Klíčová slova - Dovoz ropy

Komodity: Ceny ropy kvůli šíření koronaviru v Číně klesají
15.01.2021 Ceny ropy dnes klesají a ztrátu si zřejmě připíší i za celý týden. Obavy z uzavírání čínských měst kvůli šíření nemoci covid-19 zastínily příznivé zprávy o dovozu ropy a plánu na další stimuly v USA.

Komodity: Ceny ropy kvůli růstu počtu nakažených covidem-19 klesají
14.01.2021 Ceny ropy dnes převážně klesají. Růst počtu nově nakažených covidem-19 v Evropě a nová omezení v Číně obnovily obavy o další vývoj globální poptávky po ropě. Tyto obavy zastínily i příznivé zprávy o čínském dovozu a zásobách v USA.

Lukašenko řekl Putinovi, že Minsk chce naleziště ropy v Rusku
05.11.2020 Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se obrátil na ruského prezidenta Vladimira Putina s návrhem, podle kterého by si Bělorusko přálo získat v Rusku naleziště ropy. Tato myšlenka zazněla ve středečním telefonickém rozhovoru obou prezidentů, uvedla agentura TASS s odvoláním na sdělení Lukašenkovy kanceláře.

Pumpaři se obávají lockdownu. Ceny pohonných hmot zatím nezlevňují
21.10.2020 „Lockdown pravděpodobně sníží poptávku řidičů po pohonných hmotách. To kromě poklesu cen benzínu a nafty může vést k uzavírání některých čerpacích stanic. Toho jsme již byli svědky při první vlně pandemie. Druhá vlna však může některé čerpací stanice uzavřít jednou provždy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Ceny pohonných hmot mírně narůstají. Stále jsou však příznivé
14.10.2020 „Při tankování plné nádrže o objemu 50 litrů zaplatí řidiči jezdící na benzín o 229 korun méně než před rokem. Řidiči tankující naftu ušetří proti loňskému roku dokonce 245 korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách
10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.

Komodity: Ceny ropy rostou, Brent může vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě
31.08.2020 Ceny ropy zahájily nový týden mírným růstem. Severomořská Brent by mohla vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak může růst čtvrtý měsíc za sebou.

Cena ropy vystoupala na pětiměsíční maximum. Pumpaři zatím nezdražují
26.08.2020 „Na čerpacích stanicích zatím nedochází k výrazným cenovým výkyvům. Vzhledem k rostoucí ceně ropy a oslabujícímu kurzu koruny vůči dolaru lze však do budoucna očekávat, že pumpaři začnou zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Konec hegemonie dolaru
25.07.2020 Dolar je dnes nekorunovaným králem finančního světa. To znamená, že v současné době dolar nečelí velké konkurenci ze strany jiných měn. To ovšem neznamená, že je americký dolar neporazitelný. V tomto článku podrobněji probereme, co znamená hegemonie dolaru a jak by její svržení změnilo svět.

Indie kvůli koronaviru má poprvé po 18 letech obchodní přebytek
16.07.2020 Indie vykázala v červnu poprvé po více než 18 letech přebytek zahraničního obchodu. Dovoz prudce klesl, protože pandemie nemoci covid-19 snížila domácí poptávku po ropě, zlatu a dalším zboží. Přebytek činil 790 milionů USD (18,5 miliardy Kč), uvedlo včera ministerstvo obchodu a průmyslu.

Vývoz z USA klesl v dubnu kvůli koronaviru nejníže za deset let
04.06.2020 Vývoz ze Spojených států se v dubnu kvůli pandemii nemoci covid-19 propadl nejníže za deset let. Schodek zahraničního obchodu se pak prohloubil ve srovnání s předchozím měsícem o 16,7 procenta na 49,4 miliardy USD (1,17 bilionu Kč). Byl tak nejvyšší za osm měsíců. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.

Benzín a nafta již téměř měsíc zdražují
03.06.2020 „Bývá špatným zvykem, že se ceny pohonných hmot začínají zvyšovat před prázdninovou sezónou. Letos zřejmě nenastane výjimka z tohoto pravidla. Přesto se řidičům více než v předchozích letech vyplatí jet na dovolenou autem. Musí si však dát pozor na vyšší ceny benzínu a nafty v západní a jižní Evropě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Spojené státy začínají s dodávkami ropy do Běloruska
18.05.2020 Spojené státy začínají dodávat ropu do Běloruska, první tanker s nákladem 80.000 tun suroviny dorazí začátkem června do litevského přístavu Klajpeda, odkud ropu přepraví železnice do běloruské rafinerie. S odvoláním na běloruskou státní rafinerskou společnost Belněftěchim tov pátek uvedla agentura Interfax.

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby
21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.

Rychlé shrnutí
06.04.2020 Nálada na globálních trzích je dnes docela pozitivní. Nikkei a Kospi rostou o 3 %, zatímco S&P/ASX200 roste o 4 %. Americké futures ráno přidávají okolo 3 % a daří se i futures na DAX, které přidávají téměř 4 %.

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy
05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach
05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.

Benzín i nafta zlevňují, cena ropy narůstá
19.02.2020 „Koronavirus přinesl mnoho utrpení a obětí na životech. V mezinárodním obchodě napáchal mnoho zmatků a ztrát. Na všem zlém je však i něco dobrého. Čeští řidiči mohou kvůli problémům způsobeným koronavirem tankovat levněji. Nižší poptávka po ropě se totiž odrazila v nižších cenách pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Do konce roku lze očekávat mírné zdražování pohonných hmot
13.11.2019 V uplynulém týdnu se ceny pohonných hmot téměř nezměnily. Vysokou stálost v cenách benzínu a nafty lze očekávat i v příštím týdnu. Pumpaři momentálně nezaznamenávají silné tlaky, které by je okamžitě nutily upravovat ceny na čerpacích stanicích. Do Vánoc lze však očekávat, že se ceny mírně zvýší.

Komodity: Ropa klesá v reakci na obnovenou nejistotu kolem obchodní dohody
08.11.2019 Ceny ropy v závěru týdne klesají o téměř dvě procenta. Reagují na obnovenou nejistotu kolem americko-čínské obchodní dohody, když dnes naděje na pokrok v jednání zmařil svými výroky šéf Bílého domu Donald Trump.

USDZAR rastie kvôli rope a nárastu dopytu po USD
17.09.2019 USD/ZAR zaznamenal výrazný nárast kvôli rastúcim cenám ropy a dopytu po USD. Spike na krátkodobých úrokových sadzbách na americkom dolári nepomáha rozvíjajúcim sa trhom, zatiaľ čo Južná Afrika sa významne spolieha na dovoz ropy – preto USD/ZAR rastie o viac ako 1%. USD navyše podporila silná správa o priemyselnej produkcii (+0,6% m / m). Pár sa odrazil od úrovne podpory v oblasti 14,55 a čelí odporu okolo úrovne 15,10.

Zásoby ropy podľa agentúry EIA v USA síce zaznamenali výrazný pokles, no celková správa je skôr neutrálna
11.09.2019 Zásoby ropy v USA zaznamenali pokles o 6,912 milióna barelov (očakával sa pokles o 2,9 milióna barelov). Zásoby benzínu klesli o 682 tisíc barelov (očakával sa pokles o 1 milión barelov), zásoby destilátov zaznamenali nárast o 2,704 milióna barelov (očakával sa pokles o 900 tisíc barelov) a zásoby kerozínu vzrástli o 1,849 milióna barelov. Celkovo skončili zásoby neutrálne, resp. mierne podporujú nárast ceny ropy.

Pohonné hmoty jsou nejlevnější od poloviny dubna
05.09.2019 V uplynulém týdnu cena ropy na světových trzích nejprve zlevňovala. Mohla za to patnáctiprocentní cela, která jsou nově uplatňována Spojenými státy na vybrané spotřební zboží vyvážené z Číny. Říše středu na oplátku začala vybírat cla na americké zboží v objemu 75 miliard dolarů. Tyto informace byly dále podpořeny ropným kartelem OPEC, který kvůli zvýšeným dodávkám z Iráku a Nigérie začal dodávat na světové trhy více ropy. V důsledku tohoto vývoje se snížila poptávka a navýšila nabídka na trhu s ropu, což vedlo k propadu ceny.

Obchodní válka zesiluje, ranní flash crash na TRY
26.08.2019 Konec minulého týdne byl na trzích velmi divoký. Čína nejprve zavedla vlastní protiopatření vůči americkým clům, když rozhodla o zavedení nových cel na americký dovoz v objemu 75 mld. USD. Přestože objem dovozu není tak velký, čínská vláda cla nastavila tak, aby co nejvíce bolela Spojené státy a amerického prezidenta. Čína tak zatížila cly dovoz ropy, sójových bobů a amerických automobilů, a to ve výši 25 %. V reakci na tyto kroky pak americký prezident oznámil své vlastní navýšení cel. Zboží zatíženo 25% cly v první vlně v objemu 300 mld. dolarů bude nově zatíženo cly ve výši 35 %. O 5 % na 15 % pak bude navýšeno i zboží z druhé vlny cel v objemu 300 mld. dolarů. Nová cla přitom vstoupí v platnost od 1 října. Trump zároveň naznačil, že by americké společnosti měly zvážit ukončení aktivit v Číně a přesun výroby zpět do Spojených států. Reakce Číny byla překvapivě mírná, když její zástupci naznačili, že by obě strany měly opět zasednout k jednacímu stolu, kde se mají snažit o vyřešení celého konfliktu. Pozitivní zprávou je také skutečnost, že PBoC prozatím nepokračuje v oslabování CNY a ten si svou úroveň prozatím drží.

Propad cen benzínu a nafty nebere konce
22.08.2019 V uplynulém týdnu jsme byli svědky dalšího snižování cen pohonných hmot. Tempo snižování cen je však velmi mírné a ceny se postupně začínají ustalovat poblíž současných úrovní. Benzin Natural 95 zlevnil o 7 haléřů na průměrnou cenu 32,69 koruny za litr. Nafta zlevnila o 5 haléřů na průměrnou cenu 31,81 koruny za litr. Do konce srpna nelze očekávat prudké výkyvy v cenách a bude docházet jen k haléřovým pohybům.

Komodity: Ropa zdražuje navzdory obavám ze zpomalení ekonomiky
12.08.2019 Ceny ropy zahájily týden růstem. Zvyšují se navzdory obavám ze zpomalení tempa hospodářského růstu a trvajícímu americko-čínskému konfliktu, který snížil poptávku po tomto typu surovin. Severomořská ropa Brent kolem 17:05 SELČ přidávala 0,3 procenta na 58,69 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 0,55 procenta na 54,80 dolaru za barel.

Komodity: Ceny ropy v obavách z obchodní války a propadu poptávky klesají
05.08.2019 Ceny ropy dnes kvůli obavám ze zostření obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou a jejím dopadům na globální poptávku po ropě klesají. Země jsou největšími ekonomikami a také největšími spotřebiteli ropy na světě.

Komodity: Ropa díky statistice z Číny zdražuje, Brent je těsně pod 67 USD
15.07.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, reagují hlavně na příznivá statistická data o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách v Číně. Ve výraznějším růstu jim ale brání celková zpráva o vývoji hrubého domácího produktu (HDP), který potvrdil, že druhá největší ekonomika světa dál zvolňuje tempo.

Benzín a nafta stále zlevňují. Již brzy však přestanou
26.06.2019 V uplynulém týdnu opět klesly ceny pohonných hmot. Tempo snižování cen však začíná klesat. V průběhu července přejdou ceny benzínu a nafty do stagnace. Na přelomu července a srpna nelze vyloučit, že se na čerpacích stanicích začne zdražovat. Nasvědčuje tomu aktuální vývoj na světových trzích.

Ropa WTI má nakročené k úrovni 60USD/bbl
21.06.2019 Akciové trhy sa dnes obchodovali zmiešane. Európske akcie sa obchodujú v mierne nižšie, zatiaľ čo americké sa obchodujú mierne vyššie. Mierny nárast zaznamenali zlato a ropa. Nárast ceny zlata podporuje najmä pokles výnosov na amerických vládnych dlhopisoch, keďže dlhopisy v takomto prípade strácajú výhodu nad zlatom. Menový pár EURUSD dnes pokračoval v raste a dostal sa k dôležitej úrovni rezistencie.

Vliv Číny na komoditní trhy: polojasno, střídavě oblačno
13.06.2019 I když je ještě příliš brzy na to, aby se dospělo k závěru, zda obnovené obchodní napětí ovlivnilo dovozy za květen, zhoršující se obchodní vztahy mezi Čínou a USA jsou i nadále klíčovým faktorem poptávky po komoditách.

Komodity: Ceny ropy dnes mírně zdražily
10.06.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. K jejich růstu přispívají slova saúdskoarabského ministra energetiky, že se jeho země s Ruskem a dalšími významnými producenty mimo Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude snažit zabránit propadu cen. Na prodloužení dohody o omezování těžby se ale producentské státy zatím nedohodly. Na poptávku po ropě ale mají nepříznivý vliv rovněž obchodní spory mezi USA a Čínou.

Neočakávaný nárast zásob ropy
22.05.2019 Minulý týždeň zaznamenala cena ropy nárast. Nárast cien ropy bol do istej miery podporovaný konfliktom v Lýbii. Aj keď v apríli vzrástla produkcia ropy v Lýbii na 1,3 milióna barelov denne ( 1,26 v marci), predseda štátnej energetickej spoločnosti uviedol, že v prípade pretrvávajúcich ozbrojených konfliktov v krajine, môže produkcia ropy poklesnúť až o 95%.

Ropa kvůli obavám z obchodní války zlevňuje
09.05.2019 Ceny ropy dnes klesají. Investoři se obávají, že se Spojeným státům a Číně nepodaří uzavřít obchodní dohodu dříve, než se v pátek zvedne clo na čínské výrobky dovážené do USA. To by mohlo poškodit hospodářský růst a snížit poptávku po surovině.

Čína jen krůček od překonání rekordu ve velikosti ropného importu
09.05.2019 Jedna zajímavost ze světa ropy. Čína byla minulý měsíc jen krůček od toho, aby se stala historicky největším ropným importérem. Přestože si první příčku na pozici ropného importéra drží díky rostoucí soběstačnosti USA už od roku 2018, americký rekord z roku 2005 zatím nepřekonala. Tehdy USA během jednoho měsíce dovezly ze světa 10,77 mil. barelů, což je jen nepatrně více, než kolik dovezla Čína letos v dubnu.

Ropa zdražuje kvůli poklesu amerických zásob
09.05.2019 Ceny ropy dnes přidávají téměř procento. Podpořila je především zpráva o nečekaném poklesu amerických zásob suroviny. Ještě vyšším ziskům nicméně brání stupňující se obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou, které vzbuzuje obavy o budoucí poptávku. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se dostala těsně pod hranici 62 dolarů za barel.

Ranní komentář: Dolar přichází o část dřívějších zisků, brent zpět na 71 USD za barel
29.04.2019 Závěr minulého týdne se nevydařil americké měně, která začala korigovat část zisků, které nabrala v první polovině týdne. Korekce přišla dokonce i navzdory jinak velmi slušným výsledkům amerického HDP, které rostlo v 1Q letošního roku o 3,2 %. Za pozornost pak koncem týdne stála také situace na ropě. Ta začala ztrácet poté, co Saudové naznačili, že by mohli navýšit produkci, aby pokryli výpadky způsobené americkým rozhodnutím zrušit výjimky pro dovoz ropy z Íránu.

Ranní komentář: USA zruší výjimky pro dovoz ropy z Íránu, cena ropy znovu stoupá
23.04.2019 Včerejší seance se na finančních trzích nesla ve svátečním režimu. V Evropě burzy neotevřely a v USA obchodování probíhalo na výrazně nižších objemech. Americký S&P500 tak zůstává i nadále lehce nad hranicí 2 900 dolarů a situace se nijak nemění ani na trhu s dluhopisy, nebo na většině měnových párů. Výraznějšího pohybu jsme se tak dočkali jen na ropě, která prudce rostla poté, co Trumpova administrativa oznámila, že neprodlouží platnost výjimek, které dosud umožňovaly některým zemím dovážet ropu z Íránu. Toto opatření má za cíl kompletně vymazat íránský export a přinutit zemi plnit americké požadavky týkající se denuklearizace a zastavení financování terorismu.

Rast zásob ropy vyrovnal pokles zásob benzínu
10.04.2019 Zásoby ropy vzrástli podľa EIA o 7,029 milióna barelov(očakával sa nárast o 2.294 milióna barelov), pričom zásoby v cushingu zaznamenali pokles o 1,133 milióna barelov. Zásoby benzínu zaznamenali pokles o 7,71 milióna barelov a zásoby destilátov poklesl o 116 tisíc. Využitie rafinérii vzrástlo o 1,1%, pričom spotreba ropy v rafinériách zaznamenala nárast o 251 tisíc barelov ropy denne. Dovoz ropy do USA zaznamenal pokles o 164 tisíc barelov.

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně poklesly
08.03.2019 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, odpoledne ztrácely více než tři procenta. Dolů je táhnou horší vyhlídky globální ekonomiky včetně zhoršené prognózy pro eurozónu a statistiky z amerického trhu práce. K tomu se přidávají obavy kvůli pokračujícímu růstu zásob ropy v USA.

Komodity: Ceny ropy se vydaly různými směry
28.02.2019 Ceny klíčových druhů ropy se dnes vyvíjejí nejednotně, zatímco severomořská ropa Brent oslabuje, americká lehká ropa WTI zdražuje. Trh ovlivňují jednak přetrvávající obchodní neshody mezi Spojenými státy a Čínou, ale také známky zpomalení čínské a indické ekonomiky i růst těžby v USA na rekordní úroveň.

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně posilují
27.02.2019 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Přispěla k tomu zpráva o překvapivém poklesu zásob suroviny ve Spojených státech a také reakce Saúdské Arábie, faktického vůdce Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Rijád naznačil, že ropný kartel navzdory tlaku amerického prezidenta Donalda Trumpa těžbu nezvýší.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.01.2019 1) Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 %, což byl nejnižší růst od roku 1990. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil podle údajů upravených minulý týden růst čínského HDP 6,8 %. Dříve úřad udával 6,9 %.

Kartel OPEC postupně ztrácí svou moc
02.01.2019 Poslední dva měsíce dochází na čerpacích stanicích v České republice k výraznému snižování cen. K 1. lednu 2019 se průměrná cena benzínu pohybovala na úrovni 31,89 koruny. Průměrná cena nafty byla vyšší a dosahovala úrovně 32,31 koruny. Současné ceny pohonných hmot se podobají cenám z května 2018. Tehdy stál barel ropy Brent přibližně 75 dolarů, přičemž kurz koruny vůči dolaru se pohyboval kolem úrovně 21,50 CZK/USD. V současnosti sice koruna vůči dolaru oslabila na kurz 22,60 CZK/USD, nicméně cena ropy na světových trzích se propadla až k úrovni 53 dolarů za barel. Celkové náklady na dovoz ropy i zpracovaných pohonných hmot umožňují pumpařům tvořit nadstandartní marže. Na trhu proto existuje prostor pro další snižování cen pohonných hmot v řádu desetihaléřů.

K Vánocům dostali řidiči dárek v podobě levnějšího benzínu a nafty
20.12.2018 Pohonné hmoty v České republice již delší dobu zlevňují. Během vánočních svátků řidičům výrazně klesnou náklady na dopravu. Benzín se aktuálně prodává za průměrnou cenu 32,14 koruny za litr, přičemž ještě před měsícem a půl stál o 1,54 koruny více. Nafta zlevňovala pomaleji přesto aktuální průměrná cena 32,66 koruny za litr je o 1,12 koruny levnější než před šesti týdny.

Okénko finančního trhu 7.12.2018
07.12.2018 Česká průmyslová výroba v říjnu ve srovnání s předchozím rokem vzrostla o 6,7 %, což je druhý nejlepší výsledek v tomto roce. Tomu pomohl i jeden pracovní den navíc ve srovnání s předchozím rokem. Na růstu se nejvíce podepsalo oživení automobilového sektoru a solidní výkon kovodělné výroby. Naopak se nedařilo chemickému průmyslu nebo těžbě. Říjen přinesl překvapivě vysoký výkon tuzemského průmyslu. Po zbytek roku však očekáváme spíše nižší hodnoty růstu. Tuzemský průmysl brzdí příliš vysoká koncentrace automobilového sektoru, kterému celý tento rok viditelně dochází dech. Stojí za tím kombinace nasycené poptávky a regulatorních problémů. Pro celý rok 2018 očekáváme, že průměrný růst průmyslové výroby zůstane pod 4,0 %. Ačkoli se jedná o téměř poloviční výkon ve srovnání s předchozím rokem, lze stále hovořit o solidním tempu.

Cena ropy padá do propasti
22.11.2018 Pod vlivem pádu ceny na světových trzích s ropou se snižují ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v České republice. Průměrná cena benzínu za uplynulý týden klesla o 14 haléřů na 33,41 koruny. Cena nafty také začala klesat, ale pomalejším tempem než cena benzínu. V uplynulém týdnu se cena nafty snížila o 8 haléřů na 33,67 koruny. Na trhu bude v následujících týdnech přetrvávat stav, kdy nafta bude dražší než benzín. To je způsobeno zvýšenou poptávkou po topné naftě v Evropě.

Komodity: Ceny ropy se dnes na trzích snížily
08.11.2018 Ceny ropy se dnes navzdory přechodnému růstu snižují. Pozornost investorů se totiž zaměřila na dodávky suroviny na trh, které se zvyšují rychleji, než mnozí očekávali. Severomořská ropa Brent krátce před 17:10 SEČ vykazovala pokles o 0,7 procenta na 71,55 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela o 0,9 procenta na 61,12 dolaru za barel.

US sankce na Írán - tržní analýza 5.11.2018
05.11.2018 Kvůli íránskému jadernému programu. Sankce jsou platné od dnešního dne – 5. listopadu a jsou uvaleny především na vývoz ropy a na banky. Výjimku na dovoz ropy dostane 8 zemí, mezi kterými bude Jižní Korea, Japonsko, Čína, Turecko, Itálie nebo Spojené Arabské Emiráty. Írán dodal, že porazí US sankce a ropu bude vyvážet. Íránský export poklesl o více než 1 milión barelů ropy za den a ropa BRENT a WTI oslabují. Ropa BRENT se dostala na 72,73 USD/barel a WTI pod 63 USD/barel. Pokud dojde k většímu ekonomickému zpomalení, může klesnout spotřeba ropy, což zapříčiní ještě větší cenový pokles.

Ekonomika USA ve 2Q rostla tempem 4,2 %
29.08.2018 Ekonomika Spojených států vzrostla ve druhém čtvrtletí v celoročním přepočtu o 4,2 procenta. To je o 0,1 procentního bodu více, než uváděl první rychlý odhad zveřejnění na konci minulého měsíce. Tempo růstu bylo nejvyšší od třetího čtvrtletí 2014, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. K revizi směrem vzhůru přispěly hlavně vyšší výdaje firem za software a pokles dovozu.

Indie je příliš náchylná na vývoj cen ropy
28.08.2018 Ropa se vrátila do růstového modu a v kombinaci s indickou měnou na historických minimech představuje hrozbu pro hospodářský růst v Indii. Ceny ropy v Indii tak letí raketově nahoru a importy ropy prohlubují deficit na běžném účtu, který měří tok zboží, služeb a investic dovnitř a ven ze země. Indie je jedním z největších importérů ropy na světě a do roku 2024 by mohla její poptávka přerůst tu čínskou. Rozšiřující se deficit bude mít za následek další oslabení měny a země se ocitne v začarovaném kruhu.

Komodity: Ceny ropy se dnes výrazně propadly
08.08.2018 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, investory znepokojuje eskalace obchodního sporu mezi Spojenými státy a Čínou. Údaje čínského celního úřadu navíc ukázaly, že dovoz ropy do Číny v červenci zůstal na relativně slabé úrovni.

Obchodní schodek USA vzrostl
03.08.2018 Schodek zahraničního obchodu USA zaznamenal v červnu nejvyšší růst za více než rok a půl. Předchozí růst vývozu sójových bobů totiž zeslábl a dražší ropa zvýšila hodnotu dovozu. Schodek činil 46,3 miliardy USD (1,03 bilionu Kč) a proti předchozímu měsíci se zvýšil o 7,3 procenta, což byl nejvyšší procentní růst od listopadu 2016. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.

Ranní nadhoz finančních trhů 27.6.2018
27.06.2018 Dnes probíhá měnověpolitické jednání bankovní rady ČNB. Krátce po obědě se dozvíme, zdali centrální banka změní klíčovou úrokovou sazbu. Podle našeho odhadu ale dnes k žádné změně nedojde, přestože lze očekávat, že se na jednání objeví hlasy pro rychlejší utahování sazeb.

Komodity: Ropa kvůli obchodním sporům zlevňuje
19.06.2018 Ceny ropy dnes na trzích klesají v očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na nadcházejícím zasedání rozhodne o zvýšení těžby. Neméně podstatným faktorem na trhu je ale také eskalace obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou, což vede k výprodeji aktiv na mnoha trzích.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.06.2018 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely převážně v negativním pásmu, když se investoři soustředili na obchodní spor mezi Čínou a Spojenými státy, který se o víkendu znovu vyhrotil.

Komodity: Ceny ropy dnes znovu zlevňují
08.06.2018 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v poklesu a jejich ztráty se ještě prohloubily, když analytici investiční banky JP Morgan zhoršili výhled cen suroviny na letošní rok. Ropa už předtím zlevňovala kvůli obavám z dopadů slabší poptávky v Číně a růstu těžby v USA.

Deficit zahraničního obchodu USA rostl
07.03.2018 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v lednu ocitl nejvýše od října 2008. Prohloubil se na 56,6 miliardy dolarů (1,2 bilionu Kč) z prosincových 53,9 miliardy USD, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. Deficit se zvýšil již pátý měsíc za sebou, což naznačuje, že snahy amerického prezidenta Donalda Trumpa snížit obchodní deficit se zbytkem světa se zatím míjejí účinkem.

Čínský dovoz i vývoz v lednu rostly
08.02.2018 Dovoz i vývoz z Číny na počátku nového roku rostly mnohem rychleji, než se čekalo. Přebytek bilance zahraničního obchodu pak klesl na 20,34 miliardy USD (418,7 miliardy Kč) z prosincových 54,69 miliardy USD a byl nejnižší za 11 měsíců. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.1.2018
08.01.2018 Průmyslová výroba v listopadu meziměsíčně vzrostla o 3,7 %. Meziroční tempo růstu zpomalilo na 8,5 %, což výrazně překonalo medián odhadů trhu o téměř tři procentní body. Český průmysl si tak udržuje nečekaně dobrou kondici. Nejvíce k meziročnímu růstu přispěla výroba energií, motorových vozidel a elektrických zařízení. Pokles naopak zaznamenala odvětví výroby ostatních dopravních prostředků a těžby nerostného bohatství. V meziročním srovnání zpomalilo tempo růstu nových zakázek na 3,3 %. I přes pomalejší růst zakázek stále platí, že tuzemské zakázky rostou rychleji než ty zahraniční. Trh práce dále prohloubil rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, která dopomohla k tomu, že průměrná mzda v průmyslu vzrostla o 8,4 % na 36 796 Kč. Tuzemský průmysl se veze na vysoké zahraniční poptávce a dobrém stavu průmyslu v Polsku a Německu. Podle našeho odhadu poroste průmyslová produkce tempem 5,7 % za celý rok 2017, zatímco v roce letošním jen mírně zpomalí na 4 %.

Ropa zdražuje díky poptávce Číny
09.12.2017 Ceny ropy dnes navázaly na čtvrteční vzestup a dále výrazně stoupají. K tomu jim pomáhá zejména růst poptávky v Číně a také hrozba stávky v Nigérii. Je však dost pravděpodobné, že za celý týden vykážou pokles, protože v prvních dnech na trhu převládly obavy, že Spojené státy svým zvyšováním těžby podkopou snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentů o snížení nabídky na světovém trhu.

Ceny ropy na světovém trhu se dnes zvyšují
13.10.2017 Ceny ropy na světovém trhu se dnes zvyšují kvůli údajům o stoupajícím dovozu suroviny do Číny. Ty jsou podle agentury Reuters další známkou obnovování rovnováhy na trhu po letech převisu nabídky nad poptávkou.

Trump ohlásil bankovní blokádu KLDR se zapojením Číny
22.09.2017 Americký prezident Donald Trump včera v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a firmám obchodujícím s KLDR a bankám financujícím a umožňujícím obchod se Severní Koreou. Prohlásil, že i čínská centrální banka zakázala bankám obchodovat se Severní Koreou.

Bílý dům kvůli KLDR pohrozil Číně sankcemi ve finančnictví
13.09.2017 Americký ministr financí Steven Mnuchin varoval, že Čínu postihnou další ekonomické sankce v případě nerespektování sankcí uvalených Radou bezpečnosti OSN na Severní Koreu. USA by podle Mnuchina odstřihly Čínu od amerického finančního sektoru, napsala agentura Reuters. Nové sankce vůči KLDR, týkající se například severokorejského exportu textilu a dovozu ropy, Rada bezpečnosti schválila včera.

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila nové sankce proti KLDR
12.09.2017 Rada bezpečnosti OSN jednomyslně schválila nové sankce proti Severní Koreji kvůli šestému a doposud nejsilnějšímu jadernému testu, který země uskutečnila 3. září. Sankce zakazují vývoz textilu ze země a omezují dovoz ropy, napsala agentura Reuters.

Přebytek zahraničního obchodu Německa se v červenci snížil
08.09.2017 Přebytek zahraničního obchodu Německa se v červenci snížil na 19,5 miliardy eur (509,5 miliardy Kč) z červnových 21,2 miliardy eur a byl nižší, než čekali analytici. Dovoz rostl mnohem rychleji než vývoz. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Rozbřesk: Fyzický trh s ropou se utahuje
01.08.2017 Ropa zažívá v posledních dnech nejvýraznější oživení od začátku května. Cena severomořské ropy Brent se dostává k 53 USD/barel a cena americké ropy WTI se přehoupla přes 50 USD/barel.

Vývoz z Číny rostl nejrychleji za dva roky
13.04.2017 Vývoz z Číny se v březnu meziročně zvýšil o 16,4 procenta na 180,6 miliardy dolarů (4,5 bilionu Kč), což je nejprudší tempo za dva roky. Země se po únorovém deficitu vrátila k přebytku obchodní bilance, plyne z dnešních údajů čínské celní správy. Za zrychlením tempa růstu exportu stojí oživení globální poptávky. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že se export zvýší pouze o 3,2 procenta.

Zahraniční obchod Japonska loni po šesti letech vykázal přebytek
25.01.2017 Přebytek zahraničního obchodu Japonska se loni poprvé po šesti letech přehoupl do přebytku díky nižším cenám ropy, které snížily dovoz. Celkový přebytek bilance zahraničního obchodu činil 4,1 bilionu jenů (909 miliard Kč) ve srovnání se schodkem 2,8 bilionu JPY v roce 2015. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo japonské ministerstvo financí.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.11.2016 Míra nezaměstnanosti ve Velké Británii během tří měsíců od července do září klesla na 4,8 % oproti 4,9 %...

Ropu srazil výrazný nárůst zásob v USA
13.10.2016 Ceny ropy dnes odpoledne klesaly a navázaly na sestup z nejvyšších hodnot za poslední rok, kde byly v pondělí. Trh...

USA: Obchodní bilance -44,5 mld. USD
05.08.2016 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v červnu vzrostl proti předchozímu měsíci o 8,7 procenta na 44,5 miliardy...

Čínská ekonomika začíná mít znovu hlad po komoditách
13.07.2016 Výsledky čínské obchodní bilance jsou venku a dopadly zajímavě. Země zaznamenala přebytek 311 mld. CNY, což je přibliž...

Ceny ropy jsou na dalším letošním maximu
08.06.2016 Světové ceny ropy dnes vystoupily na nová letošní maxima. Trh podpořil zrychlený růst dovozu ropy do Číny...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 1. dubna
06.04.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech nečekaně snížily o 4,9 milionu barelů na 529,9 mil. barelů, stav v loňské...

Makro: Obchodní bilance ČR skončila v únoru přebytkem 22,0 mld. Kč
06.04.2016 Vývoz zboží se v běžných cenách bez očištění o sezónní vlivy meziročně zvýšil o 5,0% na 284,0 miliard korun, dovo...

Schodek zahraničního obchodu USA stoupl
05.04.2016 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v únoru prohloubil o 2,6 procenta na 47,1 miliardy dolarů...

Makro: Vývoz USA zaznamenal poprvé od září oživení
05.04.2016 V únoru se sezónně očištěný vývoz zboží a služeb Spojených Států zvýšil o 1,0% na 178,1 miliard dolarů, dovoz zbo...

USA: Obchodní bilance, Index ISM služeb
05.04.2016 Schodek amerického zahraničního obchodu na měsíční bázi činní 2/3 deficitu před světovou finanční krizí v roce 2008. V roce 2014 celkový i neropný export...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 25. března
30.03.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily o 2,3 milionu barelů na 534,8 mil. barelů, stav v loňském roce 47...

Makro: Přebytek obchodní bilance Nového Zélandu v únoru nad odhady
24.03.2016 Vývoz zboží se meziročně zvýšil o 9,3% na 4,25 miliard dolarů, dovoz o 2,8% na NZ$3,91 mld. a obchodní bilance Nového ...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 18. března
23.03.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily skokově o 9,4 milionu barelů na 532,5 mil. barelů, stav v loňském...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 11. března
16.03.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily o 1,3 milionu barelů na 523,2 mil. barelů, stav v loňském roce 45...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 4. března
09.03.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily o 3,9 milionu barelů na rekordních 521,9 mil. barelů, stav v loňs...

Makro: Obchodní bilance ČR skončila v lednu s přebytkem 19,3 mld. Kč
08.03.2016 Vývoz zboží se v běžných cenách bez očištění o sezónní vlivy meziročně zvýšil o 2,4% na 266,1 miliard korun, dovo...

Makro: Schodek obchodní bilance USA se v lednu opět prohloubil
04.03.2016 Na počátku roku se sezónně očištěný vývoz zboží a služeb Spojených Států snížil o 2,1% na 176,5 miliard dolarů, dovoz ...

USA: Zaměstnanost, obchodní bilance
04.03.2016 Poslední zpráva zaměstnanosti překvapivě naznačila silné zpomalení růstu trhu práce, jenž nicméně v průměru zůstává solidní. Data tak potvrdila poslední...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 26. února
02.03.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily skokově o 10,4 milionu barelů na rekordních 518,0 mil. barelů, st...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 19. února
24.02.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily o 3,5 milionu barelů na rekordních 507,6 mil. barelů, stav v loňs...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 5. února
10.02.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech se nečekaně snížily o 0,8 milionu barelů na 502,0 mil. barelů, stav v loň...

Makro: Schodek obchodní bilance USA se na konci roku prohloubil
05.02.2016 V prosinci se sezónně očištěný vývoz zboží a služeb Spojených Států snížil o 0,3% na 181,5 miliard dolarů, dovoz ...

USA: Zaměstnanost, obchodní bilance
05.02.2016 Data by podle trhu měla potvrdit dlouhodobě solidní růst trhu práce. Poslední zpráva zaměstnanosti překvapivě naznačila silné zrychlení růstu trhu práce...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 29. ledna
03.02.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily skokově o 7,8 milionu barelů na 502,7 mil. barelů, stav v loňském...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 22. ledna
27.01.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily skokově o 8,4 milionu barelů na 494,9 mil. barelů, stav v loňském...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 15. ledna
22.01.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily o 4,0 milionu barelů na 486,5 mil. barelů, stav v loňském roce 39...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 8. ledna
13.01.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech zvýšily o 0,2 milionu barelů na 482,6 mil. barelů, stav v loňském roce 38...

Makro: V roce 2015 zahraniční obchod Číny poprvé po šesti letech poklesl
13.01.2016 V prosinci se vývoz zboží meziročně snížil o 1,4% na 224,2 miliard dolarů, dovoz zboží poklesl o 7,6% na $164,1 m...

Makro: Obchodní bilance ČR za listopad s přebytkem 14,3 mld. Kč
08.01.2016 Vývoz zboží se v běžných cenách bez očištění o sezónní vlivy meziročně zvýšil o 8,1% na 297,3 miliard korun, dovo...

Komodity: EIA zásoby ropy a paliv v týdnu do 1. ledna
06.01.2016 Komerční zásoby ropy se ve Spojených Státech nečekaně snížily o 5,1 milionu barelů na 482,3 mil. barelů, stav v loňské...

Makro Schodek obchodní bilance USA klesl na nejnižší úroveň od února
06.01.2016 V listopadu se sezónně očištěný vývoz zboží a služeb Spojených Států snížil o 0,9% na 182,2 miliard dolarů, dovoz...
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Medvědí trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/ZAR | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Nesoulad | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | High | Index DAX | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Overnight | Pasiva | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Produktivita práce | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Spike | Spread | Support | Termínový kontrakt | Trend | Výkonnost | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/USD | Makro | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Obchodní deficit | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Přenos | AdmiralMarkets | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Brokers | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Devalvace měny | Devizový kurz | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Exchange | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Japonský obchod | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Kurz dolarů | Libra | London metal exchange | Makroekonomické ukazatele | Markets | Měnová krize | MetaTrader 4 | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád dolaru | Patria Finance | Pšenice | Reuters | Ropy | Řecká ekonomika | Signály | Světové ceny ropy | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Highsky.cz | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Ekonomika Číny | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Využití kapacit | CTA | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Traders | Capital Economics | Markit | Securities Research & Consulting | Jefferies | Again Capital | The New York Times | Jackson Hole | Price Futures Group | Institut ZEW | ANZ | Baker Hughes | Kathimerini | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Nová Čína | Agentura AP | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Automobilový průmysl | Ministr financí | Renminbi | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Linie podpory | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Bankovnictví | Contango | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Nervozita | AAA | Setkání centrálních bankéřů | Finančnictví | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Guvernér banky | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Mzdy | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Globální obchod | Průzkum | Krize | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Světové trhy | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | TRY | Americké investiční banky | Indická rupie | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | ČTK | Slabý kurz dolaru | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | eTrader | Flash Crash | Mizuho | Vývoj na měnovém trhu | Okénko trhu | Ranní nadhoz | ČSOB Finanční trhy | Bloomberg Commodity Index | Zahraniční FX | BHS | Vývoj na světových trzích | Fyzický trh s ropou | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Štěpán Hájek | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Analytik finančních trhů | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní napětí | Globální hospodářský růst | Okénko finančního trhu | Obchodníci s ropou | Krize v Turecku | Czech Fund | Zasedání OPEC | Trh s ropou | Výprodej akcií | Silnější dolar | Dodávky ropy | Slabá koruna | Prezident Trump | Zpomalování světové ekonomiky | Refinitiv | Prezident USA | WEF | Ropný kartel | Pozornost trhu | Oslabování kurzu koruny | Posilování kurzu koruny | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Dopady obchodní války | Americké společnosti | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Štěpán Křeček | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Velcí spekulanti | Pohonné hmoty | Vývoz do Číny | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Equinor | Uvalení cel | Největší ekonomika | Hospodářské krize | KOSPI | Silné akcie | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Firma | Růst cen | Ceny na čerpacích stanicích | Skupina OPEC+ | Miliardy | Globální trh | Omezení těžby | Statistika | Průmysl | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Další rozvoj | Rozvoj | Zdražování | Problémy | NAFTA | Světové obchodní organizace | Nálada | Kontrakty | Zavedení cel | Moskva | Míra | Trumpova administrativa | Ředitelka | TASS | Stratég | Peking | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Nálada na globálních trzích | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Commodity index | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Ministr energetiky | Zemědělství | Vyšší inflace | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Krach | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Zdražovat | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Zlepšení | Výdaje | SEC | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Kukuřice | Hlavy států | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Snížení těžby | Stav nouze | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Propad poptávky | Kanadská provincie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Zásobníky | Texas | Demokraté | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Růst | Klid před bouří | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Práce | Údaje | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Ministři | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Cena benzínu | Výpadky | Nákup ropy | Američtí těžaři | Doba na nákup ropy | SSHR | Producenti ropy | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Situace na trhu s ropou | Posílení | Joe Biden | Mike Pompeo | Vývoz z USA | Vývoz ze Spojených států | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek | Snižování cen | Rezervní měny | COT (Commitments of Traders) | Auta | Zahájení dodávek | Koronavirové pandemie | Záchranný balík | Globální poptávka | Covid | Druhá vlna | Nízké sazby | Ceny | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Supervelmoci | Globální supervelmoci | Financování USA | Věřitelé Spojených států | Nárůst peněžní nabídky | Status rezervní měny | Bretton Woods | Objem amerického dluhu | John Kilduff | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | Slabý dolar | Hurikán Laura | Diverzifikovat | Ropovody | Biden | Lockdown | Zásoby benzinu | Očkování | Zásoby ropy ve Spojených státech
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE