Středa 20. leden 2021 07:04
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
RoboMarkets CopyFX

Klíčová slova - FRED

C:\fakepath\burza.jpg

Bidenův stimulační balík a jeho dopad na trhy

18.01.2021 Tento týden nastupující americký prezident Joe Biden již představil seznam opatření, kterými chce dále v obrovském objemu podporovat oživení největší světové ekonomiky. Po nedávném balíku ve výši 900 mld. dolarů schváleném ještě za prezidenta Trumpa se chystá Bidenova administrativa napumpovat do systému dalších 1 900 mld. dolarů (9 % HDP). Oproti této fiskální kadenci vypadá i Babišovo snížení daní ve výši 2 % HDP jako drobné.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
C:\fakepath\dolar-usa.jpg

Shortovat nyní americký dolar?

18.12.2020 Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci:
C:\fakepath\Hiring-23112020.PNG

Přichází inflace nebo pád cen?

23.11.2020 Nabídka zboží a služeb zůstává kvůli restriktivním opatřením omezená. Na druhou stranu domácnosti i firemní sektor je plný optimismu, který doprovází rostoucí akciové trhy a naplno úvěrující banky. Tento mix je proto živnou půdou pro růst cen. Kam v této době nasměrovat své finance na finančních trzích?
C:\fakepath\ropa33.jpg

Ropa zůstává stále levná

19.11.2020 V návaznosti na americké volby a úspěch několika vakcín vystřelily akciové indexy vzhůru. Ani průmyslové a zemědělské komodity nezůstávají pozadu a atakují letošní maxima. Jen ropa se drží při zemi, americký WTI kontrakt nemá sílu se dostat ani na letních 43 USD za barel.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Reuters: Překážky pro investice z Číny budou v USA i bez Trumpa

03.11.2020 Překážky, které americký prezident Donald Trump postavil do cesty čínským podnikům usilujícím o investice či získání kapitálu ve Spojených státech, budou mít trvalé dopady i v případě, že Trump nebude zvolen hlavou státu na druhé funkční období. Myslí si to odborníky na akvizice a politiku, na které se odvolává agentura Reuters.
C:\fakepath\dolar2.png

Tři grafy, které razantně mění příběh krize

21.09.2020 Tato recese je jiná. Ano, za každým ekonomickým zpomalením stojí rozdílný příběh, ať už v USA v moderní době šlo o propad cen akcií nebo obrovský objem nesplácených hypoték. V minulosti šlo ale pokaždé o podobný průběh s postupným utlumováním ekonomické aktivity v důsledku nízké poptávky následovaným bankroty a růstem nezaměstnanosti.
C:\fakepath\gold.jpg

Nová zlatá a stříbrná horečka

31.08.2020 Strach z vyšší inflace a minimální výnosy bezpečných aktiv ženou investory směrem ke zlatu. Měnová i fiskální politika reagovala letos na ekonomický propad mnohem rychleji a razantněji než v přechozí krizi, vládní dluhy v poměru k HDP jsou mnohem vyšší než před 15 lety a jsou stále rostoucí. Dává proto smysl, že návrat zvýšené inflace může přijít a investoři si tento scénář překládají jako jasný býčí signál pro zlato.
C:\\fakepath\\corona-trading.jpg

Forex: Vítězové a poražení koronakrize

24.08.2020 Je zajímavé, že největších zisků mezi měnami si od vypuknutí koronavirové krize připisuje Evropa i přesto, že většina institucí predikuje tomuto regionu největší propad HDP v letošním roce. Nejen euro a švýcarský frank, ale i britská libra a česká koruna se obchodují na silnějších úrovních oproti americkému dolaru ve srovnání s koncem února.
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Přichází konec medvědího trhu

19.08.2020 Americký akciový index S&P 500 v úterý uzavřel obchodní seanci na 3388 bodech, čímž stanovil nové maximum. Smazal tak veškeré ztráty, které od předchozího vrcholu 19. února nasbíral. Kdo by si v březnu pomyslel, že takový prudký pokles v cenách akcií bude mít životnost pouhých 6 měsíců?
C:\fakepath\japonsko2.png

Japonský jen zůstává podhodnocený

17.08.2020 Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.
C:\fakepath\zlato.jpg

Jak nakoupit zlato levně?

06.08.2020 Zlato se podobně jako za globální finanční krize stalo miláčkem investorů. Nejistota, ochrana proti možné vyšší inflaci, slábnoucí americký dolar i zvýšené nákupy centrálních bank jsou ty hlavní z faktorů, které ženou cenu žlutého kovu stále výše. Aktuální cena 2060 USD za unci už ale může leckterého investora odrazovat, zvlášť když letošní zisky ve výši 35 % už posbírali dřívější investoři.
C:\fakepath\USD-index-monthly-03082020.PNG

Kolaps amerického dolaru nepřichází, Fed snižuje rozvahu

03.08.2020 Zdá se, že centrální bankéři z amerického Fedu už šlapou na měnovou brzdu. Za poslední měsíc se totiž snížila rozvaha Fedu o 220 mld. USD. Tento krátkodobý trend by mohl zlepšit vnímání amerického dolaru na finančních trzích, který aktuálně prochází silnou korekcí.
C:\fakepath\ekonomika-1.jpg

Mizející naděje v ekonomický „V“ obrat

03.08.2020 Mnoho ekonomů a analytiků finančních trhů nadále doufá v obrat ekonomiky ve tvaru V. Lidé si ale často neuvědomují, že návrat na předchozí úroveň ekonomických indikátorů neznamená kompletní smazání ztrát. Problém je ve „ztraceném růstu“. Kdyby totiž nedošlo ke ztrátě hospodářského výkonu z důvodu Covid19, ekonomika by dále rostla. Kompletní smazání ztrát tedy neznačí návrat na předchozí hodnoty, ale dosažení hodnot nad předcházejícími hodnotami. V tomto článku chci popsat několik důvodů, proč jsem v tomto smyslu stále velmi skeptický.
C:\fakepath\zlato.jpg

Zlatá horečka – kam bude dále směřovat zlato?

27.07.2020 Zlato a s ním i ostatní vzácné kovy se těší s nástupem léta obrovskému zájmu ze strany investorů. Zvlášť po bezprecedentním záchranném balíčku z dílny americké vlády a centrální banky se zvýšily obavy veřejnosti z vyšší inflace a z oslabení dolaru, které standardně hrají do karet právě zlatu.
C:\fakepath\penize2.png

Peníze z vrtulníků už padají

07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
C:\fakepath\dolar.JPG

Čeká americký dolar devalvace?

22.06.2020 Po mimořádně objemné finanční bazuce, kterou vytáhla americká centrální banka (Fed) i ministerstvo financí se čím dál častěji objevují názory o kolapsu kurzu amerického dolaru. Dolarů ve finančním systému je zkrátka příliš mnoho a tím pádem si svou hodnotu neudrží.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
C:\fakepath\trhy.jpg

Koronavirus: Co se děje na trzích?

16.03.2020 Finanční armageddon i bezprecedentní volatilita – takový byl minulý týden na finančních trzích. Pamětníci zavzpomínali na podzim roku 2008, kdy jsme takový šok zažili naposledy. Na některých aktivech výprodeje dokonce překonaly denní poklesy po pádu Lehman Brothers. Teď už je jasné, že pandemie koronaviru je onou černou labutí, na kterou finanční trhy „čekaly“.
C:\fakepath\usd.jpg

Co může zabrzdit dolarovou rally?

20.02.2020 Při poklesu HDP v Německu i Japonsku a řádění koronaviru v Číně se zdají být Spojené státy posledním velkým ostrovem stability, kde mohou investoři bez obav zaparkovat své peníze. Trumpova vláda navíc trh notně zásobuje novými bondy, takže je co kupovat, a akciové trhy trhají jeden rekord za druhým. Není se co divit, že americký dolar v poslední době posiluje. Může si ale momentum udržet? Není jeho kurz už příliš vysoko? Jak se k tomu postaví americká centrální banka (Fed)?
C:\fakepath\iStock_000008332603Small.jpg

Situace jako před 20 lety

27.01.2020 Musíme si přiznat, že jak z pohledu na rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, tak na maxima akciových trhů se nacházíme ve výjimečně dobrých časech. A to jak z pohledu České republiky, Spojených států i globálně. Můžeme najít hodně paralel se situací na přelomu tisíciletí, ale ne ve všem je doba podobná tehdejší internetové horečce. A v těchto rozdílech můžeme najít zajímavé obchodní příležitosti.
C:\fakepath\akcie.jpg

Rok 2019 byl v režii Fedu

23.12.2019 Před vánočními svátky se tradičně podíváme na vývoj trhů za uplynulých 12 měsíců. Před rokem touto dobou se propadaly akcie i ropa a zdálo se, že další krize je na spadnutí. Žádné globální recese jsme se ale ani přes řadu varovných signálů nedočkali, byť zavedení vysokých cel mezi dvěma největšími světovými ekonomikami nebo inverze americké výnosové křivky by k tomu vybízely.
C:\fakepath\forex.jpg

Americký dolar neříká poslední slovo

09.12.2019 V rámci tohoto fundamentálního okénka zde často poukazuji na dlouhodobé nadhodnocení amerického dolaru, ať už z pohledu porovnání s historickým průměrem, vyšší inflací v USA v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi nebo chronickým a zvyšujícím se fiskálním deficitem (stále ještě) největší světové ekonomiky. Nové makro statistiky z minulého týdne ale tento náhled přinejmenším nabourávají.
C:\fakepath\ropa.jpg

Je ropa podhodnocená?

28.11.2019 V návaznosti na minulý článek o návratu k průměru u zlata se dnes podíváme na podobný efekt u mnohem dynamičtějšího aktiva, kterým je ropa. Z dlouhodobého hlediska můžeme vypozorovat, že cena této komodity v souladu s vývojem spotřebitelských cen. Rozdíl je v tom, že ceny v obchodech jsou mnohem méně volatilní než ceny ropy a toho se dá v tradingu využít – index spotřebitelských cen funguje jako kotva, jako indikátor rozdělení mezi tím, jestli je ropa nadhodnocená nebo podhodnocená.
C:\fakepath\zlato.jpg

Kdy nakupovat zlato?

25.11.2019 Zlato je jedno z mála aktiv, které má z dlouhodobého hlediska pevně ukotvený indikátor, kolem kterého osciluje, a tím je index spotřebitelských cen. Zlato tedy při velmi dlouhé držbě zhodnocuje zhruba tolik, co inflace. Bez úroků a dividend je reálné zhodnocení víceméně nulové, pokud se nepokusíme o nějaké časování trhu, což předpokládám, že většina čtenářů FXstreet.cz dělá.
C:\fakepath\trhy.jpg

Tato hrozba trhy pomalu opouští

11.11.2019 V létě bylo velmi intenzivně diskutované téma inverzní výnosové křivky, a to především ve Spojených státech, kde je silným indikátorem přicházející recese. Na druhou stranu jsem zde také zmiňoval, že existují i inverze, po kterých recese nepřichází. A zdá se, že americká centrální banka (Fed) dokázala tuto hrozbu výrazně snížit.
img

Je Trumpova rally u konce?

30.04.2018 Americké akciové trhy se doposud z korekce, která začala před třemi měsíci, nevzpamatovaly. Přitom ekonomice Spojených států se daří velice dobře a ve srovnání s Evropou by letos nemělo dojít k výraznému zpomalení růstu. Je tedy nynější korekce příležitostí nakoupit americké akcie, nebo se na další maxima už zřejmě v rámci tohoto cyklu nedostaneme?
fundament 14102013-2.png

Kde hledat ten správný fundament?

14.10.2013 Tradeři, kteří staví svou obchodní strategii na fundamentální analýze, potřebují pracovat s daty z reálné ekonomiky. Ta je ale někdy obtížné na internetu vůbec najít, natož exportovat do excelu. Dnes si proto ukážeme povedenou databázi americké centrální banky (Fed), ve které můžeme najít rozmanitou sadu dat od mexické obchodní bilance až po finskou průmyslovou výrobu. Při „dolování dat“ se bohužel bez základní znalosti angličtiny neobejdeme.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Obchodní systémy | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Francie | Turecko | Apple | New York | Ceny ropy | Spekulace | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Hyperinflace | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/BRL | USD/ZAR | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Balance | Bank of Japan | Bloomberg | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forward | Grafy | Holubice | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investiční horizont | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Long | Long pozice | MT4 | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Prémie | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Stagflace | Trend | Volatilita | Výnos | Wall Street | Yield | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komoditní trhy | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Investoři | Fundamenty | Fond | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Uvolnění měnové politiky | Analytický tým | Financování | Investovat | Makro | Facebook | Donald Trump | Burzy | Žlutý kov | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akciové burzy | Aktuální cena zlata | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Cena | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Černá labuť | České akcie | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Exchange | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Jak nakoupit zlato | Komodita | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz měny | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Management | Market | Markets | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení měny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Sázky | Švédská koruna | Světové měny | Trh | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Železná ruda | Zisky | Tradeři | EIA | Báze | Buy | Hold | Indie | Ministerstvo financí | P.A. | Překoupení | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Kontrakt | Majors | Volby | Cukr | Retail | Kurz USD/CZK | Rhodium | Natixis | Microsoft | Nordea | Investing.com | Washington Post | Reporty | Ceny nemovitostí | Brazílie | Finanční systém | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Index amerického dolaru | City | Rozdávání peněz | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Economic | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Cenné kovy | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Propad | Citi | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Historická minima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Výnosy amerických dluhopisů | Vývoj meziroční jádrové inflace | Nižší kurz | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Historická data | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Payrolls | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Měnové krize | TRY | Příjmy | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Rhodium Group | Měny rozvíjejících se zemí | Investopedia | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Americký akciový trh | Vývoj ceny palladia | Palladium | Jerome Powell | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Obchodní války | Kartel OPEC | Obchodní válka | Podniky | Silný americký dolar | Americké dluhopisy | Forint | Nákup zlata | Zasedání OPEC | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Vývoj těžby ropy | Rostoucí akciové trhy | Americké volby | Cena plynu | Pokles cen ropy | Posilování eura | Růst zisků | Prezident Trump | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Čínské firmy | Makroekonomické statistiky | Akciové burzy v USA | Globální rizika | Dluhopisoví tradeři | Inflační očekávání | CNY | Růst těžby ropy | GDPNow | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Propad ropy | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Coffee | Výnosové křivky | Pokles cen | Obavy z recese | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Růst mezd | KB | Globální recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Snížení daní | Ceny palladia | Měnový systém | Tým FXstreet.cz | Devalvaci měn | TikTok | Rozpočtová politika | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | LNG | Býčí signál | Objem | Čínské podniky | Obchod | Proroctví | Inverzní výnosové křivky | Dlouhodobé dluhopisy | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Vyšší riziko | Reálné ekonomiky | BAT | TradingEconomics | Růst cen | Bilance | Vývoj trhu | Lagardeová | Výbor pro zahraniční investice | CFIUS | Amazon | Nakupovat zlato | Strategie buy-and-hold | Buy-and-Hold | Reverze k průměru | Nadhodnocení | Reálné zhodnocení | Nadvýnosy | Nulový úrok | Úrok | Miliardy | Měny rozvíjejících se trhů | Domácí měny | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Chilské peso | Dluhopisoví investoři | Financovat | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Impuls | Čínské zboží | Stavebnictví | Nízká inflace | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Ropná zařízení | Míra | Bilance běžného účtu | Vývoj zlatých rezerv | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Americké vlády | Majors měnové páry | Emerging market měny | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Forward PE | Vývoj jádrové inflace | Výnosy státních dluhopisů | Americký index | Tuzemská ekonomika | Růst měnového páru | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Američané | Návratnost | Washington | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Vyšší inflace | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Krach | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Šíření koronaviru | Jüan | Pokles | Situace | Americká rozpočtová politika | Vývoj americké fiskální bilance | Propad amerického akciového trhu | Margin cally | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Short měnových párů | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | Coronavirus | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vývoj měnového páru USD/ZAR | Zpomalení růstu | Zlepšení | Dovednosti | Spekulativní kapitál | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Capital Group | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Firemní sektor | Poptávky po ropě | Zemědělské komodity | Týden na finančních trzích | Expanzivní fiskální politika | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Členové Rady guvernérů Fedu | Americký Fed | Shortovat | Vývoj | Šok | Nakoupit zlato | Změny trendu | Restrikce | Prudký pokles | Profitovat | Technologičtí giganti | Finanční armagedon | Bezprecedentní volatilita | Další vývoj | Finanční armageddon | Armageddon | Udržení likvidity | Těžaři ropy | Generovat cash-flow | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Desetileté dluhopisy v USA | Zahraniční spekulativní kapitál | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Letectví | Kabinet | Tržby společnosti | Největší propad | Nákupy vládních dluhopisů | Poptávky po dolaru | Žádosti o podporu | Texas | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Kongres | Manufacturing | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Negativní korelace | Nákupu státních dluhopisů | Nákup aktiv | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Propad HDP | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Schodek | Závislost | Práce | Koronakrize | Údaje | Ekonomické oživení | Vývoj HDP | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Nové dluhopisy | Vývoj ceny stříbra v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Investiční tituly | Posílení | NY FED | WEI | Joe Biden | Americká centrální banka (Fed) | Zaměstnanci | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Poměr PE | Vývoz | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Dluhy | JDE | Square | Banky v eurozóně | Stimulační balík | Propad cen | Stephen Roach | Ekonom Morgan Stanley | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Ant | Výrazný propad | Leva | Silicon Valley | Šance | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Zlatá horečka | Ostatní vzácné kovy | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj peněžního agregátu | Vývoj peněžního agregátu M1 | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | Kolaps amerického dolaru | Kolaps dolaru | Ant Group | Zlato levně | Slábnoucí dolar | Účetní normy | Oživení poptávky | Podhodnocený | Konec medvědího trhu | Vývoj Forward PE | Nižší požadovaná návratnost | Pokles tržeb | Turecká lira (TRY) | Brazilský real (BRL) | Jihoafrický rand (ZAR) | Eurokrize | Zadlužení 100 % HDP | Slábnoucí americký dolar | Stříbrná horečka | Deglobalizace | Peso | Vývoj výroby automobilů v USA | Vývoj výroby automobilů | Vývoj indexu NAHB | NAHB | Prognóza americké centrální banky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Nasdaq Bank | Propad cen akcií | Příběh krize | Podhodnocené stříbro | Biden | Americké měny | Trumpova rally | Výrobce čipů | Moneta | Pád cen | Vývoj akciového indexu PX | Vývoj indikátoru zaměstnanosti | Silný indikátor | NFIB | Indikátor NFIB | Vakcinace | Vývoj bilance běžného účtu | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Dopad na trhy | Bidenův stimulační balík | Vývoj meziroční jádrové inflace (PCE) | Vývoj inflačních očekávání v USA | Vývoj inflačních očekávání | Vývoj vládního dluhu | Vývoj vládního dluhu v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Frank Schwope
Frank Slootman
František Bostl
František Fabičovič
František Savov
František Táborský
Fraport
FRA40
FRCM
FRCM Mangement

Následující klíčová slova

Frederik Ducrozet
Free cash flow
Freedom Financial Services
Free float
Free Market
Freight Services International
Frekvence obchodování
Frekventovanost hashtagů
Frentech Aerospace
Fresenius
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB rady 2021
Potvrďte prosím... Zavřít