět do tempa. Předpokládá se, že růst HDP se v následujících letech dostane k 1 %, což automaticky omezuje možnosti expanzivní fiskální politiky.
img

Tyto měny vybočují z řady

28.05.2018 Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.
img

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 1,5 procenta

25.05.2018 Akcie na pražské burze v tomto týdnu oslabily. Index PX ubral 1,5 procenta na 1087,5 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce se dařilo akciím Moneta Money Bank, největší propad zaznamenaly akcie bankovní skupiny Erste. Předchozí týden akcie nepatrně oslabily.
img

Okénko finančního trhu 25.5.2018

25.05.2018 Zatímco Evropu trápí politické riziko, výnosy amerických státních dluhopisů nalezly svůj krátkodobý strop a v současnosti zažívají strmý pokles. Jen desetileté výnosy se ještě před týdnem šplhaly k 3,15 % a dnes se pohybují o více než 20 b.b. níže, což odpovídá hodnotám ze začátku května. Po úspěšném měsíci na akciových trzích a přetrvávající nervozitě z pokročilé fáze hospodářského cyklu se tak projevuje vybírání zisků a rebalancování portfolií směrem k dluhopisům. Ve světle posledních geopolitických událostí (Írán, Itálie, Španělsko, Argentina, Turecko) americká ekonomika opět vypadá jako lákavé útočiště na globálních trzích. Úrokový diferenciál opět zapracoval v americký prospěch a i solidní poptávka po státních dluhopisech indikuje pozitivní sentiment. Květnový výkon akciového indexu S&P 500 se blíží ke třem procentům a má tak ambici stát se nejlepším květnem od roku 2009.
img

Investice do vládních dluhopisů zůstávají podle Fidelity International zajímavé kvůli rostoucí inflaci

24.05.2018 Rostoucí inflační očekávání a obavy ohledně financování zvětšujícího se deficitu USA tlačily v dubnu výnosy amerických vládních dluhopisů vzhůru. Pohyby amerického dluhu se promítly i do dalších trhů s dluhopisy a poslaly výš německé a britské. Analytici Fidelity International očekávají, že ekonomická situace bude i nadále nahrávat tomuto trendu. Pomůže tomu i rostoucí inflace.
img

České vládní dluhopisy poskytují zajímavé investiční příležitosti

15.03.2018 Není pochyb o tom, že rok 2017 byl pro mnohé regiony výjimečným rokem. V tomto článku bych se ale chtěla zaměřit na region, který dlouhé roky za svými sousedy zaostával. Mnohé se ale změnilo. Mluvím o regionu střední a východní Evropy. Ačkoliv dluhopisy zemí regionu střední a východní Evropy představují riziko z pohledu dostatečné likvidity trhu, můžeme pozorovat, že jsou relativně dobře odolné v obdobích vysoké volatility trhů.
img

Budoucnost Itálie? Nová vláda bude bojovat nejen se stagnací ekonomiky

05.03.2018 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži Na základě prvních povolebníc...
img

Forex: Euro opět pod tlakem poltického sentimentu

26.02.2018 Česká koruna i v uplynulém týdnu zaznamenala jen mírné záchvěvy a drží se stabilně na úrovni EUR/CZK 25,39. Vůči dolaru je situace o poznání zajímavější vzhledem k turbulencím mezi dolarem a eurem. Koruna vůči dolaru oslabila o téměř dva desetníky a v současnosti se obchoduje na úrovni USD/CZK 20,57. K větším pohybům by ji v tomto týdnu mohl donutit z domácího prostředí pouze překvapivý výsledek druhého odhadu HDP nebo jestřábí prohlášení člena bankovní rady ČNB.
img

(Slovak) Libra je podľa viacerých analytikov stále podhodnotená

26.01.2018 Niektorí z najväčších svetových investorov začínajú byť optimistickí na Britskú libru a očakávajú pokračovanie jej rastu v najbližších mesiacoch. Dôvodom môže byť tzv. Soft Brexit, ako aj rýchlejšie zvyšovanie sadzieb v Británii, než je aktuálne započítané v trhu.
img

Měnová politika, drahé americké akcie a východní Evropa středem pozornosti

03.12.2017 Podle hlavního stratéga nadnárodní investiční společnosti Amundi, Philippe Ithurbide, jsou americké akcie už příliš drahé. Zmínil se i o Brexitu a domnívá se, že dopady na londýnské finanční centrum nebudou nijak dramatické. Americké akcie jsou příliš dlouhou dobu tak vysoko, že se další růst neočekává. Důvodem je zejména zpřísňování měnové politiky ze strany americké centrální banky.
img

Zlato – faktory omezující jeho cenový růst

05.10.2017 Jaké faktory snižují možnost zlata posilovat?   Až do prvního zářijového týdne se cena zlata, považovaná za bezpe...
img

Analytici Patria Finance: V Praze stále sázíme na Unipetrol a Erste

24.08.2017 První polovina letošního roku byla pro akciové trhy velice příznivá. Hlavní akciové indexy napříč regiony zaznamenaly velice slušné zisky v čele s širším středoevropským (CECEEUR) indexem, který si včetně dividend připsal vice jak 25 procent!. Následoval polský WIG20 s také 25 procenty, maďarský BUX s 20 procenty a český PX s více než 17 procenty výnosu včetně započtení dividend. Co čekáme od tuzemských akciových titulů dále? Na které sázíme?
img

Očima Saxo Bank: Vývoj na globálních trzích ve třetím čtvrtletí 2017

07.08.2017 Období úvěrové expanze se chýlí ke svému konci a investoři by neměli ignorovat možný návrat k recesi. Saxo Bank přináší svůj čtvrtletní výhled pro globální trhy a přehled klíčových trendů v obchodování pro třetí čtvrtletí roku 2017.
img

Analýza zasadnutia BOC a ako obchodovať CAD

12.07.2017 Trhovým konsenzom je, že BOC zvýši úrokové sadzby z 0.5 % na 0.75 %. V prípade zvýšenia bude pre trh najdôležitejšie zodpovedať dve otázky: Bude chcieť BOC pokračovať v utesňovaní politiky len dovtedy, kým neodstráni dve zníženia sadzieb z roku 2015 alebo počíta s agresívnejším tempom utesňovania a viacerými zvýšeniami sadzieb. Druhou otázkou by bolo, ako rýchlo príde k ďalšiemu zvyšovaniu sadzieb.
img

Přes vítězství Macrona zůstává Evropa křehká, závěrečným testem bude Itálie

10.05.2017 Slavný Erasmův výrok zní: „Lépe je nemocem předcházet než je léčit.“ Po pondělním oznámení výrazného vítězství proevropského kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách můžeme souhlasit, že Macron zabránil populistickému nacionalismu Marine Le Penové, aby převzal otěže v Paříži. Ale jde-li o vyléčení francouzských problémů, zatím o tom nejsme přesvědčeni.
img

Obrázky dňa: Marže európskych firiem rastú. Je to dobrá správa pre akcie

09.05.2017 Dobrá správa pre európske akcie – marže firiem rastú. V roku 2016 boli najvyššie od roku 2012 a pre rok 2017 očakávajú samotné firmy ďalšie výrazné zrýchlenie ich rastu (@liukzilla):
eurusd-08052017-2.png

Výsledek voleb ve Francii přechodně pomohl euru i akciím

08.05.2017 Euro dnes na forexových trzích v Asii přechodně vystoupilo vůči americkému dolaru na šestiměsíční maximum nad 1,1000 EUR/USD, k japonskému jenu se vyšplhalo na nejvyšší hodnotu za poslední rok. Jednotná evropská měna tak reagovala na výsledek prezidentských voleb ve Francii, ve kterých jednoznačně zvítězil centristický kandidát Emmanuel Macron. Vzhůru se vydaly také akciové trhy v Asii.
img

Obrázky dňa: Najväčšie politické riziko pre eurozónu je Taliansko, nie Francúzsko

26.04.2017 Francúzske voľby sú pre EÚ v suchu. Z tých, čo tvrdia opak, hovorí „wishful thinking“. Porovnanie s Trumpom a BrExitom, kde prieskumy hovoril o 2-3 bodoch v ich neprospech s druhým kolom FR volieb, v ktorých prieskumy hovoria o 20+ percentuálnych bodoch náskoku pre Macrona, je od veci. Môžeme teda obrátiť pozornosť na aktuálne najväčšie politické riziko v eurozóne – Taliansko. Voľby sa majú uskutočniť zhruba o rok a prieskumy tesne vedie Hnutie 5 Hviezd, ktoré chce ísť von z eura (nie však z EÚ). Na treťom/štvrtom mieste je Liga severu, ktorá zmýšľa rovnako a zopár mandátov môže získať aj nacionalistická/euroskeptická strana Bratia Talianska. Čiže pokiaľ sa demokratom s Berlusconiovcami nepodarí narýchlo zmeniť volebný systém (nie sú nutné také zásahy, aby sa to riešilo referendom ako nedávno), ktorý by im zlepšil východiskovú pozíciu, tak vôbec nie je vylúčené, že sa v Taliansku dočkáme niekedy budúci rok referenda o eure. Ohľadom rizika dezintegrácie eura je teda potrebné v dohľadnej dobe sledovať Taliansko (@HolgerSandte):
img

Co by znamenalo vítězství Marine Le Penové pro euro a evropské akcie?

29.03.2017 Dvoukolové francouzské prezidentské volby zatím v průzkumech favorizují středového politika Emanuele Macrona. Avšak zkušenosti z loňska naznačují, že musíme počítat i s méně pravděpodobnou událostí, jakou je vítězství krajně pravicové předsedkyně Národní fronty Marine Le Penové. Francouzské prezidentské volby představují letos největší politické riziko pro eurozónu a euro jako takové. Marine Le Penová by nejraději den po volbách uspořádala referendum o setrvání v Evropské unii a zařídila návrat Paříže k franku. Hlavně proto, aby devalvovala rostoucí dluhy sociálního státu, který politikové zatím nebyli schopni pořádně zreformovat. Když to nejde přes reformy, tak si vybrala Le Penová cestu devalvace dluhu.
img

Fidelity International: Evropské akcie mohou letos přinést vyšší zisky

29.03.2017 Po delším období poměrně podprůměrných výsledků vypadá v současnosti výhled evropských akcií velmi slibně. Klíčovou brzdou je ovšem politické riziko. Pokud ale proběhnou volby v eurozóně bez otřesů, lze už letos očekávat významné posílení evropských akcií.
img

Tento týden končí tvrdý závazek ČNB

27.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 24,79, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,08. EUR/CZK forwardové body na horizontu 12 měsíců se nacházejí stále poblíž -200 bodů.
img

Obrázky dňa: Rast akcií má tendenciu vydržať 10 zvýšení úrokových sadzieb

07.03.2017 Keď sa nám už blíži ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb v USA, tak sa pozrime na to, ako sa akciám historicky darilo pred a po zvýšení sadzieb. Vo všeobecnosti majú akcie tendenciu rásť rýchlejšie pred zvýšením sadzieb ako po. Rastový trend zvyčajne trvá prvých 10 zvýšení v cykle, potom sa zastaví. Dáva to logiku, pretože FED zvyšuje sadzby vtedy, keď sa ekonomike darí, a to reflektujú aj akcie. Aktuálne sme tesne pred tretím zvýšením sadzieb v cykle, po ktorom podľa histórie dochádza k dočasnému spomaleniu rastu (@Not_Jim_Cramer):
img

Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?

09.02.2017 Lednový cenový vzestup měn rozvíjejících se trhů by se mohl v průběhu letošního roku rychle zastavit. Nástup Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta přinesl na finanční trhy hodně optimismu, který podpořil apetit po rizikových aktivech, mezi něž se řadí i měny rozvíjejících se zemí. Dokonce i mexickému pesu (MXN), které je vystavené výhrůžkám výstavby zdi na hranicích a zrušení obchodní dohody (NAFTA) s USA, se podařilo vymazat část předvolebních ztrát. Mexické peso oslabilo po prezidentských volbách proti americkému dolaru o 16 procent.
img

Najväčším rizikom pre americké akcie je nesplnenie Trumpových sľubov

09.01.2017 Hlavný ukazovateľ ocenenia akcií – pomer ceny k ziskom (Price to Earnings – P/E) nám ukazuje nielen to, že akcie v USA sú v súčasnosti nadhodnotené (P/E pre index S&P 500 je relatívne vysoko nad historickým priemerom), ale aj to, že investori očakávajú v najbližších kvartáloch prudký rast ziskov amerických spoločností. A to najvyšší od roku 2010, kedy sa zisky spoločností začali spamätávať z krízy (predovšetkým zisky bánk, ktoré sa v tom čase dostali z masívnych strát do zelených čísel).
img

Trh IPO letos popadne dech. Půjdou Uber, Snap nebo Dropbox konečně na burzu?

05.01.2017 Pro burzovní premiéry loňský rok moc dobrý nebyl. Podle poradenské společnosti EY klesl počet primárních veřejných nabídek kvůli ekonomické a politické nervozitě o 16 procent. To by se ale letos mohlo změnit. Navzdory tomu, že politická nejistota podle některých názorů zřejmě ještě poroste.
img

BOE/Inflácia - analýza

13.12.2016 Kým pred brexitom, v priestore najvyspelejších krajín sveta, BoE (Bank of England) oficiálne uvažovala nad zvyšovaním sadzieb ako jediná centrálna banka spolu s FEDom, obdobie od Brexitu, ktorý sa udial v júni, až po novembrové zasadania BoE sa všeobecne viaže s očakávaniami pre uvoľnenú monetárnu politiku v UK.
img

Preview zasadnutia ECB: Bude sa hľadať slovíčko „taper“

07.12.2016 Zajtra zverejní ECB nový balíček opatrení. Netlačí ju k tomu vývoji ekonomiky ani inflácie, ale reštrikcie pre kvantitatívne uvoľňovanie (teda nákup dlhopisov, ďalej QE). Po prvé, je to časový rámec, v ktorom bude nakupovať dlhopisy. Súčasný program má vypršať v marci, čaká sa jeho predĺženie o minimálne šesť mesiacov. Otázka znie v akej výške. V súčasnosti je to zhruba 80 mld. eur mesačne. Drvivá väčšina ekonómov oslovených agentúrou Bloomberg očakáva, že sa tento objem nezmení. Zhruba pätnásť percent si však myslí, že bude znížený. Ďalšie významnejšie opatrenia (zmeny sadzieb či nové dlhodobé úvery bankám) si súčasná situácia nevyžaduje a ekonómovia im veľkú pravdepodobnosť neprideľujú (graf od @MxSba):
img

Rok dolaru na výsluní

06.12.2016 Listopad byl pro forexové trhy pozoruhodným měsícem. Volby v USA nejenže vytvořily nesouhlasný výsledek, ale také nesouhlasnou reakci. Většina investorů se domnívala, že Trumpovo vítězství by v blízké době vedlo k nejistotě co se týče ekonomiky a politiky, což by mělo za následek pokles dolaru. Místo toho se předpokládá, že větší fiskální výdaje společně s repatriací dolarů, které drží korporace v zámoří, zvednou úrokové sazby a povzbudí tím tok dolarů do USA. Dolar stoupá v očekávání obou událostí. Může to pokračovat a jakou má toto zotavení skutečnou podstatu?
img

Pozitívna nálada na trhoch prežila aj talianske referendum. EURUSD nad 1,07

05.12.2016 Vyzerá to tak, že trhy politické riziká prestávajú riešiť. Negatívna nálada po BrExite trvala niekoľko dní, po amerických prezidentských voľbách niekoľko hodín a po talianskom referende len niekoľko desiatok minút. Je však potrebné dodať, že talianske „nie“ Renziho zmenám volebného systému (alebo skôr Renziho osobe, keďže úspešným referendom podmienil svoje zotrvanie vo funkcii) bolo očakávané. Prekvapivý bol finálny výsledok – 59% k 41%, prieskumy hovorili o ďaleko tesnejšom výsledku, každopádne mimo vyššieho rozdielu sa nič nečakané nestalo.
img

Strach z európskej búrky

17.10.2016 Hedžový fond je synonymom slobody v investičnom svete. Fond môže stávkovať na čokoľvek a jeho regulácia je minimálna. A tak v časoch, keď všetko kolabuje, sú to excelentní špekulatívni obchodníci a hedžové fondy, ktorí zarábajú. Ináč tomu nebolo ani v roku 2008, a nebude tomu ináč ani v budúcnosti.
img

Na emerging markets menách sa do popredia dostáva politické riziko

27.09.2016 Comeback emerging markets mien (ďalej EM) sa zastavil. Tohtoročné maximum dosiahol index EM mien z dielne JP Morgan v polovici augusta. Odvtedy mierne stráca:
img

Obrázky dňa: Politické obavy brzdia rozvoj amerických firiem

19.09.2016 Politické riziko môže pribrzdiť ekonomiku USA – percento malých podnikov, ktoré nerozširujú svoje kapacity kvôli politickej klíme je najvyššie od začiatku existencie prieskumu (r. 1994). Keďže prudkého rastu sme svedkami len v posledných mesiacoch, tak to zrejme ide na vrub Trumpa (@chartoftheday):
img

Co přinese podzim na finanční trhy:

10.08.2016 V období mezi 26. zářím a 8. listopadem se v Evropě a ve Spojených státech budou konat šestery klíčové volby a referenda. V USA změří v prezidentských volbách své síly Hillary Clintonová a Donald Trump. Prezidenstké volby čekají i Rakousko. Minimálně jedny volby budou v Španělsku. Italské referendum může vyústit až v rezignaci ministerského předsedy Mattea Renziho. Referendum o migračních kvótách v Maďarsku by mohlo potvrdit nezadržitelný nárůst populismu v Evropě, což by byl pouhých několik měsíců po Brexitu další nezdar Evropské unie. Podle Christophera Dembika, vedoucího oddělení makroanalýz Saxo Bank, právě akumulace politických rizik ve velmi krátkém časovém období by mohla mít negativní dopad na finanční trhy. Od září už investoři nebudou mít čas si vydechnout. Politická rizika jsou na předním místě agendy.
img

Španielske zotavovanie sa z recesie prebiehalo v poslednom čase prekvapivo dobre. Voľby o niečo zvýšili riziko

22.12.2015 Po víkendových voľbách to vyzerá tak, že niekoľko týždňov sa bude častejšie omieľať Španielsko. V rokoch 2011 a 2012 b...
img

Forex: Regionálním měnám se v úterý nedařilo

14.10.2015 Všechny regionální měny během úterního obchodování vůči euru ztrácely. Tentokrát nebyla výjimkou ani česká koruna, která oslabila...
img

Volby v Řecku: plebiscit pro? nebo proti Tsiprasovi

17.09.2015 Volby do řeckého zákonodárného sboru, které se mají konat 20. září, jsou symbolické hned dvěma věcmi. Od listopadu 1920 to bude vůbec poprvé, kdy nebude kandidovat člen rodiny Papandreu. Strana Kinima (Hnutí), v jejímž čele stojí Jorgos Papandreu, se rozhodla nekandidovat poté, co v lednových volbách získala jen 2,5 % hlasů. To je jasná známka, že řecká politická elita potřebuje obnovit.
img

Forex: Dolar by měl těžit z dobrého čísla Q2 HDP ve čtvrtek

27.07.2015 I přes lepší ekonomická data z americké strany Atlantského oceánu euro během minulého týdne získalo 1,5 %. Euro těžilo z toho, že situace...
img

Turecká lira oslabila po výsledcích voleb na historická minima

08.06.2015 Veledůležité parlamentní volby má Turecko za sebou. Vládní islámská strana AKP prezidenta Erdogana ztratila po 13. let...
img

Řecké volby: nyní je to již opravdu na ECB a EU

26.01.2015 Řecko nemá na výběr: buď poslechne „trojku“ nebo opustí euro. Vítězství strany SYRIZA je pohromou, ale, koneckonců, Ře...
rok 2014-22122014.png

Ohlédnutí za rokem 2014

22.12.2014 V dnešním předvánočním článku si tradičně shrneme zásadní události, které ovlivňovaly vývoj na měnových trzích v uplynulém roce.
rusky rubl 29092014.png

Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?

29.09.2014 V dalším vzdělávacím článku ze seriálu exotických měn se detailně podíváme na faktory, které ovlivňují hodnotu ruského rublu (RUB). Zvláštní pozornost pak budeme věnovat aktuálně žhavému tématu spojenému s rusko-ukrajinským vojenským konfliktem, kterým je politické riziko. Jak si ale v článku ukážeme, zvýšená nejistota pramenící z tohoto konfliktu není hlavním důvodem stojícím za prudkým oslabením rublu z letošního léta.
img

Dolar, ropa a politické krize

20.08.2014 Při pohledu na americký dolar jako na bezpečný přístav v dnešní politické bouři musíme brát ohled také na jeden důležitý indikátor, kterým je cena ropy.
EURUSD H1 03032014.PNG

EUR/USD bude obhajovat svůj vysoký kurz

03.03.2014 Až nečekaně optimistickou náladu vlil do tábora eurových býků páteční předběžný report Eurostatu o únorové...
img

BoE zvýši sadzby ako prvá

13.02.2014 Po minulotýždňovej smršti dát sme mali začiatkom tohto týždňa skôr prázdny kalendár. O „zábavu“ na trhoch starali centrálne banky. Veľmi...
img

Kanadský dolar premiantem mezi komoditními měnami

12.06.2013 Minulý rok byl pro vývozce komodit zlomový. Přes deset let trvající býčí trh od pšenice přes uhlí až po zlato se pomalu vyčerpal a jeho slabost se přenesla i do roku letošního. Klesající ceny snižují producentům surovin exportní inkaso, což podkopává důvěru v jejich měny.
img

Komodity tvrdě zasáhl nemilosrdný únor

04.03.2013 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Na rozdíl od silného ledna přinesl únor klíčovým komoditám většinou ztráty. D...
img

Růst ropy Brent ke 120 dolarům za barel obnovil obavy z pádu cen komodit

11.02.2013 Ceny komodit během minulého týdne vesměs klesaly. Investoři totiž po silné lednové rally začali být opatrní, a to kvůli hrozbě konsolidace. I když ekonomická data, zejména pak ta čínská, dále svědčí o růstu ekonomiky, celý proces zpomalilo politické riziko spojené se španělským skandálem v politických kruzích a nadcházejícími italskými volbami a také napjatá situace kolem tzv. měnových válek.
img

Ekonomická mračna nad Evropou se stahují, politické napětí stoupá

26.11.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom & CIO, Saxo Bank. Jsem překvapen zpožděním platby pomoci Řecku. Samozřejmě j...
img

Ekonomická mračna nad Evropou se stahují, politické napětí stoupá

23.11.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom & CIO, Saxo Bank. Jsem překvapen zpožděním platby pomoci Řecku. Samozřejmě j...
eurusd 24042012.png

Forex: EUR/USD se drží v okolí 1,3170

24.04.2012 Měnový pár EUR/USD v úvodu týdne ztratil téměř jedno procento. Zatímco na počátku pondělní asijské...
usdchf 24042012.png

Forex: USD/CHF se silným supportem 0,9000

24.04.2012 Měnový pár USD/CHF zůstává v nerozhodném cenovém rozpětí.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Kanadský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CAD | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnové trhy | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Average True Range | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | COT report | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devalvace | Durace | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | High | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzové riziko | LES | Likvidita | Long | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | P/E | Platforma | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Sterling | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Nomura | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Spekulanti | Filipínské peso | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | John Hardy | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | IEA | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Partners | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Investment Banking | CAC 40 | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | CZK/EUR | Makro | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | Swapová výnosová křivka | Facebook | Měnový index | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | FxPro | Japonská centrální banka | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | NZDUSD | GBPUSD | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Erste | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Čínský obchod | ČNB kurz | Devalvace měny | Dnešní kurz | Dnešní kurz USD | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | ETF fondy | Eura | EURHUF | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Fitch rating | Fondy | Forex Exchange | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | ISM | J&T | JP Morgan | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Management | Markets | Meziroční inflace | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Patria Finance | Patria Online | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Rating států | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecké volby | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | SWIFT | Tapering | TopForex | Trh | Tržní podíl | Turecká měna | USD CAD | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | DMA | CEE | Indie | MIC | Range | Redukce | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Černé zlato | Akciová společnost | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Volby | Cukr | Retail | COT | Burze | Důležitá historická data | Investment | Zlatý standard | Hedžové fondy | Asijské obchodování | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Nordea | Investing.com | TLTRO | Mitsubishi | Ole Hansen | Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities | BBC | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Finanční analýzy | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Porovnání vývoje cen ropy | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Erste Bank | Averze k riziku | Index pražské burzy | Globální trhy | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Rada ČNB | Earnings | Propad cen komodit | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Volby v USA | Agentura Reuters | Politické napětí | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj měn | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Forexové trhy | Panika na finančních trzích | Americký akciový index | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Rizikovější aktiva | Nervozita | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | AAA | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Bělorusko | Index burzy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Americká ropa WTI | Index Nikkei | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Akcie na pražské burze | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Komoditní sektor | Baidu | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Historická data | Poptávka investorů | Payrolls | Mzdy | Silné euro | Britská ekonomika | Americký trh práce | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | Ekonomická situace | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Theresa Mayová | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | TRY | Indikátor důvěry | Akcie bankovní skupiny Erste | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Volatilita trhů | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Stoxx Europe 50 | eTrader | Ekonomické průzkumy | Business Insider | Globtrex | Spekulativní investoři | Měny rozvíjejících se zemí | Zahraniční forex | Kalendář ekonomických dat | Globtrex.com | Analytici Patria | Analytici Patria Finance | Patria Plus | Investor Plus | Hedžový fond | Obchodování s termínovými kontrakty | Ropné měny | Invesco | Kurz eurodolaru | Wood & Company | Investice do vládních dluhopisů | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Portu | Japonský akciový index | Czech Fund | USMCA | Vývoj těžby ropy | Vývoj ceny bitcoinu | Christopher Dembik | Akciové trhy v Asii | Růst zisků | Prezident Trump | Akciový propad | Kryptoměna Bitcoin | Sazby ČNB | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Euroskepticismus | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Tipy pro investory | Výnosové křivky | Tomáš Pfeiler | Pohonné hmoty | Denní graf | Očekávání trhu | Pohonné hmoty v Česku | Předstihové indikátory | F1 | Tým FXstreet.cz | Hongkong | Jakub Seidler | Obchod | Vyšší sazby | Říjnová inflace | Firma | Výše úrokových sazeb | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Růst cen | Bilance | Generální ředitel | Česká měna dnes | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Miliardy | AlfaOmegaTrhov | Průzkumy | Automobilový sektor | Martin Stránský | Na burze | Koruna dnes | Problémy | NAFTA | AFL-CIO | Britové | Pojišťovny | Podíl akcií | Prognózy | Protekcionismus | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Plyn | PKN Orlen | Ohlédnutí | Úroky | Optimismus investorů | Stratég | Koruna posílila | Singapur | Ziskovost | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Írán | ProfitLevel | Poradenství | Analytička | Smíšené výsledky | Velké změny v Rusku | Změny v Rusku | Vývoj meziroční inflace v Rusku | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Ceny energií | Trump | Prezident | Obchodní vztahy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Pokles | České měny | Růst inflace | SARS | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Konsenzus očekávání analytiků | Lukáš Baloga | Burza v Budapešti | Index burzy v Budapešti | Varšavská burza | Index burzy ve Varšavě | Bratislavská burza | Index Slovenské burzy | Predikce 2020 | Akcie v Číně | Vývoj měnového páru EUR/CZK | America first | Růst sazeb | COVID-19 | Krize v eurozóně | Vývoj | Nejrozšířenější kryptoměna | Největší propad | Nákupy aktiv | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Opatření vlád | Domácnosti | Asociace | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Bulharsko | Izrael | Slovensko | Války | Afrika | Mexiko | Coface | Pákistán | Emitenti | Nizozemsko | Posílení | Sociální napětí | Lucembursko | Pracovní síly | Zájem zahraničních investorů | Argentina | JDE | ČR | PEPP | Tchaj-wan | Covid | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Chorvatsko | Ocenění | Ceny | Indonésie | Big Tech | Kuba | Zasedání FED | Biden | Česká republika | Protiepidemická opatření | Jack Ma | Vypuknutí pandemie | Súdán | Zakladatel Alibaby | Ján Čarný | AA | Island | Zvýšení ratingu | Rostoucí ceny | Pandemie COVID | Politická rizika | Bit.plus | Bit.plus Martin Stránský | Analytik České bankovní asociace | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Regulatorní prostředí | Meituan | SXXP | Společnosti | Dna | Evergrande | Uhlí | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Vysoké ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Politická krize v Hong Kongu
Politická nejistota
Politická nestabilita
Politická rizika
Politická rozhodnutí
Politická scéna
Politická situace
Politická stabilita
Politické dilema
Politické napětí

Následující klíčová slova

Politické události
Politico
Politico Europe
Politico Robert Allbritton
Političtí vůdci
Politika
Politika centrální banky
Politika centrálních bank
Politika Fedu
Politika Itálie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading CUP
Potvrďte prosím... Zavřít