Úterý 01. prosinec 2020 16:09
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets webinare
reklama
Bossa live mentoring

Klíčová slova - Světové obchodní organizace

img

Rozbřesk: Týden napoví o dopadu druhé vlny pandemie na ekonomiky. Ke slovu znovu brexit?

23.11.2020 Do Vánoc zbývá již jen pár týdnů a konec roku pravděpodobně bude ve znamení dvou větších témat – druhá vlna pandemie a brexit. To vše za předpokladu, že nás ještě něčím v nejbližších týdnech nepřekvapí Donald Trump.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod výrazně oživil, zřejmě ho ale čeká zpomalení

20.11.2020 Světový obchod se ve třetím čtvrtletí výrazně zotavil z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, v závěru roku ale jeho růst pravděpodobně zpomalí. Vyplývá to z ukazatele Světové obchodní organizace (WTO), který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím. Uvedla to dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\b-11112020-lv.gif

Jednání Británie s EU budou nejspíš pokračovat i příští týden

11.11.2020 Rozhovory Británie a Evropské unie o budoucích vztazích po brexitu budou nejspíš pokračovat i příští týden. Prohlásil to dnes irský ministr zahraničí Simon Coveney a stejnou informaci s odvoláním na zdroj z britské strany přinesla i stanice BBC. Vyjednavači se přitom podle posledních prohlášení chtěli dohodnout do poloviny listopadu. Jednání ale dál váznou mimo jiné v otázce rybolovu či hospodářské soutěže.
img

Zahraniční obchod tažen zotavující se zahraniční poptávkou

06.11.2020 Podle předběžných údajů skončila v září bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 34,4 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 14,4 mld. Kč. Výsledek tak značně předčil náš odhad 18,5 mld. Kč, který byl víceméně v souladu s tržním očekáváním. Výrazný nárůst bilance zahraničního obchodu dokládá svižné ekonomické oživení ve třetím kvartálu. Hodnota vývozů se oproti stejnému období minulého roku po sezónním očištění vyhoupla o 4,6 miliard Kč. V srpnu hodnota exportu v meziročním srovnání ještě pokulhávala o necelých 9 miliard Kč. Zde měl pozitivní vliv návrat do pracovního procesu po skončení srpnových celozávodních dovolených. Na druhé straně hodnota dovozů nadále setrvala (po sezónním očištění) pod hodnotou z minulého roku, konkrétně o 7,8 miliard Kč, přičemž v srpnu byla hodnota dovozů meziročně nižší o 8,3 miliard Kč.
img

Index Exportu – opatrný přelom roku

29.10.2020 Srpen s sebou přinesl ochlazení ekonomického oživení. Zádrhelům se nevyhnul ani český export, který prohloubil dosavadní ztráty. „Za osm měsíců letošního roku český export ztratil 268 miliard korun (národní metodika). Hodnota Indexu Exportu zůstává i pro následující měsíce (září – listopad) záporná. Mírně do kladných hodnot by se měla dostat až v prosinci a lednu,“ upozorňuje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank. Celoroční ztráty exportu budou dle aktuálního výpočtu činit minimálně 299 miliard korun.
C:\fakepath\brexit10.jpg

EU i Británie tvrdí, že uzavření obchodní dohody je stále možné

19.10.2020 Evropská unie chce s Británií uzavřít dohodu o budoucích vztazích a bude do poslední minuty pracovat na tom, aby se ji podařilo vyjednat. Řekl to dnes místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič. Také britský ministr Robert Jenrick dnes připustil, že stále existuje šance obchodní dohodu uzavřít. Kritiku postupu premiéra Borise Johnsona v brexitových jednáních dnes vyjádřili nejvyšší představitelé anglikánských církví ve Spojeném království.
C:\fakepath\top-08102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2020 1) Evropská unie i Británie stále dávají přednost uzavření dohody o budoucích vztazích, nikoli však za každou cenu. Uvedli to včera předseda Evropské rady Charles Michel a britský premiér Boris Johnson po telefonátu, v němž hovořili o šancích na úspěšné uzavření dosud nepříliš efektivních vyjednávání Bruselu a Londýna. Zatímco britská strana by chtěla mít o osudu rozhovorů jasno do poloviny října, hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier včera podle informací ČTK řekl, že budou pokračovat i po tomto datu.
C:\fakepath\brexit10.jpg

EU i Británie stále preferují dohodu, ne však za každou cenu

08.10.2020 Evropská unie i Británie stále dávají přednost uzavření dohody o budoucích vztazích, nikoli však za každou cenu. Uvedli to včera předseda Evropské rady Charles Michel a britský premiér Boris Johnson po telefonátu, v němž hovořili o šancích na úspěšné uzavření dosud nepříliš efektivních vyjednávání Bruselu a Londýna. Zatímco britská strana by chtěla mít o osudu rozhovorů jasno do poloviny října, hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier včera podle informací ČTK řekl, že budou pokračovat i po tomto datu.
img

Británie odejde z EU pravděpodobně bez dohody

22.09.2020 Návrh zákona o vnitřním trhu, se kterým přišla vláda Borise Johnsona, ještě více zkomplikoval už i tak složitá jednání mezi Velkou Británií a EU. Pravděpodobnost, že Británie vystoupí z EU bez dohody, se tak podle nás zvýšila na 80%. Za odchod bez dohody Velká Británie podle našeho odhadu zaplati v průběhu příštích pěti let 3 % HDP. Negativní dopady na eurozónu budou zhruba čtvrtinové. Britská centrální banka bude na šok reagovat snížením sazeb do záporu. Hlavním obchodním artiklem, který Česká republika vyváží do Velké Británie, jsou automobily a jejich příslušenství. Zavedení 10% cel by vedlo nejen k růstu cen vyvážených aut ale i poklesu ziskových marží českých automobilek. Celkově by za brexit bez dohody Česko zaplatilo podobnou daň jako ostatní země EU, tedy v průměru 0,2-0,3 pb HDP.
C:\fakepath\brexit10.jpg

Francie: Pobrexitová jednání se neposunula kvůli přístupu Londýna

31.08.2020 Vyjednávání mezi Británií a Evropskou unií o vztazích po britském odchodu z evropského bloku uvázla na mrtvém bodě kvůli "neústupnému a nerealistickému přístupu" Londýna. Prohlásil to dnes podle agentury Reuters francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod se zbožím zřejmě utrpěl historický propad

19.08.2020 Světový obchod se zbožím v letošním druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi pravděpodobně utrpěl historický propad. Vyplývá to podle Světové obchodní organizace (WTO) z jejího ukazatele, který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím.
C:\fakepath\top-08072020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.07.2020 1) Asijsko-pacifický region na pozadí nejistoty ohledně vývoje pandemie a rychlosti ekonomického oživení uprostřed týdne převážně oslaboval, výjimku tvořily čínský Shanghai Composite, který vzrostl o 1,13 %, a hongkongský Hang Seng, jenž si připsal 0,59 %. Naopak výrazněji odepisovaly japonský Nikkei 225 (-0,78 %) a australský S&P/ASX 200 (-1,54 %). Slaběji pak jihokorejský Kospi (-0,24 %).
C:\fakepath\brexit.jpg

Barnier a Frost se sešli poprvé od března, chtějí jednat rychleji

29.06.2020 Prvním osobním setkáním po více než třech měsících zahájili dnes hlavní vyjednávači Michel Barnier a David Frost novou fázi rozhovorů o budoucích vztazích Evropské unie a Británie. Obě strany se s ohledem na krátící se čas shodují, že počínaje dneškem tempo rozhovorů výrazně zrychlí, avšak na zásadní témata jako taková mají zatím Brusel a Londýn pohledy výrazně odlišné.
C:\fakepath\akcie.png

Evropské akcie výrazně oslabily kvůli obavám ze šíření koronaviru

24.06.2020 Evropské akcie dnes výrazně oslabily kvůli obavám z dalšího šíření nákazy koronavirem. K poklesu přispěla i zpráva, že Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard Kč) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie.
C:\fakepath\USA.jpg

USA zvažují cla na zboží z EU a Británie za 3,1 miliardy dolarů

24.06.2020 Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard Kč) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie. Podle úterního návrhu Úřadu amerického obchodního zmocněnce (USTR), na který dnes upozornila agentura Bloomberg, Washington plánuje cla na evropský vývoz oliv, piva, ginu a některých aut. V úvahu připadá i zvýšení cel mimo jiné na letadla, sýr nebo jogurt. Návrh bude do 26. července předmětem veřejného připomínkového řízení.
img

Trump zvažuje další cla i na zboží z Česka, například vína či kávu

24.06.2020 Spojené státy zvažují nová cla na vybrané evropské zboží, a to včetně zboží českého. Trumpova administrativa zvažuje zavedení dodatečných cel například na kávu či víno, jež se do USA z Česka dováží.
img

Okénko trhu - PMI přinesly příjemné překvapení

23.06.2020 Německý index nákupních manažerů vykázal v červnu meziměsíční nárůst o více než 13 bodů a zakotvil na hodnotě 45,8. Překonal tak tržní očekávání, která činila 44,4. Za zlepšením stojí primárně sektor služeb, který poskočil z 32,6 až na 45,8 bodu, ovšem znatelně si polepšili i zpracovatelé, kteří zaznamenali nárůst o 6 bodů na 44,6. Podobně jako v Německu si index vedl i v celé eurozóně, kde v souhrnu oproti květnu vzrostl z 31,9 až na 47,5 bodů, a taktéž citelně překonal tržní odhady. I zde se na tomto vývoji podíleli v první řadě poskytovatelé služeb, kteří poskočili dokonce o více než 15 bodů. Ačkoliv je nárůst indexu jednoznačně pozitivní zprávou, jeho hodnota zůstává hluboko pod dlouhodobým průměrem a zároveň se nadále nachází v pásmu kontrakce, tedy útlumu ekonomické aktivity. Bezprostřední omezení vyplývající z koronavirové karantény sice již z velké části pominula, střídají je ale obavy z nadcházejícího nárůstu nezaměstnanosti a snižování koupěschopnosti.
C:\\fakepath\\kor-22062020-lv.gif

Koronavirová opatření nejvíc postihují malé a střední firmy

22.06.2020 Koronavirová opatření po celém světě nejvíce dopadají na malé a střední podniky, shrnuje dnes zveřejněný průzkum Mezinárodního obchodního centra (ITC). Zhruba pětina z dotazovaných firem se obává, že by do tří měsíců mohla nadobro skončit.
img

Trumpova administrativa se zavazuje prosazovat „reset“ ve WTO

18.06.2020 Trumpova administrativa bude usilovat o rozsáhlou novelizaci „zastaralých celních praktik“ ve Světové obchodní organizaci. Chce napravit roky neférového zacházení se spojenými státy.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Merkelová a Li jednali o covidu-19 i lidských právech

11.06.2020 O spolupráci při potírání pandemie covidu-19, dialogu v oblasti lidských práv nebo situaci v Hongkongu spolu dnes přes videomost jednali německá kancléřka Angela Merkelová a čínský premiér Li Kche-čchiang. Informovalo o tom berlínské kancléřství.
C:\fakepath\gb-19052020-lv.gif

Británie oznámila nový celní režim, deset procent na auta platí

19.05.2020 Británie oznámila nový celní režim, který bude po brexitu uplatňovat vůči zbytku světa. Zachová v něm desetiprocentní clo na dovoz aut, sníží ale sazby na dovoz položek za desítky miliard dolarů, které tvoří součást dodavatelských řetězců. Uvedla to agentura Reuters.
img

Spojené státy začínají s dodávkami ropy do Běloruska

18.05.2020 Spojené státy začínají dodávat ropu do Běloruska, první tanker s nákladem 80.000 tun suroviny dorazí začátkem června do litevského přístavu Klajpeda, odkud ropu přepraví železnice do běloruské rafinerie. S odvoláním na běloruskou státní rafinerskou společnost Belněftěchim tov pátek uvedla agentura Interfax.
C:\fakepath\graf global.jpg

EIU: Koronavirus povede k ústupu ekonomické globalizace

14.05.2020 Koronavirová krize povede k ústupu globalizace ekonomiky, protože tlačí podniky k tvorbě regionálních dodavatelských řetězců. Předpokládají to podle serveru CNBC ekonomové z analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU).
C:\fakepath\top-17042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.04.2020 1) Čínská ekonomika za leden až březen ve srovnání se stejným obdobím loni klesla o 6,8 %, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvním čtvrtletí aktivitu v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19. Podle agentury Kjódó jde o první propad hrubého domácího produktu Číny od roku 1992, odkdy země začala čtvrtletní údaje zveřejňovat.
C:\fakepath\WTO.png

Šéf WTO: Pokles a úbytek pracovních míst budou horší než v 2008

26.03.2020 Hospodářský pokles a úbytek pracovních míst vlivem koronaviru budou horší než během recese v roce 2008. Ve videozprávě to včera uvedl generální ředitel Světové obchodní organizace (WTO) Roberto Azevedo.
C:\fakepath\USA.jpg

USA chtějí uvalovat clo na zboží ze zemí, které podhodnocují měnu

04.02.2020 Americké ministerstvo obchodu dokončilo nový předpis, díky kterému bude moci uvalit cla na produkty ze zemí, u kterých určí, že podhodnocují svoji měnu vůči dolaru. Tento krok by mohl vnést napětí do čínsko-amerických obchodních jednání, když teprve nedávno dvě největší ekonomiky světa podepsaly první fázi obchodní dohody. Zpráva také přichází krátce poté, co Peking obvinil Washington, že podněcuje paniku kvůli novému koronaviru šířícímu se z Číny, napsala agentura Reuters. Kvůli kurzu měny Spojené státy dlouhodobě kritizují také Německo.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
C:\fakepath\WTO.png

Trump chystá zásadní změny ve WTO, sejde se s jejím šéfem

22.01.2020 Americký prezident Donald Trump avizoval změny ve fungování Světové obchodní organizace (WTO), které označil za dramatické. Řekl to dnes před odletem ze zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu. Do Washingtonu přijede generální ředitel WTO Roberto Azevedo, podle Trumpa zřejmě už příští týden. Prezident si na fungování WTO dlouho stěžuje a dává je do souvislosti s vysokými deficity, jichž Spojené státy dosahují v zahraničním obchodě.
C:\fakepath\eu-16012020-lv.png

EU pečlivě přezkoumá obchodní dohodu mezi USA a Čínou

16.01.2020 Evropská unie přezkoumá obchodní dohodu uzavřenou mezi Spojenými státy a Čínou a zaměří se na to, zda odpovídá globálním pravidlům o obchodu. Řekl to dnes evropský komisař pro obchod Phil Hogan.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.12.2019

18.12.2019 Na finanční trhy se opět vrátily obavy o podobu odluky Spojeného království a Evropské unie. Mezi první legislativní úkony nové Johnsonovi vlády totiž podle slov staronového premiéra má být zákonné zapovězení jakéhokoliv prodloužení vyjednávání o novém obchodním uspořádání za termín 31. prosince 2020. Pokud bude schválen Johnsonův návrh, stane se konec roku 2020 nepřekročitelným termínem, za kterým by případně Velká Británie z EU odešla i bez nové dohody a vzájemný obchod by tak byl upraven pouze pravidly Světové obchodní organizace, čímž by se vztahy propadly o několik úrovní níže.
img

Okénko trhu - Tvrdý brexit znovu na stole?

17.12.2019 Na finanční trhy se opět vrátily obavy o podobu odluky Spojeného království a Evropské unie. Předchozí euforie, která pramenila z přesvědčivého vítězství konzervativců v předčasných volbách, tak neměla dlouhého trvání. Hlavním důvodem optimismu totiž byla úleva, že vláda pod vedením Johnsona završí proces odchodu z evropské osmadvacítky v souladu s vyjednanou dohodou, a tedy spořádaným způsobem.
C:\fakepath\wto.jpg

WTO: Pokračující protekcionismus poškozuje růst i zaměstnanost

12.12.2019 Členské země Světové obchodní organizace (WTO) mezi loňským a letošním říjnem zavedly 102 nových opatření omezujících obchodní výměnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes představil generální ředitel WTO Roberto Azevedo. Pokračující protekcionismus má podle něj negativní dopady na hospodářský růst i na tvorbu pracovních míst.
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
graf global.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2012

10.12.2012 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2012. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akvizice | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Fúze | IFO index | Index PX | Indikátory | Insider | Investice | Investiční společnost | Investování | Komodity | Kurz | LIBOR | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | NYSE | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Ropa | S&P 500 | SNB | Standard & Poor's 500 | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výnos | WTO | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | JPMorgan | Bank of China | EMU | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Barack Obama | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | IEA | Euronext | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Eurostat | Portugalsko | Forexové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Odpor | Akcie dnes | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | Čínská banka | Dolar | Ekonomický růst | Exchange | Fiskální rok | Forexu | FXstreet.cz | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | Kurz čínské měny | Libra | Londýnská burza | Makroekonomické ukazatele | Management | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Míra inflace | Nikkei 225 | Prezidentské volby | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Ekonomika EU | Indie | MIC | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Markit | Dow Jonesův index | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | BBC | Washington Post | The Guardian | UNCTAD | Thomson Reuters | Brazílie | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Automobilový průmysl | Mark Carney | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Precedens | Rada ČNB | Podnikatelé | Index německých akcií DAX | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Investiční firma | Úřad pro energetické informace (EIA) | Americké firmy | Firmy | Standard & Poor's | Economist | Akcie v USA | Západoevropské akcie | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Deutsche Börse | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Index technologického trhu Nasdaq | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéř | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Britská ekonomika | Růst světového obchodu | Světový obchod | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Krize | FCA | Světové trhy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Softbank | Čínský statistický úřad | Alphabet | ČTK | Economist Intelligence Unit (EIU) | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Mercedes | Audi | IHS Markit | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Technologie blockchain | Panevropský index STOXX 600 | Tržní očekávání | Obchodní války | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní válka | Podniky | Primární emise akcií | Čínské měny | Akcie Facebooku | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | USMCA | Islámské dluhopisy | Sukuky | Finanční skupina | Tvrdý brexit | IG | Konzultační společnosti | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Prezident Evropské centrální banky | Pojištění vkladů | Hodnota indexu | Společnost Apple | WEF | Odložení brexitu | Burzovní debut | USTR | Inflace v ČR | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | CNY | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Economist Intelligence Unit | Americké společnosti | Čínský trh | Společnost Gazprom | Gazprom | Situace v Hongkongu | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Konglomerát | Burzovní průvodce | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Čeští investoři | Kjódó | Měnověpolitické zasedání | Obchodní praktiky | The Washington Post | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Bilance zahraničního obchodu | Uvalení cel | Tým FXstreet.cz | Trump dnes | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | Hongkong | LNG | Objem | Obchod | Obchodní dohody | Robert Shiller | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Americký průmysl | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Výrobce léků | USA a Čína | Ceny průmyslových výrobců | Global Finance | Jeremy Corbyn | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Ukrajina | Klesly akcie | Black Friday | Vyšetřování | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Fortune | Nálada spotřebitelů | Úrok | LVMH | Miliardy | Sdružení automobilového průmyslu | Legislativa | Domácí měny | 5G | AFP | Index Exportu | Otto Daněk | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | PLN | Dnešní data | Formule | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | General Motors | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Volby do parlamentu | Sociální sítě | Phil Hogan | Problémy | NAFTA | Britové | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Válka mezi USA a Čínou | Protekcionismus | Členské země WTO | Země WTO | Pokračující protekcionismus | Obchodní smlouvy | Konzervativci | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Dovoz aut | Moskva | Jim Yong Kim | PSA Group | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Airbus | IAG | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | AXA | Eurokomisař | Biotechnologické společnosti | AT&T | Bydlení | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Úbytek | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | NERV | Přelom roku | Akciové indexy v USA | Peking | Wirecard | Američané | Washington | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Ukazatele | Počet bankrotů | Americké ministerstvo | Evropský komisař pro obchod | Komisař pro obchod | Americké ministerstvo obchodu | Britské podniky | Zasedání v Davosu | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Změny ve WTO | Google | Obchodní vztahy | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Závislosti na Číně | České měny | Co je to Brexit? | Jak k Brexitu došlo? | Důsledek referenda | Vyjednávání o vystoupení | Kapitálový/finanční trh | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Las Vegas Sands | Las Vegas | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | OMFIF | Mark Sobel | OMFIF Mark Sobel | BP | Americké ekonomiky | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Největší ztráty | Vývoj | Šok | Michel Barnier | Prudký pokles | Další vývoj | Restriktivní opatření | Evropské země | Brusel | Simon Coveney | Index frankfurtské burzy | Viceprezident | Spotřebitelé | Koronavirová krize | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Ministryně financí | Růst | Úbytek pracovních míst | Šéf WTO | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Americká banka | Evropský parlament | Výroba automobilů | Šíření nákazy | Ekonomiky | Schodek | Organizace | Údaje | Ministři | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | David Frost | EIU | Nastartovat Ameriku | Znovu nastartovat Ameriku | Nákup ropy | Posílení | Joe Biden | Lucembursko | Volvo | Mike Pompeo | Dovoz | Vývoz | Kontrakce | Pobrexitová jednání | Členské státy | Koronavirová nákaza | Ekonomické globalizace | Globalizace ekonomiky | Výzkumné společnosti | Auta | Vakcína | Sektor služeb | Zahájení dodávek | Celní režim | Nový celní režim | Obchodní režim | Nový obchodní režim | UK Global Tariff (UKGT) | UK Global Tariff | UKGT | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Střední Evropa | Francouzský ministr | Hlavní index frankfurtské burzy | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Covid | Druhá vlna pandemie | Akcie společnosti Wirecard | ITC | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Výrobci aut | Cla na zboží | Joshua Mahony | Exporty | Tokyo Shoko Reserch | Šance | Brexitové dohody | Zákon o vnitřním trhu | Epidemiologické situace | Biden | Robert Jenrick | Norwegian Cruise Line | Jednání Británie s EU
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Světové ekonomiky
Světové finanční krize
Světové finanční trhy
Světové hospodářské klima
Světové hospodářské krize
Světové hospodářství
Světové indexy
Světové krize
Světové měny
Světově nejvýznamnější burza

Následující klíčová slova

Světové obchodní války
Světové organizace
Světové rezervní měny
Světové soukromé banky
Světové tiskové agentury
Světové trhy
Světové události
Světoví správci aktiv
Světoví těžaři
Světový čas
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live mentoring
Potvrďte prosím... Zavřít