Pátek 26. únor 2021 10:54
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
Purple Trading ziskovost
reklama
RoboMarkets CopyFX

Klíčová slova - Program nákupu aktiv

img

Ranní okénko - Výnosy amerických státních dluhopisů pokračovaly v růstu

26.02.2021 V domácí ekonomice nejsou na pořadu dne žádná data, budeme tak sledovat především jednání vlády ohledně žádosti prodloužení nouzového stavu a rozhodnutí o pandemickém zákonu, který Senát včera vrátil Poslanecké sněmovně. Prázdný je také kalendář pro eurozónu. Jediná data nás čekají až odpoledne, kdy budou v USA zveřejněny osobní příjmy a výdaje.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Tématické reporty: Na zajímavější kroky ze strany ECB si budeme muset počkat

19.01.2021 Evropská centrální banka si své trumfy vystřílela již na prosincovém zasedání, kdy rozšířila a prodloužila pandemický program nákupů aktiv a zveřejnila svou novou prognózu. Čtvrteční zasedání tak bude z tohoto úhlu pohledu patřit k těm méně zajímavým. Centrální banka bude pravděpodobně hodnotit svoji prognózu v kontextu posledního pandemického vývoje. Pokračuje také strategická revize její měnové politiky, která zřejmě vyústí ve změnu inflačního cíle. Na tato oznámení si ale budeme muset ještě pár měsíců počkat. Pozornost ECB se v nejbližších měsících bude podle našeho názoru soustředit spíše na udržení příznivých podmínek na trhu pro financování než na dosažení inflačního cíle. Ten je stále v nedohlednu a s tím i zvyšování sazeb. To očekáváme až v roce 2024.
img

Tématické reporty: Fed by mohl naznačit, za jakých podmínek začne omezovat program QE

15.12.2020 Parametry nastavení měnové politiky ponechá Americká centrální banka ve středu beze změny. Mohla by však naznačit, jaké podmínky budou muset být splněny, aby začala omezovat svůj program nákupů aktiv. Zveřejněna bude i nová prognóza. Ta ale zřejmě zůstane bez výraznějších změn. Inflace podle ní pravděpodobně nepřekročí 2 % ani v roce 2023, takže není překvapivé, že medián výhledu vývoje úrokových sazeb bude pro následující tři roky počítat s jejich stabilitou. My prostor pro první zvýšení sazeb vidíme ve druhé polovině roku 2023. Dolarové sazby na trhu a výnosy amerických státních dluhopisů se v polovině roku odlepily ode dna a od té doby postupně rostou. Tento trend podle nás bude v příštím roce pokračovat díky nové vakcíně proti Covid-19 a očekávanému oživení ekonomiky. To by mělo podporovat i růst korunových sazeb, které jsou stále více ovlivněny právě dolarovými sazbami.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Ranní okénko - ECB naplnila očekávání

11.12.2020 Dnes je druhý den jednání Evropské rady v Bruselu. Z Německa dorazil finální údaj o listopadovém vývoji spotřebitelských cen, který potvrdil, že tamní inflace nadále zůstává v negativním teritoriu (-0,3 % y/y). Odpoledne bude v USA zveřejněn prosincový (předběžný) výsledek indexu spotřebitelské důvěry od University of Michigan.
img

ECB prodlouží program nákupů aktiv

08.12.2020 Nízká inflace a obavy z dalšího ekonomického vývoje přimějí ECB, aby na svém čtvrtečním zasedání dále uvolnila měnové podmínky. Očekáváme, že stávající pandemický program nákupů aktiv bude rozšířen o dalších 600 miliard EUR a prodloužen do konce roku 2021. V březnu příštího roku pak bude spuštěn program TLTRO4.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Ranní okénko - Průmysl a zahraniční obchod uzavřou data za třetí kvartál

06.11.2020 Český statistický úřad dnes zveřejnění podrobné údaje o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu za září a doplní tak poslední chybějící data za třetí kvartál. Český průmysl v letních měsících zvolnil tempo, když v srpnu navýšil meziroční pokles na -8,0 % z červencových -5,0 %. Tento vývoj lze částečně přičíst čerpání celozávodních dovolených. V září již podle nás mělo dojít ke snížení meziročních ztrát. Tomu nasvědčují poslední předstihové indikátory. Například šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském průmyslu poukázalo na rostoucí tempo nových zakázek z tuzemska i zahraničí. Příznivý vývoj v zahraniční poptávce, zejména pak v sousedním Německu, v září svědčil také českému exportu, jemuž dále napomohl i slabší kurz koruny. Pro září tak počítáme s nárůstem bilance zahraničního obchodu na zhruba 18,5 miliard korun. Dnes zveřejněná data o německé průmyslové výrobě sice skončila mírně pod mediánem tržního odhadu (-6,5 %), i přesto ale dál umazala část svých meziročních ztrát, když září zakončila o 7,3 % pod hodnotou ze stejného období minulého roku. Výsledek za srpen byl revidován směrem nahoru na -8,7 % z -9,6 %.
img

Powellova tisková konference: Nové předpovědi budou zveřejněny v prosinci

05.11.2020 Co je důležité, tak se objevily určité změny v termínu publikace nových předpovědí vývoje ekonomiky. Ty budou zveřejněny v prosinci. Budou přestaveny dva nové grafy, které ukážou, jak se změnil náhled člena FOMC na vývoj rizik.
img

❗ GBP vzrástla po zasadaní BoE 📈

05.11.2020 Dnes zasadala Bank of England. Všeobecne sa očakávalo, že centrálna banka Spojeného kráľovstva rozšíri program nákupu aktív. Niektoré médiá však naznačili, že na stole môžu byť negatívne sadzby. Oznámenie ukázalo, že banka jednomyseľne rozhodla ponechať sadzby nezmenené na úrovni 0,1%. Nákup aktív sa však zvýšil zo 745 miliárd GBP na 875 miliárd GBP (očakávania 845 miliárd GBP). Menový pár reagoval na toto rozhodnutie rastom z 1,2940 na 1,2990.
img

📜 3 scénáře pro zasedání ECB 🕑

10.09.2020 Rozhodnutí o sazbách ECB (13:45) a tisková konference guvernérky Lagardové (14:30) patří mezi nejvíce očekávané události v tomto týdnu.
img

Zasedá ECB, změnu politiky nečekáme

10.09.2020 Dnes ráno se dozvíme data o tuzemské spotřebitelské inflaci. Ta podle nás i trhu zůstane bezpečně nad horní hranicí tolerančního pásma České národní banky, když jen mírně zpomalí z červencových 3,4 na srpnových 3,3 %. V meziměsíčním srovnání to tak bude odpovídat cenové stagnaci. Inflaci v srpnu ovlivňoval růst cen ropy na světových trzích i turistická sezóna, která pravidelně vede ke zdražování rekreací.
img

Prodloužení a rozšíření programu QE ECB neohlásí – zatím

08.09.2020 Nastavení parametrů programů kvantitativního uvolňování i úrokových sazeb ponechá ECB na svém čtvrtečním zasedání beze změny. Její nová prognóza by ale mohla přinést revizi HDP pro třetí čtvrtletí směrem nahoru. Inflační výhled však bude pochmurný. Ten podle našeho názoru nakonec ECB donutí, aby stávající pandemický program nákupů aktiv (PEPP) rozšířila o dalších 500 miliard EUR a prodloužila ho do konce příštího roku. Toto rozhodnutí oznámí pravděpodobně v říjnu nebo prosinci. Nárůst tržních eurových sazeb tak bude pravděpodobně komplikovanější, než se původně zdálo. I nadále ale zůstává naším základním scénářem včetně nárůstu sklonu celé křivky.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Okénko trhu - Energie postrčily evropské ceny výrobců

04.08.2020 Červnový index cen průmyslových výrobců vykázal v eurozóně meziměsíční růst o 0,7 %, což odpovídá meziročnímu poklesu o 3,7 %. Oproti předchozímu měsíci tak cenová dynamika razantně narostla, což bylo i v souladu s tržními očekáváními. Významnou roli opět sehrály ceny energií, které v červnu vlivem zdražující ropy jako jediné stoupaly, konkrétně o 3,1 % meziměsíčně. Naopak oproti loňskému červnu se energie nadále drží velice nízko a jsou levnější o 12,8 %. Podobně jako v eurozóně se ceny vyvíjely i v celé Evropské unii. Dynamika cen výrobců obvykle poskytuje představu o budoucím vývoji cen spotřebitelských, z čehož vyplývá, že evropská inflace se zřejmě ode dna jen tak neodlepí. Z pohledu Evropské centrální banky tak úvahy o potenciálním zpřísnění měnové politiky zůstávají daleko za horizontem.
img

Ranní nadhoz - Čeká nás den nabitý informacemi

30.07.2020 Včerejší měnověpolitické zasedání amerického Fedu v souladu s očekáváními nepřineslo změnu nastavení měnové politiky. Šéf centrální banky Powell pak ve svém vystoupení zdůraznil, že epidemie koronaviru znovu hrozí zpomalit tamní ekonomiku a naznačil, že ani v dohledné době nelze čekat zpřísnění úrokových podmínek. Podobně jako to známe z Evropy, i americká centrální banky zesiluje svůj apel na vládu, aby zintenzivnila fiskální stimulaci ekonomiky.
img

ECB zřejmě v nákupech hodlá pokračovat

29.07.2020 Dva členové Rady guvernérů Evropské centrální banky se vyjádřili k výhledu měnové politiky. Yannis Stournaras, zástupce Řecka, se nechal slyšet, že by nouzový program nákupů aktiv měl běžet až do doby, kdy se evropská inflace přiblíží cíli. Ten se podle ECB nachází těsně pod dvěma procenty, a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by k němu cenová dynamika měla namířeno. Základní scénář, se kterým zatím ECB počítá, zahrnuje inflaci hluboko pod cílem i po celý rok 2022. Ani ve scénáři optimistickém se nezdá být návrat ke dvěma procentům v dohledné době nijak pravděpodobný. Podobně i další člen Rady guvernérů, Constantinos Herodotou, podmiňuje ukončení aktuálně probíhajícího programu nákupu aktiv známkami toho, že se Evropské centrální bance daří naplňovat její inflační mandát. I vzhledem k tomu, že ECB vytrvale zdůrazňuje, že navzdory známkám oživení evropské ekonomiky je její vlastní prognóza zatížena riziky směrem k horšímu vývoji, se ze slov bankéřů dá usuzovat, že k zesílení či přinejmenším pokračování nákupů aktiv v blízké době skutečně dojde.
img

Ranní nadhoz - Měnová politika Fedu zůstává beze změny

11.06.2020 Růst českých spotřebitelských cen v květnu dále přibrzdil, když meziroční inflace ztratila tři desetiny procentního bodu a dosáhla 2,9 %. Po šesti měsících se tak vrátila do tolerančního pásma inflačního cíle ČNB. Oproti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Ke zpomalení meziročního cenového růstu došlo u potravin a nealkoholických nápojů, méně rostly i ceny oděvů a vodného a stočného, kde se částečně projevilo snížení DPH z 15 na 10 procent.
img

Americké úrokové sazby si na stávající úrovni pobudou nejméně dva roky

09.06.2020 Americká centrální banka ponechá sazby tento týden beze změny. Na stávající nulové úrovni zřejmě zůstanou minimálně další dva roky. To pravděpodobně ukáže i nová prognóza Fedu. Program nákupů aktiv bude dále omezován, ale už podstatně pomalejším tempem, než tomu bylo v posledních týdnech. Diskuze se může stočit i k cílování výnosové křivky. Klíčová bude komunikace dalších kroků.
img

Ranní nadhoz - německý průmysl se dál propadá

08.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty, nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.6.2020

08.06.2020 Ve středu zasedá Fed. Na posledním zasedání vyloučil guvernér Powell záporné sazby. Aktuálně zřejmě nelze očekávat navýšení stimulů. Fed se nyní například podílí i na nákupech dluhopisů, jejichž rating se nachází ve spekulativním stupni. Někteří pozorovatelé očekávají, že by americká centrální banka mohla přijít s tzv. forward guidance. Ta by mohla být navázaná na zaměstnanost nebo inflaci. Např. sazby zůstanou na současných úrovních, dokud americká ekonomika nedosáhne plné zaměstnanosti. Dalším krokem může být tzv. kontrola výnosové křivky. Fed by se zavázal svými nákupy udržovat dluhopisové výnosy na určité úrovni, dokud se nezaměstnanost či inflace nedostanou na konkrétní úrovně. Vzhledem k tomu, že zatím nebyla schválena forward guidance, jeví se kontrola výnosové křivky pravděpodobnější na dalších zasedáních.
img

Ranní nadhoz - dubnové maloobchodní tržby výrazně propadnou

05.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. V dalších čtvrtletích však očekáváme na trhu práce podstatně horší situaci. O výdělky začnou přicházet nejprve pracovníci ve službách, následovat ovšem budou i další sektory postižené klesající poptávkou.
img

Okénko trhu - ECB posílila program nákupů aktiv

04.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. Mediánová mzda, která v předchozím čtvrtletí již vystoupala nad hranici 30 tis. Kč, ovšem zaznamenala mezikvartální pokles. Hned v příštím čtvrtletí očekáváme na českém trhu práce podstatně horší situaci. Vlivem ekonomických restrikcí začnou o výdělky přicházet nejprve pracovníci ve službách, které byly zasaženy nejsilněji. Následovat ovšem budou i ostatní sektory, které pocítí klesající tuzemskou i zahraniční poptávku. Část pracovních míst navíc dosud podpírají vládní záchranné programy, které budou postupně ukončovány, čímž se ve firmách opět zvýší tlak na nákladovou efektivitu.
img

Rozbřesk: Jak se ECB popere s námitkami německých ústavních soudců?

03.06.2020 Na čtvrtečním zasedání ECB bude jedním z “nejžhavějších témat” přestřelka mezi Frankfurtem a Karlsruhe - přesně řečeno mezi Evropskou centrální bankou a německým ústavním soudem.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolarový index klesá kvůli zvýšení zájmu o rizikovější investice

02.06.2020 Americký dolar dnes oslabuje ke koši předních světových měn. Mezi investory roste zájem o rizikovější investice díky známkám toho, že nejhorší hospodářský pokles způsobený koronavirem je již minulostí. Růst zájmu i rizika způsobil ztráty také japonskému jenu.
img

Ranní nadhoz - V USA pomalu nárůstá ekonomický optimismus

27.05.2020 Člen rady Evropské centrální banky Francois Villeroy de Galhau se vyjádřil k aktuálnímu i možnému budoucímu nastavení evropské měnové politiky. Probíhající program nákupů aktiv označil za „mistrovské dílo“ a zároveň naznačil, že by v budoucnu mohl být ještě „flexibilnější“ s ohledem na cílování konkrétních zemí eurozóny. Villeroy dále zdůraznil, že bez ohledu na výrok německého ústavního soudu je ECB odhodlána v nákupech dluhopisů pokračovat, jelikož to považuje za nezbytné pro naplnění jejího mandátu.
img

Okénko trhu - ECB v nákupech hodlá pokračovat

26.05.2020 Člen rady Evropské centrální banky Francois Villeroy de Galhau se vyjádřil k aktuálnímu i možnému budoucímu nastavení evropské měnové politiky. Probíhající program nákupů aktiv označil za „mistrovské dílo“ a zároveň naznačil, že by v budoucnu mohl být ještě „flexibilnější“ s ohledem na cílování konkrétních zemí eurozóny. Ty byly za normálních okolností voleny podle neměnného klíče, podle kterého byly největší nákupy realizovány u dluhopisů z ekonomicky nejsilnějších zemí. Zmíněná flexibilita by zahrnovala větší příklon ke státům, které se potýkají s úbytkem kredibility na finančních trzích, jmenovitě se pak nabízí například Itálie, na úkor zemí, které podobnou vzpruhu tolik nevyžadují. Villeroy dále zdůraznil, že bez ohledu na výrok německého ústavního soudu je ECB odhodlána v nákupech dluhopisů pokračovat, jelikož to považuje za nezbytné pro naplnění jejího mandátu. Podle zdrojů agentury Reuters pak v Evropské centrální bance již dokonce běží i příprava na možné definitivní odstoupení německé Bundesbanky ze zmíněného programu nákupů aktiv. Její podíl by v takovém případě údajně převzaly ostatní banky eurosystému. Vzhledem k dominantní pozici Německa v rámci evropské ekonomiky i vzniku eurozóny jako takové by se ovšem jednalo o zcela přelomovou situaci s těžko odhadnutelnými důsledky. Výrok německého Ústavního soudu přitom dává ECB čas pouze do srpna, aby prokázala nezbytnost kroků, které aktuálně činí. V opačném případě by se jich podle něj musela Bundesbanka přestat účastnit.
img

Měsíčník finančních trhů – Duben 2020

06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB se otevírá možnost spustit program nákupů aktiv

25.03.2020 Dnes budou zveřejněny americké objednávky zboží dlouhodobě spotřeby za únor. Ty zřejmě čeká propad. Pozornost trhů bude směřovat k vládám jednotlivých zemí, které i nadále budou upřesňovat své programy na pomoc ekonomikám i opatření v boji s koronavirem.
img

Forex: ČNB se otevírá prostor pro nákup aktiv

24.03.2020 Česká národní banka dnes zveřejnila zápis ze svého mimořádného zasedání, které proběhlo minulé pondělí. Na něm snížila úrokové sazby o 50 bb. Zápis odhalil, že dva členové bankovní rady hlasovali pro 75bodové snížení klíčové sazby. K tomu nakonec rada nepřistoupila, neboť pro rozhodnutí neměla k dispozici úplné analytické podklady. Ty bude mít až na řádném zasedání tento čtvrtek. Proti velkým kurzovým fluktuacím je ČNB dle zápisu připravena zasáhnout. Při jaké úrovni by to ale bylo, jsme se nedozvěděli. V tomto ohledu považujeme za významnou úroveň 28 CZK/EUR. Náš odhad, že centrální banka tento čtvrtek sníží úrokové sazby o dalších 50 bb, zůstává beze změny.
img

Ranní nadhoz - ECB rozšiřuje program nákupů aktiv

19.03.2020 Evropská centrální banka včera oznámila, že nakoupí finanční aktiva za 750 miliard eur. Měla by tak pomoci ekonomikám ochromeným šířící se epidemií koronaviru. Program poběží do konce letošního roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru.
C:\fakepath\akcie.jpg

Akcie v USA klesly nejvíce od roku 1987, Dow Jones ztratil 13 pct

16.03.2020 Akcie ve Spojených státech dnes utrpěly nejprudší pokles od roku 1987 kvůli rostoucím obavám investorů, že pandemie nového typu koronaviru stáhne americkou i globální ekonomiku do recese. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 12,93 procenta a obchodování zakončil na 20.188,52 bodu.
C:\fakepath\markets2.jpg

Ropa, akcie i zlato prudce klesly navzdory úsilí centrálních bank

16.03.2020 Ropa, globální i české akcie a dokonce i zlato prudce zlevnily navzdory úsilí centrálních bank podpořit ekonomiku takzvaným kvantitativním uvolňováním - tedy nákupem aktiv - aby do finančního systému dodaly likviditu. Trhy reagují na obavy z hlubokých dopadů pandemie nového koronaviru, která se šíří Evropou.
C:\fakepath\jen-16032020-lv.jpg

Forex: Japonský jen těží z obav z koronaviru, euro roste vůči dolaru

16.03.2020 Japonský jen, který je považován za bezpečnou investici v období nejistoty, dnes výrazně posiluje kvůli obavám z ekonomických dopadů pandemie koronaviru. Dolar vůči japonskému jenu ztrácí 1,8 procenta na 105,70 USD/JPY. Americká měna oslabuje rovněž vůči euru, které si připisuje zhruba půl procenta na 1,1165 EUR/USD.
C:\fakepath\usa-16032020-lv.jpg

Akcie v USA prudce klesají, Dow Jones ztrácí asi deset procent

16.03.2020 Americké akcie zahájily týden prudkým poklesem kvůli obavám z důsledků pandemie způsobené novým koronavirem. Obchodování bylo kvůli propadu hned v úvodu na 15 minut zastaveno. Po jeho obnovení Dow Jonesův index ztrácel zhruba deset procent a pohyboval se těsně pod hranicí 21.000 bodů.
C:\fakepath\boj-16032020-lv.jpg

Centrální banky Japonska a Austrálie podpoří ekonomiky

16.03.2020 Japonská a australská centrální banka následovaly centrální banku USA (Fed) a podnikly kroky na podporu svých ekonomik bojujících s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem. Japonská banka (BOJ) rozšíří nákupy akcií, dluhopisů a dalšího majetku a poskytne roční půjčky s nulovým úrokem společnostem, které nemají dostatek hotovosti. Australská centrální banka (RBA) napumpuje do napjatého finančního systému dodatečnou likviditu a tento týden představí další kroky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\fed.jpg

Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod

16.03.2020 Měnový výbor centrální banky USA (Fed) opět snížil základní úrokovou sazbu - tentokrát o jeden procentní bod do pásma 0 až 0,25 procenta. Zároveň zahajuje masivní program nákupů aktiv ve výši nejméně 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč). Chce tak ochránit americkou ekonomiku před ekonomickými dopady epidemie nového koronaviru. Podle Evropské centrální banky (ECB) spouštějí hlavní světové centrální banky společnou operaci, jejímž cílem je zajistit, aby byl v pondělí na trhu dostatek likvidity.
img

Forex: Finanční trh hledá důvěru, Fed nakupuje aktiva

13.03.2020 Dnes zveřejněná data budou druhořadého významu. Po včerejším zasedání ECB bude finanční trh hledat důvěru. Fed bude masivně nakupovat aktiva.
C:\fakepath\ecb.jpg

Rehn: ECB kvůli obchodním tlakům zvažuje nová stimulační opatření

20.06.2019 Evropská centrální banka (ECB) zvažuje nová stimulační opatření, starosti jí dělá především napětí ve světovém obchodě. Řekl to dnes člen Rady guvernérů ECB Olli Rehn. Banka podle něj sáhne k nástrojům, které má k dispozici, pokud se stav ekonomiky eurozóny nezlepší.
Související klíčová slova: FOREX | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Grafy | High | IFO index | IPO | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Komodity | Kurz | LTRO | Likvidita | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Rating | Repo sazba | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Výnos | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Asijské akcie | Index MSCI | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Euronext | RBNZ | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index CPI | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Rozvíjející se trhy | ADP report | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | ČNB euro | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Evropská měna | Evropské měny | Frank | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investice do zlata | Investiční | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční inflace | Oslabení koruny | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | ZEW | DXY | EIA | ING | Dluhopisový index | Intermediate | MIC | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | West Texas Intermediate (WTI) | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Investment | Markit | Dow Jonesův index | Intesa Sanpaolo | Microsoft | MSCI | Mizuho Bank | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Sentix | TLTRO | Agentura AP | Barrick Gold | Reporty | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Earnings | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | KBC | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Německý ústavní soud | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | IBEX | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Index volatility VIX | Britské hospodářství | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Britské banky | Dostatek hotovosti | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Tempo růstu | Libra k dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Americký trh práce | Odhady trhu | Predikce | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rizikovější investice | Česká vláda | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | Příjmy | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Výhled ekonomiky | Odhad HDP | Očekávání | ex | Mizuho | Marshall Gittler | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Zahraniční forex | ING Groep NV | Palladium | Akcie v Indii | Estee Lauder | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Akciové valuace | Akciové výnosy | Airbnb | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | CSI 300 | Forint | Domácí měna | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Americké volby | BDSwiss | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Politika Fedu | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Globální index | Hodnota indexu | Michal Stupavský | Dolarová aktiva | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | IPO Airbnb | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Český průmysl | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | TLTRO3 | The Telegraph | iFX | Investice firem | DE30 | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Záporné sazby | Asset alokace | Výnosové křivky | Americké futures | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Deficit rozpočtu | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Zprávy z Fedu | Měnověpolitické zasedání | Centrální banka Nového Zélandu | Český HDP | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Stav ekonomiky | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Hospodářské krize | Trump dnes | Rozpočtová politika | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Německá vláda | Napětí ve světovém obchodě | Objem | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Německá průmyslová výroba | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Německé hospodářství | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | GM | Obchodní spor | Negativní nálada | Největší pokles | Lagardeová | Klesly akcie | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Ekonomický optimismus | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Bankovní tituly | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Christine Lagardová | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Dobrá nálada | Nálada | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | United Technologies | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Airbus | IAG | Společnost IAG | NN Group | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Inflační výhled | Ohlédnutí | Fed úroky | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Naše prognóza | Americké centrální banky | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | MasterCard | Disney | Nike | Americké objednávky | Uber | Nejlepší akcie | Stratég | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Evropské PMI | Wirecard | CFA | Prodej automobilů | Evropská inflace | Daimler | Letecké společnosti | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Šéf Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Bankroty | SAP | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Očekávané události | Dnešní datový kalendář | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Daň z příjmu | Akcie v Číně | Dopady koronaviru | Alokace investičních portfolií | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | West Texas Intermediate | Galapagos | Americká inflace | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Pokračování klesajícího trendu | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Vývoj | Americké tovární objednávky | Mzda | Mediánová mzda | Výkyvy | Cenová válka | Restrikce | Měnový výbor ECB | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Profitovat | Tencent | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Dnešní krok Fedu | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Australská centrální banka (RBA) | Mimořádné kroky | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Euro roste | Opatření americké centrální banky | BDSwiss Group | Guvernér Rusnok | Úsilí centrálních bank | Propad evropských akciových trhů | Quill Intelligence | Zrychlení inflace | Největší propad | Stimul | Dnešní čísla | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Zotavení ekonomiky | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Nová stimulační opatření | Texas | Waste Management | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Kongres | Index ISM | Domácnosti | Hotovost | Nákup aktiv | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | České vlády | Allianz | Ceny elektřiny | Ekonomiky | VW | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Práce | Údaje | DPH | Sentix indikátor | Signály oživení | Eni | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | WMT | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Majitel | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Indikace | Nizozemsko | Uvolňování karanténních opatření | Surové ropy | Soukromá spotřeba | Air France | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Cestování | 3M | Zasedání Evropské centrální banky | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Soudní dvůr | Soud | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Karlsruhe | MSCI World | Tématické reporty | Australský premiér | Riziko deflace | Historicky nejnižší | Propad průmyslové výroby | Evropský datový kalendář | Merck KGaA | Merck | RBI | T-Mobile | JD.com | Vakcína | Sektor služeb | CL | Bundesbanka | AZN | EasyJet | Investment management | JDE | Unie | ČR | Knorr-Bremse | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Oracle | Americké úrokové sazby | Nikola | Inflace v květnu | Canopy Growth | Nestlé | Sanofi | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Úvěrové podmínky | Covid | Index průmyslové výroby | Nové žádosti o podporu | Stimulační program | TTWO | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | E.ON | Johnson & Johnson | KLM | Ceny | Verizon Communications | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Odhad růstu HDP | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Odhad vývoje ekonomiky | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Deutsche Lufthansa | Zalando | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Rozšíření programu QE | QE ECB | Inflace spotřebitelských cen | Dolarové úrokové sazby | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Slabší kurz | Biden | Vinci | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Americké prezidentské volby | Walgreens | Akcie Sony | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | ALV | Vlny koronaviru | Pandemický program | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | GLE | Pfizer a BioNTech | Daňový balíček | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Program QE | TUI | Vývoj inflačních očekávání | Philips | Express
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Prognóza MMF
Prognóza německé vlády
Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR
Prognózy
Prognózy a doporučení
Prognózy ČNB
Prognózy na cenu ropy
Program Antivirus
Program ECB
Program kvantitativního uvolňování

Následující klíčová slova

Program nákupu dluhopisů
Program nákupů dluhopisů
Program nákupu státních dluhopisů
Program nákupu státních dluhopisů (PEPP)
Program nouzové likvidity (ELA)
Program nové Hedvábné stezky
Program odkupu akcií
Program OMT
Programovací jazyk
Programování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
Bernstein Bank
FXDD
reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít