Čtvrtek 21. říjen 2021 05:06
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Purple vyroci
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Londýnské burzy

C:\fakepath\akcie-0102021.jpeg

Evropské akcie dnes klesly na dvouměsíční minimum kvůli obavám z inflace

01.10.2021 Evropské akcie během dnešního obchodování sestoupily až na dvouměsíční minimum. Dolů je podle analytiků tlačí obavy z rostoucí inflace a z přetrvávajících problémů v dodavatelských řetězcích. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 0,42 procenta a uzavřel na 452,9 bodu. Hlavní index německých akcií DAX během dne poprvé od května sestoupil pod 15.000 bodů, obchodování však zakončil nad touto hranicí.
C:\fakepath\DAX.jpg

Evropské akcie klesly na dvouměsíční minimum kvůli obavám z inflace

01.10.2021 Evropské akcie dopoledne sestoupily až na dvouměsíční minimum. Dolů je podle analytiků tlačí obavy z rostoucí inflace a z přetrvávajících problémů v dodavatelských řetězcích. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 krátce před polednem ztrácel zhruba 0,7 procenta na 451,7 bodu.
C:\fakepath\DAX.jpg

Index německých akcií DAX poprvé překonal hranici 16.000 bodů

13.08.2021 Hlavní index německých akcií DAX dnes poprvé překonal hranici 16.000 bodů. Index sleduje přední německé podniky a letos už je to jeho třetí překonaná tisícová hranice. Od začátku roku má DAX k dobru téměř 17 procent - podobně jako americký Dow Jones, patrně nejznámější akciový index na světě.
C:\fakepath\wall street.jpg

Britská společnost Cineworld uvažuje o vstupu na akciový trh v USA

12.08.2021 Britská společnost Cineworld uvažuje o vstupu na akciový trh ve Spojených státech, aby tak zlepšila svou finanční situaci, kterou tvrdě zasáhla pandemie covidu-19. Oznámila to dnes firma. Cineworld je druhým největším provozovatelem kin na světě a prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice. Většinu svých zisků firma vytváří v USA, kde v roce 2018 koupila řetězec kin Regal.
img

Long signál na akcie Adidas (ADS)

11.08.2021 Adidas je jednou z předních světových společností v odvětví sportovních potřeb s komplexním sortimentem, který zahrnuje sportovní obuv, oděvy a doplňky. Společnost se zaměřuje na širokou škálu produktů a nabízí špičkovým sportovcům nejlepší možné vybavení. Dále Adidas vyrábí prodává volnočasové oblečení, které sleduje nejnovější módní trendy.
C:\fakepath\FX-5.jpeg

Evropské akcie díky dobrým firemním výsledkům zažily nejlepší týden od března

06.08.2021 Evropské akcie zažily nejlepší týden od poloviny března. Těžily z dobrých čtvrtletních výsledků řady významných evropských podniků i z nadějí na širší oživení ekonomiky. Panevropský index STOXX Europe 600 si od začátku týdne připsal zhruba 1,8 procenta, při dnešním obchodování ale zůstal téměř beze změny.
C:\fakepath\akcie-1.jpg

Evropské akcie opět uzavřely na rekordu, těží z dobrých firemních výsledků

05.08.2021 Evropské akcie dnes počtvrté za sebou uzavřely obchodování na rekordu. K jejich růstu velkou měrou přispěly dobré hospodářské výsledky společností Siemens a Novo Nordisk. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 vzrostl o 0,36 procenta na 469,89 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu za jeho existence.
C:\fakepath\akcie-3.jpg

Evropské akcie uzavřely znovu na rekordu, pomohly technologie

04.08.2021 Evropské akcie dnes znovu posílily a uzavřely obchodování na nových rekordech. Pomáhají jim příznivé kvartální výsledky firem a růst technologických titulů. které jsou na svém dvacetiletém maximu. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 0,6 procenta na 468,22 bodu - rekordní závěr tak vykázal třetí den po sobě.
C:\fakepath\akcie-4.jpg

Evropské akcie opět uzavřely na rekordu, růst ale brzdí obavy z koronaviru

03.08.2021 Evropské akcie dnes podruhé za sebou posílily a uzavřely obchodování na dalším rekordním maximu. Těžily zejména z dobrých čtvrtletních výsledků některých významných podniků. Růst akciového trhu nicméně omezily obavy z koronavirové mutace delta a z regulačních opatření v Číně. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 0,2 procenta na 465,38 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu v historii indexu.
C:\fakepath\FX-5.jpeg

Evropské akcie uzavřely na novém rekordu, podpořily je zprávy o akvizicích

02.08.2021 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na novém rekordním maximu. K jejich růstu přispěly zprávy o akvizicích i příznivé výsledky finančních společností, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 0,59 procenta na 464,45 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu v historii indexu.
img

IPO Robinhood: Americký broker nabídne až 55 mil. akcií za cenu 38-42 USD.

26.07.2021 Americká brokerská společnost Robinhood se chystá vstoupit na burzu. Dle dostupných informací by k první veřejné nabídce akcií (IPO) mělo dojít ještě během tohoto měsíce. Robinhood akcie se budou obchodovat pod symbolem HOOD na burze Nasdaq. Cena bude stanovena v rozmezí 38 až 42 USD.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
C:\fakepath\FX-5.jpeg

Evropské akcie za sebou mají nejlepší den za 11 týdnů

21.07.2021 Evropské akcie dnes před očekávaným čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky (ECB) zvýšily úterní mírné zisky. Díky příznivým zprávám se dařilo akciím největších a nejziskovějších firem i dříve ztrátovým titulům z cestovního ruchu. Panevropský index STOXX 600 má za sebou nejlepší den za uplynulých 11 týdnů.
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Evropské akcie po pondělním propadu posílily

20.07.2021 Evropské akcie dnes posílily poté, co v pondělí kvůli obavám z koronavirové mutace delta zažily nejprudší pokles v letošním roce. Ke stabilizaci akciového trhu přispěly mimo jiné příznivé hospodářské výsledky některých podniků, napsala agentura Reuters.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
C:\fakepath\top-17062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Investoři vyhodnocovali novou makroekonomickou prognózu americké centrální banky (Fed) a data z Austrálie a Nového Zélandu.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

Long signál na akcie Apple (AAPL)

02.06.2021 Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpí obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohybuje v zásadě do strany.
img

Byznysmeni Křetínský s Tkáčem loni vstoupili do Royal Mail, její akcie od té doby zhodnotily o 260 %. Dnes by se měl potvrdit návrat Royal Mail do elitního indexu londýnské burzy

25.05.2021 Britská poštovní společnost Royal Mail se chystá na návrat do vybrané stovky firem, na základě jejichž akciového výkonu se průběžně vypočítává klíčový ukazatel londýnské burzy, FTSE 100. Návrat mezi londýnskou burzovní elitu stovky nejhodnotnějších britských firem je potvrzením úspěšného podnikání poštovní legendy v uplynulé době, které těší také česko-slovenské byznysmeny Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Ti prostřednictvím lucemburské investiční společnosti Vesa Equity Investment drží největší akcionářský podíl v Royal Mail, čítající 15,6 procenta (Graf 1 níže zachycuje, jak se vyvíjí počet a cena jimi držených akcií).
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
C:\fakepath\akcie-11052021.jpg

Evropské akcie utrpěly nejvýraznější pokles v letošním roce

11.05.2021 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, sestoupily tak ze svých rekordních maxim. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se snížil o 1,97 procenta a obchodování uzavřel na 436,61 bodu. Zaznamenal tak nejprudší pokles od konce prosince, napsala agentura Reuters.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Akcie Intel: Aktuální pohled na kvartální výsledky a vývoj ceny akcie!

28.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se opět zaměříme na technologický titul, konkrétně na akcie Intel. Což tedy znamená, že od předešlé analýzy na Microsoft a předminulého příspěvku na akcie AMD zůstáváme u informačních technologií.
img

Long signál na akcie Adobe (ADBE)

28.04.2021 Adobe vyvíjí a prodává software, který zákazníkům pomáhá vytvářet, publikovat a měřit dopad jejich digitálního obsahu. V produktovém portfoliu společnosti najdeme programy pro úpravu grafiky, systémy pro úpravu zvuku a videa a nástroje pro webovou analýzu. Mezi nejznámější produkty patří Photoshop, Acrobat a Flash. Po dlouhodobé boční fázi akcie překonala rezistenci na ceně 506 USD a následoval silný nárůst. Nyní se akcie vrátila zpět k EMA-20.
img

Akcie Microsoft: Bude cena akcie růst i po odkoupení Nuance?

21.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Microsoft, takže se od minulého příspěvku na akcie AMD nijak neodvrátíme od technologických titulů. Kolem Microsoftu se v poslední době děje spousta věcí.
img

Long signál na akcie Procter & Gamble (PG)

21.04.2021 Procter & Gamble je americký výrobce spotřebního zboží. Aktivity společnosti se zaměřují na vývoj a výrobu značkových produktů pro krásu, péči o textil a domácnost, hygienu, zdraví a péči o dítě, potraviny a nápoje. Poté, co se akcie v listopadu loňského roku posunuly na nové historické maximum, následovala velká korekce.
img

Long signál na akcie Tesla (TSLA)

14.04.2021 Tesla již šesté čtvrtletí v řadě skončila v černých číslech a vůbec poprvé v historii ukončila kalendářní rok se ziskem. Ani takto pozitivní výsledky investory neuspokojily a po dlouhodobé růstové fázi přišla prudká korekce, v rámci které trend klesl zpět k EMA-50.
img

Pomůže plánovaná akvizice s Xilinx růstu ceny akcie AMD?

14.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Advanced Micro Devices (AMD), takže se od minulého příspěvku na akcie Nike vracíme zpátky mezi technologické akcie.
C:\fakepath\DAX.jpg

Místo výrobce krému Nivea v indexu DAX zaujme Siemens Energy

05.03.2021 Společnost Siemens Energy, která dodává energetickému odvětví turbíny, nahradí 22. března v hlavním indexu německých akcií DAX výrobce krému Nivea, firmu Beiersdorf. Informovala o tom ve středu večer německá burzovní skupina Deutsche Börse.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí

02.12.2020 Akciovým trhům se odpoledne nedaří, což platí o druhé straně Atlantiku i o většině hlavních evropských burz. Nepomohla očekávaná zpráva institutu ADP, podle kterého soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili minulý měsíc 307.000 pracovních míst, nejméně od července, zatímco trh čekal víc. Wall Street ale ztráty pozvolna zmírňuje, jak pozornost otáčí k nejnovějším kolům jednání o možném dalším stimulačním balíku pro americkou ekonomiku.
C:\fakepath\DAX.jpg

Počet firem v indexu německých akcií DAX se zvýší na 40

24.11.2020 Počet firem zařazených do hlavního indexu německých akcií DAX se zvýší z nynějších 30 na 40. Po účetním skandálu finanční společnosti Wirecard budou pro vstup do indexu navíc platit přísnější kritéria, oznámila dnes německá burzovní skupina Deutsche Börse. Změny začnou platit ve třetím čtvrtletí příštího roku.
C:\fakepath\akcie.jpg

Evropské akcie jsou v naději na oživení na pětitýdenním maximu

12.10.2020 Evropské akcie mají naději na globální ekonomické oživení na pětitýdenním maximu. Panevropský akciový Index STOXX 600 zpevnil třetí den po sobě, v závěru přidal 0,7 procenta na 373 bodů. Akcie tlačí vzhůru zprávy o stabilním ekonomické oživování v Číně a naděje na další obří fiskální podporu americké ekonomiky, přestože na samotném starém kontinentu roste počet nakažených covidem-19. Nejvíce dnes posilovaly firmy poskytující služby, technologické podniky a automobilky.
C:\fakepath\xtb1.jpg

XTB ohlašuje partnerství s José Mourinhem a zavádí 0% poplatky za fyzické akcie a ETF

05.10.2020 José Mourinho, jeden z nejlepších fotbalových manažerů a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů UEFA, byl jmenován novým ambasadorem globální značky XTB. Přední globální broker také zahájil obchodování s 0% poplatkem na fyzických akciích a ETF pro měsíční objemy až do výše 100 000 EUR na své oceňované platformě xStation.
C:\fakepath\FX5.jpeg

Evropské akcie navzdory počátečnímu poklesu posílily

02.10.2020 Evropské akcie dnes převážně posílily. Podařilo se jim tak smazat výrazné počáteční ztráty, ke kterým přispěla zpráva, že americký prezident Donald Trump má pozitivní test na koronavirus. Akcie těžily z nadějí na nová opatření na podporu ekonomiky. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal čtvrt procenta a uzavřel na 362,69 bodu. Během dne přitom ztrácel téměř 1,2 procenta.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie v Evropě oslabují, k nejistotě přispěl Trumpův koronavirus

02.10.2020 Akcie na evropských trzích zahájily dnešní obchodování výrazným poklesem, jejich hlavní index STOXX Europe 600 odepisoval až jedno procento. K nejistotě přispěla zpráva, že americký prezident Donald Trump má pozitivní test na koronavirus. Podle obchodníků je ale za poklesem cen i chystané masivní opatření proti šíření koronaviru v Paříži.
C:\fakepath\apple.jpg

Cena Applu přesáhla hodnotu britského indexu FTSE 100

04.09.2020 Hodnota americké technologické společnosti Apple v polovině tohoto týdne přesáhla hodnotu všech firem zařazených do prestižního britského indexu FTSE 100. Vyšplhala se až na 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč), což v přepočtu na libry bylo zhruba 1,7 bilionu. Hodnota akciového indexu FTSE 100 přitom činila 1,5 bilionu liber. Apple si prvenství udržel i po čtvrtečním propadu cen technologických akcií na amerických trzích.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Evropské akcie vykázaly nejprudší denní propad za měsíc

24.07.2020 Evropské akcie dnes zaznamenaly nejprudší denní propad za měsíc. Panevropský index STOXX 600 zároveň vykázal první týdenní pokles za čtyři týdny. Evropa tak navázala na výrazné oslabení hlavních asijských trhů, k němuž notně přispělo zhoršení vztahů mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Indexy akcií pevninské Číny zpevnily, úroková sazba se nemění

20.07.2020 Hlavní akciové indexy pevninské Číny dnes výrazně posílily, připsaly si kolem tří procent. Peking podle očekávání nezměnil třetí měsíc za sebou základní úrokové sazby, což server televize CNBC označuje za znamení, že druhá největší ekonomika světa se zotavuje z dopadů pandemie nemoci covid-19.
img

Silné obchodování v úterý nedokázalo udržet prapor burzy nad vodou

19.06.2020 Hlavní index pražské burzy PX za celý týden moc neoslnil. Index dokázal uzavřít v zeleném pouze v úterý, kdy byla na globálních akciových trzích pozitivní nálada. Za tou stál americký Fed, který oznámil plán nákupu korporátních dluhopisů v objemu 750 mld. USD. K tomu byla zveřejněna i lepší makro data. Ostatní dny skončil v červených číslech. V týdenním zúčtování končí se ztrátou 0,3 %.
img

Pražská burza dnes neudržela růst a zakončila téměř beze změny

19.06.2020 Pražská burza dnes zakončila téměř beze změny. Index PX klesl o 0,03 procenta na 927,97 bodu. Proti poklesu akcií bank působil růst cenných papírů telekomunikační společnosti O2, výrobce netkaných textilií PFNonwovens a dodavatele antivirových programů Avast. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru.
img

Avast: Zařazení do indexu FTSE 100

19.06.2020 Akcie Avastu budou od pondělí 22. června 2020 zařazeny do hlavního indexu londýnské burzy FTSE 100.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie v Asii na propad v USA nenavázaly, zpevňuje i Evropa

12.06.2020 Asijské akcie dnes nenavázaly na silný propad, který ve čtvrtek zasáhl Wall Street. V Tokiu hlavní index odepsal pouze tři čtvrtě procenta, v Číně akcie dokonce zpevnily. Na evropských akciových trzích akcie v úvodu obchodování převážně klesaly, výraznější byl v úvodu jen propad v Británii, což analytici dávají do souvislosti se statistikou o rekordním poklesu hrubého domácího produktu (HDP) Británie.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Do prestižního indexu londýnské burzy FTSE 100 přibyl Avast

04.06.2020 Do prestižního indexu londýnské akciové burzy FTSE 100 včera přibyl se třemi dalšími firmami český výrobce antivirových programů Avast. Čtvrtletní aktualizaci složení indexu po ukončení obchodování oznámil jeho provozovatel FTSE Russell. Avast je první českou firmou v indexu FTSE 100. A je to vůbec poprvé, co v něm figuruje společnost se sídlem v jednom z bývalých evropských sovětských satelitů, připomněl server Patria. Většina společností v indexu má sídlo v Británii nebo Irsku.
C:\fakepath\london8.jpg

V prestižním indexu londýnské burzy FTSE 100 by mohl přibýt Avast

03.06.2020 Prestižní index londýnské akciové burzy FTSE 100 dnes po ukončení obchodování oznámí čtvrtletní aktualizaci složení indexu. Jednou z firem, která by dnes mohla v indexu přibýt, je i český výrobce antivirových programů Avast. Stovku firem s největší tržní hodnotou, které se obchodují na londýnské burze, by mohly naopak kvůli problémům způsobeným pandemií opustit aerolinky easyJet, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie.jpg

Evropské akcie posílily, obětí nemoci covid-19 nyní přibývá méně

06.04.2020 Evropské akcie dnes výrazně posílily. Skutečnost, že na kontinentě nárůst počtu obětí nemoci covid-19 zpomalil, totiž vzbudila naděje, že zavedené restrikce se budou postupně uvolňovat. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 3,73 procenta na 320,58 bodu. Nejvíce rostly akcie automobilového průmyslu a cestovního ruchu.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Do Česka vstoupil nový broker. Renomovaný ETX Capital

15.09.2014 ETX Capital je globálním renomovaným brokerem poskytujícím nejmodernější technologie pro obchod s binárními opcemi i měnovými páry (forex) a dalšími trhy. ETX Capital broker je provozován společností Monecor Limited, která má sídlo v Londýně. Monecor Ltd. je licencována a regulována úřadem Financial Conduct Authority (FCA) pod registračním číslem 124721. Je také jedním ze členů Londýnské burzy cenných papírů (London Stock Exchange). Společnost Monecor Ltd. čerpá při poskytování těch nejlepších služeb svým zákazníkům, za které získala již několik ocenění, z dlouholeté praxe - byla založena v roce 1965. Jejich internetová stránka je dostupná jak v anglickém, německém, francouzském, španělském, ruském, tak i v českém jazyce.
C:\fakepath\etx-30082021.png

ETX Capital

29.07.2014 ETX Capital je brokerská společnost se sídlem ve Velké Británii - v Londýně. Společnost byla založena již v roce 1965 a je také členem Londýnské burzy cenných papírů (London Stock Exchange). Kromě toho je ETX Capital držitelem přísné britské licence FCA (Financial Conduct Authority) a podléhá její regulaci. Společnost ETX Capital je po celé roky uznávaným lídrem v online tradingu. Je vítězem hlasování jako poskytovatel nejlepších online grafů v rámci soutěže MoneyAM (2012), jako makléř s nejlepšími nástroji pro forex trhy a nejlepší software v oboru, oceněný UK Forex Awards (2013), a nejlepší CFD makléř v oboru v rámci ocenění World of Trading (2013). Svůj úspěch společnost vybudovala díky nabídce vynikajícího klientského servisu, úzkým a konkurenceschopným spreadům a vyspělé technologii pro obchodování. Se společností ETX Capital obchodují již tisíce spokojených obchodníků.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Binární opce | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ECN | EMA | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | Vyplnění GAPU | Grafy | Hedging | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Lot | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Market Maker | Market Makeři | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodník | Opce | Open | Order | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Provize | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Resistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | STP | Schodek rozpočtu | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Stop-Loss | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Zisk | Těžba ropy | Sázka | Zkušenosti | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Markets.com | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Nabídková cena | Podpora | Průlom | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Microsoft | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | ETX | ETX binary | ETX Capital | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investing | Investování na burze | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | Komoditní | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Minimální mzda | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Obchodování s binárními opcemi | Obchodování s opcemi | Odkup akcií | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | Andrej Babiš | Bill Gates | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Ex-dividend | Hold | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Redukce | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Genesis | Cukr | Poradenská společnost | Burza dnes | Burze | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | CNN | Julius Bär | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | Home Credit | Caterpillar | ANZ | DIHK | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Brazílie | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Investiční firma | Forbes | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Index britských akcií FTSE 100 | České firmy | Economic | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Televize Sky News | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Forex trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | CzechInvest | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | VIG | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Burzovní skupina | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Zájem o akcie | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | BDO | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Britská ekonomika | Soukromí zaměstnavatelé | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Výnosy | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Orderflow | Makléř Fio banky | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Rada MMF | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Audi | Monecor | IHS Markit | ex | Akcie firem | MUFG | J.P. Morgan | Skupina PPF | Vstup na burzu | Cena palladia | Aleš Michl | Breakout Trader | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Coinbase | Jak obchodovat akcie | Jerome Powell | Panevropský index STOXX 600 | ESMA | Robinhood | QC Partners | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Hospodářské výsledky firem | Akcie Avastu | Airbnb | Začít investovat | Obchodní války | LYNX webinář | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Renaissance Capital | Financial Conduct Authority (FCA) | Obchodovat forex | Globální hospodářský růst | FINRA | Long signál | Technologické akcie | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | IPO kalendář | Americký dolarový index | USMCA | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Julius Baer | Trhy v USA | Výsledky firem | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | CFD makléř | Primární nabídka | FTSE/MIB | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Česká firma | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Akcie technologických podniků | Analytici společnosti | Ukončení obchodní války | SABIC | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | FCC | Inven Capital | Globální dluh | Profesionální trader | Obchodovat na finančních trzích | Platformy pro obchodování | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Státní fond | Zájem investorů | IPO Palantir | IPO Instacart | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Technologický Nasdaq | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | BrandZTop | Nabídka akcií | Americké společnosti | Wealth Management | Akcie a ETF | Obchodní pásmo | Digitální daň | Blackstone | Uranové akcie | Pokles cen | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Akcie podniku | Index londýnské burzy | MDAX | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Obchodní pokyny | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Denní graf | Italská vláda | Dot plot | Vlastní akcie | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | Finanční údaje | TeamViewer | Energetické firmy | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Loterie | Cena akcie | IPO TeamViewer | Očekávané Earnings | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | Platební společnost | TikTok | Huawei | Trump dnes | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | Výsledkové zprávy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Indigo | Objem | Evropské firmy | Index milánské burzy | Dovoz čínského zboží | MSFT | Obchod | Jak začít investovat | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Skupina ČEZ | Spojené státy a Čína | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | CPI v eurozóně | Technické analýzy | PMČR | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Růst cen | Borsa Italiana | Royal Mail | CBI | Zůstatek | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | IPO Alibaba | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Tiffany | LVMH | Miliardy | All Time High | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Sdružení automobilového průmyslu | Hong Kong | INTC | Intel (INTC) | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | 5G | AFP | České hospodářství | Meziroční růst HDP | Nezaměstnanost v eurozóně | Konkurenti | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Nabídka Aramco | Propouštění | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | General Motors | NTT | Docomo | Výrazný pokles | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Nezaměstnanost v Česku | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Akciové korporace | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | Disney | Peter Altmaier | Nike | Lámání rekordů | Dot-com | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Hlavní akciové indexy | Snižování stavů | Miliardy korun | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Josef Dudek | Index šanghajské burzy | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | Hospodaření | Paschal Donohoe | Zvýšení inflace | Silný support | Američané | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | General Motors (GM) | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Světová banka (SB) | RBA | Ifo | Zemědělství | ASML | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Financial Conduct Authority | Index japonských akcií | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | DISH | Vysoká inflace | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Antivirové společnosti | Cena akcií Applu | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | SBUX | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Správce daně | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | BP | Student Agency | PMI pro sektor | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | SEC | NFP | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Palantir | IPO Robinhood | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Indikátor RSI | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Nejvýraznější ztráty | Akcie na evropských trzích | Nejprudší denní propad | Index aktivity | Americký Fed | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Snížení těžby | Michel Barnier | Mzda | Vzestup inflace | Akcie Microsoft (MSFT) | Společnost IHS Markit | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Ekonomika Evropské unie | WP | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Index DAX burzy | Mince | Maloobchodní tržby v Číně | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Letectví | Členové bankovní rady | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Klíčový ukazatel | Největší propad | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Index frankfurtské burzy | Burzy cenných papírů | Šíření nového typu koronaviru | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Nová stimulační opatření | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Národní rozvojový fond | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Pravidla EU | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems | Německý akciový index | Klaus Regling | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Německý parlament | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Tisková konference | Repo sazby | Biliony USD | Biliony | ITV | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | KNF | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | E-commerce | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Vzdělávací webináře | Války | Schodek | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Microsoft (MSFT) | Realitní firmy | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Vášeň | Závislost | Práce | Akcie energetických podniků | Rozvojová banka | Podíl na trhu | Údaje | IATA | DPH | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Financière Arbevel | Régis Aubert | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Radovan Vítek | Pavel Baudiš | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Výpadky | WMT | Massachusetts | Více peněz | Long signál na akcie | Majitel | AMC | Procter & Gamble | EP | Madrid | S&P500 | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Stroj na peníze | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Výrobce letadel Boeing | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zrušení daně z nabytí | ADBE | Akcie Adobe (ADBE) | Akcie Adobe | Seznam brokerů | Cestování | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Společnost Gilead | Dopravci | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Alternativní taxislužby | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | O2 CR | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | Akcie Nike | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Merck | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | Royal Caribbean | FBI | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Advance Auto Parts | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Koronavirová pandemie | Kupci | Americká média | Aktivity společnosti | EasyJet | Renault | Realitní společnosti | Fischer | Umělé inteligence | Společnost Lufthansa | OKD | Euromonitor International | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Prezidenti a premiéři | Costco | Salesforce | Hertz | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Průraz | Bank of Singapore | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výrobní PMI | PEPP | Genesis Capital | Střední Evropa | Sázková firma | GVC | Sázková firma GVC | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | INLOOPX | CCleaner | Antivirus pro PC | Antivirus | Strategie Avastu | Ochranný software | Akcie AMD | Německé vládní strany | Býčí trend | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Hertz Global Holding | Hertz Global | Hlavní index frankfurtské burzy | Rozpočtový deficit USA | Premier League | Národní rozpočtová rada | Francouzský index CAC 40 | Světové krize | Světové indexy | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Plán investic | Novo Nordisk | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Největší evropská ekonomika | Silné obchodování | Covid | Index průmyslové výroby | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Firma ČEZ | Index německých akcií | Chesapeake | Skupina Smartwings | Den obchodování | Online hry | Den nezávislosti | Společnost Uber | Jasný signál | Dopad pandemie | Ant | Japonská společnost | Výhled vývoje ekonomiky | Steve Jobs | E.ON | Americký výrobce letadel | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Indexy akcií | Indexy akcií pevninské Číny | Společnost Chevron | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Společnost XTB | Salesforce.com | Akcie Salesforce | Akcie Salesforce.com | Burzovní hodnota | Model 3 | Index Ventures | Denní propad | Porušení pravidel | COVID III | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Čínská společnost | Mezinárodní firmy | Důvěra | IPO Ant Group | Ant Group | Odhad vývoje ekonomiky | Skupování aktiv | Růst vývozu | Klesající tendence | Akcie Intel (INTC) | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | VHM | Pandemická situace | Marks & Spencer | Hodnota Applu | Veřejný dluh Británie | Vesa Equity | Airbus Group | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výpadek příjmů | Výrobní index | Americký soud | Automobilka Daimler | Přístup na burzu | Cena Applu | Rentabilita | Inspirace | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | TSLA | Nvidia | Qualcomm | NAHB | Zadlužení Německa | Americký podnik | Program Antivirus | Evropský statistický úřad | Šéf podniku | Ambasador | Vývoj ceny akcie | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Adobe (ADBE) | Renishaw | Marathon | Pracovní místa | Trumpův koronavirus | Test na koronavirus | Delivery Hero | Česká republika | José Mourinho | Ambasador značky XTB | Partnerství XTB | Cineworld | Cinema City | Společnost Cineworld | Průmyslové zakázky | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Fyzické akcie | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | Milan Cutkovic | Axi | iPhone 12 | iPhone | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Koncern | Digitální převody peněz | Nařízení | Newmont | Reebok | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | První obchodní den | Pandemický program | SAP AG | CSCO | Odklad splátek | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | T-Mobile US | Akcie Pfizeru | Společnost Pfizer | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Síť restaurací | Letecká doprava | QCOM | Producent ropy | Česká televize | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Daňový balíček | Životní prostředí | Tesco | GME | GameStop | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Siemens | Deutsche Boerse | Vonovia | Beiersdorf | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | BIDU | Lego | Očkování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Vesa Equity Investment | MGM | Očkování proti covidu-19 | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Boeing 737 Max | Výhled na rok | Home office | Růst ceny | Autopůjčovna Hertz | DOT | Společnost Tesla | Brands | Cestovní kancelář | Tržby z prodeje | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | WU | Situace na trhu | Akcie Gamestop | PEP | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Express | Obchodování na asijských akciových trzích | Retailoví investoři | Technologie společnosti | UNH | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Vklady a výběry | VIV | AIG | SPWR | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Siemens Energy | Nivea | Technologické podniky | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Pandemie covidu-19 | Akcie třídy A | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | IPO Deliveroo | Platební prostředek | Akcie Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Paychex | PAYX | Korporátní daně | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Xilinx | Akvizice AMD a Xilinx | AMD a Xilinx | AA | P&G | Akcie Procter & Gamble | Akcie Procter & Gamble (PG) | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Kellogg | Goldman Sachs Group | GAM | Niall Gallagher | Deutsche Wohnen | Byznysmeni | Akcie Royal Mail | Vesa | API | Meme akcie | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Aktuální problémy | Salvador | FAST | SAAC | Státní Komise pro dohled a správu | Seraphine Capital | Vesmírné projekty | Kosmické startupy | Parket londýnské burzy | Kontrolovat rizika | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Stress testy | Technologie | Vladimir Tenev | Baiju Bhatt | Obchodní aplikace | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Mutace delta | Zpomalení hospodářského oživení | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Divize | HOOD | Americká brokerská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Economic Information Daily | Adidas (ADS) | ADS | Akcie Adidas (ADS) | Akcie Adidas | Britská společnost Cineworld | Mooky Greidinger | Vývoj akciového indexu DAX | Bonusy | Společnosti | TraderPro | ETX TraderPro | ETX MT4 | Monecor (Europe) | Společnost Monecor | ANO | AO World
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

London Stock Exchange Group (LSE)
London Stock Exchange (LSE)
Londýn - ICE
Londýnská akciová burza
Londýnská akciová burza (LSE)
Londýnská burza
Londýnská burza kovů LME
Londýnská City
Londýnská mezibankovní sazba
Londýnské akciové burzy

Následující klíčová slova

Londýnské finanční centrum
Londýnské finanční centrum City
Londýnské finanční středisko City
Londýnské letiště
Londýnské letiště Gatwick
Londýnské společnosti
Londýnský index
Londýnský index FTSE 100
Londýnští bankéři
Lone Pine
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít