Úterý 19. říjen 2021 20:27
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
Interactive Brokers - pay-less-HU
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Air

img

Akcie spoločnosti Plug Power prudko rastú po lepšom odporúčaní od Morgan Stanley

13.10.2021 Akcie spoločnosti Plug Power (PLUG.US) vzrástli počas dnešného obchodovania o viac ako 12,0% po lepšom odporúčaní od spoločnosti Morgan Stanley, ktorá je presvedčená, že akcie spoločnosti môžu vzrásť o viac ako 30%. Analytici upgradovali akcie spoločnsoti PlugPower na „overweight“ z Lequal weight“ a zvýšili svoj cenový cieľ na 40 dolárov z 35 dolárov.
img

Ekonomický kalendář: Americká inflace a zápis z posledního zasedání FOMC

13.10.2021 Evropa dnes otevřela bez výraznějších změn. Seance v Asii byla docela klidná a není důvod domnívat se, že by na tom otevření evropské seance bylo jinak. Na začátku týdne jsme se žádného zajímavého makra nedočkali, dnes se však situace mění. Odpoledne je na programu americká inflace (14:30) a večer bude zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC. Oboje data budou důležitá pro další vývoj měnové politiky Fedu. Dnes bude reportovat své hospodářské výsledky JP Morgan za Q3. Začne tak maraton důležitých výsledků amerických bank (před otevřením trhů).
img

Apple vydal novou generaci IOS

21.09.2021 Apple po roce vydal novou generaci operačního systému IOS15, iPadOS 15 a watchOS 8. U iPhonů a iPadů se jejich uživatelé mohou těšit na rozšířené režimy Focus, které umožňují různé profily (domov, práce, škola apod.), dále byly vylepšeny oznámení. Hlavní novinkou Apple SharePlay dorazí až ke konci podzimu.
C:\fakepath\burza-21092021-3.png

Letecké leasingové společnosti poprvé kupují více strojů než aerolinky

21.09.2021 Letecké leasingové společnosti poprvé kupují více strojů než aerolinky, na které těžce dopadla pandemie nemoci covid-19. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zástupce odvětví. Historický posun po desetiletích postupného růstu je podle nich způsoben tím, že leasingoví giganti mají přístup k levnějšímu financování než letečtí dopravci.
img

Delta zkazila cestovnímu ruchu velký comeback

19.08.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
img

Skupině Air Bank v pololetí stoupl čistý zisk o čtvrtinu na 877 milionů Kč

16.08.2021 Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, Benxy a český a slovenský Home Credit, v pololetí vykázala čistý zisk 877 milionů korun. To je meziroční nárůst o 25 procent. Air Bank o tom dnes informovala ČTK. Skupina Air Bank patří do skupiny PPF, která jedná o jejím spojení s Moneta Money Bank. Za nárůstem zisku jsou především obchodní výsledky firem ze skupiny. Celková aktiva skupiny stoupla meziročně o 13 procent na 148,3 miliardy korun.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Sky News: Britské aerolinky Virgin Atlantic hodlají vstoupit na londýnskou burzu

08.08.2021 Britská letecká společnost Virgin Atlantic hodlá uvést své akcie na londýnskou burzu. Informovala o tom včera britská zpravodajská televize Sky News s odvoláním na zdroje z finančních kruhů. Virgin Atlantic byla tvrdě zasažena pandemií covidu-19, nyní však doufá v rychlé oživení poptávky.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Banky na zvýšení sazeb ČNB nebudou bezprostředně reagovat

05.08.2021 Dnešní rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb nepovede k okamžitému zdražení úvěrů či zvýšení úročení vkladů. Postupně se ale budou sazby zvyšovat v souladu s vývojem tržních sazeb. Vyplývá to z reakcí bank, které ČTK oslovila. Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta.
img

Moderna akcie a její růst. EU schválila vakcínu Spikevax i pro nezletilé

28.07.2021  V nedávné analýze jsme se věnovali akciím, které spadají do biotechnologického sektoru. Mezi nimi byla i stru...
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
img

Akcie na pražské burze ve zkráceném týdnu posílily o 0,3 procenta

09.07.2021 Akcie na pražské burze během zkráceného týdne mírně posílily, index PX stoupl o 0,3 procenta na 1156 bodů. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Nejvíce přidaly akcie Moneta Money Bank, největší pokles naopak postihl akcie výrobce cigaret Philip Morris CR. Předchozí týden akcie klesly o 1,3 procenta.
img

Největší banky v Česku zdražují hypotéky. Která ji má teď nejlevnější?

06.07.2021 V Česku zůstává ještě jedna banka, která hypotéku s pětiletou fixací poskytne za méně než dvě procenta. Za začátku letošního roku ovšem bylo takových bank hned osm. I to ilustruje probíhající postupné zdražování hypoték v ČR. Nejlepší doba pro pořízení hypotéky již minula. Stále však není pozdě pro to, pořídit si hypotéku za stále ještě docela příznivých podmínek, neboť úroky půjdou dále nahoru.
img

Cena Virgin Galactic akcie po schválení komerčních letů zažívá raketové pohyby.

30.06.2021 Závody o komerční lety do vesmíru jsou v plném proudu. Významného pokroku dosáhla společnost Virgin Galactic, které se podařilo získat povolení pro lety do vesmíru s turisty na palubě. Jsme tak opět o krok blíže k vesmírné turistice.
img

Pražská burza ukončila týden stagnací, dařilo se Monetě

25.06.2021 Pražská burza dnes stejně jako předchozí den stagnovala, index PX klesl o pět setin procenta na 1161,18 bodu. Rostly akcie Monety Money Bank, pojišťovny VIG či elektrárenské společnosti ČEZ, nejvíc ztrácely emise Komerční banky a České zbrojovky. Vyplývá to informací na webu burzy a analytiků.
img

Týden na akciových trzích: Amerika opět na rekordech, Praha ztrácela

25.06.2021 Od čtvrtka je americký S&P500 opět na rekordech, pomohl další již několikátý balíček fiskální pomoci, který tentokrát bude směřovat do infrastruktury. Další jestřábí komenty byly slyšet od několika guvernérů Fedu o tom, že snižování výkupu aktiv by mělo přijít dříve, než se čeká. Tento jestřábí komentář poslal index ve středu do mínusu.
img

PPF chce získat 100 procent v operátorovi O2, nyní ovládá 83,58 pct.

23.06.2021 Společnost PPF Telco z investiční skupiny PPF chce zvýšit svůj podíl v operátorovi O2 na víc než 90 procent. Plánuje pak nucený odkup zbylých akcií. Nyní skupina ovládá 83,58 procenta. Nabídla v rámci zrychleného odkupu maximálně 264 korun za akcii. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Současná cena akcií O2 na burze je 269 korun.
img

Pražská burza oslabila, cena nejobchodovanějších akcií Monety klesla

22.06.2021 Pražská burza dnes oslabila, index PX po pondělním růstu klesl o 0,24 procenta na 1163,14 bodu. Dolů ho táhly zejména akcie bank. Největší objemy obchodů dnes opět připadly na Monetu Money Bank, dosáhly téměř 141 milionů korun. Cena akcií banky, jejíž akcionáři na dnešní valné hromadě sice nejprve schválili spojení s bankovní části PPF, následně ale neodsouhlasili jeho financování, klesla o půl procenta na 79,40 Kč. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Moneta: Akcionáři odmítli navýšení kapitálu, PPF Monetu nyní neovládne

22.06.2021 Akcionáři Moneta Money Bank na dnešní valné hromaděodsouhlasili akvizici Air Bank a ostatních aktiv PPF,nicméně odmítli navýšení kapitálu Monety. Transakce na jejímž konci by PPF ovládla Monetu se tak neuskuteční.
img

Moneta: Dnes se koná valná hromada, rozhodne se o akvizici Air Bank

22.06.2021 Akcionáři na této valné hromadě rozhodnou o transakci se skupinou PPF. Na programu jsou dva důležité body: 1) hlasování o akvizici Air banka ostatních aktiv PPF a 2) hlasování o navýšení základního kapitálu Monety (vydání nových akcií).
img

Vznikne český „národní bankovní šampion“? Aktivistický fond Petrus je proti spojení banky Moneta se společnostmi PPF, namlsal se v Německu a iracionálním optimismem

22.06.2021 Dnes od 10:00 budou akcionáři Monety, čtvrté největší banky ČR dle počtu klientů, schvalovat její spojení s bankou šestou, Air Bank, a dalšími finančními firmami skupiny PPF. Spojení by dle managementu PPF mělo z Monety postupně udělat „národního bankovního šampiona.“
img

Analytici: Není jasné, jak rozhodnou akcionáři Monety o spojení s částí PPF

21.06.2021 Výsledek mimořádné valné hromady Monety Money Bank, na které budou akcionáři v úterý hlasovat o navrhovaném spojení Monety s bankovní divizí společnosti PPF, je podle analytiků nepředvídatelný. Mírně se přiklánějí ke schválení obchodu. Do bankovní divize PPF patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy.
img

Týden na akciových trzích: Na začátku týdne padaly ještě rekordy, pak přišel Fed a série mizerných makrodat

18.06.2021 Všechny oči i uši investorů se tento týden soustředily na výstupy amerického Fedu. Sazby a uvolněná politika beze změn, to se čekalo, takže to není překvapení. Ale co se nečekalo, byl doprovodný jestřábí komentář. K růstu sazeb dojde pravděpodobně již v roce 2023, a to hned dvakrát. Dosud se čekala stabilita sazeb do konce 2023. Několik guvernérů dokonce odhaduje vzestup sazeb již v roce 2022. A taky se blíží chvíle, kdy se začne pomalu diskutovat snižování objemu vykupovaných aktiv. Celkový výstup Fedu byl pro trhy docela silným impulsem. Bohužel ne pozitivním.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 1,3 procenta na 1162 bodů

18.06.2021 Akcie na pražské burze během týdne oslabily, index PX klesl o 1,3 procenta na 1162 bodů. Sestoupil tak z více než desetiletých maxim. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Nejvíce přidaly akcie Moneta Money Bank, největší pokles naopak postihl akcie telekomunikačního operátora O2 CR. Předchozí týden akcie po šesti týdnech nárůstů klesly o 0,1 procenta.
img

Akcie Lufthansa: Společnost odhaluje plány na redukci nákladů do roku 2024

16.06.2021 Po minulých analýzách na akcie Boeing a Airbus zůstaneme i dnes u letectví a podíváme se na akcie Lufthansa. Tyto německé národní aerolinky byly velmi silně zasaženy pandemií koronaviru a zachránila je až finanční injekce od německé vlády v hodnotě 9,8 miliard EUR.
img

Moneta: Poslední den obchodování s právem účasti na valné hromadě k transakci s PPF

11.06.2021 Dnes se naposledy obchodují akcie společnosti Moneta Money Bank s právem účasti na valné hromadě, která se bude konat 22. června 2021.
img

Akcie Airbus rostou. Překoná cena akcie AIR hodnoty z dob před pandemií?

10.06.2021 V dnešní analýze se vrátíme k sektoru producentů letecké techniky. Tentokrát se podíváme na akcie Airbus. Tato letecká společnost je největším konkurentem společnosti Boeing, kterou jsme nedávno analyzovali. Airbus již delší dobu těžil z problémů svého amerického konkurenta. Převzal dokonce od Boeingu i znační podíl na trhu. Během pandemia zaznamenala cena akcie Airbus prudký pád. Posledních pár měsíců ale cena opět roste.
img

Vznikne český „národní bankovní šampion“? Aktivistický fond Petrus je proti spojení banky Moneta se společnostmi PPF, namlsal se v Německu

02.06.2021 Za necelé tři týdny budou akcionáři Monety, čtvrté největší banky ČR dle počtu klientů, schvalovat její spojení s bankou šestou, Air Bank, a dalšími finančními firmami skupiny PPF. Spojení by dle managementu PPF mělo z Monety postupně udělat „národního bankovního šampiona.“
img

Fond Petrus Advisers doporučil akcionářům Monety odmítnout propojení s PPF

21.05.2021  Fond Petrus Advisers, který vlastní zhruba pět procent akcií Monety Money Bank, doporučil dalším akcionářům Monety, aby na červnové valné hromadě nepodpořili spojení s bankovní divizí PPF. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy to řekl manažer fondu Oliver Škutil. Fond s transakcí nesouhlasí, na své výhrady upozornil Českou národní banku i Evropský bankovní úřad (EBA), uvedl Škutil.
img

Skupinu PPF vede čtyřčlenný výbor, jednání se účastní i vdova po Kellnerovi

21.05.2021 Finanční skupinu PPF vede čtyřčlenný řídící výbor, který vznikl v dubnu, necelý měsíc po tragickém odchodu majitele PPF Petra Kellnera. Členy jsou oba minoritní podílníci skupiny Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart, finanční ředitelka Kateřina Jirásková a právník Tomáš Brzobohatý. Jednání se pravidelně účastní i vdova po Petru Kellnerovi Renáta, členkou výboru ale není. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Kellner na konci března zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce. Řízením veškerých aktivit PPF byl poté pověřen Bartoníček.
img

Skupina PPF se loni propadla do ztráty 7,42 miliardy Kč

20.05.2021 Skupina PPF zesnulého Petra Kellnera loni vykázala ztrátu 291 milionů eur (7,42 miliardy Kč), zatímco o rok dříve dosáhla čistého zisku 1,005 miliardy eur (25,5 miliardy Kč). PPF dosáhla ve druhém pololetí zisku 93 milionů eur (2,4 miliardy Kč), zatímco v tom prvním byla ve ztrátě 384 milionů eur (9,5 miliardy Kč). Návrat k ziskovosti během koronavirové pandemie umožnilo největší tuzemské investiční skupině rozkročení do různých oborů a regionů, řekl ČTK její mluvčí Leoš Rousek.
img

Soud EU vyhověl aerolinkám Ryanair a zrušil státní pomoc dopravcům KLM a TAP

19.05.2021 Tribunál Evropské unie dnes vyhověl stížnosti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a zrušil rozhodnutí Evropské komise (EK), která kvůli dopadům koronavirové krize schválila státní pomoc nizozemské letecké společnosti KLM a portugalským aerolinkám TAP. V případě KLM komise schválila Nizozemsku pomoc 3,4 miliardy eur (86,6 miliardy Kč), v případě aerolinek TAP činila schválená pomoc 1,2 miliardy eur (30,6 miliardy Kč). Vrácení pomoci se odkládá do doby, než komise znovu rozhodne a důvody případně lépe vysvětlí.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza vzrostla, ostatní naopak ztratily

14.05.2021 Žádné další maxima, nových rekordů se v tomto týdnu nikdo nedočkal, když trhy prošly drobnou korekcí. S výjimkou Prahy, která naopak procento a půl přidala. Ta rovnice je jednoduchá, na jedné straně je vyšší inflace v USA a na druhé růst sazeb, nebo aspoň obavy investorů, že by to tak mohlo dopadnout. A vidina rychlého ekonomického růstu naráz dostává trhliny.
img

Týden na akciových trzích: indexy opět na rekordech

07.05.2021 Pokračuje výsledková sezóna. A stejně jako v předchozím týdnu i v tomto platilo, že reportovaná čísla byla proti odhadům trhu lepší, pozitivně pak vyznívají zejména v meziročním srovnání - hospodaření firem je proti loňskému prvnímu čtvrtletí lepší.
img

Moneta koupí Air Bank a další aktiva skupiny PPF za 25,9 mld. CZK

07.05.2021 Moneta oznámila, že podepsala rámcovou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a Benxy.
img

Akcie Monety dnes znatelně rostou. Trh pozitivně reaguje na rámcovou smlouvu se společnostmi skupiny PPF

07.05.2021 Akcie Monety dnes rostou, aktuálně přidávají 2,3 procenta, hned po otevření pražské burzy přitom přidávaly dokonce takřka čtyři procenta. Pozitivně reagují na včera večer oznámený podpis rámcové smlouvy Monety se společnostmi ze skupiny PPF ohledně akvizice Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a společnosti Benxy. Akvizice je podmíněna souhlasem akcionářů banky na mimořádné valné hromadě, která se bude konat v červnu.
img

Týden na akciových trzích: Praha je tomto týdnu vítězem

30.04.2021 Výsledková sezóna pokračuje. A je to docela pěkný pohled, a to ze dvou důvodů. Za prvé společnosti reportují lepší výsledky ve srovnání s odhady trhu, ale hlavně jsou čísla lepší v meziročním srovnání. Tzn. že se hospodaření obchodovaných společností zlepšilo.
img

Blížící se léto může podpořit odvětví cestovního ruchu

26.04.2021 Vstoupili jsme do posledního dubnového týdne, s očima již upřenýma na příchod května a s ním i lepší výsledky v Evropě. Těšíme se na nadcházející týdny v letních měsících a mnoho občanů pozorně sleduje vývoj pandemie a výsledná opatření zavedená evropskými vládami a čeká na zjištění, zda bude možné letět do jejich prázdninových destinací.
img

Moneta Money Bank: Meziroční pokles čistého zisku vzhledem absenci mimořádných položek

26.04.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Předpokládáme meziroční pokles čistého zisku o 24,6 %. Za tímto propadem vidíme absenci výnosů z prodeje dluhopisů, které se letos neopakovaly. Vyšší jsou rovněž provozní náklady.
img

Týdenní tržní výhled: ECB, BOC a zisky amerických firem v centru pozornosti

19.04.2021 Aktuálně jsou zůstávají oči účastníků trhu zaměřeny na vzrůstající akciové trhy po celém světě. Americké i evropské akciové indexy vedly závod v růstu a zaznamenávaly nová maxima, v době kdy se obchodníci zaměřují na pozitivní ekonomický dopad a zavedení vakcíny proti koronavirům.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní data v USA pod drobnohledem + pokračování výsledkové sezóny

15.04.2021 Akciové indexy otevřely do pozitivního teritoria. Ve 14:30 budou zveřejněny maloobchodní prodeje v USA. Trh očekává silná čísla díky fiskálnímu stimulu v USA. Kromě toho zveřejní turecká centrální banka brzy po poledni rozhodnutí o sazbách. Na dnešním zasedání se však nečekají žádné změny. Co se týká výsledkové sezóny, tak se dočkáme reportů dalších finančních institucí včetně BlackRock nebo Citigroup.
img

PPF: O spojení s Monetou se rozhodne v řádu týdnů

09.04.2021 O případném spojení poskytovatele úvěrů Home Credit s bankou Moneta Money Bank bude rozhodnuto v řádu týdnů. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy to řekl Ladislav Bartoníček, jenž byl po smrti miliardáře Petra Kellnera pověřen řízením skupiny PPF, pod kterou Home Credit patří. Změna vlastnické struktury PPF po Kellnerově smrti podle Bartoníčka plány neovlivní. Bartoníček v rozhovoru také nevyloučil další akvizice firem v telekomunikacích či médiích.
img

Banky plošně zdražují hypotéky. Doba ultralevných levných hypoték je pryč, kdo ji chce ještě levně, musí si pospíšit

07.04.2021 Doba ultralevných hypoték je pryč. Úrokové sazby na hypotékách míří v těchto dnech nahoru celkem plošně. V poslední době zdražila své hypotéky většina tuzemských bank.
img

Rozbřesk: Jako by svět měl dvě tváře. Povzbuzení z USA, studené sprchy z Evropy

06.04.2021 Jako by svět měl dvě tváře. Ze Spojených států přichází velmi povzbudivá ekonomická čísla, která ukazují na solidní oživení (naposledy silné payrolls), přírůstky nakažených jsou víceméně stabilizované a očkování probíhá více jak třikrát rychleji než ve většině evropských zemí. Evropa nejen že je pomalejší ve vakcinaci, ale na většině starého kontinentu se rozjíždí třetí vlna pandemie – s čestnou výjimkou Česka, kde se podle posledních čísel snad daří krotit již čtvrtou vlnu. I proto poslední čísla na rozdíl od USA nevypadala nijak přesvědčivě – na globální trhy orientovaný průmysl sice pořád jede vpřed, ale maloobchod zažil na začátku roku jednu z nejstudenějších “sprch” od začátku pandemie.
img

Americké akciové trhy opět na maximech, pozadu nezůstaly ani evropské akcie

01.04.2021 Nový prezident Biden oznámil další stimulační balík na nastartování ekonomiky ve výši přes 2 bil. USD. Tyto prostředky by tentokrát měly směřovat do infrastruktury.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analýza: Kellner měl pod kontrolou kolem jednoho procenta výkonu ekonomiky ČR

30.03.2021 Majitel skupiny PPF Petr Kellner, který v sobotu tragicky zamřel na Aljašce, měl pod vlastnickou kontrolou řádově kolem jednoho procenta výkonu české ekonomiky. Vyplývá to z analýzy ekonoma České spořitelny Michala Skořepy. Po sečtení dvou základních složek přidané hodnoty, tedy osobních nákladů a zisku před zdaněním, z výročních zpráv za rok 2019 čtyř firem skupiny dominantně působících jen v ČR (O2, CETIN, PPF Banka, Air Bank) vyjde podle něj 0,7 procenta tehdejší přidané hodnoty české ekonomiky.
C:\fakepath\O2.jpg

Po Kellnerově úmrtí klesaly na pražské burze akcie O2 a Monety

29.03.2021 Na pražské burze klesaly ráno výrazně akcie operátora O2 a Monety Money Bank. Stalo se tak po oznámení, že v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku miliardář Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF. Společnost O2 patří do portfolia PPF, v Monetě by měla PPF získat zhruba čtvrtinový podíl. Podle údajů burzovního webu se kolem 11:00 kurz O2 vyrovnával, Moneta už rostla.
C:\fakepath\eurusd-16032021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.3.2021

16.03.2021 Americké akcie zahájily týden růstem, jejich indexy Dow Jones a S&P 500 tak uzavřely obchodování na nových rekordních maximech. K růstu akciového trhu přispěly mimo jiné zprávy o oživování poptávky po letecké přepravě. Investoři nyní čekají na zasedání americké centrální banky (Fed), které se uskuteční tento týden.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

PPF by po odkupu měla vlastnit přes 28 procent akcií Monety

11.03.2021 Investiční skupina PPF by po vypořádání odkupu měla vlastnit přes 28 procent akcií Moneta Money Bank. Společnost Tanemo z této skupiny v dobrovolném veřejném návrhu na odkup akcií Monety přijala od jejích akcionářů akceptace předpokládající odkup 141,723.860 akcií. Cena za odkoupené akcie by dosáhla 11,3 miliardy korun. PPF to dnes oznámila ČTK.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Příchod jara a progress v očkování povzbuzuje odvětví cestovního ruchu

02.03.2021 Od začátku pandemie je nejhůře zasaženým odvětvím bezpochyby odvětví cestovního ruchu, což táhne hlavní letecké společnosti k obchodování na vážně nízkých úrovních, což způsobuje problémy v životaschopnosti mnoha z těchto společností.
img

IPO Coinbase: Ovládne kryptoměnový gigant také akciový trh?

02.03.2021 Dlouho očekávané IPO Coinbase přichází. Společnost, která figuruje na trhu kryptoměn, se pokusí ovládnout také akciový trh. A to pravděpodobně již v první polovině roku 2021. Firma svůj záměr oznámila v době, kdy se bitcoin dostal na svá historická maxima a kryptoměnová horečka je opět v plném proudu.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Norské aerolinky Flyr jsou na burze, akcie prudce zpevnily

01.03.2021 Na burze v norské metropoli Oslo se dnes začalo obchodovat s akciemi začínající letecké společnosti Flyr. Přestože firma vstupuje na trh za koronavirové krize, zájem o její akcie byl hned v úvodu obchodování velmi silný - jejich kurz vzrostl o 28 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Flyr se chystá konkurovat zavedeným aerolinkám Norwegian Air a SAS.
img

Úřad FAA nařídil okamžitou kontrolu vybraných Boeingů 777

24.02.2021  Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil okamžitou kontrolu letadel Boeing 777-200 se stejným motorem, jaký o víkendu začal u jednoho takového stroje ve vzduchu hořet. Úřad po nehodě aerolinkám doporučil, aby letadla zatím nepoužívaly, nyní doporučení změnil v příkaz provést důkladnou kontrolu titanových lopatek motoru před opětovným nasazením do provozu. Týká se to celkem 128 letadel, což je asi třetina letadel 737 MAX, která byla v celém světě až donedávna odstavena kvůli jiným problémům.
C:\fakepath\Lucid.jpg

Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu

23.02.2021 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Další americký bluechip z představované série akcií z indexu Dow Jones je Boeing. Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory. Po hlubokém pádu o více než 70 % v letech 2007 a 2008 trvalo akciím Boeing 5 let, než se jim podařilo vrátit zpátky nad úroveň $100. Od počátku svého dna z počátku roku 2009 akcie Boeing téměř zpětinásobily svou hodnotu. Od počátku roku 2013 se nachází v rostoucím trendu.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Divergence | Monetární politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Beta | Bod | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | Gap | Grafy | High | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Long | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Osobní příjem | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Provize | Příkaz | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Bank of America | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | Business | BNP Paribas | Zisk | Ropný trh | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Investiční příležitost | Hospodářský cyklus | Euronext | ČSOB | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Makrodata | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | EURUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Komerční banky | Akcie Lufthansa | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie Shell | Akcie Tesla | Analýzy | Atlantik | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Směnárna | Break Even | Brent | Cena | Cena akcií | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | Dolar | Ekonomický kalendář | Elektřina | Etoro | Eura | Exchange | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex kalendář | GE money | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jak investovat | JP Morgan | Libra | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Obchodní platformy | Odkup akcií | Patria Online | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Société Générale | SP500 | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Trh s akciemi | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj nezaměstnanosti | Webináře | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | ING | Trading Central | Andrej Babiš | Cenové rozpětí | Cílová cena | Due diligence | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Overweight | P/S | Petr Kellner | Protistrana | PX index | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Itálie | Vybírání zisků | Akciová společnost | Běžná likvidita | Tržby | Zaměstnanost | Western Union | Miliardář | Bailout | Komise | Kontrakt | 1 milion | Burza dnes | Burze | Investment | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Intesa Sanpaolo | Natixis | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | GE Money Bank | Caterpillar | Reálný obchodní účet | Zvyšování sazeb | Fundamentální výhled | Short squeeze | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Poměr P/S | Magnát | Úspěch | Podnikání | BMW | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Stock Exchange | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Posilování koruny | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Televize Sky News | Xetra | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Pokles ceny akcií | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Virgin Group | Richard Branson | Walmart | Akcie Virgin | Propad | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Citi | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Finanční injekce | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ethereum | Tesla | Prodejní signál | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Ekonomická situace | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Velké zisky | Investovat do akcií | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Čínský statistický úřad | Příjmy | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | ex | Akcie Kofoly | J.P. Morgan | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | UniCredit SpA | ING Groep NV | Breakout Trader | Kurzový vývoj | Coinbase | Obchodování na pražské burze | Obchodování Bitcoinu | Průmyslový index Dow Jones | Capitalinked | Radim Dohnal | Kryptoměnová horečka | Investiční skupiny | Výnosy u dluhopisů | Wood & Company | Airbnb | Ekonomické výsledky | Saxo | FinTech | Zonky | Krypto | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Obchodní týden | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | IPO kalendář | Manažer fondu | Úrokový výnos | Trh s ropou | Výsledky firem | Reakce trhu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Roční výnos | Obchodní platforma MetaTrader | Týden na akciových trzích | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Financial Times (FT) | Zadluženost | Hodnota indexu | Úvěrové portfolio | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Akcie Boeingu | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Globální rizika | IPO Instacart | Technická situace | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Zpětný odkup akcií | Michal Brožka | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Očekávání do budoucna | Sharpe ratio | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Ferrari | Akcie a ETF | STAR | Pokles cen | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | ISM index | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Finanční situace | Snížení daní | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Jak se stát lepším investorem | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Trinity Bank | Automobilky | Čistý zisk | Celkové příjmy | Milan Vaníček | Analytik J&T | Peter Garnry | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | Objem | MSFT | Obchod | Státní investiční fond | FRED | Pojišťovna VIG | Supreme Edition | Inflace v USA | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | PMČR | UnitedHealth | Pfizer | Obchodovat na burze | Souhrn finančních trhů | Studie | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Erste Group | Avast | Generální ředitel | GM | Poskytovatelé úvěrů | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Finanční rezervy | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Domácí poptávka | Konkurenti | Too Big to Fail | SMA | Předpovědi | 4GLD | Xetra Gold | Průmysl | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Rozvoj | Zdražování | Problémy | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Nejistoty | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Alstom | United Technologies | Allergan | Mylan | Airbus | IAG | NN Group | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Vivendi | Metro AG | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Daniel Křetínský | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Disney | Nike | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | Vývoj měnové politiky | Aktivita ve výrobním sektoru | Průmyslové podniky | Evropské PMI | Wirecard | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Nízké ceny ropy | Silný support | Exact Sciences | Návratnost | Netflix | List Financial Times | Washington | Daimler | Microchip Technology | Analýza společnosti | O2 | Doporučení Koupit | O2 Czech Republic | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Solidní výnosy | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Podnik | Vyšší inflace | Technické ukazatele | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Kryptoměny bitcoin | Komunikace | Stabilita sazeb | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Akcie výrobce letadel | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | American Express | Impérium | Většinový podíl | Reakce investorů | Pokles | Situace | Bluechip | České měny | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Operátor O2 | Výnosy firmy | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Boeing | Výstupy | Obchodovať kryptomeny | Zlepšení | Úsilí | Rezistenční úrovně | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | BP | Fresenius Medical | Adidas | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Medvědi | Americká inflace | Indikátor RSI | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie 3M | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | FinTech akcie | Data PMI | Šéfka ECB | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Guru | Výkyvy | Současná cena | WP | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Hlavní index PX | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Euro včera | Mince | Medvědí trend | Další vývoj | Letectví | Největší propad | Cenový vývoj | Akcie Monety | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | Valné hromady | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | REGN | Katar | Kalifornie | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | mBank | Německý index IFO | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | Bankovní asociace | Allianz | Křetínský | Ceny elektřiny | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Poskytování hypoték | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Sláva | Práce | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | Výroba v Německu | Poradenské firmy | UnitedHealth Group | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | JPM.US | Výpadky | FANG | WMT | Více peněz | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Medvědí kanál | Majitel | Úspory | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | USD za barel | Madrid | Propad ceny | Trade | S&P500 | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | CBRT | Reddit | Tweety | Evropská data | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | SAS | InterContinental Hotels Group | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Fundamentální náhled | Náhled na akcie | Technický náhled | 737 MAX | Norwegian Air | Ryanair | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Společnost Shell | Maloobchod | Letečtí dopravci | Dopravci | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Soud | Finanční riziko | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Petrochemická společnost | Turistika | Soud EU | Unijní soud | Podmínky státní pomoci | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | O2 CR | Evropský bankovní úřad | Merck KGaA | Merck | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | Advance Auto Parts | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Návrh dividendy | Britské aerolinky | Biotechnologická společnost | Argentina | Ekonomické zotavení | Ztráty zaměstnání | Společnost Lufthansa | Jacobs | JDE | Fraport | Aeroports de Paris | Aena | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Bohumil Trampota | Průraz | Akcie České zbrojovky | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Pump & Dump | Vedení společnosti | Square | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | Rally na ropě | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Sanofi | Stimulační balík | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Per rollam | Covid | Zahraniční kapitál | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Státní pomoc | Mimořádná valná hromada | Letecký průmysl | Fintech společnosti | Den obchodování | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Zasedání MMF | MAM | Nizozemská vláda | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Šance | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Podílníci | Zastavení růstu | Důvěra | Caixin | Blue Origin | Společnost Blue Origin | PPF Petra Kellnera | Časový úsek | Lepší výsledky | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Počet akcií | Akcie Airbus | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | DIA | SPAC | Akcie SPAC | Seznam Zprávy | Southwest Airlines | Rentabilita | Inspirace | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Výkon ekonomiky | Elektromobily | Diverzifikovat | BT Group | Biden | Marathon Petroleum | Marathon | ACS | Vinci | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | iPhone | Walgreens | Jitan Solanki | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | Burzy v Evropě | Moneta | Pandemie v Česku | XOM | CVX | Cardinal Health | BDX | CAH | Kryptoměnová směnárna | Tržní výhled | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Electronic Arts | Coty | MCD | Týdenní tržní výhled | Letecká doprava | MRNA | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | BNTX | Proražení | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Uvedení akcií | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Virgin Atlantic | BIDU | Očkování | PX Pražské burzy | MGM | Voda | Boeing 737 Max | Likérka Stock Spirits | Norwegian Cruise | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Svět kryptoměn | Počasí | Holdingové společnosti | Brands | TUI | Cestovní kancelář | JD | Shopify | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | Cellnex | WU | BioNTec (BNTX) | Akcie BioNTec | Akcie BioNTec (BNTX) | Akcie MONETA | Philips | Týdenní Forex kalendář | SPCE | Virgin Galactic (SPCE) | Akcie Gamestop | Marriott | PEP | PEP.US | Akcie AMC | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Návrh PPF | Účinnost vakcíny | Překonání cílů | Akvizice Air Bank | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Poměrové ukazatele | Finanční výsledky | Prázdná firma | UNH | UnitedHealth (UNH) | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Spotify | Trendové linie | Vytěsnění minoritních akcionářů | CETIN | Air France-KLM (AF) | Akcie Air France-KLM | Akcie Air France-KLM (AF) | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Rostoucí výnosy | SPWR | PMI indexy | Třetí vlna | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Úřad FAA | Aerolinky Flyr | Flyr | Norské aerolinky | Investoři a obchodníci | Akcie Boeing | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | PPF Telecom | PSX | Admirals | Silný růst | Banco Santander | Velké ztráty | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Klíčové zasedání | PLUG.US | Akcie Plug Power (PLUG.US) | Vývoj pandemie | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | PPF B.V. | Rudolf Jelínek | Linet | Hrubý národní důchod | Ladislav Bartoníček | Silný výhled | Vesmírné akcie | Vesmírná turistika | Akcie Virgin Galactic (SPCE) | Akcie Virgin Galactic | Práva na dividendu | Spojení s Monetou | Imperial Brands | Vakcína na covid | Objednávky | WSB | Výsledky FAANG | Větší korekce | Benxy | Hospodaření firem | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Kurzotvorné zprávy | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Oliver Škutil | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Meme akcie | Růst úroků | Hypoteční sazby | Podstatné kurzotvorné zprávy | Fond Petrus | Petrus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | FAST | Plány | Příležitosti | Konkurence | Týdenní výkon | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Glass Lewis | Institutional Shareholder Services | Hodnota banky | Výsledek mimořádné valné hromady | Valné hromady Monety Money Bank | Akcionáři Monety | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Graf akcie | PPF Telco | Společnost PPF Telco | NASA | Obchodní výsledky | Akcie Moderna | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Fundamentální analýza Virgin Galactic | SPCE akcie | Největší banky v Česku | Nvidia akcie | JPMorgan (JPM.US) | KO | Odvětví | Divize | Varianta delta | Uzavření obchodování | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Fundamentální analýza Moderna akcie | Účinnost vakcíny Moderna | Marriott International | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Účetní období | Analytik České bankovní asociace | Martin Podolák | Jana Pokorná | Filip Belant | Ředitel úvěrových produktů | VIAC | Aerolinky Virgin Atlantic | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | BioNTech | Skupina Air Bank | Společnosti | Plug Power (PLUG.US) | Letecké leasingové společnosti | Leasingové společnosti | Pronajímatelé letadel | Airlines Economics | Air Lease | Steven Udvar-Hazy | Udvar-Hazy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

AI
AIA
Aidan Trading
AIG
Aileen Leeová
A. I. Lucrum
Aimee Donnellanová
Ainvestments
AION
A. I. Optimus

Následující klíčová slova

Air Astana
Air Bank
Air Berlin
Airbnb
Airbus
Airbus AS350B3
Airbus Group
Airbus SE
Air France
Air France-KLM
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít