Neděle 29. březen 2020 10:51
reklama
XTB-konference
reklama
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Nově zahájené stavby domů

img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila

18.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.
img

Ranní komentář: Kolaps cen ropy a další šíření koronaviru dostává akciové do panického režimu

09.03.2020 Finanční trhy jsou dnes ráno v plném panickém režimu. Cena ropy se propadla ráno o téměř 30 % poté, co Saudové zareagovali na neúspěšné jednání s Ruskem dramatickým snížením cen ropy pro své odběratele, kterým signalizují začátek stejné cenové války, jako byla ta, která v roce 2016 dostala cenu ropy pod hranici 30 USD za barel.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

První fáze obchodní dohody je podepsána. Německo vykázalo nejvyšší přebytek od roku 1990

17.01.2020 Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší. Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky. Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.
img

Ranní komentář: Pozitivní makro z USA a Číny přiživuje dobrou náladu na trzích

17.01.2020 Včerejší seance přinesla další dobré zprávy z USA, kde příjemně překvapily výsledky maloobchodních prodejů a filadelfského Fed indexu. Tato dobrá čísla následně dnes ráno doplnily výsledky z Číny, které rovněž příjemně překvapily, a to hlavně v případě tamní průmyslové produkce. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní a akciové indexy pokračují v navyšovaných svých už tak vysokých pozic, zatímco většina měn dál konsoliduje.
img

Ekonomika v USA na konci roku pokračuje v solidním růstu. Rusko ztratilo zájem o G7

20.12.2019 Guvernér Švýcarské národní banky (SNB) v pondělí oznámil, že zatím není zapotřebí více snižovat sazby od záporu, ale pokud si to fundamenty vyžádají, tak SNB bude připravena více uvolni svoji monetární politiku. Turecký prezident Erdogan pohrozil Spojeným státům, že zavře americkou leteckou základnu Incirlik, pokud vstoupí v účinnost sankce namířené na Turecko.
img

Ranní komentář: Indexy pokračují v růstu, risk-on sentiment zatím přetrvává

17.12.2019 Situace na trzích se po divokém konci minulého týdne začala trochu uklidňovat. I nadále však převládá risk-on sentiment, což bylo včera patrné skrze pokračující růst akcií a ostatních rizikových aktiv. Britské volby a dohoda mezi USA a Čínou z obchodníků sejmuly značnou část nervozity, což může udržovat pozitivní náladu na finančních trzích po zbytek tohoto roku, kdy nás navíc, kvůli svátkům, čeká období nižších objemů a méně fundamentů.
img

Ranní komentář: Americké makro pomohlo dolaru i rizikovým aktivům, čeká nás důležitý týden

09.12.2019 Závěr minulého týdne se na finančních trzích vydařil, když náladě výrazně pomohly výsledky z amerického trhu práce, které překonaly konsenzus o více než 80 tis. pracovních míst. Lepší makro pomohlo nejen akciím, ale i dolaru, který vůči euru výrazně zpevňoval.

Další články k tématu Nově zahájené stavby domů

img

Ranní komentář: Akcie zatím pozice drží, nervozitu na trzích zvyšují hlavně politická rizika

17.10.2019 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci a dál vyčkávají na zvýšených úrovních, když DAX atakuje resistenci na 12 670b., zatímco S&P500 dál vyčkává přibližně procento pod historickým maximem. Nálada na trzích je ale navzdory vysokému ocenění akcií nervózní, což má na svědomí celá řada politických rizik, počínaje stále nejistou obchodní dohodou mezi USA a Čínou, přes situaci v Sýrii až k tématu brexitu. To vše, společně se zpomalující světovou ekonomikou, ale zároveň dál zvyšuje šance na další snížení amerických sazeb a právě uvolněná měnová politika je zdá se klíčovým faktorem, který drží finanční trhy nad vodou.
img

Ranní komentář: Dolar silnější na všech hlavních párech, daří se i ropě

17.07.2019 Včerejší seance přinesla lehkou korekci na americké indexy, které si ale většinu svých zisků z minulých týdnů dál bez větších problémů drží. Zajímavý byl pak vývoj také na FX, kde dokázal dolar zpevňovat na všech hlavních měnových párech, když rostl napříč celou seancí už od začátku obchodování v Evropě. Určitou roli v jeho růstu podle nás hrají relativně vyšší výnosy, které se drží u desetiletých splatností v okolí 2,1 % a dál tak neklesají. Pomohly ale také nová makrodata, v čele s výsledky maloobchodních tržeb, které dokázaly příjemně překvapit. Dnes pozor hlavně na britskou a kanadskou inflaci a na pokračující výsledkovou sezónu, která přinese taková jména jako je Bank of America, Ebay, Netflix, nebo IBM.
img

Ranní videokomentář: Americké indexy navyšují historická maxima, dnes německý IFO

19.12.2017 Včerejší seance byla na nové fundamenty podle očekávání chudá, což ale nebránilo akciovým indexům v tom, aby pozvolna navyšovaly svá vysoká ocenění. Americké indexy se tak vyhouply na nová maxima, zatímco se v Evropě německý DAX vrátil zpět nad hranici 13 300 euro. Nálada na trzích zůstává pozitivní a nic se na ní pravděpodobně nezmění ani dnes, kdy nás čekají pouze výsledky německého indexu IFO a americká čísla z trhu s bydlením.
img

Fed úrokové sazby nezměnil. Tesla ztratila -5%

04.05.2018 V minulém týdnu bylo nejvýznamnější událostí zasedání FEDu a následně zveřejnění zápisu z jeho jednání. Jak už to tak bývá, analytici pečlivě zkoumali každé slovo a mnoho z nich bylo vystrašeno vyjmutím dvou slov, která byla v zápisu ze zasedání od roku 2016. Konkrétně ve větě „rizika v krátkodobém výhledu lze považovat za vyvážená“ vypadlo slovo „krátkodobý“.
img

Ranní komentář: JPY zatím hlavní obětí klesajících rizikových přirážek, dnes britské HDP a data z průmyslu

10.07.2018 Včerejší seance se na trzích opět nesla ve spíše optimistické atmosféře, která pomohla akciím v Evropě i v USA pokračovat v pozvolném růstu. Úroveň rizikových přirážek díky tomu dál výrazně klesá, na což na FX doplácí hlavně JPY, který oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dnešek by mohl vypadat podobně, což signalizují už i futures na americké i evropské indexy. Ze zajímavých fundamentů jsme zvědavi hlavně na výsledky z Británie a na jejich dopad na libru, která po včerejší rezignaci dvou ministrů zůstává docela volatilní a zatím hledá svou ztracenou rovnováhu.
eurusd 13052013.png

FXstreet: Týdenní forex komentář 13.5.2013

13.05.2013 Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo 1 procento a zakončilo týden na úrovni 1,2986. V průběhu páteční...
img

Ranní komentář: Trhy zatím ve vyčkávacím režimu, dnes projev Jerome Powella

09.07.2019 Týden začal na finančních trzích klidně a většina finančních aktiv si svou cenu podržela. Akcie sice mírně ztrácely, rizikové přirážky jsou ale stále relativně nízké, takže šlo o spíše technickou korekci dřívějších růstů. To podstatné se na trzích začne dít až od zítřejší seance, takže i dnes čekáme spíše poklidnější průběh. Obchodníci by si ale i tak měli dát pozor na projev šéfa Fedu Powella, který by mohl naznačit více o dalším směřování měnové politiky v USA.
img

Ranní komentář: Libra pokračuje v opatrném růstu, dnes výsledky z britského trhu práce

10.09.2019 Včerejší seance na trzích proběhla v klidu, když pokračoval postupný odliv kapitálu z bezpečných přístavů. To se projevilo jak na drahých kovech, tak na japonském jenu a hlavně na dluhopisech, kde pád jejich ceny poslal americké desetileté výnosy až zpět nad hranici 1,6 %. Z nového makra pak zaujaly hlavně výsledky britského HDP, které mírnily obavy z recese a pomohly libře navázat na dřívější zisky.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v postupném růstu, ropa (brent) zpět nad 70 USD

08.04.2019 Máme za sebou další silný týden, který pomohl akciovým indexům v Evropě i v USA výrazně do zelených čísel. Nálada na trzích zůstává pozitivní, i když některá rizika stále přetrvávají. Největšími tématy jsou i nadále brexit a dojednání obchodní dohody mezi USA a Čínou. Negativní dopad by na trhy ale mohla mít i další slabší data, která by vyvolala obavy z pokračujícího ekonomického zpomalení. Zatím ale pozitiva převládají, což pomáhá americkému indexu S&P500 v postupnému přibližování se k historickému maximu z minulého roku.
img

Ranní videokomentář: Čínský prezident uklidnil finanční trhy, indexy znovu v zelených číslech

10.04.2018 Finanční trhy za sebou mají klidnou včerejší seanci a úspěšný start do dnešní seance, ke kterému pomohl ranní projev čínského prezidenta. Ten mluvil o tom, že je Čína připravena otevírat svá odvětví zahraničním investorům a že je také připravena klást větší důraz na ochranu duševního vlastnictví. Trhy jeho projev pochopily jako vstřícné gesto vůči USA, což dnes ráno přispělo k výraznému zklidnění na trzích a opětovnému růstu akcií a ostatních rizikových aktiv. Nálada se tak pozvolna zlepšuje, i když je nervozita stále jasně patrná. Dnešek bude na nové makro opět chudý a v centru dění by tak měla zůstat i nadále spíše politická témata.
Související klíčová slova: Offshore | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Fitch | Equity | Inflace | NZD/USD | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | HDP | Monetární politika | Kanada | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | New York | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Sazby | ADR | Akcie | Aktiva | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emitent | Euro | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Insider | Investice | Korekce | Low | Risk | Měnový pár | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Portfolio | Prodeje existujících domů | Rating | Ratingová agentura | Platina | Ropa | SNB | Sentiment | Support | Ticker | Trigger | Výnos | ZEW index | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | USD | Dluhopisy | NZD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Výsledky | Investiční příležitost | IEA | RBNZ | Intervenovat | Deutsche Bank | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Facebook | LYNX | Donald Trump | Zásoby ropy | Obchodníci | Vzdělávání | Aktivum | EPS | Index | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | CISCO | Dolar | Exchange | GfK | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční portfolio | EBay | Jiří Rusnok | Libra | Makroekonomický kalendář | Nemovitosti | PayPal | Pro investory | Reuters | Ropy | Société Générale | Shares | Trh | Volkswagen | XM | Zkušenost | Zprávy | ZEW | ING | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | ROCE | Small caps | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Tržby | Zaměstnanost | QE | Volby | Know-how | Burze | Traders | Aramco | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | Sentix index | Snižování sazeb | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | BMW | Ministr financí | Stock Exchange | Rada ČNB | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Bankovnictví | Index důvěry | Firmy | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Růst akcií | Walmart | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Bezpečné útočiště | Americké indexy | Nejistota | Philip Morris | Tempo růstu | Baidu | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Bankéř | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | General Electric | Krize | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | Alphabet | Konsenzus | Fiskální stimuly | Belgie | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Výhled ekonomiky | Očekávání | ABN AMRO Bank | ex | Ruské akcie | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Jerome Powell | Trhy dnes | FinTech | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | FAANG | Inflace v eurozóně | McDonald's | Akcie společnosti | RDSA | Royal Dutch Shell | Daňové úlevy | Zvýšení úrokové sazby | Sazby Fedu | Nakoupit akcie | Makroekonomická situace | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Boris Johnson | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ropné akcie | Britský premiér | Situace na trzích | AMZN | Volby v Británii | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Kjódó | Agentura Kjódó | Očekávání trhu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Snížení daní | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | RISK-ON | Očekávané Earnings | Prezident Donald Trump | IOT | Investice do ropy | Obchodní příměří | MSFT | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Snižování úroků | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Luis De Guindos | Tadawul | Cisco Systems | Ekonomiky eurozóny | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Parlamentní volby | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Bilance | GM | IPO Saudi Aramco | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Si Ťin-pching | Amazon | Philip Lowe | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | INTC | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Finanční rezervy | Financovat | ADP | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Visa | General Motors | Enel | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Viceprezident ECB | Zdražování | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Zasedání FOMC | Ranní komentář | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Konzervativci | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Britské volby | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Sergej Rjabkov | Nike | Bydlení | Kraft Heinz | Wirecard | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Společnost Sentix | Altria Group | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Sodexo | RBA | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Vývoz z Číny | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů firem v Japonsku | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | SAP | ČNB Vojtěch Benda | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Komunikace | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Šíření nového koronaviru | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Situace | Meziroční růst | Pandemie | Starbucks | Boeing | SBUX | Fresenius Medical | FME | Adidas | Zasedání RBNZ | Galapagos | Biogen | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | PHIA | Boj proti koronaviru | Únorová inflace | Air France-KLM | Lufthansa | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Indikátor | Graf

Předchozí klíčová slova

Nové kvantitativní uvolňování
Nové měny
Nové metody
Nové obchodní příležitosti
Nové obzory
Nové peníze
Nově prodané domy
Nové statistiky z Číny
Nové stavby a stavební povolení
Nové trhy

Následující klíčová slova

Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Novinky ohledně koronaviru
Novinky o zlatu
Noviny
Novomatic
Novomountain Ltd
Novoplacement
Novozélandská centrální banka
Novozélandská vláda
Novozélandský dolar
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Potvrďte prosím... Zavřít