Středa 27. květen 2020 02:26
reklama
Admiral spread new
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
XTB - volatilita

Klíčová slova - Ministři

C:\fakepath\ek-26052020-lv.gif

EK chce financovat obnovu ekonomik novými příjmy rozpočtu

26.05.2020 Evropská komise chce naplnit příští sedmiletý rozpočet a budoucí fond pokrizové obnovy ekonomik také s pomocí nových ekologických daní a poplatků. Podle unijních činitelů bude návrh chystaný na středu počítat s tím, že do společné unijní kasy budou mířit například příjmy z nové daně z nerecyklovaných plastů či z prodeje emisních povolenek.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU schválila záměr využít 100 miliard eur na podporu kurzarbeitu

19.05.2020 Země Evropské unie schválily záměr využít 100 miliard eur (2,8 bilionu Kč) na podporu zaměstnanců ohrožených výpadkem ekonomické aktivity v důsledku koronaviru. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili návrh Evropské komise (EK), která hodlá půjčky do zmíněné výše poskytnout státům k podpoře krátkodobých pracovních míst. Program bude k dispozici, až členské země poskytnou záruky za úvěr, z něhož bude EK půjčky financovat.
img

Spojené státy začínají s dodávkami ropy do Běloruska

18.05.2020 Spojené státy začínají dodávat ropu do Běloruska, první tanker s nákladem 80.000 tun suroviny dorazí začátkem června do litevského přístavu Klajpeda, odkud ropu přepraví železnice do běloruské rafinerie. S odvoláním na běloruskou státní rafinerskou společnost Belněftěchim tov pátek uvedla agentura Interfax.
C:\fakepath\eur.jpg

Státy eurozóny se shodly na krizových úvěrech z fondu ESM

08.05.2020 Země platící eurem budou moci od června dostat výhodné úvěry ze záchranného fondu ESM. Shodli se na tom ministři financí eurozóny při dnešní videokonferenci. Podle jejich společného prohlášení může každá z 19 zemí používajících společnou měnu dostat z fondu půjčky až do výše dvou procent svého hrubého domácího produktu. Celkově bude v balíku určeném především na výlohy spojené se zdravotní péčí k dispozici 240 miliard eur (6,7 bilionu Kč).
C:\fakepath\ger-05052020-lv.gif

Německé automobilky chtějí podporu, ozývá se ale hlasitá kritika

05.05.2020 Německé automobilky, kterým kvůli koronaviru prudce klesl odbyt, se stále hlasitěji dožadují státní podpory na nákup nových aut. Požadavky klíčového sektoru německé ekonomiky, jehož pověst značně poznamenal skandál s manipulováním emisí, sice nacházejí pochopení u řady německých politiků, mají ale i mnoho odpůrců. O možných cestách z krize způsobené pandemií dnes se zástupci automobilek jedná kancléřka Angela Merkelová.
C:\fakepath\Británie.jpg

Aktivita v britských továrnách v dubnu rekordně klesla

01.05.2020 Aktivita v britském zpracovatelském průmyslu v dubnu prudce klesla a produkce a nové zakázky se snížily nejvíce od začátku tohoto průzkumu před více než 30 lety. Mohla za to opatření, která mají zpomalit šíření nemoci způsobené koronavirem, kvůli kterým ekonomika zažívá rekordní propad. Vyplývá to ze zprávy společnosti IHS Markit založené na průzkumu mezi nákupními manažery.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídři EU jednají o penězích na oživení ekonomik

23.04.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes odpoledne zahájili obtížnou debatu o penězích, které by 27 států mělo společně vyhradit na oživení ekonomik ochromených pandemií nemoci covid-19. Političtí vůdci by na závěr dnešní videokonference měli pověřit Evropskou komisi přípravou parametrů fondu, který by měl v příštích letech pomoci nejpostiženějším hospodářským odvětvím a regionům.
img

Evropská data kazí náladu akciím i euru

23.04.2020 Ropa sice vykazuje stále poměrně velké pohyby, ale to už v rámci konsolidace po pádu ze začátku týdne. Brent se obchoduje nad 21 dolary, WTI roste zpět k 15 USD za barel. Takový vývoj dává prostor přesunout více pozornosti k novým makrodatům, která jsou dnes na programu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lídry EU čeká debata o fondu na oživení ekonomik po pandemii

23.04.2020 Složitá debata s otevřeným koncem čeká dnes prezidenty a premiéry zemí Evropské unie, kteří budou na dálku probírat budoucí společnou pomoc ekonomikám ochromeným pandemií způsobenou koronavirem. Lídři jsou rozdělení v pohledu na to, kolik peněz by EU měla dát dohromady a jak je státům poskytovat. Předseda Charles Michel by po již čtvrtém videosummitu rád získal jasnější představu o parametrech fondu oživení, jehož návrhem by dnes měli političtí vůdci pověřit Evropskou komisi.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídry EU čeká náročná debata o penězích na oživení ekonomik

22.04.2020 Dlouhodobý plán pro oživení ekonomik ochromených pandemií způsobenou koronavirem bude hlavní náplní čtvrtečního videosummitu lídrů zemí Evropské unie, kteří se budou snažit sblížit své často velmi odlišné postoje k objemu i charakteru unijní pomoci. Předseda Evropské rady Charles Michel dal před jednáním najevo, že neočekává konečnou dohodu, ale co největší posun v diskusi o vytvoření pokrizového fondu. Prezidenti a premiéři by se naproti tomu podle unijních činitelů měli bez zásadnějších obtíží shodnout na podpoře dříve navržených stimulů či koordinovaného plánu uvolňování koronavirových restrikcí.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB signalizovala, že nebude kupovat dluhopisy přímo od vlád

22.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) signalizovala, že nepřikročí k přímým nákupům dluhopisů od vlád členských zemí eurozóny. Prezidentka ECB Christine Lagardeová takové nákupy označila za nezákonné. Skepticky se vyjádřila i k možnosti podpořit ekonomiku zasaženou koronavirovou krizí rozdáváním hotovosti lidem, tedy takzvanými penězi z helikoptéry. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
img

Správa: Takto výhodná doba na nákup ropy do rezerv dlouho nebude

21.04.2020  Současný propad cen ropy na světových trzích by mohl vést k dokoupení této suroviny do státních hmotných rezerv. Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr dnes ČTK řekl, že se zdá, že takto výhodná doba k nákupu dlouho nebude. Česko od jara 2017 neplní směrnici Evropské unie, která požaduje po státech, které ropu netěží, aby měly zásoby minimálně na 90 dní. Česko má nyní zásoby na 84 dní. Švagr ale nechce výběrové řízení vypsat bez souhlasu vlády, pro kterou podle něj není záměr prioritní. Aktuální vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu ČTK shání.
C:\fakepath\euro star.jpg

Mezi státy EU i firmami roste podpora pro zelené oživení ekonomik

21.04.2020 Stále více evropských vlád a velkých firem podporuje myšlenku, aby oživení evropské ekonomiky po koronavirové krizi vycházelo z klimatického plánu Evropské komise. K výzvě, aby chystané masivní investice byly v souladu se Zelenou dohodou pro Evropu, se už připojilo 17 zemí včetně Slovenska. EK tvrdí, že navzdory tlaku z některých odvětví nehodlá tempo přechodu k ekologicky šetrnému hospodářství zpomalit.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar stagnuje, investoři čekají na čtvrteční summit EU

20.04.2020 Americký dolar dnes stagnuje. Investoři čekají na výsledek čtvrtečního summitu Evropské unie. Prezidenti a premiéři členských zemí se během videokonference mají zabývat hlavně tím, jak pomoci evropskému hospodářství postiženému pandemií covid-19.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Madrid navrhne kvůli viru vznik fondu v objemu 1,5 bilionu eur

20.04.2020 Španělská vláda navrhne svým unijním partnerům, aby byl vytvořen fond obnovy v objemu 1,5 bilionu eur (skoro 41 bilionů Kč) financovaný permanentním dluhem. Pomoct by měl zemím nejvíce zasaženým současnou koronavirovou krizí. Vyplývá to z návrhů, které má k dispozici agentura Reuters.
C:\fakepath\euro.jpg

Evropa bude potřebovat dalších 500 miliard eur, říká šéf ESM

19.04.2020 Evropa bude od unijních institucí potřebovat na zotavení své ekonomiky po koronaviru dalších nejméně 500 miliard eur (14 bilionů Kč) nad rámec již dohodnuté pomoci v objemu půl bilionu eur. V rozhovoru, který dnes vyšel v italském listě Corriere della Sera, to řekl šéf Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) Klaus Regling. ESM funguje jako záchranný fond eurozóny.
img

EUR / USD – 17. 4. 2020

17.04.2020 Euro se v pátek vůči americkému dolaru stabilizovalo a připsalo si marginální zisk – díky mírně lepšímu rizikovému sentimentu a lepším povzbudivým zprávám o pandemii koronaviru navíc. Francie vyjádřila podporu společnému vydávání dluhopisů v eurozóně.
C:\fakepath\dax30.jpeg

Index DAX v době koronavirové

16.04.2020 Německý index DAX, který je jedním z předních světových indexů, začíná opět pomalu nabírat na síle a to dokonce napříč „nelepšící“ se koronavirové krizi, která v investorech denně vzbuzuje značnou nejistotu. Právě díky nejistotě budoucího vývoje na německém trhu, se nyní přední světoví investoři a obchodníci snaží predikovat, zda jsou přijatá německá měnová a fiskální opatření dostatečná, což by mohlo ve výsledku (v případě, že investoři vyhodnotí přijatá opatření za relativně dostačující) celou situaci okolo indexu DAX ještě více stabilizovat.
C:\fakepath\g20-15042020-lv.jpg

Státy G20 odložily nejchudším zemím splátky dluhů

15.04.2020 Ministři financí a centrální bankéři největších ekonomik světa sdružených ve skupině G20 odložili počínaje 1. květnem do konce letošního roku 77 nejchudším zemím splátky dluhů. Chtějí jim tak vytvořit větší prostor pro boj s koronavirovou nákazou. Vyplývá to ze sdělení, které uveřejnili po skončení své dnešní videokonference.
C:\fakepath\g7-14042020-lv.jpg

Představitelé G7 podpořili dočasné dluhové úlevy pro chudé země

14.04.2020 Finanční představitelé skupiny hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 se shodli na potřebě zajistit finanční a technickou pomoc rozvíjejícím se ekonomikám, které se potýkají s negativními dopady pandemie způsobené koronavirem. Uvedl to dnes japonský ministr financí Taró Aso. Představitelé G7 rovněž oznámili, že jsou připraveni umožnit chudým zemím dočasné přerušení splátek dluhů v případě, že se k tomuto kroku připojí i další státy ze skupiny největších ekonomik světa G20, do které patří také například Rusko a Čína.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka vidí ochotu odložit nejchudším zemím splátky dluhů

14.04.2020 Světová banka (SB) vidí "velkou ochotu" oficiálních věřitelů odložit nejchudším zemím světa splátky dluhů, aby se mohly soustředit na boj s koronavirem. Agentuře Reuters to včera řekl Axel van Trotsenburg, který je členem vedení banky.
C:\fakepath\ropa.jpg

Mexický prezident: USA nám na pomoc sníží vlastní ropnou těžbu

10.04.2020 Spojené státy souhlasily, že sníží vlastní ropnou těžbu o dalších 250.000 barelů, aby pomohly Mexiku spolupodílet se na globálních těžebních škrtech, řekl dnes podle agentury Reuters mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Mexiko se ve čtvrtek postavilo dohodě o škrtech v ropné těžbě, na kterých se shodla Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední světoví těžaři v čele s Ruskem.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Michel svolal na 23. dubna další videokonferenci lídrů EU

10.04.2020 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes svolal na 23. dubna další videokonferenci prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Zabývat by se na ní měli hlavně tím, jak pomoci evropskému hospodářství postiženému pandemií covid-19. Už ve čtvrtek se ministři financí EU dohodli na tom, že státy eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat záchranný fond ESM. Na vydání společných dluhopisů se ale neshodli.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Ministři financí se částečně shodli na plánu pro oživení ekonomik

10.04.2020 Ministři financí zemí Evropské unie se včera dohodli na tom, že státy eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat záchranný fond ESM. Po včerejší videokonfereci euroskupiny to uvedl šéf euroskupiny Mário Centeno. Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.
C:\fakepath\euro.jpg

Ministři financí jednají o záchranném plánu, Centeno věří dohodě

09.04.2020 Země eurozóny jsou velmi blízko shody na plánu pro oživení ekonomik po koronavirové krizi. Před začátkem dnešní videokonference ministrů financí Evropské unie to prohlásil předseda euroskupiny Mario Centeno, podle něhož by měli všichni ministři ukázat vůli ke kompromisu. Pod tlakem dalších států se ocitlo Nizozemsko, které dosud blokovalo návrh na využití téměř půl bilionu eur (skoro 14 bilionů Kč) ze záchranného fondu ESM bez jakýchkoli podmínek.
g20 summit.jpg

Levné peníze prý pro vyrovnaný růst nestačí

06.09.2015 Nadměrná závislost na levných penězích z uvolněné měnové politiky centrálních bank vyrovnaný hospodářský růst nezajistí a jakmile se hospodářská aktivita zotaví, měly by centrální banky přikročit ke zvýšení úrokových sazeb. Shodli se na tom ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny dvaceti největších ekonomik světa G20, kteří pátek a v sobotu jednali v Ankaře.
g20 11102013.png

Státy G20 nedosáhly dohody o reformě

19.04.2015 Zvýšení vlivu rozvojových zemí na rozhodování Mezinárodního měnového fondu (MMF) byla v pátek ve Washingtonu věnována diskuse ministrů financí zemí skupiny G20. Debata se soustředila na možnost rozšíření hlasovacích práv rozvojových států, dosáhnout dohody se ale účastníkům jednání podle agentury Reuters nepodařilo. Rozhodující vliv v instituci tak dál bude mít Západ.
Související klíčová slova: FOREX | Offshore | Čínský jüan | Čína | Finance | Peníze | Expert | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | G20 | Euroskupina | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Transakce | Bloomberg | CFD | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Demo účet | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Fed | G7 | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Investice | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Low | MMF | MT4 | Měna | Měny | Nástroj | Prémie | Rezistence | Riziko | Ropa | Sentiment | Support | Ticker | Trader | Trading | Trigger | Výnos | WTO | ZEW index | Zlato | ČNB | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Bank of America | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Ropný trh | Zkušenosti | Výsledky | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | USDX | LYNX | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | EPS | Index | Odpor | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | CISCO | CZK | Dolar | Dolary | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investiční poradenství | ISM | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kurzy | Makroekonomický kalendář | Oslabení koruny | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Société Générale | Shares | Trh | Volkswagen | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | ZEW | ING | DMA | Andrej Babiš | Indie | Intermediate | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Cenová hladina | Úvěr | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Dividendové akcie | Investment | Markit | Brown Brothers Harriman | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura DPA | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | IHS | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Summit EU | Walmart | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Guvernér | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Zpomalení v Číně | Baidu | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Záchranný fond | Krize | Vývoj DAXu | Ministři financí EU | Americká vláda | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Oslabování eura | Měny&Sazby | ČTK | Světový finanční systém | Skupina G20 | Guvernéři centrálních bank | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Norsko | IHS Markit | ex | Purple Trading | ING Groep NV | Cena palladia | Palladium | Jerome Powell | Země platící eurem | OPEC+ | L.F. Investment Limited | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | I-Trader | Propad cen ropy | Obchodování se CFD | EK | Evropská komise | Německé akcie | Evropský stabilizační mechanismus | Odhady analytiků | Velké riziko | Palladiové akcie | Splácení dluhu | CNY | Infineon | Infineon Technologies | NVDA | Prezidentka ECB | Pokles cen | Šéfové států | Thyssenkrupp | Prosus | Vyzkoušet si trading | Akcie roku | Očekávané Earnings | Mnoho ziskových obchodů | Automobilky | Rozpočet | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Myšlenka | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americký dolar dnes | Cisco Systems | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | IIF | Týdenní zpráva | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Ekonomický vývoj | Co bude | Největší pokles | Lagardeová | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Sdružení automobilového průmyslu | Walt Disney | Automobilový sektor | Financovat | Průmysl | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Propouštění | Visa | Enel | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Problémy | Total | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Tendr | Accor | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | AXA | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | FedEx | FDX | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Reformní plán | Wirecard | Londýnské společnosti | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | IKEA | Washington | Daimler | VDA | Micron Technology | Miliardy eur | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Iniciativa | SAP | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | American Express | Virus | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Pandemie | Boeing | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | López Obrador | Pochybnosti | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Útlum aktivity | Čínská vláda | Fresenius Medical | Adidas | SEC | Rozhodování | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pharming Group NV | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index aktivity | Roberto Gualtieri | Vývoj | Snížení těžby | Důsledky koronaviru | Videokonference | Lídři EU | Vysoká rizika | Aerolinky | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Stimuly | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Pokles HDP | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Vládní podpory | Texas | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Zelený plán | Plán Bruselu | Kongres | Přikoupení | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Fond ESM | Záchranný fond eurozóny | Klaus Regling | Šéf ESM | Stabilizační mechanismus | Využití ESM | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Evropský parlament | Boj s koronavirem | Allianz | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Plán G20 | Slovensko | Poradce | Organizace | Wopke Hoekstra | Využití záchranného fondu eurozóny | Obchodní svaz | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | Mexiko | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Eni | Jednání euroskupiny | Chudé země | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Gernot Blümel | Rakouský ministr | Petr Kupec | Jihoevropské země | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Tina Bruová | Norská ministryně | Norská ministryně pro ropu a energetiku | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Ministři energetiky G20 | Obrovské snížení těžby ropy | Obrovské snížení těžby | Španělská vláda | Německé automobilky | Splátky dluhů | Catastrophe Containment and Relief Trust | CCRT | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | WMT | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Centrální bankéři ze skupiny G7 | Více peněz | Dluhové úlevy | Dočasné dluhové úlevy | Dluhové úlevy pro chudé země | Úlevy pro chudé země | Microsoft Corp | US Bancorp | Státy G20 | Technické úrovně na DAXU | Obchodovat mikroloty | Vedoucí představitelé | Hospodářské oživení | Ekonomiky po koronaviru | Procter & Gamble | EP | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Ministři financí Evropské unie | Financování prostřednictvím Evropské komise | Nákup ropy | USD za barel | Japonský export | Madrid | Červnový kontrakt | Dílčí index | Doba na nákup ropy | Nákup ropy do rezerv | Současný propad cen ropy | Současný propad | Současný propad cen | SSHR | Zelené oživení ekonomik | Nizozemsko | Kupovat dluhopisy | Dluhopisy přímo od vlád | Složitá debata | Debata | PMI ve službách | Evropská data | Nové zakázky | ADBE | 3M | Shell | Aktivita v britských továrnách | Make UK | Britský obchodní svaz | Omezení kvůli koronaviru | Mike Pompeo | Benjamin Gehrs | Expert Greenpeace | Greenpeace | Ekonomická poradkyně | Monika Schnitzeová | Poradkyně německé vlády | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Státy eurozóny | Členské státy | NKE | Členské země | Merck KGaA | Merck | NetEase | Levné peníze | CL | Zahájení dodávek | Nástroj SURE | Japonský export v dubnu | Renault | Splunk
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Ministr obchodu Wilbur Ross
Ministr pro energetiku
Ministr pro státní rozpočet
Ministr spravedlnosti
Ministr vnitra
Ministryně financí
Ministryně financí Alena Schillerová
Ministryně práce
Ministryně práce a sociálních věcí
Ministr zahraničí

Následující klíčová slova

Ministři energetiky
Ministři energetiky G20
Ministři EU
Ministři financí
Ministři financí EU
Ministři financí eurozóny
Ministři financí Evropské unie
Ministři financí zemí platících eurem
Ministři obchodu
Ministři obchodu G20
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít