Pondělí 21. říjen 2019 10:10
reklama
Bernstein Bank - roadshow
reklama
Admiral Markets SE
reklama

Klíčová slova - Ekonomické krize

img

Británie prochází nejhorší krizí za několik staletí, říká exšéf její centrální banky

20.10.2019 Mervyn King, jenž do roku 2013 vedl Bank of England, tedy britskou centrální banku, míní, že Británie je na tom z ústavního a politického hlediska nejhůře za několika staletí. Podle jeho včerejších slov, pronesených na výročním zasedání Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu, však zároveň nehrozí „rozlití“ související ekonomické krize do světa, a to zjevně ani v případě, že současný britský ústavní a politický chaos završí takzvaný tvrdý brexit, tedy brexit bez dohody.
img

ČEŠI SE UČÍ INVESTOVAT, ZŮSTÁVAJÍ ALE SPÍŠE KONZERVATIVNÍ

26.09.2019 Objem prostředků ve fondech kolektivního investování postupně roste a ukazuje se tak, že Češi navzdory své pověstné opatrnosti přicházejí investování na chuť. Když se podíváme na vývoj v posledních 12 letech, tedy od předkrizového roku 2007, jediný opravdu výrazný meziroční pokles zaznamenal objem zainvestovaných prostředků naposledy právě se začátkem ekonomické krize v roce 2008. Od té doby je tendence s mírnými výkyvy rostoucí. Také vývoj v prvním pololetí 2019 potvrzuje postupné dlouhodobé navyšování podílu investic do podílových fondů na celkovém majetku domácností. „Obzvláště první kvartál 2019 přinesl enormní růst a výše prostředků poprvé překročila hranici půl bilionu korun. Navzdory avizovanému riziku nástupu ekonomické recese optimismus investorů zjevně stále přetrvává, což potvrzuje i rostoucí příliv investic do fondů,“ komentuje Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT.
img

Co říká o zdravotním stavu globální ekonomiky Doctor Copper

25.09.2019 Měď je jedním z důležitých průmyslových kovů. Používá se napříč průmyslovými odvětvími od stavebnictví a energetiku přes automobilový průmysl po spotřební elektroniku. Bez mědi by nefungovaly konvenční automobily ani elektromobily, počítače ani kuchyňské spotřebiče. Měď najdeme v každé nové budově připojené na rozvodnou síť a v každém novém stroji. Poptávka po tomto kovu tedy dokáže leccos napovědět o stavu globální ekonomiky, o investicích firem do nových výrobních kapacit i o spotřebě domácností. Proto je měď investory nazývána Doctor Copper.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
img

Do dvou let bude zlato nejdražší v dějinách, prognózuje Citi

10.09.2019 Cena zlata se během dalších dvou let dostane na dějinné maximum, když přesáhne hranici dvou tisíc dolarů za troyskou unci. Věří v to jedna z největších amerických bank, Citigroup.
img

Hlavní spouštěč krize

10.09.2019 Investora jménem Michael Burry znáte z filmu The Big Short neboli Sázka na nejistotu. Ten popisuje, jak vydělat na finanční krizi. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že investice do indexů a dalších forem pasivního investování je dalším možným spouštěčem finanční krize. Je to velmi podobné, jako u hypotečních a jiných derivátů na startu globální ekonomické krize, která proběhla 10 let zpátky.
img

Platina dnes překonala hranici 1000 dolarů za unci. Letošní mánie po drahých kovech se tím dále stupňuje

05.09.2019 Platina v posledním týdnu nebývale zdražila. Okamžitá cena drahého kovu vyskočila od minulé středy o více než třináct procent. Termínový kontrakt na platinu pak dnes překonal psychologickou hranici 1000 dolarů za unci, poprvé od loňského února. Letošní mánie po drahých kovech se tak dále stupňuje.
img

Češi se bojí růstu nezaměstnanosti a zdražování, důvěra v českou ekonomiku však v srpnu celkově vzrostla. Varovný je propad nálady ve stavebnictví

26.08.2019 Celková důvěra v českou ekonomiku se v srpnu zlepšila, po třech měsících poklesu. Nadále však zůstává blízko svých minim za celé období od roku 2016. Ze svého bezmála pětiletého dna vzrostla oproti červenci důvěra v podnikatelském sektoru.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Der Spiegel: Německá vláda počítá s ekonomickou recesí

23.08.2019 Německá ekonomika ve třetím kvartálu klesne a propadne se do recese. Podle webových stránek týdeníku Der Spiegel to vyplývá z interních dokumentů německé vlády, které má list k dispozici. Vládní ekonomičtí experti ale zatím nevidí důvod pro zavádění opatření ke stabilizaci hospodářství.
C:\fakepath\euro.jpg

Euro může pozitivně překvapit

25.07.2019 Evropská centrální banka (ECB) na svém dnešním zasedání zřejmě dále uvolní svou měnovou politiku. Ať už půjde o snížení depozitní sazby dále do záporu nebo jen naznačení dalších kroků zvyšujících objem likvidity v eurosystému, potvrdí tak směr dluhopisových trhů, které neočekávají kladné úročení eur na depozitech v centrální bance ještě po celou první polovinu 20. let.
img

Veřejný dluh vzrostl na 1 837 miliard korun

01.07.2019 „V prvním čtvrtletí letošního roku byla v České republice extrémně nízká míra nezaměstnanosti, která pomohla stabilizovat hospodaření veřejného sektoru. Míra zadlužení se aktuálně přibližuje úrovním, které byly pro naše hospodářství běžné v době před propuknutím světové ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

3 nejlepší světové dividendové akcie 2019

10.06.2019 V dobách přetrvávajících nízkých úrokových sazeb nejsou dluhopisy a jiné podkladová aktiva s fixním příjmem velkým přínosem pro vaše investiční portfolio.
img

Dvě největší německé banky chystají sloučení, odbory i akcionáři se děsí

18.03.2019 Dvě největší německé banky chystají sloučení. Desetitisícům jejich stávajících zaměstnanců proto hrozí vyhazov. Možnému sloučení Deutsche Bank a Commerzbank, ústavů založených shodou okolností ve stejném roce 1870, nebude německá vláda bránit. Sama je k takovému kroku pobízí, protože v době další ekonomické krize už nechce, aby se německé firmy a podniky musely spoléhat na zahraniční bankovní domy.
img

Akcie týdne: Walmart

01.03.2019 Walmart je jedním z největších obchodních řetězců, který drží klíčovou pozici v USA po několik desetiletí. Prostředí na trhu se ale mění a tak se společnost musela od klasického kamenného prodeje začít zaměřovat také na online segment.
img

Situace ve Venezuele může mít dopad na kvalitu ropy

18.02.2019 I když jsou dodávky ropy na globální trhy navzdory stupňující se situaci ve Venezuele stále dostatečné, objevuje se vážné riziko týkající se kvality této komodity. Z trhu se totiž pomalu vytrácí těžší ropa s vysokým obsahem síry, která se těží právě v jihoamerickém státě.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

21.01.2019  Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční k...
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
C:\fakepath\merkelova 08012014.png

Merkelová s Tsiprasem řešila hospodářské reformy a migraci

11.01.2019 Německá kancléřka Angela Merkelová včera na jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem pochválila Atény za pokrok, který země díky bolestivým reformám udělala na cestě k zotavení z hospodářské krize. Oba politici na tiskové konferenci uvedli, že spolu mluvili také o migraci. Merkelová mimo jiné zdůraznila, že Řecko musí zlepšit podmínky v táborech pro uprchlíky. Berlín je prý připraven v této věci pomoci.
img

Ozvěny trhu: Ne krize, ale ekonomické zpomalení

03.01.2019 S blížícím se koncem loňského roku jsme v mediálním prostoru zaznamenávali stále více a více chmurnějších předpovědí, jak se letos bude českému hospodářství dařit. Je jasné, že rizika z vnějšího prostředí zůstávají opravdu vysoká, ale nejinak tomu bylo i před rokem. Čelili jsme vyhrocené situaci na jihokorejském poloostrově, Donald Trump se chystal k rozpoutání obchodních válek, v Evropě jsme se těšili na italské volby či vyjednávání o brexitu, báli jsme se výraznějších turbulencí na finančních trzích. Mnoho z těchto rizik se do určité míry naplnilo, přesto o ekonomické či globální krizi opravdu hovořit nemůžeme. Naopak globální ekonomika rostla v roce 2018 v podstatě stejným tempem jako o rok před tím.
img

Cena ropy se propadla na roční minimum

23.11.2018 „Na trhu s ropou se zrcadlí současné ekonomické problémy ve světě. Jednotlivé státy přestávají mezi sebou kooperovat a s vidinou krátkodobého zbohatnutí produkují více ropy, než je trh schopen pojmout. Mezi zeměmi vznikají nové obchodní bariéry, které v konečném důsledku mohou zvýšit nezaměstnanost a cenovou hladinu. Neschopnost dohodnout se může vést až k propuknutí ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Index S&P 500: Důvod, proč nemusí být dobrý nápad prodat, když trh rychle klesne

20.11.2018 Již více jak před měsícem zachvátila zejména akciové trhy opravdová panika. Při pohledu například na vývoj indexu S&P 500 by se mohlo zdát, že tím nejlepším aktuálním řešením je ochrana kapitálu a tedy prodej aktiva. Nicméně, historie u indexu S&P 500 říká, že aktuální prodej aktiva nemusí být tím nejlepším nápadem, zejména pak pro dlouhodobé investory.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes k euru zůstala na 25,64 Kč/EUR

11.09.2018 Česká měna měla dnes k euru tendenci posilovat, skončila ale na úrovni pondělního závěru 25,64 Kč/EUR. Vůči dolaru oslabila zhruba o pět haléřů na 22,15 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Turecko balancuje nad propastí

11.09.2018 Turecko balancuje na pokraji finanční a ekonomické krize. Nakonec do ní ale podle našeho názoru nespadne. Vyhráno však ještě nemá. Inflace se podle naší prognózy v následujících měsících vyhoupne nad 20-25 %, turecká lira oslabí až na 8,0 USD/TRY, přičemž tureckou ekonomiku čeká výrazné zpomalení. Předpokládáme, že na čtvrtečním zasedání centrální banka zvýší všechny čtyři úrokové sazby o 300 bb. Zároveň začne bankám opět poskytovat likviditu za týdenní repo sazbu, která by měla být o 150 bb vyšší než jednodenní zápůjční sazba, za kterou si banky mohou půjčovat nyní.
img

Donald Trump je proti zvyšování úrokových sazeb

21.08.2018 „Jednou z příčin špatné obchodní bilance Spojených států je silný dolar, který reaguje na rostoucí úrokové sazby v USA. Evropská centrální banka úrokové sazby prozatím nezvyšuje, čímž pomáhá předluženým zemím jižního křídla eurozóny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Brexit | Řecko | Čína | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bloomberg | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | High | IFO index | ISIN | Indexový fond | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MT4 | Risk | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Portfolio | Pozice | Repo sazba | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Smart money | Stop-Loss | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | CAD | Obchodování | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | EU | Finanční sektor | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | IEA | Ozvěny trhu | Gold | Obchodovat | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Eurostat | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | EPS | Index | Daniel Gladiš | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Dolar | Dow Jones index | Ekonomická krize | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Jak investovat | EBay | Jak vydělat | Krach na burze | Lira | Makléři | Management | Míra inflace | Money Flow Index | Nemovitosti | Pasivní příjem | Patria Online | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Seminář | Signály | Smíšené fondy | Trh | Volatility | Vydělat peníze | WTI | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpravodajství | Merrill Lynch | Zisky | ZEW | EIA | Federal Funds Rate | Indie | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Kontrakt | Volby | Úspěšný investor | Velcí hráči | Burze | Currency | Dividendové akcie | Investment | Scotiabank | CNN | Bankovní sektor | Next Finance | Ceny nemovitostí | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Pád burzy | Der Spiegel | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Odvětví ropy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Kapitálové rezervy | Xetra | Britská centrální banka | Velké banky | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Černé pondělí | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | TradingView | Citi | S&P | Cena mědi | Ztráty | Dividendová akcie | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Pokles výnosů | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Úvěrová krize | Šéf společnosti | Blockchain | Tesla | Odhodlání | Poplatky | Mzdy | Predikce | Bankovní domy | Bankovní krize | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj indexu S&P 500 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Ekonomické údaje | Turecká ekonomika | TRY | Příjmy | ČTK | Země G20 | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | HDP v eurozóně | Jeffrey Gundlach | Purple Trading | Spekulativní investoři | BHS | Palladium | xPartners | ETC | Inverzní výnosová křivka | Obchodní války | Očekávání investorů | Růstové akcie | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | FAANG | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Turecké liry | Domácí měna | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | I-Trader | Úrokový výnos | Trh s ropou | Pád ceny ropy | Dodávky ropy | Tvrdý brexit | Marihuanové akcie | Sázka na nejistotu | The Big Short | Zpomalení hospodářského růstu | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Refinitiv | Rizika globálního ekonomického vývoje | Společnost Apple | Rezervy bank | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Obchodovat s akciemi | PDVSA | Nakoupit akcie | Německé banky | Akcie herních vývojářů | Brexit bez dohody | Riziko recese | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Akcie týdne | Burzovní průvodce | Atraktivita drahých kovů | Spouštěč krize | Růst mezd | Dění na trzích | Copper/Gold Ratio | Doctor Copper | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Jakub Petruška | Lidová banka Číny | Pumpování likvidity do ekonomiky | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Mervyn King
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Ekonomická rizika
Ekonomická setkání
Ekonomická situace
Ekonomická stagnace
Ekonomická stagnace v eurozóně
Ekonomická teorie
Ekonomické analýzy
Ekonomické dopady
Ekonomické fórum
Ekonomické indikátory

Následující klíčová slova

Ekonomické problémy
Ekonomické prognózy
Ekonomické průzkumy
Ekonomické údaje
Ekonomické události
Ekonomické varování
Ekonomické výhledy
Ekonomické vyhlídky
Ekonomické výsledky
Ekonomické zpravodajství
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
UFX
Potvrďte prosím... Zavřít