Sobota 30. květen 2020 22:23
reklama
Swissquote Bank
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Zásoby zemního plynu

img

Ekonomický kalendář: Čeká nás další milionový nárůst nezaměstnanosti?

14.05.2020 Akcie dnes pokračují v poklesu. Hlavní akciové indexy v Evropě se krátce po otevření pohybují v negativním teritoriu. Dnes není na programu mnoho makrodat. Odpoledne se dočkáme statistik nových žádostí o podporu v USA a čeká se jejich další výrazný nárůst. Nicméně v minulých týdnech ani výrazné nárůsty počtu nezaměstnaných nevedly k výrazné reakci na trzích. Obchodníci by se tak měli spíše zaměřit na projevy centrálních bankéřů z Fedu, ECB a BoC, kteří by mohli naznačit další vývoj měnové politiky.
img

Ranní komentář: Ropa díky Trumpovi mírně zdražila, S&P500 zůstává v okolí 2 800 USD

23.04.2020 Akciové indexy za sebou mají další úspěšnou seanci, během které jen v USA rostly o více než dvě procenta. Sentiment na trzích částečně zlepšila korporátní Amerika a výsledky společností jako je například Texas Instruments, nebo Snapchat. Pozitivní dopad mělo ale i vyjádření amerického ministra financí, který počítá s tím, že by do konce srpna měla být americká ekonomika opět v plném provozu.
img

Ranní komentář: WTI zpět pod 20 USD. Trump dnes promluví o plánu na otevření ekonomiky

16.04.2020 Akciové indexy včera zamířily znovu do červených čísel a korigovaly část svých dřívějších ztrát. Sentimentu nepomohly nové fundamenty z USA, v čele s výsledky maloobchodních prodejů, průmyslové produkce a NY Fed indexu výrobní aktivity, které shodně skončily velmi špatně a také pod většinovým konsenzem. Zároveň náladu určitě nezlepšily ani další slabší výsledky amerických bank, když včera svá čísla reportovaly banky Goldman Sachs, Citigroup a Bank of America.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost je zaměřena na statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti

02.04.2020 Akciové indexy z Evropy a USA se v premarketu snažily o korekci poklesů. Evropská seance pak začala v mírně pozitivním teritoriu. Co se týká makrodat, tak klíčovými statistikami dnes budou žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Opět se očekává nárůst nezaměstnanosti více v milionech než v "pouhých" stovkách tisíc. Zajímavá by mohla být také situace na ropě. Kromě plnění čínských zásobníků by důležitou roli mohlo hrát čím dál větší zapojení Spojených států do ropné války mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.
img

Ranní komentář: Indexy zahájily nový kvartál korekcí, dnes americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti

02.04.2020 Začátek nového měsíce a nového kvartálu proběhl na finančních trzích nervózně. Akciové indexy byly znovu pod tlakem, když jen v USA klesly o více než 4 %. Dnes ráno se situace částečně stabilizuje a futures na americké indexy rostou. Nervozita je ale i nadále všudypřítomná a obavy z opětovného otestování březnových low jsou rozhodně přítomny. Obzvláště pak v situaci, kdy stále není jisté, jak velký a jak dlouhý bude dopad koronaviru na globální ekonomiku. Nervózní obchodování proto pravděpodobně bude pokračovat i dnes.
img

Ranní komentář: Americký Senát schválil fiskální balíček, dnes počty nových žádostí o podporu v USA

26.03.2020 Americký Senát včera schválil fiskální balíček, na podporu domácností a podniků s cenovkou ve výši 2 bln. dolarů. Vidina jeho schválení, společně s kroky americké centrální banky, v posledních dnech umožnily stabilizaci situace na akciových trzích, které i včera dokázaly růst a likvidovat tak alespoň část obřích ztrát z posledních několika týdnů. Sentiment na trzích ale zůstává i nadále velmi nervózní a nezlepší se do doby, než se podaří dostat pod kontrolu šíření nákazy koronaviru. Ta má na svědomí celosvětově už 21 tis. obětí, přičemž počty nakažených k dnešnímu ránu dosáhly 471 tis.
img

Ranní komentář: ECB navýší nákupy dluhopisů o 750 mld. euro, trhy i nadále extrémně volatilní

19.03.2020 Včerejší seance přinesla další vlnu výprodejů, která se tentokrát nevyhnula ani dluhopisovému trhu. Na tom jsme byli svědky výrazného růstu výnosů, a to především v Evropě. Kombinace pokračujících výprodejů a paniky kolem dalšího šíření koronaviru, včera přiměla ECB k pohotovostnímu zasedání, na kterém rozhodla o dalším agresivním uvolnění měnové politiky. Navýšila totiž nákupy dluhopisů v rámci QE o 750 mld. euro a do nákupů zahrnula i krátkodobé nezajištěné půjčky pro evropské korporace.
img

Ranní komentář: Americké indexy mají za sebou další silnou seanci, nervozita ale ani zdaleka nemizí

05.03.2020 Volatiltia na akciových trzích zůstává i nadále vysoká. Včera indexy dokázaly jen v USA růst o více než 4 %, když jim vedle nižšího ocenění pomohly i výsledky demokratických primárek a skutečnost, že se Joe Biden dostal před Bernieho Sanderse v celkovém počtu delegátů. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná i dnes, i když téma koronaviru a jeho další šíření může prakticky kdykoliv sentiment znovu změnit výrazně k horšímu.
img

Ranní komentář: Počet nových případů koronaviru rostl ve světě poprvé rychleji než v Číně, korekce na trzích pokračuje

27.02.2020 Po včerejší krátké stabilizaci se dnes akciové trhy dostávají znovu pod prodejní tlak. Futures v USA klesají o procento a půl a v Evropě indikují ztráty dokonce přes dvě procenta. Nervozita roste znovu hlavně kvůli koronaviru, kterým se během včerejška nakazilo poprvé více lidí ve zbytku světa než v Číně. Americké úřady mezitím oznámily, že identifikovaly první případ koronaviru, u kterého nejsou schopny dohledat původce nákazy.
img

Ranní komentář: Počty nakažených koronavirem v Číně po změně metodiky vzrostly nad 60 tis.

13.02.2020 Máme za sebou úspěšnou seanci, která pomohla akciím a rizikovým aktivům růst. Dnešní ráno však situaci komplikuje poté,co Čína v noci ze včerejška na dnešek změnila metodiku podle které vyhodnocuje počty obětí a nakažených koronavirem, což vedlo k výraznému růstu zejména u počtu nakažených, který nyní dosahuje více než 60 tis. osob. Indexy tak dnes ráno zůstávají mírně pod tlakem a téma koronaviru bude na trzích i dnes pravděpodobně dominantní. Z tradičního makra pozor pouze na výsledky americké inflace.
img

Ranní komentář: Čína snižuje cla na část amerického dovozu, trhy znovu rostou

06.02.2020 Nálada na finančních trzích zůstává pozitivní a například v USA si indexy začínají znovu pohrávat s historickým maximem. Téma koronaviru sice zůstává dominantní, včera ale náladu zlepšily zatím nepotvrzené informace o tom, že vědci na jedné z čínských univerzit údajně našli účinnou látku na boj s koronavirem. Mezinárodní zdravotnická organizace ale následně uvedla, že zatím žádný lék k dispozici není.
img

Ranní komentář: Nervozita na trzích polevuje, brent zpět pod 66 USD

09.01.2020 Riziková aktiva se včera dočkala dalšího růstu, zatímco bezpečné přístavy, v čele s JPY a drahými kovy, ztrácely. Může za to hlavně zmírnění napětí ve vztazích mezi USA a Íránem, a to navzdory íránskému útoku na americké základny, který se ukázal být nakonec ale docela neškodný. Americký prezident sice naznačil, že na Írán čekají další sankce, další vojenské akce ale neoznámil, což pomohlo k celkovému zklidnění na finančních trzích. Výrazně na to reagovala také cena ropy, která se vrátila zpět pod 66 dolarů za barel (Brent).
img

Ranní komentář: Riziková aktiva pokračují v růstu, daří se i drahým kovům

27.12.2019 Máme za sebou podle očekávání klidný týden, který ale pomohl akciím k dalšímu solidnímu růstu. Včera přidal americký S&P 500 půl procenta a znovu tak navýšil své historické maximum. Pomohl k tomu jak celkově pozitivní sentiment na trzích, tak skutečnost, že index rostl na výrazně podprůměrných objemech. Růstem si v minulých dnech prošly i rizikovější měny jako je AUD a NZD a trochu překvapivě i drahé kovy, v čele se zlatem, které se přehouplo přes hranici 1 500 dolarů. Dnešek je na trzích bez důležitějšího makra, takže s klidným průběhem obchodování počítáme i na závěr tohoto týdne.
img

Ranní komentář: Korekce na indexech nabrala na síle, dnes výsledky PMI/ISM ve službách

03.10.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. V USA indexy ztrácely více než procento a půl, zatímco v Evropě klesaly v některých případech dokonce o více než tři procenta. Výprodej v průběhu celého dne byl pozvolný, což nasvědčuje tomu, že souvisel s úterní korekcí a rostoucím strachem z dalšího zpomalování světové ekonomiky. V Evropě mu pak ale v odpoledních hodinách pomohly ještě zprávy o tom, že USA zavedou nová cla na evropské zboží v objemu 7,5 mld. dolarů, jako reakci na dotace, které Evropa poskytuje letecké společnosti Airbus.
img

Ranní komentář: Pád výnosů přiživil obavy z recese, sázky na agresivní snižování sazeb v USA rostou

15.08.2019 Včerejší seance na trhy přinesla další vlnu výprodejů, která tentokrát ale neměla konkrétní fundamentální příčinu tak, jako tomu bylo v případě dřívějších korekcí, které šly za zhoršením vztahů mezi USA a Čínou. Výprodej na indexech ale výrazně pomohl zvýšit poptávku po dluhopisech, díky čemuž 10 leté výnosy v USA dokonce klesly pod 2 leté výnosy, což obnovilo diskusi o klesající výnosové křivce a možné recesi a následně pravděpodobně ještě výprodeje na trzích přiživilo. Dnešní ráno se zatím nese v klidnějším duchu, ale po téměř 3% korekci na amerických indexech zatím platí, že by se nervozita dala krájet, takže další pád indexů a prohloubení korekce rozhodně nelze vyloučit. Na S&P500 jsme zatím stále teprve 6 % pod historickým maximem a zatím jsme stále neklesli ani na minima ze začátku tohoto měsíce.
img

Ranní komentář: Obavy z dalšího slábnutí CNY polevují, indexy znovu opatrně rostou

08.08.2019 Nálada na trzích se včera postupně stabilizovala a v podobném duchu se zatím nese i dnešní seance. Ta přinesla pozitivní zprávu z Číny, kde tamní centrální banka nastavila fixing CNY sice nad hranicí 7 juanů za dolar, i tak je ale zjevné, že jeho oslabování nepokračuje a situace na CNY se začíná stabilizovat. To by mohlo uklidnit hlavně Spojené státy a tedy i celkově nervozitu ohledně další eskalace již tak napjaté atmosféry v jednání mezi USA a Čínou. Dnešek je bez důležitých fundamentů a strach z obchodní války proto zůstává nosným tématem.
img

Ranní komentář: S&P500 zpět pod 3 tis. USD, korekce na trzích pomohla JPY a drahým kovům

18.07.2019 Máme za sebou nervózní seanci, která dostala pod mírný tlak akcie, zatímco pomohla japonskému jenu a drahým kovům. Daří se přitom hlavně stříbru, které od začátku týdne přidalo už téměř 6 %. Nálada na trzích je ale i přes korekci ale stále relativně dobrá a rizikové přirážky zůstávají nízké.
img

Ranní komentář: Dolar silnější i navzdory nižší inflaci, akcie mírně ztrácí

13.06.2019 Včerejší seance přinesla mírnou korekci na akciové trhy v Evropě i v USA. Ta byla však spíše než fundamentálně technicky podloženým pohybem a reakcí na solidní růst, který indexy hlavně v USA předvedly v posledních několika obchodních seancích, když dál více méně ignorovaly politická rizika Spojená s Donaldem Trumpem a jeho roztržkou s Čínou. Z makra jsme se včera dočkali hlavně výsledků CPI, které mírně podstřelily většinový konsenzus. Dolar přesto dokázal zpevňovat na většině měnových párů a například vůči euru se vrací zpět k úrovním 1,13 EURUSD.
img

Ranní komentář: Dolar zlikvidoval ztráty z konce minulého týdne, dnes americké HDP

30.05.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další korekci, která byla tentokrát silnější v Evropě než v USA. Nálada na trzích je tedy stále negativní, přičemž důvody nervozity jsou stále stejné. Strach z obchodní války a jejího dopadu na světovou ekonomiku je dominantním tématem celého týdne a nic na tom pravděpodobně nezmění ani dnešní seance. Ta přinese kvůli svátku ve Francii a Německu spíše nižší objemy a minimum důležitých dat z Evropy. Co se amerického makra týká, za pozornost budou stát hlavně výsledky HDP, i když ani ty pravděpodobně výraznější změnu názoru na aktuální ekonomickou situaci nepřinesou.
img

Ranní komentář: Libra je nejslabší od letošního února

16.05.2019 Akciové trhy včera dokázaly mírně růst, i když nervozita a strach z další eskalace obchodní války stále zůstává přítomna. Včera se trh věnoval opět hlavně těmto tématům, když se nově Trump zmínil také o Evropě a Japonsku, kterým dává šest měsíců na vyjednání dohody týkající se omezení dovozu automobilů do USA. Na FX je pak pod tlakem hlavně libra, která začala ztrácet poté, co vyšlo najevo, že Theresa Mayová ztrácí podporu mezi členy vlastní strany.
img

Ranní komentář: Akcie i měny pokračují v konsolidaci, dnes evropské PMI

18.04.2019 Na trzích pokračovala i včera konsolidace. Měny i akcie si své ceny udržují a vyčkávají na nové impulsy, kterých se ale zatím příliš nedostává. Na současné klima na trzích tak doplácí i nadále hlavně zlato, které včera pokračovalo v postupné korekci.
img

Ranní komentář: Výhled pro sazby v Evropě a v USA po včerejšku beze změny, nálada na trzích také

11.04.2019 Včerejší seance přinesla hned několik důležitých fundamentů, jejichž dopad na finanční trhy byl ve finále ale poměrně malý. ECB ponechala sazby beze změny a detaily jejího TLTRO programu si nechala až na některé z dalších zasedání. Riziko recese je podle ní mírné, takže se výhled pro vývoj evropských sazeb po včerejšku výrazně nezměnil. Stejné platí také pro USA, odkud včera přišla inflace a zápis z březnového zasedání Fedu. Nálada na trzích tak zůstává i nadále stabilizovaná a většina finančních aktiv si své pozice drží. Trhy čekají na nový impuls, který ale v tomto týdnu, kvůli absenci dalších důležitých fundamentů, pravděpodobně nepřijde. Dnes pozor hlavně na projevy amerických centrálních bankéřů.
img

Ranní komentář: Dluhopisové výnosy pokračují v pádu, SP500 zatím stabilní v okolí 2 800 USD

28.03.2019 Ani včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy si své pozice podržely a relativně stabilní byla také situace na FX. Za pozornost tak stál asi hlavně trh s dluhopisy, kde jsme byli svědky dalšího snížení výnosů, které se u 10letých splatností dostaly v USA až pod hranici 2,4 % a jsou tak nejníže od konce roku 2017.
img

Ranní komentář: Fed znovu podepřel finanční trhy, bankám ale moc neulevil

21.03.2019 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která zveřejnila nový výhled pro sazby. Ten byl nakonec ještě o něco více negativní, než s čím trh původně počítal, což přispělo k dalšímu pádu dluhopisových výnosů a k oslabení amerického dolaru. Reakce na akciích byla poněkud nečitelná, když indexy po prvotním růstu své zisky nakonec začaly odevzdávat, a to hlavně s přispěním finančního sektoru, který se kvůli narovnávající výnosové křivce dostal pod prodejní tlak.
img

Ranní komentář: CAD je vůči USD nejslabší od začátku roku, dnes zasedá ECB

07.03.2019 Včerejší seance přinesla další mírnou korekci na akciové trhy, které si ale své pozice zatím do značné míry drží. Americký index S&P 500 tak dál zůstává těsně pod klíčovou resistencí 2 820 dolarů v úzkém konsolidačním pásmu, které je zespod omezeno supportem 2 750 dolarů. Co se devizového trhu týká, větší volatility jsme se dočkali pouze na CAD, který se dostal pod tlak po zasedání Bank of Canada a po zveřejnění překvapivě slabých výsledků kanadského PMI.
img

Ranní komentář: Dolar zpět pod 1,13 EURUSD, dnes americké maloobchodní prodeje

14.02.2019 Akciové indexy se včera opět dokázaly dostat do zelených čísel a mírně růst, když díky nízké úrovni rizikových přirážek bez větších problémů navázaly na zisky, které si připsaly během úterní obchodní seance. K pozitivnímu sentimentu dál pomáhá hlavně téma americko-čínských obchodních vztahů a ochota obou stran dál jednat o dosažení obchodní dohody. Tu včera signalizoval například americký prezident, který připustil, že by deadline pro uzavření dohody mohl být prodloužen o další dva měsíce. Z makra jsme se včera dočkali hlavně výsledků CPI z Británie a z USA, jejichž dopad na FX byl ale omezený. Dolar včera dokázal bez větších problémů zlikvidovat své úterní ztráty a na páru s eurem se vrací na důležitý support pod 1,13 EURUSD.
img

Tato komodita je až překvapivě levná

31.01.2019 Už týden plní internetová zpravodajství titulky o polární bouři, která nyní svírá americký středozápad. Podle agentury Reuters dosahují teploty až -40°C, čímž jde o nejmrazivější počasí v oblasti Velkých jezer za posledních 25 let. Zásoby zemního plynu jsou navíc velmi nízko a dosahují minim v rámci 5letého průměru. V tuto chvíli bychom čekali, že cena zemního plynu v USA bude alespoň v nejbližších kontraktech rostoucí a hodně volatilní.
img

Ranní komentář: Libra je nejsilnější od loňského listopadu, dnes zasedá ECB

24.01.2019 Včerejší seance byla na nově příchozí fundamenty opět spíše chudší a žádné větší změny tak na akciové trhy ani na FX nepřinesla. Indexy v USA mírně rostly a likvidovaly část úterních ztrát, zatímco v Evropě většina zůstala pod mírným prodejním tlakem. Stabilní byla i většina měn, pouze s výjimkou britské libry, které dál pomáhá vidina toho, že by Británie mohla dostat více času na vyjednávání s EU. Dnešek bude na fundamenty podstatně bohatší, přičemž velmi zajímavá bude čtvrteční seance hlavně pro euro. To čeká zveřejnění výsledků PMI a odpoledne pak hlavně zasedání ECB. Obchodníky na euru přitom bude zajímat především doprovodný komentář Maria Draghiho k situaci v evropské ekonomice a to, zda ECB jakkoli upraví svůj, nyní už spíše optimistický, výhled pro sazby.
img

Ranní komentář: SP500 zůstává nad hranicí 2 600 dolarů, pomáhá zatím i výsledková sezóna

17.01.2019 Akciové indexy i včera ve většině případů pokračovaly v pozvolném růstu, ke kterému tentokrát přispěly hlavně lepší korporátní data v čele s výsledky Goldman Sachs a Bank of America. Výsledková sezóna se tak začíná rozjíždět a zejména v příštím týdnu bude pro další vývoj na amerických akciích klíčová, když potvrdí, nebo vyvrátí obavy z výraznějšího ekonomického zpomalení, které hlavně koncem minulého roku držely riziková aktiva pod tlakem. Dnešek bude na důležité makro opět spíše chudší a z korporátních dat budou za pozornost stát hlavně výsledky Morgan Stanley a Netflix.
img

Ranní komentář: Americké akcie zasáhla další vlna výprodejů, dnes zasedá ECB

25.10.2018 Včerejší seance probíhala po většinu dne v klidu, ale před uzavřením amerických burz se na trhy opět vrátily výrazné výprodeje. Ty dostaly americké akcie pod silný prodejní tlak, díky němuž se například technologický NASDAQ propadl o více než 4 %. Téma výprodejů je stále stejné. Je jím strach z vyšších sazeb a zpomalování světové ekonomiky, které včera potvrdily například výsledky evropského PMI a další slabá data z amerického trhu s bydlením. Dnes čekáme hlavně na ECB a její komentář k aktuální situaci. Další vlna výprodejů může přijít bez varování ale znovu prakticky kdykoliv.
img

Ranní komentář: Možnost finální dohody Británie s EU pomohla libře, dnes kanadské HDP

30.08.2018 Včerejší seance byla velmi zajímavá hlavně pro obchodníky na britské libře, která po náhlé vlně optimismu ze strany vyjednavačů o Brexitu začala výrazně zpevňovat na všech hlavních měnových párech. Pod tlakem je od dnešního rána naopak NZD, který potopila domácí data v podobě slabších výsledků podnikové důvěry. Nálada na ostatních trzích ale zůstává klidná, což dokládá hlavně stabilita na akciích, které si své vysoké ocenění drží a v USA dál krok za krokem navyšují svá historická maxima. Dnes pozor hlavně na kanadské HDP a na jeho dopad na CAD.
img

Ranní komentář: Trump s Junckerem pomohli indexům do zelených čísel, dnes zasedá ECB

26.07.2018 Včerejší schůzka šéfa Evropské komise Junckera a Donalda Trumpa přispěla ke zklidnění nervozity na trzích, když se oba politici dohodli na tom, že prozatím pozastaví jakoukoli eskalaci obchodní války a začnou pracovat na dohodě o nulových clech. Večerní tisková konference obou politiků tak byla hlavním důvodem růstu amerických akciových indexů, které seanci dokázaly uzavřít v zelených číslech, když jen S&P500 rostl o více než 0,91 %. Dnešní seance bude hlavně o euru a o zasedání ECB. Ta ponechá sazby beze změny a trh se tak opět zaměří hlavně na tiskovou konferenci a na jakékoli nové komentáře šéfa ECB Draghiho na téma lepšící se kondice evropské ekonomiky.
img

Ranní videokomentář: Trhy zůstávají beze strachu a dál mírně rostou, dnes britská inflace

19.07.2018 Ani včerejší seance stojaté vody na akciových trzích nerozpohybovala a většina indexů tak znovu jen opatrně rostla na nízkých objemech i na nízké volatilitě. Výraznější zisky si tentokrát nepřipsal ani americký dolar a na FX byla pod největším tlakem z majors britská libra, kterou poškodily slabší výsledky inflace. Dnešek bude bez klíčových fundamentů, takže počítáme na většině finančních aktiv s podobně poklidným průběhem. Z makra jsme zvědavi pouze na výsledky z Británie a na jejich dopad na libru.
img

Ranní videokomentář: Brent zpět pod 75 dolary za barel, dnes americká inflace

12.07.2018 Včerejší seance se na trzích nesla v nervózním duchu, a to zejména kvůli opětovnému obnovení strachu z dalšího prohlub...
img

Ranní komentář: EURUSD se přibližuje k důležitému supportu, dolaru se opět daří na většině měnových párů

28.06.2018 Máme za sebou další seanci, která byla především o americké politice. Tentokrát se trh zaměřil na Trumpovo rozhodnutí posílit pravomoc orgánu, který má v kompetenci případné omezování čínských investic v USA. Trump se tím snaží dál vyvíjet tlak na Čínu, aby zpřísnila svou laxní ochranu práv duševního vlastnictví. Akciové indexy včera zamířily opět do červených čísel, díky čemuž se úroveň implikované volatility na S&P500 vyhoupla už na dosah hranice 18b. V růstu naopak pokračuje americký dolar, který dokázal zpevňovat na většině měnových párů. I dnešek bude hlavně o politických rizicích, protože nově příchozího a důležitého makra nabídne ekonomický kalendář jen málo.
img

Ranní videokomentář: Dařilo se rizikovým aktivům, eurodolar zastavila až hladina 1,18

07.06.2018 V průběhu včerejší seance opět převládl pozitivní sentiment na finančních trzích. Dařilo se rizikovým aktivům. Naopak bezpečné přístavy zůstaly na chvostu výkonnosti. Výrazně si polepšily americké akcie, když index S&P 500 navýšil nejlepší hodnoty od března a technologický Nasdaq vystoupal na nové rekordy. Na Forexu hrálo prim euro, a to hlavně díky zprávám z ECB o ukončování programu nákupu dluhopisů. Eurodolar zastavila až hladina 1,18. Nejsilnější měnou byl ale včera australský dolar, který profitoval z rychlého tempa ekonomiky. Naopak brazilský reál prohluboval svá dvouletá minima. Ropa na nečekaný nárůst zásob v USA reagovala pouze mírně a s koncem seance dokázala opět růst.
img

Ranní videokomentář: Oslabování amerického dolaru se stupňuje, naopak průmyslové kovy atakují dlouholetá maxima

28.12.2017 Včerejší seance na akciových trzích nenadchla. Změny na hlavních indexech byly velmi malé. Z důležitých fundamentů byla zveřejněna spotřebitelská důvěra Conference Board ve Spojených státech, která ovšem přes nečekaný pokles mnoho vzruchu nenadělala. V oslabování pokračoval americký dolar, který už dnes ráno na Dollar Indexu atakoval prosincová minima. Eurodolar vystoupal nad hladinu 1,1930 EURUSD, kde se naposledy vyhříval na začátku prosince. Růst komoditních měn zatím neslábne. Nejsilnější byl včera Australan, který táhnou vzhůru průmyslové komodity. Měď a hliník atakují v Londýně mnohaletá maxima hlavně kvůli administrativnímu zásahu čínské vlády proti znečištění ovzduší.
img

Ranní videokomentář: Listopadový hard fork na bitcoinu odvolán, BTC krátce otestoval nová maxima

09.11.2017 Včerejší seance přinesla dobré zprávy hlavně ze světa kryptoměn, kde byl zrušen listopadový fork, který měl vést k dalšímu, tentokrát mnohem závažnějšímu, rozdělení bitcoinu. Bitcoin v reakci na zprávu vystoupal na nové historické maximum, aby se ale rychle vrátil zpět k cenám okolo 7 300 dolarů. Co se ostatních finančních aktiv týká, obchodování bylo o poznání klidnější, což má na svědomí hlavně klidný týden a absence důležitých fundamentů. Z tradičních zpráv nás zaujalo jen zasedání RBNZ, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a doprovodným komentářem nepatrně pomohla NZD k růstu. Dnešek bude bez důležitého makra, takže na většině trhů počítáme s poklidným průběhem.
img

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil ani nezklamal, trh dál počítá s prosincovým růstem sazeb

02.11.2017 Středeční seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a téměř nic nezměnila ani na doprovodném komentáři. Trh tak dál počítá s tím, že Fed zvýší znovu sazby už na svém prosincovém zasedání, díky čemuž si dolar své zisky z minulého týdne dokázal podržet. Pod mírný tlak se ale dostal dnes ráno, když v médiích prolétla zpráva o tom, že by měl Donald Trump dnes odpoledne oznámit jméno nového šéfa Fedu. Tím by se nakonec měl stát Jerome Powell, který je názorově velmi blízký Janet Yellenové. Dnešní seance bude důležitá hlavně pro libru, protože nás čeká zasedání Bank of England. Ta by měla zvýšit úrokové sazby a zároveň zveřejnit inflační report, který následně na tiskové konferenci okomentuje guvernér banky Mark Carney.
img

Ranní videokomentář: Japonský jen zeslábl zpět na 113 USDJPY, dnes znovu pozor na data z Británie

19.10.2017 Včerejší seance znovu pomohla hlavně akciovým indexů, které v Evropě i v USA pokračovaly v navyšování historických maxim, když se Dow Jones přesvědčivě usadil nad hranicí 23 000 dolarů, zatímco DAX atakoval krátce úroveň 13 100 euro. Na devizovém trhu byl pod tlakem hlavně japonský jen a společně s ním dál ztrácejí také další bezpečné přístavy v čele s drahými kovy. Dnešní ráno pak přineslo korekci na NZD, kterému uškodily zprávy o tom, že by strana New Zealand First. která je zároveň klíčovým koaličním partnerem, mohla začít vyjednávat o koalici s Labouristy. Dnes pozor znovu na data z Británie, ale také na události ve Španělsku, kde vyprší ultimátum Madridu, který požaduje po Katalánsku jasné vyjádření, zda vyhlásilo nezávislost či nikoli.
img

Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci nedávných zisků, akcie si rekordní ocenění bez problémů drží

12.10.2017 Evropské akciové indexy včera neuhnuly z bočního trendu a podobně na tom byly akcie také v USA, které dál zůstávají poblíž svých historických rekordů. Týden je na fundamenty zatím docela chudý, takže na akciových trzích panuje klid a dobrá nálada. Na devizovém trhu jsme pak svědky korekce zisků americké měny, která se na páru s eurem začíná přibližovat ke hranici 1,19 EURUSD. Dnešek přinese zejména projevy centrálních bankéřů (ECB, Fed), které by mohly zanechat stopu na EURUSD. Dál ale vyčkáváme hlavně na zítřejší data v čele s americkou inflací.
img

Ranní videokomentář: Další velmi dobrá data z USA zatím dolarové býky nechávají klidnými

05.10.2017 Včerejší seance přinesla další výprodej hlavně na španělské akcie, zatímco německý DAX po výrazném růstu z minulých týdnů dokázal po delší době znovu navýšit své historické maximum. Nálada na trzích zůstává pozitivní a nervozita ze Španělska zatím na ostatní trhy neprosakuje, což však nutně do budoucna nemusí být pravidlem. Katalánský premiér totiž dál vyhrožuje tím, že by region mohl už během pár dnů vyhlásit samostatnost. Na devizovém trhu zůstává situace klidná a nic na tom nemění ani tento týden velmi dobrá data z USA, kde výrazně překvapil ISM pro výrobní sektor a včera i pro sektor služeb. Dnešek bude na data opět chudší a obchodníci na dolarových párech pravděpodobně budou píše vyčkávat na zítřejší statistiky z amerického trhu práce.
img

Ranní videokomentář: Fed začne v říjnu s prodejem dluhopisů, EURUSD zpět pod 1,19

21.09.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která pomohla americkému dolaru zpevnit na všech párech, když oznámila plány na zahájení postupné likvidace svého dluhopisového portfolia a také potvrdila výhled pro ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku. Měnová politika americké centrální banky tedy zůstane restriktivní a téměř nic se po včerejšku nemění ani na ekonomickém výhledu. Včerejší Fed bude na trzích pravděpodobně rezonovat také během dnešní seance, k čemuž by měla pomoci skutečnost, že se dnes pro změnu dočkáme jen minima důležitých fundamentů.
img

Ranní videokomentář: Dolar silnější na většině měnových párů, dnes BoE a americká inflace

14.09.2017 Akciové indexy si včera své ceny dokázaly podržet a v Evropě i v USA se pohybovaly na solidních objemech v bočním trendu. Nálada na trzích ale zůstává optimistická, což potvrzuje hlavně nízká úroveň implikované volatility a pád VIXu pod hranici 11b. Na devizovém trhu se pak včera opět dařilo hlavně americkému dolaru, kterému začíná pomáhat jak růst dluhopisových výnosů, tak postupně se zvyšující sázky na to, že bychom se v USA mohli dočkat letos ještě jednoho zvýšení úrokových sazeb. Dnešek bude na trzích hlavně o libře a o dolaru, když bude o sazbách rozhodovat Bank of Egnland, zatímco Spojené státy nabídnou důležité výsledky inflace.
img

ECB se obává silné evropské měny, ta v reakci klesla až pod 1,17 EURUSD

17.08.2017 Vypadá to, že dneškem dolar dostává druhou šanci pokračovat v korekci, kterou na páru s eurem nesměle zahájil začátkem tohoto měsíce. Tentokrát mu k ní dopomohlo samotné euro, resp. Evropská centrální banka, která dnes zveřejnila minutes z posledního zasedání, kterými tentokrát dokázala překvapit. Jedním z témat na minulém zasedání totiž bylo euro a především jeho citelný růst z minulých měsíců. Členové rady guvernérů se v diskusi zabývali sílou evropské měny a vyslovili obavy, že by mohla zpevnit více, než by bylo opodstatněné kondicí evropské ekonomiky. Přestože řada z představitelů banky poznamenala, že je síla eura spíše důsledkem měnícího se fundamentu v okolních zemích, diskuse o evropské měně je novinkou a nepříjemný signálem pro eurové býky, kteří euro posunuli začátkem měsíce až nad hranici 1,19 EURUSD. Euro tak dnes na zveřejnění minutes reagovalo negativně a krátce se dokonce propadlo na nová srpnová minima, čímž vytvořilo další nižší low klesajícího trendu, kterým si od začátku měsíce prochází.
img

Ranní videokomentář: Euro dál pod 1,18 EURUSD, volatilita na trzích zůstává nízká

10.08.2017 Včerejší seance se nesla v trochu nervózním duchu díky komentářům Donalda Trumpa na adresu Severní Koreje. Trhy ale nakonec růst averze k riziku ustály a například v USA indexy zakončily středeční seanci téměř beze změny. Implikovaná volatilita tak zůstává nízká a čekání na fundament, který by zahájil výraznější korekci, stále pokračuje. Dnešek by z klidného průběhu tohoto týdne nijak vybočovat neměl a za pozornost budou stát snad jen dopolední statistiky z Británie a možná i odpolední projev Williama Dudleyho.
img

Ranní videokomentář: Optimismus na euru zatím nepolevuje, dnes zasedá Bank of England

03.08.2017 Včera začaly znovu ztrácet evropské akcie, které opět potopila hlavně silnější evropská měna, která se krátce na páru s dolarem dostala až nad cenu 1,19 EURUSD. Úrokový diferenciál mezi USA a Evropou se přitom už několik týdnů nehnul z místa, což podle nás znamená, že růst eura ani nadále nestojí na zrovna nejpevnějších základech. Euroví býci ale mají zjevně jiný názor a dokud bude evropská měna posilovat, nebudou to mít obchodníci na evropských akciích vůbec jednoduché. Dnešní seance bude hlavně o libře, když v Británii budou zveřejněny statistiky PMI a hlavně bude rozhodovat Bank of England o sazbách. Trh přitom bude zvědavý hlavně na její stanovisko k inflaci, která začala v minulém měsíci konečně pozvolna klesat.
img

Ranní videokomentář: Fed na svém doprovodném komentáři téměř nic nezměnil, dolar přesto znovu ztrácí

27.07.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky a i když se doprovodný komentář tentokrát proti červnovému komentáři téměř nezměnil, dolar reagoval na jeho zveřejnění na všech měnových párech oslabením. Americká měna tak zůstává pod tlakem a vůči euru už dokonce prolomila i svá minima ze srpna 2015, která na EURUSD představovala důležitou resistenci. Volatilita se včera týkala především dolarových párů a drahých kovů. Akciové trhy na Fed tentokrát nereagovaly a své pozice si udržují. Dnešek bude na fundamenty chudší a větší volatilitu by mohly přinést pouze výsledky amerických nových objednávek.
img

Ranní videokomentář: Americké akcie na novém maximu, dnes zasedá ECB

20.07.2017 Americké akcie vystoupaly na nová historická maxima a společně s nimi se dařilo také akciím v Evropě. Na trzích tak dál panuje velmi dobrá nálada, ke které tentokrát přispěla i překvapivě dobrá data z amerického trhu s bydlením. Dnešní ráno nabídlo zatím jen zasedání Banko of Japan, která posunula svůj výhled pro dosažení inflačního cíle až do roku 2019, což znamená, že na své uvolněné měnové politice zatím nehodlá měnit vůbec nic. Dopoledne pak přinese britské maloobchodní prodeje a odpoledne pozor na zasedání ECB, které by mohlo rozvlnit všechny eurové páry, i když od ECB dnes trh žádné velké rozhodnutí nečeká.
img

Ranní videokomentář: Yellenová sentiment na EURUSD nezměnila, CAD naopak silnější po zasedání BOC

13.07.2017 Včerejší seance byla hlavně o projevu Janet Yellenové, která ale nakonec více méně pouze zopakovala doprovodný komentář z dřívějšího zasedání americké centrální banky, takže situaci na americkém dolaru výrazněji nezměnila. Zaujaly přitom hlavně její slova o nejistotě inflačního výhledu a toho, kdy inflace začne reagovat na větší kapacitní využití americké ekonomiky. Mnohem zajímavější reakce jsme se tedy včera dočkali na kanadském dolaru, který reagoval na zvýšení kanadských úrokových sazeb a pozitivní komentář na adresu kanadské ekonomiky, díky kterému se vyhoupl až na nejsilnější úrovně od poloviny roku 2016. I dnes bude Yellenová mluvit před americkými politiky (tentokrát před senátním výborem), ale žádné dodatečné informace by již na dnešním slyšení zaznít neměly.
img

Ranní videokomentář: Trhy pokračují ve vyčkávacím režimu, GBP zůstává volatilní

22.06.2017 Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v poklidném duchu, když si většina indexů i přes mírné ztráty své vysoké zisky z minula dál bez problémů drží. Zaujala nás opět libra, kde se hlavní ekonom Bank of England vyslovil pro zvýšení sazeb a také ropa, která pokračovala ve výprodeji i přes lepší než očekávané výsledky amerických ropných zásob. Večerní seance pak přinesla ještě zasedání novozélandské centrální banky, která ale na své měnové politice a doprovodném komentáři znovu téměř nic nezměnila.
img

Ranní videokomentář: Výhled Fedu pro růst sazeb zůstává dál ambiciózní. Inflace ale může být proti

15.06.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila úrokové sazby a která opět signalizovala až trojnásobné zvýšení sazeb do konce roku 2018. Fed tak ohledně výhledu pro sazby zůstává optimistický, a to i navzdory překvapivě slabé inflaci, která se včera v jádrové podobě dostala na pouhých 1,7 % y/y. Nízká inflace je rozhodně skvrnou na včerejší seanci na dolarových párech a přestože Fed zůstává ve výhledu pozitivní, fundament na dolaru se po včerejšku podle nás zdaleka nezlepšil o tolik, o kolik se zlepšit bez slabší inflace mohl.
img

Evropské indexy na nízkých objemech opět pouze přešlapují na místě

25.05.2017 Čtvrteční seance má zatím dvě nosná témata. Tím první je návštěva Donalda Trumpa v Bruselu a tím druhým pak zasedání ropného kartelu OPEC. Zatímco první téma je tématem spíše mediálním, druhé se promítá do obchodování na finančních trzích, když na něj reaguje nejen cena ropy, ale i cena měn navázaných na ropu. OPEC si dnes podle očekávání odsouhlasil, že posune o dalších devět měsíců platnost dohody z minulého listopadu, podle které měly členské země OPEC společně s některými nečlenskými snížit ropnou produkci o 1,8 mil. barelů denně. Trh s touto zprávou počítal a zdá se že dnešní seance díky tomu na ropě probíhá v duchu tradičního „buy the rumour sell the news“, protože cena ropy začala už v dopoledních hodinách výrazně slábnout. Pomohly k tomu hlavě komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle kterého zatím OEPC nemá důvod produkci snižovat více, což od něj ale paradoxně vůbec nikdo neočekával. Reakce na ropě je tak pode nás docela přehnaná a jedná se spíše o výběr zisků, jelikož po dnešním zasedání OPEC ropa ztrácí jeden z fundamentů, který ji v minulých týdnech táhl vzhůru.
img

Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, dnes zasedá OPEC

25.05.2017 Včerejší seance přinesla zasedání Bank of Canada, která sice ponechala sazby beze změny, konečně ale po delší době začala signalizovat spokojenost s ekonomickou situací a tím, jak se ekonomika přizpůsobila nižším cenám ropy. CAD tak reagoval rychlým zpevněním a komoditní měny tomuto týdnu zatím na devizovém trhu i nadále dominují. Dnešek bude hlavně o ropě, protože nás čeká zasedání OPEC, který by velmi překvapil, kdyby si nakonec neodsouhlasil prodloužení dohody o snížení ropné produkce o dalších devět měsíců.
img

Ranní komentář: NZD po neutrálním komentáři centrální banky oslabil, dnes zasedá Bank of England

11.05.2017 Máme za sebou další klidnou seanci, která téměř nic nezměnila na vysokém ocenění akcií a beze změny zanechala i většinu měnových párů. Včerejší obchodování nabídlo ze zajímavých fundamentů pouze zasedání novozélandské centrální banky, která ponechala beze změny jak úrokové sazby, tak doprovodný komentář. Tím zklamala hlavně býky na NZD, kteří doufali v trochu odváženější komentář a NZD se díky tomu dostal znovu pod prodejní tlak. Dnes bude o sazbách rozhodovat další centrální banka – Bank of England, takže se tentokrát na zvýšenou voaltilitu připravme především na librových párech.
img

Ranní videokomentář: NZD prudce zpevnil po zveřejnění inflace, USD silnější díky stabilizaci na trhu s dluhopisy

20.04.2017 Včerejší seance se na trzích nesla v podstatně klidnějším duchu než úterní obchodování a většina finančních aktiv si své pozice tentokrát dokázala podržet. Pár výjimek se ale i tak našlo. Pod výrazný tlak se dostala například cena ropy, která doplatila na zveřejnění amerických zásob a výsledky vysoké americké produkce. Výrazně rozpohybovat se podařilo nad ránem také NZD, kterému pomohly výsledky novozélandské inflace, která se vyhoupla na čtvrtletní bázi až na 1 %. Dnešek bude na data opět spíše chudší a z nových výsledků nás bude zajímat především filadelfský Fed index.
img

Evropské akcie znovu mírně ztrácí, zlato na dosah 1 290 USD

13.04.2017 Zdá se že nervozita na finančních trzích i nadále pozvolna narůstá. Evropské indexy dnes mírně navyšují své ztráty a odepisují několik desetin procenta ze svého včerejšího close. Přestože výprodej zatím není nijak agresivní, nezdá se, že by se tentokrát jednalo o pouhý intradenní šum, když společně s klesajícími akciemi dál pozvolna narůstá také implikovaná volatilita. Ta se v případě amerického VIXu již dokázala vyhoupnout nad hranici 16b., což je nejvyšší úroveň od amerických prezidentských voleb.
img

Ranní videokomentář: EURUSD už čtvrtým dnem v řadě v bočním trendu

06.04.2017 Nálada na trzích zůstává stabilní a obchodníci pokračují ve vyčkávacím režimu. Platí to jak o akciových trzích, které dál hledají nový trend, tak o forexu, kde se například hlavní měnový pár EURUSD už čtvrtým dnem v řadě prakticky nehnul z místa. Dnešek by na tom až tolik změnit neměl, jelikož nás příliš významných fundamentů nečeká a obchodníci tak jen spíše budou vyčkávat na zítřejší seanci, která přinese výsledky z amerického trhu práce.
img

Ranní videokomentář: Na trhy se vrací dobrá nálada, DAX zpět nad 12 200b.

30.03.2017 Včerejším tématem číslo jedna byl jednoznačně brexit, i když tentokrát se jednalo o téma spíše mediální. Ostré vyjednávání mezi EU a Británii pravděpodobně začne až po francouzských volbách, takže by do té doby obchodníci na libře mohli mít možná ještě trochu klidu, i když první politické komentáře a stanoviska mohou s librou začít pohybovat už v nadcházejících dnech. Trhy jinak zůstávají klidné a prakticky beze strachu, když se například index volatility VIX znovu propadl pod hranici 12b. Dnešek je bez klíčových dat a obchodování na většině trhů by mělo probíhat v poklidném duchu.
img

Ranní videokomentář: Trhy zpět v zajetých kolejích, dnes britské maloobchodní tržby

23.03.2017 Po úterním výprodeji se na finančních trzích včera začala situace opět uklidňovat. Nervozita na trzích tedy příliš dlouho nevydržela, což není překvapivé, jelikož index strachu (VIX) jasně signalizoval, že byl úterní výprodej spíše jen technickou záležitostí. Dnešek by trhy z rovnováhy nijak vykolejit neměl. Zajímavá seance by ale mohla čekat na libru, která se dočká potenciálně velmi důležitých výsledků britských maloobchodních prodejů.
img

Ranní videokomentář: Dolar znovu silnější na všech párech, dnes zasedá ECB

09.03.2017 Americká měna včera pokračovala v růstu na většině měnových párů. Trhy se připravují na růst sazeb v USA, díky čemuž se desetileté americké výnosy dostaly včera zpět na 2,57 %. Dolar zatím na devizovém trhu nemá konkurenci a bude velmi zajímavé sledovat, jak dnes s kartami zamíchá Evropská centrální banka. Ta rozhoduje v 13:45 o sazbách a ve 14:30 nás čeká tradiční tisková konference jejího guvernéra Draghiho. Hlavním tématem tiskovky přitom bude rostoucí inflace, která se již dostala na inflační cíl, i když zatím pouze díky spíše jednorázovým položkám jako jsou ceny energií a potravin. ECB pravděpodobně vyšší inflace zatím příliš trápit nebude a bylo by překvapením (dobrou zprávou pro euro), kdyby kvůli vyšší inflaci začala mluvit o přísnější měnové politice.
img

Ranní videokomentář: Americké akcie navyšují svá historická maxima, trhy stále zcela beze strachu

02.03.2017 Včerejší projev Donalda Trumpa nastartoval vlnu optimismu na finančních trzích, díky které rostly indexy v Evropě až o dvě procenta a díky které se americký S&P500 přiblížil na dosah hranice 2 400 dolarů. Dařilo se také americkému dolaru, který těží ze spekulací na to, že by americká centrální banka mohla na svém zasedání zvýšit úrokové sazby. Šance na jejich růst je nyní více než 80 %. Od dnešní seance čekáme na trzích stabilizaci a bránění včerejších zisků, k čemuž by mohl pomoci také relativně chudší ekonomický kalendář.
img

Ranní videokomentář: Americké sazby by podle Fedu mohly růst už poměrně brzy

23.02.2017 Včerejší seance přinesla zápis ze zasedání americké centrální banky, ze kterého vyplynulo, že by Fed mohl začít se zvyšováním sazeb už poměrně brzy. Jedním z důvodů by přitom mohla být i fiskální politika nové americké administrativy, která by měla být více expanzivní, než za prezidenta Obamy. Dolar v reakci na zveřejnění minutes ale přesto oslabil a trh si stále není jistý tím, zda sazby porostou už na březnovém zasedání, když je šance na jejich růst podle úrokových futures zatím stále jen něco kolem 36 %.
img

Ranní videokomentář: Euro zpět nad 1,06 EURUSD, drahé kovy se drží i navzdory rostoucím výnosům

16.02.2017 Zatímco akciové indexy pokračují v pozvolném růstu na nízké volatilitě, rozkolísanost měnových párů na devizovém trhu zůstává i nadále poměrně vysoká. Včerejší seance to pouze potvrdila, když nejprve začala americká měna zpevňovat na většině měnových párů, aby pak i navzdory velmi dobrým výsledkům inflace o své zisky začala postupně přicházet. Dolar tak včera zahájil korekci svých únorových zisků, i když k jeho výraznějšímu výprodeji zatím obchodníci příliš důvodů nemají. Dnešek bude na fundamenty chudší a i na devizovém trhu by se proto mohla situace začít postupně uklidňovat.
img

Ranní videokomentář: Akcie dál stabilní na zvýšených úrovních, růst dolaru výrazně zpomalil

09.02.2017 Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v klidném režimu a na nízké volatilitě. Zajímavější byly tentokrát dluhopisy, jejichž výnosy se zejména v Evropě začaly propadat, díky čemuž již kompletně zlikvidovaly zisky, které nabraly začátkem tohoto týdne. Dopad na měnový trh však byl jen zanedbatelný a z hlavních světových měn stál za pozornost jen kanadský dolar, který po dvou bolestivých dnech začal konečně růst, když mu pomohl růst cen ropy. Dnešek bude na data opět poměrně chudý a obchodování by mělo na většině trhů probíhat v podobném duchu jako doposud.
img

Ranní videokomentář: Trhy stále beze strachu, dnes pozor na Bank of England

02.02.2017 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky a mnoho nového jsme se tentokrát nedozvěděli. Fed vyčkává na kroky nové americké administrativy a na jejich dopad na americkou ekonomiku. Doprovodný komentář se proti tomu prosincovému příliš nezměnil a nezměnil se ani názor trhu na to, jak intenzivně by během letošního roku měly růst v USA úrokové sazby. Šance na jejich růst už na příštím (březnovém) zasedání tedy zůstává i nadále přibližně třetinová. Dnes pozor především na zasedání Bank of England, která může být mnohem sdílnější než Fed, když k rozhodnutí o sazbách nabídne také inflační report a tiskovou konferenci guvernéra Carneyho.
img

Ranní videokomentář: Bank of Canada vrátila USDCAD nad 1,32. Dnes pozor na ECB

19.01.2017 Včerejší seance přinesla zasedání kanadské centrální banky, která dostala CAD pod prodejní tlak, a také projev šéfky Fedu Janet Yellenové, která svými slovy naopak USD dokázala pomoci. Americký dolar je po včerejšku silnější na většině měnových párů a dolaroví býci potvrzují, že zatím nemají důvodů ustupovat ze svých pozic, když se výhled pro americkou ekonomiku zlepšuje i nadále společně s výhledem pro ekonomiku světovou. Dnešek bude na fundamenty opět velmi bohatý, přičemž za pozornost bude stát hlavně zasedání ECB a komentáře Maria Draghiho na téma rostoucí evropské inflace. K výstupu ze zasedání ECB máme dnes tradičně připraven webinář, který začíná v 15:15. Registrace je možná na našich stránkách v sekci online webináře.
img

Ranní videokomentář: Americký dolar projevuje náznaky vyčerpání, naopak se daří komoditám

12.01.2017 Včerejší seance přinesla trochu vzrušení na jinak poklidné finanční trhy. Trumpův projev rozvlnil americký dolar. Po obstojných ziscích začal prudce ztrácet na hlavních měnových párech. Výrazný výkyv předvedla libra, které svým projevem před členy parlamentu nepomohl guvernér BoE Mark Carney. Prudký pokles dolaru ale nakonec pomohl páru GBP/USD své ztráty smazat. Nejvýrazněji rostly australský a novozélandský dolar, a to díky pozitivnímu vývoji na komoditních trzích. Zvláště se daří průmyslovým kovům. Přidala také ropa, i když růst včera zveřejněných zásob i americké produkce by měl spíše cenu tlačit dolů. Brent se obchoduje zpět nad 55 dolary. Ztracený lesk opět nachází zlato, které se dnes ráno už obchodovalo nad úrovní 1200 dolarů za unci. Dařilo se také akciovým trhům. Německý DAX uzavíral nejvýše od srpna 2015.
img

Ranní videokomentář: Japonský jen zpět pod 117 USDJPY. Akcie na nízkých objemech mírné ztrácí

29.12.2016 Včerejší seance na finanční trhy konečně přinesla alespoň mírnou volatilitu. Akciové indexy začaly ztrácet a mírného růstu se dočkala americká měna a zejména japonský jen, který se na páru s dolarem vrátil pod hranici 117 USDJPY. Obchodníci na většině aktiv ale i nadále vyčkávají, což naznačují i stále velmi nízké objemy na všech akciových trzích. Dnešek bude na data opět chudý a za pozornost budou stát pouze peněžní statistiky z dílny Evropské centrální banky a americké zásoby ropy.
img

Ranní videokomentář: Fed překvapil. Sazby by podle jeho nového výhledu mohly růst příští rok hned třikrát

15.12.2016 Americká centrální banka podle očekávání zvýšila sazby a společně k jejich zvýšením nabídla i jedno překvapení. Nově totiž počítá s tím, že by úrokové sazby mohla zvýšit příští rok hned třikrát a nikoli jen dvakrát, na což včera reagoval dolar výrazným zpevněním na všech hlavních měnových párech. EURUSD včera díky Fedu znovu dosedl na klíčový support na úrovni loňského minima a bude velmi zajímavé sledovat, za se mu jej do konce roku podaří překonat, nebo jej budou obchodníci na euru schopni udržet. Výhled pro dolar se po včerejšku zlepšil, i když jej do značné míry omezuje samotná síla dolaru a jeho mírná překoupenost. Dnešní seance přinese především zasedání Bank of England a za pozornost budou stát i výsledky americké inflace.
img

Ranní komentář: Na akciových trzích zavládl optimismus, dnes zasedá ECB

08.12.2016 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci. Americké indexy atakují nová historická maxima, zatímco německý DAX dokázal konečně vystoupit z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od letošního srpna. Na trzích tak panuje dobrá nálada, která by mohla díky absenci rizik vydržet i do dalších dnů. Dnešek bude hlavně o zasedání ECB, od které trh čeká prodloužení délky trvání kvantitativního uvolňování a parametrické změny v pravidlech nákupů dluhopisů. Obchodníci budou velmi zvědaví také na doprovodný komentář Maria Draghiho k ekonomické situaci a na to, jak se ECB postaví k sérii nedávných dat, která signalizují pozvolné zrychlování evropské ekonomiky.
img

Ranní videokomentář: Trhy se přes volby přenesly a rychle se vracejí do zajetých kolejí

10.11.2016 Finanční trhy se s výsledky amerických voleb vypořádaly až překvapivě snadno. Po včerejším ranním výprodeji nakonec evropské a americké indexy dokázaly uzavřít v zelených číslech a své včerejší ztráty dnes ráno dohání také Asie, když například japonský Nikkei225 vystoupal během dnešní seance o více než 6 %.Téma amerických voleb na trzích sice během dneška ještě může rezonovat, trhy však budou pokračovat v pozvolné stabilizaci, které by měla napomáhat i skutečnost, že nás již do konce tohoto týdne žádné důležité fundamenty nečekají.
img

Ranní videokomentář: Fed naplnil očekávání, ale nic víc neprozradil. Prosincový růst sazeb se přiblížil

03.11.2016 Americká centrální banka včera potvrdila většinový konsenzus a pootevřela si dvířka k prosincovému zvýšení úrokových sazeb, když naznačila, že inflace začíná růst. Fed sice stále potřebuje trochu více důkazů o růstu americké ekonomiky, i tak ale díky jeho doprovodnému komentáři vzrostla šance na prosincové zvýšení sazeb z 60 % na téměř 80 %. Dolaru se včerejší seance ale přesto nevydařila a ztráty, které nabral během dopoledního obchodování ani díky Fedu umazat nedokázal. Dnes bude o sazbách rozhodovat Bank of England, která navíc nabídne také inflační report.
img

Ranní videokomentář: Akcie i měny čekají na nové impulsy, dnes britský HDP

27.10.2016 Akciové indexy si své pozice i včera dokázaly podržet a podobně na tom byla také většina měnových párů. Trh čeká na nové impulsy, které by jej vykolejily z rovnováhy, ale pouze nové makro k tomu zdá se zatím nestačí. Dnešek by mohl být zajímavý hlavně pro britskou libru, na kterou čekají dopoledne předběžné výsledky HDP za 3Q, a minimálně z krátkodobého hlediska může stát za pozornost i dopad amerických nových objednávek na kurz amerického dolaru.
img

Výplach na libře pokračuje, dolar naopak zpevňuje na většině měnových párů

06.10.2016 Ani čtvrteční seance zatím akciové indexy z klidu nevykolejila. Většina evropských burz si dnes své pozice drží a na n...
img

Ranní videokomentář: Evropské výnosy začínají opět růst, akciové trhy tentokrát zůstávají klidné

06.10.2016 Včerejší seance přinesla nečekaně dobré výsledky z amerického sektoru služeb, jejichž dopad na dolar a finanční trhy byl nakonec ale jen překvapivě malý. Kondice americké ekonomiky se však dál zlepšuje, což postupně zvyšuje šance na to, že by Fed mohl zvednout sazby ještě v průběhu tohoto roku. Navzdory dobrým zprávám si ale americká měna svou cenu zatím na páru s eurem drží a dál nezpevňuje. Dnešní seance bude na data chudá a obchodování na forexu i na akciových trzích by tak mělo znovu probíhat v klidu a na nízké volatilitě.
img

Ranní videokomentář: Fed znovu blíže prosincovému zvýšení sazeb. Dolar přesto oslabil

22.09.2016 Včerejší seance přinesla zasedání americké a novozélandské centrální banky a zatímco v USA se připravují koncem roku na zvyšování sazeb, na Novém Zélandu sazby chtějí snižovat. Za pozornost stál ale hlavně Fed, který by sice mohl zvýšit sazby již na svém prosincovém zasedání, zároveň ale poměrně výrazně snížil výhled pro jejich další růst v roce 2017. Americký dolar nakonec v reakci na jeho rozhodnutí začal lehce slábnout, ale ztráty byly relativně mírné, takže si většinu zisků z konce minulého týdne stále drží. Dnešek bude na data poměrně chudý, ale dočkáme se potenciálně zajímavých vystoupení prezidenta ECB a guvernéra Bank of England.
img

Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB

08.09.2016 Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.
img

Ranní videokomentář: Ropa koriguje svůj srpnový růst, dnes výsledky PMI a ISM

01.09.2016 Klidné obchodování na světových trzích pokračuje. Platí pro měny, akciové indexy i většinu komodit. Výjimkou je v posledních dnech pouze ropa, která včera ještě navýšila své úterní ztráty poté, co byly zveřejněny výsledky amerických ropných zásob, které svým nečekaným růstem znovu výrazně překonaly většinový konsenzus. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně informace o situaci ve výrobním sektoru v zemích eurozóny, Velké Británii a ve Spojených státech.
img

Ranní videokomentář: Trhy vyčkávají na projev Yellenové, dnes IFO a nové objednávky

25.08.2016 Včerejší seance opět nijak nevybočila z obchodování předchozích dnů a většina akciových indexů si svou cenu dokázala podržet. Nálada na trzích zůstává stále optimistická, i když před pátečním projevem Janet Yellenové také možná mírně nervózní. Tržní konsenzus počítá s tím, že by zítra šéfka americké centrální banky měla signalizovat připravenost ke zvyšování sazeb, což dolaru včera mírně pomáhalo zejména na páru s evropskou měnou. Dnešek přinese v tomto týdnu první významná data, když budou zveřejněny výsledky německého indexu IFO a amerických nových objednávek.
img

Ranní videokomentář: Ropa vystřelila vzhůru po zveřejnění zásob, dnes je na programu zasedání Bank of England

04.08.2016 Jeden z nejvyšších pohybů předvedla včera ropa, která po zveřejnění zásob ropy a ropných produktů vystřelila vzhůru. I dnes ráno se Brent držel nad 43 dolary a WTI nad 41 dolary za barel. Zajímavý je v těchto dnech také vývoj na obilovinách, které narážejí na dlouhodobá minima. Na Forexu předvedly CAD a NOK pozitivní vývoj v reakci na růst cen ropy. Pár GBP/USD se pohyboval nad 1,33 a vyčkával dnešní zasedání BoE. V průběhu značné části seance klesal Novozélanďan. Downtrend začal negativní reakcí na data z pracovního trhu. Akciové indexy toho mnoho neukázaly, ale indexům DAXu i S&P 500 se podařilo mírně růst. Pomohl lepší vývoj ve finančním sektoru a pozitivní reakce energetického sektoru na růst cen ropy. Ta se projevila hlavně v průběhu americké seance.
img

Ranní videokomentář: Fed nepřekvapil a vyčkává, dolar přesto mírně oslabil

28.07.2016 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která ponechala sazby beze změny a jen mírně upravila svůj doprovodný komentář, který byl směrem k aktuální situaci v americké ekonomice o něco více pozitivní než na červnovém zasedání. Trh ale čekal více a dolar v reakci na doprovodný komentář mírně oslabil, i když se celková fundamentální situace na dolarových párech příliš nezměnila. Fed tady i nadále vyčkává a více o dalším vývoji sazeb napoví až na svém zářijovém zasedání. Dnešek bude na data poněkud chudší a za pozornost budou stát hlavně výsledky z pracovního trhu v Evropě a Spojených státech.
img

Ranní videokomentář: Trhy dál ve velké pohodě, dnes zasedá ECB

21.07.2016 Na finančních trzích pokračuje velmi klidné a pozitivní obchodování, díky němuž včera americký index S&P500 znovu navýšil svá historická maxima, zatímco v Evropě dokázaly růst akciové indexy o více než procento. Včera libře částečně pomohla stabilní data z pracovního trhu a dnes by ji, v případě silných výsledků, mohly pomoci také výsledky maloobchodních prodejů. Vedle britských dat nás čeká i zasedání ECB, ve kterém centrální banka nabídne svůj pohled na aktuální vývoj ekonomické situace a velmi pravděpodobně promluví i o případném dopadu brexitu na evropskou ekonomiku.
img

Dnešní videokomentář: Trhy pokračují v konsolidaci, zatímco ropa znovu ztrácí. Dnes zasedá Bank of England

14.07.2016 Po silném růstu ze začátku týdne si včera většina akciových indexů udělala pauzu a držela se v bočním trendu poblíž úrovní, na kterých do včerejší obchodní seance vstupovala. Z důležitých fundamentů jsme se dočkali pouze zasedání Bank of Canada, která ponechala sazby beze změny na 0,5 % a svým opatrným komentářem nakonec kanadskému dolaru dokázala mírně pomoci. Dnes nás čeká především zasedání Bank of England, od které větší část trhu očekává snížení sazeb o čtvrt procenta na 0,25 %. Konsenzus však není jednoznačný a ať už tedy BoE udělá cokoliv, lze na libře ve 13: 00 počítat se zvýšenou volatilitou.
img

Objemy na trzích se pozvolna vracejí do normálu. Trhy se s brexitem vypořádaly a začínají přešlapovat na místě

30.06.2016 Po výrazném růstu z minulých dvou dnů se situace na akciových trzích uklidňuje. Volatilita na většině finančních aktiv...
img

Ranní videokomentář: DAX se vrací nad 9 600 euro, drahým kovům pomáhá pokračující pád výnosů

30.06.2016 Světové akcie včera pokračovaly v korekci ztrát z konce minulého týdne a především indexy v Evropě za sebou mají další úspěšnou seanci. Nálada na trzích se i nadále stabilizuje a volatilita již klesla téměř k úrovním, které dosahovala před britským referendem. Bude-li klid na trzích pokračovat (což očekáváme), růst akcií by měl být do nadcházejících dnů mnohem pozvolnější, což naznačuje i pohled na americké futures, které dnes ráno jen udržují svou cenu v okolí úrovní, na kterých včerejší seanci uzavřely. Dnešek je opět bez klíčových dat a za pozornost budou stát pouze výsledky evropské inflace, nebo chicagský PMI.
img

Ranní videokomentář: Začíná britské referendum, páteční ráno nabídne vysoce nadprůměrnou volatilitu

23.06.2016 Máme za sebou další klidnou seanci, která pomohla akciovým indexům v Evropě i v USA pokračovat ve stabilním bočním trendu. Ten panuje i nadále na většině finančních aktiv, když obchodníci nechtějí vstupovat před zveřejněním výsledků britského referenda do větších pozic. Referendum dnes konečně začíná. Hlasovací místnosti se zavřou dnes ve 23:00 a výsledky pak budou přicházet postupně z jednotlivých regionů v průběhu pátečního rána. V ranních hodinách je proto nezbytné počítat s vysoce nadprůměrnými pohyby na všech finančních aktivech, v čele s britskou librou a evropskými akciovými trhy.
img

Téma brexitu znovu v popředí, růst averze k riziku pomáhá bezpečným přístavům

16.06.2016 Čtvrteční seance se na finančních trzích opět nese spíše v nervózním duchu. Platí to především pro akciové indexy v Asii, které jsou znovu pod prodejním tlakem. Ztráty nejsou nijak závratné, ale indexy se drží na nižších úrovních, když na trzích dál rezonuje především téma britského referenda, které se po včerejším zasedání americké centrální banky dostalo ještě více do popředí. Na akciových trzích jsme tak znovu svědky zvýšených objemů, které jsou přibližně pětinu nad třicetidenním průměrem.
img

Ranní videokomentář: Fed snížil výhled pro růst sazeb a dál vyčkává

16.06.2016 Americká centrální banka včera ponechala úrokové sazby beze změny a výrazně omezila výhled pro růst sazeb do roku 2017 a 2018. Pro rok 2016 však stále počítá s dvojitým zvýšením úrokových sazeb, i když trh je i nadále přesvědčen o tom, že sazby porostou pouze jednou. Reakce na zasedání Fedu byla poměrně vlažná a celkový fundament se na trzích po včerejšku příliš nemění. Mnohem zajímavější bylo v tomto ohledu dnešní zasedání Bank of Japan, která dál vyčkává, přestože je země v deflaci. Banka tím znovu trochu nechtěně pomáhá japonskému jenu, který se dostal až pod 105 USDJPY.
img

Trhy si prochází technickou korekcí, DAX zpět pod 10 100 euro

09.06.2016 Evropské akciové indexy se dnes vrací do červených čísel a pokračují v korekci zisků, které nabraly začátkem tohoto tý...
img

Ranní videokomentář: Drahé kovy dál likvidují květnové ztráty, akciové trhy si své pozice drží

09.06.2016 Akciové trhy v Evropě i v USA včera pokračovaly v konsolidaci svých pozic, zatímco na devizovém trhu znovu ztrácel americký dolar. Nálada na většině finančních trhů zůstává stabilizovaná, VIX se drží v okolí 14 % a trhy i nadále vyčkávají hlavně na příští týden, který přinese zasedání Fedu. To však nebrání zajímavým pohybům, které sledujeme hlavně na komoditním trhu, kde v růstu pokračuje cena ropy, ke které se, díky nízkým sazbám a slabšímu dolaru, přidávají se solidními zisky také drahé kovy. Dnešek přinese opět jen sekundární data a společně s nimi i projevy centrálních bankéřů eurozóny a Kanady.
img

Ranní videokomentář: Indexy konečně unikly z bočního trendu, slabší USD pomáhá drahým kovům

26.05.2016 Akciové trhy v Evropě i v USA včera dokázaly navázat na úterní růst a konečně tak vystoupily z bočního trendu, ve kter...
img

Dolar navyšuje včerejší zisky, pod tlakem naopak zůstávají drahé kovy

19.05.2016 Evropské akciové trhy se dnes znovu hledají. Většina evropských indexů sice ztrácí, ztráty jsou ale relativně malé a i...
img

Ranní videokomentář: Fed se připravuje na zvýšení sazeb, EURUSD na důležitém supportu

19.05.2016 Včerejší seance přinesla dva zajímavé momenty. Prvním byly nové průzkumy veřejného mínění v Británii, které výrazně po...
img

Ranní videokomentář: Akciové trhy dál čekají na nový impuls, dnes inflační report Bank of England

12.05.2016 Nálada na trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná a většina akciových indexů i měn se drží v bočním trendu. Zajíma...
img

Ranní komentář: Fed nepřekvapil a vyčkává, BoJ dnes naopak výrazně pomohla JPY

28.04.2016 Včerejší seance přinesla zasedání Fedu, novozélandské RBNZ a dnešní ráno nabídlo ještě zasedání Bank of Japan. Zatímco...
img

Ranní komentář: Americké akcie na pětiměsíčním maximu, dnes zasedá ECB

21.04.2016 Také včera na finančních trzích převládal optimismus. Akciové indexy pokračovaly v růstu a americký S&P500 zůstává...
img

Ranní komentář: Akciové trhy výrazně v rostou, dnes Bank of England a US CPI

14.04.2016 Finanční trhy za sebou mají úspěšnou seanci, během které se dařilo především evropským akciovým indexům, z nichž někte...
img

Komodity: EIA zásoby zemního plynu v týdnu do 1. dubn

07.04.2016 V uplynulém týdnu se zásoby zemního plynu ve Spojených Státech zvýšily o 12 miliard kubických stop na 2 480 bcf, ...
img

Akcie v Evropě i v USA mírně ztrácí, dominantním tématem ale zůstává vývoj na japonské měně

07.04.2016 Japonský jen a zase japonský jen. Téma dnešní seance je jasné a od začátku tohoto týdne se vlastně ještě ani nezměnilo...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | Euroskupina | HDP | Brazilský real | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Americké akcie | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | CAPEX | CBOT | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Dollar | Downtrend | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Futures | G7 | Gap | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Low | MACD | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Oscilátor | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Resistance | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Spotová cena | Support | Termínový kontrakt | Trend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zlato | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Ekonomika Spojených států | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Fundamenty | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Těžba ropy | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Ondřej Hartman | Makrokalendář | Analytický tým | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Aktivum | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Australská měna | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Cena | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Conference Board | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Kurz amerického dolaru | Libra | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Nemovitosti | Nikkei225 | Ocenění akcií | Pád dolaru | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Řecké referendum | Sázky | SP500 | Švýcarská centrální banka | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny zemního plynu | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Buy | EV | Indie | Janet Yellen | Měď | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Majors | Volby | COT | Burze | Markit | Jackson Hole | Microsoft | TLTRO | Technické indikátory | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Důležité fundamenty | Bezpečné měny | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Mark Carney | Averze k riziku | Finanční aktiva | Globální trhy | Velcí obchodníci | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Energie | Obavy z brexitu | Online webináře | Henry Hub | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Nervozita na finančních trzích | Referendum | Lídři | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Nervozita | Růst akcií | AAA | Americké burzy | Propad | Vystoupení z EU | Index Nikkei | Země OPEC | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Obilniny | Guvernér banky | Výhled | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Výběr zisků | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Intradenní šum | Příjmy | Indexy PMI | Přeprodaný trh | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | Buy the rumor, sell the news | Pohyby na finančních trzích | Jerome Powell | Obchodní války | OPEC+ | Americký S&P 500 | Dluhopisové výnosy | Nervozita na trzích | Zpomalování světové ekonomiky | Oslabení amerického dolaru | Odložení brexitu | Americké HDP | CNY | Boris Johnson | Snížení sazeb | Situace na trzích | Obavy z recese | Dění na trzích | Projevy centrálních bankéřů | Nálada na finančních trzích | Trump dnes | Prezident Donald Trump | Maloobchodní prodeje | Applied Materials | Bilance | Americký Senát | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Ranní komentář | Nálada | Německý PMI | Měnové politiky | Americké centrální banky | Fed index | Aurora Cannabis | Hlavní akciové indexy | Vývoj měnové politiky | Írán | RBA | Dobré zprávy | Trump | Prezident | Trhy | Šíření koronaviru | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Americké ekonomiky | Americký PMI | Dopad koronaviru | Vývoj | Zasedání OPECu | Zavření škol | Další vývoj | Americká seance | Asijská seance | Fiskální balíček | Žádosti o podporu | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Domácnosti | Americké ropné zásoby | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Ekonomiky | Války | Situace na ropě | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | Uzavření trhů | S&P500 | Americké zásoby zemního plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Zasedání RBNZ
Zasedání Světového ekonomického fóra
Zasedání v Davosu
Zasedání vlády
Zásobníky
Zásoby hotovosti
Zásoby komodity
Zásoby ropy
Zásoby ropy ve světě
Zásoby ropy v USA

Následující klíčová slova

Zásoby zlata
Zastavení ekonomické aktivity
Zastavení šíření viru
Zastavení výroby
Zastavení výroby automobilky
Zastavení ztrát
Zástupci komoditních měn
Zatajování obchodování
Zátěžové testy bank
Zatížení serverů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít