Neděle 31. květen 2020 18:33
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Omezení pohybu

C:\fakepath\eurozona.jpg

Růst cen v eurozóně v květnu dále zpomalil na 0,1 procenta

29.05.2020 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v květnu zpomalilo na 0,1 procenta z dubnových 0,3 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Na dalším citelném zmírnění inflace, která v době koronavirového výpadku ekonomiky klesá již třetí měsíc v řadě, se podepsal hlavně nový propad cen energií.
img

Nový ekonomický řád

28.05.2020 S tím, jak postupuje krize Covid-19 a zejména když sledujeme další vývoj, myslíme si, že nové trendy dlouhodobě nasměrují svět jinam. Klíčovými rysy budou státní intervence, fiskální aktivita a pokračující ekonomická síla Asie.
img

Analýza Fidelity International: Příležitosti z dislokace

25.05.2020 Globální ekonomické zotavení se bude podle názoru expertů Fidelity International odvíjet v několika fázích: upravení finančních toků, stabilizace šíření případů koronaviru v jednotlivých zemích, opravení toků v reálných ekonomikách a nakonec ekonomická expanze. Centrální banky již částečně řešily situaci okolo finančních toků a také nastal pokrok ve stabilizaci počtu případů koronaviru, i když nelze zapomínat na možnost opakujících se vln infekce. Vzhledem k tomu, že omezení volného pohybu ve většině zemí z velké části ještě zůstává, je potřeba nejprve opravit reálnou ekonomiku. Dokud nepřestane klesat poptávka a nezaměstnanost, bude na reálnou ekonomiku vyvíjen stále velký tlak.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ropa těží z oživení poptávky. Je nejvýše od letošního března

21.05.2020 Ceny ropy rostou, v průběhu dne se dostaly se až na nejvyšší úroveň od letošního března. Reagují tak na nejnovější zprávu o stavu zásob v USA, snížení těžby některými předními producenty a oživení poptávky díky zmírnění omezení pohybu některými vládami.
C:\fakepath\usa-21052020-lv.jpg

Prodej starších domů v USA klesl nejvíce za deset let

21.05.2020 Prodej starších domů v USA zaznamenal v dubnu nejvyšší propad za téměř deset let. Pandemie nemoci covid-19 měla negativní dopad na trh práce i širší ekonomiku, což podkopalo i poptávku po bydlení. Počet domů, které prodali jejich dosavadní majitelé, se proti předešlému měsíci snížil o 17,8 procenta na celoroční tempo 4,33 milionu. Procentní pokles byl nejvyšší od července 2010. Vyplývá to z dnešních údajů Národního sdružení realitních kanceláří (NAR). Prodej starších domů se na celkovém prodeji domů v USA podílí 90 procenty.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Růst ruské ekonomiky v 1. čtvrtletí zpomalil na 1,6 procenta

20.05.2020 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl o 1,6 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z 2,1 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Vyplývá to z předběžných údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad. Ve druhém čtvrtletí by ruská ekonomika měla klesnout kvůli omezením zavedeným s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus by globální ekonomiku mohl stát 8,8 bilionu USD

15.05.2020 Koronavirus a s ním spojená paralýza ekonomické aktivity by globální ekonomiku mohla přijít na 5,8 až 8,8 bilionu dolarů (148 až 225 bilionů Kč), odhaduje asijská rozvojová banka (ADB). To představuje 6,4 až 9,7 procenta globálního hrubého domácího produktu (HDP). Na svém webu o tom informoval zpravodajský server BBC.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika eurozóny i celé EU v 1. čtvrtletí rekordně klesly

15.05.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,8 procenta, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,3 procenta. Pro oba regiony to je nejvýraznější pokles od začátku měření v roce 1995, uvedl dnes ve zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat.
img

ČÍNŠTÍ TURISTÉ ZNOVU NA CESTÁCH

14.05.2020 Přes 100 milionů lidí vyrazilo v květnu během pětidenního volna v Číně na cesty. Byla to první velká zkouška domácí poptávky po cestovním ruchu od doby, kdy bylo zrušeno omezení volného pohybu kvůli Covid-19. Přichází zotavení, nebo spíš zůstanou spotřebitelé chvíli opatrní?
C:\fakepath\cina2.jpg

V Číně letos vzniklo nejméně miliardářských firem za šest let

14.05.2020 Koronavirus má letos v Číně negativní dopad i na vznik takzvaných jednorožců, anglicky unicorn, tedy soukromých začínajících firem, jejichž hodnota přesahuje jednu miliardu USD (25,5 miliardy Kč). Do 13. května dosáhly tohoto označení jen čtyři začínající firmy, což je nejméně za srovnatelné období od roku 2014. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila analytická společnost PitchBook.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA i přes zlepšení výhledu čeká rekordní propad poptávky po ropě

14.05.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) mírně zlepšila výhled poklesu poptávky po ropě na letošní rok. Nyní počítá s poklesem o 690.000 barelů na 8,6 milionu barelů denně, a to díky zmírnění zákazů pohybu v některých zemích. Agentura to dnes uvedla v pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou. I tak ale bude letošní propad poptávky rekordní, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\top-14052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří po dvou dnech smíšených výsledků dnes už padly všechny. Na investory zase naplno doléhá nejistota ohledně opětovného šíření nemoci covid-19 po světě. Nejvyšší ztráty si připsal japonský index Nikkei 225, který odepsal 1,74 % na 19 914,78 bodu.
C:\fakepath\francie.jpg

Nezaměstnanost ve Francii klesla ve čtvrtletí nejníže za 11 let

14.05.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii v prvním čtvrtletí klesla na 7,8 procenta, nejníže za 11 let. Důvodem bylo omezení pohybu zavedené ve snaze zastavit šíření nemoci covid-19, kvůli kterému lidé bez práce neměli možnost hledat si zaměstnání. V posledním čtvrtletí loňského roku míra nezaměstnanosti činila 8,1 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad INSEE.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.5.2020)

11.05.2020 Minulý týden byl znovu úspěšný na měnovém páru EUR/USD, jelikož opět došlo k úspěšnému obchodu podle mého týdenního komentáře, ve kterém jsem s předstihem uveřejnil své obchodní nastavení pro tento trh. Došlo totiž k průrazu spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do short obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Australská ekonomika podle centrální banky čelí rekordní recesi

09.05.2020 Australská ekonomika kvůli koronavirové krizi čelí rekordnímu poklesu. Předpověděla to včera podle agentury Reuters australská centrální banka. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle tohoto zdroje v prvním pololetí sníží o deset procent a australská ekonomika tak poprvé za tři desetiletí zaznamená hospodářskou recesi. Ta se definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
C:\fakepath\graf global.jpg

UNWTO: Mezinárodní turistika letos může klesnout až o 80 procent

07.05.2020 Mezinárodní turistika by letos v důsledku koronavirové krize mohla klesnout o 60 až 80 procent. Předpověděla to dnes Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO). V prvním čtvrtletí se podle ní počet příjezdů mezinárodních turistů snížil o 22 procent, zatímco v březnu se propadl o 57 procent.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Průmysl v Německu v březnu klesl nejvíce od znovusjednocení

07.05.2020 Průmyslová výroba v Německu v březnu klesla o 9,2 procenta, a dostala se tak nejníže od roku 1991, kdy se tyto údaje začaly v současné podobě zveřejňovat. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Na vině je propuknutí nemoci covid-19, což snížilo poptávku po zboží z největší evropské ekonomiky.
C:\fakepath\top-06052020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.05.2020 1) Akcie v Asii dnes rostly, v záporných hodnotách pak zakončily obchodování pouze akcie v Austrálii. Investoři očekávají posun ve stimulačních opatřeních vlád, díky kterým dnes mají akcie v Asii a Tichomoří nejvyšší ocenění od ledna.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v eurozóně i EU kvůli koronaviru prudce klesly

06.05.2020 Maloobchodní tržby v eurozóně i v celé Evropské unii v březnu prudce klesly. Členské země totiž ve snaze bránit šíření nemoci covid-19 zavedly přísná omezení pohybu a nařídily zavřít některé obchody. V zemích platících eurem tržby meziměsíčně klesly o 11,2 procenta, v celé EU pak o 10,4 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\Německo.jpg

Zakázky německého průmyslu kvůli koronaviru rekordně klesly

06.05.2020 Průmyslové zakázky v Německu v březnu klesly ve srovnání s předchozím měsícem o 15,6 procenta, což je nejvyšší propad od začátku měření v roce 1991. Za propadem je pandemie nemoci covid-19, která snížila poptávku z domova i ze zahraničí. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\USA.jpg

Vývoz z USA v březnu rekordně klesl, schodek rostl nejvíce za rok

05.05.2020 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem prohloubil o 11,6 procenta na 44,4 miliardy USD (1,1 bilionu Kč). Růst schodku byl nejvyšší od prosince 2018, zatímco vývoz kvůli koronaviru rekordně klesl. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
img

Výnosy ropných firem Exxon a Chevron kvůli levné ropě klesly

02.05.2020 Výnosy dvou největších amerických ropných společností Exxon Mobil a Chevron v prvním čtvrtletí klesly kvůli nízkým cenám ropy. Chevronu sice vzrostl zisk, avšak za pomoci prodeje majetku v Ázerbájdžánu a na Filipínách. Exxon se propadl do ztráty kvůli odpisu hodnoty zásob. Vyplývá to z dnešních prohlášení společností.
C:\fakepath\1581838400-Tesla.png

Akcie Tesly po tweetu šéfa Muska o jejich ceně prudce klesají

01.05.2020 Akcie automobilky Tesla klesají až o více než deset procent. Může za to tweet generálního ředitele Elona Muska, ve kterém uvedl, že cena akcií společnosti je příliš vysoká, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Analytici: Ruská ekonomika letos může klesnout o 3,4 procenta

01.05.2020 Ruská ekonomika by v letošním roce v důsledku koronavirové krize mohla klesnout o 3,4 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters mezi analytiky. K růstu by se ruské hospodářství podle průzkumu mělo vrátit ve druhém čtvrtletí příštího roku.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v dubnu zpomalila na 0,4 procenta

30.04.2020 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v dubnu zpomalilo na 0,4 procenta z březnových 0,7 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Na citelném zmírnění tempa růstu se podepsal hlavně další propad cen energií.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 3,5 procenta

30.04.2020 Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích EU propad ve srovnání s předchozím čtvrtletím činí podle sezonně přepočtených údajů 3,5 procenta, v eurozóně 3,8 procenta, oznámil dnes v prvním rychlém odhadu statistický úřad Eurostat. Jde o nejvýraznější propad od roku 1995, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
img

Pětidenní volno v Číně ukáže, nakolik se lidé vrátí k cestování

28.04.2020 Pětidenní volno v Číně u příležitosti nadcházejícího květnového Svátku práce představuje první větší příležitost pro čínské turisty, aby se po uvolnění koronavirových opatření vrátili k cestování, píše dnes agentura Reuters. Nakolik se Číňané rozhodnou svátky strávit mimo své domovy a navštívit oblíbené destinace, památky a atrakce, bude jakýmsi ukazatelem pro sektor turistického ruchu, který je v době koronavirové krize jedním z nejhůře zasažených odvětví.
C:\fakepath\Británie.jpg

Johnson po návratu vyzval Brity, aby vytrvali v boji proti viru

27.04.2020 Británie se zdá být z nejhoršího venku, omezení zavedená v boji proti koronaviru ale musí zůstat v platnosti a jednotlivci i firmy musí být trpěliví. S takovým vzkazem dnes vystoupil premiér Boris Johnson, který se po třítýdenní absenci způsobené nemocí covid-19 vrací do čela kabinetu. Nepochybuje, že pokud Britové zachovají "odhodlání a odvahu" z posledních týdnů, Spojené království z krize vyjde "silnější, než kdy bylo".
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Řecká ekonomika prý letos klesne až o deset procent

26.04.2020 Řecká ekonomika v letošním roce kvůli dopadům epidemie způsobené koronavirem klesne o pět až deset procent. Řekl to včera ministr financí Christos Staikuras. Země, která je v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) nejzadluženějším členem eurozóny, se přitom ještě nevzpamatovala z globální finanční krize, která svět zasáhla před více než deseti lety.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko nezavede povinné omezení pohybu, chce chránit ekonomiku

23.04.2020 Japonsko nebude zatím zavádět celoplošné povinné omezení pohybu. Toto rozhodnutí podporuje lékař Šigeru Omi, který v současnosti vede japonskou expertní skupinu pro reakci na šíření koronaviru a je poradcem japonského premiéra Šinzóa Abeho. Podle tohoto odborníka není možné virus zcela vymýtit a hlavní je chránit ekonomiku, píše dnes deník Financial Times. Vláda však přesto obyvatele nabádá, aby své osobní kontakty omezili.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Řecko zruší zbývající omezení pohybu kapitálu

26.08.2019 Řecko přikročí k úplnému zrušení zbývajících restrikcí pro pohyb kapitálu. V projevu k zákonodárcům to dnes oznámil premiér Kyriakos Mitsotakis. Atény k omezením pohybu kapitálu přistoupily v létě 2015, aby zabránily odlivu hotovosti z bank v době dluhové krize. Levicová vláda se v té době dostala do vážného sporu s věřiteli kvůli úsporám a hrozil dokonce odchod Řecka z eurozóny.
C:\fakepath\recko penize.jpeg

Řecko uvolňuje další omezení pohybu kapitálu zavedené v roce 2015

28.09.2018 Řecko od 1. října ukončí omezení výběru hotovosti z účtů u domácích bank a zvýší částku, kterou je možné převést do zahraničí. Opatření byla součástí širšího omezení pohybu kapitálu, které zavedla země v létě 2015. Informovala o tom včera vláda
C:\fakepath\recko penize.jpeg

Řecko zmírní omezení pohybu kapitálu, ukončí záchranný program

01.03.2018 Řecká vláda od 1. března dál zmírní omezení pohybu kapitálu, které zavedla v létě 2015, v době, kdy byla ohrožena budoucnost Řecka v eurozóně. Mimo jiné se zvyšuje měsíční limit pro výběr hotovosti z bankovního účtu na 2300 eur (58.400 Kč) z dosavadních 1800 eur. Řekové si také mohou poprvé od léta 2015 otevřít nový bankovní účet bez omezení. Řecko ke zmírnění omezení pohybu kapitálu přistupuje před ukončením záchranného programu, plánovaným na srpen.
recko penize.jpeg

Řecko chce zrušit omezení pohybu kapitálu

02.12.2015 Řecká vláda předpokládá, že do poloviny příštího roku zcela zruší všechna omezení pro pohyb kapitálu, která zavedla s cílem zabránit odlivu peněz ze země. Uvedl to včera náměstek ministra financí Jorgos Chuliarakis. Řecko zavedlo omezení pohybu kapitálu koncem června, kdy kvůli neshodám s mezinárodními věřiteli rovněž dočasně uzavřelo banky.
recko penize.jpeg

Řecko zmírnilo omezení pohybu kapitálu

18.08.2015 Řecká vláda opět zmírnila omezení pro pohyb kapitálu, která zavedla v důsledku dluhové krize. Řekové tak nyní mohou převádět menší částky do zahraničí a zakládat nové bankovní účty k hrazení splátek úvěrů či daní. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Inflace | EUR/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Alokace | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Investice | Komodity | Likvidita | MMF | MT4 | Marže | Portfolio | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | Short | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | Indexy | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Aukce | Ekonom | Zisk | Těžba ropy | Ceny komodit | IEA | RBNZ | Ondřej Hartman | Regulace | Financování | Investovat | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Financial Times | Praxe | Index | Střední cena | Banka | Brent | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Řecká ekonomika | Signály | Státní rozpočet | Trh | Twitter | Velká Británie | Vývoj akcií | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | CNBC | Ekonomika EU | Měď | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Komise | Kontrakt | S/R zóny | Vzdělání | Frustrace | Capital Economics | VP Bank | ANZ | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BBC | Reporty | Ekonomická expanze | Obchodní nastavení | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Renminbi | Severomořská ropa | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Znalost | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Miliardáři | Zpravodajský server | Firmy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Globální finanční krize | Alibaba | Propad | Úvěrový rating | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Citi | Guvernér | Ztráty | Nejistota | Tempo růstu | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Odhodlání | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Rekordní minima | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Krize | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Příjmy | ČTK | Odhad cen | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Fondy rizikového kapitálu | Rystad Energy | Alokace aktiv | Akcie Tesly | Jerome Powell | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Náklady na úvěry | Evropská komise | Oživení akcií | Zadluženost | Majetek | Dluhopisy s vysokým výnosem | Statistický úřad | Akcie klesají | Boris Johnson | Prodej ropy | Volný čas | Pokles úroků | Výnosové křivky | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Kapitálové výdaje | Globální recese | Vývoz do Číny | Vývoz ropy | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Automobilky | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Hongkong | Ropné firmy | Objem | Trh práce | Těžba v USA | Alibaba Group | Růst ruské ekonomiky | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Růst cen | Server BBC | NHS | Server CNBC | Bilance | Co bude | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Vyšetřování | Miliardy | 5G | AFP | Ekonomka | Průmysl | ADP | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | Vyšší poptávka | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Ceny potravin | Šinzó Abe | Nízká inflace | Problémy | Britové | Kontrakty | Prohlášení | Míra | InterContinental | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | Biotechnologické společnosti | Andrew Bailey | Bydlení | Ztráta | Řecké banky | Hospodaření | Údaje ministerstva | Růst poptávky | Stephen Poloz | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Spolkový statistický úřad | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Ceny energií | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Koronavirus | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Akcie automobilky Tesla | Cena akcií Tesly | Dodávky na trh | Převody peněz | SEC | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hospodářství Evropské unie | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Cestovní kanceláře | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Snížení těžby | Aktuální Price Action | Restrikce | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Aerolinky | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Stav nouze | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Největší propad | Šíření viru | Stimul | Růst cen v eurozóně | Propad poptávky | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historický pád cen ropy | Pád cen ropy | Historický pád cen | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Další pokles | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Bezprecedentní propad | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Boj s koronavirem | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Práce | ADB | Asijská rozvojová banka (ADB) | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Afrika | Údaje | Skupina OPEC | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Znárodnění | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Rozvíjející se země | Květnový kontrakt | Červnový kontrakt | Propad ceny ropy | Propad ceny | Finanční pomoc | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Tweety | Chránit ekonomiku | Omezení pohybu kapitálu | Kapitálové zboží | Vláda v Aténách | Christos Staikuras | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Úřad INSEE | Propad poptávky po ropě | Volno v Číně | InterContinental Hotels Group | Fliggy | Fun Deluxe | Vedení hotelu | Cestování do ciziny | Cestování | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Maloobchod | Vývoj akcií Tesla | Oživení akcií Tesly | Výnosy ropných firem | Čistá ztráta | Zisk Chevronu | Zisk firmy | Ředitel Exxonu | Darren Woods | Vývoz z USA | Vývoz z USA v březnu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Vývoz | Průmysl v Německu | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Světová organizace cestovního ruchu | Australský premiér | Australská ekonomika | Expanze | Průmyslové kovy | Nezaměstnanost ve Francii | Rekordní propad | Rekordní propad poptávky po ropě | Investoři rizikového kapitálu | IT Orange | Výzkumné společnosti | Údaje od výzkumné společnosti | Preqin | PitchBook | Potlačovaná poptávka | Čínské letecké společnosti | Cestování do zahraničí | Čínští turisté | Historický propad ceny ropy | Oživení globální poptávky | Prodej starších domů | Prodej starších domů v USA | EasyJet | Britské aerolinky | Dislokace | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Zdravotnický průmysl | Technologická revoluce | Regionální nerovnosti | Ocenění nástrojů | Taktická alokace aktiv | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

OmegaCrypto
OMEGA FX
Omer Esiner
Omezení americké produkce
Omezení dodávek ropy
Omezení finanční páky
Omezení investic
Omezení kvůli koronaviru
Omezení multitaskingu
Omezení pákového efektu

Následující klíčová slova

Omezení pohybu kapitálu
Omezení produkce
Omezení produkce OPEC
Omezení produkce OPEC+
Omezení těžby
OMFIF
OMFIF Mark Sobel
O. M. G. Markets Limited
OmiseGo
OmiseGo (OMG)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít