Neděle 28. únor 2021 08:30
reklama
Admiral Markets
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
BOSSA zlato

Klíčová slova - Americká administrativa

img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.1.2020)

25.01.2021 Akciovým indexům se nakonec podařilo uzavřít týden pozitivně a například Nasdaq uzavřel na nových rekordních maximech. Akciové trhy mají před sebou velmi zajímavý týden plný výsledky velkých amerických společností, který napoví, jak se vypořádaly s druhou vlnou pandemie. Americký dolar mezitím pozastavil svůj propad, ale blížící se zasedání FEDu pravděpodobně zvýší tlak na jeho propad.
C:\fakepath\b-21012021-lv.gif

Biden se ujal vlády, podle tisku si svět vydechl

21.01.2021 Nový americký prezident Joe Biden má po středeční slavnostní inauguraci za sebou první den v úřadu, během kterého například nařídil návrat k Pařížské klimatické dohodě nebo Světové zdravotnické organizaci (WHO). První oficiálně potvrzenou členkou jeho administrativy se stala Avril Hainesová na pozici ředitelky tajných služeb (DNI). Podle evropského tisku si svět po nástupu demokrata Bidena do Bílého domu oddechl, ale vypořádat se s dědictvím hluboce rozpolcené Ameriky bude pro nového šéfa Bílého domu tvrdý oříšek a cíl obnovit dřívější postavení USA ve světě se může ukázat jako nesplnitelný.
img

Biden oslabí dolar, podílí tedy korunu, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Dlouhodobě ovšem jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit

21.01.2021 BIDEN V BÍLÉM DOMĚ je dobrou zprávou pro české motoristy či milovníky elektroniky. Alespoň přechodně. Dlouhodobě jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit.
img

Biden oslabí dolar, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Aneb co vše čekat od nového amerického prezidenta v ekonomické oblasti

19.01.2021 Zítřejší inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena a nástup jeho administrativy nezůstanou bez vlivu na rodinný rozpočet každého Čecha. Už předem lze říci, že oslabí dolar, což zlevní benzin i spotřební elektroniku.
C:\fakepath\eurusd-14012021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.1.2021

14.01.2021 Americké akcie včera převážně rostly, Dow Jonesův index stagnoval. Investoři čekali, jak se vyvine proces ústavní žaloby proti dosluhujícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi, a na detaily fiskálního balíku nastupující administrativy.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína zavádí zákony na ochranu svých firem před sankcemi z USA

11.01.2021 Čína zavádí nová pravidla, která jí umožní chránit vlastní firmy před zahraničními zákony, jejichž aplikaci vláda v Pekingu považuje za neoprávněnou. To se týká i mnoha amerických sankcí, které vyhlásila vláda prezidenta Donalda Trumpa. Změny, které Peking oznámil o víkendu, čínským soudům například umožní trestat i firmy, které sankce neodmítnou. Informuje o tom dnes BBC.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

USA za sporu kolem civilních letadel zvyšují cla na zboží z EU

31.12.2020 Spojené státy se rozhodly zvýšit cla na dovoz vybraných produktů z Evropské unie včetně součástí letadel a vín z Francie a Německa. Oznámil to úřad amerického obchodního zmocněnce. Opatření jsou dalším krokem v dlouholetém sporu mezi Washingtonem a Bruselem kolem podpory výrobců civilních letadel, napsala agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (30. 12. 2020)

30.12.2020 Nově zvolený americký prezident Joe Biden včera varoval, že při současném tempu distribuce vakcíny může trvat roky, než bude naočkována většina americké populace
img

Spojené státy pravděpodobně budou mít první ministryni financí v historii

24.11.2020 „Nastupující americká administrativa se pokusí zavést nové regulace, které by měly směřovat ke snižování ekonomické nerovnosti ve Spojených státech. Rovněž se zaměří na boj s klimatickými změnami, což může podpořit rozvoj nových odvětví. Do defenzívy se však zřejmě dostanou těžební společnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

EU zavede kvůli Boeingu cla na americké zboží

09.11.2020 Evropská unie ještě dnes zavede cla na dovoz zboží ze Spojených států v odvetě za podporu, kterou Washington poskytoval výrobci letadel Boeing. Po dnešní videokonferenci ministrů obchodu to oznámil místopředseda Evropské komise (EK) Valdis Dombrovskis. Cla v celkovém ročním objemu čtyř miliard dolarů (téměř 90 miliard Kč) začne evropský blok vybírat od úterý. Podle německého ministra hospodářství Petera Altmaiera dala dnes většina ministrů najevo, že jejich státy doufají po zvolení nového amerického prezidenta ve zlepšení obchodních vztahů.
img

Rekordní růst ekonomiky USA - komentář Martina Pohla, Generali Investments

29.10.2020 Dechberoucí růst americké ekonomiky o anualizovaných 33,1% přináší tři základní zprávy. Za prvé zůstává americká ekonomika i přes pozitivní překvapení 3.5% pod úrovní z posledního čtvrtletí minulého roku. Za druhé má oživení do značné míry „technický“ charakter vyvolaný zrušením velké části restrikcí, které zastavily chod řady odvětví ve druhém čtvrtletí. Zároveň pohled do struktury ukazuje i některé základní slabiny jako stále velký propad výdajů v segmentu služeb a pouze částečné oživení investiční aktivity firem. Na druhou stranu síle oživení neubrala ani "letní" vlna šíření koronaviru, která postihla řadu států USA včetně Texasu, Floridy či Kalifornie. Za třetí inflace odmazala propad ze druhého čtvrtletí a je zpátky blízko trendu, který předcházel vypuknutí pandemie.
C:\fakepath\shutterstock_1194465994-750x469.jpg

Volby USA 2020 - Trumpova vs. Bidenova politika a jejich možné dopady na trhy

21.10.2020 Do prezidentských voleb v USA zbývá již jen několik málo týdnů a předvolební politické debaty tak, jak je známe z dřívějška, jsou prozatím tytam. Všem pro tuto chvíli zatím nezbývá, než pokusit číst takzvaně mezi řádky a udělat si vlastní obraz o tom, co to v případě zvolení jednoho, či druhého kandidáta může nejen pro lidi, ale i pro samotné trhy znamenat.
img

Ekonomický kalendář: Jednání o stimulu v USA pokračují

05.10.2020 Na to, že je dnes pondělí, by na trzích mělo být relativně živo. Už ráno byly postupně zveřejněny finální čísla PMI z evropských zemí za září. Výrazně zklamaly služby ve Španělsku, naopak služby v Itálii zaznamenaly lepší než očekávaný výsledek. Výsledky korespondují s daty o šíření koronaviru a vládních omezeních v souvislosti s pandemií. Pod drobnohledem by dnes měla být americká politika a Brexit. Navíc bude odpoledne zveřejněn index ISM pro nevýrobní sektor. Trhy se budou jistě zajímat o zdraví amerického prezidenta. Je však otázka, na kolik se bude dát spolehnout na zveřejněné informace. Americká administrativa často v historii zlehčovala zdravotní problémy prezidentů. Trump byl v pátek převezen do armádní nemocnice, ale dle dostupných informací reagoval americký prezident na léčbu dobře a již dnes by se měl vrátit do Bílého domu. Dle posledních zpráv by mohly pokračovat jednání o stimulu v USA. Výsledek jednání by měl mít výrazný dopad na finanční trhy.
img

Rozbřesk: Trump s manželkou jsou pozitivní na COVID-19, trhy čelí nárůstu averze k riziku

02.10.2020 Americký prezident Donald Trump a první dáma USA jsou pozitivní na COVID-19. Toť bombastická zpráva, která dnes po ránu obletěla svět. Zpráva, která není nikterak šokující, ale která může mít implikace pro budoucnost hlavní super mocnosti světa.
C:\fakepath\dolary.jpg

Deficit rozpočtu je v USA kvůli dopadům koronaviru na rekordu

13.08.2020 Deficit rozpočtu Spojených států za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července vystoupil na rekordních 2,81 bilionu dolarů (63,3 bilionu Kč). Na vině jsou dopady nového koronaviru a s tím spojená opatření na podporu ekonomiky. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí.
img

Rychlé shrnutí

12.08.2020 Americké indexy včera vymazaly zisky a zamířily do červených čísel. S&P500 klesl o 0.8 %, Dow Jones odepsal 0.38 % a Nasdaq ztratil 1.69 %.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli růstu zásob i případů koronavirové nákazy

23.07.2020 Ceny ropy dnes dále klesají. Dolů je tlačí vysoké americké ropné zásoby a obavy z prudkého nárůstu počtu případů koronavirové nákazy. Nepodpořil je ani slabý dolar, který jinak ropu prodražuje.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
img

Ekonomický kalendář: ECB rozhoduje o sazbách a budou zveřejněny reporty HDP

30.04.2020 Na trzích vládne dobrá nálada. Trhy potěšila zpráva, že lék Remdesivir společnosti Gilead Science ukázal pozitivní účinky v boji proti Covid-19. Americká administrativa oznámila, že společnost se bude snažit lék co nejrychleji poskytnout. Dodala tak zprávě na důvěryhodnosti. Investoři dnes očekávají řádku důležitých makrodat, včetně HDP zemí eurozóny a žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. ECB ve 13:45 zveřejní rozhodnutí o sazbách, ovšem nečeká se žádná změna. Větší pozornost se zaměří na tiskovou konferenci guvernérky Lagardové ve 14:30.
img

Za měsíc přišlo o práci více než 21 milionů Američanů. Spojené státy se zadlužují jako za druhé světové války

16.04.2020 „Podle odhadů by se letošní schodek hospodaření ve Spojených státech mohl pohybovat na úrovni 18,7 procenta hrubého domácího produktu. To je srovnatelné s hospodařením Spojených států v letech druhé světové války,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rychlé shrnutí

25.03.2020 Americké indexy za sebou mají historický růst, ke kterému přispěly opatření Fedu a očekáváná dohoda mezi republikány a demokraty na fiskálním balíčku. Dow Jones včera přidal 11.36 %, S&P500 rostl o 9.38 % a Nasdaq o 8.12 %.
img

Asijské akcie prudce rostou, ty americké měly včera nejlepší den od roku 1933. Trhy živí naděje, že opatření centrálních bank a vlád pro boj s koronavirem budou konečně účinná

25.03.2020 Asijské akcie dnes stoupají, mají svůj nejlepší den od roku 2008. Navazují tak na včerejší vybuzené obchodování na amerických trzích. Dow Jonesův akciový index během něj zhodnotil nejvýrazněji od roku 1933, a to o 11,4 procenta. Akcie po celém světě nyní žene vzhůru zejména balík rozpočtových opatření na podporu ekonomiky za takřka dva biliony dolarů. N něm se v noci na dnešek středoevropského času dohodla americká administrativa v čele s ministrem financí Stevenem Mnuchinem s šéfem senátních demokratů Chuckem Schumerem. Odsouhlasení balíku oběma komorami amerického Kongresu by tak nyní mělo být víceméně formalitou.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.2.2020

17.02.2020 Čínská centrální banka snížila mezibankovní sazbu o 10 bps. Investoři očekávají masivnější stimulus srovnatelný s rokem 2015. Před pěti lety dosáhla celková velikost stimulů až 10% HDP. Shanghai Composite přidává 2,3%.
C:\fakepath\shutterstock_610692446.jpg

Situace na trzích z pohledu tradera a obchodní příležitosti

31.01.2020 Americké akciové indexy se zatím (s velesilnou podporou FEDu), i přes negativní geopolitické dění včetně hrozící pandemie Wu-chan koronaviru, drží poblíž svých maxim. Silně korelační aktiva s akciovými indexy jako měď či ropa již poslední týdny výrazně oslabily a naznačují, co velmi pravděpodobně předvedou i americké akcie v nejbližších dnech.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Divergence | Monetární politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Apple | Polský zlotý | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | EUR/CZK | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of Japan | Bloomberg | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Dolarový index | Dollar | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | IFO index | Investice | Investor | Komodity | MT4 | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Měny | NYSE | Platforma | Příkaz | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Split | Stagflace | Trading | Trend | Ukazatel | Výkonnost | WTO | Zlato | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | Obchodování | EMU | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Fond | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | RBNZ | Intervenovat | Obchodovat | Světová obchodní organizace | Regulace | Investovat | CZK/USD | Nasdaq Composite | USDX | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | EURUSD | Index | Podpora | Kasina | Akcie dnes | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Burzovní indexy | Cena | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Finanční prostředky | Fiskální rok | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Libra | Markets | Nákup komodit | Prezidentské volby | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Velká Británie | WTI | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zisky | DXY | EIA | Benzín | Báze | Indie | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Zaměstnanost | QE | Komise | Volby | Retail | Dow Jonesův index | Unicredit | The New York Times | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | NATO | BBC | Reporty | Šéfka Fedu | Dění na finančních trzích | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Averze k riziku | Finanční aktiva | Globální trhy | Výnosová křivka | Energie | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Sázet | Index amerického dolaru | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Americké akciové indexy | Biliony dolarů | Globální finanční trhy | Dnes na trzích | Propad | John Kerry | Index Nikkei | TradingView | S&P | Ztráty | Opatření centrálních bank | Americké indexy | Historická minima | Stagnace | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Tesla | Výhled | Úspěšné obchodování | Světová obchodní organizace (WTO) | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | TTIP | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Příjmy | cTrader | ČTK | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Purple Trading | Generali Investments | Keystone XL | Zahraniční forex | BHS | Obchodní válka | Podniky | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Geopolitika | Graf indexu | Czech Fund | Měny v regionu | Růst výnosů dluhopisů | Reakce trhu | Obchodování se CFD | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Čínské firmy | Rekordní růst | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Slabší dolar | Stav americké ekonomiky | Propad ropy | Americké společnosti | Německé HDP | Americké futures | XTB Research | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | AMZN | ISM index | Shrnutí obchodování | Deficit rozpočtu | Snížení daní | Vyzkoušet si trading | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Devalvaci měn | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | TikTok | Huawei | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Prezident Donald Trump | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zrušení cel | FRED | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | SCMP | Americký dolar dnes | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | USA a Čína | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Americký Senát | Negativní sentiment | Negativní nálada | Čínská armáda | Souhrnný index | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Valdis Dombrovskis | Josef Lukáč | Financovat | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Rozvoj | Problémy | Vládní výdaje | Charles Michel | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Huawei Technologies | Airbus | Ohlédnutí | Investiční aktivity | Americké centrální banky | AAPL | Rozpočtové politiky | Americké vlády | NERV | Kraft Heinz | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Americká politika | Peking | Americký index | Hospodaření | Washington | Ceny ropy dnes | Írán | Ministr zahraničí | Budoucnost | Ifo | Výsledky hospodaření | Poradenství | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Horší data | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Pokles | Situace | Americký kongres | Pandemie | Boeing | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Geopolitické dění | Korelační aktiva | Íránský odvetný útok | Růst akciových indexů | Rezistenční úrovně | Aktuální rezistence | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Sazby beze změny | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | COVID-19 | Zemědělské komodity | Čínské stimuly | TWTR | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Data PMI | Vývoj | HSCEI | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Zákaz cestování | Prudký pokles | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Stav nouze | Restriktivní opatření | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Asijská seance | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Kalifornie | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Výrobce letadel | Hotovost | Fiskální balík | Počet potvrzených případů | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Americké ropné zásoby | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Ekonomiky | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Práce | Zelené energie | Opatření proti šíření koronaviru | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Zpravodajské služby | CIA | Výpadky | Statistiky | Remdesivir | Uzavření trhů | Oživit ekonomiku | Colorado | S&P500 | Postavení USA | Poptávka po pohonných hmotách | Tweety | PMI ve službách | Joe Biden | Cestování | Lék remdesivir | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Q1 HDP | Osobní jádrová spotřeba | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Anthony Fauci | Epidemiolog | Blízký východ | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Dovoz | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Fiskální stimul | Americká média | Investovat peníze | JDE | Unie | Koronavirové pandemie | Bývalý prezident | Index Nasdaq Composite | Místopředseda Evropské komise | Covid | Technologické firmy | Cla na zboží | Šance | Ceny | Praha | Merkelová | Výzkumy | WeCHat | Exekutivní příkazy | Worldometers | Velký propad | Bert | SMIC | Klimatické změny | Platforma TikTok | Vývoj vakcíny | Ursula von der Leyen | Fiskální stimul v USA | Biden | List The New York Times | Pracovní místa | Test na koronavirus | Americké měny | Volby USA | Volby USA 2020 | Bidenova politika | Trumpova vs. Bidenova politika | Dopady na trhy | Ekonomika a koronavirus | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zveřejnění výsledků | Výsledky amerických voleb | China Telecom | China Mobile | Exekutivní příkaz | Velké zadlužování | Zadlužování | Mutace koronaviru | Fiskální balíček v USA | China Unicom | Modrá vlna | MJ
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

American Depositary Receipt
American Depositary Receipt (ADR)
American Eagle
American Express
American International Assurance
American International Assurance (AIA)
American oil future
American Water Works Company
American Water Works Company (AWK)
America Psycho

Následující klíčová slova

Americká akciová burza
Americká automobilka
Americká banka
Americká burza
Americká burza a dolar
Americká centrální banka
Americká centrální banka dnes
Americká centrální banka FED
Americká centrální banka (Fed)
Americká cla
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Bernstein Bank
NAGA
DeGiro
reklama
Bernstein bank webinar
Potvrďte prosím... Zavřít