Čtvrtek 05. srpen 2021 08:46
reklama
Dukascopy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Admiral Markets new demo

Klíčová slova - Výkonná ředitelka

C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Členské státy Mezinárodního měnového fondu schválily rekordní zvýšení rezerv

03.08.2021 Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) schválily návrh zvýšit objem nouzových rezerv o 650 miliard USD (13,9 bilionu Kč). Padla tak poslední překážka, která tomu dosud stála v cestě. Jde o největší rozšíření nouzových rezerv za 77 let existence měnového fondu, platit začne od 23. srpna. Peníze mají příjmovým zemím pomoci vypořádat se s rostoucím dluhem a s následky pandemie nemoci covid-19, oznámil fond.
C:\fakepath\k-21072021-lv.gif

MMF podle šéfky dál očekává, že světová ekonomika letos vzroste o šest procent

21.07.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) nadále předpokládá, že světová ekonomika v letošním roce vzroste o zhruba šest procent, tedy stejným tempem, které předpověděl ve své dubnové prognóze. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Varovala však, že hospodářské oživení zpomalí, pokud se nezvýší tempo očkování proti covidu-19.
C:\fakepath\zlatm-o-09072021-lv.gif

Výkonná rada MMF schválila posílení zdrojů na boj s pandemií o 650 miliard USD

09.07.2021 Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) schválila posílení zdrojů na podporu ekonomicky zranitelných zemí v boji s pandemií o 650 miliard USD (14,1 bilionu Kč). Oznámila to dnes výkonná ředitelka MMF Kristlaina Georgievová. Zvýšení objemu peněz musí ještě schválit Rada guvernérů, ve které má každý stát jednoho člena. Navrhované rozšíření nouzových rezerv je největší v 77leté historii MMF.
img

Růst cen stavebních materiálů se již projevuje v cenách bytů

06.07.2021  Rostoucí ceny a nedostatek stavebních materiálů se již začínají projevovat ve zvýšených cenách bytů. Na trhu chybějí hlavně dřevo, plasty, kovy a izolační materiály. Jednou z příčin je narušení standardního dodavatelsko-odběratelského řetězce kvůli opatřením proti šíření koronaviru, když hranice států byly dlouho uzavřené. Vyplývá to z odpovědí zástupců developerských společností, které ČTK oslovila. Podle stavebních firem ceny oceli a izolačních materiálů vzrostly meziročně až o 100 procent, u některých výrobků ze dřeva ještě více.
img

Finanční vzdělání dětí je nejlepší investice

29.06.2021 O tom, zda zabezpečit finančně budoucnost potomků netřeba diskutovat. Složitější už je rozhodování, jaké prostředky a způsoby zvolit. Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že důležité je nejen vytvořit pro děti finanční zdroje, ale také je naučit s nimi hospodařit. S tím souvisí jejich dostatečná finanční gramotnost, ale také rodičovský přístup k hodnotám, a to nejen těm hmatatelným.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
C:\fakepath\dolary.jpg

MMF: Ukončit pandemii je možné, bude to ale stát 50 miliard dolarů

21.05.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes představil plán, jak ukončit nynější pandemii covidu-19. Je na to podle něj potřeba vynaložit asi 50 miliard dolarů (1,05 bilionu Kč), což je cena za dostatečné očkování. Pokud má pandemie skončit, je podle měnového fondu potřeba do konce letošního roku naočkovat minimálně 40 procent světové populace a do konce prvního pololetí roku příštího mít naočkováno alespoň 60 procent lidí v celém světě.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Šéfka MMF chce nízkoúročené půjčky i pro země se středními příjmy

08.04.2021 Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová chce jednat s členskými zeměmi o tom, zda podpoří poskytnutí bezúročných a nízkoúročených půjček zemím se středními příjmy, které těžce zasáhla pandemie nemoci covid-19. V současnosti mají k těmto půjčkám z programu MMF zaměřeného na snížení chudoby a podporu růstu (Poverty Reduciton and Growth Trust, PRGT) přístup jen nejchudší země, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\a-30032021-lv.gif

Georgievová: MMF zlepší výhled světové ekonomiky

30.03.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) hodlá zlepšit výhled světové ekonomiky pro letošní i příští rok. Uvedla to dnes výkonná ředitelka fondu Kristalina Georgievová. Poukázala přitom na nová stimulační opatření ve Spojených státech a na očkování proti covidu-19.
img

Podílové fondy: investovat pravidelně nebo jednorázově?

29.03.2021 Je to otázka, kterou řeší nejeden investor. Má smysl investovat pár stovek měsíčně nebo radši našetřit částku, kterou už se vyplatí investovat? Jaké jsou výhody a nevýhody pravidelných a jednorázových investic?
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Norské aerolinky Flyr jsou na burze, akcie prudce zpevnily

01.03.2021 Na burze v norské metropoli Oslo se dnes začalo obchodovat s akciemi začínající letecké společnosti Flyr. Přestože firma vstupuje na trh za koronavirové krize, zájem o její akcie byl hned v úvodu obchodování velmi silný - jejich kurz vzrostl o 28 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Flyr se chystá konkurovat zavedeným aerolinkám Norwegian Air a SAS.
img

Chuť investovat udržitelně roste

26.02.2021 Zájem o udržitelné investování rok od roku roste. V roce 2019 stoupl meziročně objem vydaných zelených bondů o 46 % na průměrných 21 miliard kvartálně. Postupně stoupá také poměr soukromých emitentů, kteří emitovali 51 % objemu zelených dluhopisů (TRV Report, ESMA). Co to ale udržitelné investování vlastně je?
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.10.2020)

19.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci obchodního nastavení, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který však skončil na předem omezeném Stop-Lossu. Následně podle pravidel této obchodní strategie došlo k opětovnému vstupu do sell pozice a tentokrát trh přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Andorra vstoupila do Mezinárodního měnového fondu

18.10.2020 Andorra se v pátek oficiálně stala 190. členským státem Mezinárodního měnového fondu (MMF). V případě potřeby tak bude mít přístup k financím od MMF. Země, která je silně závislá na cestovním ruchu a zahraničním obchodu, vstoupila do fondu v době, kdy se globální ekonomika potýká s negativními dopady pandemie covidu-19, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Šéfka MMF vyzývá k většímu úsilí při řešení dopadů koronaviru

13.10.2020 Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová včera vyzvala mezinárodní komunitu k většímu úsilí při řešení ekonomických dopadů pandemie covidu-19. MMF dnes v rámci svého společného zasedání se Světovou bankou (SB) představí aktualizovaný výhled světové ekonomiky. Řešení dopadů koronaviru je nejnaléhavějším tématem zasedání, které se kvůli pandemii koná ve virtuální podobě, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Afrika.jpg

MMF: K překonání dopadů covidu potřebuje Afrika 1,2 bilionu USD

11.10.2020 Africké země budou v příštích třech letech potřebovat 1,2 bilionu dolarů (27,4 bilionu Kč), aby se vypořádaly s hospodářskými dopady a zdravotnickými náklady souvisejícím s pandemií covidu-19. K zajištění této částky jim teď chybí asi 345 miliard dolarů. Uvedla to výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Zároveň vyzvala státy a instituce k větší pomoci africkým zemím.
img

Sedm mýtů spojených s důchodem aneb Proč neřešíme zajištění na stáří?

27.08.2020 Že je český penzijní systém dlouhodobě neudržitelný, je známý a často opakovaný fakt. Že stát se nepostará a bude jen hůř, slyšíme ze všech stran. Přesto však stále někteří před problémem zavírají oči a čekají, že se to „nějak vyřeší“. Často i proto, že místo faktů věříme nepodloženým mýtům.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Podzimní zasedání MMF a SB se uskuteční přes internet

07.07.2020 Podzimní výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) se kvůli pandemii nemoci covid-19 uskuteční přes internet. Napsal to prezident SB David Malpass v dopise pro guvernéry centrálních bank. Zasedání se má uskutečnit od 12. do 18. října.
img

DLUHOPISOVÉ FONDY SE TĚŠÍ OBLIBĚ INVESTORŮ. ČEKÁ JE VŠAK NÁROČNÉ OBDOBÍ

30.06.2020 V posledních několika letech zaznamenávaly dluhopisy pravidelně mírný růst výnosů. Díky tomu, a také díky tradiční konzervativnosti českého investora rostla i jejich obliba – objem v nich zainvestovaného majetku stoupl v roce 2019 meziročně o 50 %.
img

Dožene český investor své západní kolegy?

17.06.2020 Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Investování do dluhopisů, akcií a podílových fondů je pro české domácnosti stále ještě neprobádanou oblastí. Rozdíly proti investorsky rozvinutým zemím, jako je třeba Francie či Velká Británie, kde jsou lidé zvyklí využívat výrazně širší portfolio finančních a investičních produktů, jsou obrovské.
img

Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 firem

02.06.2020 Fondy soukromého kapitálu loni v ČR investovaly do 23 společností. V roce 2018 to bylo 19 firem. Co se týká celkového objemu investovaných peněz, v roce 2019 meziročně narostl o 127 procent. Objem nových peněz od investorů, tedy fundraising, dosáhl téměř 100 milionů eur (267 milionů Kč), což je třetina roku 2018. Vyplývá to ze společné zprávy společnosti Deloitte a Czech Private Equity & Venture Capital Association (CVCA).
img

Investovat může být i zábavné

25.05.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
C:\fakepath\mmf-18052020-lv.jpg

Šéfka MMF: Plné ekonomické oživení ve 2021 není pravděpodobné

18.05.2020 Globální ekonomice bude trvat mnohem déle, než plně oživí ze šoku způsobeného novým koronavirem. Uvedla to dnes v rozhovoru s agenturou Reuters výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. MMF tak zřejmě reviduje směrem dolů své prognózy na letošní a příští rok.
img

2020 VS 2008: PODÍLOVÉ FONDY SI V PANDEMII ZACHOVÁVAJÍ DŮVĚRU INVESTORŮ

30.04.2020 Finanční trh zažil kvůli koronavirové pandemii nejhorší čtvrtletí od finanční krize v roce 2008. Přesto je aktuální situace pro investory do podílových fondů mnohem příznivější, než tomu bylo před deseti lety a investoři tyto rozdíly vnímají. Čisté zpětné odkupy v březnu dosáhly za celý trh necelých 8 mld., což je výrazně méně, než v exponovaných měsících let 2008 a 2009.
img

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST

30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.
img

ÚČET DLOUHODOBÝCH INVESTIC DOPLŇUJE MOŽNOSTI SPOŘENÍ NA STÁŘÍ

29.04.2020 Ministerstvo financí předložilo balíček prvních konkrétních opatření, vyplývající z Koncepce rozvoje kapitálového trhu, jejíž vznik AKAT ČR inicioval. AKAT takovouto úpravu požaduje již několik let a velmi ji vítá. Mimo jiné zavádí Účet dlouhodobých investic, který by měl stejně jako penzijní fondy a investiční životní pojištění být daňově odečitatelný. Nejedná se tak o konkurenční produkt, ale spíše o „mladšího sourozence“ stávajícím produktům zajištění na stáří.
img

INVESTIČNÍ FONDY OSLAVÍ SVŮJ DEN

17.04.2020 V roce 1743 se 19. dubna narodil Abraham van Ketwich, považovaný za zakladatele investičních fondů, protože v roce 1774 založil první investiční fond „Eendragt maakt Magt“ (Union is Strength). Asociace pro kapitálový trh České republiky se přidala ke svým partnerským asociacím v Německu, Rakousku, i dalším zemím v regionu střední Evropy a od roku 2014 začala tento den slavit jako Světový den investičních fondů.
C:\fakepath\top-14042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2020 1) Čínská ekonomika letos kvůli dopadům koronaviru patrně vzroste jen o 2,5 %, a vykáže tak nejslabší vzestup za 44 let. Myslí si to většina analytiků, které v anketě oslovila agentura Reuters. Takový vývoj by představoval prudké zpomalení druhé největší ekonomiky světa proti loňským 6,1 % a byl by hluboko pod březnovým odhadem 5,4 %.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF dočasně odpustí splácení dluhu 25 zemím bojujícím s pandemií

14.04.2020 Mezinárodní měnový fond odpustí na šest měsíců splácení dluhu 25 nejchudším členským zemím v rámci svého programu Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT). Tyto země tak budou mít více finančních zdrojů na boj s koronavirem. Oznámila to výkonná ředitelka fondu Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\corona2.jpg

Koronavirus zasadí ekonomice nejhorší ránu od velké krize

09.04.2020 Koronavirus zasadí globální ekonomice nejhorší ránu od velké hospodářské krize z 30. let minulého století. Uvedla to dnes výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Dodala, že v příštím roce očekává pouze částečné oživení ekonomiky.
C:\fakepath\mmf-12032020-lv.jpg

Zástupcem šéfky MMF bude Američan Geoffrey Okamoto

12.03.2020 Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová navrhla jmenovat do funkce prvního náměstka Geoffreye Okamotu (35), který nyní pracuje na americkém ministerstvu financí. Okamoto na druhém nejvyšším postu v MMF nahradí jiného Američana, Davida Liptona (66). Jmenování musí ještě schválit výkonná rada MMF, uvádí se v dnešním prohlášení.
img

VOLATILITA NA TRZÍCH PŘETRVÁVÁ

10.03.2020 Globální akciové trhy zažívají turbulentní období. Na konci února zažily nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008, když hlavní indexy spadly o více než 10 %. V minulém týdnu vykázaly známky stabilizace v reakci na avizovanou (ECB) či faktickou (Fed) podporu ze strany centrálních bank. Pondělí ovšem přineslo další výrazné cenové propady.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

IIF zhoršil odhady hospodářského růstu v USA a Číně

05.03.2020 Institut pro mezinárodní finance (IIF) dnes kvůli šíření nového typu koronaviru snížil odhady hospodářského růstu ve Spojených státech a Číně, tedy ve dvou největších ekonomikách světa. Zároveň varoval, že světová ekonomika by letos mohla růst nejpomalejším tempem od globální finanční krize.
C:\fakepath\sp-04032020-lv.jpg

S&P snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na polovinu

04.03.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P dnes kvůli koronaviru snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na půl procenta z dříve předpokládaného jednoho procenta. V Itálii, která je zatím v rámci Evropy koronavirem nejvíce zasažená, čeká agentura pokles ekonomiky o 0,3 procenta.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Růst světové ekonomiky letos kvůli koronaviru zpomalí

04.03.2020 Růst globální ekonomiky letos kvůli epidemii nového typu koronaviru ve srovnání s loňským rokem zpomalí. Předpověděla to dnes výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. MMF ve své lednové prognóze předpokládal, že růst světové ekonomiky letos zrychlí na 3,3 procenta z loňských 2,9 procenta. V únoru pak odhadl, že koronavirus by mohl z letošního růstu ubrat asi 0,1 procentního bodu.
C:\\fakepath\\ecb brusel.jpg

Reuters: ECB v úterý mimořádně jednala o dopadech koronaviru

04.03.2020 Členové Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) v úterý pozdě večer uspořádali telekonferenci, na které posuzovali dopady šíření koronaviru na ekonomiku. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. Úpravou měnové politiky se podle nich rada nezabývala. Krátce předtím americká centrální banka (Fed) šokovala finanční trhy mimořádným a výrazným snížením základní úrokové sazby, k němuž sáhla mimo pravidelné zasedání svého měnového výboru. Něco takového naposledy učinila v roce 2008, na začátku globální finanční krize.
img

Manuál opatrného investora aneb Pozor na nešvary kapitálového trhu

27.02.2020 Kapitálový trh od svého vzniku v devadesátých letech prošel turbulentním vývojem. Ač tento vývoj vedl jednoznačně pozitivním směrem a spotřebitel si dnes může být mnohem jistější svým postavením a právy, než tomu bylo před lety, stále zde najdeme problémová místa, kde je třeba být ostražitý.
img

Penzijní systém v centru zájmu

27.01.2020  Průběžný důchodový systém lze při současném demografickém vývoji udržet beze změn jen stěží. Existují možnosti parametrických změn, které jsou sice jednoduché, ale podstatu problému neřeší. Zvýšení daní, aby bylo z čeho do systému přidávat peníze, snížení důchodů, aby se snížila potřeba peníze na penze vydávat, nebo zvýšení věku odchodu do důchodu, aby nebylo téměř vůbec potřeba důchody vyplácet. I když všechny tři varianty můžou být na první pohled pro stát lákavé, protože jsou jednoduché, také s sebou nesou riziko ne zcela vřelého přijetí důchodci, ať už se jedná o ty současné, nebo o ty budoucí. V případě zvyšování daní jde o opatření nepopulární zejména pro ty subjekty, na které zvýšení daní směřuje, ale může mít navíc také značné dopady na celou ekonomiku. Obzvlášť v sektorech, jako je finančnictví, kde je přesun kapitálu možný řádově v hodinách, může takovéto opatření nepřímo prostředky určené pro státní kasu (a tedy i penze) naopak velmi rychle snížit.
img

KORPORÁTNÍ DLUHOPIS. INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST NEBO ČASOVANÁ BOMBA?

19.12.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů. Nezkušení investoři mají v korporátních dluhopisech velmi rizikového typu zainvestováno odhadem už několik miliard korun. Je možné zamezit negativním dopadům současné situace na drobné investory?
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Makro: Globální ekonomické oživení je příliš křehké, MMF

11.04.2016 Oživení světové ekonomiky zůstává příliš pomalé a křehké s rostoucími riziky její odolnosti, uvedla v pátek Christine Lagardeová, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu. Přetrvává nízký růst v rozvíjejících se a rozvojových zemích citlivých na účinky nízkých cen komodit, zpomalení v Číně při jejím přechodu k více udržitelnému modelu a větší, než očekávaný pokles v Brazílii a Rusku. Současně blednou očekávání, že by vyspělé ekonomiky mohly vyzvednout růstovou štafetu od rozvíjejících se trhů. MMF v úterý zveřejní nejnovější čtvrtletní prognózu světové ekonomiky WEO, v lednu odhad růstu v roce 2016 a 2017 snížil o 0,2% na 3,4% resp. 3,6%.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciový index | Fitch | Equity | EUR/USD | GBP/USD | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Forex trader | Fúze | G7 | IPO | Index PX | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Saldo běžného účtu | Short | Standard & Poor's 500 | Statut | Timeframe | Trader | Trading | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Maturity | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | CAD | GBP | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Drahé kovy | Zisk | Těžba ropy | Zkušenosti | Panika | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index CPI | Facebook | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Penzijní fondy | Ceny akcií | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Volatilní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | Čínská ekonomika | Conference Board | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Exchange | Finanční plán | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Instrumenty | Investice do fondů | Investiční | Investiční majetek | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investing | Jak investovat | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Manuál | Nejlepší investice | Nemovitosti | Penzijní společnosti | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Signály | Spořící účet | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volkswagen | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Finanční nástroj | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Prospekt | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Clearing | Investiční dotazník | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Genesis | Vzdělání | 1 milion | Burze | Aramco | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Wells Fargo | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | Barrick Gold | Reporty | CI Komodity | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Finanční gramotnost | Podnikání | Ministr financí | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Fundamentální ukazatele | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Investiční firma | Forbes | Kolísání trhu | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Portfolio fondu | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Růst akcií | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Propad | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Finanční poradci | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Tesla | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Mzdy | Úspěšné obchodování | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rizikové investice | Česká vláda | Příjmy | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Rada MMF | Internetové firmy | Pokles ekonomiky | Přístup k financím | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Venture Capital | MUFG | Výkyvy kurzu koruny | Cena palladia | Návratnost investic | Anadarko Petroleum | Jerome Powell | ESMA | Dlouhodobé investování | Chuť investovat | Složené úročení | Asociace pro kapitálový trh ČR | Hodnota majetku | Raytheon | Obchodní válka | Podniky | Globální hospodářský růst | ZISIF | Fond kvalifikovaných investorů | Propady na akciových trzích | Stavební spoření | Roční výnos | Primární nabídka | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Zadluženost | Refinitiv | Společnost Apple | Volatilita na trzích | Majetek | SABIC | Obchodovat s akciemi | FCC | Vysoké zisky | Velké riziko | Primární nabídka akcií | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Finanční produkty | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Short obchod | Splácení dluhu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Oživení světové ekonomiky | BrandZTop | Nabídka akcií | Americké společnosti | Ferrari | Prezidentka ECB | Digitální daň | Blackstone | Vývoj na trzích | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Dění na trzích | Hospodářský výhled | Italská vláda | Vlastní akcie | Thomas Cook | Finanční situace | Manipulace s akciovým trhem | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | ESG | Předstihové indikátory | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Obchodní dohoda | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Investice do fondu | Hospodářské krize | Huawei | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Obchod | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | IIF | Růst cen | Index DOW | Důchodový systém | Erste Group | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Legislativa | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | AFP | Finanční rezervy | Ředitelka AKAT ČR | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Na burze | Nabídka Aramco | Tržní kapitalizace firmy | Abkajk | Churajs | General Motors | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Plyn | Nálada | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Akciové korporace | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Americké centrální banky | Scorecards | Regulátoři | Ředitelka | Andrew Bailey | Bydlení | Uber | Zasedání měnového výboru | Peking | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Američané | Bruno Le Maire | Návratnost | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Světová banka (SB) | RBA | Budoucnost | Horší časy | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Ukazatele | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | WHO | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Penzijní systém | Finanční vzdělávání | Pravidelné investice | Konkrétní cíle | Spravedlivé důchody | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Epidemie koronaviru | Pandemie | Jednatel | Jednatel společnosti | Boeing | FIAT | Směrnice EU | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Výdaje | Dopady koronaviru | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Velmi bohatý | Ekonomický dopad | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Bentley | Bez rizika | Ztráty na akciových trzích | Střední podniky | Goldplating | Šířením nového typu koronaviru | Tržní úrokové sazby | Japonská automobilka | Vývoj | Odhady hospodářského růstu | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Výkyvy | Aktuální Price Action | Příležitost k nákupu | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Důsledky koronaviru | Restrikce | Poradci | Geoffreye Okamotu | Aerolinky | Mince | Další vývoj | Letectví | Společnost Saudi Aramco | Viceprezident | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Nová stimulační opatření | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Koronavirová krize | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | LinkedIn | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Spoření | Růst | Koronavirové krize | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Německý statistický úřad | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Poradce | Organizace | Deficit veřejných financí | British Airways | Práce | Afrika | Africké země | Údaje | Ministři | Ekonomické oživení | Německé automobilky | Snížení produkce | Státní příspěvek | Catastrophe Containment and Relief Trust | CCRT | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | Více peněz | Hlavní ekonomka MMF | Úspory | Hospodářské oživení | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Union is Strength | Posílení | Amazon Jeff Bezos | SAS | Cestování | Automobilka Ford Motor | Daňová odečitatelnost | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Alternativní taxislužby | Bezpečnost | Členské státy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | T-Mobile | Mluvčí MMF | Prezident SB | Americká média | Renault | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Výrobce aut | Nissan | Fundraising | Fondy soukromého kapitálu | CVCA | Czech Private Equity & Venture Capital Association | Objem divestic | Prodej podílů | Dušan Ševc | Fenestra Wieden | České fondy | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Zuzana Picková | Londýnské burzy | Počet nových žádostí o podporu | Český investor | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Covid | Představenstvo | Vývoj majetku | Den obchodování | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Chrysler | Ceny | Praha | Spotřební daně | Společnost Chevron | Trigema | Ceny nových bytů | Model 3 | Následky pandemie | Porušení pravidel | Čínská společnost | Důvěra | Marks & Spencer | Zhodnocení prostředků | Časovat trh | Zajištění na stáří | Výrobní index | Klimatické změny | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Qualcomm | Oživení z pandemie | Vyhlídky světové ekonomiky | Abhijit Banerjee | Plynovody | Odvolací soud | Udržitelné investování | Měnový fond | iPhone | Výrobce letecké techniky | Udržitelné investice | Koncern | Andorra | Newmont | První obchodní den | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Producent ropy | Životní prostředí | Uvedení akcií | Proč investovat | Lego | Očkování | PX Pražské burzy | Očkování proti covidu-19 | Voda | Boeing 737 Max | Společnost Tesla | Cestovní kancelář | ACT | Situace na trhu | Očkování proti covidu | Air | Aerolinky Flyr | Flyr | Norské aerolinky | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Hrubý národní důchod | Nízkoúročené půjčky | Země se středními příjmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | ZS | Růst cen nemovitostí | Cíle | Finep | Central Group | Skanska | YIT | Prodej | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Finanční vzdělání dětí | Finanční vzdělání | Růst cen stavebních materiálů | Nedostatek stavebních materiálů | AFI Europe | AFI Europe pro Českou republiku | Mluvčí Skanska | Mluvčí Skanska Reality | Skanska Reality | Renata Vildomcová | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | YIT Stavo | JRD | JRD Roman Havlíček | David Jirušek | Mluvčí společnosti | Finep David Jirušek | Výkonná rada MMF | Mutace delta | Zvýšení rezerv | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Rozšíření nouzových rezerv | Special Drawing Rights | Special Drawing Rights - SDR | SDR | Posílení rezerv | Peníze z rezerv | Postoj USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Výkon britské ekonomiky
Výkon českého průmyslu
Výkon dolaru
Výkon domácí ekonomiky
Výkon Dow Jonesova indexu
Výkon ekonomiky
Výkon evropské ekonomiky
Výkon fondu
Výkon francouzské ekonomiky
Výkonná rada MMF

Následující klíčová slova

Výkonnost
Výkonnost akcií
Výkonnost akciových ETF
Výkonnost dluhopisů
Výkonnost dolaru
Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn
Výkonnost fondů
Výkonnost hlavních indexů
Výkonnosti AOS
Výkonnost indexu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít