Sobota 16. leden 2021 18:16
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Admiral bez komise2

Klíčová slova - Zasedání Bank of Canada

img

Ranní komentář: Americké indexy opatrně navyšují maxima, pandemie ale stále nepolevuje

09.12.2020 Akciové trhy pokračují v konsolidaci svých vysokých zisků. Indexy v USA včera rostly o několik desetin procenta na nová historická maxima, zatímco v Evropě spíše stagnovaly. V dalším růstu akciím brání především pandemická situace a její postupné zhoršování v USA, kde se za včerejšek počet obětí covidu znovu dostal nad hranici 2 900 osob. Situace se komplikuje také v Evropě, kde řada vlád uvažuje o prodloužení současných opatření.
img

Ranní komentář: Korekce na technologiích nepolevuje, výrazně ztrácí také ropa

09.09.2020 Akciové indexy včera navázaly na výprodej z konce minulého týdne. Tahounem výprodejů byl opět technologický sektor, a to především akcie, které patřily v minulých týdnech mezi nejvíce oblíbené. Ukázkovým příkladem byla Tesla, která včera odepsala více než 20 % ze své hodnoty.
img

Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem je šíření koronaviru a výsledková sezóna

13.07.2020 Dnes je pondělí a to znamená, že nás jako tradičně žádná záplava fundamentů nečeká. V 10. hodin budu zveřejněna turecká průmyslová produkce za květen, což by mohlo vyprovokovat určitou reakci na TRY. Mimo to se trhy budou soustředit na další šíření viru ve světě. Americký prezident Trump se na veřejnosti poprvé objevil s maskou, což by mohlo znamenat určitý posun amerického přístupu k pandemii. Dále se investoři zaměří na začínající výsledkovou sezónu v USA za Q2.
img

Ranní komentář: Dolar znovu slabší na většině měnových párů, brent zpět nad 40 USD

03.06.2020 Pozitivní sentiment na finančních trzích zatím nepolevuje. I včera si akcie v Evropě i v USA připsaly solidní zisky, když opět těžily hlavně z optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky. Sentimentu nijak neuškodily stále intenzivnější demonstrace v USA, ani skutečnost, že už šestým dnem v řadě rostl počet celosvětově nakažených osob koronavirem o více než 100 tis.
img

Ranní komentář: Úspěch Joe Bidena v úterních primárkách pomáhá akciím vrátit se do zelených čísel

04.03.2020 Včerejší seance přinesla mimořádné snížení úrokových sazeb v USA, kde tamní centrální banka rozhodla o snížení sazeb o 50bp. na 1,25 %. Důvodem jsou nová rizika pro americkou ekonomiku, která jsou spojena s šířením koronaviru. Zatímco v pondělní akcie díky výhledu pro snížení sazeb rostly, včera po jejich snížení začaly ztrácet a úterní seanci nakonec uzavřely níže o více než dvě procenta.
img

Ranní komentář: Asijské indexy znovu výrazně ztrácejí, dnes zasedá ECB

23.01.2020 Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů, které po delší době rozvlnily také devizový trh. Libra reagovala až překvapivě silně na lepší výsledky indexu průmyslových objednávek, zatímco CAD začal ztrácet v reakci na zasedání Bank of Canada, která si stále nechává otevřená dvířka pro případné snížení úrokových sazeb. Dnes ráno jsme se pak dočkali výrazné reakce také na AUD, kterému pomohly výsledky z trhu práce, které opět mírně zmírnily šance na další snižování úrokových sazeb.
img

Ranní komentář: Napětí mezi USA a Čínou žene výše ceny bezpečných přístavů

04.12.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v korekci, když dál rostlo napětí mezi USA a Čínou. Americký prezident včera uvedl, že dohoda s Čínou může být podepsána až v roce 2020, což by teoreticky znamenalo, že by nová americká cla mohla vstoupit v polovině tohoto měsíce v platnost. Americká Sněmovna reprezentantů pak mezitím schválila zákon na podporu muslimských menšin v Číně, což zřejmě vyprovokuje reakci ze strany Číny a ještě více zkomplikuje případné obchodní jednání.
img

Ranní komentář: Další porážka Borise Johnsona, CAD silnější na všech párech

05.09.2019 Včerejší seance přinesla další porážku Borise Johnsona, když dolní sněmovna britského parlamentu definitivně potvrdila přijetí zákona, který by jej nutil, v případě nenalezení dohody s EU, požádat o odložení brexitu až do konce ledna 2020. Parlament navíc nepřijal ani návrh na předčasné volby, takže zdá se vše spěje k tomu, že bude brexit nakonec skutečně odložen a vyjednávací pozice britského premiéra těžce oslabena. To včera libře dokázalo pomoci a ta vůči dolaru vystoupala až zpět nad 1,22 GBPUSD.
img

Denní shrnutí: CAD se po zasedání BoC daří, libra se odrazila vzhůru přes horší makro

04.09.2019 Dnes převažovala pozitivní nálada na finančních trzích. Sentiment se začal zlepšovat po zprávách, že protesty v Hong Kongu by po ústupcích centrální autority mohly brzy skončit. Evropské trhy výrazně vzrostly. DAX se dostal zpět nad úroveň 12 tisíc bodů a americké indexy se dvě hodiny po otevření obchodují pevně v zelených číslech.
img

Ranní komentář: Boris Johnson ztratil většinu v parlamentu, šance na odložení brexitu rostou

04.09.2019 Včerejší seance přinesla důležité hlasování v britském parlamentu, kde utrpěl Boris Johnson drtivou porážku, když ztratil parlamentní většinu a zřejmě tak bude nucen požádat EU o prodloužení termínu pro odchod z EU. Hlasování o druhém kole této legislativy proběhne ještě dnes, a pokud bude opozice i tentokrát úspěšná, pokusí se britský premiér s největší pravděpodobností o vyvolání předčasných voleb.
img

Ranní komentář: Libra dál klesá, trhy čekají na odpolední projev šéfa Fedu

10.07.2019 Včerejší seance na trzích probíhala opět ve spíše vyčkávacím režimu. Indexy sice mírně ztrácely, obchodníci ale dál čekali hlavně na dnešní projev Jerome Powella, který bude pro další dění na trzích určující. Trh si je stále jistý tím, že bude Fed koncem tohoto měsíce snižovat úrokové sazby a čeká tak dnes na definitivní potvrzení svého výhledu a na signály o dalším směřování měnové politiky. Na FX pak ztrácí hlavně libra, která doplácí na zvyšující se pravděpodobnost vítězství Borise Johnsona v souboji o příštího britského premiéra a šéfa konzervativců. Z dalších fundamentů dnes pozor na britské makro a na zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
img

USDCAD po breakoutu testuje horní hranu trojúhelníkové formace

30.05.2019 Po včerejším zasedání Bank of Canada se USDCAD dokázal vymanit z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od druhé poloviny minulého měsíce a dostal se krátce až na 1.3540, kde se naposledy pohyboval začátkem letošního roku.
img

Minuta s XTB

29.05.2019 Dnes s Ladislavem Moravcem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu akcií a dluhopisových výnosů a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Akciové trhy pokračují v korekci, dnes zasedá Bank of Canada

29.05.2019 Nálada na akciových trzích zůstává i nadále nervózní. Včera se do červených čísel dostaly indexy v Evropě i v USA a pod tlakem zůstávají také během dnešního rána. Téma výprodejů je přitom stále stejné, když trh dál řeší hlavně dopady obchodní války mezi USA a Čínou. Na nové makro je týden zatím chudý a stejně tomu bude i dnes, kdy se dočkáme jen jednoho zajímavého fundamentu, v podobě zasedání Bank of Canada. Ta by měla ponechat sazby beze změny na 1,75 %, takže obchodníci na CAD budou zvědaví hlavně na doprovodný komentář a na to, jak BoC vyhodnotí aktuální rizika pro kanadskou ekonomiku.
img

Minuta s XTB

24.04.2019 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o historických rekordech na amerických indexech a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Výsledková sezóna pomohla americkým indexům na historické rekordy

24.04.2019 Máme za sebou klidnou seanci bez výrazných makrodat. K pozitivní náladě přispěla velkou měrou výsledková sezóna v USA, když například společnost Twitter vzrostla o téměř 16 %. Dobré výsledky pomohly akciovým indexům S&P 500 a NASDAQ dosáhnout historických rekordů. Na Forexu se dařilo hlavně americkému dolaru a japonskému jenu, naopak komoditní měny se umístily na chvostu výkonnosti hlavních světových měn. Nedařilo se ani libře, když pár GBPUSD padl nejníže od poloviny února. Na komoditních trzích dále rostla ropa, která opět navýšila půlroční maxima. Dnes pozor na odpolední zasedání kanadské centrální banky.
img

Ranní komentář: CAD je vůči USD nejslabší od začátku roku, dnes zasedá ECB

07.03.2019 Včerejší seance přinesla další mírnou korekci na akciové trhy, které si ale své pozice zatím do značné míry drží. Americký index S&P 500 tak dál zůstává těsně pod klíčovou resistencí 2 820 dolarů v úzkém konsolidačním pásmu, které je zespod omezeno supportem 2 750 dolarů. Co se devizového trhu týká, větší volatility jsme se dočkali pouze na CAD, který se dostal pod tlak po zasedání Bank of Canada a po zveřejnění překvapivě slabých výsledků kanadského PMI.
img

Minuta s XTB

09.01.2019 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o pokračování jednání USA s Čínou a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Optimismus ohledně obchodní dohody USA s Čínou pomáhá akciím, dnes zasedá BoC

09.01.2019 Dobrá nálada na trzích se zatím drží a pomáhají tomu mj. také zprávy o slibných výsledcích vyjednávání mezi USA a Čínou, které se snaží o dosažení obchodní dohody. Akcie za sebou tak mají další úspěšnou seanci a pokračují v korekci dřívějších ztrát. Ta je doprovázena také snižováním rizikových přirážek, i když ty se i nadále nacházejí na historicky spíše zvýšených úrovních. Zajímavá je situace také na ropě, která se v případě Brentu vyhoupla už nad 59 dolarů, čímž vydatně pomáhá některým měnám, v čele s kanadským dolarem. Právě na CAD dnes přitom může být „veselo“, a to hlavně díky odpolednímu zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
img

USA se dohodla s Čínou na příměří v obchodním sporu. Akciové trhy i přes to dál krvácely.

07.12.2018 Americký prezident Donald Trump a jeho čínský protějšek se domluvili v sobotu na summitu G20 v Buenos Aires na 90denním příměří v obchodním sporu. Oba představitelé se po tuto dobu budou snažit nalézt kompromis v obchodních vztazích.
img

Americké výnosy dál klesají, dolar se zatím ale drží

06.12.2018 Čtvrteční seance začala díky zprávám o zatčení vysoké představitelky společnosti Huawei v Kanadě velmi nervózně a nervozita se na finančních trzích drží i během odpolední seance. Evropské indexy dnes odevzdávají více než dvě procenta a futures na americké indexy signalizují, že by po včerejší přestávce mohly zahájit obchodování se ztrátou okolo 1,5 %.
img

Na včerejší výplach v USA zatím Asie ani Evropa nenavázaly, pomohly zprávy z Číny

05.12.2018 Po včerejším výplachu v USA se dnes situace na trzích začíná znovu postupně uklidňovat. Svou roli rozhodně sehrávají nízké objemy a skutečnost, že jsou dnes v USA kvůli státnímu smutku trhy uzavřeny. Pozitivní dopad ale mají i zprávy z Číny, odkud po několikadenním „podivném“ mlčení přišly dnes ráno informace o tom, že země začne s implementací dohody, kterou uzavřeli v sobotu americký a čínský prezident a zároveň bude pokračovat v přípravě podkladů, které by měly v nadcházejících 90 dnech připravit půdu pro širší dohodu mezi oběma zeměmi.
img

Ranní komentář: Americké akcie -3 %, SP500 se usadil v 200 dolarovém pásmu

05.12.2018 Máme za sebou nervózní seanci, která přinesla výrazný výprodej zejména na americké akciové trhy. Ty se propadly více než 3 %, když svou roli sehrála kombinace technických faktorů (resistence na S&P500) a strachu z vyrovnání výnosové křivky, která byla historicky často předzvěstí recese a která včera dostala pod tlak hlavně akcie amerických bank. Dnes je v USA kvůli pohřbu prezidenta Bushe státní smutek a americké trhy proto zůstanou uzavřeny. Obchodníci tak dostanou možnost se po včerejším výplachu uklidnit. Za pozornost bude stát hlavně zasedání Bank of Canada, od které trh čeká ponechání sazeb beze změny, ale také jasnější signál ohledně jejich možného zvyšování v roce 2019.
img

J.Powell (Fed) svými komentáři nakopl americký akciový trh. USD po jeho slovech oslabil.

30.11.2018 V neděli Evropská unie podpořila návrh dohody o odchodu Velké Británie z EU. Návrh dohody ještě musí schválit britský parlament. K hlasování by mělo dojít 11. prosince 2018.
img

ECB zatím zůstává v klidu, euro stabilní na 1,14 EURUSD

25.10.2018 Po drsném včerejším výprodeji dnes na akciových trzích korekce nepokračuje. Přestože asijské indexy zamířily výrazně do červených čísel, v Evropě je situace o poznání klidnější a většina indexů mírně roste. Ke stabilizaci ale spíše než nově příchozí makro pomáhá “buy the dip” mentalita, kdy se obchodníci pokouší nakoupit akcie se slevou v očekávání, že je říjnová korekce jen další z několika klopýtnutí v zatím silném a několik let trvajícím býčím trendu.
img

Minuta s XTB

05.09.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu měn Emerging Markets a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Pád na EM měnách začíná znovu doléhat na trhy, dnes zasedá Bank of Canada

05.09.2018 Včerejší seance přinesla na finanční trhy návrat nervozity, ke kterému přispěl hlavně opětovný výprodej na měnách emerging markets (EM) ekonomik. Ty začínají znovu slábnout, což může dostat pod tlak rizikovější aktiva, a tak by si obchodníci měli dát do dalších dnů pozor hlavně na opětovný růst dolaru, který by EM měny mohl začít opět výrazněji potápět. I přes růst rizikové averze ale zatím úroveň rizikových přirážek zůstává nízká a například americké indexy si většinu svých pozic udržují. Dnešek bude na FX velmi zajímavý hlavně pro CAD, který čeká zasedání Bank of Canada. Ta má sice sazby ponechat beze změny, trh ale doufá v jasný signál, že by sazby mohla zvýšit už na svém říjnovém zasedání.
img

Trhy kvůli sporu USA a Číny nervózní, ale zatím nepanikaří. Ropa začíná ztrácet

11.07.2018 Téma středeční seance se na finančních trzích zdá být už od brzkých ranních hodin zcela jasné. Je jím hrozba dalších cel na čínské dovozy v objemu až 200 mld. dolarů, které by na Čínu mohly Spojené státy uvalit už koncem příštího měsíce. Trh se zároveň děsí toho, jakým způsobem by na tato cla případně odpověděla Čína, jak by na její odpověď odpověděly USA atd. atp. I dnešek tedy dokazuje, že téma obchodní války z trhů rozhodně nemizí, i když nutno dodat, že trhy stále zůstávají v relativním klidu, když implikovaná volatilita na S&P500 roste pouze na 13,5b. a futures na indexy v USA ztrácejí sotva procento. Trhy jsou tedy v nervózním, ale stále kontrolovaně nervózním, režimu.
img

Ranní komentář: Trump chystá nová cla na Čínu v objemu 200 mld. dolarů. Na trhy se vrací nervozita

11.07.2018 Téma obchodní války se včera začalo znovu vracet na scénu poté, co USA zveřejnily seznam dováženého zboží z Číny v objemu 200 mld. dolarů, na které by mělo být uvaleno dodatečné clo. Čína dnes ráno odpověděla, že je tímto krokem šokována a že bude muset odpovědět dalšími protiopatřeními v případě, že USA cla skutečně schválí. Už včera večer se tak na trhy začala znovu vkrádat nervozita, která je jasně patrná i na dnešním ocenění futures na indexy, které se v celém světě znovu vrací do červených čísel. I dnes tak bude téma obchodní války klíčové napříč finančními trhy. Z dalších zajímavých fundamentů pak čekáme pouze na zasedání Bank of Canada a jeho dopad na CAD.
img

Ranní videokomentář: Nálada na trzích se začíná opatrně zlepšovat, USD mírně ztrácí

09.07.2018 Máme za sebou klidný týden, který konečně přispěl ke snížení implikované volatility a pomohl tak akciím znovu získat o něco pevnější půdu pod nohama. Téma obchodní války tak pozvolna ustupuje, což ale neznamená, že se nemůže kdykoli vrátit. Na devizovém trhu se pod tlak dostal americký dolar, který doplatil na neprolomení supportu na EURUSD a také na překvapivě dobré makro, které začalo koncem týdne přicházet z Evropy. Co se nového týdne týká, jeho start by měl být spíše optimistický, což signalizují i futures na akciové indexy. Z důležitých fundamentů jsme zvědavi hlavně na středeční zasedání Bank of Canada a čtvrteční americkou inflaci.
img

Itálii se podařilo bez větších problémů prodat 5 a 10leté bondy. Nervozita na trzích polevuje

30.05.2018 Po dvou dnech které dostaly riziková aktiva pod prodejní tlak se nálada na trzích zdá se začíná konečně uklidňovat. I nadále sice zůstává v centru všeho dění Itálie, tentokrát ale ze země přišly spíše dobré zprávy, když se ji podařilo bez větších komplikací upsat ve dvou aukcích dluhopisy se splatností na pět a deset let. Poptávka přitom byla poměrně robustní, což přispívá ke zmírnění nervozity ohledně rostoucích výnosů a schopnosti Itálie na financování svých pohledávek. Po úspěšné aukci dnes začaly italské výnosy klesat, když se v případě desetiletých splatností propadly o 20bp. až na 2,93 %. Snížení italských výnosů je přitom doprovázeno i pádem výnosů v Řecku, Španělsku a Portugalsku.
img

Ranní videokomentář: Riziková averze z Evropy přeskočila také do USA, dnes zasedá Bank of Canada

30.05.2018 I včera bylo hlavní téma obchodní seance naprosto jasné, když jím byla politická situace v Itálii a její dopad na evropský trh s dluhopisy, kde se k výprodeji na italských bondech přidal také pád cen dluhopisů ve Španělsku, Portugalsku a Řecku. Napětí v Evropě se přitom včera začalo poprvé viditelněji šířit také do USA, kde akciové indexy rovněž zamířily do červených čísel, když jen S&P 500 klesal o více než procento. I dnes bude téma Itálie s největší pravděpodobností na trzích dominovat, i když do dalších dnů počítáme spíše s jeho ustupováním. Z tradičních fundamentů jsme pak zvědaví hlavně na odpolední zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

28.05.2018 Nový týden bude na fundamenty bohatý až v jeho druhé polovině, takže od dnešní a zítřejší seance toho na většině trhů moc nečekáme. I tak ale může být týden zajímavý hlavně pro CAD, který čeká na nové makro a na zasedání Bank of Canada, nebo pro cenu ropy, která od konce minulého týdne silně trenduje a bude tak opět hledat svou ztracenou rovnováhu. Co se dolarových párů týká, americká měna zatím zůstává silná a o tom, zda si své pozice udrží může hodně napovědět až páteční seance, která přinese výsledky z pracovního trhu. Se zvýšenou tendrovostí pak počítáme také na DAXu, kterému stále hrozí další korekce, jelikož rizika z minulého týdne (hlavně Itálie a Turecko) zatím rozhodně nemizí.
img

USDCAD: Loonie oslabuje před zasedáním BoC

18.04.2018 Kanadský dolar se obchodoval ve ztrátě ve středu ráno a USDCAD se pohyboval kolem úrovně 1.2580 během Londýnské seance. Volatilita by mohla být větší během dne vzhledem k důležitým událostem.
img

Co se děje na CAD? Výhled pro růst sazeb se začíná zhoršovat

15.03.2018 Na FX je poslední dobou docela klid. Většina hlavních světových měn tak spíše přešlapuje na místě a čeká na výraznější změnu fundamentu. Na jedné měně ale v posledních týdnech k výraznější změně fundamentu došlo. Tou měnou je kanadský dolar, který si v uplynulém měsíci prošel výrazným výprodejem, který jej na páru s USD poslal až na nejslabší úrovně od loňského července. Důvodů ke korekci se sešlo několik, ale tím hlavní se zdá být únorová změna sentimentu, která s sebou kromě nervozity na akciové trhy přinesla také výprodej na cenách ropy. Obojí, jak pád cen ropy, tak růst averze k riziku, jsou fundamenty, které hovoří v neprospěch rizikovější kanadské měny, která se tak v únoru dostala společně s ropou a akciemi pod prodejní tlak.
img

Ranní komentář: USDCAD zatím zůstává u důležité resistence, dnes zasedá ECB

08.03.2018 Včerejší seance přinesla makro z amerického trhu práce a zasedání Bank of Canada, ale trh se ve větší míře věnoval znovu hlavně tématu americké obchodní politiky a návrhu na zavedení cel na dovoz oceli a hliníku. Trhy si své ceny nakonec podržely, i když nálada zůstává nervózní a úroveň rizikových přirážek je stále vysoká. Dnes čekáme hlavně na zasedání ECB a na projev Maria Draghiho, který bude mluvit o ekonomické situaci a stále poměrně nízké inflaci.
img

EURUSD se drží nad 1,24 EURUSD, americké indexy po včerejšku zatím v červených číslech

07.03.2018 Středeční seance je zatím na finančních trzích o jediném tématu, kterým je obchodní politika Spojených států a snaha amerického prezidenta zavést cla na dovoz oceli a hliníku. Včerejší rezignace posledního z Trumpových ekonomických poradců, s jasně pro free trade zaměřením, náladu na trzích zhoršila a i když se dnes ráno situace na trzích stabilizuje, futures na americké indexy i nadále ztrácí. K tomu pomáhají i komentáře z Evropy, která se na zavedení amerických cel bude snažit odpovědět vlastními tarify na dovoz některého amerického zboží. I když se tedy stále jedná o relativně malý segment zahraničního obchodu, téma obchodní války zatím drží akcie pod tlakem.
img

USDCAD na důležité resistenci. CAD by ale potřeboval popostrčit od domácích fundamentů

05.03.2018 Poté co se v minulém týdnu EURUSD téměř ukázkově odrazil od supportu 1,2160, máme v hledáčku další zajímavou technickou bariéru. Tentokrát a USDCAD, který se v minulém týdnu dostal až na dosah ceny 1,29 poblíž které se drží také v průběhu dnešní seance. Kanadskému dolaru v minulém týdnu uškodil havně růst averze k riziku na akciových trzích a výprodej na ropě, což jej posunulo až na resistenci, která je horní hranou konsolidačního pásma z konce minulého roku.
img

Euro se vrací na 1,22 EURUSD, akciové indexy zatím zůstávají v bočním trendu

17.01.2018 Středeční seance zatím na akciové trhy větší výkyvy nepřinesla a evropské indexy si své pozice i nadále udržují. Po mírném včerejším růstu se dnes německý DAX propadá o tři desetiny procenta, ale zůstává i nadále nad hranicí 13 200 euro. Většinu ztrát přitom evropské indexy realizovaly už po otevření, když reagovaly na obavy z možné uzavírky americké vlády, které ve večerních hodinách dostaly pod tlak americký dolar a pomohly euru krátce se znovu vyhoupnout na dosah hranice 1,23 EURUSD. Dopoledne a odpoledne je však situace na indexech podstatně klidnější a většina z nich se drží v úzkém bočním trendu. Asi největším tématem na akciovém trhu je přitom probíhající výsledková sezóna, která dnes přinesla výsledky Bank of America a Goldman Sachs, které nabídly spíše rozporuplná čísla.
img

Minuta s XTB

17.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

XTB Market Barometr

17.01.2018 Včerejší seance sice přinesla mírnou volatilitu, ocenění většiny měnových párů a akciových indexů se ale zase až tolik nezměnilo. Dnešek by mohl být podobný, i když s jednou výjimkou, kterou by mohl být kanadský dolar. Ten čeká na zasedání Bank of Canada, která by měla zvýšit sazby a nabídnou výhled pro další vývoj měnové politiky. Růst sazeb je v ceně už dávno započten a trh s ním počítá. Obchodníci ale věří, že sazby porostou v Kanadě letos i nadále, a to ještě rychleji než v USA. Bank of Canada je proto nesmí zklamat. V 16 hod., kdy BoC rozhodne, a následně v 17:15 (tiskovka BoC) proto na CAD párech počítáme s vysokou volatilitou, která by mohla přerůst i v zajímavý trendový pohyb.
img

Ranní videokomentář: Euro se vyhouplo nad 1,22 EURUSD, ze slabšího dolaru těží hlavně drahé kovy

15.01.2018 Minulý týden se nesl v duchu slábnoucího dolaru, který se dostal pod tlak na páru s eurem už ve čtvrtek a ve výprodeji pokračoval i v pátek poté, co na páru s eurem neudržel resistenci 1,21 EURUSD. Slabší dolar se přitom výrazně promítl nejen do ocenění akcií (americké indexy rostly více než evropské), ale také do cen drahých kovů, kterým pomohl k výraznému zpevnění. Nový týden bude na data podstatně bohatší než minulý, i když bude nabízet důležité statistiky hlavně z Evropy. Za pozornost ale rozhodně bude sát i čtvrteční zasedání Bank of Canada, která by měla znovu zvýšit úrokové sazby. Začátek týdne by měl proběhnout na trzích kvůli svátku v USA v klidu a na nízké volatilitě.
img

Pozvolný výběr zisků na akciích zatím nekončí, JPY díky němu zpevňuje

06.12.2017 Vypadá to, že na akciových trzích po celém světě sledujeme před blížícím se koncem roku drobný výběr letošních zisků. Jinak si totiž aktuálně probíhající korekci nelze vysvětlit, jelikož příliv nových dat zůstává i nadále pozitivní a žádné zhoršení fundamentu v posledních dnech nepozorujeme. Například Asie to ale během rána pořádně schytala, když se japonský akciový index propadl o necelé dvě a Hang Seng o více než dvě procenta. Pod tlakem pak zůstávají také indexy v Evropě, kde například německý DAX klesá o procento a znovu naráží na spodní hranu říjnového konsolidačního pásma.
img

Minuta s XTB

06.12.2017 Dnes se Stanislavem Viktorinem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o ocenění amerických akcií a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní videokomentář: Euro se drží nad 1,18 EURUSD, dnes pozor na zasedání Bank of Canada

06.12.2017 Máme za sebou klidnou seanci, která sice dostala akciové indexy mírně pod prodejní tlak, na celkově velmi klidné náladě na trzích ale vůbec nic nezměnila. Mírným zklamáním byly výsledky PMI/ISM z Británie a USA, ale i přes podstřelení konsenzu dál platí, že si sektory služeb v obou ekonomikách (hlavně v USA) prochází robustní expanzí. Společně s akciemi si tak své ceny podržela i většina měn, i když se například dnes ráno dostal pod tlak AUD, který doplatil na horší výsledky HDP. Dnes pozor hlavně na americký ADP report a také na rozhodování Bank of Canada o sazbách.
img

Dluhopisové výnosy rostou v Evropě i v USA, EURUSD ve vlajkové formaci dál trpělivě čeká na ECB

25.10.2017 Po dvou celkem klidných dnech se na finanční trhy začíná znovu vracet aktivita. Platí to ale především pro měnový a dluhopisový trh, když akciové indexy v Evropě i nadále drží své vysoké ocenění a pohybují se na dosah včerejšího close. Evropští obchodníci s akciemi čekají hlavně na další vývoj situace v Katalánsku, kde by se již zítra měl sejít parlament k možnému vyhlášení nezávislosti.
img

Ranní videokomentář: Australská inflace nečekaně klesla, AUD pokračuje ve výprodeji

25.10.2017 Včerejší seance přinesla ze zajímavých fundamentů jen evropské PMI, které potvrdilo dobrou kondici výrobního sektoru a sektoru služeb v eurozóně. Reakce na euru však byla minimální. Dnešní ráno bylo z hlediska volatility na FX zajímavější, když jsme se dočkali zveřejnění australské inflace, jejíž zpomalení dostalo pod silný prodejní tlak australský dolar. Ten se propadl až pod svá minima ze začátku tohoto měsíce a minimálně z technického hlediska si otevřel prostor k dalšímu oslabování. Dnes pozor na britské výsledky HDP a na zasedání Bank of Canada, které může výrazně rozvlnit kanadský dolar.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

23.10.2017 Do nového týdne jsme velmi zvědaví na další vývoj v Katalánsku, který může mít nezanedbatelný dopad na kurz evropské měny. Tu ale v týdnu čeká také zasedání Evropské centrální banky, takže na euru počítáme jak s nadprůměrnou trendovostí, tak především s vysokou volatilitou.
img

Ranní komentář: Euro se drží kolem 1,19 EURUSD. Jeho další vývoj má dnes v rukou ECB

07.09.2017 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Bank of Canada, která překvapila zvýšením sazeb a pomohla kanadskému dolaru k výraznému zpevnění. Sazby v Kanadě tedy letos rostly už podruhé a kanadský dolar díky podpoře centrální banky zůstává dál ve velmi silném růstovém trendu. Dnešek přinese pro změnu zasedání ECB, která zveřejní čerstvé ekonomické projekce a možná naznačí i jakým směrem by se chtěla ubírat při ukončování kvantitativního uvolňování. ECB má ale na konec QE stále ještě několik měsíců čas a kvůli silné evropské měně pravděpodobně dnes nebude chtít být příliš konkrétní. I tak ale na eurových párech počítáme ve 14:30 s vysokou volatilitou a pohyby, které mohou udat směr euru na několik dnů dopředu.
img

Komoditní měny přicházejí o část včerejších zisků, akcie se drží

06.09.2017 Středeční seance je na trzích zatím bez větších výkyvů a problémů. Na akciovém trhu probíhá obchodování na spíše podprůměrných objemech, což souvisí s absencí nově příchozích fundamentů. Ne že by jich dnes bylo málo, ale to podstatné nás tentokrát čeká až v průběhu americké obchodní seance. Evropské burzy si tak své ceny více méně udržují až na DAX, který s přispěním automobilového průmyslu roste o osm desetin procenta.
img

Minuta s XTB

06.09.2017 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o situaci na trzích a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Bank of Canada: Ponechání sazeb beze změny dnes zaručeno rozhodně není

06.09.2017 Musím uvést na pravou míru, co jsem řekl v ranním komentáři na téma dnešního zasedání Kanadské centrální banky. V tom jsem upozorňoval na tento graf?
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

04.09.2017 Co čekat od nového týdne? Dnes ráno se obchodníkům znovu připomněla Severní Korea, ale nečekáme, že bude mít toto tém...
img

Ranní videokomentář: Euro navyšuje své zisky na páru s dolarem, dnes pozor na BoC a Yellenovou

12.07.2017 Včerejší seance opět velké změny na akciové trhy nepřinesla, ale na forexu jsme se volatility přeci jen dočkali. Po komentáři Angely Merkelové a několika představitelů Fedu euro dokázalo navýšit své pozice na páru s dolarem, ke kterému se vyhouplo na dosah hranice 1,15 EURUSD. Dolar byl přitom pod tlakem i na ostatních měnových párech s výjimkou libry a novozélandského dolaru. Včerejší seance příliš fundamentů nepřinesla, ale dnešek už bude zcela o něčem jiném, když nás čekají důležité statistiky z britského trhu práce, zasedání Bank of Canada a hlavně odpolední projev Janet Yellenové, která bude mluvit o ekonomice a měnové police a jejíž vystoupení může ovlivnit situaci na dolaru na delší dobu dopředu.
img

Ranní videokomentář: Akcie bez problémů udržují zisky, EURUSD dál na dosah 1,14

10.07.2017 Minulý týden byl na většině trhů hlavně o novém makru, když jsme se dočkali výsledků PMI/ISM z Evropy a z USA a také důležitých statistik z amerického trhu práce. Americká data a čísla z eurozóny nijak nevybočovala a mírným zklamáním byly tak hlavně výsledky z Británie, které nakonec negativně dolehly na britskou libru. Nálada na trzích ale jinak byla docela pozitivní a například akciové indexy si své vysoké ceny dál bez problémů udržovaly. Tento týden jsme zvědavi hlavně na projev Janet Yellenové, zasedání Bank of Canada a na další sérii dat z USA. Vše podstatné nás ale čeká až v druhé polovině týdne, takže od začátku tohoto týdne očekáváme spíše pomalý a klidný průběh.
img

Evropské indexy na nízkých objemech opět pouze přešlapují na místě

25.05.2017 Čtvrteční seance má zatím dvě nosná témata. Tím první je návštěva Donalda Trumpa v Bruselu a tím druhým pak zasedání ropného kartelu OPEC. Zatímco první téma je tématem spíše mediálním, druhé se promítá do obchodování na finančních trzích, když na něj reaguje nejen cena ropy, ale i cena měn navázaných na ropu. OPEC si dnes podle očekávání odsouhlasil, že posune o dalších devět měsíců platnost dohody z minulého listopadu, podle které měly členské země OPEC společně s některými nečlenskými snížit ropnou produkci o 1,8 mil. barelů denně. Trh s touto zprávou počítal a zdá se že dnešní seance díky tomu na ropě probíhá v duchu tradičního „buy the rumour sell the news“, protože cena ropy začala už v dopoledních hodinách výrazně slábnout. Pomohly k tomu hlavě komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle kterého zatím OEPC nemá důvod produkci snižovat více, což od něj ale paradoxně vůbec nikdo neočekával. Reakce na ropě je tak pode nás docela přehnaná a jedná se spíše o výběr zisků, jelikož po dnešním zasedání OPEC ropa ztrácí jeden z fundamentů, který ji v minulých týdnech táhl vzhůru.
img

XTB Market Barometr

25.05.2017 Kanaďan nás včera nezklamal a v reakci na zasedání Bank of Canada se docela hezky „rozjel“. Na dnešek pro něj indikátor volatility ale mírně snižujeme, zatímco indikátor trendu mírně zvyšujeme. S vyšší trendovostí dál počítáme i u ostatních komoditních měn.
img

Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, dnes zasedá OPEC

25.05.2017 Včerejší seance přinesla zasedání Bank of Canada, která sice ponechala sazby beze změny, konečně ale po delší době začala signalizovat spokojenost s ekonomickou situací a tím, jak se ekonomika přizpůsobila nižším cenám ropy. CAD tak reagoval rychlým zpevněním a komoditní měny tomuto týdnu zatím na devizovém trhu i nadále dominují. Dnešek bude hlavně o ropě, protože nás čeká zasedání OPEC, který by velmi překvapil, kdyby si nakonec neodsouhlasil prodloužení dohody o snížení ropné produkce o dalších devět měsíců.
img

USDCAD: Loonie v ztrátě před zasedáním BoC

24.05.2017 Kanadský dolar, přezdívaný i Loonie, se obchodoval v menší ztrátě ve středu ráno a USDCAD pár se posunul směrem nahoru k 1.3530 během Londýnské seance.
img

Akciové trhy zůstávají v klidu, nervozita (VIX) přesto dál mírně narůstá

12.04.2017 Tématem středeční seance je opět především politika a rusko-americké vztahy. Americký ministr zahraničí se dnes v Moskvě setkal se svým ruským protějškem a pole posledních informací by se dnes měl potkat také s ruským prezidentem Putinem. Ten včera uvedl že jsou vztahy mezi oběma zeměmi nejhorší od Studené války a nijak idylická nebyla ani vzájemní schůzka mezi oběma ministry zahraničí, kteří se rozcházejí v názorech na řešení konfliktu v Sýrii. Akciové trhy ale zdá se na dnešní události příliš nereagují a zůstávají v klidu.
img

Na trzích zavládl znovu optimismus. Evropské akcie výrazně rostou a daří se i dolaru

01.03.2017 Projev Donalda Trumpa z dnešního rána zdá se nastartoval na akciových trzích další vlnu nákupů. Německý DAX se dnes vrací zpět nad hranici 12 tis. bodů a i ostatní evropské indexy rostou o jedno až dvě procenta. Růst přitom probíhá na výrazně nadprůměrných objemech, které se pohybují v některých případech až polovinu nad dlouhodobým průměrem.
img

Preview k odpolednímu zasedání Bank of Canada

01.03.2017 Kanský dolar za sebou má dvě velmi volatilní seance díky kterým na páru s americkým dolarem prolomil resistenci a dostal se na šestitýdenní minima.
img

Minuta s XTB

01.03.2017 Dnes s Michalem Buksou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o projevu Donalda Trumpa v americkém Kongresu a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ropa (brent) zpět pod 55 USD. Dolar po delší době znovu silnější

18.01.2017 Středeční seance již přinesla několik zajímavých fundamentů, ale evropské trhy zatím zůstávají v poměrně klidném bočním trendu. Obchodování probíhá na podprůměrných objemech, které jsou na zvýšených úrovních pouze v Británii, kde trhy dál vstřebávají včerejší projev britské premiérky Theresy May. Britské akcie po včerejší korekci mírně rostou a mírné zisky si připisuje i většina ostatních evropských indexů. Pohyby jsou však relativně pozvolné a lze je proto považovat za spíše technickou záležitost.
img

Ranní videokomentář: CAD a EUR pod tlakem, dnes výsledky evropského PMI

24.10.2016 Minulý týden přinesl hlavně zasedání Bank of Canada a ECB a byly to právě kanadský dolar a euro, které si z hlavních světových měn vedly na páru s americkým dolarem nejhůře. Situace na trzích ale jinak zůstává stabilní a většina akciových indexů minulý týden dokázala zakončit v zelených číslech, díky čemuž se implikovaná volatilita na amerických akciích (VIX) dokázala vrátit zpět na dosah 13b. Dnes nás ze zajímavých dat čekají především výsledky evropského PMI, které budou přicházet v průběhu dopolední seance.
img

Ranní videokomentář: Bank of Canada dostala CAD pod tlak, dnes zasedání ECB

20.10.2016 Středeční seance žádnou větší změnu na akciový trh nepřinesla a většina indexů tak pouze pokračovala na zvýšených úrovních v líném bočním trendu. Na devizovém trhu pak stálo za pozornost hlavně zasedání Bank of Canada, kletá sice ponechala sazby beze změny, zároveň však svou tiskovou konferencí nakonec kanadské měně spíše uškodila. Dnešek bude hlavně o zasedání ECB a i v jejím případě bude klíčovou hlavně tisková konference, která začne v 14:30 a na které by si banka mohla začít připravovat půdu pro další prodloužení programu kvantitativního uvolňování.
img

Minuta s XTB

19.10.2016 Dnes s Michalem Buksou z X-Trade Brokers (XTB) o statistikách z čínské ekonomiky a dnešním zasedání Bank of Canada...
img

Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB

08.09.2016 Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.
img

AUDNZD prolomil důležitý support, akcie pokračují v bočním trendu

07.09.2016 Musíme se opakovat, ale za posledních pár týdnů prostě nejde jinak .Finanční trhy zůstávají i dnes v absolutním klidu ...
img

Ranní videokomentář: Slabší americká data vylekala dolarové býky, šance na zářijový růst sazeb v USA klesá

07.09.2016 Včerejší seance přinesla nečekaně slabé výsledky z amerického sektoru služeb, které přispěly ke snížení pravděpodobnosti zářijového růstu sazeb v USA a také k výraznému oslabení amerického dolaru, který byl pod tlakem na všech hlavních měnových párech. Slabší data tak na dolar začínají znovu doléhat a budou-li přicházet z USA i v nadcházejících týdnech, fundament na dolaru se může citelně zhoršit. Dnešek bude na americká data chudý a z důležitých fundamentů se obchodníci zaměří hlavně na odpolední zasedání Bank of Canada.
img

Dnešní videokomentář: Trhy pokračují v konsolidaci, zatímco ropa znovu ztrácí. Dnes zasedá Bank of England

14.07.2016 Po silném růstu ze začátku týdne si včera většina akciových indexů udělala pauzu a držela se v bočním trendu poblíž úrovní, na kterých do včerejší obchodní seance vstupovala. Z důležitých fundamentů jsme se dočkali pouze zasedání Bank of Canada, která ponechala sazby beze změny na 0,5 % a svým opatrným komentářem nakonec kanadskému dolaru dokázala mírně pomoci. Dnes nás čeká především zasedání Bank of England, od které větší část trhu očekává snížení sazeb o čtvrt procenta na 0,25 %. Konsenzus však není jednoznačný a ať už tedy BoE udělá cokoliv, lze na libře ve 13: 00 počítat se zvýšenou volatilitou.
img

Ranní videokomentář: Trhy jsou znovu beze strachu, dnes zasedá Bank of Canada

13.07.2016 Akciové trhy včera navázaly na pondělní seanci a pokračovaly v růstu. Americký S&P 500 se již přehoupl nad hranici 2 150 dolarů a německý DAX včera poprvé od britského referenda znovu atakoval hranici 10 000 euro. Nálada na trzích zůstává klidná a optimistická, o čemž svědí i nízká úroveň implikované volatility a růst dluhopisových výnosů, který začíná dostávat pod tlak zejména cenu zlata. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání kanadské centrální banky, která bude rozhodovat o úrokových sazbách. Ty by měla znovu ponechat beze změny na 0,5 % a trh tak bude zajímat především doprovodný komentář k jejímu rozhodnutí.
EURUSDH1-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (11.7.2016)

11.07.2016 EUR/USD v minulém týdnu nabídl pouze jednu obchodní příležitosti podle S/R úrovní, které jsem v mém posledním...
img

Ranní videokomentář: Trhy stále beze strachu, dolaru pomáhá Fed

23.05.2016 Nálada na finančních trzích zůstává i po minulém týdnu velmi klidná, což dokazuje hlavně stále nízká úroveň implikovan...
img

Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v růstu, dnes zasedá Bank of Canada

13.04.2016 Obchodování na finančních trzích pokračovalo také včera v klidném duchu, když se dařilo především akciím a ostatním ri...
img

Evropské akcie mírně navyšují ztráty, brent krátce pod 28 USD/b.

18.01.2016 Nový týden začíná v klidu a bez klíčových dat. Americké burzy jsou navíc kvůli svátku v USA uzavřeny, ale i přes relat...
img

Dolar posiluje a znovu tlačí dolů ceny drahých kovů

02.12.2015 Středeční seance přinesla několik zajímavých dat, ale evropské trhy z rovnováhy prozatím vykolejit nedokázala. Akcie s...
img

RBNZ dnes bude muset nabídnout více než jen snížení sazeb, aby nezklamala NZD medvědy

09.09.2015 Včera jsem se na tomto místě věnoval dnešnímu zasedání kanadské centrální banky, které nás čeká v 16 hod. Bank of Cana...
img

Novozélandská centrální banka večer rozhoduje o sazbách a NZD pravděpodobně nijak nepomůže

22.07.2015 Po velmi zajímavém zasedání Bank of Canada, před kterým jsme v minulém týdnu varovali na tomto místě, dnes přichází va...
img

Evropa znovu opatrně v zelených číslech, pozornost upřena na Řecko a nově i na Yellenovou

15.07.2015 Dnešek již přinesl záplavu nových fundamentů, ale trhy stejně jako včera zůstávají ve vyčkávacím režimu. Přestože se e...
img

Důležité technické úrovně: DAX, USDCAD, NZDUSD, Ropa WTI

14.07.2015 Německý DAX začíná vystupovat z několikaměsíčního downtrendu. Na vině je jednak jeho mírná přepropanost, ale také stabilizace situace...
img

Denní komentář IronFX - 14/07/2014

14.07.2014 Tento týden v centru pozornosti Janet Yellenová a Bank of Canada. Dolar v průběhu minulého týdne oslabil proti většině měn zemí G10, příčinou bylo rychlé vyprchání nadšení...
img

Denní komentář IronFX - 26/05/2014

26.05.2014 Dolar během pondělní dopolední seance v Evropě posílil vůči většině ostatních měn zemí G10. Oslabil pouze vůči CAD a prakticky beze změny...
img

Situace v jaderné elektrárně v Japonsku se zhoršuje a tlačí riziko v Asii do kouta

12.04.2011 Asijskou seanci zahájily zprávy o požáru v jaderné elektrárně Fukušima a úvahy o tom, že stupeň neb...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Polský zlotý | Evropské akcie | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | High | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | Loonie | Low | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Pip | Pozice | Prodeje existujících domů | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Support | Ticker | Timeframe | Trend | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Indexy | Úroková sazba | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Makrokalendář | Financování | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Riziková averze | LYNX | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | AUDNZD | Aktivum | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Brent | Brokers | Cena | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | CISCO | Dnešní události | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční prostředky | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Kanadská měna | Komoditní | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Nemovitosti | Obchodníci s akciemi | Ocenění akcií | Oslabení měny | Pips | Prezidentské volby | Prognóza | Pšenice | Risk Management | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Švédská koruna | Švýcarská centrální banka | TopForex | Trade Brokers | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | X-Trade | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | ING | Buy | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | S/R zóny | Burze | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Intesa Sanpaolo | RBS | Sentix | Členové OPEC | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Důležité fundamenty | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Úspěch | Mark Carney | Averze k riziku | Finanční aktiva | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Měkké komodity | Earnings | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Klid | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Britské akcie | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Vladimir Putin | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Rizikovější aktiva | Nervozita | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Americká ropa WTI | Země OPEC | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Hlavní úroková sazba | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Chevron | Payrolls | Konsensus | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Snižování státních ratingů | Soukromí zaměstnavatelé | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Světové trhy | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | TRY | Index cen domů | Softbank | Příjmy | Polský zlotý (PLN) | Konsenzus | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Minuta s XTB | ex | XTB Market Barometr | Market Barometr | Buy the rumor, sell the news | Credit Agricole SA | Pohyby na finančních trzích | Americký akciový trh | Jerome Powell | NEST | Obchodní války | OPEC+ | CSI 300 | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | Akcie v Evropě | Růst úrokových sazeb | Prezident Trump | Výsledková sezóna v USA | Obchodní jednání | Odložení brexitu | Slabší dolar | Akciové futures | Boris Johnson | Protesty v Hong Kongu | Snížení sazeb | Britský premiér | Americká cla | Saudi Aramco | Risk-off | Bilance | Negativní sentiment | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | ADP | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Ranní komentář | Bernie Sanders | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Situace | Pandemie | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Videokonference | Šíření viru | Americké ropné zásoby | Ekonomiky | Statistiky | Evropské indexy | Zasedání Evropské centrální banky | HDP report | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | PMI pro sektor služeb | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Sektor služeb | Pozitivní sentiment | Pandemická situace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Záporné negativní sazby
Záporné sazby
Záporné úrokové sazby
Záporný úrok
Zařízení pro těžbu bitcoinů
Zařízení pro těžbu kryptoměn
Zásah centrálních bank
Zasedání akcionářů
Zasedání americké centrální banky
Zasedání amerického Fedu

Následující klíčová slova

Zasedání Bank of England
Zasedání bankovní rady
Zasedání britské centrální banky
Zasedání centrální banky
Zasedání centrálních bank
Zasedání České národní banky
Zasedání ČNB
Zasedání ECB
Zasedání Evropské centrální banky
Zasedání Evropské centrální banky (ECB)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets CopyFX
Potvrďte prosím... Zavřít