Klíčová slova - Světový obchod

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos
12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.

Coface: Růst nerovnosti ve světě může vést k častějším nepokojům
09.02.2021 Růst ekonomické nerovnosti spolu s nespokojeností veřejnosti s vládním řešením pandemie v mnoha zemích může vést letos ke vzniku častějších protestů a sociálních nepokojů. Přestože výkonnost Číny a dalších asijských ekonomik zvyšuje globální růst, hlavní vyspělé ekonomiky se letos nevrátí na úroveň HDP, kterou dosahovaly před krizí. Vyplývá to z pravidelné analýzy pojišťovny Coface, která je světový lídr v pojištění úvěrů a obchodních rizik,

Inflace letos může nepříjemně překvapit. Nebezpečně se prodražují dodávky z Asie, zdražení způsobí i zrušení superhrubé mzdy
02.02.2021 V Česku citelně zrychluje inflace. I když zatím docela nepozorovaně. Jedná se totiž o inflaci nikoli cen spotřebitelských, ale cen vstupů. Ovšem vstupů, které průmysloví výrobci používají pro výrobu spotřebního zboží. Znatelný nárůst cen vstupů se tak v nadcházejících měsících může projevit výraznějším než nyní předpokládaným nárůstem spotřebitelských cen. To vše v době, kdy statisíce domácností v ČR budou tak jako tak čelit nejvýraznější hrozbě propuštění ze zaměstnání nebo závažného poklesu příjmu za posledních takřka deset let.

WTO: Světový obchod výrazně oživil, zřejmě ho ale čeká zpomalení
20.11.2020 Světový obchod se ve třetím čtvrtletí výrazně zotavil z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, v závěru roku ale jeho růst pravděpodobně zpomalí. Vyplývá to z ukazatele Světové obchodní organizace (WTO), který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.8.2020)
24.08.2020 V minulém týdnu nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu a týden tak zůstal bez obchodu.

WTO: Světový obchod se zbožím zřejmě utrpěl historický propad
19.08.2020 Světový obchod se zbožím v letošním druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi pravděpodobně utrpěl historický propad. Vyplývá to podle Světové obchodní organizace (WTO) z jejího ukazatele, který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím.

WTO: Světový obchod letos kvůli koronaviru klesne o 13 procent
05.08.2020 Světová obchodní organizace (WTO) předpokládá, že světový obchod v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne o 13 procent. Uvedl to včera odcházející šéf WTO Roberto Azevedo. Pokles by tak měl být mnohem mírnější než propad o 32 procent, o kterém hovořil nejpesimističtější scénář WTO.

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo
26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.

Světový obchod klesne o 32 %
09.04.2020 Světový obchod se zbožím v letošním roce podle odhadů kvůli pandemii covid-19 klesne o 13 až 32 %. Pokles bude podle WTO mnohem prudší než v době globální finanční krize před deseti lety.

Euler Hermes snížil kvůli koronaviru rating 18 zemím, včetně ČR
06.04.2020 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes kvůli riziku prodloužené recese a vlně bankrotů způsobených vypuknutím pandemie koronaviru oznámila snížení ratingu 18 zemím, včetně České republiky. Euler Hermes, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, to dnes oznámila ČTK.

G7 učiní vše nezbytné pro obnovení důvěry a hospodářského růstu
24.03.2020 Skupina ekonomicky silných zemí G7 dnes přislíbila, že "učiní vše nezbytné pro obnovení důvěry a hospodářského růstu i k ochraně pracovních míst". Uvádí to v prohlášení, které vydali ministři financí a šéfové centrálních bank těchto států po videokonferenci, na níž se nyní věnovali postupu proti ekonomickým dopadům koronaviru. Zdůraznili také vůli spolupracovat.

GfK: Nálada německých spotřebitelů je kvůli koronaviru horší
20.02.2020 Nálada německých spotřebitelů se mírně zhoršuje. Na vině jsou obavy, že epidemie onemocnění způsobeného novým koronavirem v Číně může největší evropskou ekonomiku dál zbrzdit. Němci jsou tak méně ochotní utrácet. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnila společnost GfK.

ZEW: Důvěru německých investorů zhoršil koronovirus
18.02.2020 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v únoru zhoršila výrazně více, než se čekalo. Přispěly k tomu obavy z epidemie onemocnění koronavirem, což by mohlo ochladit světový obchod a prohloubit recesi německého zpracovatelského průmyslu. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil institut ZEW.

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala
17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem londýnské ING Petrem Krpatou
17.02.2020 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další zajímavý rozhovor. Tentokrát nám na naše dotazy odpovídal zkušený investiční bankéř Petr Krpata, který pracuje jako ředitel strategie pro měny a úrokové sazby v londýnské ING Bank. Zeptali jsme se ho například, jaké bylo nastoupit do světa tohoto byznysu přesně v období, kdy vypukla globální finanční krize. Nechybí samozřejmě také predikce některých měnových párů pro letošní rok.

Japonsko vloni opět vykázalo obchodní deficit
23.01.2020 Japonsko druhý rok v řadě zaznamenalo obchodní deficit, který loni dosáhl 1,6 bilionu jenů (331 miliard Kč). Export se totiž potýká se slabší poptávkou v Číně, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.

WTO: Pokračující protekcionismus poškozuje růst i zaměstnanost
12.12.2019 Členské země Světové obchodní organizace (WTO) mezi loňským a letošním říjnem zavedly 102 nových opatření omezujících obchodní výměnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes představil generální ředitel WTO Roberto Azevedo. Pokračující protekcionismus má podle něj negativní dopady na hospodářský růst i na tvorbu pracovních míst.

Ekonomický kalendář: Pozor na zmínky týkající se světového obchodu
03.12.2019 Donald Trump se zúčastní summitu NATO ve Velké Británii v následujících dvou dnech. Můžeme čekat důležitá prohlášení, které se nemusí týkat pouze obrany. V posledních dnech se roztrhl pytel s prohlášeními týkající se světového obchodu, ať už se to týká americké odvety za francouzskou digitální daň, nebo nových amerických cel na dovoz oceli a hliníku z Brazílie a Argentiny. Na summitu by se měli setkat americký prezident Trump s francouzským prezidentem Macronem, z čehož by mohla vzejít další sada peprných tweetů s nemalým dopadem na finanční trhy.

MMF varuje Evropu, aby se připravila na propad ekonomiky
06.11.2019 Mezinárodní měnový fond (MMF) varuje Evropu, aby si připravila nouzové plány pro případ silného útlumu ekonomiky. Evropské hospodářství čelí více rizikům a měnová politika už své nástroje vyčerpala, uvedl dnes fond ve svém ekonomickém výhledu pro Evropu. Odhad růstu ekonomiky regionu ale nechal beze změny na hodnotách zveřejněných v polovině října.

FT: Střední Evropa se chystá na zpomalování růstu v Německu
28.10.2019 Ekonomiky ve střední Evropě již několik let zažívají silný růst, který podporují nízké úrokové sazby, stoupající spotřebitelské výdaje a oživení v eurozóně. Německo, které je pro většinu střední Evropy největším obchodním partnerem, však loni na podzim začalo sklouzávat k recesi a mnozí mají obavy z negativních důsledků tohoto vývoje, napsal dnes list Financial Times (FT).

Šéfka MMF: Světová ekonomika vinou obchodních sporů zpomaluje
08.10.2019 Světová ekonomika citelně zpomaluje, na vině jsou hlavně obchodní spory, jako je ten, který vedou Spojené státy a Čína. V prvním velkém vystoupení od nástupu do funkce to dnes řekla nová šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Výsledkem podle ní bude, že do konce roku 2020 mohou tyto spory ekonomiku připravit o 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč), což je asi 0,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) celého světa.

Okénko trhu - Podle WTO celní války mnohem více omezují světový obchod
02.10.2019 Britský premiér Boris Johnson měl dnes klíčový projev před svými spolustraníky. V rámci proslovu znovu vyslovil přesvědčení, že na hranici mezi Irskou republikou a Severním Irskem nebudou znovuzavedeny kontroly, které jsou pro Brity i Iry vzhledem k historickému vývoji nepřípustné. Stávající nastavení podmínek počítalo se setrváním UK v celní unii se zbytkem EU, což bylo pro Johnsona a většinu členů parlamentu nepřijatelné. Nový návrh je podle něj kompromisem ze strany Británie a nyní je řada na zástupcích EU, aby na svých dosavadních požadavcích netrvali a také udělali vstřícný krok směrem k dohodě. Podle jeho návrhu by do roku 2025 měl být umožněn volný pohyb zemědělského a průmyslového zboží mezi Irskem a Severním Irskem. Zároveň ale Londýn požaduje vyjmutí Severního Irska z unijní bezcelní zóny, což by mělo za následek kontroly zboží, které by ale neprobíhaly přímo na hranici. Irská vláda záhy po zveřejnění nového Johnsonova plánu zhodnotila, že takovéto uspořádání je z jejich pohledu nepřijatelné. Evropská unie prozatím mlčí, lze ovšem očekávat, že její názor se od toho irského příliš lišit nebude.

WTO dnes výrazně zhoršila výhled světového obchodu
01.10.2019 Světová obchodní organizace (WTO) dnes výrazně zhoršila výhled světového obchodu na letošní i příští rok. WTO nyní předpokládá, že letos se světový obchod zvýší pouze o 1,2 procenta, zatímco v dubnové prognóze předpovídala růst o 2,6 procenta.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.10.2019 1) Australská centrální banka dnes snížila úrokovou sazbu na rekordní minimum 0,75 % ve snaze podnítit hospodářský růst a snížit nezaměstnanost. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na oznámení banky.

NZD oslabuje, keďže očakávania trhov pre ďalšie zníženie sadzieb klesajú
25.09.2019 Rezervná banka Nového Zélandu na dnešnom zasadnutí ponechala úrokové sadzby nezmenené, čo sa aj očakávalo. Vo vyhlásení sa uvádza, že aj keď nové informácie od augustového zasadnutia „nezaručujú významnú zmenu vo výhľade menovej politiky“, „stále zostáva priestor na ďalšie fiškálne a menové stimuly, ak to bude potrebné, na podporu hospodárstva a udržanie inflácie a cieľov zamestnanosti “. Okrem toho vyhlásenie tiež zdôraznilo, že zníženie OCR v tomto roku znížilo úrokové sadzby retailových úverov domácnostiam a podnikom a zároveň zmiernilo výmenný kurz USD k Novozélandskému doláru. Pokiaľ ide o vonkajšie faktory ovplyvňujúce hospodársky výhľad NZ, RBNZ navrhla, že svetový obchod a ďalšie politické napätie zostanú zvýšené a budú naďalej tlmiť výhľad globálneho rastu, čo tlmí dopyt po tovaroch a službách na Novom Zélande. Po zasadaní sme zaznamenali mierny pokles trhovej pravdepodobnosti zníženia sadzieb, ktorý posunul NZD o niečo vyššie. V oboch prípadoch je základným prípadom ďalšie zníženie sadzieb o 25 bázických bodov do konca roka (november), vidíme však obmedzený priestor na pokles kivi zo súčasných úrovní voči americkému doláru.

Ranní nadhoz finančních trhů 2.8.2019
02.08.2019 V průběhu včerejšího dne oznámil americký prezident D. Trump, že na zbytek čínského dovozu uvalí dodatečná cla ve výši 300 mld. dolarů s platností od 1. září. Křehký mír, který obě strany navázaly během summitu G20 na konci června tak je narušen kvůli prezidentově nespokojenosti s postupem Číny. Podle jeho mínění Čína nenakupuje dostatek amerických zemědělských produktů, což neodpovídá domluvě. I přes tento razantní krok očekává, že jednání s Čínou budou pokračovat.

Okénko finančního trhu 1.8.2019
01.08.2019 Bankovní rada ČNB dnes v souladu s očekáváním ponechala stávající nastavení úrokových sazeb. I přesto, že inflační tlaky z domácí ekonomiky přetrvávají a inflace se nachází poblíž horní hranice pásma inflačního cíle, nepříznivé vyhlídky na růst globální i evropské ekonomiky a kroky Fedu i ECB směrem k měnovému uvolňování přinutily centrální bankéře vyčkat. Kromě měnového rozhodnutí zveřejnila ČNB i novou makroekonomickou prognózu vytvořenou upraveným makroekonomickým modelem. Podle ní růst HDP v příštím roce zrychlí na 2,9 %, cenový růst bude vyšší (ovlivněno zvýšením spotřebních daní na alkohol a tabák) a koruna bude posilovat. Úrokové sazby by měly nejprve lehce vzrůst a v příštím roce naopak poklesnout.

Rozbřesk: ECB si připravuje zbrojní arzenál, výnosy českých dluhopisů dál padají
26.07.2019 Evropská centrální banka sice mohla zklamat část trhu tím, že nesnížila úrokové sazby již včera. Na druhou stranu doprovodné prohlášení přineslo jednoznačný holubičí signál ukazující na snížení sazeb a možná i další kroky na zářijovém zasedání.

ECB se chystá spustit „tiskárnu“
25.07.2019 Evropská centrální banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní refinanční sazba zůstává na 0,00 % a depositní sazba na -0,40 %.

Čínský prezident kritizoval ochranářská opatření vyspělých zemí
28.06.2019 Čínský prezident Si Ťin-pching považuje protekcionistická opatření některých vyspělých zemí za největší hrozbu pro stabilitu světového hospodářství. Prohlásil to podle agentury Reuters na setkání s představiteli zemí BRICS na okraj summitu velkých světových ekonomik G20, který se dnes a v sobotu koná v japonské Ósace.

V pátek začne summit skupiny G20
27.06.2019 Obavy o světový obchod, konflikt na Blízkém východě, boj se změnou klimatu a ochrana životního prostředí budou hlavními tématy dvoudenního summitu velkých světových ekonomik G20, který začne v pátek v japonské Ósace. Setkání budou pravděpodobně dominovat bilaterální jednání státníků, spíše než snaha o společné řešení světových problémů. Nejvíce pozornosti přitahuje oznámená schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem, na níž budou oba státníci řešit obchodní spory.

Ministři G20: Rostoucí napětí v obchodních vztazích ohrožuje růst
10.06.2019 Napětí v obchodních vztazích ve světě se zintenzivnilo, a zvýšilo tak rizika pro zrychlení růstu globální ekonomiky. Uvádí to závěrečné prohlášení z dvoudenní schůzky ministrů financí a šéfů centrálních bank skupiny největších ekonomik světa (G20) v japonské Fukuoce. Dokument ale neobsahuje žádnou konkrétní výzvu k řešení obchodních sporů, z nichž největší vedou v poslední době Spojené státy a Čína.

Market Alert: Akcie se propadají, riziková averze roste kvůli novým Trumpovým clům
31.05.2019 V pátek jsme dosud svědky výrazného výprodeje na akciových trzích. Globální trhy padají po oznámení nových cel amerického prezidenta Donalda Trumpa na Mexiko kvůli nelegální migraci. Otevírá se tak další fronta obchodních válek?

TOP 3 grafy tohoto týdne: USDCAD, ITA40, SOYBEAN
21.05.2019 Kanadský dolar patří mezi nejvíce rostoucí měny v tomto týdnu. Hlavním důvodem je odraz cen ropy na vyšší hodnoty a také poznámky amerického prezidenta Donalda Trumpa ke clům na ocel a hliník. Ropa se obchoduje na vyšších úrovních kvůli situaci na Středním východě, nicméně nejvyšší impuls pro CAD znamenalo rozhodnutí Donalda Trumpa vyjmout Kanadu a Mexiko z celního režimu na ocel a uhlí. Tento krok je předzvěstí ratifikace smlouvy USMCA - náhradě NAFTA. Pár USDCAD se obchoduje pod úrovní 1,34 a dostal se pod spodní limitu trojúhelníkového patternu. Pokud bude pokles dále pokračovat, tak se nedá vyloučit otestování nižší úrovně rostoucí klínové formace.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.05.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když na ně dopadla nejistota ohledně osudu čínsko-americké obchodní dohody. Investory nepotěšilo víkendové varování Donalda Trumpa, že pokud Čína bude prodlužovat jednání, USA uvalí cla na téměř veškerý dovoz z Číny.

Komentář Fidelity International k vývoji obchodního napětí mezi USA a Čínou
09.05.2019 Obchodní napětí mezi USA a Čínou zajímá investory. Chtějí vědět, co by pro podniky a světový obchod znamenala totální obchodní válka. Náhlá hrozba prezidenta Trumpa zvýšit daně z téměř veškerého čínského vývozu do Spojených států opět vyvolala napětí na trzích. Přišla přitom jen pár dnů před tím, než se obě strany plánují setkat v novém kole obchodních jednání ve Washingtonu.

Komentář Fidelity International: Jak ovlivňují vztahy mezi Čínou a Spojenými státy světový obchod?
17.04.2019 Paras Anand, ředitel asset managementu Asia Pacific, Fidelity International uvádí, že přestože posun obchodních vztahů mezi USA a Čínou z bodu mrazu měl krátkodobě pozitivní dopad na oba trhy i globální ekonomiku, nebylo by moudré přikládat tomu velkou váhu vzhledem k předpokládanému budoucímu vývoji trhu.

OECD zhoršila výhled světové ekonomiky
06.03.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) opět zhoršila výhled růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok. Ve své dnešní zprávě uvedla, že globální růst letos dosáhne 3,3 procenta a v příštím roce 3,4 procenta. Proti předchozí prognóze vydané v listopadu by tak měl být letošní růst slabší o 0,2 procentního bodu a růst v příštím roce o 0,1 procentního bodu. OECD přitom výhled růstu zhoršila i v listopadu.

Optimismus US trhů nezastavil ani Trumpův odchod od jednání s Kimem
04.03.2019 Ještě koncem roku 2018 jsme mohli pozorovat, jak se obchodní válka mezi Čínou a USA vyostřuje a trhy se doslova topily v červených číslech. Po oznámení zahájení společných jednání, která by mohla vést k nové obchodní dohodě mezi zeměmi, se situace pomalu začala zlepšovat, ale nejvýrazněji trhy reagovaly během minulého týdne, poté co americký prezident Donald Trump v neděli oznámil prodloužení jednacího období a odklad zvýšení cel vůči Číně z 10 na 25 procent, která mělá vstoupit v platnost již začátkem března. Nový termín jednání sice prezident nezveřejnil, ale oznámení zabránilo eskalaci obchodního konfliktu dvou největších ekonomik světa a trhy poslalo do zelených čísel.

Investiční příležitost v námořní přepravě LNG – 1.díl
18.02.2019 Finanční krize, která začala před deseti lety, přinesla kromě jiného i jednu nečekanou věc – nastartovala změnu ve spotřebě energií. Své pozice začala vyklízet ropa a uhlí ve prospěch obnovitelných či zelenějších energií.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.11.2018 1) V Buenos Aires dnes za mimořádných bezpečnostních opatření začíná dvoudenní summit skupiny G20. Vůdci nejsilnějších světových ekonomik budou jednat o obchodu i klimatických změnách. Očekává se však, že setkání ovlivní i nejnovější rusko-ukrajinský konflikt, dopad vraždy saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího a také obchodní války.

WTO: Světový obchod čelí krizi
30.11.2018 Světový obchod čelí nejhorší krizi od roku 1947, volný obchod v současné době ohrožuje protekcionistická vlna. V rozhovoru se zpravodajským serverem BBC to prohlásil šéf Světové obchodní organizace (WTO) Roberto Azevedo, který je nyní v Buenos Aires na summitu největších ekonomik světa G20.

Forex: Američtí centrální bankéři upřesní tento týden záměry Fedu
26.11.2018 Statistky ukáží zpomalování inflace jak v eurozóně, tak v USA. Tento týden však budou čísla znovu ve stínu evropské politiky. Sledovat budeme další postup ve schvalování smlouvy o brexitu. Do toho se přidají i četná vyjádření amerických centrálních bankéřů. Doma očekáváme potvrzení slabších údajů o HDP, které doplní zveřejnění jeho struktury.

WTO zhoršila výhled světového obchodu
27.09.2018 Světová obchodní organizace (WTO) dnes zhoršila odhad růstu světového obchodu na letošní i příští rok. Upozornila nicméně, že dopady nynějších obchodních sporů jsou zatím pouze mírné. Evropská centrální banka (ECB) dnes předpověděla zpomalování růstu světové ekonomiky a varovala před negativními důsledky další eskalace obchodních konfliktů.

Globálny obchod v druhom kvartáli klesol. A mal by klesať ďalej.
06.09.2018 Svetový obchod začína pociťovať obchodné vojny. V druhom kvartáli klesol objem svetového obchodu prvý krát od roku 2016. V tom čase však bol primárnym dôvodom prepad cien ropy, ktorá tvorí nemalú časť globálneho obchodu.

Proč zatím jednání mezi USA a Kanadou o nové úmluvě NAFTA troskotají, ale proč k dohodě nakonec dojde
03.09.2018 Zářijové obchodování na světových burzách začalo v Asii poklesem. Důvodem jsou obavy z krachu vyjednávání nové obchodní úmluvy mezi Spojenými státy a Kanadou.

WTO očekává zpomalení růstu světového obchodu
09.08.2018 Růst světového obchodu ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zpomalí, protože obchodní spory mají negativní dopad na exportní zakázky a na výrobu i prodej automobilů. Uvedla to dnes podle agentury Reuters Světová obchodní organizace (WTO).

Rozbřesk: Ropu postihl letní výprodej a výrazně zlevňuje
19.07.2018 Ty tam se zdají být nedávné obavy, že by cena ropy mohla v blízké budoucnosti atakovat trojciferné hodnoty. V posledních dnech se totiž ropný trh dostává pod tlak medvědích zpráv, což vyústilo v pád cen až k hranici 70 USD/barel, kde byly naposledy v dubnu. Na trhu se tak začíná projevovat nejen narůstající těžba klíčových producentů, ale i obavy z eskalace obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou.

Evropskou ekonomiku nejvíce ohrožují obchodní bariéry
09.07.2018 Největší hrozbu pro evropskou ekonomiku teď představují nové obchodní bariéry. Uvedl to dnes prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Dodal, že Evropská unie by měla jít příkladem a podporovat ekonomickou otevřenost.

Trump prý opakovaně hovořil o odchodu USA z WTO
29.06.2018 Americký prezident Donald Trump opakovaně sdělil představitelům Bílého domu, že chce, aby Spojené státy opustily Světovou obchodní organizaci (WTO). Informoval o tom dnes server Axiom s odvoláním na své zdroje.

WTO: Světový obchod dál poroste, nesmí se ale stupňovat restrikce
12.04.2018 Světová obchodní organizace (WTO) zvýšila letošní odhad růstu světového obchodu na 4,4 procenta z původně uváděných 3,2 procenta. "Další zostření obchodních omezení by ale vedlo k výrazně nižším číslům," uvedl dnes orgán se sídlem v Ženevě. Jeho generální ředitel Roberto Azevedo pak zdůraznil, že WTO ve své roční prognóze s takovým scénářem nepočítá.

Jak zareaguje britská libra na Trumpa?
05.04.2018 V předchozím článku v rámci fundamentální analýzy jsme se podívali na předpokládané dopady americké daňové reformy a zavádění obchodních cel z dílny Donalda Trumpa na americký dolar. V čase nově pučícího protekcionismu, který by mohl ohrozit světový obchod, však hraje Británie a s ní i britská libra v této skládance také zajímavou roli.

Akcie zahajují týden růstem, strach z eskalace napětí mezi USA a Čínou polevuje
26.03.2018 Po nervózním konci minulého týdne je na trzích dnes viditelná jednoznačná úleva. K té částečně pomohly i komentáře amerického ministra financí Mnuchina, podle kterého se USA a Čína budou snažit hledat vzájemně prospěšnou dohodu o obchodu. Obchodníci se tak dál utvrzují v tom, že země celou situaci ohledně zavádění cel nebudou dál eskalovat a že se minulý týden jednalo o spíše jednorázovou akci bez výraznějšího dopadu na světový obchod a ekonomický růst. Indexy díky tomu částečně likvidují své dřívější ztráty, což je vidět hlavně na futures v USA, které dnes od rána přidávají více než jeden procentní bod.

Trhy dnes v lepší náladě, hlavním tématem zůstává obchod. Koruně pomohla data
15.03.2018 Amerika by měla mít menší vnější deficit a zajistit to mají její obchodní partneři. To je zhruba poselství, kolem kterého se točí všechny nedávné příspěvky Bílého domu, jakkoli detaily zrovna dvakrát jasné nejsou. V centru pozornosti se nyní nachází Čína, se kterou mají USA zdaleka největší deficit. Donald Trump minulý týden psal, že chce od Číny plán na snížení jejího přebytku (v originále deficitu) o 1 mld. USD. To jsou ale pouze drobné v porovnání s deficitem 327 mld. USD, který Amerika s Čínou loni vykázala. Mezitím přišly zprávy o tom, že Trumpův tým připravuje cla na čínský dovoz za zhruba 60 miliard dolarů.

Zničí Trump svetový obchod?
03.03.2018 Vo štvrtok večer Trump ohlásil, že budúci týždeň USA zavedú clá na oceľ a hliník. Rozpútalo to okamžitú reakciu vo viacerých krajinách vrátane Európskej Únie. Juncker sľubuje zaviesť clá na motorky Harley Davidson či Bourbon. Aj keď tieto opatrenia nemusia byť zásadné, môžu znamenať začiatok väčších pohybov, z ktorých vyjde víťazne (prekvapujúco) Európa.

Komodity: Výprodej se dnes nevyhnul ani ceně ropy
06.02.2018 Ceny ropy na světovém trhu klesají už třetím dnem, dnes je stáhla dolů vlna prodejů akcií, dluhopisů, kryptoměn i surovin. Přesto jsou ceny ropy nyní zhruba o jedno procento vyšší než na počátku letošního roku.

Čína 2018 podle Fidelity International: vyplatí se investice do technologických akcií a internetových firem
10.01.2018 Po pozoruhodných výkonech v roce 2017 by mohl rok 2018 znamenat pro čínské akcie další silný rok. Podporují to stabilní makroekonomická data, revize zisků, které ukazují růst, a přiměřené valuace. Portfolio manager společnosti Fidelity International Raymond Ma, který působí v Hong Kongu, se přiklání k technologickým titulům: „Jsem pozitivní u odvětví ,nové Číny‘, zejména tedy u společností, které pravděpodobně budou těžit ze zvyšování spotřeby a zájmu o inovace. Mám rád společnosti, které mají silné technologické know-how a inovativní produkty, a právě u takovýchto firem očekávám v dohledné době nejvyšší růst.“

Indie by mohla předčít Francii a Británii
27.12.2017 Indie by v příštím roce mohla předstihnout Británii a Francii a stát se pátou největší světovou ekonomikou, uvádí ve své úterní zprávě britské Centrum pro ekonomiku a výzkum obchodu (CEBR). Vzestup Indie je součástí trendu, v jehož rámci budou asijské ekonomiky v nadcházejících 15 letech významně dominovat žebříčku deseti největších světových ekonomických velmocí, uvedla agentura Reuters.

Svět se točí zády ke všemocnému americkému dolaru
20.11.2017 Do posledního čtvrtletí roku 2017 jsme vstoupili v ovzduší obrovského geopolitického napětí, ekonomických transformací a neustálých volebních překvapení. Svět se mění a něco se musí stát. Co to bude? Může to být konec všemocného amerického dolaru.

Světová banka zvýšila odhad růstu rozvíjejících se ekonomik Asie
05.10.2017 Světová banka (SB) včera především kvůli silnějšímu růstu v Číně zvýšila odhad růstu rozvíjejících se východoasijských ekonomik na letošní rok na 6,4 procenta z dosud očekávaných 6,2 procenta. Varuje před posilováním protekcionismu a zvyšováním napětí kolem Severní Koreje. Z jejího upraveného ročního ekonomického výhledu také vyplývá, že na příští rok banka počítá se zpomalením hospodářského růstu v této části Asie na 6,2 procenta.

WTO: Světový obchod roste, rizikem je protekcionismus
21.09.2017 Tempo růstu světového obchodu se v letošním roce výrazně zrychlí na 3,6 procenta z loňských 1,3 procenta zejména díky poptávce v Číně a USA. Předpověděla to dnes Světová obchodní organizace (WTO). Současně ale poukázala na rizika plynoucí především z protekcionismu.

Od čtvrtka v obchodu mezi EU a Kanadou padají celní bariéry
20.09.2017 Od čtvrtka začne v prozatímním režimu platit rozsáhlá hospodářská a obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Kanadou označovaná jako CETA. Ročně by měla pro evropské firmy například představovat 590 milionů eur (skoro 16 miliard Kč) úspor na zrušených celních poplatcích. Plně začne smlouva platit poté, co ji ratifikují všechny členské státy unie a europarlament.

Ranní zpráva z finančního trhu: Struktura českého HDP ukáže zásadní vliv spotřeby a rostoucí investice
01.09.2017 Dnes se dočkáme zpřesnění odhadu vývoje českého HDP ve druhém čtvrtletí. Podle naší prognózy dozná dynamika růstu mírné korekce směrem dolů. Struktura by pak měla ukázat na zásadní vliv soukromé spotřeba a také stále více rostoucí investice. I ze strany zásob se můžeme dočkat příznivého výsledku. Globálně ovšem zaujme nejvíce počet nově vytvořených pracovních míst v USA. Očekávaný solidní údaj by měl navázat na své výsledky z minulých měsíců.

Fed zvýší sazby; řešení splátky řeckého dluhu bude nejspíš opět odloženo
12.06.2017 Očekáváme, že Fed tento týden zvýší sazby o 0,25 pb a ve svém vyjádření by se také měl vyjádřit ke spekulacím ohledně blížícího se postupu při snižování jeho bilance. V Evropě se schází euroskupina, která by měla dojít k dohodě ohledně financování Řečka, ale pravděpodobně tomu tak opět nebude. České průmyslové ceny v květnu podle všecho meziměsíčně poklesly a bilance běžného účtu zaznamenala v dubnu schodek.

V britském parlamentu většinu nikdo nezískal
09.06.2017 Nejzajímavější část ekonomického kalendáře se dnes ráno vyčerpala německými údaji o zahraničním obchodu. Vyšší dynamika importu snížila proti očekávání přebytek obchodní bilance i běžného účtu. Dnešnímu dění bude beztak dominovat povolební uspořádání ve Velké Británii, kde vládnoucí konzervativci ztratili většinu v parlamentu a budou se muset ucházet o přízeň menších stran.

Dve americké vojny
14.02.2017 Pamätáte si na nášho sprievodcu rokom 2017? Tam sme písali o Cezhraničných daňových úpravách ako o potenciálne najväčšej udalosti nového roka. Zdá sa, že toto varovanie nestráca na aktuálnosti. Naopak, Európa sa už teraz pripravuje na podnet na Svetovú obchodnú organizáciu ohľadom jej možného zavedenia. Následky by boli dramatické na celý svet.

Fundamentální analýza: Zdravý trh práce by měl americký dolar podpořit
03.02.2017 Klíčovou událostí dne je publikace lednových čísel z amerického trhu práce. Očekáváme 170 tisíc nově vytvořených pracovních míst, stagnaci míry nezaměstnanosti na prosincových 4,7 % a růst hodinových výdělků o 0,3 % m/m. Čísla potvrzující zdravé trendy by se měla pozitivně odrazit v síle americké měny. Dnešní neformální summit EU by měl přinést diskusi o budoucím společném vývoji Evropy ve světle aktuálního geopolitického vývoje, tedy jak bude EU vypadat bez Velké Británie. Středoevropský ekonomický kalendář je dnes prázdný.

Rok 2017: jedna dobrá a dvě špatné zprávy pro světovou ekonomiku
02.01.2017 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži
„V životě existují dva druhy ...

Od Trumpa cez lode až k Deutsche Bank
25.11.2016 Hlasy vo swingových štátoch ako Pensylvánia, Michigan či Wisconsin sa budú prepočítavať. Bude sa zisťovať, či v spočítavaní neprišlo k manipulácii. Ak sa nič nezmení, treba sledovať vplyv Trumpa na svetovú ekonomiku cez lodných prepravcov. Pretože, svetová ekonomika sa začína ozývať.

Summit G20 míří k dohodě o podpoře globální ekonomiky
04.09.2016 Šéfové zemí tvořících skupinu největších ekonomik (G20) se dnes na úvod dvoudenního rokování ve...

OECD vyzvala G20 k vyššímu tempu reforem
26.02.2016 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vyzvala skupinu největších ekonomik světa G20...

Makro: BOE předpokládá návrat inflace k cíli na začátku roku 2018
04.02.2016 Bank of England (BOE) ve čtvrtletním reportu o inflaci uvedla, že CPI inflace zůstane pravděpodobně nízká v krátk...

Zahraniční obchod Německa se v září zotavil
09.11.2015 Německý vývoz a dovoz se v září vrátily k růstu po propadu v předešlém měsíci. Export z Německa se ve...

WTO: Světový obchod poroste méně
30.09.2015 Světová obchodní organizace (WTO) zhoršila odhad růstu světového obchodu pro tento i příští rok. Globální...

WTO: Světový obchod letos poroste pomalu
24.09.2014 Světový obchod se zbožím poroste v letošním roce kvůli slabému hospodářskému růstu mnohem...

WTO čeká růst světového obchodu 4,7 %
14.04.2014 Světový obchod v tomto roce poroste o něco rychleji, než se čekalo. Světová obchodní organizace (WTO) dnes...

Růst německého HDP může překročit 2 %
16.01.2014 Hospodářský růst v Německu by v letošním roce mohl překročit dvě procenta. Předpověděl to dnes svaz...

Německý export zaostává za světem
15.12.2013 Německý export v letošním roce podle prognózy svazu německého průmyslu BDI stoupne o 1,5 až dvě...

WTO snížila odhad růstu světového obchodu
09.09.2013 Světový obchod letos a příští rok poroste pomaleji, než se předpokládalo. Světová obchodní organizace (WTO) snížila...

Ropa v eurách
17.04.2011 V pondelok spúšťa burza CME nový projekt - obchodovanie ropných derivátov v eurách. Chicago Mercantile Exchange (CME) začne ponúkať ropu Brent denominovanú v eurách, čo môže priniesť precedens na trhu so svetovými komoditami, pokiaľ bude projekt úspešný. Priložený graf ukazuje rastúci objem dolárov potrebný na svetový obchod s ropou, čo automaticky zvyšuje dopyt a následne atraktivitu amerického dolára. Pokiaľ by euro dokázalo konkurovať americkému doláru, môže to znamenať postupný zlom v hegemóni zelenej bankovky.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Devalvace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Forward | Futures | G7 | Grafy | Hedge | High | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Put opce | Rating | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Měnový koš | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Conseq | Devizové intervence | Obchodní deficit | Riziková averze | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Trim Broker | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | USDJPY | NZDUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Exchange | Forexové obchody | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index PMI | Investiční | Investing | Investování do akcií | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Japonská ekonomika | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Kurz GBP | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Turecká měna | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Země BRICS | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ING | Put | Indie | Klasifikované úvěry | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | REIT | ROCE | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Komise | Majors | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Cukr | Burze | Currency | Investment | Markit | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Institut ZEW | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | HSBC Trinkaus | Caterpillar | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Norinchukin Research Institute | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Zero Hedge | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Multi-Asset obchodování | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Seeking Alpha | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Investiční bankéř | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Nervozita | Summit EU | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | Severomořská ropa Brent | Guvernér | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Burzovní skupina | Daně z příjmů | CEBR | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Odhodlání | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Bankéř | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Německý export | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Výnosy | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G7 | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Výhled domácí ekonomiky | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | IHS Markit | ex | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | Euler Hermes | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | ING Groep NV | Ekonomické výhledy | Zajímavé výnosy | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Jerome Powell | xPartners | Centrum pro ekonomiku a výzkum obchodu (CEBR) | Tržní očekávání | Země platící eurem | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Trumpova cla | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Profesionální investoři | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Forint | Výplata dividend | Ekonomické krize | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Zasedání OPEC | USMCA | Měny v regionu | I-Trader | Globální investoři | Daňové úlevy | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Veřejný dluh | Globální index | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Michal Stupavský | Zpřísňování měnové politiky | Oslo Bors | Obchodní jednání | Market alert | Statistický úřad | Inflační očekávání | Michal Brožka | Pokles sazeb | Sójové boby | Infineon | Infineon Technologies | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Digitální daň | Napětí na trzích | Britský premiér | Indická ekonomika | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Prosus | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Ceny palladia | Čas jsou peníze | Předstihové indikátory | Akcie roku | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | Očekávané Earnings | Obchodní spory | Nová šéfka MMF | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | Investment Management | Deficit | Ekonomiky ve střední Evropě | Zpomalení německé ekonomiky | Trinity | Objem | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Německý průmysl | Obchodní dohody | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Top pick | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Ceny v průmyslu | Růst cen | Vývoz z Japonska | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Nízké úrokové sazby | Louis Vuitton | LVMH | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Walt Disney | FT | Růst české ekonomiky | Odvětví české ekonomiky | Ekonomka | Automobilový sektor | Financovat | EET | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Růst japonské ekonomiky | Propouštění | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Členské země WTO | Země WTO | Pokračující protekcionismus | Světové obchodní organizace | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Americké centrální banky | Zpracování kovů | AXA | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | Disney | Andrew Bailey | Nike | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Počet výdělečně činných osob | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Tuzemská ekonomika | CFA | Eskalace napětí | List Financial Times | Daimler | Micron Technology | Miliardy eur | Sodexo | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Mercedes-Benz | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Meziroční růst spotřebitelských cen | Spotřebitel | Komunikace | Trump | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Šíření nového koronaviru | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Boeing | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Modelové portfolio | Petr Krpata | Chartered Financial Analyst | Meritokracie | Institucionální trading | Mispricing | Mispricing na trzích | Dislokovaný trh | Top trade | Rovnovážné hodnoty | Směrovost | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | Stav běžného účtu | London School of Economics | Barclays Wealth and Investment Management | Strategii pro měny | KBC Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | Stabilita koruny | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Fundamenty britské měny | Posílení libry | Chování EUR/USD | Chartered Financial Analyst (CFA) | Taktický long | Strategie pro měny | Týden na finančních trzích | Pád rovnovážné hodnoty | Ekvilibria | Deutsche Telekom | Prudký propad | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | Vládní opatření | Aktuální Price Action | Videokonference | Lufthansa | Indické akcie | Pokles HDP | Propad poptávky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Prodeje domů | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Automobilka Volkswagen | Škoda | Domácnosti | Vyspělé ekonomiky | Růst | Šéf WTO | Roberto Azevedo | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Úvěrová pojišťovna | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Nakupovat státní dluhopisy | Coface | Sociální nepokoje | UnitedHealth Group | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Německé automobilky | Výpadky | Microsoft Corp | US Bancorp | Vedoucí představitelé | Procter & Gamble | Nizozemsko | Posílení | ADBE | Propad poptávky po ropě | 3M | Pracovní síly | Osobní výdaje | Shell | Zaměstnanci | Ceny zeleniny | NKE | Merck KGaA | Merck | Rekordní propad | Auta | Vakcína | CL | Renault | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Střední Evropa | Počet nových žádostí o podporu | Big data | Oracle | Akcie big data | Sanofi | Dluh Británie | Tiff Macklem | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | Chrysler | Ceny | Praha | Spotřební daně | Životní úroveň | Důvěra | Veřejný dluh Británie | Zrušení superhrubé mzdy | Průměrné mzdy | Politici | Ekonomické nerovnosti | Vakcinace | TABAK | Silné oživení | Růst ekonomické nerovnosti | Růst nerovnosti ve světě
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE