Čtvrtek 15. duben 2021 05:00
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Manufacturing

img

Ranní okénko - Dostupná data signalizují zhoršení průmyslu v eurozóně

14.04.2021 Včerejším zveřejněním březnové inflace byl vyčerpán tuzemský kalendář pro tento týden. Čeká nás ale ještě zajímává sada měsíčních dat z eurozóny a USA, která zpřesní pohled na výkon těchto ekonomik během prvního čtvrtletí.
img

Ranní okénko - Evropské maloobchodní tržby potěšily

13.04.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění dat o české inflaci za měsíc březen. Podle našeho názoru se meziroční cenová dynamika po únorových 2,1 % zvýší na 2,3 %, přičemž největší podíl by na tomto mělo mít postupné vzpamatovávání cen ropy, které se následně hlavně přes pohonné hmoty propisují do spotřebitelského indexu. Otázkou ovšem zůstává, jak na pokračující pandemii zareagují například ceny dovolených. Trh oproti nám očekává ještě mírně svižnější růst cen, když vyhlíží 2,4 %.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

12.04.2021 Tento týden budou hlavním tématem rostoucí spotřebitelské ceny. Údaje o inflaci za březen dorazí jak z Česka, tak USA. Z eurozóny a Německa zazní již pouze konečný výsledek. Dozvíme se ale i měsíční data z reálné ekonomiky za únor, která budou dalším dílem skládačky ke zhodnocení výkonu ekonomiky eurozóny během prvního kvartálu.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Ekonomický kalendář: Zasedání OPEC+ a výrobní PMI a ISM

01.04.2021 Trhy otevřely do pozitivního teritoria. Zlato se drží nad $1 700 za unci a výprodej dluhopisů si dal pauzu. Ropa se před dnešní schůzkou OPEC+ obchoduje v zisku. Ropní producentní budou diskutovat výši kvót. Trh sází na ponechání současných těžebních limitů beze změny, a to kvůli nové vlně lockdownů v Evropě. Rozhodnutí by mělo být oznámeno v průběhu odpoledne. Už ráno budou zveřejněna data PMI z Eurozóny a odpoledne se dočkáme také sady výrobních dat z USA. Dnes je první den nového měsíce a zároveň poslední obchodní den před Velikonocemi. Uvidíme, jak se to projeví na obchodní aktivitě.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v roce 2020 rekordních výnosů 6,8 miliardy korun

31.03.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své předběžné konsolidované neauditované finanční výsledky za rok 2020.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

BREAKING: US Manufacturing PMI mierne pod očakávaniami

24.03.2021 PMI (Manufacturing PMI) v USA sa v marci zvýšil na 59,0 z februárových 58,6 bodov, čo je mierne pod očakávaniami analytikov na úrovni 59,3 bodov. Dáta poukázali na pokračujúcu expanziu činnosti tovární od februára 2020.
C:\fakepath\eurczk-19032021.jpg

Forex: Koruna mírně posílila k euru, stagnovala vůči dolaru

19.03.2021 Koruna v závěru týdne mírně posílila k euru. Proti čtvrtečnímu závěru dnes zpevnila o pět haléřů na 26,09 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna stagnovala, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,92 Kč/USD.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Ranní okénko - Na finančním trhu jsou pozorovatelné dozvuky zasedání Fedu

19.03.2021 V ekonomickém kalendáři je dnes pouze údaj o cenách průmyslových výrobců, jež dnes ráno zveřejnil německý Destatis. Žádné překvapení se nekonalo. Meziměsíční tempo růstu cen v únoru zpomalilo z předešlých 1,4 % na 0,7 %. Meziročně tak vystoupaly z 0,9 % na 1,9 %. V meziročním vyjádření pokračovaly v poklesu ceny potravin a spotřebitelského zboží. Naopak vyšší ceny elektřiny způsobily růst cen energií, které meziročně přidaly 3,7 %.
img

Od Fedu neočekáváme změnu nastavení měnové politiky

15.03.2021 V nastávajícím týdnu nás čekají tři údaje z tuzemské ekonomiky – tržby v maloobchodu, index cen průmyslových výrobců a platební bilance. Evropský kalendář je relativně prázdný a nabídne především data z německé ekonomiky včetně cen průmyslových výrobců a indexu ZEW. V USA proběhne zasedání Fedu, které nepřinese změnu nastavení monetární politiky. Dále dorazí data z průmyslu a maloobchodu.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

BREAKING: US ISM Non-Manufacturing PMI nenaplnil očakávania

03.03.2021 ISM Non-Manufacturing PMI v USA klesol vo februári na 55,3 z 58,7 bodov, čo bolo pod očakávaniami analytikov na úrovni 58,7 bodov.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

BREAKING: Manufacturing PMI v USA v súlade s očakávaniami

19.02.2021 PMI (Manufacturing PMI) v USA klesol vo februári na 58,5 z januárových 59,2 bodov, čo bolo v súlade s očakávaniami analytikov (58,5 bodov). Dáta poukázali na pokračujúcu expanziu činnosti tovární od februára 2020.
img

Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn

15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Česká zbrojovka Group SE kupuje společnost Colt

12.02.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE (CZG nebo Společnost) tímto oznamuje, že dne 11. února 2021 podepsala finální smlouvu o akvizici 100% podílu ve společnosti Colt Holding Company LLC (dále jen Colt), mateřské společnosti amerického výrobce zbraní Colt’s Manufacturing Company LLC a rovněž jeho kanadské dceřiné společnosti Colt Canada Corporation.
img

BREAKING: US ISM Non-Manufacturing PMI prekonal očakávania

03.02.2021 ISM Non-Manufacturing PMI v USA vyskočil v januári na 58,7 z 57,7 bodov v predchádzajúcom mesiaci, čím prekonal očakávania analytikov, ktorí počítali s poklesom na 56,8 bodov.
img

BREAKING: PMI z Francie a Německa nenadchlo

22.01.2021 Dnešní data nezklamala, ale nelze hovořit ani o pozitivním překvapení. Ve statistikách je vidět výrazný dopad koronavirových opatření. Sektor služeb pokračuje v poklesu, ovšem výrobní sektor vykazuje pěkný růst. Akciové indexy reagovaly nejprve na zveřejněná data negativně, ale po zveřejnění výsledků z Německa se pokles zastavil. DE30 pokračuje v obchodování v blízkosti úrovně 13 800 bodů.
img

Joe Biden představil podobu podpůrného balíčku

15.01.2021 Ekonomický kalendář dnes plní data z USA. Sledovaný bude především údaj o prosincových maloobchodních tržbách, jelikož americká ekonomika je z velké části poháněna domácí spotřebou. Tuto informaci doplní index spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan. V závěsu za ní se dozvíme výsledek průmyslové produkce. J. Biden zveřejnil plán fiskálního balíčku. Celkový obnos čítá 1,9 bilionu USD a obsahuje navýšení jednorázového šeku z 600 na 2000 amerických dolarů. Mimo dalších úprav je v plánu také navýšení minimální mzdy na 15 dolarů. Reakce finančního trhu nebyla výrazná, jelikož velkorysejší plán byl očekáván.
img

Ranní okénko - Joe Biden představí plán fiskální podpory

14.01.2021 Z Německa dnes dorazí informace o poklesu HDP za rok 2020. Trh počítá s -5,2 %, což pochopitelně nezavdává příliš důvodů k oslavám, ovšem v evropském kontextu to patrně bude patřit k těm lepším výsledkům. Německou ekonomiku v obtížném roce podepřela hlavně významná fiskální podpora a průmyslový sektor, který se na rozdíl od služeb po jarním šoku poměrně rychle otřepal.
img

Ranní okénko - Průmysl v eurozóně si během pandemie vede dobře

13.01.2021 Hlavní dnešní událostí budou tuzemská inflace za prosinec a listopadové maloobchodní tržby. Žádné velké překvapení by se konat nemělo. Inflace pravděpodobně navázala na předchozí trend a zvolnila tempo již 5. měsíc v řadě. Trh vyhlíží 2,6 % meziročně oproti předchozím 2,7 %. Dle našeho odhadu mohla zamířit až k úrovni 2,5 %. Meziměsíčně tak patrně došlo zhruba ke stagnaci. Ke zvolnění tempa inflace zřejmě opět přispěla nižší dynamika cen potravin, i když nutno upozornit na jejich rozkolísanost, a tudíž umění překvapit. Dnešní výsledek je posledním dílkem k vypočítání průměrné inflace za celý rok 2020, která by měla činit 3,2 %.
img

Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zlepšuje

12.01.2021 Jedinými dnešními významnějšími makroekonomickými indikátory budou index optimismu mezi americkými malými podniky, jehož prosincové výsledky se dozvíme v poledne, a tamní zpráva o tvorbě pracovních míst. Optimismus amerických podniků se oproti Evropě zotavoval po jarních uzavírkách o něco rychleji, když z jarního minima poblíž 90 bodů průběžně rostl a koncem léta již dohnal prakticky veškeré předchozí ztráty. Podzim se již vydařil méně, když pod tíhou druhé vlny pandemie, která právě na menší podniky dopadá disproporčně silně, počal opět klesat. Jeho další snížení trh vyhlíží i tentokrát, když předpokládá výsledek 100,2 po listopadových 101,4 bodech. I tak by se mělo jednat o hodnotu poblíž pětiletého průměru a pro americkou ekonomiku to tak nevěstí žádnou tragédii. Mírné ochlazení aktivity se očekává i na americkém trhu práce, kde trh předpovídá za listopad 6,4 milionu volných pracovních pozic, tedy o přibližně 250 tisíc méně než v předcházejícím měsíci. Právě pracovní trh je aktuálně největší překážkou amerického ekonomického zotavení, jelikož se na něm od jara vyskytuje nebývale vysoký počet nezaměstnaných a nová místa pro ně vznikají jen pomalu. Zatímco zpracovatelský sektor nemá o poptávku nouzi a v rámci možností se snaží zvyšovat stavy, ve službách nadále pokračuje obtížná situace a významnější nabírání nových pracovníků zde v dohledné době čekat spíše nelze.
img

Ranní okénko - Český maloobchod pod tíhou protiepidemických opatření

11.01.2021 Nastávající týden přinese z tuzemské ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelských cen a tržbách v maloobchodu. Tato várka dat dorazí také z USA, kde bude navíc zveřejněn výsledek průmyslu. Koncem týdne si pozornost trhu si získá zvolený prezident J. Biden, který upřesní plán na podporu ekonomiky. Díky demokratické většině (i když těsné) v Senátu trhy vyhlížejí možnost výraznější fiskální podpory. Datový kalendář eurozóny je prázdnější a nabídne především informaci o průmyslové výrobě a také záznam z prosincového jednání ECB.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a údaje PMI jsou v centru pozornosti

04.01.2021 Je to velký týden pro evropská ekonomická data s Francií a Německem, protože ve středu budou zveřejněna čísla Flash Manufacturing and Services PMI (Purchasing Managers Index). V posledních týdnech došlo k červeným vlajkám, že příběh o oživení eurozóny končí. Očekává se, že většina údajů PMI poklesne a drží se sotva nad 50, což je klíčová úroveň, protože představuje expandující ekonomiku.
img

Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo

15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
img

BREAKING: Indexy rostou díky dobrým výsledkům německého PMI

23.11.2020 Byly zveřejněny výsledky listopadových výsledků indexů nákupních manažerů PMI, které dnes vévodí ekonomickému kalendáři. Data už zahrnutí dopad koronavirových restrikcí.
C:\fakepath\brexit.png

Anketa: Jen hrstka britských firem čeká od brexitu výhody

16.11.2020 Jen hrstka britských malých a středních firem očekává, že by jim vystoupení Británie z Evropské unie mohlo přinést výhody. Zjistila to anketa poradenské společnosti South West Manufacturing Advisory Service mezi 400 výrobními podniky, ze které dnes cituje agentura DPA. Británie z EU vystoupila na konci letošního ledna, teprve koncem prosince ale vyprší přechodná fáze, kdy platila téměř stejná pravidla.
img

Denné zhrnutie: Biden predbehol Trumpa, akcie zaznamenali nárast

04.11.2020 Akciové indexy v Európe a v USA dnes pokračujú v raste, pričom výnosy na dlhopisoch v Európe a v USA dnes zaznamenali pokles. Na komoditných trhoch sa dnes najviac darilo cenám ropy, pričom pokles zaznamenali drahé kovy. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo nórskej korune, pričom najvýraznejší pokles zaznamenala britská libra.
img

US ISM Non-Manufacturing PMI index nenaplnil očakávania

04.11.2020 ISM Non-Manufacturing PMI index v USA klesol v októbri na 56,6 z 57,8 bodov, čo bolo očakávaniami analytikov, ktoré boli na úrovni 57,5 bodov. Zverejnenie poukázalo na piaty mesiac expanzie v sektore služieb, ale najpomalší rast od mája.
img

Zlato a ovlivňující faktory – 2. 11. 2020

02.11.2020 Cena zlata prudce vzrostla a prodloužila zisky z předchozích relací, když se na trh, před úterními americkými prezidentskými volbami, vkrádá opatrnost – i když zisky omezuje rezistentní dolar. Spotové zlato vzrostlo v 12:30 GMT o 0,71 procenta na 1 889,62 USD za unci, přičemž ve čtvrtek dosáhlo minima 1860,80 USD, což je nejnižší hodnota od 28. září. Americké futures na zlato vzrostly o 0,8 procenta na 1 889,95 USD za unci.
img

USD klesá, když se hlasování o stimulaci 2,2 bilionu $ odložilo

01.10.2020 Mnohokrát očekávaný návrh zákona o stimulaci koronaviru byl opět odložen, protože Nancy Pelosi a ministr financí Steven Mnuchin nedosáhli dohody. Předpokládá se, že se budou i nadále snažit najít dohodu o pátém balíčku ekonomické pomoci, který by mohl projít oběma komorami Kongresu.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Reuters: USA zavedly restrikce na dodávky pro čínskou SMIC

28.09.2020 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zavedla restrikce na dodávky některých zařízení pro největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC). Dospěla totiž k závěru, že existuje "nepřijatelné riziko", že tyto dodávky budou využity k vojenským účelům. Informovala o tom o víkendu agentura Reuters s odvoláním na dopis amerického ministerstva obchodu. Akcie čínské firmy dnes na hongkongské burze klesly až o téměř osm procent a dostaly se na nejnižší úroveň od května.
C:\fakepath\opce.png

Ako funguje Greenshoe opcia

18.09.2020 Česká zbrojovka čoskoro vstupuje na pražskú burzu a neklamným znakom, že pôjde o veľké IPO je aj to, že firma si vyhradzuje právo pri vysokom záujme poskytnúť až o 15% viac akcií ako je hodnota úpisu. Môžeme teda hovoriť o tzv. “Greenshoe” opcii, ktorá je zaujímavým nástrojom na ochranu záujmov väčšiny účastníkov IPO a v tomto krátkom článku som sa rozhodol priblížiť vám celý tento mechanizmus.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Investice mezi USA a Čínou klesly v pololetí nejníže za devět let

17.09.2020 Tok investic mezi Spojenými státy a Čínou v první polovině letošního roku klesl nejníže za devět let. Mohlo za to vzájemné napětí, které by mohlo způsobit, že více čínských firem se ocitne pod tlakem, aby se zbavilo svých amerických operací. Podíl na poklesu měla i koronavirová pandemie. Celkové investice, tedy jak přímé investice společností, tak peníze od firem rizikového kapitálu, mezi oběma zeměmi činily za leden až červen 10,9 miliardy USD, což bylo o 16,2 procenta méně než ve stejném období loni. Vyplývá to ze zprávy výzkumné společnosti Rhodium.
C:\fakepath\top-07092020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Na burze v Hongkongu se prudce propadly akcie největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation v reakci na zprávu, že administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje obchodní restrikce na tento podnik. Z makroekonomických dat investoři vyhodnocovali čínskou obchodní bilanci.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie čínské SMIC se propadly kvůli obavám z amerických restrikcí

07.09.2020 Cena akcií největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) se dnes na hongkongské burze propadla téměř o 21 procent a dostala se na nejnižší úroveň od poloviny června. Investoři tak reagují na zprávu, že administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje obchodní restrikce na tento podnik, uvedla agentura Reuters.
img

Denné zhrnutie: Americké akcie prudko klesajú

03.09.2020 Akciové indexy v Európe a v USA dnes zaznamenali prudké výpredaje, pričom výnosy na amerických vládnych dlhopisoch dnes zaznamenali pokles. Na komoditných trhoch zaznamenali výrazný pokles ceny ropy a drahých kovov, pričom klesali aj priemyselné kovy. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo bezpečných menám, ako sú švajčiarsky frank, japonský jen a americký dolár, pričom najvýraznejší pokles zaznamenali risk-on meny, ako sú austrálsky a novozélandský dolár.
img

Americký ISM nevýrobný PMI index nenaplnil očakávania

03.09.2020 ISM Non-Manufacturing PMI index v USA klesol v auguste na 56,9 z 58,1 bodov, čo bolo mierne pod očakávaniami analytikov, ktoré boli na úrovni 57,0 bodov. Dnešné dáta poukázali na tretí priamy mesiac expanzie v nevýrobnom sektore.
img

Akcie začínají týden beze směru, dluhopisy pozitivně

17.08.2020 Evropské trhy sice vstupovaly do nového týdne inspirovány čínským růstem, ale jejich postup se přerušil. Hlavní akciové indexy momentálně jen balancují kolem nuly, zatímco dluhopisy trochu ožily a jejich výnosy se posunují dolů většinou aspoň o jeden bazický bod. Eurodolar spolu s tím koriguje svůj růst z asijského obchodování a obchoduje se na 1,1836.
img

Největší tržby v ČR měla loni Škoda Auto před EPH a ČEZ

14.08.2020  Největší tržby z firem působících v Česku měla v roce 2019 opět automobilka Škoda Auto (459,1 miliardy Kč). Vyplývá to z žebříčku, který každoročně sestavuje sdružení Czech Top 100. Na druhé místo se tentokrát dostal Energetický a průmyslový holding s tržbami 230 miliard korun. Třetí příčku obsadil polostátní ČEZ, který vykázal tržby 206,2 miliardy korun.
img

Czech Top 100: Žebříček největších firem v České republice dostal finální podobu

14.08.2020 „V loňském roce zaznamenaly mnohé firmy rekordní výsledky, které se jim letos kvůli dopadům pandemie koronaviru budou těžce překonávat. To by do budoucna mohlo výrazně proměnit žebříček sta největších firem v České republice,“ říká předseda Czech Top 100 Jan Struž.
C:\fakepath\obrazek2.png

Ako je na tom nemecká ekonomika a čo to znamená pre DAX?

09.07.2020 Inštitút ifo ako jedna z najrešpektovanejších inštitúcií v Európe vydáva známy index podnikateľskej klímy, okrem toho však publikuje aj viaceré iné reporty a analýzy. Čo hovoria o ekonomickom vývoji v Nemecku a aký dávajú celkový obraz? Pozrime sa na to bližšie a povedzme si aký to môže mať stredno a dlhodobý vplyv na index DAX.
img

Cyklistika zažívá nebývalý boom i na burzách

25.06.2020 V letošním druhém čtvrtletí rostou tržby cyklistických výrobců až o stovky procent a tomu odpovídá i aktuální růst cen akcií těchto společností, ukázalo to analýza brokera TopForex. Firmy ze segmentu cyklistiky tak neplánovaně těží z opatření omezujících společenský i pracovní život ve všech hlavních ekonomikách světa, včetně snahy obyvatel vyhnout se veřejným dopravním prostředkům.
img

CZECH TOP 100: Žebříček největších firem v České republice ovládla Škoda

18.06.2020 „Účetní výsledky za rok 2019 nebyly ovlivněny pandemií koronaviru, takže mnohé firmy překonaly rekordní tržby z roku 2018. V letošním roce lze však očekávat, že se mnohým firmám zhorší jejich výsledky,“ říká předseda Czech Top 100 Jan Struž.
img

USA se chystají odstřihnout Huawei od globálních dodavatelů čipů

15.05.2020  Spojené státy zavádějí sérii opatření, která mají odstřihnout čínskou firmu Huawei Technologies od globálních dodavatelů čipů. Dnes to oznámila vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa. Krok by podle agentury Reuters mohl ještě více zhoršit vztahy mezi Spojenými státy a Čínou. Washington považuje tuto telekomunikační firmu za hrozbu pro národní bezpečnost, což Huawei odmítá. Čína je připravena umístit v odvetě americké firmy na svůj seznam nespolehlivých, napsal vládní list Global Times.
img

Ranní komentář: Akcie zatím neúspěšně hledají impuls k nastartování nového trendu

15.05.2020 Akciové indexy pokračují v konsolidaci. Po včerejším nevydařeném začátku seance dokázaly obchodování zakončit v zelených číslech, když americkým indexům výrazně pomohl hlavně finanční sektor a spekulace o možné M&A aktivitě.
C:\fakepath\1.jpg

Fundamenty z Británie mohou příští týden rozhýbat trhy (17.05.-23.05.)

14.05.2020 Očekává se, že příští týden bude většina makroekonomických dat pocházet z Velké Británie. Konkrétně zveřejnění údajů o CPI ve Velké Británii bude ve středu 20. května v 6:00 GMT. Očekává se, že ve čtvrtek v 8:30 GMT budou zveřejněny výsledky PMI ve Velké Británii na trhu Markit Manufacturing and Services. V pátek v 8:30 GMT budou zase zveřejněna data britského maloobchodního prodeje.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
img

BREAKING: ISM Non-Manufacturing PMI prekonal očakávania

05.05.2020 PMI nevýrobného sektora v USA zaznamenal v apríli 2020 pokles na 41,8 bodov (predchádzajúci mesiac 52,5 bodov), pričom sa očakávala úroveň 36,8 bodov. Dáta vykazujú výrazný nesúlad, nakoľko PMI index zaznamenal pokles na úroveň 26,7 bodov, pričom sa očakávala úroveň 27 bodov.
img

Obnovené americko-čínské napětí vrhá stín na finanční trhy

04.05.2020 Akciový trh si minulý týden nevedl nejlépe a své obchodování uzavřel s týdenní ztrátou. Ve středu sice akcie rostly o 2,66 %, další dny však přehouply týden do červených čísel. Negativní nálada se přenesla i do úvodu tohoto týdne.
img

Ranní nadhoz - výrazně negativní data z americké ekonomiky

16.04.2020 Americké maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně poklesly podstatně více, než odhadoval již tak pesimistický trh, a to o 8,7 %. Jednalo se o suverénně nejhlubší propad v historii měření dané časové řady, tedy od roku 1992. Vlivem efektu předzásobení si polepšil prodej potravin, zatímco ostatní segmenty výrazně ztrácely.
img

Na programu riziková data i výsledky. Akcie i euro korigují zisky

15.04.2020 Po dalším slušném růstu si dnes hlavní akciové trhy vybírají oddechový čas. Na programu je přece jen více rizikových událostí než doposud, nová makrodata i firemní výsledky, před kterými převládá opatrnost.
img

Asociace žádají po ČNB volnější pravidla pro banky

22.03.2020 Komerční banky slibují ochotu pomoci firmám a odložit splátky jistin i úroků z úvěrů. Naráží ale na pravidla České národní banky (ČNB), uvedly dnes v otevřeném dopisu viceguvernérovi ČNB Tomáši Nidetzkému Asociace exportérů a Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK). Žádají proto po ČNB uvolnění těchto pravidel.
img

Dolar proti euru vrací zisky. Vyhlídky nových cel dusí americký IT sektor

17.09.2018 Během amerického obchodování či po něm se ukáže, zda zprávy o chystaném zavedení dalších cel na čínské zboží tentokrát nelhaly. Asijské trhy v očekávání nových cel propadly, následně se poměrně dobře drží Evropa. Tam sledujeme menší ztráty na DAXu, ale jinde vesměs mírný růst.
img

Akcie 3M jsou růstovým příběhem i po více než 100 letech existence

22.10.2015 V seriálu věnovanému akciím z indexu Dow Jones se po představení samotného indexu a akcií Procter & Gamble (PG) budeme věnovat dalšímu americkému gigantu – dříve známému jako Minnesota Mining & Manufacturing Company, dnes zkráceně 3M.
img

FOREX MARKET UPDATE - 30.3.

30.03.2010 Andrew Robinson, Senior Forex Market Analyst, Saxo Bank(Všechny časy v GMT)o USA: ...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Turecká lira | Monetární politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Bloomberg | Bod | Burza | CEO | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Large Cap | Futures | G7 | Grafy | IPO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | PEG | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stochastic | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Euronext | Intervenovat | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | Online trading | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Eurostat | Makrodata | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Dukascopy | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CISCO | Co je akcie | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | DAX 30 | Dnešní události | Dolar | Druhy akcií | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Eura | Finanční prostředky | Fondy | Forex market | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Patria Online | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní rozpočet | Shares | TopForex | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ROIC | ZEW | EIA | ING | Trading Central | Buffett | Báze | Buy | Cenové rozpětí | Čistá marže | DCF | EBITDA | Ex-dividend | Obchodní den | P/S | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Retail | Burze | Investment | Rhodium | Markit | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bernstein | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | S&P Dow Jones Indices | Next Finance | Destatis | Agentura DPA | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Bernstein Research | Inflační tlaky | IHS | Xetra | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Walmart | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Propad | Kryptoměny | Eurex | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Evropský trh | Unipetrol | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Baidu | Tesla | Odhodlání | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Velké zisky | Investovat do akcií | Výnosy | Dukascopy Bank | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | ex | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | ING Groep NV | BHS | Aleš Michl | Coinbase | Vladimír Pikora | Jerome Powell | Asijské trhy | Investorský sentiment | Airbnb | Odliv dividend | Saxo | FinTech | Analytik TopForex | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Čínské měny | Technologické akcie | Tok investic | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Výsledky firem | Propad cen ropy | Prezident Trump | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Americké HDP | Inflační očekávání | Český průmysl | Slabší dolar | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Sharpe ratio | Propad ropy | NVDA | DE30 | Guvernér Fedu | Obchodní nápady | Ropné akcie | Capital Partners | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Globální akciové indexy | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Depozitní sazby | US500 | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Finanční údaje | Obchodování jedním kliknutím | Kurzarbeit | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Tržby v maloobchodě | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Obchodní restrikce | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | Devalvaci měn | ByteDance | TikTok | Huawei | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Ceny benzínu | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Myšlenka | FRED | Supreme Edition | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Americký průmysl | Olívia Lacenová | Průmyslová výroba v USA | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Datový kalendář | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | GM | Negativní nálada | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | LVMH | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Walt Disney | 5G | České hospodářství | Domácí poptávka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Velikost pozice | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Cena za akcii | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | Společnost Huawei | United Technologies | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Alpiq | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Přerušení výroby | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | Disney | Ministr hospodářství | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Uber | Česká zbrojovka | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Izraelská ekonomika | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Zvýšení inflace | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Exact Sciences | Návratnost | Dobrá data | Washington | Daimler | Letecké společnosti | Čeští exportéři | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Luboš Růžička | Bloky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Velké firmy | Ceny energií | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Šíření koronaviru | American Express | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Next Finance Vladimír Pikora | FCF | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Natural Gas | Britský statistický úřad | Medvědi | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Akcie 3M | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | FinTech akcie | Data PMI | Šéfka ECB | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Michel Barnier | Výkyvy | Rishi Sunak | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Hlavní měny | Lufthansa | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Obnova ekonomiky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Člen bankovní rady Aleš Michl | Valné hromady | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MF | Škoda | Index ISM | Koito Czech | Denso Manufacturing | Denso | Výrobce autoklimatizací | Liberecký výrobce | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Nákupu státních dluhopisů | Futures na americké akcie | Zápis z posledního zasedání | Citrix | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Stát New York | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Allianz | Ceny elektřiny | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Slovensko | Aukce státních dluhopisů | Práce | Afrika | Údaje | Česká nezaměstnanost | Eni | Výroba v Německu | Poradenské firmy | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | WMT | Index US500 | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Výrazně negativní data | Negativní data | Negativní data z americké ekonomiky | Majitel | Oživení eurozóny | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Poradenské společnosti | S&P500 | Důvěra v eurozóně | Reddit | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | NY FED | Legendární investor | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | 3M | Fundamentální náhled | Historie 3M | Minnesota Mining and Manufacturing Company | Minnesota Mining & Manufacturing Company | Náhled na akcie | Technický náhled | Čas na nákup akcií | Vhodný čas na nákup akcií | Americká centrální banka (Fed) | Rozhodnutí o sazbách | Nezaměstnanost v Německu | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Americko-čínské napětí | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | PEPSICO | Dovoz | Očekávání do budoucnosti | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Toyota Motor | NKE | Merck KGaA | Merck | RBI | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Fundamenty z Británie | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Konsorcium | Sektor služeb | Předpandemické hodnoty | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Silná rally | Advance Auto Parts | GSK | Koronavirová pandemie | Mondelez | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Rozhodnutí FOMC | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Oracle | Rekordní pokles | Americká nezaměstnanost | EPH | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Pokles německé ekonomiky | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Žebříček největších firem | CZECH TOP 100 | CZECH TOP | Účetní výsledky | Agrofert | Foxconn CZ | Foxconn | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Alpiq Energy SE | Alpiq Energy | Hyundai Motor Manufacturing | Moravia Steel | Continental Barum | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Infekce Covid | Index průmyslové výroby | Druhá vlna | Fintech společnosti | Situace na trhu práce | Michal Lukáč | E.ON | Johnson & Johnson | Koronavirová situace | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Americký maloobchod | Německý maloobchod | Růst tržeb | Desinflační trend | Ceny | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Zlatá horečka | Důvěra | Caixin | Časový horizont | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Největší tržby v ČR | Největší tržby | ŠKODA AUTO a.s. | Energetický a průmyslový holding, a.s. | ČEZ, a. s. | AGROFERT, a.s. | FOXCONN CZ s.r.o. | UNIPETROL, a.s. | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | MORAVIA STEEL, a.s. | Continental Barum s.r.o. | ČEPRO, a.s. | BOSCH GROUP ČR | MOL Česká republika, s.r.o. | Metrostav a.s. | České dráhy, a.s. | GECO, a.s. | Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o. | TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. | Penny Market s.r.o. | OTE, a.s. | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | eMan | Pokles tržeb | Air Liquide | Coca-Cola | Výrobní sektor | Růst eura | Seznam Zprávy | Semiconductor Manufacturing International Corporation | SMIC | Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) | Labor Day | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Zasedání FED | Investice mezi USA a Čínou | Přímé investice | Investice amerických firem | Investice amerických firem v Číně | Universal Music | Celkové investice | Inditex | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Vystoupení Británie z Evropské unie | Biden | Prezidentská debata | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Pokles průmyslové výroby | Lockdown | Měnový fond | Americké prezidentské volby | Walgreens | Jitan Solanki | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | IT sektor | Americký IT sektor | Vlny koronaviru | SAP AG | CSCO | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Průmysl v eurozóně | Týdenní tržní výhled | QCOM | NFIB | Ekonomické uzavírky | Investice do vody | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | BIDU | Očkování | Mutace viru | MGM | Stimulační balíček | Emise dluhopisů | Počasí | Dobrý výsledek | Brands | Český maloobchod | Shopify | Průmysl v listopadu | Plán fiskální podpory | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | MRK | Měsíční data | WU | Situace na trhu | Philips | Akcie Gamestop | PEP | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Finanční výsledky | UNH | Anheuser-Busch inBev | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Sentiment v ekonomice | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Průmyslová výroba v lednu | SPWR | Manufacturing PMI | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Akcie ropy v roce 2021 | Banco Santander | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výprodej dluhopisů | GameStop akcie | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Prezident Erdogan | Loď Ever Given | Ever Given | Data z reálné ekonomiky | GRMN | Data o inflaci | Evropské maloobchodní tržby | Dostupná data
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Manipulace s cenami kryptoměn
Manipulace s LIBOR
Manipulace s měnovým kurzem
Manipulace s trhem
Manipulace trhu
Manipulování cenou
Manpower
Manuál
Manuál forexového obchodníka
Manuální obchodování

Následující klíčová slova

Manufacturing PMI
Manulife Asset Managament
Manulife Asset Management
Mar-a-Lago
Marathon
Marathon Petroleum
Marcel Fratzscher
Marcel Link
Marc Faber
Marc Chandler
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít