Čtvrtek 13. květen 2021 12:17
reklama
XTB forum 2021
reklama
XTB forum 2021
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Čínský prezident

C:\fakepath\cina2.jpg

Analytička: Čína má šanci být do roku 2035 největší ekonomikou

26.02.2021 Čína má šanci do roku 2035 zdvojnásobit velikost své ekonomiky, jak to předpověděl prezident Si Ťin-pching. Řekla to analytička amerického finančního ústavu Bank of America Global Research Helen Čchiaová, která vede oddělení asijských ekonomik. Znamená to, že Čína by na pozici největší ekonomiky světa vystřídala Spojené státy. Čínský prezident loni v listopadu řekl, že jak se Čína vyvíjí a usiluje o status vyspělé země, může do roku 2035 vedle ekonomiky zdvojnásobit i příjem na hlavu.
C:\fakepath\e-27012021-lv.gif

Hodnota trhu s emisními povolenkami loni stoupla na rekord

27.01.2021 Celková hodnota globálních trhů s emisními povolenkami loni stoupla o 20 procent na rekordních 229 miliard eur (téměř šest bilionů Kč) z důvodu očekávaného zpřísnění emisních limitů. Hlavní podíl na tom měl systém obchodování s emisemi Evropské unie ETS, který se na celkové hodnotě podílel téměř 90 procenty. Vyplývá to z průzkumu společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\g20.jpg

Čínský prezident chce větší roli G20 v řízení globální ekonomiky

25.01.2021 Čínský prezident Si Ťin-pching vyzval svět, aby posílil koordinaci makroekonomické politiky a zvýšil úlohu skupiny největších ekonomik G20 v řízení světového hospodářství. V projevu v rámci virtuálního setkání nazvaného Davos Agenda dnes poukázal i na "dost slabé" oživení z koronavirové pandemie.
C:\fakepath\w-18012021-lv.gif

Organizátoři WEF čekají na virtuální konferenci přední politiky

18.01.2021 Organizátoři Světového ekonomického fóra (WEF) očekávají, že se příští týden jejich virtuální konference zúčastní přední světoví politici. Mají mezi nimi být čínský prezident Si Ťin-pching, indický premiér Naréndra Módí, německá kancléřka Angela Merkelová či jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa. Letošní ročník WEF, které se obvykle koná v lednu ve švýcarském Davosu, byl kvůli pandemii covidu-19 posunut na květen a uskuteční se v Singapuru.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
img

Bidenovi k vítězství ve volbách gratuloval čínský prezident

25.11.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes přidal ke gratulantům demokratickému kandidátovi Joeu Bidenovi k vítězství v amerických prezidentských volbách. Ve svém prohlášení podle agentury AP vyjádřil naději, že obě země zachovají vzájemné vztahy bez konfliktů a konfrontace.
C:\fakepath\top-19112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Investoři balancují na hraně mezi pozitivními zprávami o vakcínách a negativními informacemi o počtu nakažených.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident slíbil další snižování cel a zvyšování dovozu

19.11.2020 Čína bude pokračovat ve snižování svých celních poplatků a v rozšiřování dovozu kvalitního zboží a služeb. Uvedl to dnes čínský prezident Si Ťin-pching. Peking má podle něj také v plánu uzavírat smlouvy o volném obchodu s více zeměmi.
img

Rychlé shrnutí

14.10.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index Dow Jones odepsal 0.55 %, S&P 500 klesl o 0.6 % a Nasdaq o 0.1 %.
C:\fakepath\cina2.jpg

Ekonom Piketty patrně nevydá novou knihu v Číně, nechce cenzuru

02.09.2020 Kniha francouzského ekonoma a spisovatele Thomase Pikettyho Capital et idéologie (Kapitál a ideologie) se podle všeho nedočká čínského vydání. Piketty totiž odmítl požadavky čínské strany na cenzuru několika pasáží, informovala agentura AFP. Jeho předchozí dílo přitom v asijské zemi slavilo úspěch.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský akciový trh STAR Market si vede lépe než americký Nasdaq

23.07.2020 Čínský akciový trh STAR Market, který vznikl před rokem, vykázal od začátku letošního roku zhruba dvojnásobný růst ve srovnání se svým americkým rivalem, trhem Nasdaq. Ukázal to index STAR 50, který začala burza používat ode dneška. Trh vznikl na žádost čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a Peking doufá, že s pomocí nového akciového trhu bude možné snáze financovat začínající technologické firmy z pevninské Číny i Hongkongu, aby Čína snížila inovativní náskok Spojených států.
img

Rychlé shrnutí

16.07.2020 Akciové indexy za sebou mají volatilní seanci, kterou ale nakonec dokázaly uzavřít v zelených číslech. S&P 500 rostl o 0.91 %, Dow Jones přidal 0.85 % a Nasdaq rostl o 0.59 %.
img

Čína zatíná před Hongkongem své svaly, akcie padají. Trump potřebuje viníka

22.05.2020 S odezníváním kritické fáze koronavirové krize se do popředí zájmu akciových trhů dostává opět houstnutí geopolitické atmosféry. K němu přispívají právě i důsledky koronavirové krize, neboť Spojené státy stále hlasitěji svalují vinu za rozšíření viru na Čínu. Čína navíc plánuje v Hongkongu uplatnit zákon týkající se národní bezpečnosti. Ten má zakázat „zradu a pobuřování“ vůči čínské vládě a jakékoli snahy o odtržení. Jinými slovy, Čína hodlá asertivně utáhnout šrouby v dosud poměrně vzpurném autonomním regionu.
img

Nová studená válka USA a Číny kvůli pandemii

20.05.2020 Vztahy mezi Spojenými státy a Čínou kvůli pandemii koronaviru nastartovaly novou studenou válku. Americký prezident Donald Trump hrozí úplným přerušením komunikace a čínské státní deníky zveřejňují agresivní komentáře o USA.
C:\fakepath\trump2.jpeg

Trump a jeho tweety: Nová anomálie na trhu

04.05.2020 Donald Trump zbořil snad všechny zavedené pořádky už během své prezidentské kampaně a rozhodně v tomto trendu pokračuje i během vládnutí v Bílém domě. Jeho největší zbraní v tomto ohledu je Twitter a s ohledem na sílu slov, která nynější prezident Spojených států používá, můžeme mluvit o bombě pro finanční trhy pokaždé, když Trump zveřejní další ze svých tweetů.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 varovali před hrozbou recese a vyzvali ke spolupráci

26.03.2020 Saúdskoarabský král Salmán dnes vyzval lídry největších světových ekonomik G20, aby na pandemii způsobenou koronavirem reagovali efektivně a koordinovaně. K výzvě ke spolupráci se na summitu, který se konal prostřednictvím videokonference, připojil také čínský prezident Si Ťin-pching. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.
img

Politbyro: Globální šíření viru je nová výzva pro ekonomiku Číny

18.03.2020 Globální šíření nového typu koronaviru znamená novou výzvu pro čínskou kontrolu a prevenci nemocí a pro čínský ekonomický rozvoj. Podle agentury Reuters to dnes uvedlo politbyro ústředního výboru Komunistické strany Číny. Čínská ekonomika čelí podle něj kvůli epidemii stále většímu tlaku.
img

Rychlé shrnutí

10.03.2020 Nálada v Asii je o něco lepší díky konsolidaci na ropě, která část svých zisků dokázala umazat. Trhům pomáhá i výhled na stimulativní balíčky, které by dnes mohl oznámit americký prezident.
C:\fakepath\global economy.jpg

Bloomberg: Koronavirus by svět mohl přijít na 2,7 bilionu USD

08.03.2020 Nový koronavirus by světovou ekonomiku mohl přijít až na 2,7 bilionu dolarů (60,8 bilionu Kč), vypočítali analytici agentury Bloomberg. To je ekvivalent ročního hrubého domácího produktu (HDP) Británie. Ve svém nejhorším scénáři ekonomové počítali s recesí ve Spojených státech, v eurozóně i v Japonsku a s rekordně nízkým růstem v Číně.
C:\fakepath\cina2.jpg

Koronavirus brzdí čínský program nové Hedvábné stezky

23.02.2020 Když čínský prezident Si Ťin-pching letos poprvé navštívil Barmu a podepsal zde nové infrastrukturní kontrakty, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo objevit něco, co by ohrozilo čínský plán investic do železnic, přístavů a silnic po celém světě, a to koronavirus. Omezení cestování, které má zabránit šíření nemoci způsobené novým typem koronaviru, způsobilo nečinnost velké části druhé největší ekonomiky světa a zablokovalo důležité body Siovy iniciativy nové Hedvábné stezky, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Koronavirus by mohl zhatit letošní oživení světové ekonomiky

19.02.2020 Epidemie nového typu koronaviru již podkopala hospodářský růst v Číně a šíření viru do dalších zemí by mohlo zmařit předpokládané oživení světové ekonomiky v letošním roce. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína ohlásila nejnižší počet nově nakažených koronavirem od ledna

18.02.2020 Čína dnes oznámila nejnižší nárůst nakažených novým typem koronaviru od konce ledna a nejmenší počet úmrtí za poslední týden. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je však brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo na celém světě již 1875 lidí a nakažených je přes 73.000. Epidemie začíná stále více dopadat na některé asijské ekonomiky i nadnárodní firmy.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

Denné zhrnutie: Dynamika rastu nakazených koronavírusom klesá, americké akcie na nových maximách

12.02.2020 Americké akciové indexy dnes dosiahli nové historicky najvyššie úrovne, pričom pozitívna nálada panovala aj na Európskych a Ázijských akciových trhoch. Drahé kovy sa obchodovali bez výraznejších zmien, pričom priemyselné zaznamenali pomerne slušný nárast. Za pozitívnou náladou na trhoch stál najmä pokles obáv týkajúci sa koronavírusu, keďže dynamika počtu nakazených ľudí klesá, na čo reagovali aj dlhopisové trhy rastom výnosov.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čínský prezident slíbil nižší daně firmám zasaženým epidemií

12.02.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching slíbil snížení daní a další podporu firmám z těch odvětví, která byla nejvíce zasažena epidemií koronaviru. Informují o tom dnes čínská média. Čína se tak snaží mírnit rostoucí ztráty a dopady na ekonomiku. Podniky čelí vysokým ztrátám kvůli nutnosti přerušit činnost v továrnách i kancelářích v důsledku zatím největších krizových opatření, jaká vláda v Pekingu kdy zavedla, uvedla agentura AP.
C:\\fakepath\\top-11022020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investoři vyhodnocovali ekonomické dopady šíření čínského koronaviru. V Japonsku se dnes kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Reuters: Čínský prezident se obává dopadů nákazy na ekonomiku

11.02.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching se domnívá, že opatření proti šíření koronaviru by mohla zajít až příliš daleko, a obává se, že by mohla ohrozit ekonomiku. Podle zdrojů agentury Reuters to prezident řekl minulý týden vysoce postaveným čínským úředníkům na setkání zástupců vedení komunistické strany. Ještě než nákaza zesílila, rostla čínská ekonomika nejpomaleji za téměř 30 let. Nákaze už podlehlo více než 1000 lidí.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar kvůli obavám z dopadů koronaviru na ekonomiku roste

28.01.2020 Obavy z dopadů nového koronaviru na ekonomický růst podporují mezi investory na forexovém trhu zájem o bezpečnější měny. Dolarový index tak stoupl nejvýše za dva měsíce a švýcarský frank vůči euru vzrostl na téměř tříleté maximum.
img

Rychlé shrnutí

22.01.2020 Americké indexy testovaly historická maxima, ale nakonec zakončily seanci níže. Dow Jones ztrácel 0,52 %, S&P500 klesl o 0,27 % a NASDAQ o 0,19 %. Dnešní seance přinesla na trhy o poznání lepší náladu. Nikkei zakončil výše o 0.7%, zatímco S&P/ASX 200 přidal 0.94%. Čínské indexy jsou na tom ještě lépe a HSCEI rostl o 1.8%.
img

FB Libra může přinést konec fiat měn

12.12.2019 Německá Deutsche Bank před několika dny zveřejnila analýzu, podle níž se implementace a přijetí kryptoměn zrychlila a dynamika je vyšší, než banka očekávala. Jedním z faktorů, který by mohl širší akceptaci dále urychlit, je projekt Libra – kryptoměny emitované Facebookem, který by, podle DB, mohl vést k tomu, že se krypto stane hlavním proudem do roku 2030.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.11.2019)

25.11.2019 Měnový pár EUR/USD prolomil horní vstupní S/R zónu, na kterou jsem upozorňoval v mém posledním komentáři, a tím došlo k aktivaci long obchodu. K aktivaci však došlo o 1 pips před otočením trendu a prolomení tedy bylo falešné a obchod tak skončil na menším předem definovaném Stop-Lossu (SL).
C:\fakepath\forex.jpg

Akciové trhy v USA díky vývoji kolem obchodní dohody zpevnily

22.11.2019 Akcie ve Spojených státech dnes posílily, k růstu přispěly pozitivní komentáře z Washingtonu i Pekingu ohledně vyjednávané obchodní dohody. Vliv ale měla i zpráva o listopadovém zvýšení aktivity ve výrobě a ve službách v USA. Ze stejných důvodů na devizovém trhu zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar díky oživení výroby a služeb v USA zpevňuje

22.11.2019 Americký dolar dnes na forexových trzích zpevňuje, k růstu mu pomáhá zejména zpráva o listopadovém zvýšení aktivity ve výrobě a ve službách v USA. Naproti tomu v eurozóně se růst podnikatelské aktivity téměř zastavil. Náladu na trhu ale ovlivňuje rovněž nejistota kolem obchodního sporu mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\top-22112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování převážně v pozitivním pásmu, přestože na trzích přetrvávala nejistota ohledně dalšího vývoje obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Nové zprávy vyvolávají více pochybností než nadšení, trhy ze současného módu nevytrhnou

22.11.2019 Zprávám z Asie a Evropy se dnes ráno podařilo zlepšit náladu na hlavních trzích, ale nadšení nevydrželo. V obou případech najdeme důvody, proč nebrat informace jako jednoznačně pozitivní. Trhy tak asi nedostanou dostatečný impuls, aby se vymanily z houpání ze strany na stranu trvajícího už řadu dní.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Čínský prezident: Dohodu s USA chceme, strach z nich ale nemáme

22.11.2019 Čína se chce se Spojenými státy dohodnout na první fázi obchodní smlouvy a aktivně se snaží vyhnout obchodní válce. Pokud ale bude třeba, je připravena k odvetě, řekl dnes na mezinárodním ekonomickém fóru v Pekingu čínský prezident Si Ťin-pching.
img

Ranní komentář: Americké indexy na novém historickém maximu, daří se i dolaru

02.07.2019 Akciové indexy včera dokázaly pokračovat v růstu, když jim výrazně pomohl hlavně optimismus ohledně výstupu ze zasedání zemí G20 a příměří, které na summitu uzavřeli americký a čínský prezident. Index S&P 500 tak vystoupal až na nová historická maxima a dařilo se také ostatním rizikovým aktivům. Na FX rostl na většině měnových párů hlavně dolar, kterému pomohly lepší výsledky ISM ve výrobě, které jsou v kontrastu se zhoršující se situaci ve výrobním sektoru v Evropě a v Číně. Díky optimismu na trzích pak ztrácela většina bezpečných přístavů v čele s JPY a drahými kovy. Dnešek bude bez důležitých fundamentů, což by mohlo i nadále svědčit hlavně risk-on sentimentu a většina aktiv by na včerejší pohyby mohla opatrně navázat.
img

Už zítra se setkají americký a čínský prezident. Trhy opatrně doufají v pozitivní průlom v obchodní válce

28.06.2019 Akciové trhy se při dnešním asijském obchodování propadly. Obchodovalo se v poměrně malých objemech. Nervozita je před sobotním setkáním amerického a čínského prezidenta dobře patrná. Donald Trump a Si Ťin-pching se setkají v rámci summitu skupiny zemí G20 v japonské Ósace a trh by rád věřil tomu, že schůzka bude znamenat pozitivní zlom ve vývoji ekonomických vztahů dvou nejsilnějších světových hospodářství. Ty jsou zvláště napjaté od letošního května, kdy zkrachovala jednání o smíru v obchodní válce.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident kritizoval ochranářská opatření vyspělých zemí

28.06.2019 Čínský prezident Si Ťin-pching považuje protekcionistická opatření některých vyspělých zemí za největší hrozbu pro stabilitu světového hospodářství. Prohlásil to podle agentury Reuters na setkání s představiteli zemí BRICS na okraj summitu velkých světových ekonomik G20, který se dnes a v sobotu koná v japonské Ósace.
C:\fakepath\italie 13122013-2.png

Do Říma přiletěl čínský prezident, Itálie se otevírá Číně

22.03.2019 Do Říma včera večer přiletěl na třídenní návštěvu Itálie čínský prezident Si-Ťin-pching. Řím s Pekingem navzdory varování Evropské unie a Spojených států podepíše smlouvu o spolupráci. Jako první stát skupiny G7 se tak připojí ke globální iniciativě One Belt One Road (nová Hedvábná stezka), která pomocí miliardových investic hospodářsky propojuje Čínu s Evropou a posiluje čínský vliv.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident slíbil snížení cla na dovoz automobilů

10.04.2018 Čína bude pokračovat v otevírání své ekonomiky a sníží cla na dovoz automobilů a dalšího zboží. Slíbil to dnes čínský prezident Si Ťin-pching. Peking podle něj rovněž zlepší podmínky pro podnikání zahraničních firem v Číně.
img

Ranní videokomentář: Čínský prezident uklidnil finanční trhy, indexy znovu v zelených číslech

10.04.2018 Finanční trhy za sebou mají klidnou včerejší seanci a úspěšný start do dnešní seance, ke kterému pomohl ranní projev čínského prezidenta. Ten mluvil o tom, že je Čína připravena otevírat svá odvětví zahraničním investorům a že je také připravena klást větší důraz na ochranu duševního vlastnictví. Trhy jeho projev pochopily jako vstřícné gesto vůči USA, což dnes ráno přispělo k výraznému zklidnění na trzích a opětovnému růstu akcií a ostatních rizikových aktiv. Nálada se tak pozvolna zlepšuje, i když je nervozita stále jasně patrná. Dnešek bude na nové makro opět chudý a v centru dění by tak měla zůstat i nadále spíše politická témata.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Trump a čínský prezident doufají ve změnu chování KLDR

17.01.2018 Americký prezident Trump si včera volal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Podle Bílého domu vyjádřili oba politici naději na změnu chování Severní Koreje poté, co přistoupila na dialog s Jižní Koreou. Trump rovněž vyjádřil zklamání nad rostoucím americkým obchodním deficitem vůči Číně, informoval Bílý dům.
C:\fakepath\global economy.jpg

Čínský prezident označil globalizaci za nezvratný trend

10.11.2017 Globalizace je "nezvratný historický trend", státy světa ale musejí usilovat o to, aby obchodní vztahy byly "otevřenější, vyváženější, spravedlivější a prospěšnější pro všechny". V projevu na summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) to dnes prohlásil čínský prezident Si Ťin-pching.
img

Rozbřesk: Čínský prezident upevňuje svoji moc a Madrid zostřuje postup proti Barceloně

24.10.2017 Nejen v Česku to na politické scéně doslova vře. V Číně mezi tím na 19. sjezdu ÚVKSČ prezident Xi Jinping posílil svou pozici v čele strany. Všech 2300 delegátů pro něj zvedlo ruku (krásných 100 %) a čínský prezident tak povede stranu dalších 5 let. Investoři se bojí, že po upevnění moci mohou začít z přeinvestované a vnitřně předlužené čínské ekonomiky chodit horší zprávy. Zatím ale strach na trzích rozhodně není velký - za poslední týden ztratil čínský juan “pouze” 1 %.
cinsky juan.jpg

Čínský prezident se vyslovil pro volný obchod

17.01.2017 Čínský prezident Si Ťin-pching dnes vyzval k rozvoji volného obchodu a k odmítání protekcionismu. Ve svém projevu k zahájení Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu rovněž uvedl, že globální obchodní válka nemůže mít žádného vítěze. Dodal, že ze světových problémů nemá smysl vinit globalizaci.
ekonomicke forum 21012015-2.jpg

Začíná fórum v Davosu, vystoupí čínský prezident

17.01.2017 Ve švýcarském luxusním letovisku Davos dnes začíná každoroční setkání elit politického a ekonomického světa v rámci Světového ekonomického fóra (WEF). Pozornost se bude upírat na dopolední vystoupení čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Ten je první čínskou hlavou státu na těchto setkáních a hodlá zde představit Čínu jako hlavního světového obhájce globalizace a odpůrce rostoucích protekcionistických tendencí.
cina 21072013.png

Čínský prezident se vyslovil proti protekcionismu

16.01.2017 Čínský prezident Si Ťin-pching Si se dnes důrazně vyslovil proti rostoucím ochranářským tendencím v globální ekonomice. Prezident to uvedl na oficiální návštěvě Švýcarska, den před zahájením schůzek Světového ekonomického fóra v Davosu, jichž se Si zúčastní jako první hlava čínského státu.
G20-Logo.jpg

Čínský prezident vybídl G20 k lepší koordinaci

04.09.2016 Čínský prezident Si Ťin-pching na úvod summitu skupiny nejvyspělejších ekonomik G20 varoval před kumulací rizik...
cina 21072013.png

Čínský prezident se snažil zmírnit obavy

10.11.2014 Rizika, kterým v současnosti čelí čínská ekonomika, nejsou až tak hrozivá a vláda je přesvědčena, že se...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Dluhová krize | Monetární politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | G7 | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Platforma | Prodeje existujících domů | Příkaz | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Support | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Výnos | WTO | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Kurz dolaru | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Shanghai Stock Exchange | RBNZ | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | EPS | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Čínská banka | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro dnes | Exchange | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Irsko | ISM | EBay | Komodita | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Měna libra | Největší ekonomika světa | NZDJPY | PayPal | Pips | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Shares | Trh | Tržní podíl | Twitter | Volkswagen | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | WTI | XM | Země BRICS | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ING | Christine Lagarde | Indie | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Poradenská společnost | Burze | Investment | Traders | Markit | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | ANZ | Sentix | Investing.com | NATO | Nová Čína | Agentura AP | BBC | Reporty | Ekonomická expanze | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Globální trhy | Stock Exchange | Energie | Earnings | Podnikatelé | Bezpečnější měny | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Evropské trhy | Vývoj ceny ropy WTI | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie těžařských společností | Economic | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Nervozita | Růst akcií | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | John Kerry | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Úspěšné obchodování | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa Mayová | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Růst čínské ekonomiky | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Očekávání | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Ekonomická globalizace | Ruské akcie | BBVA | Euler Hermes | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Jerome Powell | Coinmarketcap | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Globální obchodní válka | Schwab | FAANG | McDonald's | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | Forint | RDSA | Royal Dutch Shell | TradeCentrum | Czech Fund | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Hospodářský vzestup | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Steven Mnuchin | Financial Times (FT) | Refinitiv | Společnost Apple | Růst cen komodit | WEF | Zvýšení sazeb | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Slabší dolar | CNY | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Oživení světové ekonomiky | Společná měna | NVDA | iFX | Protesty v Hong Kongu | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Digitální měna Libra | Čínský trh | Čínský trh STAR | STAR | Nový akciový trh | NASDAQ 100 | Výkonný ředitel | XTB Research | Cla na čínské zboží | AMZN | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Prosus | US500 | Denní graf | Poptávka po ropě | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Akcie roku | Obchodní dohoda | APEC | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Huawei | Trump dnes | Automobilky | KOSPI | Investment Management | Čínská média | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Michal Dvořák | IOT | Hongkong | Objem | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Luis De Guindos | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Růst cen | Server BBC | Studie | BDI | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | GM | Růst světové ekonomiky | CryptoGT | ECB Luis De Guindos | Hodnota kybernetické měny | Lagardeová | Fox News | Čínská armáda | Si Ťin-pching | Volný obchod | Americký zpracovatelský průmysl | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Amazon | Axe Capital | Philip Lowe | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Průzkumy | INTC | Walt Disney | AFP | CHNComp | Financovat | Průmysl | ADP | Na burze | CBDC | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Čína a USA | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Viceprezident ECB | Zdražování | Problémy | Firmy v Číně | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | FB Libra | Konec fiat měn | Projekt Libra | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Pokračující protekcionismus | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Akciový index Dow Jones | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Předseda | Americké centrální banky | AXA | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | NERV | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Peking | Wirecard | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Sodexo | Přebytek bilance zahraničního obchodu | RBA | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Bloky | Analytička | Přebytek bilance | SAP | Technologická společnost | Hospodářský růst v Číně | Zamyšlení | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Thunbergová | Greta Thunbergová | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Čínské indexy | Fórum v Davosu | Belt and Road | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americký miliardář | Filantrop | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Pohyby na forexovém trhu | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | Zlepšení | Dovoz z Číny | SBUX | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | FME | Adidas | Čínské strany | SEC | Americké ekonomiky | 21st Century Business Herald | Britský statistický úřad | VoxEU | Dirk Niepelt | Firemní sektor | Digitální peníze | Zasedání RBNZ | Opatření proti šíření epidemie | Nižší daně | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Galapagos | Biogen | COVID-19 | Bez rizika | China Railway International Group | Tsingshan Holding | GEM | Zhejiang Huayou Cobalt | Economic Intelligence Unit | Nick Marro | Čínský program | Program nové Hedvábné stezky | Stabilita | Vývoj | Varovné signály | Videokonference | Tencent | Šíření viru | Stimul | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Politbyro | Čínský ekonomický rozvoj | Ekonomický rozvoj | Globální šíření nového typu koronaviru | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Globální šíření viru | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Král Salmán | Salmán | Republikáni | Demokraté | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Boj s koronavirem | Ekonomiky | Války | Organizace | Mexiko | Ropný průmysl | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Statistiky | USD za barel | Madrid | S&P500 | Finanční pomoc | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Debata | Tweety | Poklesy HDP | Americká centrální banka (Fed) | Americký ropný průmysl | Nastavení celní politiky | Celní politiky | Celní politiky USA | Nastavení celní politiky USA | Blízký východ | Tweet Donalda Trumpa | Trump a jeho tweety | Tweet | Mohamed bin Salmán | Poválečné recese | Nejhlubší poválečné recese | Zvyšováním těžby | Navýšení cel | Navýšení cel pro dovoz z Číny | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Dovoz | Obchodní přebytek | Australský premiér | Zadlužení | Bezpečnost | Průmyslové kovy | Členské země | Vakcína | Sektor služeb | Fiskální stimul | Eli Lilly | Komunistická strana | Investment management | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Statistiky z pracovního trhu | eMarketer | Covid | Technologické firmy | Nákupy přes internet | Ant | Ceny | Technologické společnosti | Merkelová | STAR Market | STAR 50 | Čínský trh STAR Market | Nový indikátor | Index STAR 50 | Šanghajský trh | Shanghai Changer Investment Management Consulting | Akciový trh STAR Market | Španělské statistiky z pracovního trhu | Výsledky ISM | Worldometers | Čínská komunistická strana | Ekonom Piketty | Kapitál a ideologie | Elektromobily | Politici | Lockdown | Měnový fond | Koncern | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Snižování cel | Zvyšování dovozu | Zasedání WEF | Životní prostředí | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Řízení globální ekonomiky | Haege Fjellheimová | Bank of America Global Research | Helen Čchiaová | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Čínský index CSI300
Čínský internetový gigant
Čínský jüan
Čínský jüan kurz
Čínský koronavir
Čínský koronavirus
Čínský list
Čínský ministr zemědělství
Čínský obchod
Čínský parlament

Následující klíčová slova

Čínský program
Čínský průmysl
Čínský renminbi
Čínský růst
Čínský sektor služeb
Čínský Shanghai Composite Index
Čínský statistický úřad
Čínský statistický úřad dnes
Čínský státní úřad pro regulaci trhu
Čínský svaz osobních automobilů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB forum 2021
Potvrďte prosím... Zavřít