Sobota 06. březen 2021 12:32
reklama
BOSSA zlato
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Zdanění

C:\fakepath\FXstreet-clanek-ETF-clanek-01032021.jpg

ETF - investice, které mají budoucnost

01.03.2021 V posledních letech slyšíme z leva z prava jak nesmyslné je nechávat peníze na bankovním účtu, protože nám je den co den pomalu ale jistě požírá všudypřítomná inflace. A ano opravdu to není žádný výmysl, inflace tu s námi je a nejspíš ještě dlouho bude. Proto jsme ani my opět nelenili a pokusili se najít řešení pro všechny nadšence, kteří již nechtějí nečinně přihlížet tomu, jak se kupní síla jejich těžce vydělaných peněz pomalu vytrácí.
img

Státní rozpočet pokračuje v rekordech

01.03.2021 Nikoliv překvapivě přinesl další pandemický měsíc i další historicky největší „sekeru“ státního rozpočtu, která za uplynulé dva měsíce roku činí již 86,1 mld. Kč. Neškodně tak ve srovnání působí ta loňská ve výši 27,4 mld. Kč a jedná se i o citelný nárůst oproti letošnímu lednu, kdy šlo „jen“ o 31,5 mld. Kč.
img

Do bezpečného přístavu eura vplouvá loď se zlatým „B“ na vlajce

25.02.2021 Plošná karanténa z loňského jara sice připomněla, že je třeba stále počítat s americkým dolarem, současně ale potvrdila odolnost eura. Počátkem loňského dubna totiž nastal obrat trendu a euro začalo vůči dolaru opětovně posilovat. Koncem listopadu prolomilo hranici 1,2 dolaru za euro a přelom roku zakončilo ještě silnější. V současnosti je euro na nejvyšších úrovních od března 2018 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo vydat směrem ke slabším hodnotám. Do bezpečného přístavu však promlouvá stále významnější faktor ovlivňující hodnotu tradičních světových platidel, kterým je dominantní kryptoměna bitcoin.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
C:\fakepath\akcie-17022021-2.png

Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?

17.02.2021 Akcie kanadské firmy zabývající se konopím Tilray (TLRY) se nyní také řadí k akcím, které se během pár dní vyšplhaly raketově vzhůru. Maloobchodní investoři se zaměřili na její vyhlídky růstu a společnost vzrostla o 589 procent.
img

Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry

12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
C:\fakepath\britanie-07022021.jpg

Tisk: Británie chce více zdanit firmy, které profitují z pandemie

07.02.2021 Británie plánuje výraznější zdanění maloobchodních a technologických společností, které díky koronavirové krizi zaznamenaly nárůst zisků. Informoval o tom list The Sunday Times s odvoláním na uniklé e-maily.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB zhoršila výhled veřejných financí letos i příští rok

05.02.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 6,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských odhadovaných 6,1 procenta. Příští rok by se pak měl schodek zmírnit na 5,6 procenta. ČNB tak odhady zhoršila. V listopadu očekávala pro letošní rok schodek 4,9 procenta HDP a pro příští rok 4,3 procenta HDP. Vyplývá to ze zveřejněných makroekonomických ukazatelů, které jsou součástí nové Zprávy o měnové politice. Celou zprávu, která nahradila předchozí Zprávu o inflaci, zveřejní ČNB za týden.
img

Zvuk zvonu dnes oficiálně zahájil obchodování akcií SAB Finance a.s.

28.01.2021 Na pražské burze se dnes rozezněl zvon a její ředitel Petr Koblic spolu s Radomírem Lapčíkem, zakladatelem společnosti SAB Finance, zahájili obchodování akcií devizového lídra trhu na Burze cenných papírů Praha. Rituál zahájení obchodování zazvoněním na burzovní zvon, Opening Bell Ceremony, tak nechyběl při první emisi akcií roku 2021, jež od 28. ledna 2021 zpestřuje kapitálový trh. V obchodním systému Xetra mají akcie SAB Finance ticker emise SABFG. Obchodování na regulovaném trhu Standard Market bylo zahájeno na ceně 10 560 Kč za akcii.
C:\fakepath\m-26012021-lv.gif

Cestou z krize je vakcína proti covidu-19, řekla Merkelová

26.01.2021 Jedinou cestou z nynější krize je vakcína proti covidu-19, zásadní je přitom spolupráce na její spravedlivé distribuci po světě. V projevu na virtuálním setkání nazvaném Davos Agenda to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Ke spolupráci při potírání rizik typu klimatických změn a kybernetické bezpečnosti na stejné akci vyzvali šéfové velkých společností.
img

SAB Finance má za sebou nejúspěšnější rok v historii

26.01.2021 Praha, 26. 1. 2021 – Společnost SAB Finance a.s., největší zprostředkovatel devizových obchodů v České republice, míří na pražskou burzu a současně hlásí nejúspěšnější rok v historii. Čistý výrok auditora KPMG potvrdil za rok 2020 zisk před zdaněním přesahující 144 milionů korun. Celkově se jedná o meziroční nárůst zisku o více jak 58 % vzhledem k vykázanému zisku 91 milionů korun za rok 2019. Stejný nárůst, tedy přes 58 %, vykazuje SAB i v rámci čistého zisku po zdanění. Ten za rok 2020 přesáhl 116 milionů korun. Z toho se v rámci dividendy plánuje vyplatit 100 milionů korun, zbývající část zůstane jako nerozdělený zisk v podobě rezervy pro budoucí vyplácení dividendy akcionářům. Společnost s více jak patnáctiletou ziskovou historií zahájí obchodování na Burze cenných papírů Praha k 28. lednu 2021.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA

20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
img

Inflace je pod kontrolou. Lidé si však připlatí za cigarety a benzín

13.01.2021 „V roce 2021 se Češi dočkají pomalejšího růstu cen než v loňském roce. Navíc díky nižšímu zdanění práce budou mít více peněz v peněženkách. Díky tomu bude v naší zemi narůstat životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: Fiskální balíček v USA udržuje lepší předvánoční náladu

22.12.2020 Akciové trhy v Evropě po včerejším poklesu dnes mírně rostou a v „zeleném“ se nacházejí i americké akciové futures. Ačkoliv se to čekalo, přece jen bylo dnes příznivou zprávou v zádech včerejší rychlé přijetí záchranného balíku Kongresem USA. Co naopak akciím nepomáhá, jsou přetrvávající obavy z opětovného uzavírání ekonomik a v Evropě pak stále nekončící brexit. Vyjednavači na straně EU údajně odmítli poslední návrh brexitu ze strany Velké Británie ve věci rybolovu. HDP za třetí čtvrtletí v USA byl mírně revidován vzhůru na 33,4 % (mezikvartální anualizované tempo) díky silnější spotřebě domácností, která rostla o 41,0 %. Jde sice o analyticky zajímavé údaje, ale z pohledu finančního trhu jsou to „včerejší“ zprávy na které trh nereaguje. EUR/USD se dnes nachází bez větších změn poblíž 1,2230 EUR/USD.
img

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech

22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
img

Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!

17.12.2020 Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?
img

Daně podle Jana Barty a Pirátů

15.12.2020 V posledních dnech dominují stránkám novin daně, resp. zmatek kolem schválení rozsáhlých daňových změn koncem listopadu. Zrušení superhrubé mzdy, zvýšení slevy na poplatníka apod. jsou dobře známé návrhy zasekávající dodatečnou stotřicetimiliardovou sekeru do našeho rozpočtu. V celém chaosu trochu zanikl nápad pirátských poslanců Ferjenčíka a Lipavského danit přijetí příjmu z prodeje cenných papírů přesahující 20 mil. korun. Ještě že aspoň Senát na svém posledním zasedání schválil pozměňovací návrh, jímž mj. tuto novou úpravu zdanění navrhuje odsranit.
img

Návrh důchodové reformy slibuje „pečené holuby“, aniž by dostatečně ozřejmil, kdo a jak je uloví a upeče. Nemá ani základní politickou podporu a skončí jako ty předchozí – v šuplíku

11.12.2020 Ve dnes představeném návrhu důchodové reformy se až příliš odráží politické aspekty a blížící se volby do Poslanecké sněmovny, které se konají v příštím roce. Stěžejním problémem návrhu je také to, že nemá zajištěnu prakticky žádnou širší politickou podporu, a to dokonce ani na úrovni koalice samotné. Přitom skutečně perspektivní důchodová reforma musí mít zajištěnu podporu napříč politickým spektrem – tedy mezi stranami vládními i opozičními. Protože jedině tak občan bude vnímat důchodovou reformu jako trvalou změnu důchodového systému, a ne jako momentální výsledek politického boje, který s dalšími volbami vezme zasvé.
img

Daňová motivace ke „zdravějšímu kouření“

09.12.2020 "Ceny zahřívaných cigaret, ač jsou daňově zvýhodněné, jsou v průměru vyšší než ceny klasických cigaret. Daňové zvýhodnění tedy v praxi nevede ke kýženému efektu motivovat kuřáky k přechodu na méně škodlivé výrobky prostřednictvím nižších cen. Za jejich atraktivitou zjevně stojí zcela jiné faktory. Je tak na místě začít toto daňové zvýhodnění postupně odstraňovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Vyplatí se teď k Vánocům darovat Dluhopis Republiky, jak to doporučuje ministryně financí? Daňový balíček jej osvobozuje od daně

09.12.2020 Hitem sociálních sítí těchto hodin je vánočně laděné video, ve kterém ministryně financí v takřka teleshoppingovém duchu nabízí Dluhopis Republiky jako vhodný dárek pod stromeček.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Senát našel v daňovém balíčku příjmy za další 4,5 miliardy korun

04.12.2020 „Senát našel v daňovém balíčku další příjem pro státní rozpočet ve výši 4,5 miliardy korun, který se ale nemusí nijak významně promítnout v kapsách občanů. Chce více danit zahřívaný tabák. Senát tím dal příjmům státního rozpočtu ze spotřební daně tolik potřebnou stabilitu. Zároveň ukázal, že chce méně danit příjmy a více danit spotřebu. Tím lidem zbyde více peněz v peněženkách a sami tak budou moci rozhodovat, za co je utratí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Spotřební daň z nafty se sníží, nafta tak citelně zlevní. Ale ne hned, postupně

25.11.2020 Snížení spotřební daně z nafty je krokem, který ekonomice pomůže. V této náročné době je třeba vítat stimuly, jejichž pozitivní důsledek převýší ten negativní. I po snížení daně se vejdeme do limitu EU, takže proč právě v této době nepodpořit hospodářský růst i takto.
img

Forex: Koruna bude sledovat dění v Bruselu

23.11.2020 Minulý týden byl na makroekonomická data spíše skoupý a poměrně klidná tak byla i koruna. Pokračovala sice v načatém trendu postupování k silnějším pozicím, ovšem již výrazně mírnějším tempem, když z počátečních EUR/CZK 26,43 za sedm dní došla k EUR/CZK 26,35. Potvrzuje se tak pozorované uklidnění trhů, které se stále více kloní k vidině dohledného zkrocení pandemie a umírněnější geopolitiky po výměně v Bílém domě. Z tuzemska korunu nerozházel ani poměrně dramatický průběh jednání o daňovém balíčku, který Poslanecká sněmovna schválila v podobě, která přinese poměrně výrazné snížení zdanění příjmů za cenu znatelného nárůstu deficitu veřejných financí.
img

Daňový balíček znamená, že schodek příští rok bude až 410 miliard korun. Balíček, k němuž cestu otevírá „tištění miliard“ v podání Evropské centrální banky, se uhradí z peněz z fondu obnovy EU

20.11.2020 Sněmovní přijetí daňového balíčku je pro českou ekonomiku příznivou zprávou. Nejen proto, že v hospodářsky náročném čase dojde k proticyklickému, tedy ekonomicky žádoucímu snížení daňové zátěže obyvatelstva, ale i proto, že z důvodu navýšení daňové slevy na poplatníka se příznivý efekt balíčku výrazněji dotkne také skupin zaměstnanců s nižšími příjmy. Do značné míry tak odpadá zásadní argument proti změně základu zdanění práce ze superhrubé na hrubou mzdu. Tímto argumentem bylo právě to, že tuto změnu – neboli „zrušení superhrubé mzdy“ – tolik nepocítí zaměstnanci s nízkými příjmy, kteří logicky platí nižší daň než zaměstnanci s vyššími příjmy.
img

Rozbřesk: Zrušení superhrubé mzdy - drahá a neefektivní podpora ekonomiky

20.11.2020 Zbytečně drahý a málo efektivní fiskální impuls je na světě. Po třinácti letech pravděpodobně skončí zdaňování práce skrze superhrubou mzdu. Místo toho se má od příštího roku zdaňovat pouze hrubá mzda sazbou 15 procent a u lidí se mzdou asi nad 140.000 korun měsíčně a část příjmů nad tuto hranici sazbou 23 procent…, to vše kvůli vysokým nákladům pravděpodobně jen na dva roky. Kde je problém?
img

Rozbřesk: Na dnešním menu prodloužení nouzového stavu i likvidace superhrubé mzdy

19.11.2020 S jistou mírou nadsázky se dá říct, že dnes se bude v poslanecké sněmovně rozhodovat o podobě letošních Vánoc. Na pořadu dne totiž má být prodloužení nouzového stavu, který by měl podle vládního návrhu trvat až do 20. prosince. Nouzovým stavem jsou přitom podmíněna restriktivní opatření zasahující primárně odvětví služeb zaměřených na konečného zákazníka, takže se dnes může de facto rozhodovat o tom, kdy se bude znovu volně nakupovat v „kamenných“ obchodech, chodit do restaurací, k holiči atp.
C:\fakepath\Biden.jpg

Analytici: Akciové trhy i dolar zareagují na předání moci v USA

08.11.2020 Akciové trhy i americký dolar budou nyní reagovat na dění kolem předání moci v USA, které nebude v rukavičkách. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK po zprávě amerických médií o tom, že kandidát Demokratické strany Joe Biden byl zvolen prezidentem Spojených států. V ekonomice očekávají uklidnění mezinárodních obchodních vztahů, ale také vyšší daně a další tisk peněz vedoucí k vyšší inflaci. Prezident Donald Trump zprávu o Bidenově vítězství dále odmítá.
img

Cigarety opět výrazně podraží

03.11.2020 „V letošním roce se vybere na daních z tabákových výrobků méně peněz, než se očekávalo. Jasně se ukazuje, že vyšší zdanění tabákových výrobků nemusí automaticky vést k vyšším příjmům státní pokladny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Koruně i českým akciím pomůže spíše výhra Bidena

02.11.2020 Ke zpevnění české měny a posílení tuzemských akcií by v nadcházejících amerických prezidentských volbách přispělo spíše vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Důvodem je podle nich Bidenův umírněnější postoj v mezinárodních obchodních vztazích a plánované vyšší zdanění amerických firem.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
img

Zvýšení zdanění hazardu je plivnutím v moři, dluhovou díru ze zrušení superhrubé mzdy by látalo přes 347 let

29.10.2020 Zrušení superhrubé mzdy a také zrušení takzvané solidární přirážky, která tento Sněmovně předložil premiér Andrej Babiš, mají podle příslušné zprávy připravit veřejné rozpočty o 85,7 miliardy korun. Část této ztráty bude kompenzována tím, že lidem ve výsledku zůstane v kapse v souhrnu více peněz. Část z nich použijí na navýšení své spotřeby, takže stát vybere více na DPH. Inkaso DPH se zvýší o šest miliard, tudíž celkový výpadek veřejných rozpočtů ze zrušení superhrubé mzdy a solidární přirážky má činit 79,2 miliardy korun. Státní rozpočet přijde z této částky o 52,1 miliardy, obecní rozpočty o rovných dvacet miliard a krajské rozpočty pak o 7,1 miliardy.
img

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií

15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
img

Rychlé shrnutí

13.10.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výrazným růstem. Index S&P 500 přidal 1.6 %, Dow Jones 0.9 % a Nasdaq rostl o 2.6 %. OECD nedosáhl konsenzu na zdanění velkých technologických společností.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Dohoda o digitální dani se odkládá do poloviny roku 2021

12.10.2020 Globální dohoda o digitální dani, která by se dotkla zejména firem Google, Apple, Facebook, Amazon i dalších, se zatím odkládá. Důvodem je pandemie, ale také neshody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, uvedla dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Novým cílem je polovina roku 2021. Pokud se takřka 140 zemí nedomluví, světová ekonomika by podle OECD mohla klesnout o více než jeden procentní bod.
img

Ministr Scholz: Návrh OECD na reformu daní má širokou podporu

09.10.2020 Více než 130 zemí se shodlo na plánu zavedení nových globálních pravidel zdanění firem, o kterém budou příští týden jednat ministři financí skupiny 20 největších zemí k světa známé jako G20. Uvedl to dnes německý ministr financí Olaf Scholz. Jednání o reformě organizuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a součástí návrhu je i nový způsob zdanění velkých digitálních společností.
img

Rozbřesk: Startuje nouzový stav, koruna zůstane pod tlakem

05.10.2020 V Česku platí ode dneška opět nouzový stav doprovázený sadou nových restriktivních opatření – minimálně na čtrnáct dní je tak zapotřebí se připravit na omezení hromadných akcí, fungování středních škol i restauračních zařízení. Opatření jsou zatím výrazně mírnější než v průběhu jara, pokračující nárůst počtu nakažených (přes víkend padly nové rekordy) je však znepokojující a oficiální opatření mohou postupem času ještě nabírat na síle. I proto v nejbližších týdnech příliš nevěříme, že se česká koruna dokáže postavit zpátky na nohy.
img

Vláda dala, vláda vezme. Za zrušení superhrubé mzdy zaplatí Češi dražším tabákem, dražím vínem, dražší naftou či dražšími nemovitostmi

14.09.2020 Srpnové plnění státního rozpočtu je nejhorší v dějinách, když schodek představuje více než 230 miliard korun. Výše deficitu překonává dosavadní rekord z července letošního roku. Přesto lze předpokládat, že letošní celkový schodek bude nižší než plánovaných 500 miliard korun. Hlavně proto, že za necelé čtyři měsíce už se nejspíše „nestihne“ tak výrazně deficit prohloubit. Schodek tudíž pravděpodobně skončí v pásmu od 400 do 450 miliard korun, může být však i ještě nižší. V příštím roce ovšem může činit až 300 miliard korun. Záleží ovšem také na tom, jak závažná bude druhá, případně dokonce třetí vlna koronavirové pandemie.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Kypr | Analytik | New York | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické události | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Floating | Forward | Futures | Fúze | Grafy | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | Margin | Obchodní příkazy | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Opening bell | P/E | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Short selling | Směnný kurz | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Těžba ropy | Futures kontrakt | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Uvolnění měnové politiky | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | Index cen | Conseq | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Bitcoin peněženka | Brent | Brokerské společnosti | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | CFD akcie | CISCO | Co je akcie | Co je bitcoin | CZK | České akcie | České koruny | Day trading | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | ETF fondy | Eura | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investiční účet | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | Jak těžit Bitcoin | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurs eura | Kurz bitcoinu | Kurz zlata | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodujeme | OTC trh | Pasivní příjem | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | Zdanění výnosů | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | ING | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Centrální depozitář | Depozitář | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Janet Yellen | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Tržby | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | Burze | Commodities | Currencies | Currency | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Markit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | KPMG | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | David Marek | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | The Sunday Times | NATO | Cantor Fitzgerald | Agentura AP | Barrick Gold | Reporty | Petr Koblic | Thomson Reuters | Short squeeze | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | KBC | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Golden Gate CZ | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Televize Sky News | IHS | Xetra | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Algoritmus | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Růst akcií | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Ropná společnost | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Obchodování na newyorské burze | Globální krize | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Predikce | Globální obchod | Bankovní domy | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | FCA | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | TTIP | Výnosy | Měnové stimulace | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | ČTK | Monopoly | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Burzovně obchodované fondy | Audi | Bitfinex | IHS Markit | ex | Purple Trading | MUFG | Bitstamp | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Intradenní obchody | ING Groep NV | Cena palladia | Goldenburg Group | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | Nejpopulárnější kryptoměny | Bitcoinové burzy | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Bitcoin futures | Investiční nástroj | ETH | ETC | GDAX | Capitalinked | Radim Dohnal | Mineři | Fincentrum | XBT | Inteligentní investor | ESMA | Štěpán Hájek | Crypto | Burzy kryptoměn | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | BTC/EUR | Conseq Investment Management | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Růstové akcie | Forexové páry | Obchodní válka | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Globální investoři | Americké volby | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Propad cen ropy | Roční výnos | Vývoj kurzu bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Starteepo | Daňové reformy | Anticyklické akcie | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Sazby Fedu | Transakční poplatky | Majetek | SABIC | Klasické peníze | Obchodovat s akciemi | FCC | Analytici z Wall Street | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Akcie Boeingu | Primární nabídka akcií | Hodnotové investování | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Akcie marihuany | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Plánované obchody | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zákaznická podpora | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Akciové futures | CNY | České HDP | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Vyšší mzdy | BrandZTop | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Americké společnosti | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | GBTC | Výnosové křivky | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Prodej na krátko | Intradenní trader | Komoditní obchody | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Tisk peněz | SAB Finance | Saudi Aramco | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Výše dividendy | Thomas Cook | UCITS | Manipulace s akciovým trhem | Snížení daní | iShares | Vyzkoušet si trading | Investujte do akcií | Akcie roku | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Odhady ČNB | Vývoz ropy | Nízké daně | Cena akcie | Očekávané Earnings | Nová měna | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropná firma | Analytik portálu | Politická situace | Ceny benzínu | Kryptoměnová burza | Trinity | Radomír Lapčík | ČNB Jiří Rusnok | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Společnost SAB Finance | SAB Finance a.s. | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Vyšší volatilita | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | BAKKT | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Nejistota na trzích | Obchodní spor | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | LVMH | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Hong Kong | Legislativa | Rozdělení zisku | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | AFP | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Impuls | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | Enel | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Stavebnictví | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Goldenburg | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Konzervativci | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Akciové korporace | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Důchod | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Kupní síla | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Biotechnologické společnosti | Disney | Americké vlády | Nike | Uber | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | První obchod | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Přelom roku | Miliardy korun | Demokratické strany | Peking | Wirecard | Pozitivní zpráva | Shortování akcií | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Akcie s vysokými dividendami | Hospodaření | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | Netflix | Daimler | O2 | Středoevropské měny dnes | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Denní volatilita | Parabolický vývoj | Komunikace | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Internetové monopoly | Trhy | ASX 200 | WHO | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | American Express | Pohyby cen | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Penzijní systém | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | ETH/BTC | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | America first | Rozhodování | Velmi bohatý | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Politika centrálních bank | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | FinTech akcie | Ekonomické recese | Fungování finančních trhů | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Japonská automobilka | Vývoj | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Obrovské ztráty | Volatilita na finančních trzích | Rozpočtový balíček | WP | Rishi Sunak | Restrikce | Vysoká rizika | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Brusel | Letectví | Největší pády | Fiskální politiky | Zisk společnosti | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MF | Američtí senátoři | Pravidla EU | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Ministryně financí | Uložení svých peněz | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Dopady pandemie na ekonomiku | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Karanténa | Šíření nákazy | Izrael | Fiat Chrysler | Riziko inflace | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Deficit veřejných financí | British Airways | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Práce | Otázka za miliony | Zelené energie | Změny sazeb | Údaje | DPH | Úročení vkladů | Eni | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Ministři | Ekonomické oživení | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Více peněz | Postoj investorů | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Restart ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Očekávaný zisk | Malé podniky | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Reddit | Debata | Tweety | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Grayscale | Lucembursko | 3M | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Zaměstnanci | Dividendové ETF | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | ETN | Alternativní taxislužby | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Američtí regulátoři | O2 CR | Členské státy | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Propad daňových příjmů | T-Mobile | Auta | Vývoj ekonomiky | Sunday Times | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Marek Brávník | Manažeři | Koronavirová pandemie | Podnikatelské aktivity | Americká média | Renault | Umělé inteligence | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Investment management | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Výrobce aut | Nissan | František Bostl | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Soubor pravidel | Zbrojovka | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Počet nových žádostí o podporu | Tchaj-wan | Největší světová ekonomika | Canopy Growth | Cronos | Sanofi | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | 100 procent HDP | Covid | Technologické firmy | Vyšší daně | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Fintech společnosti | Den obchodování | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Situace na trhu práce | Fond obnovy | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Ocenění | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Dluh státu | Verizon Communications | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Chevron | Model 3 | Životní úroveň | Porušení pravidel | Čínská společnost | Důvěra | Velké technologické firmy | WeCHat | Výhled veřejných financí | Časový horizont | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Lepší výsledky | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Worldometers | Capital.com | Marks & Spencer | Air Liquide | Počet akcií | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Zhodnocení akcií | Klimatické změny | Měnová politika Evropské centrální banky | Odborníci | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Větší zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Ministerstva financí | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Budoucí vývoj | Program Antivirus | Politici | Vývoj ceny akcie | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Plynovody | Biden | Pracovní místa | Vinci | Česká republika | Poptávka po akciích | Odvolací soud | NextEra | Energetický sektor | Měnový fond | Dohoda o digitální dani | iPhone | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Dopady amerických voleb | Akciové portfolio | Koncern | Příležitosti k obchodování | Chování ceny | Volby USA | Volby USA 2020 | Bidenova politika | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | JPM | První obchodní den | Bidenovo vítězství | Moneta | Plošná karanténa | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Výhra Bidena | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Klesající dolar | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Akciové investování | Blockchainové technologie | Producent ropy | Spotřební daň z nafty | Praktické tipy | Nové IPO | Daňový balíček | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | NextEra Energy | Dluhopis Republiky | Investice do vody | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Lego | Očkování | Zadlužování | PX Pražské burzy | Tony Christoforou | Fiskální balíček v USA | Boeing 737 Max | Růst ceny | Vývoj německé ekonomiky | Společnost Tesla | Cestovní kancelář | Evropské centrální banky | Držení pozice | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | Inaugurace | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | Vakcína proti covidu | SABFG | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Vývoj obchodní bilance | Daň z nadměrných zisků | Automobilka Tesla | Grow Pharma | Předpověď ceny | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | FinTech akcie 2021 | ETF u Purple Trading | Sektorové akciové portfolio | Globální akciové portfolio | Konzervativní portfolio | Dynamické portfolio | Nabídka ETF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Zbytečné regulace
Zbytečné regulace ekonomiky
Zbytečné ztrátové obchody
Zbytečné ztráty
Zbývající akcie
Zcash
Zcash (ZEC)
Z cizího krev neteče
Z.com
Z.com Trade

Následující klíčová slova

Zdanění bank
Zdanění bohatých
Zdanění digitálních služeb
Zdanění investičních příjmů
Zdanění milionářů
Zdanění virtuálních měn
Zdanění výnosů
Zdeněk Macur
Zdeněk Zaňka
Zdenka Kladníčková
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít