Úterý 21. leden 2020 11:57
reklama
reklama
Admiral Markets SE
reklama

Klíčová slova - Pokles ekonomiky

C:\fakepath\Hongkong.jpg

Hongkongská vláda čeká letos poprvé za deset let pokles ekonomiky

15.11.2019 Hongkongská vláda kvůli eskalaci protestů výrazně zhoršila výhled vývoje domácí ekonomiky pro letošní rok. Hrubý domácí produkt (HDP) se má letos snížit o 1,3 procenta, zatímco původní odhad počítal s mírným růstem do jednoho procenta. Letošní pokles bude první od roku 2009, napsala agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Proč se německá vláda zatím brání rozpočtové injekci?

04.10.2019 Tlak na německou vládu roste. Poslední čísla z Německa podle našich odhadů ukazují na další pokles ekonomiky ve třetím kvartále a jenom velice pomalé oživení v roce 2020 (za předpokladu absence nových negativních šoků). Hlavní německé ekonomické instituty proto v tomto týdnu srazily své odhady růstu na tento a příští rok na 0,5% a 1,1% (my jsme ještě pesimističtějsí 0,4% a 0,8%). A s tím sílí i volání po rozpočtovém stimulu do slábnoucí ekonomiky. To je však slyšet především ze zahraničí. Zdá se, že v tuto chvíli se v samotném Německu k ničemu velkému neschyluje.
img

Na Příkopě 28 ponechali 2T repo sazbu na 2 %. Obchodní dohoda Japonska s USA nebude obsahovat dodatečná cla na dovoz automobilů

27.09.2019 Saudská Arábie v pondělí oznámila, že produkce ropy po útoku rebelů na ropná zařízení bude plně obnovená na konci měsíce. Evropský vyjednávač pro brexit Barnier konstatoval, že Johnsonovi návrhy ohledně irských hranic jsou stále nepřijatelné. James Bullard, který je momentálně největší holubicí ve Fedu, se domnívá, že inverzní výnosová křivka poukazuje na to, že základní úroková sazba Fedu by se měla nacházet níže. Podle Bullarda může FOMC na každém další zasedání rozhodnout o dalším snížení sazeb.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.9.2019

23.09.2019 Minulý týden prudce vyskočily repo sazby. Americká centrální banka poskytla bankám krátkodobou likviditu. Očekává se, že tento týden dodávky likvidity ještě zvýší, aby situaci na trhu stabilizovala. Nyní se hovoří o krátkodobé lince v objemu $90 mld. Problém souvisí s koncem kvartálu a faktem, že minulý týden mnoho korporací potřebovalo hotovost na zaplacení daní. Někteří se obávají, že záležitost souvisí s redukcí bilance Fedu. Ta vedla ke snížení bankovních rezerv. Powell naznačil, že by mohla bilance opět začít expandovat. Nicméně tato situace by se měla uklidnit a neměla by mít výraznější tržní vliv na trhy.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Saúdská Arábie čeká slabší růst HDP, důvodem je dohoda s OPEC

18.09.2019 Růst ekonomiky Saúdské Arábie bude v letošním roce výrazně nižší, než země původně čekala. Příčinou je dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby. Útok na ropná zařízení firmy Aramco z minulého týdne ale dopad na příjmy království mít nebude. V rozhovoru s agenturou Reuters to dnes řekl saúdskoarabský ministr financí Muhammad Džadaán.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\usa-cina.jpg

Spor USA s Čínou se stupňuje

23.08.2019 Obchodní konflikt mezi Spojenými státy a Čínou dnes opět nabral na intenzitě. Peking oznámil záměr uvalit nová cla na americké zboží a prezident Spojených států Donald Trump následně vyzval americké firmy k hledání alternativ k podnikání v Číně, včetně přesunu výroby z Číny do USA.
C:\fakepath\trump-powell.jpg

Šéf Fedu neslíbil další snížení úroků, rozhněval tak Trumpa

23.08.2019 Americká centrální banka (Fed) uskuteční patřičné kroky k udržení hospodářského růstu ve Spojených státech. Uvedl to dnes šéf Fedu Jerome Powell v projevu na setkání světových centrálních bankéřů v americkém horském letovisku Jackson Hole. Nedal však jasně najevo, zda Fed příští měsíc přikročí k dalšímu snížení svých úrokových sazeb. To vyvolalo rozhořčenou reakci ze strany prezidenta Donalda Trumpa.
C:\fakepath\eurusd-15082019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.8.2019

15.08.2019 Americké akcie včera výrazně oslabily, klíčový Dow Jonesův index má za sebou nejhlubší procentní propad od začátku roku. Na vině je vývoj na trhu dluhopisů, který naznačuje, že americká ekonomika směřuje k recesi.
img

Německá ekonomika se potápí

05.08.2019 Podle indexu nálady jde německá ekonomika ke dnu. Mezi lidmi panují velké obavy z budoucnosti a vývoje. Bojí se o svou životní úroveň i o své zaměstnání.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Británie se může propadnout do recese

18.07.2019 Británie se může propadnout do recese a odchod země z Evropské unie bez dohody by mohl v příštím roce více než zdvojnásobit rozpočtový deficit. Ve své dnešní zprávě to uvedl britský Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR), který má na starosti dohled nad veřejnými financemi.
C:\fakepath\Turkish-economy-2.jpg

Turecko představilo balík reforem

10.04.2019 Turecká vláda dnes představila dlouho očekávaný reformní balík, který má pomoci oživit ekonomiku sužovanou inflací a recesí. První krokem, který vláda učiní, je podpora bank. Ty potřebují zvýšit kapitál a zbavit se nedobytných pohledávek, které jim zůstaly po loňské měnové krizi. Balík zahrnuje také podporu vývoznímu sektoru a úpravu daní. Ministr financí Berat Albayrak dodal, že tyto změny a proces reforem budou v příštích čtyřech letech dále pokračovat.
img

RBNZ je připravena snižovat úrokové sazby. ČNB je naopak zdrženlivá

29.03.2019 Olli Rehn z ECB v pondělí konstatoval, že zpomalení ekonomiky se zdá, bude trvat déle než se předpokládalo. Podle bankéře by se záporné sazby neměly stát novým normálem. Dále se Rehn zmínil, že o podrobnostech TLTRO by mělo být rozhodnuto ještě před začátkem září. Za největší krátkodobé riziko pro eurozónu bankéř považuje neřízený brexit (brexit bez dohody).
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Růst Německa bude v prvním pololetí slabý

18.02.2019 Německá ekonomika se v první polovině letošního roku bude nadále potýkat s obtížemi, vývoj ekonomických ukazatelů ale stále naznačuje, že zpomalení by mohlo být jen dočasné a že ve druhé polovině roku je možné čekat oživení. Ve své měsíční zprávě o vývoji ekonomiky to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, tedy německá centrální banka.
img

Fed zvýšil úrokovou míru navdzory Trumpovým doporučením, akcie opět prudce klesly

21.12.2018 Fed ignoroval slova Trumpa o potřebě pomalejší normalizace monetární politiky a na svém posledním zasedání dle očekávaní zvýšil svojí hlavní úrokovou sazbu. ČNB se neodvážila po páté za sebou zvýšit sazby.
C:\fakepath\japonsko 14122014.png

Japonská ekonomika ve čtvrtletí klesla

10.12.2018 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla podle revidovaných údajů v celoročním přepočtu o 2,5 procenta, což byl nejvyšší propad za více než čtyři roky. Pokles byl mnohem vyšší, než uváděl předběžný údaj z minulého měsíce, hlavně kvůli propadu výdajů firem, který ohrožuje výhled investic na příští rok v době, kdy se ekonomika závislá na vývozu potýká se zpomalením globálního růstu a obchodními spory, uvedla agentura Reuters.
img

Jak včerejší volby změnily Ameriku?

07.11.2018 Republikáni upevnili svou pozici v Senátu a Demokraté se zmocnili Sněmovny reprezentantů. Co to ale znamená pro trhy? Hlavní ekonom Saxo Bank Steen Jakobsen předkládá svůj pohled na výsledky amerických voleb do Kongresu.
img

Jsme jen krok od recese v Turecku

22.10.2018 Turecká lira od začátku roku oslabila vůči americkému dolaru o 40 procent. Její hodnotu tlačí dolů spory se Spojenými státy a zároveň obavy z vlivu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Navzdory k jeho nátlaku turecká centrální banka v září zvýšila úrokové sazby o 6,25 procenta na 24 procent. Erdogan kritizuje tento přistup a nejraději by snižoval úrokové sazby, aby "nastartoval ekonomiku". Právě díky zvyšování se zabránilo dalšímu prudkému oslabování domácí měny a narůstající inflaci, která se v září vyšplhala na téměř 25 procent. Podobné podmínky s úrokovými sazbami byly na tureckém trhu zaznamenané naposledy v letech 2007-2009, nad úrovní 15 procent. Úrokové sazby v Turecku byly již na mnohem vyšších úrovních, zejména v 90. letech.
C:\fakepath\ecb.jpg

Zápis ze zasedání ECB ukazuje na obavy z protekcionismu

23.08.2018 Ochranářství a hrozba globální obchodní války jsou největšími riziky pro ekonomiku eurozóny. Růst však zatím zůstává pevně na stejné úrovni jako doposud. Vyplývá to ze zápisu z posledního zasedání měnového výboru Evropské centrální banky na konci minulého měsíce.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila

26.07.2018 Evropská centrální banka dnes podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila. Minulý měsíc ECB po zasedání Rady guvernérů oznámila, že díky oživení inflace je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů, a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Základní úrokové sazby však mají zůstat beze změny nejméně do léta 2019.
C:\fakepath\draghi ecb2.jpg

ECB chce ukončit program nákupů dluhopisů do konce roku

14.06.2018 Evropská centrální banka (ECB) je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Banka to uvedla po dnešním zasedání své Rady guvernérů s tím, že základní úrokové sazby zůstanou beze změn alespoň do léta 2019. ECB nyní nakupuje od bank dluhopisy vlád a firem v objemu 30 miliard eur (771 miliard Kč) měsíčně. Základní úroková sazba zůstává na rekordním minimu nula procent.
img

Výhled Fidelity International pro cenné papíry s pevným výnosem: důležité je načasování, aktivní výběr i obětování některých výnosů

03.01.2018 Evropské ekonomiky stále zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Uplynulý rok 2017 bude ve třídě aktiv s fixním výnosem zapsán jako rok s dobrými výnosy. V roce 2018 ale budou podle expertů Fidelity International výnosy této třídy aktiv většinou nižší. Není podle nich pochyb, že volání po korekcích se znovu objeví i v roce 2018. Charles McKenzie, CIO pro Fixed Income Fidelity International proto doporučuje: „V investování do této třídy aktiv se vyplatí být při výběru aktivní. V této fázi cyklu doporučujeme některé výnosy obětovat.“
rusko 17032014.png

Růst ruské ekonomiky ve 2Q zrychlil

11.08.2017 Meziroční tempo růstu ruské ekonomiky ve druhém čtvrtletí prudce zrychlilo na 2,5 procenta z 0,5 procenta v prvních třech měsících roku. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
img

Posledné šetrenie pre Grékov?

22.05.2017 Môj dnešný komentár pre Hospodárske Noviny   Gréci poľavili tlaku veriteľov a parlament schválil nové konsolidačn...
rusko 17032014.png

Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla

17.05.2017 Ruská ekonomika začátkem letošního roku pokračovala v růstu. Hrubý domácí produkt se podle předběžných údajů tamního statistického úřadu v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 0,5 procenta. V posledním čtvrtletí loňského roku stoupl o 0,3 procenta po předchozích sedmi čtvrtletích poklesu za sebou.
img

Trhy dnes: Bank of England nie je jednotná ohľadom úrokových sadzieb, libra rastie

16.03.2017 Dnešné zasadnutie Bank of England prinieslo prekvapenie. Základná úroková sadzba síce ostala nezmenená na úrovni 0,25%, toto rozhodnutie však nepodporil celý Výbor pre monetárnu politiku. Jedna členka Kristin Forbesová, bola za zvýšenie úrokových sadzieb o 0,25 percentuálneho bodu, pretože nevidí veľa dôvodov pre to, aby centrálna banka tolerovala infláciu nad dvojpercentným cieľom. Podľa nej sa nezhmotnili riziká, kvôli ktorým Bank of England znížila sadzby po britskom referende (pokles ekonomiky, rast nezamestnanosti), a tak prichádza čas na normalizáciu.
img

Toto sú makroekonomické udalosti roka 2016

02.01.2017 Rok 2016 začal na trhoch výpredajmi. Hlavným dôvodom boli obavy o stabilitu emerging ekonomík, ktoré v posledných rokoch rástli vo veľkej miere na dlh. Hlavné príčiny tejto nedôvery boli z môjho pohľadu tri: 1) problémy čínskej ekonomiky (vysoký dlh, prepad akcií, spomalenie rastu, odliv kapitálu?), ktorá je s odstupom najväčšou emerging ekonomikou; 2) prepad cien komodít (teda hlavného exportného artiklu emerging ekonomík); 3) vyššie sadzby v USA/silnejší dolár (t.j. predraženie obsluhy dolárového dlhu pre emerging ekonomiky).
img

Pobrexitová libra

08.09.2016 Měnový pár GBP/USD se po hlasování o vystoupení Velké Británie z EU dostal pod velký tlak a během července postupně vyklesal až na 31letá minima pod 1,3000. Tehdy brali analytici britskou recesi jako jistotu, od té doby se však mnohé změnilo.
rusko 17032014.png

MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji

19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...
usa 14122014-3.png

Ekonomové: Příštího prezidenta USA čeká nejspíš ekonomická recese

12.05.2016 Příštího amerického prezidenta nejspíše čeká hospodářská recese, ať se jím v listopadových volbách stane kdokoli. Podle agentury Bloomberg to předpokládá řada ekonomů i bývalých ekonomických činitelů. Nynější období ekonomického růstu v USA je už čtvrté nejdelší za více než 150 let a podle posledních známek se dostává za svůj zenit. Tempo růstu je navíc proti dřívějším konjunkturám podstatně slabší, takže ekonomika je mnohem zranitelnější vnějšími otřesy.
recko euro krize.jpg

V Řecku zpomalil pokles ekonomiky

12.02.2016 Hrubý domácí produkt Řecka se ve čtvrtém čtvrtletí snížil o 0,6 procenta proti předchozím třem měsícům...
img

Obrázky dňa (4.2.2016)

04.02.2016 Vzťah medzi bankovými akciami a úverovaním (s jednoročným oneskorením) je brutálne silný. Banky teda obmedzujú úverova...
img

NY Fed's Dudley připustil, že vývoj na trzích je zdrojem obav pro americkou centrální banku. Nebudou se sazby nakonec snižovat?

03.02.2016 Podmínky na finančních trzích jsou mnohem tvrdší, než když Fed v prosinci rozhodoval o sazbách. A pokud tento stav vyd...
img

Fitch poslal Brazílii do "junk" teritoria. Čekají nás výprodeje brazilských aktiv?

16.12.2015 Po dlouhých spekulacích se dnes Brazílie dočkala snížení ratingu agentury Fitch pod investiční pásmo. Jedná se o v poř...
img

Listopad přinesl růst akcií v Evropě, pokles eura a propad cen komodit

01.12.2015 Uplynulé 4 týdny patřily mezi ty zajímavější v tomto roce, i když zvláště poslední seance přinesly uklidnění. Spíše ne...
img

Japonská ekonomika spadla do recese, USD/JPY vzrostl nad 123

16.11.2015 Japonská ekonomika spadla ve třetím kvartálu do recese. Stalo se tak téměř 3 roky po začátku masivního programu kvanti...
img

Čínská ekonomika rostla o 6,9 % ve 3Q, věřte nebo ne

19.10.2015 V pondělí byla zveřejněna data vývoje čínské ekonomiky, která ve třetím kvartálu rostla meziročně o 6,9 %. Číslo deset...
img

[Idea Generator] Korelácie, Fed a dolár

25.09.2015 Jednou z hlavných úloh každého obchodníka na finančných trhoch je získavať informácie, ktoré neskôr pomáhajú pri generovaní nových obchodných stratégií. K tejto úlohe sa chceme pridať aj my novým týždenníkom [Idea Generator]. Mať prehľad o veľkom obraze je totiž veľmi dôležité.
img

Brazilský real klesl na dolaru k 12 letým minimům

23.07.2015 Brazilská měna pokračuje v prudkém propadu. Měnový pár USD/BRL dnes roste o více než 2 % na hladinu 3,290 realů za dol...
img

Obrázky dňa (22.7.2015)

22.07.2015 Päť obrázkov, ktoré ma za posledných 24 hodín najviac zaujali: Citigroup updatovala svoj výhľad na Grécko. A to veľmi škaredo...
eurusd-24062015-5.png

Investoři čekají na další zprávy k Řecku

24.06.2015 Euro dnes na forexovém trhu zpevňuje, zatímco dolar nabírá dech po úterním vysokém růstu vůči koši předních...
rusko 17032014.png

Ruská centrální banka snížila úrokové sazby

15.06.2015 Ruská centrální banka dnes podle očekávání pokračovala v uvolňování měnové politiky a snížila základní...
img

OECD snížila odhad globálního růstu ekonomiky

04.06.2015 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj výrazně snížila předpověď globálního ekonomického růstu v letošním roc...
usa 14122014-3.png

Výstavba obytných domů v USA stoupla

19.05.2015 Výstavba obytných domů ve Spojených státech se v dubnu výrazně zvýšila a její tempo dosáhlo nejvyšší...
EU staty.jpg

Střední Evropě prý pomáhá levnější ropa

11.05.2015 Levnější ropa a silnější zotavování eurozóny pomáhají rychlejšímu hospodářskému růstu v zemích střední...
usa 14122014-3.png

Deficit zahraničního obchodu USA roste

05.05.2015 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v březnu vystoupil na nejvyšší úroveň za šest a půl roku...
img

Makro: SECO srazila odhad růstu švýcarské ekonomiky v letošním i příštím roce

19.03.2015 Nová prognóza vládní expertní skupiny předpokládá v letošním i příštím roce slabší výkon švýcarské ekonomiky po z...
img

Makro: Japonská vláda srazila odhad HDP ve fiskálním roce 2014

12.01.2015 Kabinet premiéra Šinza Abe předpokládá, že japonská ekonomika poroste reálně o 1,5% a nominálně o 2,7% ve fiskálním ro...
euro zona.jpg

Eurostat: HDP eurozóny rostl o 0,2 procenta

05.12.2014 Hospodářský růst v eurozóně v letošním třetím čtvrtletí zrychlil na 0,2 procenta z 0,1 procenta v předchozím...
img

Majú US akcie duvod na pokles?

02.07.2014 Počas posledných mesiacov sme videli dva silné prúdy správ z americkej ekonomiky. Na jednej strane najväčšiu revíziu HDP za posledných takmer 40 rokov...
Recko33.jpg

Řecká ekonomika v 1Q klesla o 1,1 %

15.05.2014 Řecká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně klesla o 1,1 procenta. Je to nejpomalejší tempo...
img

Makro: Agentura Standard & Poor´s snížila rating Ruska na BBB-

25.04.2014 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s v pátek snížila hodnocení úvěrových závazků Ruské federace z...
img

Makro: Italská ekonomika v roce 2013 poklesla o 1,9pct

04.03.2014 Ve čtvrtém čtvrtletí zaznamenala třetí největší ekonomika eurozóny oživení o 0,1% po stagnaci ve třetím čtvrtletí, uve...
img

Týdenní zpráva o koruně: Překvapivý pokles ekonomiky

15.11.2013 Volatilita kurzu koruny k euru se v novém režimu snížila, trh však není úplně bez pohybu. Tento týden dochází k posun...
img

ČNB oznámila intervence a prudce srazila korunu. Chce ji držet u 27 k euru

07.11.2013 Česká národní banka oznámila devizové intervence směrem oslabení české koruny. Cílem je udržovat kurz poblíž hladiny 2...
img

Makro: Ekonomika eurozóny ve druhém čtvrtletí rostla o 0,3%, potvrdil konečný odhad

07.10.2013 Hrubý domácí produkt eurozóny očištěný o sezónní vlivy se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 0,3% po poklesu o 0,2% v p...
img

Koruna se za dnešek ztrátám ubránila, eurodolar se vrátil nad 1,35

25.09.2013 Česká měna dopoledne lehce ztrácela, ale vrátila se a na konci dne se obchoduje na 25,87 za euro. Zprávy dnes chodil...
recko vlajka.jpg

Průmyslová výroba v Řecku klesá

09.09.2013 Průmyslová výroba v Řecku klesla v červenci nejprudším tempem za posledních 16 měsíců, celkově se však letos...
recko euro krize.jpg

Ekonomický propad Řecka příští rok skončí

08.09.2013 Šestiletý ekonomický propad v Řecku příští rok skončí a země dosáhne předkrizové a možná i vyšší úrovně...
spanelsko 123.jpg

Španělsko: Podíl špatných úvěrů na novém rekordu

19.08.2013 Podíl nesplácených úvěrů na celkovém objemu půjček v rozvahách španělských bank v červnu dosáhl rekordních...
evropska unie.jpg

Eurozóna i celá EU se vymanily z recese

14.08.2013 Ekonomika eurozóny i celé Evropské unie se ve druhém čtvrtletí vymanila z recese. Hrubý domácí produkt...
img

Koruna na domácí data reaguje minimálně, také pohyb eurodolaru je nevýrazný

14.08.2013 Dnešní dopoledne se nese ve znamení evropských dat o HDP. Ta česká příjemně překvapila, když ukázala rychlejší start ...
euro eurozona.jpg

Eurostat dnes představí rychlý odhad HDP eurozóny

14.08.2013 Statistický úřad Eurostat dnes představí rychlý odhad vývoje hrubého domácího produktu eurozóny...
recko vlajka.jpg

Pokles řecké ekonomiky ve 2Q zpomalil

12.08.2013 Pokles řecké ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalil a byl méně výrazný, než čekali analytici...
portugalsko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Portugalsku klesla

07.08.2013 Míra nezaměstnanosti v Portugalsku ve druhém čtvrtletí poprvé za dva roky klesla a činila 16,4 procenta...
img

Makro: Italská ekonomika zůstala osm čtvrtletí za sebou v poklesu

06.08.2013 Ekonomická aktivita Itálie klesla už osm čtvrtletí za sebou, což je nejdelší období recese v poválečné historii a upoz...
ceska koruna 28072013.png

ČNB dnes bude jednat o úrokových sazbách

01.08.2013 Bankovní rada České národní banky se dnes bude zabývat nastavením úrokových sazeb a zveřejní novou...
mmf 132.jpg

MMF: Ekonomiku eurozóny stále brzdí rozpočtové škrty

25.07.2013 Ekonomiku eurozóny stále podkopávají rozpočtové škrty. Evropská centrální banka (ECB) tak možná bude muset...
spanelsko 123.jpg

Pokles ekonomiky Španělska se téměř zastavil

23.07.2013 Španělský hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí snížil o pouhých 0,1 procenta. Vyplývá to z odhadů...
italy.png

Dluh Itálie stoupl na 2,07 bilionu eur

16.07.2013 Státní dluh Itálie v květnu stoupl na rekordních 2,0747 bilionu eur. Ve srovnání s předchozím měsícem se zvýšil...
img

Makro: Světová banka snížila odhad růstu globální ekonomiky v letošním roce

13.06.2013 Světová banka snížila odhad růstu globální ekonomiky v letošním roce citující hlubší, než očekávanou recesi v eurozóně...
img

Singer: Ekonomika v reakci na povodně rychleji oživí a zvýší svou odolnost

10.06.2013 Náprava škod po povodních pravděpodobně přispěje k urychlení tempa růstu HDP, a to v řádu desetin procentního...
img

Začíná série dat z amerického trhu práce

05.06.2013 Během včerejšího dne jsme se na globálních trzích nedočkali ničeho překvapivého, a tak obchodování bylo relativně...
spanelsko 123.jpg

Španělská ekonomika zůstává v recesi

30.05.2013 Španělská ekonomika v prvním čtvrtletí zůstala v recesi. Statistický úřad dnes oznámil, že hrubý...
italie.jpg

Počet bankrotů v Itálii byl v prvním čtvrtletí rekordní

30.05.2013 Počet bankrotů v Itálii dosáhl v prvním čtvrtletí nového rekordu. Podíl má na tom především nejdelší recese...
img

Video: Týdenní výhled pro EUR/USD

20.05.2013 Po nepříznivé sérii dat HDP z minulého týdne, kdy HDP eurozóny vykázal šestý mezikvartální pokles v řadě...
img

Nový výhled Goldman Sachs: Pevnější koruna, ne tak silné euro (+ investiční tipy)

17.05.2013 Viditelně slabší eurodolar proti předchozímu výhledu čekají analytici Goldman Sachs v průběhu roku 2013 v nové prognóze vývoje měn. U české koruny jsou nadále přesvědčeni o posílení, na ročním horizontu ji vidí na úrovni 25,65 k euru. Výkonnost komodit strhla výhled pro australský dolar a postoj centrální banky i vlády pro japonský jen. Do hry vstupují stále silnější signály z Fedu, že útlum či konec QE mohou nastat ještě letos.
img

Makro: Španělská vláda snížila prognózu růstu ekonomiky

26.04.2013 V dnes zveřejněném programu reforem a stability španělská vláda uvedla, že splní Maastrichtská kritéria teprve v roce ...
img

Makro: Nezaměstnanost Španělska vzrostla v prvním čtvrtletí nad hranici 27pct

25.04.2013 Míra nezaměstnanosti Španělska vzrostla v prvním čtvrtletí na novou rekordní úroveň. Podle dnes zveřejněných dat stati...
img

Podle guvernéra Singera budou sazby na technické nule ještě „velmi, velmi dlouho“

25.04.2013 Kurz koruny se včera oproti úternímu závěru nezměnil, a to navzdory novým komentářům centrálních bankéřů. Podle...
img

Tomšík (ČNB): Spotřeba domácností bude dál klesat. Sazby zůstanou u nuly do růstu inflace

05.04.2013 Tuzemskou ekonomiku čeká postupné oživování růstu HDP až od druhé poloviny letošního růstu, ale spotřeba tuzemských d...
london.jpg

Britská průmyslová výroba se v lednu propadla

12.03.2013 Britská průmyslová výroba se v lednu v meziměsíčním srovnání překvapivě propadla o 1,2 procenta...
img

Únorová inflace výrazně pod prognózou ČNB

12.03.2013 Regionální měny zaznamenaly neúspěšný začátek týdne. Koruna si proti euru odepsala půl procenta hodnoty, když na mezibankovním trhu oslabila nad 25,55 CZK/EUR. Ztráty čtvrt procenta vykázal kurz zlotého proti euru a nejvýraznějšího propadu více než dvě třetiny procenta se dočkal forint, který se poprvé od června loňského roku dostal nad 300 HUF/EUR.
italy.png

Deficit rozpočtu Itálie klesl, dluh je rekordní

01.03.2013 Rozpočtový deficit Itálie klesl loni na tři procenta hrubého domácího produktu z 3,8 procenta v roce 2011...
img

Koruny se drží tendence slábnout, euro včera posílilo, ale jeho pozice se nyní zhoršuje

28.02.2013 Koruna tento týden postupně slábne. Stejná tendence je tu i dnes ráno, kdy se její kurz k euru pohybuje na 25,63. Zm...
img

Makro: Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,6pct, konečný odhad

22.02.2013 Hrubý domácí produkt Německa očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy se ve čtvrtém čtvrtletí snížil o 0,6% a nás...
img

Dane a spotrebiteľská dôvera rastú

15.02.2013 Politické špičky by už pravdepodobne chceli mať dáta z ekonomiky za 4Q2012 za sebou. Z krajín G7 všetky ...
img

Německu se blýská na lepší časy. Aktivita v soukromém sektoru letos na 12měsíčním vrcholu. Eurozóna se jen lepší...

24.01.2013 Soukromý sektor největší evropské ekonomiky vstoupil do začátku roku s rok nevídanou vervou, která zlepšu...
euro money.jpg

Evropa by měla postupně oživovat z krize

15.01.2013 Ratingová agentura Fitch předpokládá, že nejhorší část dluhové krize v Evropě již skončila. Agentura dnes...
img

Týdenní zprávy

14.01.2013 Evropa - Hlavními zprávami z Evropy bylo zveřejnění rozhodnutí o úrokových sazbách od Britské centrální banky (BoE) a E...
eurusd 19122012-3.gif

Podnikatelská nálada v Německu opět stoupla

19.12.2012 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci podruhé za sebou zlepšila. Vyplývá to z dnešních údajů...
nemecko zeme.jpg

Německo uvažuje o dalším zhoršení hospodářského výhledu

18.12.2012 Německá vláda uvažuje o dalším zhoršení odhadu růstu domácí ekonomiky pro příští rok.
img

Eurodolar oslabil pod 1,29. Posilují sázky na snížení sazeb ECB

07.12.2012 Euro k americkému dolaru ztratilo své pozice pod hladinu 1,2900 poté, co dále narostly sázky na pokles s...
img

Bundesbank srazila výhled růstu německé ekonomiky. Příští rok jen 0,4 % místo 1,6 %. Euro padá

07.12.2012 Německá centrální banka Bundesbank zásadním způsobem srazila výhled růstu ekonomiky pro příští rok. Místo...
eurusd 23112012-3.png

Podnikatelská důvěra v Německu oživila

23.11.2012 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu překvapivě zvýšila a zastavila šestiměsíční sérii zhoršování.
spanelsko 12.jpg

Španělsko možná nesplní rozpočtové cíle

21.11.2012 Španělská ekonomika zatím nejeví žádné známky oživení a vláda kvůli pokračující hospodářské recesi...
img

Týdenní komentář k EUR/USD

02.11.2012 Americký dolar díky pozitivním číslům z trhu práce končí tento obchodní týden Vliv bouře Sandy na...
mmf 132.jpg

MMF snižuje odhad růstu světové ekonomiky

09.10.2012 Mezinárodní měnový fond snížil kvůli krizi v Evropě odhad letošního růstu světové ekonomiky...
mmf 132.jpg

MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky

05.10.2012 Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad letošního růstu světové ekonomiky...
gbpusd 27092012.png

Velká Británie: Pokles ekonomiky za 2Q je mírnější

27.09.2012 Ekonomika Velké Británie klesla ve druhém čtvrtletí roku 2012 o mezikvartálních 0,4 procenta...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | USD/BRL | EUR/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | CAPEX | CBOT | Cable | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downgrade | Durace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trhy | Fixing | Hedge fondy | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makro data | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Národní dluh | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Smart money | Splatnost | Spread | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Ticker | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomické události | Zisk | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | Recesia | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | xPuls | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankrot Řecka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | DAX 30 | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Ruska | Ekonomika USA | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | EURSEK | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex tipy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Řecka | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Krach na burze | Krize eurozóny | Kurz britské libry | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Pips | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Risk On | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Španělská ekonomika | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | US dolar | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj ceny ropy | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | XM | xPuls.cz | Země eurozóny | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Benzín | CEE | CEPS | Diskont | Doba splatnosti | Federal Funds Rate | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | ROCE | Tranše | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Bailout | Komise | Kontrakt | Mezibankovní sazby | Volby | Retail | Velcí hráči | Burze | Graf EUR/USD | Investment | Traders | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Společnost Crédit Agricole | Rabobank | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Mizuho Bank | ABN Amro | Caterpillar | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Standard Chartered | Agentura AP | Sója | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Pád burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | SEB | Henry Hub | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Polská ekonomika | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Evropské trhy | Americké trhy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | US akcie | Prezident ECB | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Strategy Research | Economic | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Japonský index Nikkei | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na trzích | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Bankovní regulace | Program nákupu dluhopisů | Daňové příjmy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Fitch Ratings | Černé pondělí | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Německý index DAX | Handelsblatt | Kryptoměny | Americká ropa WTI | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Výzkumná společnost Markit | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení eura | Posílení koruny | Dnešní údaje | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Obilniny | Zpomalení v Číně | Úvěrová krize | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba Fedu | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Krize bankovního sektoru | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Měny&Sazby | ČTK | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Oliver Wyman | ex | Jeffrey Gundlach | Dluhopisový král | Mizuho | Spekulativní investoři | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Rovnovážný kurz | Globtrex.com | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | Inverzní výnosová křivka | Bruderman Asset Management | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Analytik TopForex | Německá centrální banka | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | FAANG | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Výplata dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Pokles turecké liry | Royal Dutch Shell | Obchodní rozhovory | Nové peníze | Patrik Mackových | Reakce trhu | Pokles cen ropy | Marihuanové akcie | BinckBank | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Čínské firmy | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Obchodní jednání | Nakoupit akcie | Zvýšení sazeb | USTR | Statistický úřad | Infineon | Infineon Technologies | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Brexit bez dohody | NVDA | Riziko recese | Snížení sazeb | Týdenní makrokalendář | Obchodní konflikt | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Snížení úroků | Cla na americké zboží | Silný dolar | Federal Financial Analytics | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Thyssenkrupp | Růst mezd | Deficit rozpočtu | Deficit rozpočtu Itálie | Hospodářská recese | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Očekávání trhu | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Obchodní dohoda | Hongkong | Růst ruské ekonomiky | Ekonomiky eurozóny | Hongkongská vláda | Bývalý ministr financí | Bilance | Hong Kong | Ekonomika Hong Kongu | Britové | Ekonomická recese | Prohlášení | Oživení inflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Pokles bitcoinu
Pokles burzy
Pokles cen
Pokles cen akcií
Pokles cen ropy
Pokles ceny
Pokles ceny akcií
Pokles ceny ropy
Pokles českých zlatých rezerv
Pokles dolaru

Následující klíčová slova

Pokles eura
Pokles EUR/CZK
Pokles jüanu
Pokles kapitálu
Pokles kurzu
Pokles kurzu britské libry
Pokles kurzu čínského jüanu
Pokles kurzu eura
Pokles libry
Pokles průmyslové produkce
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook
Potvrďte prosím... Zavřít