Čtvrtek 15. duben 2021 00:54
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Propad ekonomiky

C:\fakepath\bitcoin.jpg

Prodej kryptoměn se v 1. čtvrtletí ztrojnásobil na 2,3 miliardy Kč

09.04.2021 V Česku se za první čtvrtletí prodaly kryptoměny za téměř 2,3 miliardy korun. Je to více než trojnásobek proti stejnému období loni. Poptávku táhnul především rostoucí kurz bitcoinu a dalších kryptoměn. Loňské obchodování rovněž negativně ovlivnil nástup koronavirové pandemie. Vyplývá to z informací společnosti Bitstock.com.
img

Rozbřesk: Největší propad ekonomiky v novodobé historii

03.03.2021 Výsledek české ekonomiky za poslední čtvrtletí loňského roku byl, alespoň podle zpřesněného odhadu statistického úřadu, ještě lepší, než naznačoval bleskový odhad. Ve srovnání s ním totiž HDP mezikvartálně rostl dvojnásobným tempem (o 0,6 %), což v časech nouzového stavu a téměř nepřetržitého lockdownu bylo docela překvapivé. Hlavní zásluhu na tom měl export, respektive exportně orientovaný průmysl, který se vezl na vlně rostoucí poptávky nejenom po autech, ale i výrobcích chemického a elektrotechnického průmyslu. Zatímco zahraniční poptávka rostla, ta domácí opět zejména v důsledku restrikcí klesala. Vidět to bylo především na spotřebě domácností, které výrazně omezily především výdaje za služby.
img

Naše ekonomika utrpěla obří šok. Lze ho srovnat s malou válkou

02.03.2021 „Koronavirová krize zcela vykolejila naše hospodářství. Z rostoucí ekonomiky se stala chřadnoucí. Zároveň došlo ke skokovému růstu zadlužení země. Tyto následky jsou srovnatelné s dopady menší války,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Průmysl zadržuje propad ekonomiky a ztráty dluhopisů neberou konce

22.02.2021 Kontrast, který vidíme v Česku, ve vývoji nálad i tržeb mezi průmyslem a službami, není v Evropském měřítku nijak výjimečný. Potvrdily ho i v pátek zveřejněné předběžné indexy nákupních manažerů ve vybraných zemích eurozóny. Nepřekvapily slabší výsledky PMI za služby, na které primárně směřují restrikce, ale spíš velmi silná čísla u průmyslu.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomové: Pandemie připravila ekonomiku o stamiliardy korun

15.02.2021 Rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ztráty jsou přitom rozložené velmi rozdílně mezi jednotlivá odvětví ekonomiky, přičemž nejhůře byla zasažená především oblast služeb. Průmysl naopak ekonomice, především v druhé polovině roku, pomohl. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Ekonomika podle nich předpandemické úrovně dosáhne nejdříve příští rok nebo až v roce 2023. Podle ministerstva financí vývoj ukázal na mimořádnou odolnost ekonomiky a potřebu aktivní role státu. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.
img

Česká republika utrpěla historicky nejhlubší propad ekonomiky

02.02.2021 „Budeme-li se snažit vidět sklenici poloplnou, můžeme říct, že naše ekonomika utrpěla menší propad, než předpokládalo mnoho renomovaných institucí. Zároveň se ukázalo, že s postupem času se naše hospodářství stává více rezistentním proti dopadům restriktivních opatření. Budeme-li však chtít vidět sklenici poloprázdnou, můžeme říct, že jsme z ekonomického hlediska zažili nejhorší rok v historii, a přitom jsme se výrazně zadlužili,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Ekonomika podle odhadů loni klesla o šest až sedm procent

31.01.2021 Česká ekonomika za celý loňský rok zřejmě klesla o šest až sedm procent. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Z dat Českého statistického úřadu přitom vyplývá, že za posledních 20 let česká ekonomika klesla dvakrát, a to v roce 2009 o 4,5 procenta a v roce 2012 o 0,7 procenta. V samotném čtvrtém čtvrtletí loňského roku pak ekonomové kvůli dopadům podzimní vlny pandemie čekají mezičtvrtletní pokles o 2,5 až 2,9 procenta. Meziročně podle nich ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí klesla zhruba o pět až osm procent.
img

Rozbřesk: Služby stále věří v brzký konec českého lockdownu

29.01.2021 Na první letošní tvrdá data z české ekonomiky si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně k dispozici jsou alespoň průzkumy nálad, které reflektují, jak současnou situaci vnímají firmy v nejvýznamnějších odvětvích a oborech. V pondělí publikované nálady potvrdily možná až překvapivě zhoršení důvěry v české ekonomice v době, kdy už fungovala v rámci třetího lockdownu, včera jsme měli možnost podívat se, co stojí za těmito prvními výsledky, když byly zveřejněny podrobné harmonizované statistiky za celou EU.
img

Vyšší důchody a nižší daně podpoří spotřebu

25.01.2021 Na přelomu loňského a letošního roku nabyly účinnosti dvě vládní opatření, která mají pomoci bojovat se současnou koronavirovou krizí a podpořit spotřebu domácností. Jedná se o jednorázový příspěvek všem starobním, invalidním a pozůstalostním důchodcům a také o zrušení superhrubé mzdy a s tím spojených daňových úprav. Tato studie ukazuje, že obě tato opatření mohou mít z důvodu plošného působení silný vliv na spotřebu domácností. Podle našich výpočtů by vyšší důchody měly vést k dočasnému nárůstu spotřeby domácností o necelá 2 %, v případě nižších daní pak k déletrvajícímu zvýšení až o 3,4 %. Současná situace spojená s vysokou mírou nejistoty a s uzavírkami ekonomiky však může přenos vyšších příjmů do spotřeby významně ovlivnit, ať už se jedná o samotnou výši výdajů nebo o jejich rozložení v čase.
img

Nasazují si na „financích“ až příliš růžové brýle? Ministerstvo financí vidí loňský výkon ekonomiky optimističtěji než jiné instituce, zlepšilo hlavně odhad výkonu zahraničního obchodu

20.01.2021 Nová, lednová makroekonomická prognóza ministerstva financí je poměrně optimistická ohledně loňska, ohledně letoška již tolik ne. A je také ovšem optimističtější než poslední, zářijová prognóza téhož úřadu. A to zejména díky lepšímu než ještě v září předpokládanému výkonu tuzemského zahraničního obchodu, který ve druhé polovině loňského roku zaznamenal nečekaně silný „finiš“.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

MF zhoršilo odhad letošního růstu ekonomiky na 3,1 procenta

20.01.2021 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta. Zároveň úřad očekává mírnější propad ekonomiky za loňský rok, a to o 6,1 procenta. MF o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. V předchozí prognóze ze září MF počítalo letos s růstem ekonomiky o 3,9 procenta a za loňský rok s poklesem o 6,6 procenta. MF využije nové odhady vývoje ekonomiky při přípravě novely státního rozpočtu na letošní rok.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dufek: Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle

29.12.2020 Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle, než se původně očekávalo. Na mezinárodní konferenci Asociace samostatných odborů to řekl její předseda Bohumír Dufek. Ekonomika podle něj už nikdy nebude fungovat za stejných podmínek, jaké byly před příchodem pandemie koronaviru.
img

Podpora z Fedu a blížící se stimul táhnou vzhůru akcie i eurodolar

17.12.2020 Závěr z jednání Fedu je zhruba takový, že letošní propad ekonomiky nebude tak výrazný, vyhlídky pro další dva roky se trochu vylepšily a i přitom zesílil závazek měnové podpory. Ačkoli někteří mohli čekat víc, takové vyznění by podle nás mělo trhům určitě vyhovovat. Současné tempo nákupů dluhopisů za 120 mld. USD/měsíc chce americká centrální banka udržet, dokud neuvidí podstatné zlepšení směrem k plné zaměstnanosti a dosažení inflačního cíle. Tedy ještě poměrně dlouho.
img

Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb

17.12.2020  Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
img

Forex: ČNB bude pouze slovně reflektovat lepší data a vysokou nejistotu

17.12.2020 Brexit čeká už jen na dohodu „rybářů“. Na tuto dohodu bude čekat i Bank of England. Indikátory výrobní aktivity v USA se sníží na stále relativně příznivou úroveň a ukazatele ze stavebnictí ukáží pokračující expanzi. V USA se finalizuje fiskální balíček. V ČNB dnes k jakékoliv změně nastavení měnové politiky pravděpodobně nedojde. Na jedné straně zde vystupují relativně příznivá data z dosavadního vývoje ekonomiky, vidina vakcíny a fiskální expanze, ale také nejistota druhé a třetí vlny.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila výhled HDP na příští rok

14.12.2020 Francouzská ekonomika se bude v příštím roce z propadu způsobeného koronavirovou krizí zotavovat pomaleji, než se předpokládalo. Předpověděla to dnes francouzská centrální banka. Podle její nové prognózy se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší zhruba o pět procent. V září, tedy před příchodem druhé vlny koronaviru, banka růst odhadovala na 7,4 procenta.
img

Česká ekonomika se v posledních měsících roku hluboce propadne. Ve třetím čtvrtletí k jejímu vzepětí pomohlo zahraničí a dluh

01.12.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon, což je ještě zřetelnější poté, co dnes Český statistický úřad zveřejnil zpřesněný odhad vývoje hrubého domácího produktu. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,9 procenta, zatímco předběžný odhad hovořil o růstu jen 6,2 procenta. Analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent, jak vyplývá z šetření mezi nimi, provedeném v druhé půli října. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl podle dnes zpřesněných údajů v měsících červenci až září ještě výrazněji mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně pouze o pět procent, tedy nikoli o 5,8 procenta, jak zněl prvotní odhad. Analytici přitom před tímto prvotním odhadem, tedy v druhé půli října, předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika podle analytiků v posledním čtvrtletí opět klesne

01.12.2020 Obnovení mezičtvrtletního růstu ekonomiky ve 3. čtvrtletí bylo dočasné a nástup druhé vlny epidemie povede v posledním čtvrtletí opět k ekonomickému poklesu. Ten by ale měla být tak výrazný jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Na vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí tak bude záviset i celoroční výsledek hrubého domácího produktu (HDP), jehož pokles zatím ekonomové odhadují na sedm až osm procent.
img

Forex: Listopadová PMI potvrdí dopad druhé vlny pandemie na sentiment v průmyslu

01.12.2020 Finální odhad tuzemského HDP podle nás potvrdí mezičtvrtletní oživení, ale i meziroční propad ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí. Obdobný obrázek nabídnou i další evropské ekonomiky. Pro trhy však budou zajímavější předstihové ukazatele PMI napříč jednotlivými státy, které naznačí, jak dopadla druhá vlna pandemie zejména na zpracovatelský sektor. V pozdějších hodinách Eurostat zveřejní statistiku spotřebitelské inflace za listopad pro celou eurozónu. Nicméně již německá čísla naznačila, že na deflačních tendencích se nic nemění. V odpoledních hodinách Ministerstvo financí vydá listopadovou zprávu o státním rozpočtu, který nepřestává překvapovat svou odolností vůči druhé vlně pandemie. Den pak zakončí sada předstihových ukazatelů z USA, které by, stejně jako v Evropě, měly ukázat zhoršení důvěry napříč ekonomikou.
img

Rozbřesk: Průmysl brzdí pád evropské ekonomiky, Yellenová americkou ministryní financí?

24.11.2020 Ještě chvíli bude trvat, než se druhá vlna pandemie v EU propíše do tvrdých dat, nicméně první signály podzimního útlumu už přinášejí předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně. Celkový PMI tam v listopadu propadl na šestiměsíční minimum (z 50 bodů na 45,1) v důsledku silného zhoršení situace ve službách. Jde o v podstatě pochopitelnou a vlastně i nepřekvapivou reakci na restriktivní opatření zavedená v řadě zemí v reakci na druhou vlnu koronaviru. Na rozdíl od jara však tentokrát dostaly zásah „jen“ služby, neboť průmysl se dál držel nad hranicí padesáti a oproti předchozím výsledkům jeho PMI korigoval víceméně jen drobně. Listopad sice přinesl i zpomalení trendu nových zakázek, nicméně ty i nadále pokračovaly v růstu.
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně zlotého a forintu v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich...
img

Rozbřesk: Vakcína v USA na dohled? Riziková aktiva včetně PLN a HUF v euforii

10.11.2020 Světové finanční trhy se vezou na vlně optimismu a nadějně začínají vyhlížet i domácí „covidová“ čísla, ačkoliv u nich nelze zcela odhlédnout od citelného poklesu v počtech testovaných. Solidně vyznívají i čísla z reálné ekonomiky, nicméně ta jsou zatížena tradičním zpožděním, a tak se vlastně teprve oficiálně dozvídáme to, co se dělo v ekonomice v průběhu září. Jedním z posledních jsou výsledky tržeb odvětví služeb, které byly zveřejněny včera. Vyčíst z nich lze třeba následující…
C:\fakepath\Rusnok.jpg

ČNB nově letos čeká lepší vývoj ekonomiky, příští rok ale horší

05.11.2020 Česká národní banka v nové prognóze odhad vývoje ekonomiky v letošním roce zlepšila, naopak pro příští rok zhoršila. Nově tak letos počítá s poklesem ekonomiky o 7,2 procenta a příští rok s růstem o 1,7 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. V předchozí srpnové prognóze ČNB počítala letos s poklesem ekonomiky o 8,2 procenta a příští rok s růstem o 3,5 procenta. V roce 2022 by podle ČNB měla ekonomika stoupnout o 4,2 procenta.
C:\fakepath\top-05112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v plusu. Investory neznervóznila ani hrozba táhlé právní bitvy kvůli výsledku amerických prezidentských voleb. Burza v Hongkongu stoupla podle indexu Hang Seng o 3,25 %.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK: Ekonomika EU klesne o 7,4 procenta, oživení bude pomalejší

05.11.2020 Propad ekonomiky Evropské unie, tvrdě zasažené opatřeními proti šíření nového koronaviru, bude proti dosavadním odhadům letos mírnější. I tak ale dosáhne rekordních 7,4 procenta. Naproti tomu oživení v příštím roce bude po druhé vlně pandemie ve srovnání s předchozími odhady výrazně pomalejší a růst dosáhne jen 4,1 procenta. Ve své podzimní makroekonomické předpovědi to dnes uvedla Evropská komise (EK).
img

Agentura Standard & Poor’s potvrdila České republice rating úvěruschopnosti i příslušný výhled. Jde o potvrzení, že Česko dosavadní koronavirovou krizi zvládá z ekonomického hlediska dobře

02.11.2020 Ratingová agentura Standard & Poor’s Global Ratings České republice potvrdila stávající hodnocení její úvěruschopnosti. Česko tak nadále zůstává v rámci zemí bývalého sovětského bloku zemí s celkově nejlepším ratingem, vezmeme-li v potaz hodnocení nejen Standard & Poor’s Global Ratings, ala také zbývajících dvou světově významných ratingových agentur, a sice Moody’s a Fitch.
img

Moneta Money Bank: Výsledky za Q3 20 překonaly tržní očekávání

30.10.2020 Moneta Money Bank zveřejnila dnes ráno výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí tohoto roku. Reportovaná čísla překonala tržní konsensus, když v meziročním srovnání vzrostly všechny hlavní výnosové položky. Pozitivním překvapením jsou nižší opravné položky, které souvisí se současnou krizovou situací. Vzrostly také provozní náklady, nicméně vyšší výnosy a zejména zmíněné nižší opravné položky to více jak kompenzovaly. Moneta tak reportovala čistý zisk, který překonal veškeré tržní odhady.
img

Česká ekonomika podala ve třetím čtvrtletí nad očekávání dobrý výkon, úder ale může přijít teď. První vlnu pandemie ovšem ČR zvládla dobře jak epidemiologicky, tak ekonomicky

30.10.2020 Česká ekonomika v třetím letošním čtvrtletí podala nad očekávání dobrý výkon. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. V porovnání s druhým čtvrtletím si polepšila o 6,2 procenta, zatímco analytici v souhrnu počítali s růstem spíše jen v okruhu úrovně pěti procent. Rovněž meziroční propad ekonomiky byl v měsících červenci až září mělčí, než se čekalo. Výkon ekonomiky totiž ve třetím kvartále klesl meziročně o 5,8 procenta, zatímco analytici předpokládali propad kolem úrovně sedmi procent.
img

Akcie se odpoledne zvedají. ECB se chystá do akce, americká ekonomika jede

29.10.2020 Oživení v eurozóně ztrácí dynamiku rychleji, než se čekalo, a výhled pro nejbližší období se zhoršil, konstatovala ECB na dnešním zasedání. Banka rozhodne o rekalibraci svých nástrojů v prosinci, kdy bude mít k dispozici novou prognózu. Prezidentka Lagardová řekla, že o prosincové akci ECB je jen malá pochybnost. Nenaznačila, který z instrumentů by banka použila primárně, a jako obvykle se odkázala na škálu všech svých nástrojů. Do té doby chce ECB používat stejné nástroje jako dosud a využívat jejich flexibilitu - zejména jde o nákupy v rámci programu PEPP.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o osm pct.

29.10.2020 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o osm procent. Příští rok by pak ekonomika měla růst jen o dvě procenta kvůli dopadům posledních opatření proti nové vlně epidemie koronaviru. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. V červencové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům koronaviru v průměru o 7,5 procenta a příští rok poroste o 5,3 procenta.
img

Ranní okénko - Pandemie otestuje sentiment firem i spotřebitelů

23.10.2020 Dnes je druhý den částečného lockdownu. Restrikce se týkají především služeb (maloobchod zůstává uzavřen s výjimkou prodeje potravin, léků apod.) a omezení pohybu osob s platností do 3. listopadu. Roman Prymula již zmínil možné prodloužení nouzového stavu, které by však vyžadovalo souhlas parlamentu. Vzhledem k dále stoupajícím denním přírůstkům nakažených považujeme schválení v případě podání žádosti za pravděpodobné. Pro uvolnění restrikcí je klíčový pokles reprodukčního čísla z aktuálních 1,3 na 0,8.
C:\fakepath\cr-21102020-lv.gif

Ekonomika podle odhadů kvůli novým opatřením klesne více

21.10.2020 Kvůli novým opatřením vlády proti šíření koronaviru lze letos očekávat propad ekonomiky o zhruba 8,5 procenta. Vyplývá to z odhadů ekonomů oslovených ČTK. Před druhou vlnou pandemie přitom očekávali letos propad ekonomiky kolem 6,5 až sedmi procent. Zároveň je zatím podle nich situace lepší než na jaře v tom smyslu, že velké firmy nepřerušily výrobu a zároveň není přerušen pohyb zboží a služeb přes hranice. Na druhou stranu někteří upozornili, že pro řadu firem situace může být horší, protože již nemají dostatečné rezervy.
img

Rozbřesk: Proč nejhorší poválečný propad ekonomiky zrychluje růst cen nemovitostí?

06.10.2020 Se startem pandemie COVID-19 mnozí v obavách vzhlíželi k realitnímu trhu. Není divu – nemovitosti jsou největší třídou aktiv na světě a domácnosti v nich mají uložen největší objem úspor. Při poslední finanční krizi po pádu investiční banky Lehman Brothers přitom realitní trh ztratil globálně více než deset procent a dlouho brzdil domácnosti v návratu do “nového normálu”.
img

Ozvěny trhu: Covid hýbe korunou

18.09.2020 Od počátku pandemie platilo Česko za zemi, která situaci zvládla nadprůměrně dobře. Rychlý nástup opatření proti šíření epidemie způsobil rychlý propad ekonomiky, ale následně umožnil výrazné uvolnění a nástup oživení byl poměrně razantní. Do určité míry bylo možné navázat na předchozí ekonomickou expanzi. Meziroční propad české ekonomiky ve druhém čtvrtletí o 11 procent byl nadprůměrně dobrý, když EU v průměru klesla o 13,9 procenta.
C:\fakepath\obrazek1.jpg

Shrnutí setkání americké Federální rezervní banky: Co to znamená pro aktiva?

17.09.2020 Včera jsem si v 8 hodin večer udělal kafe, abych vám na dnešní ráno mohl připravit tento shrnující článek o setkání Federální rezervní banky Spojených států Amerických. Projdeme si veškeré detaily vzešlé z nové zprávy.
img

Průmyslová produkce pokračuje ve svižném meziměsíčním růstu

07.09.2020 Oživení české ekonomiky pokračovalo také v červenci. To potvrzují dnešní data průmyslové produkce, která vzrostla oproti červnu o 5,7 %, ve srovnání s loňským rokem však byla stále o 5 % nižší. Výsledek byl tak o necelé dva procentní body lepší, než trh čekal a ve směru nižšího poklesu byl revidován i červnový výsledek. Ačkoliv výroba v průmyslu za loňskem i nadále zaostává, je zjevné, že pokoronavirový propad produkce výrobní sektor postupně odmazává, a to rychleji než se čekalo. K tomu mu pomáhá především nárůst poptávky ze zahraničí s tím, jak k oživení dochází také v ostatních ekonomikách. Výrazně se situace zlepšila také v automobilovém průmyslu, kde již produkce klesala meziročně jen o 0,7 %. Dobrou zprávou je i nárůst hodnoty tamních nových zakázek, která se zvýšila o necelých 10 %. Celkově se však hodnota nových zakázek v průmyslu snížila o 3,6 %, zejména vlivem strojírenského a chemického průmyslu, který se stále nachází ve výrazném poklesu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nízká inflace donutí ECB rozšířit pandemický program, tento týden to ale nebude

07.09.2020 Světovému kalendáři bude dominovat zasedání Evropské centrální banky. Odhad růstu HDP pro Q3 může ECB revidovat směrem nahoru, inflační výhled bude ale chmurný. Euru tak čtvrteční zasedání zřejmě neprospěje. Ve Spojených státech spotřebitelské ceny i ceny průmyslových výrobců pravděpodobně uberou na tempu. To bude platit i pro českou inflaci, která v srpnu zřejmě stagnovala. Výsledky českého průmyslu by naopak měly ukázat solidní růst.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomika klesla meziročně o 11 pct. nejhorší má asi za sebou

01.09.2020 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o 11 procent a mezičtvrtletně o 8,7 procenta. Je to nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Největší podíl na meziročním poklesu české ekonomiky měl propad zahraniční poptávky a spotřebních výdajů domácností.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika má podle analytiků nejhorší za sebou

01.09.2020 Na základě údajů o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí se ekonomové domnívají, že ekonomika má zřejmě to nejhorší letos za sebou. Zároveň ale upozorňují, že řada dalších ekonomických ukazatelů včetně nezaměstnanosti se bude zhoršovat až se zpožděním. V průměru ekonomové odhadují celoroční pokles ekonomiky kolem sedmi procent, což je menší propad, než očekávali ještě počátkem léta.
img

Česká ekonomika padá hlouběji, než se myslelo. Historickému pádu vzdoruje prakticky jen IT sektor a také vládní výdaje

01.09.2020 Česká ekonomika se ve druhém letošním čtvrtletí podle dnešního zpřesněného odhadu propadla hlouběji, než nač ukazoval předběžný odhad. A to jak v meziročním, tak mezičtvrtletním pohledu. Jde o její největší pád v novodobých dějinách ČR od roku 1993.
img

Forex: Dnešní data potvrdí výrazný pokles tuzemského HDP

01.09.2020 Česká ekonomika podle předběžného odhadu HDP poklesla ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 8,4 %. Dnes bude zveřejněn zpřesněný odhad, který by podle nás mohl ukázat mírně lepší výsledek a čekáme tak revizi na -8,1 %. V obdobném rozsahu bylo v minulém týdnu revidováno také německé HDP a lepší výsledek podle našich odhadů indikuje rovněž dosavadní vývoj měsíčních indikátorů. V tuzemsku bude zveřejněno také srpnové PMI ze zpracovatelského průmyslu, u kterého očekáváme mírný nárůst. Další zvýšení pravděpodobně zaznamená i evropská nezaměstnanost.
img

Inflace zůstává výš, ale měla by zpomalovat

31.08.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu září by měla potvrdit, že expanze průmyslu a maloobchodních tržeb pokračovala. Bilance zahraničního obchodu by měla dosáhnout dalšího přebytku. Od inflace stále čekáme zpomalení. ČNB na měnověpolitickém zasedání v září ponechá nastavení měnové politiky beze změny. Čtvrtletní data by mohla ukázat mírnou vzestupnou revizi pro HDP. Od průměrné mzdy čekáme mírný pokles.
img

Japonsko hlásí rekordní propad ekonomiky

17.08.2020 „Důsledky pandemie koronaviru vymazaly hospodářský růst Japonska za posledních 9 let. Na konci roku 2020 tak může být třetí největší ekonomika na světě na podobné úrovni jako v roce 2011,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB zhoršila výhled veřejných financí letos i příští rok

07.08.2020 Česká národní banka očekává, že veřejné finance letos skončí ve schodku 5,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) po loňském přebytku 0,3 procenta HDP. Příští rok by se schodek měl zmírnit na 4,3 procenta. ČNB tak zhoršila odhad, když v květnu čekala letošní schodek 4,8 procenta a příští rok 3,4 procenta HDP. Vyplývá to ze shrnutí Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. V roce 2022 by měl schodek veřejných financí klesnout na 3,9 procenta HDP.
img

Rozbřesk: ČNB znovu zhoršila výhled české ekonomiky

07.08.2020 Stabilní sazby, žádné nekonvenční přístupy a vedle toho zhoršení výhledu ekonomiky. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout včerejší zasedání bankovní rady ČNB. Centrální bankéři tak dali najevo, že ČNB již v dané fázi udělala vše, co bylo zapotřebí, a nyní budou vyčkávat, dokud se ekonomika nevzchopí.
img

Ozvěny trhu: ČNB a stagflační vývoj ekonomiky

06.08.2020 Česká národní banka dnes znovu rozhodne o výši úrokových sazeb. Výsledek jednání však zřejmě nepřekvapí a sazby centrální banky zůstanou s největší pravděpodobností beze změny. To očekávají i všichni analytici oslovení agenturou Bloomberg.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Propad ekonomiky není podle analytiků tragický

31.07.2020 I když propad české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl rekordní, nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Brexit | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Monetární politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Dluhopisový trh | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CEO | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Denní minima | Devizový trh | Distribuce | Dividenda | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Index cen průmyslových výrobců | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Marže | Momentum | Měna | Měny | Stavební povolení | Open | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Trend | Výnos | Wall Street | Maturity | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Kurzový závazek | Program nákupů dluhopisů | EU | Ekonom | BitStock | Byznys | Business | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Gold | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Facebook | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | ADP report | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Přenos | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Devizové trhy | Dnešní události | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický růst | Evropská měna | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Investiční | Investing | ISM | J&T Banka | J&T | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kurs koruny | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Patria.cz | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluh | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Unce zlata | Volatility | Výprodej | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | BreakEven | ZEW | ING | Komise pro cenné papíry | CEE | Čistá úroková marže | Ekonomika EU | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Využití kapacit | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Mezinárodní banky | Burza dnes | Unicredit | Microsoft | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | David Marek | Investing.com | PwC | Barrick Gold | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Společná evropská měna | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Vrtulníkové peníze | Agentura Reuters | Posilování koruny | Firmy | Mezinárodní instituce | Economist | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Americké akciové indexy | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Fitch Ratings | Zpřísňováním měnové politiky | Halliburton | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Ekonomická data | Nejistota | Světové finanční krize | Tempo růstu | Daně z příjmů | Tesla | Výhled | Hlavní úroková sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Výnosy | Rizikové investice | Česká vláda | Příjmy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Generali Investments | Zahraniční forex | BHS | Digitální zlato | Jerome Powell | Bitcoinová horečka | Tržní očekávání | Cena bitcoinu | Bitcoiny | Podniky | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Forint | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Měny v regionu | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Úrokový výnos | Posilování české koruny | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Inflační vývoj | Zpřísňování měnové politiky | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Vyjádření analytiků | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Akciové futures | CNY | Odhad růstu ekonomiky | Snížení sazeb | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Štěpán Křeček | Výnosy amerických státních dluhopisů | Očekávání trhu | Měnověpolitické zasedání | Nejnovější výsledky | Snížení daní | Kurzarbeit | Český HDP | Předstihové indikátory | Nízká nezaměstnanost | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Trinity Bank | Měny regionu | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočtový schodek | Deficit | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Klíčová rizika | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | FRED | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Radomír Jáč | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Amazon | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Největší obchod | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Valdis Dombrovskis | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Martin Stránský | Wüstenrot | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Vyšší poptávka | Dnešní data | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Globální vývoj | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | GBP/EUR | Nálada | Míra | Inflační výhled | Investiční aktivity | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Fed index | FedEx | Rozpočtové politiky | Bydlení | NERV | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Koruna posílila | Michal Skořepa | Průmyslové podniky | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Akvizice Wüstenrotu | Netflix | Výroba aut | Daimler | Finální odhad | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Nový rekord | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Silnější kurz | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Velké firmy | Údaje o HDP | Pozitivní zprávy | Prezident | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | American Express | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Konkrétní cíle | Důchody | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Burza v Hongkongu | Očekávané události | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Prodeje aut | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Opatření proti šíření epidemie | Nižší daně | Růst sazeb | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | COVID-19 | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Patrie | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Výsledek zahraničního obchodu | Restrikce | Vývoj na trhu | Aerolinky | Deficit státního rozpočtu | Opatření vlády | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Největší propad | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Hlavní ekonom ING | Chod ekonomiky | Silný pokles | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Barel WTI | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Nový výhled | Dopady krize | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Další pokles | Koronavirová krize | MF | Pravidla EU | OSVČ | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Nákup aktiv | Dávky v nezaměstnanosti | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | The Economist | Ministryně financí Alena Schillerová | Pokles sentimentu | Šíření nákazy | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Schodek | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Růst nezaměstnanosti | Práce | Údaje | DPH | Opatření proti šíření koronaviru | Veřejný sektor | Dopady koronavirové krize | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Výsledek hrubého domácího produktu | Petr Král | Výpadky | Vývoj HDP | Více peněz | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Jiří Makovský | Krize koronaviru | Hospodářské oživení | Ekonomika padá | Statistiky | Analytik ČSOB | Vyjádření ekonomů | Reddit | PMI ve službách | Posílení | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Prognózy a doporučení | Úrokové výnosy banky | Otevírání americké ekonomiky | Zasedání britské centrální banky | Pozitivní očekávání | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Oživení české ekonomiky | RBI | Rekordní propad | Vývoj ekonomiky | Dohoda mezi EU a Británií | Vakcína | Sektor služeb | Koronavirová pandemie | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Podpůrné programy | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Propad české ekonomiky | Práce z domova | Koronavirové epidemie | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Evropská nezaměstnanost | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Koronavirová situace | Šance | Ceny | Nadějné zprávy | Technologické společnosti | Progres | HDP za Q2 | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Důvěra | Obnovení růstu | Rekordní deficit | Produkce v průmyslu | Stagflační vývoj | Stagflační vývoj ekonomiky | Odhad vývoje ekonomiky | Výhled veřejných financí | Objem dovozu | Bitstock.com | Zrušení superhrubé mzdy | Výrobní sektor | Delta Airlines | Ekonomické odhady | Korunové úrokové sazby | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Ministerstva financí | Nvidia | Objem exportu | Výkon ekonomiky | Investice FEDu | Program Antivirus | Accenture | Politici | Účinné vakcíny | Zadlužení země | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Česká republika | Snižování nezaměstnanosti | Průmyslová výroba v ČR | Lockdown | Epidemické situace | Moneta | IT sektor | Vlny koronaviru | Zprávy o vakcíně | Hospodářský vývoj | Vývoji vakcín | Daňový balíček | Vakcinace | Očkování | NBP | Lael Brainardová | Utažení měnové politiky | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Vyšší důchody | Nejhlubší propad ekonomiky | Třetí vlna | Prodej kryptoměn
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Propad cen akcií
Propad cen komodit
Propad cen nemovitostí
Propad cen ropy
Propad ceny
Propad ceny akcií
Propad ceny ropy
Propad české ekonomiky
Propad daňových příjmů
Propad domácí měny

Následující klíčová slova

Propad evropských akcií
Propad evropských akciových trhů
Propad exportu
Propad globálních akciových trhů
Propad HDP
Propad HDP Itálie
Propad indexu
Propad indexu Nasdaq
Propad investic
Propad italské ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít