Úterý 02. červen 2020 20:45
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading husnik

Klíčová slova - Tištění peněz

C:\\fakepath\\eurozona.jpg

Růst cen v EU v dubnu dál zpomalil, inflace je pouze 0,7 procenta

20.05.2020 Růst spotřebitelských cen v zemích eurozóny i v celé Evropské unii v dubnu pokračoval ve výrazném zpomalování. Meziroční inflace v zemích platících eurem činila 0,3 procenta a byla čtyři desetiny procentního bodu pod březnovou úrovní. Potvrdila to dnes konečná zpráva evropského statistického úřadu Eurostat. V celé sedmadvacítce pak ceny meziročně vzrostly o 0,7 procenta, což je o polovinu procentního bodu méně, než činil březnový růst.
C:\fakepath\top-06052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.05.2020 1) Akcie v Asii dnes rostly, v záporných hodnotách pak zakončily obchodování pouze akcie v Austrálii. Investoři očekávají posun ve stimulačních opatřeních vlád, díky kterým dnes mají akcie v Asii a Tichomoří nejvyšší ocenění od ledna.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Eurozóna se na loňskou úroveň možná nevrátí před rokem 2022

01.05.2020 Ekonomika eurozóny zřejmě ve druhé polovině roku oživí, ale hrubý domácí produkt (HDP) se kvůli dopadům pandemie koronaviru zřejmě nevrátí na loňskou úroveň před rokem 2022. Ve svém dnes zveřejněném květnovém ekonomickém výhledu to uvedla Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\ecb-30042020-lv.jpg

ECB: Rychlost a rozsah hospodářského oživení jsou nejisté

30.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání zlepšila podmínky programu levných úvěrů pro soukromý finanční sektor. Svou základní úrokovou sazbu ale nechala beze změny a nepřikročila k žádným výraznějším novým opatřením na podporu ekonomiky. Šéfka banky Christine Lagardeová nicméně označila dopady koronaviru na ekonomiku za bezprecedentní a varovala, že rychlost a rozsah hospodářského oživení jsou nejisté.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zmírnila podmínky programu levných úvěrů pro banky

30.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) na svém dnešním zasedání ještě více zmírnila podmínky programu levných úvěrů pro soukromý finanční sektor TLTRO III. Základní úrokové sazby ale nechala beze změny. Trhy nyní čekají na odpolední tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Růst cen v EU i v eurozóně v březnu výrazně zpomalil

17.04.2020 Růst spotřebitelských cen v eurozóně i v celé Evropské unii v březnu výrazně zpomalil. Meziroční inflace v zemích platících eurem činila 0,7 procenta a byla polovinu procentního bodu pod únorovou úrovní. Potvrdila to dnes konečná zpráva evropského statistického úřadu Eurostat. V celé sedmadvacítce pak vzrostly ceny o 1,2 procenta, což je o čtyři desetiny bodu méně než v únoru.
img

Devizové trhy čeká nový svět

16.04.2020 Na devizových trzích se viditelně podepisuje prostředí, kde se neustále střídá chuť a nechuť k riziku. V nadcházejícím týdnu bude zajímavé sledovat, jak se EU postaví k řešení naléhavých existenciálních otázek.
C:\fakepath\top-16042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří pokračují ve střídání dobrých a špatných dnů, protože investoři stále nemají jistotu, jak se bude vyvíjet situace na trzích a v ekonomice ovlivněné pandemií koronaviru.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 procenta

31.03.2020 Růst spotřebitelských cen v eurozóně v březnu prudce zvolnil, meziroční inflace činila pouze 0,7 procenta a byla polovinu procentního bodu pod únorovou úrovní. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Po mírném růstu z minulých měsíců tak inflace v době šíření koronaviru a dopadů na ekonomiku eurozóny opět klesla navzdory snaze Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.3.2020)

30.03.2020 Minulý týden byl opět velmi ziskový na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, který jsem s dostatečným předstihem uveřejnil zde. Přesně podle mého obchodního nastavení došlo k průrazu horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně v průběhu týdne došlo k aktivování také druhého čekajícího obchodu buy-stop příkazem, který vyčkával na vyšší hodnotě a také tento obchod došel naprosto přesně do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\akcie-26032020-lv.jpg

Evropské akcie třetí den za sebou posílily

26.03.2020 Evropské akcie dnes už třetí seanci za sebou posílily. Následovaly tak akcie ve Spojených státech. Investoři čekají na hlasování evropských zákonodárců o návrzích ke zmírnění dopadů koronavirové krize. Panevropský index STOXX 600 dnes stoupl o 2,6 procenta na 321,38 bodu a za poslední tři dny si připsal téměř 15 procent.
C:\fakepath\top-26032020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.03.2020 1) Americký Senát v noci na čtvrtek jednomyslně schválil rekordní soubor na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci COVID-19. Hodnota stimulačních opatření dosahuje 2,2 bilionu dolarů. Sněmovna reprezentantů o nich bude hlasovat v pátek a prezident Donald Trump řekl, že návrh podepíše, jakmile ho dostane na stůl.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB ruší limit pro nákup dluhopisů, může tisknout víc peněz

26.03.2020 Evropská centrální banka (ECB) zrušila limit pro nákup dluhopisů z jednotlivých zemí eurozóny, čímž si připravila cestu k potenciálně neomezenému tištění peněz na boj s koronavirem. ECB to uvedla v noci na dnešek. Nově už nebude uplatňovat limit 750 miliard eur (20,6 bilionu Kč), který si pro nákupy dluhopisů kvůli pandemii způsobené koronavirem sama stanovila.
img

Loni v korunách zvláště vydělávaly řecké či ruské akcie, dále třeba bitcoin; palladium a zlato dosáhly historického maxima. Nafta v ČR během roku 2019 zlevnila navzdory zdražení ropy a oslabení koruny k dolaru

01.01.2020 V loňském roce po přepočtu do korun nejvýrazněji rostla řecká, ruská, novozélandská, americká a rumunská burza. V korunovém vyjádření hlavní indexy těchto burz přidaly po řadě 47,7 procenta, 46,1 procenta, 33,2 procenta, 29,9 procenta a konečně 29,8 procenta. Pokud vezmeme v potaz nejen hlavní burzovní indexy (jakým je třeba v případě burzy americké ukazatel Standard & Poor’s 500), ale také indexy ostatní, pořadí se poněkud změní.
img

Zlato letos dosáhlo nejvyšší korunové ceny v dějinách, bitcoin vzrostl o skoro sto procent. Na burzách bylo letos větším uměním o peníze přijít, než je vydělat

22.12.2019 Pokud v posledních dnech roku nedojde k nečekanému zvratu, investoři po celém světě, včetně Česka, zaznamenají nejlepší výnos svých investic za poslední desetiletí. Takřka všechno v letošním roce vydělávalo, tedy samozřejmě kromě vkladů na bankovních účtech.
img

Hypotéky v Česku dále zlevňují. ČNB přitom zítra základní sazbu nezvýší, takže hypotéky v dohledné době nezdraží

05.11.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně nadále jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

Hypotéky v Česku jsou jako prošlý jogurt. Výrazně zlevňují – nejvíce za osm let –, ale není o ně zájem

16.10.2019 S hypotékami v Česku je to momentálně jako s lehce prošlým jogurtem. Banky je zlevňují, seč mohou, přesto o ně mezi Čechy není kdovíjaký zájem. Bankéři by rádi půjčovali víc, protože hypotéka je pro ně zlatý důl, avšak naráží na neochotu Čechů kupovat drahé, dost možná předražené a cenově nafouknuté nemovitosti. A naráží také na regulace České národní banky, které jim znemožňují půjčovat rizikovější klientele.
img

Týdenní výhled akciových trhů CYRRUS

18.06.2019 Akciové trhy v uplynulých dvou týdnech rostly za pomoci vyšších spekulací na budoucí měnově-politické uvolnění centrálních bank. K tomu navíc polevila hrozba okamžitého zavedení cel USA na dovozy z Mexika.
img

ECB neublížila ani nepotěšila

06.06.2019 Evropská centrální banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 % a depositní sazba na -0,40 %.
img

Perly týdne: Obchodní válka doléhá na akcie, kryptoměny nejsou měny a u nás je dluhopisové Las Vegas

10.05.2019 Akciové oběti obchodní války: Analytici na Wall Street vyjadřují stále větší obavy z dopadů možné obchodní války mezi USA a Čínou. Jak píše CNBC, nejvíce na ráně by mohly být akcie maloobchodních společností, ale také automobilky, výrobci součástek a náhradních dílů a polovodiče. Goldman Sachs se domnívá, že nejvíce ohroženi jsou výrobci a prodejci nábytku a také maloobchody, které mají pevně dané prodejní ceny a dováží hodně zboží z Číny. Tedy například Dollar Tree a Five Below.
img

Svět potřebuje oslabení dolaru

10.04.2019 Globální politická panika zaznamenána v prvním čtvrtletí letošního roku ukázala, že svět není schopen uniknout své závislosti na tištění peněz. Podpora centrálních bank je pro ekonomiky tak důležitá, že tento stav zůstane v platnosti až do úplného strukturálního selhání. Nekonečné kvantitativní uvolňování má své důsledky, vidíme ho zejména v Číně.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2019

04.12.2018 Čeho se dočkáme v příštím roce? Recese v Německu, finanční injekce od Apple pro potápějící se Teslu, odchod Jerome Powella z pozice guvernéra Fedu nebo jmenování Jeremyho Corbyna britským premiérem a pád měnového páru GBP/USD až na paritu? Společnost Saxo Bank zveřejnila svých 10 šokujících předpovědí pro rok 2019. Předpovědi se zaměřují na sérii nepravděpodobných, a proto podhodnocených událostí, které by mohly na finančních trzích vyvolat vlnu paniky. Tyto předpovědi nejsou oficiální prognózy Saxo Bank, ale jde o varování před možným nesprávným sdílením rizik investory.
img

Bude jednou ČNB tancovat tak, jak vláda píská?

09.03.2018 Takzvanou fiskální dominancí se myslí stav, kdy centrální banka přímo, či nepřímo ztrácí svou nezávislost a její politika se stává „otrokem“ politiky fiskální. Jde o jakousi měkčí verzi naprosto přímočarého a doslovného tištění peněz, které financuje vládní výdaje utržené ze řetězu. V současném kontextu se o fiskální dominanci hovoří zejména ve vztahu k relativně vysokému vládnímu zadlužení mnoha zemí a hrozbě, kterou v této souvislosti může představovat růst sazeb. Míříme ale skutečně ke stavu, kdy třeba i taková ČNB bude tancovat tak, jak vláda píská?
img

Kdy nám ECB řekne, co dál s programem QE?

25.07.2017 Nejpravděpodobnější datum, kdy Evropská centrální banka (ECB) provede rozhodnutí, ohledně utlumování stimulačních opatření v eurozóně, se s největší pravděpodobností jeví zasedání bankovní rady 26. října. Většina trhu sice spoléhá na projev Maria Draghiho v Jackson Holen na konci srpna, případně na zářijové zasedání centrální banky, avšak reálny může být až říjen, pro nějž mluví několik argumentů.
img

Japonská centrální banka cílí na nulové výnosy 10letých dluhopisů

21.09.2016 Japonská centrální banka (BoJ) ve středu ponechala úrokové sazby beze změny stejně jako program nákupu aktiv (kvantitativního uvolňování (QE)) na ročním objemu 80 bilionů jenů. Program QE by měl trvat, dokud se zemi vycházejícího slunce nepodaří dosáhnout 2procentní inflace. Banka ponechala v platnosti negativní úrokovou sazbu na hodnotě mínus 0,1 procenta, kterou uplatňuje na přebytečnou likviditu, jež si k ní ukládají finanční instituce.
euro penize.jpg

Skupina europoslanců vyzývá ECB k rozdávání peněz lidem

17.06.2016 Skupina europoslanců vyzývá Evropskou centrální banku (ECB), aby zvážila možnost podpory ekonomiky...
img

Detailní rozbor zasedání ECB a analýza amerického dolaru

22.04.2016 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi ve čtvrtek odmítl kritiku Německa za ultra uvolněnou měnovou politiku. Zdůraznil, že ECB je...
nemecko 08012014.png

Německý ministr vyzval k investicím

20.04.2016 Německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel se dnes zastal šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria...
argentina 27012014.png

Argentina se vrátila na trh dluhopisů

20.04.2016 Argentina se v úterý po patnáctiletém vyloučení triumfálně vrátila na mezinárodní trh dluhopisů. Emise...
img

Je čas na shazování peněz z vrtulníku?

07.04.2016 I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.
ecb 14122014.png

ECB nechystá přímou distribuci peněz lidem

07.04.2016 Evropská centrální banka (ECB) je v případě potřeby připravena k dalšímu uvolňování měnové politiky...
devizove rezervy.jpg

Pimco varuje banky před tištěním peněz

25.03.2016 Přední světový dluhopisový fond Pimco vyzval centrální banky, aby v rámci snahy o podporu ekonomiky...
ecb.jpg

ECB by mohla opět snížit úroky

18.03.2016 Evropská centrální banka (ECB) by mohla opět snížit úrokové sazby, pokud to budou hospodářské podmínky...
usdjpy-23022016-6.png

Averze k riziku budí zájem o JPY a CHF

23.02.2016 Japonský jen a švýcarský frank dnes na forexových trzích zpevňují, k růstu jim pomáhá útlum na akciových trzích...
euro mena zona.jpg

Lidé v eurozóně nahromadili přes bilion eur

12.02.2016 Hodnota peněz v hotovosti loni v celé eurozóně vystoupila na více než bilion eur a skoro 30 procent z této...
img

Jaká byla nejslabší a nejsilnější měna proti USD v roce 2015?

31.12.2015 Poskytování úvěrů podnikům a domácnostem v eurozóně v listopadu opět zrychlilo, když zaznamenalo meziroční růst o 0,9 procenta, respektive...
rok-2015-shrnuti-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2015

14.12.2015 Blíží se konec roku, a tak se pojďme společně podívat na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2015. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších tak, jak po sobě následovaly.
usdx-12112015-5.png

Forex: Dolar klesá k euru i dalším měnám

12.11.2015 Americký dolar dnes klesl k euru a dalším předním světovým měnám. Investoři vybírali zisky po nedávném vzestupu americké měny na mnohaměsíční maxima. Analytici ale očekávají, že v dlouhodobějším výhledu bude dolar nadále zpevňovat.
ecb draghi 03102014.jpg

ECB prý může prodloužit nákupy dluhopisů

12.11.2015 Evropská centrální banka (ECB) je připravena prodloužit a rozšířit program nákupů dluhopisů, jímž...
img

Holubičí ECB, srpnová NFP, analýza EUR/USD, DAX, EUR/JPY

04.09.2015 Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny na historickém minimu, zatímco pokračuje v programu...
img

Německo hlasuje o řeckých reformách, dnes data CPI z USA, výsledková sezóna v plném proudu; analýza UAD/CAD , DOW JONES, SP 500

17.07.2015 Evropská centrální banka(ECB) ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny na historickém minimu, hlavní sazba pro refinanční...
ecb 14122014-2.png

ECB: Banky očekávají růst zájmu o úvěry

14.04.2015 Banky v eurozóně očekávají v příštích měsících velký zájem o půjčky ze strany firem a zájemců o bydlení...
euro foto ecb.jpg

Tištění peněz podpořila většina členů ECB

19.02.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) zahájit nákupy vládních dluhopisů podpořila velká většina...
ecb brusel.jpg

Němečtí ekonomové kritizují politiku ECB

23.01.2015 Vlnu kritiky vyvolalo v Německu čtvrteční rozhodnutí Evropské centrální banky o zahájení takzvaného...
img

V roce 2015 čeká měny pěkně divoká jízda

17.12.2014 Měnový trh uzavírá rok 2014 pořádným řachnutím. Rok 2015 by dost možná mohl přinést vývoj historického významu.  Po le...
img

Japonská centrální banka v zoufalosti rozšiřuje kvantitativní uvolňování, měnový pár USDJPY čeká růst na hodnotu kolem 125 až 135

05.11.2014 Japonská centrální banka (Bank of Japan – BOJ) se rozhodla navýšit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů a dalších aktiv ze 60 až 70 bilionů japonských jenů na 80 bilionů. To představuje 25 až 35procentní nárůst a hlavně jde o zoufalý krok, jak udržet abenomiku při životě.
img

Švýcarská národní banka má trilema. EURCHF se blíží spodní hranici

04.09.2014 Nemožná trojice neboli trilema znamená v makroekonomické hantýrce teorii, podle které je nemožné splnit všechny tři ná...
eurusd 02042014-5.png

Forex: Euro před zasedáním ECB oslabuje

02.04.2014 Euro dnes na forexovém trhu oslabuje k americkému dolaru i k japonskému jenu. Investoři vyhodnocují...
USDCAD H4 10032014.PNG

Forex: Zaostřeno na US Payrolls a Krym

10.03.2014 Ačkoliv to z měnového páru EUR/USD během pátku nebylo příliš znát, reakce finančních trhů na data z amerického...
img

Analýza: Euro long - Nůžky v objemu tištění peněz mezi ECB a Fedem se stále rozevírají

03.03.2014 27. července 2013 jsme doporučovali nakupovat euro s cílovou hodnotou 1,45 USD za euro. Od té doby euro realizovalo růst z 1,32 USD za euro na současných 1,36 USD za euro. Máme za to, že fundamentální důvody pro původní cíl zůstávají stejné a stále existuje prostor na trhu pro další růst ceny eura vůči dolaru. USA a Eurozóna procházejí od roku 2008 výraznou finanční a dluhovou krizí. Nárůst dluhů v obou regiónech je dramatický, přesto je na tom eurozóna, alespoň z pohledu růstu dluhu i celkového objemu zadlužení, lépe než USA.
img

Bitcoin čelí velkým výzvám, ale ve hře jsou i další měny

11.02.2014 Když jsem viděl, jak se Bitcoin obchoduje kolem jednoho tisíce dolarů, měl jsem chuť si nafackovat! Jak to, že jsem to nepředvídal? Omezená nabídka a hromada mediálního humbuku i poptávky. Vždyť to přece bylo jasné! (Tedy pokud se díváme zpětným pohledem. Takhle to ale bývá častokrát.) Ani se nemůžu ospravedlnit tím, že budu tvrdit, že když se Bitcoin obchodoval hodně pod hranicí deseti dolarů, neměl jsem o něm dost informací. Díky svým dobře známým libertariánským sklonům mě hromada podobně smýšlejících přátel přemlouvala, abych se zapojil do tohoto nového, nestatického a neregulovaného experimentu. Stydím se, že jsem je neposlechnul. Doufám, že alespoň mí přátelé na Bitcoinu vydělali hodně peněz. Hlavním důvodem, proč jsem se nezapojil, byly obavy o dlouhodobou životaschopnost Bitcoinu, které si uchovávám i nadále. O Bitcoinu se stále mluví ve zprávách, a to ne vždy pozitivně. Například nedávno byl v New Yorku zatčen obchodník s Bitcoinem na základě obvinění z praní špinavých peněz. Myslím, že anonymita držitelů Bitcoinu je velkou chybou. Někteří uživatelé, mezi nimi i velmi nežádoucí osoby, ho totiž kupují a drží přesně z tohoto důvodu. To dává úřadům skvělou záminku k jeho zákazu kdykoliv a kdekoliv. A tak se můžeme snadno dočkat neférového zákazu právě na základě této záminky jednoduše proto, že úřady nemají rády konkurenci. Obávám se, že prvními státy, které takto zareagují, budou Čína a Rusko.
img

Nemějte strach z dokonalosti, stejně jí nikdy nedosáhnete

29.01.2014 Běžný investiční výzkum se jen těžko vyrovná se současnými makroekonomickými tématy. Většinou totiž bývá založen na předpovědích Fedu, Evropské...
img

Americký dolar je zpátky ve hře

18.11.2013 Obchodně vážený index amerického dolaru se v průběhu uplynulého týdne opět obchodoval na dvouměsíčním ma...
img

Americký dolar je zpátky ve hře

15.11.2013   John J. Hardy, ředitel oddělení FX Strategy Saxo Bank Obchodně vážený index amerického dolaru se v průběhu uplynuléh...
img

Panika klesá, zlato půjde dolů

11.09.2013 Vzhledem k tomu, že cena zlata je obvykle kótovaná v amerických dolarech, byly největším tahounem růstu jeho ceny obavy z inflace v USA.
img

Sázka na komodity vychází již třetím měsícem v řadě. Přinese září změnu trendu?

02.09.2013 Komodity v srpnu opět zastínily výnosy investorů na akciových trzích, dluhopisech nebo dolaru a daří se jim tak nejlé...
img

INVESTOŘI ZTRÁCEJÍ KVŮLI ŠPATNÉMU NAČASOVÁNÍ

27.05.2013 Akcie se minulý týden zhluboka nadechly po tom, co jsme mohli vidět ochlazení v Číně, což mnozí investoři vnímali jako...
img

AKCIE STOUPAJÍ A HLAVNÍ MĚNY ZTRÁCEJÍ SMĚR

09.05.2013 Globální kapitálové trhy pokračují v ziscích, zatímco hlavní měny ztratily svůj jasný směr. Povzbudivé globální údaje ...
img

Chytejte padající ostří (ale vemte si na to rukavice z oceli)

29.04.2013 Nick Beecroft, předseda Saxo Capital Markets UK Limited. Hlavní událostí na trzích byl v uplynulém týdnu “bleskový pád...
img

Pomůže nám zlato odhalit, jak jsou na tom vlastně trhy?

22.04.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom a ředitel IT Saxo Bank. “Měli bychom být schopní pociťovat smutek. Ovšem ne...
img

Krugman o sadomonetaristech v USA a skutečném morálním hazardu v Evropě

11.04.2013 V současné době můžeme pozorovat džihád proti nízkým sazbám. Vedou ho sadomonetaristé, kteří požadují růst...
img

Nejistota kolem situace na Kypru sráží euro

20.03.2013 Euro proti dolaru včera spadlo na čerstvé tříměsíční minimum. Zatímco po celý průběh evropské seance se kurz...
img

Euro na úvod týdne padá na více než tříměsíční minimum

18.03.2013 I když to tak po většinu minulého týdne nevypadalo, nakonec si euro polepšilo na týdenní maximum. Kurz eura...
img

VIDEO: Do kdy bude jen oslabovat?

25.02.2013 Japonská vláda pravděpodobně za nového šéfa tamní centrální banky (BoJ) nominuje prezidenta asijské rozvoj...
img

VIDEO: Podívejte se, co čeká tento týden britskou libru (GBP) a japonský jen (JPY)

19.02.2013 Britská libra není letos ve formě. Od začátku roku 2013 oslabuje. Minulý týden si GBP vůči americkému dolaru...
img

Východ versus západ – oba uvažují jinak

11.02.2013 Zrovna jsem absolvoval dva náročné týdny na cestách. Předminulý týden jsem byl v Evropě a minulý v Asii. Kdybych si měl vybrat dvě slova, kterými bych oba tyto regiony porovnal, pak bych volil krátkozrakost a iluzi.
img

Euro prudce oslabilo. Čeká ho po korekci návrat k růstu, nebo ho dál potopí Draghi?

05.02.2013 Měnový pár EUR/USD včera zaznamenal druhý největší propad v tomto roce, když euro oslabilo o 0,9 procenta na 1,351 U...
img

Maloobchodní tržby v Japonsku rostou, japonský premiér musel čelit ostré kritice

30.01.2013 Japonské maloobchodní tržby vzrostly v prosinci v meziročním měření o 0,4 procenta, jde tak o výrazné zpomalení o...
img

Zlato i stříbro letos porostou

25.01.2013 Drahým kovům letos budou nahrávat sílící závody světových centrálních bank, které se budou snažit podhodnotit vlastní měnu. Stříbru by zároveň mohlo pomoci oživení ekonomiky a tím i průmyslu. Ke zlatu se zas budou upínat centrální banky z rozvíjejících se trhů.
img

Ekonomika 2013: Vyšší inflace, nižší růst

18.01.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank.Věříme, že se v prvním čtvrtletí roku 2013 zvýší inflační očekávání a sníží se...
img

Politici švindlují, byznys jde do kytek. 99% je připraveno na změnu.

17.01.2013 Hlavním tématem roku 2013 bude překlenutí obrovské propasti mezi zlepšujícími se podmínkami finančního systému a klopýtající reálnou ekonomikou. Tento úkol je mnohem složitější než je většina lidí ochotna připustit, říká Saxo Bank ve svém výhledu na první čtvrtletí roku 2013.
img

Euro smazalo ztráty a vrací se k maximům z minulého týdne

14.12.2012 Včera odpoledne jsme se dočkali pozitivních zpráv z trhu práce v USA, kde počet žádostí o podporu v ...
img

Fed pokračuje v tištění peněz, dolar oslabuje

12.12.2012 Bankovní rada (FOMC) americké centrální banky (Fed) rozhodla o osudu monetární politiky v příštím ro...
img

Komodity ztrácí na síle kvůli hrozícímu fiskálnímu útesu a silnému dolaru

10.12.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. V prvním prosincovém týdnu ztrácely komoditní trhy pozitivní mo...
img

Americké volby 2012: Co znamenají pro americký Fed

05.11.2012 John J. Hardy, Head of FX Strategy, Saxo Bank - Ve svém včerejším článku nazvaném Jaké budou mít volby prezi...
img

Akciím se teď raději vyhnout

02.11.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank - Vstupujeme do období, které by podle “principu sezonnosti? mělo bý...
img

Japonizace světové ekonomiky

27.10.2012 David Karsbol, hlavní stratég Saxo Bank - Téměř všechny významné centrální banky přistoupili k velmi uvolněn...
img

Náhled pod pokličku centrálních bank do konce roku a co od nich můžeme čekat do konce roku

26.10.2012 Záchranná síť Evropské centrální banky je skvělá jen do doby, než ji bude třeba použít!...
img

QE ránou pro dolar? Tentokrát ne, tvrdí nejlepší stratégové

09.10.2012 Kvantitativní uvolňování, respektive uvolněná měnová politika, je měnovými stratégy všeobecně považovaná ...
ecn bundesbank.jpg

Šéf Bundesbanky se vyjádřil proti plánu ECB

18.09.2012 Šéf německé Bundesbanky Jens Weidmann dnes bránil své právo na vyjádření názorů...
usdjpy 13092012-2.gif

USD/JPY je před Fedem na několikaměsíčních minimech

13.09.2012 Kurz amerického dolaru (USD) dnes klesl na sedmiměsíční minimum k japonskému jenu (JPY).
img

Eurodolar odpoledne začal klesat, podporu by však měla dodat americká data

04.09.2012 Evropské akcie od rána klesaly a v červeném nadále zůstávají. Eurodolar se zpočátku držel, když na něm dozníval pozitivn...
img

Euro posílilo s vyšší nadějí na akci ECB, koruna pokračuje v nevýrazných změnách

04.09.2012 Eurodolar ještě včera stoupl nad 1,26 a dnes dopoledne se drží kolem 1,2615. Podporou mu byla slova prezidenta ECB, kter...
img

Šéf Bundesbank chtěl prý odstoupit kvůli plánu ECB, zasáhla i Merkelová. Commerzbank varuje před dopadem na bundy

31.08.2012 Guvernér německé centrální banky, klíčový a osamocený oponent novým plánům Evropské centrální banky na da...
bundesbank.jpg

Šéf Bundesbanky kritizuje ECB; má podporu Merkelové

27.08.2012 Evropská centrální banka (ECB) riskuje, že její plán začít s nákupem státních dluhopisů zadlužených zemí eurozóny...
img

Ranní zprávy

23.08.2012 Evropa - Výnosy státních dluhopisů včera zvrátily svůj trend a u španělských de...
img

Draghi (ECB): Pro euro učiníme co bude třeba. A věřte mi, bude to dostatečné. Euro posiluje, dluhopisy se klidní

26.07.2012 Evropská centrální banka učiní vše, co bude třeba, k ochraně eurozóny před kolap...
img

Draghi (ECB) nakopl euro: Pro záchranu učiníme, co bude třeba, a věřte mi, bude to stačit. Eurodolar míří výše, dluhopisy se klidní

26.07.2012 Evropská centrální banka učiní vše, co bude třeba, k ochraně eurozóny před kolap...
draghi ecb2.jpg

Draghi slibuje udělat cokoli, aby zachránil eurozónu

26.07.2012 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi slíbil udělat cokoliv, aby uchránil...
meny.jpg

Americký dolar včera díky Fedu zpevnil

12.07.2012 Americký dolar (USD) včera zpevnil, reagoval tak na obsah zápisu z posledního jednání měnového...
img

Tak jde čas: 21 týden 2012

23.05.2012 FX WARS
ecb.jpg

ECB ponechala úrokovou sazbu beze změny

04.04.2012 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny.
img

Pozitivní zpětná vazba nebo dosažení normálu u pevně úročených aktiv?

23.03.2012 Můj dobrý známý Martin mi dal výbornou radu, jak vysvětlit současnou kondici trhu...
eurusd 15032012.png

EUR/USD se neúspěšně pokusil atakovat 1,3000

15.03.2012 Důvodem slabého eura a silného dolaru je zlepšeného ekonomického výhledu ze strany amerických centrálních bankéřů.
img

QE3 jako sterilizované nákupy dluhopisů: Otestuje Fed, jak po sobě zamést?

08.03.2012 Americká centrální banka zvažuje zavést do svého arzenálu na podporu ekonomice n...
img

Narůstající rozdíl v příjmech a bohatství ohrožuje světovou ekonomiku

07.03.2012 Narůstající rozdíl v příjmech a bohatství ohrožuje světovou ekonomiku...
img

Použije ECB na záchranu eurozóny tištění peněz?

14.11.2011 V posledních dnech se objevil velký počet názorů, které tvrdí, že ECB je jedinou...
img

Euro padá s rostoucím strachem z Itálie, další ztráty nabrala i koruna

09.11.2011 Dnešek začal na trzích relativně dobře, byl to však jen klid před další bouří. V...
img

26.10. Je dnešní summit EU bitvou u Waterloo?

26.10.2011 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankDnešní dohoda je tváří v tvář dříve oznám...
img

Nejúspěšnější měnoví analytici do konce roku v sílu dolaru nevěří. Jak na to může reagovat koruna?

11.10.2011 Nejúspěšnější prognostici vývoje měnových párů říkají, že dolar po nejlepším čtv...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Korelace měn | George Soros | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/CAD | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | CME | Call opce | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Distribuce | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Hedge fondy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedge | High | High Yield | IFO index | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Operace Twist | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Pozice | Profit Target | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Směnný kurz | Spot | Spotová cena | Státní dluhopis | Support | Swiss | Swiss National Bank | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Tržní riziko | Ukazatel | VAT | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | FTSEurofirst | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomická data | Nick Beecroft | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Panika | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Vývoj eura | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | BK Asset Management | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Colosseum | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCHF | Abenomika | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Zlatý důl | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankrot Řecka | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Colosseum.cz | Conference Board | Cyrrus | CZK | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Egyptská libra | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do podnikání | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz franku | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měšec.cz | Meta Trader | Meta Trader 5 | MetaTrader 4 | MetaTrader 4 download | MetaTrader 5 | MetaTrader 5 demo | MetaTrader demo | Metoda Price Action | Mezinárodní investiční společnost | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | MSCI index | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Obchodní platformy | Online obchodování | Oslabení koruny | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká krize | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | Trh | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj zlata | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | GLOBEX | CNBC | Marc Faber | ZEW | Benzín | Buffett | Long equity | Báze | Buy | Čistý dluh | EBITDA | Hodnota dluhopisu | Indie | Intermediate | Matthias Müller | Měď | Medvědí strategie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Commission | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Futures trading | Blog | Vzdělání | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Saxo Capital Markets | Wells Capital Management | Unicredit | Rabobank | DPA | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac Banking | Westpac | ICAP | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | SaxoTrader | DIHK | Investing.com | TLTRO | Ole Hansen | Fond Pimco | Standard Chartered | FX Strategy | Wrightson Icap | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Halifax | Finanční regulace | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Futures euro | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Index FTSEurofirst 300 | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Přehled | Klid | Dluhopisový fond Pimco | Vrtulníkové peníze | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Zadlužené Řecko | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | La Repubblica | Referendum | Dopady na euro | Rozdávání peněz | Program OMT | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie v Asii | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Velké banky | Americký akciový index | Forexoví obchodníci | Pád měnového páru GBP/USD | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Standard & Poor's (S&P) | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Specifikace kontraktu | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Finanční injekce | Pokles výnosů | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Obchodování na forexovém trhu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | Úvěrová krize | FTSE 100 | Digitální měny | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Odvrátit deflaci | Kryptoměna | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Rekordní minima | Propad akcií | Organizace ADP | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Úspěšné obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Distribuce peněz mezi obyvatele | Hřivna | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Oslabování dolaru | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Commodity Futures Trading Commission | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Politico | Devizy | Spekulativní investoři | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Keystone XL | Ruské akcie | Chicago Mercantile Exchange | Návratnost investic | Palladium | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Ray Dalio | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | Investiční skupiny | Saxo | Obchodní války | Virtuální měny | Obchodní válka | Podniky | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Long obchod | Předpovědi Saxo Bank | Prognóza ECB | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Německé akcie | Evropský stabilizační mechanismus | Financial Times (FT) | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Odchod z eurozóny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | TLTRO III | Boris Johnson | BrandZ | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | Wealth Management | Společnost Gazprom | Gazprom | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Záporný úrok | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Broker Consulting Index | Růst mezd | Televize CNBC | Pictet | Tuzemské banky | Hypotéky v Česku | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Objem | Obchod | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Statistický úřad Eurostat | Firma | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Celosvětový dluh | USA a Čína | Růst cen | Jeremy Corbyn | Studie | Bilance | Americký Senát | Generální ředitel | GM | Lagardeová | Vyšetřování | Labouristická strana | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Sdružení automobilového průmyslu | AFP | Předseda Evropské komise | FT | Automobilový sektor | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | ADP | Průmyslové zakázky v Německu | Firma Apple | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Prognózy | Těžba ropy v Rusku | Konzervativci | Plyn | Nálada | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Míra | Konec roku | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Americké centrální banky | Stratég | RBA | Experti | Spolkový statistický úřad | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vstupy | Obchody | Dopady koronaviru | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Hospodářství Evropské unie | Dopady koronaviru na ekonomiku | Politika centrálních bank | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Analytická společnost | Aktuální Price Action | Třída aktiv | Růst cen v eurozóně | Vznik nouzového fondu | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Prodeje domů | Komerční banky | Výrobce letadel | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákup aktiv | Sněmovna reprezentantů | Růst | Koronavirové krize | Limit pro nákup dluhopisů | Ratingová agentura S&P | Pictet Wealth Management | Frederik Ducrozet | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | Fundamentální zprávy z USA | Nouzový úvěr | Buy-stop | Ekonomiky | Slovensko | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Fundamentalisti | FX Aktuality | Růst cen v EU | Omezení pohybu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Historicky nejnižší | Míra inflace v dubnu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Tisknout peníze
Tisk nových dolarů
Tisknutí peněz
Tisková konference
Tisková konference ČNB
Tisková konference ECB
Tisková konference Fedu
Tisková konference šéfa Fedu
Tiskové agentury
Tisk peněz

Následující klíčová slova

Titan FX
Titanium Tech Solutions
Titon Associates
Titon Associates Asset Management
Titon Associates Ltd
TJM Brokerage
TKS
TLAC
Tlak medvědů
Tlak na akcie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít