Pondělí 18. říjen 2021 10:13
reklama
Dukascopy
reklama
Purple vyroci
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Regulátoři

img

Ranní komentář: Nálada na trzích se zlepšuje. Akcie, bitcoin i průmyslové kovy výrazně rostou

15.10.2021 Včerejší seance se na finančních trzích nesla ve velmi pozitivním duchu. Akcie rostly nejvíce od března, když jim pomohla řada nově zveřejněných korporátních výsledků společností, které dokázaly překonat očekávání, nebo zlepšily svůj výhled do nadcházejícího roku. Reportovaly zatím především banky, ale k pozitivním překvapením přispěla i TSMC, nebo United Health Group.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
img

Kolaps konglomerátu Evergrande

24.09.2021 Kolaps konglomerátu Evergrande otřásl čínskými trhy a významně přispěl k velkým tržním výkyvům posledních dní. Klíčovou otázkou je, zda se jedná o symptom blížící se imploze čínského finančního systému a prudkého ochlazení tamější ekonomiky, nebo zda jde primárně o důsledek nezvládnuté agresivní obchodní strategie společnosti Evergrande. My se přikláním k druhé variantě, i když připouštíme souvislost potíží Evergrande s řadou negativních trendů v Číně.
img

Jaká je budoucnost pro Evergrande?

20.09.2021 Akcie Evergrande dnes v Hongkongu ztratily více než desetinu ceny a dostaly se na nejnižší úrovně za posledních 11 let. Investoři pochybují, že společnost s dluhem ve výši $305 mld. bude schopná zaplatit ve čtvrtek úroky z dluhopisů ve výši $85,5 mil. Podobné ztráty zaznamenaly také další developerské firmy kótované v Hongkongu - New World Development a Henderson Land.
img

⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?

20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
img

Rychlé shrnutí

13.09.2021 Čínští regulátoři se údajně chystají rozdělit Alipay na několik aplikací. Velké technologické firmy by navíc měly otevřít své platformy konkurenci.
C:\fakepath\top-09092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2021 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\coinbase.jpg

Regulátoři prý hrozí burze Coinbase žalobou kvůli plánu na úvěrový produkt

09.09.2021 Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) varovala kryptoměnovou burzu Coinbase Global, že na ni podá žalobu, pokud bude realizovat své plány na spuštění systému, jenž by uživatelům umožnil půjčovat digitální majetek a inkasovat za to úroky. Uvedla to společnost Coinbase. Dodala, že spuštění svého úvěrového produktu s názvem Lend odložila minimálně na říjen.
img

WhatsApp dostal v Irsku rekordní pokutu 225 milionů eur

02.09.2021 Provozovatel komunikační aplikace WhatsApp dostal v Irsku rekordní pokutu 225 milionů eur (5,7 miliardy Kč). Oznámila to tamní Komise pro ochranu dat (DPC). Ta vyšetřovala, jak transparentně platforma sdílí data s ostatními aplikacemi, které společně spadají pod americkou společnost Facebook. WhatsApp oznámenou pokutu považuje za nepřiměřenou a chce se proti ní odvolat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.08.2021

23.08.2021 Čínské vedení se nově snaží o nastolení větší majetkové rovnosti. V minulém týdnu začaly po projevu tamního prezidenta, který vyzdvihoval „společnou prosperitu“, ztrácet akcie luxusních oděvních značek. V překladu to totiž může znamenat výraznější daňovou zátěž bohatých Číňanů, kteří patří k významným kupcům luxusních výrobků. Např. akcie LVMH odepsaly od 12.8. přes 13 %. Výrazně padají akcie likérky Kweichov Moutai – ta vyrábí exkluzivní čínské destiláty. Jen pro zajímavost, s kapitalizací $300 mld. jde stále o nejhodnotnější nápojářskou firmu světa (Coca Cola má kapitalizaci $244 mld.). A to její akcie ztratily od konce května více než 30 %. Obecně tak padají tituly, které v uplynulých letech těžily z bohatnutí čínské střední třídy.
C:\fakepath\eurusd-17082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.8.2021

17.08.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 uzavřely včerejší obchodování na nových rekordních maximech, index Nasdaq však klesl. Náladu na akciovém trhu nadále podporují příznivé čtvrtletní výsledky amerických podniků, přetrvávají ale obavy z dopadů šíření koronaviru na vývoj ekonomiky.
img

Avast: Nabídka Nortonu na koupi celého Avastu

11.08.2021 Dnes ráno oznámil Avast výsledky za první polovinu roku, respektive za druhý kvartál. Čísla rostla v meziročním srovnání a překonala naše odhady. Nicméně zároveň došlo ze strany společnosti Norton k nabídce na celý Avast. To staví silné výsledky na druhou kolej a cena akcií Avastu na burze se bude řídit právě zmíněnou nabídkou.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie autora herního hitu PUBG při debutu na burze výrazně oslabily

10.08.2021 Akcie jihokorejského výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), při svém dnešním debutu na burze v Soulu výrazně oslabily. Podle analytiků stojí za jejich poklesem více důvodů, včetně obav z přílišné závislosti podniku na hře PUBG a z regulace videoherního průmyslu v Číně.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

FT: Majitel TikToku, firma ByteDance, obnovil plán vstupu na burzu

09.08.2021 Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky. Informoval o tom včera list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené s plány podniku. ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí, nebo začátkem příštího roku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021

02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
C:\fakepath\top-28072021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.07.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Tokijská burza přišla téměř o procento a půl, trh v Hongkongu naopak procento a půl přidal poté, co v pondělí a úterý zaznamenal výrazné poklesy kvůli obavám z šíření koronaviru a zpřísňování regulace ze strany čínských úřadů v oblasti technologií a vzdělávání.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínské akcie kvůli obavám z regulačních opatření výrazně klesly

26.07.2021 Čínské akcie dnes výrazně oslabily, dolů je stáhly obavy investorů z regulačních opatření ve vzdělávacím a technologickém sektoru. Index CSI 300, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, klesl o 3,22 procenta na 4925,30 bodu. Uzavřel tak na nejnižší úrovni od loňského prosince. Hlavní index hongkongské burzy Hang Seng odepsal 4,13 procenta na 26.192,32 bodu a je také nejníže od prosince.
C:\fakepath\fuze.jpg

Hodnota fúzí a akvizic ve čtvrtletí stoupla na rekordních 1,5 miliardy USD

01.07.2021 Hodnota fúzí a akvizic ve světě druhým čtvrtletím za sebou vystoupila na rekord. Firmy si i nadále mohly levně půjčovat a hotovostní rezervy vynakládaly na výhodné transakce, které jim mají pomoct přizpůsobit se světu po skončení pandemie. Za tři měsíce do konce června byly oznámeny obchody za 1,5 bilionu dolarů (32,2 bilionu Kč), což je rekord pro jakékoliv druhé čtvrtletí. Proti rekordu z prvního čtvrtletí je tato hodnota vyšší o 13 procenta, ukazují záznamy společnosti Refinitiv. Zpomalila nicméně aktivita společností specializovaných na akvizice, označovaných SPAC.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
C:\fakepath\investice-14062021-1.jpg

Jak je možné investovat 10 000 USD?

14.06.2021 Abychom našli správnou odpověď na otázky jak a kam investovat 10 000 USD, měli bychom vzít v úvahu několik věcí. Nejprve cíle a období investic. Pokud je období poměrně krátké, pak je možné riskovat a zvážit agresivní metody investování. Pokud potřebuje člověk peníze, které chcete investovat, použít za pár měsíců nebo spíše roků, může si vybrat možnost jejich investování do akcií, které mohou během let přinést zisk. Proto jsou investiční horizonty velmi důležitým parametrem.
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Rychlé shrnutí

11.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže díky korekci v technologickém sektoru. Index S&P 500 klesl o 1.04 %, Dow Jones odepsal 0.1 % a Nasdaq 2.55 %.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Analytici: Biden nečeká a ruší Trumpova pravidla přátelská k akciovým trhům

12.04.2021 Americký prezident Joe Biden, zvolený za Demokratickou stranu, začal hned po nástupu do funkce rušit pravidla, která zavedl jeho republikánský předchůdce Donald Trump a která byla přátelská k akciovým trhům. Využívá k tomu i právní kličky, které mu pomáhají změny uvádět do života prakticky okamžitě. Ve své analýze to dnes uvedla agentura Reuters, která se odvolává na názory expertů, právníků i na svá vlastní zjištění.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie Alibaby navzdory rekordní pokutě výrazně zpevnily

12.04.2021 Čínský internetový gigant Alibaba neočekává žádný významný dopad zásahu antimonopolního úřadu v Číně, kde dostal rekordní pokutu a byl nucen změnit způsob zacházení s obchodníky. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti Daniel Zhang. Akcie firmy při dnešním obchodování na burze v Hongkongu posílily o 6,5 procenta, během obchodování ale vykazovaly až devítiprocentní vzestup.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
img

Srovnání ziskovosti klientů evropských brokerů

05.03.2021 Ziskovost klientských účtů evropských brokerů už dávno není údajem, který byste museli luštit z poznámky pod čarou, napsané drobným písmem někde v hlubinách smluvních podmínek. Všichni brokeři, působící na území EU, totiž jednají v rámci směrnicESMA (evropský orgán pro cenné papíry a trhy) a toto číslo musí zveřejňovat tak, aby bylo lehce dohledatelné. V Purple Trading jsme se proto rozhodli podívat se tomu “na zoubek” a porovnat ziskovost našich klientů se ziskovostí klientů konkurence. A výsledek nás velmi mile překvapil.
img

Akcie Boeing vyskočily až o 5 % po navýšení objednávky 737 Max ze strany United Airlines

01.03.2021 Akcie Boeing (BA.US) vzrostly na počátku seance až o 5 % poté, co společnost United Airlines (UAL.US) zveřejnila plány na koupi dalších 25 letadel Boeing 737 MAX. Celková objednávka se tak již vyšplhala na 180 letadel. Rozhodnutí o koupi je pro Boeing velmi důležité po 20 měsíčním období, kdy letadla 737 Max strávila na zemi. Letečtí regulátoři v USA, Kanadě, Brazílii a EU již schválili obnovený provoz letounů. Čínský regulátor v pondělí oznámil, že problémy 737 Max ještě musí být důkladně vyšetřeny. Čína je pro Boeing hlavním trhem. Společnost očekává, že Čína bude v následujících 2 dekádách potřebovat dalších 8 600 letadel za přibližně $1,4 bilionu dolarů.
img

Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci

17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
C:\fakepath\zbrojovka-16022021-23.png

Česká zbrojovka kupuje Colt

16.02.2021 Česká zbrojovka nedávno informovala odkupe významného hráča na trhu so zbraňami, spoločnosti Colt. Viac podrobností o akvizícii a ďalších plánoch do buducna prezradila spoločnosť na včerajšej tlačovej konferencii.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin dál prudce zdražuje, překonal 48.000 USD

09.02.2021 Cena bitcoinu se dál prudce zvyšuje, nejznámější kryptoměna se vyšplhala na další rekord nad 48.000 dolarů (1,02 milionu Kč) a za den si připsala více než 20 procent. K růstu notně přispívá pondělní oznámení americké společnosti Tesla, že nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (31,9 miliardy Kč) a že začne digitální měnu přijímat i jako úhradu za své automobily. Výrazně se zvyšují také investice do kryptoměnových fondů a zvláště pak do digitální měny ethereum.
img

Rozbřesk: Trhy lámou rekordy, Tesla nakupuje bitcoin a MMF kárá Polsko

09.02.2021 Akciové indexy lámou nové rekordy a stále se vezou na vlně vakcinačního optimismu přiživovaného novými měnovými a fiskálními stimuly. Index S&P500 vzrostl šestou seanci v řadě a uzavřel opět na nových historických maximech. Nová vlna optimismu je cítit zejména na komoditních titulech, protože ropa poprvé od ledna 2020 zdolala hranici 60 dolarů za barel. Na výsluní jsou také banky, kterým se líbil nárůst delších výnosů a strmější výnosové křivky. Tržní inflační očekávání v USA totiž atakují pětiletá maxima.
img

Rychlé shrnutí

09.02.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index Dow Jones rostl o 0.8 %, S&P 500 přidal 0.7 % a Nasdaq 1 %. Všechny tři indexy dosáhly na historické maximum.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie firem z konglomerátu HNA kvůli žádosti o bankrot klesají

01.02.2021 Akcie firem z čínského konglomerátu HNA Group dnes klesají. Skupina v posledních dnech oznámila, že věřitelé požádali o bankrot a že akcionáři tří jejích firem zpronevěřili téměř deset miliard USD (214,4 miliardy Kč). HNA kdysi byla jednou z nejvýznamnějších čínských firem, uvedla agentura Reuters.
img

Sociální sítě mění svět investic

01.02.2021 Obchodování na finančních trzích se stává stále dostupnější a ve Spojených státech se za poslední rok roztrhl pytel s internetovými brokery, kde si stačí k obchodování pouze stáhnout aplikaci jako Robinhood. Ačkoliv si to regulátoři nechtějí připustit, tak obchodování se mění a katalyzátory pohybů musíme už hledat také na sociálních sítích jako Reddit. Stejně jako dokáže akciemi pohnout velká objednávka, tak stejně efektivní mohou být tisíce menších objednávek.
C:\fakepath\gamestop-31012021.jpg

FT: V kauze GameStop asi tresty nepadnou, spíš se změní regulace

31.01.2021 Prudké cenové výkyvy akcií GameStop a dalších podniků, které v posledních dnech zasáhly Wall Street a způsobily ztráty některým fondům a dalším účastníkům trhu, asi žádnou právní dohru mít nebudou. Regulační orgány, které mohou zasáhnout v případě manipulace s trhem, budou podle právníků těžko hledat důkazy. Napsal to dnes britský list Financial Times. Mnohem pravděpodobnější podle právníků je, že situace si vyžádá změnu regulace.
C:\fakepath\s-29012021-lv.gif

Američtí regulátoři přezkoumají omezování obchodování s akciemi

29.01.2021 Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) pozorně sleduje situaci kolem prudkého nárůstu cen akcií prodejce videoher GameStop, řetězce kin AMC Entertainment a dalších podniků. Komise to uvedla v dnešním prohlášení. Mimo jiné slíbila, že přezkoumá kroky makléřských společností, které by mohly omezovat obchodování s některými akciemi.
img

EU a Británie schválily obnovení provozu Boeingu 737 MAX

27.01.2021  Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) dnes povolila obnovit komerční provoz letadel Boeing 737 MAX na území EU. Úřad to oznámil ve své tiskové zprávě. Stejný krok dnes později ohlásil také britský Úřad pro civilní letectví (CAA). Provoz modelu Boeing 737 MAX byl před téměř dvěma lety v celém světě přerušen kvůli dvěma tragickým nehodám. Jeho obnovení už v listopadu schválili regulátoři ve Spojených státech.
img

Boeing vykázal rekordní celoroční ztrátu 11,9 miliardy dolarů

27.01.2021  Americký výrobce letecké techniky Boeing vykázal rekordní celoroční čistou ztrátu 11,94 miliardy dolarů (256,3 miliardy Kč). Na vině jsou dopady koronavirové pandemie a s nimi související cestovní omezení, ale i problémy s letadly 737 MAX, oznámila dnes firma. Boeing také znovu odsouvá výrobu svého zcela nového letadla 777X, nově až na konec roku 2023. Akcie firmy před začátkem obchodování odepsaly více než čtyři procenta.
img

Čínská centrální banka varuje před bublinami na trhu

26.01.2021 Čínské akcie jsou dnes pod výrazným prodejním tlakem, který způsobila Čínská lidová banka (PBoC). Čínský regulátor totiž jako první z oficiálních entit vyjádřil své obavy ohledně nadprůměrné likvidity v mezibankovním systému, která by mohla nafukovat ceny některých tříd aktiv. Ve stejnou chvíli se nad aktuálním oceněním pozastavuje také řada dalších předních investorů.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Hodnota bitcoinu klesla pod 30.000 dolarů

22.01.2021 Hodnota digitální měny bitcoin se dnes propadla pod 30.000 USD (644.000 Kč) a míří k největšímu týdennímu poklesu od září. Prodloužila tak pokles z rekordního maxima, na které vystoupila před dvěma týdny, kvůli obavám z možné regulace a předchozímu prudkému růstu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\obrazek-20022021.png

Přichází inflace, připravte se

20.01.2021 Po propuknutí pandemie výrazně vzrostla likvidita v oběhu a s největší pravděpodobností bude muset dále růst, protože ekonomiky čeká ještě několik krušných měsíců. Postupná vakcinace však odšpuntuje ceny, které jsou nyní pod tlakem slabé ekonomické aktivity, nízké spotřeby a levných energií. Někdo se už připravuje na trhu s digitálním zlatem, zatímco dluhopisový obchodníci by se měli připoutat.
C:\fakepath\london7.jpg

Reuters: Evropu čeká největší přesun akciových obchodů za 20 let

29.12.2020 Evropu čeká po zahájení obchodování na burzách v příštím roce největší přesun obchodů s akciemi za více než 20 let. Odchod Británie z Evropské unie totiž přesunul těžiště obchodů z Londýna. Zatímco hráči na trhu doufají, že díky rokům příprav od doby, kdy si Británie odhlasovala odchod z EU, bude přechod většiny obchodů s aktivy v eurech, jako jsou akcie a deriváty, relativně hladký, dlouhodobý dopad je nejistý. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie čínské firmy Alibaba kvůli tlaku ze strany úřadů oslabují

28.12.2020 Akcie největšího čínského internetového prodejce Alibaba dnes pokračovaly v poklesu, důvodem jsou obavy z tlaku čínských úřadů na podnikatelské aktivity zakladatele firmy. Akcie dnes na hongkongské burze ztrácely až 9,2 procenta a dostaly se na nejnižší úroveň od června. Za poslední dvě obchodní seance tržní hodnota firmy klesla o 116 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters.
img

Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí

02.12.2020 Akciovým trhům se odpoledne nedaří, což platí o druhé straně Atlantiku i o většině hlavních evropských burz. Nepomohla očekávaná zpráva institutu ADP, podle kterého soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili minulý měsíc 307.000 pracovních míst, nejméně od července, zatímco trh čekal víc. Wall Street ale ztráty pozvolna zmírňuje, jak pozornost otáčí k nejnovějším kolům jednání o možném dalším stimulačním balíku pro americkou ekonomiku.
img

FAA a Boeing začali testovat 737 MAX

30.06.2020  Piloti a zkušební posádka amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) dnes zahájili první z testovacích letů Boeingu 737 MAX. Potvrdil to úřad FAA. Americký výrobce letecké techniky Boeing usiluje o novou certifikaci stroje. Letadla 737 MAX, až do loňska nejprodávanější model Boeingu, byla loni na jaře kvůli dvěma tragickým nehodách vyřazena z provozu. Testování má trvat tři dny. Akcie Boeingu včera večer připisovaly 10,4 procenta.
C:\fakepath\euro zona.jpg

EK chce uvolnit pravidla pro státní podporu malých firem

14.06.2020 Evropská komise plánuje uvolnit unijní pravidla pro státní pomoc, aby usnadnila spolupráci soukromých investorů s vládami při záchraně malých podniků a startupů zasažených koronavirovou krizí. Informovala o tom agentura Reuters. Regulátoři rovněž hodlají umožnit poskytování pomoci malým podnikům, které se potýkaly s problémy už před příchodem koronavirové krize.
img

Sedm nadějných akcií společností, které vyvíjejí léčbu proti koronaviru

20.05.2020 Globální ekonomika byla poničena pandemií koronaviru a panuje shoda na tom, že návrat k normálu bude vyžadovat účinnou a široce dostupnou léčbu a novou vakcínu. Není divu, že investoři sledují akcie společností, které tvrdě pracují na dodávce takových produktů. V této analýze se podívejme na přední kandidáty v oboru.
C:\fakepath\top-18052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes mírně přidaly díky naději na opětovné otevření ekonomik, pomohly jim ale i rostoucí ceny ropy a zlata a výroky šéfa americké centrální banky (Fed) Jeromeho Powella.
img

COVID-19 může dlouhodobě změnit to, jak lidé pracují, nakupují a cestují

14.05.2020 Sociální a ekonomické dopady koronaviru byly okamžitě vidět po celém světě. Může však nějakou dobu trvat, než se projeví problémy mimo ekonomiku a podnikání – to zjistíme, teprve až COVID-19 přestane plnit novinové titulky.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čínské investice v USA byly loni nejnižší od roku 2009

11.05.2020 Přímé investice Číny ve Spojených státech loni klesly nejníže od recese v roce 2009. Pokles odráží napětí mezi oběma největšími ekonomikami a omezení zahraničních investic, k němuž přistoupila čínská vláda. Celkem investice klesly na pět miliard dolarů (125,5 miliardy Kč) z 5,4 miliardy USD v roce 2018. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium Group a Národního výboru pro vztahy mezi USA a Čínou.
img

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020

06.04.2020 V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.
C:\fakepath\R4.jpg

Ceny ropy díky vládním opatřením na pomoc ekonomikám rostou

20.03.2020 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Náladu na trhu zlepšují zprávy od vlád předních ekonomik světa, které oznamují masivní finanční pomoc svým ekonomikám. Americký prezident Donald Trump také naznačil, že by mohl zasáhnout do cenové války mezi Saúdskou Arábií a Ruskem.
img

Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?

19.03.2020 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima. Například index DAX se vyšplhal za osm let z 3 600 bodů na více než 13 500 bodů, což představuje nárůst o 275 %. Avšak za poslední měsíc, kdy trhy postihla hysterie a výprodeje z důvodu pandemie koronaviru, propadl index DAX o téměř 40 % a další významější akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a další o více než 30 % a propady pokračují.
C:\fakepath\akcie-eu.jpg

Evropské akcie po čtvrtečním propadu zpevnily

13.03.2020 Evropské akcie dnes posílily, zotavily se tak mírně z výrazných ztrát, za kterými byly obavy z dopadů koronaviru. Panevropský index STOXX 600 obchodování uzavřel s nárůstem o 1,43 procenta na 299,16 bodu. Ve čtvrtek se index propadl asi o 11,5 procenta a zaznamenal nejprudší pokles v historii.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie po čtvrtečním propadu posilují

13.03.2020 Evropské akcie dnes posilují, zotavují se tak z výrazných ztrát, za kterými byly obavy z dopadů koronaviru. Panevropský index STOXX 600 si krátce po zahájení připisoval 2,3 procenta, už po hodině obchodování ale růst zredukoval na 0,7 procenta a nacházel se mírně nad 298 body.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Ekonomka MMF vyzvala vlády k cíleným podporám ekonomik

09.03.2020 Vlády by měly přijmout značná cílená fiskální a měnová opatření, která by pomohla spotřebitelům a podnikům vyrovnat se s dopady rychle se šířícího onemocnění způsobeného novým koronavirem. Uvedla to hlavní ekonomika Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová v blogu na internetových stránkách fondu. Doporučila hlavně převody hotovosti, dotace na mzdy a daňové úlevy, ale také snížení úroků a pomoc finančnímu trhu ze strany centrálních bank.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Ztráty z podvodů s kryptoměnami se loni více než zdvojnásobily

13.02.2020 Ztráty z trestné činnosti související s kryptoměnami se loni více než zdvojnásobily. Uživatelé kryptoměn, kryptoměnové burzy a investoři utrpěli z krádeží, útoků hackerů a podvodů celkovou ztrátu 4,5 miliardy USD (102,6 miliardy Kč). To je o 160 procent více než v předchozím roce. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na zprávu společnosti CipherTrace. Ztráty způsobené útoky hackerů se ale snížily.
img

4 nejlepší biotechnologické akcie roku 2020

12.02.2020 Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti lákají mnoho investorů. Populární u investorů LYNX jsou zejména akcie Biogen a Galapagos.
img

Nejlepší biotechnologické akcie roku 2020

12.02.2020  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti l...
C:\fakepath\eurusd-22012020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 22.1.2020

22.01.2020 Americké akcie včera sestoupily ze svých rekordních maxim, k jejich poklesu velkou měrou přispěly obavy ohledně nového typu koronaviru šířícího se z Číny. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 0,52 procenta a obchodování zakončil na 29.196,04 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,27 procenta na 3320,79 bodu a technologický index Nasdaq se snížil o 0,19 procenta na 9370,81 bodu.
img

KORPORÁTNÍ DLUHOPIS. INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST NEBO ČASOVANÁ BOMBA?

19.12.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů. Nezkušení investoři mají v korporátních dluhopisech velmi rizikového typu zainvestováno odhadem už několik miliard korun. Je možné zamezit negativním dopadům současné situace na drobné investory?
C:\fakepath\brokeri-29112019-lv-5.png

Regulátoři varují před dalšími nelegálními službami

29.11.2019 Finanční regulátoři z Velké Británie (FCA) a Belgie (FSMA) varují před dalšími nelegálními investičními službami, které jsou nabízeny bez patřičných povolení.
C:\fakepath\brokeri-21112019-lv-5.png

Regulátoři upozorňují na další brokery

21.11.2019 Finanční regulátoři z Kypru (CySEC), Velké Británie (FCA) a Belgie (FSMA) varují před několika nelegálními brokery, kteří nabízí své služby bez patřičné licence.
C:\fakepath\scam-15112019-lv-2.png

Regulátoři varují před dalšími nelegálními službami

15.11.2019 Finanční regulátoři z France (AMF), Belgie (FSMA), Itálie (CONSOB) a Velké Británie (FCA) varují před dalšími nelegálními investičními službami, které jsou nabízeny bez patřičných povolení.
img

Reklamu na prodej kryptoměn zakáže také Twitter

26.03.2018 Sociální síť Twitter zakáže na svých stránkách reklamu na kryptoměny, jako je bitcoin. Připojí se tak k Facebooku a Googlu v omezování tohoto odvětví kvůli riziku podvodů nebo velkých ztrát investorů, uvedla agentura Reuters. Přesný termín, od kdy bude zákaz platit, zatím nebyl uveden.
cnb 14122014-2.png

ČNB upozornila na AGAM a Questra World

22.02.2017 Česká národní banka upozornila na aktivity španělských společností Atlantic Global Asset Management a Questra World, které vystupují jako členové obchodní skupiny Questra Holding. Firmy v Česku nabízí prostřednictvím svých zástupců obhospodařování majetku zákazníků a správu investičních fondů, k poskytování investičních služeb ani jiných finančních služeb v České republice však nemají povolení. ČNB o tom informovala na svém webu.
img

FX Update: Asijské forexové trhy hledají směr poté, co SNB uvolnila cestu

25.08.2011 Asijská seance byla relativně klidná, i když nepříliš přesvědčivý konec obchodování v USA riziko spíše utlumil. EURUSD se protlačil zpět pod úroveň 1,44 po té, co Wall Street Journal zveřejnil článek o tom, že regulátoři z Fedu i jednotlivých států ve snaze izolovat americký bankovní systém od evropské dluhové krize stupňují kontroly amerických poboček evropských bank a vyžadují větší záruky a více informací o zajištění likvidity na každodenní bázi.
img

7.7. FOREX Market Update

07.07.2010 Rizikové měny zase v oblibě, ale na jak dlouho?(7. 7. 2010)Andrew Robinson, Senior For...
Související klíčová slova: FOREX | Obchodní systémy | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forexový obchodník | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Bondy | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Credit Suisse | Partners | Gold | GCI | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Burzy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Benzín RBOB | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Průlom | Volatilní | Kasina | Hazardní hry | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie PayPal | Aktuální kurzy měn | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Čínské investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Exchange | Finanční investice | Fondy | Forex market | Forexu | Frank | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování peněz | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat peníze | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Online obchodování | Pád Lehman Brothers | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Signály | SPX | Spekulace na pokles | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | RBOB | Bill Gates | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Prospekt | Redukce | ROCE | Upisování akcií | CTA | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Primární emise | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Western Union | Investiční analytik | Komise | Pokles kapitálu | Mezibankovní sazby | Volby | Vzdělání | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Global forex | Investment | Obchodní tajemství | Online forex | Asijské obchodování | Rhodium | Dow Jonesův index | Danske Bank | Jefferies | Crowdfunding | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | RBC Capital | Agentura AP | Reporty | IG Markets | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Averze k riziku | Pokles akcií | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Precedens | Energie | Earnings | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Brokerský dům | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Economic | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Forexové trhy | Realitní trh | Velké banky | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Velikosti pozic | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Dostatek hotovosti | Setkání centrálních bankéřů | Alibaba | Propad | Měnová opatření | Kryptoměny | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Úroková sazba ECB | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Soukromí zaměstnavatelé | Makléřské společnosti | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Velké zisky | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnové stimulace | Rizikové investice | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Orderflow | Podnikatelská aktivita | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Obchodování forexu | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Konsenzus | Investice v Číně | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Spekulativní investoři | Makléřské firmy | Rhodium Group | Rystad Energy | Ruské akcie | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | Zahraniční forex | Aleš Michl | Breakout Trader | Coinbase | Americký akciový trh | Velký třesk | Investování do kryptoměn | GlobalMarkets | Obchodování kryptoměn | LIFFE | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Akcie z portfolia | LYNX Trading | Bitcoinové futures | XRP | Hodnota fúzí a akvizic | Panevropský index STOXX 600 | Kryptoměna ethereum | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Investice do kryptoměn | RoboMarkets | Reklamy na kryptoměny | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Jak fungují akcie | Rakuten | Ochrana před negativním zůstatkem | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Začít investovat | Saxo | Obchodní války | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | CONSOB | Akcie Facebooku | FAANG | Facebook (FB) | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Dluhopisové výnosy | CipherTrace | Poskytování investičních služeb | Britský finanční sektor | Šéf burzy | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | IG | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Daňové reformy | FTSE/MIB | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Měny považované za bezpečné | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Index hongkongské burzy | Refinitiv | Čínské firmy | Majetek | Platforma pro obchodování | Obchodovat s akciemi | Alliance Capital | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Nakoupit akcie | Akcie Boeingu | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Uber Technologies | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Investiční rady | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Obchodní aktivity | CNY | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Nabídka akcií | BCC | Americké společnosti | Key Markets | CoinShares | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | TradersHome | Biotechnologické akcie | Capital Partners | Vývoj na trzích | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Aktuální cena akcií | Konglomerát | Bohatí | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Shrnutí obchodování | Upisování | KB | Obchodní pokyny | Dění na trzích | Dot plot | Overbalance | Pravidla strategie | Finanční situace | AKAT | Přístup k investování | ESG | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Akcie roku | Zuitex | Obchodní dohoda | Kakao | Vývoz ropy | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Hospodářské krize | Alipay | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Upozornění na aktivity | Světové akciové indexy | Manažer Hedge Fondu | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Prezident Donald Trump | Politická situace | Ceny benzínu | IOT | Objem | MSFT | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Včerejší obchodování | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | SCMP | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | EpicXoption | Broadway ICVC | RCH Securities | Preston Capital Partners | Equidex Finance | Investing Capital (Dream Equity) | Investing Capital | Dream Equity | FlixGM | Infinitrade | Kodimax | Mason Ford | 1000 Eclats | Acm Conseils | Arml Solution | Atlantis CPL | CE Corporate Advisors | CECP Advisors | Cheptel | Financial Liquidity | France Consulting Vin | Green Ash Partners | Groupement Pastoral | GV Invest | H2O Markets | La Plateforme de l‘Or | Munoa Invest | Vin Epargne | Wines Selections | Vanilla Golden Trade | 4xRoyal | Game Capital Ads | Kronos Inest | Sky Hub Limited | BAT | Acm Tips | Livestock | France Wine Consulting | Tesla Elon Musk | Applied Materials | UnitedHealth | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | Procyklické měny | Bilance | Index DOW | Avast | Generální ředitel | GM | Royal Finance 24 | Cryptos 888 | HYCM Option | Ayomi | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Placebo | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Americká data | Walt Disney | 5G | Ředitelka AKAT ČR | FT | Ekonomka | CHNComp | Capital Pilot | Marketcaptial | Stock Global | Trendinggraphs | CodexFX | Swiss AZ | Villetorte Asset Management | WFE Capital | Rakuten Global Ventures | Finamore Capital | InvestTeck | Vládní bondy | Financovat | SMA | Předpovědi | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | ProCapitalMarkets | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Další rozvoj | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Podíl akcií | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | HDP Německa | EASA | Internetový gigant | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Federální obchodní komise | FTC | Amgen | Airbus | Zahájení obchodování | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Scorecards | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | FB | Disney | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Úbytek | Yandex | Stratég | Kraft Heinz | Demokratické strany | Peking | US100 | Americký index | Shortování akcií | Ziskovost | Index pařížské burzy | ETF roku 2020 | Hospodaření | Zbrojovky | Pracovní trh | Exact Sciences | Netflix | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Dobrá data | Washington | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Centrální vláda | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | ASML | Poradenství | Vliv na investice | Ministerstvo práce | Dividendový aristokrat | Podnik | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Britské maloobchodní tržby | Horší data | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | WhatsApp | Instagram | Internetové monopoly | Trhy | ASX 200 | WHO | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Velcí institucionální investoři | Impérium | Asijské indexy | Makrodata USA | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Boeing | Výstupy | Tomáš Nidetzký | Zlepšení | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Adidas | Americká společnost | SEC | Rozhodování | IPO Robinhood | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Uživatelé kryptoměn | Útoky hackerů | Spuštění bitcoinů | QuadigaCX | Šéf amerického Fedu | Nejlepší biotechnologické akcie | Akcie Galapagos | Galapagos | Akcie Biogen | Biogen | Akcie Pharming Group NV | Pharming Group NV | Akcie AbbVie | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Obavy z dopadu koronaviru | Empire State Index | Ekonomické aktivity | ATLANTIC GLOBAL ASSET MANAGEMENT | QUESTRA WORLD | AGAM | Questra Holding | Questra | Ekonomické dopady koronaviru | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Prudký propad | Ekonomické recese | Fungování finančních trhů | Čínské banky | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Snížení těžby | Michel Barnier | Guru | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Cenové války | Restrikce | Vývoj na trhu | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Milánská burza | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Vypůjčené cenné papíry | Index DAX burzy | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Evropské země | Letectví | Cenový vývoj | Asijská seance | Poměr cen | Šíření viru | Obavy trhu | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Uzavírání ziskových pozic | Spouštěč korekce | Korekce u vybraných akcií | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Facebook (FB) | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Další pokles | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | REGN | Komentátor | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Páka | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Citrix | Citrix Systems | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Riziko dalšího poklesu | Podpůrný balíček | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Platební neschopnosti | Viry | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Války | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Závislost | Práce | Údaje | Pojišťovna | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Hluboké recese | CBS | Splátky dluhů | WMT | IMF | Více peněz | Postoj investorů | Postoj investorů k riziku | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Bankovní vzdělání | AMC | Remdesivir | Malé podniky | USD za barel | SaxoStrats | USO | S&P500 | ETF USO | Uvolňování karanténních opatření | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Tweety | PMI ve službách | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Tržby Boeingu | Zaměstnanci | Gilead | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Soud | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | ETN | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Čínské investice v USA | Investice v USA | Američtí regulátoři | Americké investice v Číně | Akcie a dluhopisy | Leasing | NKE | Průmyslové kovy | Omezení investic | Hlavní kryptoměny | Merck | Hrozba COVID-19 | Propad daňových příjmů | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Dohoda mezi EU a Británií | Face the Nation | Vakcína | Obchodování na krátko | Zákaz obchodování na krátko | Propad kurzu koruny | Moderna | MRNA.US | Advance Auto Parts | Léky na koronavirus | Eli Lilly | LLY.US | LLY | Vakcíny na koronavirus | GSK | AZN.UK | AZN | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | PMI v eurozóně | Komunistická strana | Investovat peníze | Vládní pomoc | Předstihové ukazatele | Technologické centrum | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Koronavirové pandemie | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Londýnské burzy | Tchaj-wan | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Zpomalení inflace | Covid | Technologické firmy | Správy kapitálu | Vyspělé technologie | Index průmyslové výroby | Budoucnost firmy | Restrukturalizace | Civilní letectví | Výkyvy cen | Letecký průmysl | Online hry | MAM | Ant | Michal Lukáč | Tulipány | Riskování | Větší riziko | Dodávky letadel | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Trendová strategie | Technologické společnosti | Salesforce.com | Akcie Salesforce | Akcie Salesforce.com | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Porušení pravidel | Forward guidance | Konkurenční společnosti | Kryptoměny aktuálně | Čínská společnost | Největší firmy | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Ant Group | WeCHat | Lepší výsledky | Turecký prezident | Americké ministerstvo spravedlnosti | Čas na nákup | Worldometers | Podhodnocený | Upozornění na rizika | Čínská komunistická strana | Marc Chandler | Zvýšení daní | Coca-Cola | Představitelé ECB | LEND | SPAC | Zdanění | Qualcomm | Zasedání FED | Společnost ByteDance | Evropský statistický úřad | Nákupní příležitosti | Biden | Tokijská burza | Marathon | Pracovní místa | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | iPhone | Výrobce letecké techniky | Hodnota fúzí | Významné riziko | Množství peněz | Způsob investování | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | První obchodní den | Společnost Ant Group | SAP AG | CSCO | JP Morgan Chase | Očekávané výnosy | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Výrobce videoher | Akcie Pfizeru | Hospodářský vývoj | Investice do čínských firem | Blockchainové technologie | QCOM | Představitelé americké centrální banky | GameStop | Největší IPO | Vakcinace | BIDU | Očkování | LEN | Coinbase Global | Zadlužování | NBP | MGM | Cenné papíry a burzy | Přesun akciových obchodů | Obchodování s německými dluhopisy | Obchody s deriváty | Obchodování s úrokovými swapy | Obchodní dohoda mezi EU a Británií | Akcie a deriváty | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Přístup na finanční trhy | Derivátové trhy | Banky v EU | Cboe Europe | David Howson | Přesun obchodů | BA.US | Boeing 737 Max | HYCM | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Svět kryptoměn | Počasí | Růst ceny | DOT | Bloomberg Markets | Brands | Makrodata EMU | Shopify | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Dopad na trhy | Grab | MRK | WU | Inflační ekonomika | Jack Ma | UAL | UAL.US | Situace na trhu | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | Express | Omezování obchodování | Omezování obchodování s akciemi | Kroky makléřských společností | Akcie GameStopu | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Chaotický vývoj | Joseph Grundfest | Komisař SEC | SEC Joseph Grundfest | Velké fondy | Todd Henderson | HNA | HNA Group | Hainan Airlines Holding | Hainan Airlines | HNA Innovation | CCOOP Group | CCOOP | HNA Technology | Bohai Leasing | HNA Infrastructure | Restrukturalizace HNA | Swissport | Ingram Micro | Fraser Howie | Společnost HNA | China Development Bank | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Oznámení Tesly | BlockTower | Michael Bucella | BlockTower Michael Bucella | Investment Institute | Ben Powell | BlackRock Ben Powell | Příliv investic do kryptoměnových fondů | CME v Chicagu | Objem kryptoaktiv | Investice do kryptoměnových fondů | HAS | Nákup bitcoinu | UNH | Objem akcií | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | AIG | SPWR | Nový kapitál | Systémové riziko | Finanční zdraví | Akcie Boeing | Akcie Boeing (BA.US) | IPO Coinbase | Technologické podniky | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Riziko likvidity | Digitální majetek | Aleš Hála | FX Update | Čínské akcie dnes | IPO Deliveroo | Zablokování Suezského průplavu | Martin Pohl | GRMN | Reuters analytik | Globální finanční systém | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Prodej kryptoměn | Prudký růst cen | Čínský internetový gigant | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | Společnost Coinbase | Objednávky | Objem transakcí | Akcie internetové společnosti | Internetové společnosti | Verizon | Comcast | Větší korekce | Kellogg | Goldman Sachs Group | Zvýšené riziko | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Grab Holding | První zvýšení sazeb | Plány | Cíle | Příležitosti | PUBG | Krafton | PlayerUnknown's Battlegrounds | PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) | Společnost Krafton | Akční hra | Konkurence | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Didi | Varianty koronaviru | Technologie | Nákupní příležitost | Eric Rosengren | TSMC | Videohry | Včerejší seance | Rada guvernérů | Mutace delta | Americký akciový trh Nasdaq | Akciový trh Nasdaq | Odvětví | New Oriental Education & Technology Group | Zhangmen Education | Youdao | Gaotu Techedu | Varianta delta | Výrobce elektromobilů Tesla | Covidová situace | Ken Rogoff | Ekonom Ken Rogoff | Známý ekonom | Stablecoins | Kryptoměnový svět | Guidance | Chování | Economic Information Daily | Projekce | Gary Gensler | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | Akcie Kraftonu | Paul Choi | CLSA | Státní čínský deník | Čínský deník | Populární akční hra | Osobní počítače | Výsledky společnosti Avast | Nabídka Nortonu | Regulatorní prostředí | Regulatorní riziko | Byty | Napětí v Afghánistánu | SXXP | Společnosti | Evergrande | ANO | Úvěrový produkt | Lend | Brian Armstrong | Coinbase Brian Armstrong | Akcie společnosti Tencent | Solana | Akcie provozovatelů kasin | Sentiment na kryptoměnách | Dnešní asijské obchodování | Index Hang Seng (CHNComp) | Problémy Evergrande | Hang Seng (CHNComp) | Akcie Evergrande | Akcie Evergrande dnes | Evergrande dnes | Kupování nemovitostí za účelem investice | Kupování nemovitostí | Německé volby
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Regulační úřad
Regulační úřad pro cenné papíry
Regulátor
Regulátor CNMV
Regulátor ESMA
Regulátor KNF
Regulatorní dopady
Regulatorní prostředí
Regulatorní riziko
Regulátor v EU

Následující klíčová slova

Regulované akciové trhy
Regulované aktivum
Regulované firmy
Regulovaní brokeři
Regulovaný broker
Regulovaný trh
Reinvestice
Reinvestice dividendy
Reinvestice kuponové platby
Reinvestování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít