Klíčová slova - Čínský statistický úřad

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání
05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

Loňské výdaje Číny na výzkum a vývoj byly rekordní
01.03.2021 Čína loni dala na výzkum a vývoj rekordních 2,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), celkové výdaje pak vzrostly o 10,3 procenta na 2,44 bilionu jüanů (8,2 bilionu Kč). Tempo růstu ale bylo nejnižší za pět let, vyplývá z předběžných údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo nejednotně. Akcie v Číně vzrostly v reakci na zprávu o loňském růstu hrubého domácího produktu (HDP) země. Burzu v Jižní Koreji naopak srazila zpráva o odsouzení dědice impéria Samsung I Če-jonga za korupci.

Čína zřejmě jako jediná velká ekonomika vzrostla i v loňském roce
18.01.2021 Čína dnes oznámila, že v loňském roce její hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 2,3 procenta. Je to sice kvůli pandemii covidu-19 nejslabší růst za posledních 44 let, ale i tak je Čína podle tiskových agentur patrně jedinou velkou ekonomikou, která za loňský rok vykázala ekonomický růst.

MMF: Čínská ekonomika dál oživuje, letos vzroste o 7,9 procenta
08.01.2021 Čínská ekonomika pokračuje v rychlém oživování z útlumu způsobeného šířením koronaviru. V letošním roce by měl růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny prudce zrychlit na 7,9 procenta z loňských 1,9 procenta. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Odhad letošního vývoje čínské ekonomiky nicméně mírně zhoršil oproti říjnové prognóze, podle které měl růst činit 8,2 procenta.

Průzkum: Čínská ekonomika se ještě plně nezotavila z dopadů viru
29.12.2020 Čína se z hospodářských dopadů šíření koronaviru zotavuje rychleji než ostatní přední ekonomiky, na úplné zotavení si však bude muset ještě minimálně čtvrt roku počkat. Podle serveru CNBC to ukázaly výsledky pravidelného průzkumu mezi vedoucími pracovníky čínských podniků.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v červených číslech. Makroekonomická data, která dorazila z Číny, byla sice solidní, investoři ale nakonec věnovali více pozornosti koronaviru a stále hrozícímu rozvodu Spojeného království s Evropskou unií bez dohody.

Výroba továren v Číně v listopadu rostla nejrychleji za 20 měsíců
15.12.2020 Produkce čínských továren v listopadu rostla nejprudším tempem za 20 měsíců, protože poptávku podpořilo oživení spotřebitelských výdajů a postupné uvolňování opatření proti koronaviru u významných obchodních partnerů. Čínský statistický úřad dnes oznámil, že průmyslová výroba se v listopadu meziročně zvýšila o sedm procent po nárůstu o 6,9 procenta v předchozím měsíci.

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell
04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.11.2020 1) Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.

Aktivita v čínských továrnách rostla nejrychleji za tři roky
30.11.2020 Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.

Průmyslová výroba v Číně překonala odhady, zrychlil i růst tržeb
16.11.2020 Průmyslová výroba v Číně v říjnu překonala odhady - meziročně vzrostla o 6,9 procenta. S odkazem na čínský statistický úřad o tom informovala agentura Reuters. Nejrychleji v letošním roce stouply v Číně i maloobchodní tržby, které přidaly 4,3 procenta, zaostaly ale za očekáváním. Druhá největší světová ekonomika nabírá po koronavirovém propadu nové obrátky.

Inflace v Číně zpomalila na 0,5 procenta, je nejníže od roku 2009
10.11.2020 Oživení čínské ekonomiky se stále nepromítá do růstu spotřebitelských cen. Míra inflace v říjnu zpomalila v meziročním srovnání na 0,5 ze zářijových 1,7 procenta, a ocitla se tak nejníže od listopadu 2009. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Hlavním důvodem byl pokles cen vepřového o 2,8 procenta.

Růst čínské ekonomiky ve 3. čtvrtletí zrychlil na 4,9 procenta
19.10.2020 Meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,9 procenta z 3,2 procenta ve druhém kvartálu. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Čínská ekonomika tak pokračovala v oživování z útlumu způsobeného šířením koronaviru. Hospodářský růst však zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 5,2 procenta.

Zisky čínských průmyslových firem v červnu pokračovaly v růstu
27.07.2020 Zisky čínských průmyslových podniků se v červnu druhý měsíc za sebou zvýšily, tempo jejich růstu navíc bylo nejprudší za více než rok. Údaje jsou další známkou toho, že oživení čínské ekonomiky z koronavirové krize nabírá na síle, napsala agentura Reuters.

Čínská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla o 3,2 procenta
16.07.2020 Čínská ekonomika ve druhém čtvrtletí oživila z koronavirového šoku. Hrubý domácí produkt (HDP) se v meziročním srovnání zvýšil o 3,2 procenta, což bylo více, než čekali analytici. V prvním čtvrtletí ekonomika naopak klesla o rekordních 6,8 procenta kvůli omezením, která měla zabránit šíření nemoci covid-19. K oživení přispěla stimulační opatření, jejichž cílem je zmírnit šok z koronavirové krize, uvedla agentura Reuters.

Průmyslová výroba v Číně vzrostla méně, než se čekalo
15.06.2020 Průmyslová výroba v Číně po koronavirové krizi druhým měsícem vzrostla, růst byl ale slabší, než se čekalo. V uplynulém měsíci meziročně přidala 4,4 procenta, odhadovalo se ale pět procent. Horší než odhady byla i čísla maloobchodu a investice do stálých aktiv, jako jsou pozemky, budovy a zařízení. S odkazem na čínský statistický úřad o tom informovala agentura Reuters.

Růst čínského zpracovatelského průmyslu brzdí slabá poptávka
31.05.2020 Růst aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v květnu mírně zpomalil, brzdí ho slabá globální poptávka. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

Čínská centrální banka snížila základní úrokovou sazbu
20.04.2020 Čínská centrální banka dnes už podruhé v letošním roce snížila svou základní úrokovou sazbu, aby podpořila domácí ekonomiku. Ta se nyní potýká s negativními důsledky koronaviru. Roční primární úvěrová sazba (LPR), od níž se odvíjejí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, klesne na 3,85 z dosavadních 4,05 procenta. Uvedla to agentura Reuters.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.4.2020)
20.04.2020 V minulém týdnu došlo k aktivaci jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která se však po 50 % pohybu před cílem otočila a obchod skončil na Stop-Lossu (SL). Jsem za tento SL paradoxně poměrně rád, jelikož již několik měsíců neměla tato moje strategie ztrátový obchod, tak zdravá korekce zisků už byla na místě. Mám dlouhodobou úspěšnost kolem 70-80 %, tak 100% úspěšnost byla opravdu značné porušení statistiky mé strategie a to nemám rád. K jinému obchodu v týdnu na EUR/USD nedošlo.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.04.2020 1) Čínská ekonomika za leden až březen ve srovnání se stejným obdobím loni klesla o 6,8 %, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvním čtvrtletí aktivitu v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19. Podle agentury Kjódó jde o první propad hrubého domácího produktu Číny od roku 1992, odkdy země začala čtvrtletní údaje zveřejňovat.

Čínská ekonomika se v prvém čtvrtletí meziročně smrskla o 6,8 pct
17.04.2020 Čínská ekonomika se od ledna do března zmenšila o 6,8 procenta oproti prvému čtvrtletí loňského roku, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvém čtvrtletí aktivity v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19, způsobené koronavirem.

Průmyslovým firmám v Číně klesly zisky nejvíce za deset let
27.03.2020 Průmyslovým podnikům v Číně v prvních dvou měsících letošního roku klesly kvůli opatřením proti šíření koronaviru zisky meziročně o 38,3 procenta na 410,7 miliardy jüanů (1,4 bilionu Kč). Informoval o tom dnes čínský statistický úřad. Jde o nejhorší propad od roku 2010.

Průmyslová výroba v Číně klesla v lednu a únoru nejvíce za 30 let
16.03.2020 Průmyslová výroba v Číně se v lednu a únoru v porovnání se stejným obdobím loňského roku snížila o 13,5 procenta. S odvoláním na čínský statistický úřad o tom dnes informovala agentura Reuters, podle níž se jedná o největší pokles za posledních 30 let. Výrazně se propadly i maloobchodní tržby a vzrostla také nezaměstnanost. Vláda ve druhém čtvrtletí očekává pokles ekonomiky.

Aktivita čínských továren v únoru rekordně klesla
01.03.2020 Aktivita čínských továren v únoru rekordně klesla. Může za to epidemie onemocnění novým typem koronaviru. Index nákupních manažerů (PMI), který je považován za barometr zdraví firem ve zpracovatelském sektoru, se v únoru propadl na rekordní minimum 35,7 bodu z lednových 50 bodů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil čínský statistický úřad.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci převážné v červených číslech, když investoři vyhodnocovali, jaký dopad bude mít šíření čínského koronaviru na průmysl v regionu.

Spotřebitelské ceny v Číně rostly nejrychleji za více než osm let
10.02.2020 Růst spotřebitelských cen v Číně v lednu zrychlil na 5,4 z prosincových 4,5 procenta. Ceny se tak zvýšily nejvíce od října 2011. Přispělo k tomu hlavně prudké zdražování vepřového kvůli prasečímu moru a oslavy čínského Nového roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

Čína zpřesnila směrem vzhůru údaje o HDP za roky 2014-2018
20.01.2020 Čína zpřesnila údaje o hrubém domácím produktu (HDP) za období 2014 až 2018 o jednu desetinu procentního bodu vzhůru za každý rok. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Podle agentury Reuters tak Peking snáze splní dříve vytyčený cíl zdvojnásobit v letech 2010 až 2020 objem čínské ekonomiky.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.01.2020 1) Asijské akciové trhy dnes převážně zpevnily poté, co čínská centrální banka pro leden ponechala beze změny jak jednoletou zápůjční sazbu, tak i sazbu pětiletou.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za posledních 29 let
17.01.2020 Čínská ekonomika v loňském roce vzrostla jen o 6,1 procenta, což byl nejnižší růst za 29 let. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínský statistický úřad. Růst čínského hrubého domácího produktu (HDP) v roce 2018 činil 6,6 procenta.

Evropské akcie jsou na rekordu, za rok přidaly 24 procent
27.12.2019 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na další rekord a jsou na cestě k nejprudšímu celoročnímu růstu od globální finanční krize před deseti lety. Panevropský akciový index STOXX 600 si krátce před polednem připisoval čtvrt procenta na 419,89 bodu. Od začátku roku vykazuje nárůst o více než 24 procent.

Spotřebitelské ceny v Číně rostly nejrychleji za téměř osm let
10.12.2019 Spotřebitelské ceny v Číně se v listopadu zvýšily meziročně o 4,5 procenta, což byl nejvyšší růst od ledna 2012. Přispěl k tomu hlavně prudký růst cen vepřového kvůli prasečímu moru. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.11.2019)
25.11.2019 Měnový pár EUR/USD prolomil horní vstupní S/R zónu, na kterou jsem upozorňoval v mém posledním komentáři, a tím došlo k aktivaci long obchodu. K aktivaci však došlo o 1 pips před otočením trendu a prolomení tedy bylo falešné a obchod tak skončil na menším předem definovaném Stop-Lossu (SL).

Čína revidovala hodnotu loňského HDP směrem vzhůru
22.11.2019 Čínský statistický úřad dnes opravil nominální hodnotu hrubého domácího produktu (HDP) Číny v loňském roce směrem vzhůru o 2,1 procenta na 91,93 bilionu jüanů (zhruba 301 bilionů Kč). Dodal, že tato revize nebude mít výraznější vliv na výpočet letošního tempa hospodářského růstu.

Shrnutí obchodování: Americké akcie klesly kvůli firmám Boeing a Johnson & Johnson
18.10.2019 Akciové trhy ve Spojených státech dnes oslabily. Negativní zprávy ohledně společností Boeing a Johnson & Johnson a neuspokojivé údaje o vývoji čínské ekonomiky totiž převážily nad příznivými firemními výsledky.

Komodity: Obnovování těžby v Saúdské Arábii tlačí cenu ropy dolů
27.09.2019 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu a ztráty si zřejmě připíšou i za celý týden. Hlavním důvodem jsou informace, že Saúdská Arábie obnovuje produkci po útocích rychleji, než se čekalo, a také obavy investorů o další vývoj poptávky po ropě kvůli zpomalujícímu růstu čínské ekonomiky.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.09.2019 1) Ceny ropy jsou v reakci na sobotní útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala až o 19 % k 72 USD/barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst až o 15 % nad 63 dolarů za barel. Americký prezident Donald Trump schválil uvolnění ropy ze strategických rezerv, jestliže to bude potřeba. Na Twitteru pak uvedl, že USA budou připraveny k zásahu, pokud Saúdové konkrétně označí viníka útoku.

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku
16.09.2019 Průmyslová výroba v Číně stoupla v srpnu v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, když investory potěšilo úterní oznámení administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy odloží zavedení 10% cla na dovoz některého zboží z Číny z původního 1. září na 15. prosince.

Čínský výrobní průmysl rostl v červenci nejpomaleji za 17 let
14.08.2019 Čínský výrobní průmysl vzrostl v červenci meziročně o 4,8 procenta, tedy nejpomaleji za více než 17 let. Tempo růstu zpomalilo z červnových 6,3 procenta a bylo slabší, než čekali analytici, kteří odhadovali, že průmyslová výroba v Číně zpomalí jen na 5,8 procenta. Zprávu dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Na výsledku se odrazilo zostření obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy, které v květnu prudce zvýšily některá dovozní cla.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.06.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když se pozornost investorů nadále soustředila na Ománský záliv, kde se ve čtvrtek dva ropné tankery zřejmě staly terčem útoku. Náladu na trzích ovlivnila také čínská makrodata.

Výroba čínského průmyslu rostla
14.06.2019 Průmyslová výroba v Číně stoupla v květnu meziročně o pět procent, což byl nejpomalejší růst za 17 let. Tempo růstu zpomalilo z 5,4 procenta v dubnu a bylo nižší, než čekali analytici. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším signálem slábnutí poptávky ve druhé největší ekonomice světa, která je nyní v obchodním sporu s USA, napsala agentura Reuters.

Důvěra v čínské hospodářství zůstala v květnu beze změny
03.06.2019 Důvěra v čínskou ekonomiku v květnu zůstala beze změny, index magazínu Caixin vzrostl na 50,2 bodu, a to navzdory obchodní válce se Spojenými státy. Výsledek překonal očekávání, informovala dnes agentura Reuters. Čínský statistický úřad naopak v pátek uvedl, že index nákupních manažerů (PMI) klesl o 0,7 na 49,4 bodu. Hranice 50 bodů je předělem mezi růstem a poklesem aktivity.

Míra inflace v Číně zpomaluje
10.03.2019 Tempo růstu spotřebitelských cen v Číně se v únoru zpomalilo na 1,5 procenta z 1,7 procenta v lednu a bylo tak nejhorší od ledna 2018. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnil čínský statistický úřad. Přitom cílem vlády je udržet v letošním roce inflaci kolem tří procent.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.01.2019 1) Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 %, což byl nejnižší růst od roku 1990. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil podle údajů upravených minulý týden růst čínského HDP 6,8 %. Dříve úřad udával 6,9 %.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let
21.01.2019 Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Čínská ekonomika předloni rostla pomaleji
18.01.2019 Čínský statistický úřad dnes opravil tempo růstu čínské ekonomiky v roce 2017 na 6,8 procenta z dříve uváděných 6,9 procenta. Učinil tak krátce před pondělní zprávou o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) v loňském roce.

Aktivita v čínských továrnách poprvé za více než dva roky klesla
31.12.2018 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Číny v prosinci poprvé za více než dva roky klesla. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším signálem oslabení poptávky a rostoucího tlaku na druhou největší ekonomiku světa. Sektoru služeb se však daří.

Zisk průmyslových firem v Číně klesl
27.12.2018 Zisk čínských průmyslových společností se v listopadu poprvé po téměř třech letech meziročně snížil. Může za to zpomalení růstu vnější i domácí poptávky. Celkem zisk klesl o 1,8 procenta na 594,8 miliardy jüanů (dva biliony Kč) po říjnovém růstu o 3,6 procenta. Pokles byl první od prosince 2015. Uvedl to dnes čínský statistický úřad. Za 11 měsíců letošního roku zisk stoupl o 11,8 procenta na 6,1 bilionu jüanů (20 bilionů Kč).

Závěr týdne na finančních trzích 14.12.2018
14.12.2018 Americké akcie dnes výrazně oslabily, protože nepříznivé hospodářské údaje z Číny a Evropy vyvolaly obavy ze zpomalení růstu světové ekonomiky. Dolar se naopak vyšplhal na 19měsíční maximum vůči koši předních měn, neboť je považován za bezpečnou investici v období ekonomické a politické nejistoty.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.10.2018 1) Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 % ze 6,7 % v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.

Růst čínské ekonomiky zpomalil na 6,5 pct, zaostal za očekáváním
19.10.2018 Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 procenta ze 6,7 procenta v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.07.2018 1) Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vyzval prezidenta USA Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a Čínu ke spolupráci s Evropou. Prohlásil, že by se měli vyhnout obchodním válkám a předcházet konfliktům a chaosu.

Čínská ekonomika vzrostla o 6,7 %
16.07.2018 Růst čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí meziročně podle očekávání zpomalil na 6,7 procenta z 6,8 procenta v prvním kvartálu. Za prvních šest měsíců roku činil růst ve srovnání se stejným obdobím loni 6,8 procenta, a byl tak nad vládním cílem stanoveným pro letošní rok na 6,5 procenta. Informoval o tom čínský statistický úřad. Podle analytiků prokázala druhá největší světová ekonomika odolnost v období dále hrozící eskalace obchodního konfliktu se Spojenými státy.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.03.2018 1) Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když investory pozitivně překvapila informace, že americký prezident Donald Trump souhlasil se setkáním s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, ke kterému by mělo dojít v květnu.

Inflace v Číně v listopadu stoupla
09.03.2018 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Číně zrychlilo v říjnu na 2,9 procenta z lednových 1,5 procenta. To byl nejvyšší růst od listopadu 2013. Přispěly k tomu hlavně vyšší ceny potravin v souvislosti s oslavami lunárního nového roku. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

Zisky čínských průmyslových firem rostly nejrychleji za šest let
26.01.2018 Souhrnný zisk čínských průmyslových firem loni vzrostl o 21 procent na 7,52 bilionu jüanů (24,2 bilionu Kč). Je to nejrychlejší tempo růstu od roku 2011 a přispělo k němu zejména snižování nákladů a expanze stavebního sektoru. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

Vývoz a dovoz z Číny loni rostly
12.01.2018 Vývoz z Číny se v loňském roce zvýšil o 7,9 procenta, což byl nejrychlejší růst od roku 2013. Dovoz pak vzrostl o 15,9 procenta, nejvíce od roku 2011. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Přebytek bilance zahraničního obchodu se Spojenými státy pak loni stoupl na nový rekord. Celkový přebytek zahraničního obchodu se snížil na 422,5 miliardy USD (8,9 bilionu Kč) z 486 miliardy USD v roce 2016.

Růst čínské ekonomiky ve 3. čtvrtletí zpomalil na 6,8 procenta
19.10.2017 Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí podle očekávání zpomalil na 6,8 procenta. V předchozích dvou čtvrtletích dosahoval růstu 6,9 procenta. S odvoláním na čínský statistický úřad o tom dnes informovala agentura Reuters.

Aktivita v čínských továrnách rostla v září nejrychleji za 5 let
01.10.2017 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Číny rostla v září nejrychleji od roku 2012. Továrny zvyšovaly výrobu díky silné poptávce a vysokým cenám. Výroba, počet nových objednávek a výstupní ceny rostly nejvíce za poslední rok a dále zrychlil stavební sektor. Zpráva, kterou včera zveřejnil čínský statistický úřad, zmírňuje obavy ze zpomalení čínské ekonomiky před důležitým politickým zasedáním.

Růst zisků čínských průmyslových podniků zpomalil
28.08.2017 Růst zisků čínských průmyslových podniků v červenci zpomalil poté, co tři měsíce za sebou zrychloval. Údaje podle agentury Reuters podporují očekávání, že v příštích čtvrtletích zvolní růst celé čínské ekonomiky.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.07.2017 1) Čínská ekonomika si ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání udržela tempo růstu 6,9 procenta, kterého dosáhla i v předchozím kvartálu. Dnes o tom informoval čínský statistický úřad.

Čínská ekonomika si drží růst o 6,9 procenta
17.07.2017 Čínská ekonomika si ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání udržela tempo růstu 6,9 procenta, kterého dosáhla i v předchozím kvartálu. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad. Podle agentury AP čínský HDP podpořil obchod a spotřebitelské výdaje, a to přes obavy z možného blížícího se zpomalení.

Čína přiblíží metodiku výpočtu HDP mezinárodním standardům
16.07.2017 Čínský statistický úřad změní způsob výpočtu hrubého domácího produktu (HDP) země. Nově do něj chce započítávat příjmy ze zdravotnictví, turistiky a z takzvané nové ekonomiky. Úřad to sdělil v pátek, údaje o čínském HDP za druhé čtvrtletí vyjdou v pondělí. Není jasné, do jaké míry se na nich nová metoda výpočtu odrazí, podotýká agentura Reuters. Poslední úprava kalkulace čínského HDP se uskutečnila v roce 2002.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.05.2017 1) Saúdská Arábie a Rusko se shodly na potřebě prodloužit dohodu o omezení těžby ropy až do března 2018 s cílem na nastolit rovnováhu na světovém trhu. Dnes to uvedli ministři energetiky obou zemí.

Čínská ekonomika zrychlila v 1Q o 6,9 %
17.04.2017 Tempo růstu čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí zrychlilo v meziročním srovnání na 6,9 procenta z 6,8 v předchozích třech měsících, informoval dnes čínský statistický úřad. Ekonomiku podpořily vyšší výdaje vlády do infrastruktury a rozmach realitního odvětví podpořený velkými půjčkami od bank. Růst překonal očekávání expertů.

Výrobní ceny v Číně rychle rostly
09.03.2017 Tempo růstu výrobních cen v Číně v únoru zrychlilo a bylo nejvyšší za téměř devět let. Přispěl k tomu hlavně vysoký růst cen ocele a dalších surovin. Naopak spotřebitelská inflace růst zpomalila a byla nejnižší od loňského ledna. Zprávy, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad, tak mezi investory vyvolávají spíše rozpaky a obavy o vzestup čínské ekonomiky.

Růst čínské ekonomiky ve 4. čtvrtletí mírně zrychlil na 6,8 pct.
20.01.2017 Tempo růstu čínské ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí zrychlilo v meziročním srovnání na 6,8 procenta z 6,7 v předchozích třech měsících. Ekonomiku podpořily vyšší výdaje vlády a rekordní půjčky od bank. Za celý rok druhá největší ekonomika světa vzrostla o 6,7 procenta, což byl nejpomalejší růst za 26 let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.

Zisk čínských průmyslových firem vzrostl
27.12.2016 Zisk čínských průmyslových firem v listopadu stoupl o 14,5 procenta na 774,6 miliardy jüanů (2,9 bilionu Kč). Tempo růstu bylo nejvyšší za tři měsíce, což podle analytiků naznačuje, že stav druhé největší ekonomiky světa se zlepšuje, přestože někteří poznamenávají, že růst je příliš závislý na oživení cen ropných produktů, železa a ocele, napsala agentura Reuters.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.10.2016 Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 6,7 %, a zopakovala tak výkon předešlých dvou...

Čína ve 3Q zopakovala růst o 6,7 procenta
19.10.2016 Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 6,7 procenta, a zopakovala tak výkon předešlých...

Inflace výrobních cen v Číně vzrostla
14.10.2016 Výrobní ceny v Číně v září překvapivě vzrostly, a zaznamenaly tak první nárůst za téměř pět let. Přispěly k tomu zejména dražší komodity. Čínský statistický úřad dnes oznámil, že index výrobních cen meziročně vzrostl o 0,1 procenta, zatímco analytici v anketě agentury Reuters očekávali pokles, a to o 0,3 procenta. Zpráva tak zmírňuje obavy z rostoucího zadlužení čínských podniků.

Zisk čínských průmyslových firem rostl
27.09.2016 Zisk čínských průmyslových firem se v srpnu zvýšil o 19,5 procenta na 534,8 miliardy jüanů. Tempo růstu...

Očekávané události pro tento týden
12.09.2016 V tomto obchodním týdnu se budou investoři i nadále zaměřovat na ekonomické zprávy ze Spojených států...

Růst čínské ekonomiky je prý jen poloviční
19.07.2016 Čínská ekonomika roste jen asi polovičním tempem, než jaké jsou oficiální odhady. Ukázaly to výsledky...

Čínská ekonomika rostla v 1Q pomalu
18.04.2016 Čínská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 1,1 procenta, což byl...

Růst HDP Číny v 1Q zpomalil na 6,7 %
15.04.2016 Růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny v prvním čtvrtletí tohoto roku zpomalil na 6,7 procenta v...

Sumár dňa: 1.3.2016
01.03.2016 Na začiatku nového mesiaca sme boli svedkami ďalších známok spomaľovania čínskej ekonomiky. Zverejnené boli dáta index...

Pokles ceny ropy vystrašil investory, rubl na nových letošních minimech, juan nejslabší od května 2011, analýza USD/JPY
29.12.2015 Akcie v Asii, Evropě a USA v pondělí klesly pod vlivem poklesu ceny ropy a kvůli obavám o ekonomický růst Číny, což jsou aktuálně dva hlavní...

Aktivita v čínském průmyslu klesla
01.12.2015 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v listopadu klesla čtvrtý měsíc po sobě a její celkový index sestoupil na nejnižší hodnotu za více než tři roky. Plyne to z výsledků anket u nákupních manažerů čínských firem, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Údaje ukazují na oslabování druhé největší ekonomiky světa i v posledním čtvrtletí tohoto roku a zvyšují tlak na to, aby Peking přišel s dalšími opatřeními na její podporu.

Čínská ekonomika rostla o 6,9 % ve 3Q, věřte nebo ne
19.10.2015 V pondělí byla zveřejněna data vývoje čínské ekonomiky, která ve třetím kvartálu rostla meziročně o 6,9 %. Číslo deset...

Komodity: Ropa Brent klesla pod 50 dolarů
19.10.2015 Světové ceny ropy zahájily týden výrazným poklesem kvůli obavám ohledně vývoje čínské ekonomiky...

Čína ve třetím čtvrtletí zpomalila růst
19.10.2015 Čína ve třetím čtvrtletí zpomalila hospodářský růst. Hrubý domácí produkt druhé největší ekonomiky světa se...

Aktivita v čínském průmyslu v září klesla
01.10.2015 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v září podruhé za sebou klesla, mírně však překonala...

Forex: Shrnutí obchodování 29.9.2015
29.09.2015 Akciové trhy ve Spojených státech zahájily týden výrazným poklesem. Investoři mají obavy z negativních...

Ceny ropy dnes opět klesají
28.09.2015 Ceny ropy dnes opět klesají, dolů je táhnou obnovené obavy investorů ohledně hospodářského vývoje v Číně...

Trh dnes ovládá averze vůči riziku
28.09.2015 Americký dolar dnes na forexových trzích oslabuje, obchodníci mají snahu vyhýbat se rizikovějším transakcím...

Zisk čínských průmyslových firem klesl
28.09.2015 Zisk čínských průmyslových společností se v srpnu ve srovnání se stejným obdobím loni snížil o 8,8 procenta, což byl nejvyšší pokles od roku 2011. Důvodem byl růst nákladů a přetrvávající pokles výrobních cen. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším signálem oslabení druhé největší ekonomiky světa.

Čína revidovala údaj o růstu za loňský rok
07.09.2015 Čína mírně revidovala směrem dolů údaj o ekonomickém růstu za celý loňský rok. Hrubý domácí produkt...

MMF: Dopad zpomalení Číny bude silnější
03.09.2015 Dopad zpomalení růstu čínské ekonomiky bude silnější, než se původně očekávalo. Uvedl to ve středu...

Forex: Shrnutí obchodování 2.9.2015
02.09.2015 Akciové trhy ve Spojených státech zahájily nový měsíc výrazným poklesem o téměř tři procenta. Mohla za to...

Americký dolar oslabil kvůli údajům z Číny
01.09.2015 Americký dolar během dnešního obchodování oslabil vůči euru i japonskému jenu. Tyto dvě měny podle agentury...

Zisk průmyslových firem v Číně klesl o 2,9 %
28.08.2015 Zisk čínských průmyslových společností v červenci klesl meziročně o 2,9 procenta, což byl druhý nejvyšší pokles v letošním roce. Nižší zisky způsobil hlavně pokles cen a nižší návratnost investic. Nejhůře si vedly státní firmy a těžařské společnosti, vyplývá z údajů, které zveřejnil čínský statistický úřad. Zpráva je dalším potvrzením toho, že druhá největší ekonomika světa zpomaluje.

Čínský zpracovatelský sektor zrychlil růst
01.06.2015 Růst aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v květnu mírně zrychlil. Vyplývá to z průzkumu mezi...

Růst spotřebitelských cen v Číně zrychlil
10.03.2015 Růst spotřebitelských cen v Číně v únoru zrychlil z lednového nejpomalejšího tempa za pět. Výrobní ceny...

Čínský zpracovatelský sektor v lednu klesl
02.02.2015 Čínská ekonomika zažila slabý začátek letošního roku. Čínský zpracovatelský sektor v lednu poprvé po...

Čína revidovala odhad velikosti ekonomiky
19.12.2014 Čína revidovala směrem vzhůru odhad velikosti své ekonomiky za rok 2013. Revize však nemá ovlivnit...

Spotřebitelské ceny v Číně zpomalily růst
10.12.2014 Spotřebitelské ceny v Číně v listopadu zvolnily růst a zvýšily se nejméně za posledních pět let. Meziroční míra inflace podle dnešních vládních dat klesla na 1,4 procenta z říjnové úrovně 1,6 procenta. Údaje poukazují na pokračující útlum druhé největší světové ekonomiky a dávají tamním činitelům prostor k dalším krokům na podporu hospodářského růstu.

Čínský zpracovatelský průmysl zpomalil růst
02.11.2014 Růst aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v říjnu překvapivě zpomalil. Jeho tempo tak bylo...

Inflace v Číně klesla v srpnu na dvě procenta
11.09.2014 Meziroční míra inflace v Číně se v srpnu znovu snížila a klesla na rovná dvě procenta z červencové úrovně...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Fúze | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Long | Long pozice | MMF | MT4 | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Rally | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Standard & Poor's 500 | Swiss | Swiss National Bank | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Americký prezident | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | LYNX | Virtuální měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | EPS | Index | Podpora | Akcie Citigroup | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bossa.cz | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Euro dnes | Evropská měna | Exchange | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do nemovitostí | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Kurz bitcoinu | Kurz jüanu | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Pips | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | SaxoBank | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | Švýcarská centrální banka | Trh | Trh s akciemi | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Ekonomika Číny | Intermediate | Povinné minimální rezervy bank | ROCE | Crédit Agricole | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Western Union | Commission | Komise | Volby | Investment | Capital Economics | Markit | Tempus | Dow Jonesův index | Společnost Crédit Agricole | DPA | Intesa Sanpaolo | PVM Oil Associates | Institut ZEW | Microsoft | Oxford Economics | ABN Amro | CME Group | Shenyin & Wanguo Securities | Caterpillar | ANZ | Sentix | Institut nákupních manažerů (ISM) | Institut Ifo | Hwabao Trust | J.P. Morgan Asset Management | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Nová Čína | Moody's Analytics | Agentura AP | PVM | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Ekonomická aktivita | US akcie | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Realitní trh | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Summit EU | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Historická maxima | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Ripple | Litecoin | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Dolar vůči jenu | Světové trhy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Turecká ekonomika | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | World Economics | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | ex | Keystone XL | J.P. Morgan | ING Groep NV | Návratnost investic | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Jerome Powell | Coinmarketcap | XRP | Digitální peněženky | Securities and Exchange Commission (SEC) | Trhy dnes | Obchodní války | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Přímé zahraniční investice | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | Macquarie Group | Konzultační společnosti | Trend Shot | Top Burza | Jakub Synek | Růst zisků | Odhady analytiků | Rezervy bank | NDRC | WEF | Uber Technologies | Statistický úřad | Ropovod | Obavy investorů | Výnosy dvouletých dluhopisů | Infineon | Infineon Technologies | Sharpe ratio | Boris Johnson | Guvernér Fedu | Ztrátový obchod | Pokles cen | Snížení úroků | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Kjódó | Globální recese | Očekávání trhu | LPR | Předstihové indikátory | Intervence SNB | Tržby v maloobchodě | Bilance zahraničního obchodu | Dosažení brexitové dohody | Růst čínského HDP | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Trump dnes | Údaje o vývoji HDP | Prezident Donald Trump | Objem | Obchod | Obchodní dohody | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Růst čínského zpracovatelského průmyslu | Cisco Systems | Ekonomiky eurozóny | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Růst cen | BDI | Bilance | Vývoj trhu | GM | Růst světové ekonomiky | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Si Ťin-pching | Philip Lowe | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Výměny akcií | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | 5G | AFP | České hospodářství | Domácí poptávka | Ekonomka | Aktivita čínských továren | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Visa | General Motors | Enel | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Spotřebitelské ceny v Číně | Britové | Total | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Měnové politiky | AXA | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | Disney | TASS | Nike | Uber | Zmírnění obchodního napětí | Údaje z Číny | Příznivé údaje z Číny | Odchod Británie z Evropské unie | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Kraft Heinz | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Společnost Sentix | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Washington | Daimler | Čínský HDP | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | ASML | ASML Holding NV | Ukazatele | Vývoz z Číny | SAP | iRobot | IRBT | Americké ministerstvo | Růst čínského hrubého domácího produktu | Nejnovější statistické údaje | Hospodářský růst v Číně | Vyšší celní sazby | Zavedené vyšší celní sazby | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nižší růst | Velké firmy | Hladiny podpory | Moje strategie | Komunikace | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Samsung | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Šíření koronaviru | American Express | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | DISH | Boeing | Analytici Capital Economics | Zlepšení | Nezaměstnanost v EU | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Iris Pangová | Index nových zakázek | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | Adidas | Americké ekonomiky | Americké banky | Propad průmyslu | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopady koronaviru na ekonomiku | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Posílení libry | Deutsche Telekom | Index nových objednávek | PMI ze sektoru služeb | Prudký propad | Akcie na evropských trzích | Výroba v Číně | Index aktivity v sektoru služeb | Index aktivity | Představitelé Číny | Index výroby zpracovatelského průmyslu | Slabá čísla | Caixin/Markit | Vývoj | Šok | Vládní opatření | Aktuální Price Action | Důsledky koronaviru | Prudký pokles | Lufthansa | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Průmyslová výroba v Číně | Čínští vládní představitelé | Vládní představitelé | Maloobchodní tržby v Číně | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Spotřebitelé | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Index podnikatelské aktivity | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Počet Američanů žádajících o podporu | Allianz | Ekonomiky | Slovensko | Organizace | Podíl na trhu | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Sbor volitelů | Delaware | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby ve Francii | Opatření proti nákaze | Hospodářské oživení | Nastartovat Ameriku | Znovu nastartovat Ameriku | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Antivirotika remdesivir | Antivirotika | Chuť riskovat | Dílčí index | Poptávka po pohonných hmotách | Posílení | Sociální napětí | Joe Biden | Větší pokles | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Shell | ISM pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Uvolňování opatření proti koronaviru | Merck KGaA | Merck | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Advance Auto Parts | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Podnikatelské aktivity | Čínské hospodářství | Komunistická strana | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Čínské továrny | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Počet nových žádostí o podporu | Nikola | Největší světová ekonomika | Investice do dlouhodobého majetku | Investice do infrastruktury | Sanofi | Prodeje automobilů | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Covid | E.ON | Johnson & Johnson | Růst tržeb | Šok z koronavirové krize | Ceny | Verizon Communications | Zisky čínských průmyslových firem | Zisky čínských průmyslových podniků | Čínský statistický úřad dnes | Vepřové maso | Důvěra | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Pokles tržeb | Air Liquide | Coca-Cola | Mezinárodní agentura pro energii | Akcie NIO | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Marathon | Vinci | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Měnový fond | Walgreens | Volby USA | Volby USA 2020 | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Přebytek zahraničního obchodu | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Letecká doprava | Aktivita v čínských továrnách | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Výroba továren | Výroba továren v Číně | Produkce čínských továren | BIDU | Očkování | MGM | Brands | Shopify | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | Tempo hospodářského růstu Číny | CBC | CBC News | WU | Philips | PEP | Express | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Kering | AIG | SPWR | Air | Výdaje Číny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE