Pátek 10. červenec 2020 23:36
reklama
Bossa live trading
reklama
Admiral spread new
reklama
FP Markets

Klíčová slova - Index německé burzy DAX

C:\fakepath\trader graf.jpg

Analytici: Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť

13.03.2020 Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť. Nejistota a neznámo je totiž pro trhy to nejhorší, vysvětlují analytici současné nevídané propady akcií a jejich rozkolísanost v uplynulých týdnech. Krokům centrálních bank k uklidnění situace zatím podle nich trhy příliš nevěří. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi analytiky.
C:\fakepath\dax.jpg

Evropské akcie vystoupily na dvoutýdenní maximum

21.08.2019 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na dvoutýdenním maximu. Investoři totiž doufají v nová stimulační opatření, která by podpořila světovou ekonomiku. Panevropský akciový index STOXX 600 si dnes připsal 1,21 procenta a obchodování zakončil na 375,80 bodu.
img

Akcie Tratonu zahájily první den na burze mírným poklesem

28.06.2019 Akcie nákladní divize Volkswagenu Traton zahájily první obchodní den na burze mírným poklesem. Primární nabídka akcií Tratonu se stala druhou největší v Evropě v letošním roce a ohodnotila Traton na 13,5 miliardy eur (343,3 miliardy Kč), napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\dax.jpg

Německé akcie se dostaly nejvýše od loňského září

20.06.2019 Německé akcie se vyšplhaly na nejvyšší úroveň od loňského září díky očekávání, že americká centrální banka (Fed) by v brzké době mohla snížit své úrokové sazby. Z nadějí na nižší úroky těžily také další akciové trhy v Evropě.
C:\fakepath\europeanstocks-kcSF--621x414@LiveMint.jpg

Evropské akcie klesly na nové dvouleté minimum

10.12.2018 Evropské akcie dnes výrazně oslabily v důsledku rostoucích politických rizik. Investoři mají obavy kvůli odkladu hlasování britského parlamentu o brexitové dohodě, nepokojům ve Francii i neshodám kolem italského rozpočtu. Panevropský akciový index STOXX 600 uzavřel dnešní obchodování na novém dvouletém minimu, oproti pátečnímu závěru klesl o téměř 1,9 procenta.
img

Evropské akcie výrazně vzrostly, ukončily tak sérii poklesů

07.02.2018 Evropské akcie dnes výrazně posílily, smazaly tak část svých ztrát z uplynulých dnů. Panevropský index STOXX 600 si připsal zhruba dvě procenta po předchozích sedmi poklesech za sebou. Evropské burzy těžily z oživení na akciových trzích ve Spojených státech.
currency-exchange-risk-management.jpg

Evropské akcie po projevu Donalda Trumpa výrazně posilují

01.03.2017 Evropské akcie dnes výrazně posilují, hlavní index německé burzy DAX se tak po několika dnech vrátil nad psychologicky důležitou hranici 12.000 bodů. Náladu na akciových trzích podpořil projev Donalda Trumpa, ve kterém americký prezident slíbil rozsáhlé investice do rozvoje infrastruktury.
img

EMU: Ifo, Draghi, CPI, USA: HDP, ECI, Fed

25.01.2016 Eurozóna: Poslední lednový týden odstartoval lednový Index Ifo Německa, který klesl citelně víc, než se čekalo. Důvodem byl hlavně silný pokles očekávání, zejména v průmyslu a ve stavebnictví. Prudce taky oslabil Index Ifo služeb (nejvíce od dubna 2013), když silně kleslo hodnocení současné situace a očekávání. Data naznačují varování přenosu slabosti čínské a světové ekonomiky. Přesto stále firemní sentiment v Německu zůstává solidní. Možná taky proto zklamání pro trhy, euro a německou burzu zatím není příliš vidět, euro k dolaru dosud slábne zatím drobně, Index německé burzy Dax slabě posiluje.
img

EMU: PMI průmyslu/služeb, USA: Fed, Stavby domů

16.12.2015 Index a tím i růst aktivity zpracovatelského průmyslu (Itálie vykazuje solidní růst, Německo, Španělsko i Francie nízký růst) má stagnovat na nižší úrovni, index resp. růst aktivity služeb (Španělsko a Německo solidní a Itálie a Francie slabý růst) má klesnout, ale zůstat solidní. Z dosud známých dat vyplývá, že aktivita průmyslu Francie a Německa zpomalila růst víc než se čekalo resp. mírně zrychlila růst podle očekávání, aktivita služeb Francie a Německa nečekaně značně zrychlila růst resp. zpomalila růst o něco víc než se čekalo. Zprávy jsou pro trhy smíšené, euro k dolaru na zprávu příliš neodpovídá, index německé burzy DAX po zprávě klesá cca 0,3 %.
img

EMU: Ifo nečekaně vzrostl, USA: Spotřebitelský sentiment

24.11.2015 Rozbor: Trhy čekaly stagnaci indexu, když mírné posílení podindexu současné situace měl vyvažovat růst podindexu očekávání. Místo toho ale oba subindexy nemálo vzrostly.
img

EMU: Vystoupení Draghiho, USA: Vystoupení Yellenové

12.11.2015 Draghi vyjádřil podporu integračním procesům Evropy: volný obchod zvyšuje riziko přenosu nestability v ekonomikách a na trzích, proto je potřeba integrovat dohled. Komentáře se ale netýkaly aktuálního/budoucího ek. vývoje/monetární politiky. Komentáře se včera na trhu příliš neprojevily.
img

EMU: PMI průmyslu/služeb eurozóny, Draghi

23.09.2015 Dopad událostí na trhy: Celková slabost ek. aktivity působí dlouhodobě nepříznivě na euro a akcie a dobře na dluhopisy, byť příznivá tendence předstihových ukazatelů a ek. růstu posledních čtvrtletí k nákupu eura a akcií stimulovala a vedla k prodeji dluhopisů. Dnešní data aktivity služeb a průmyslu eurozóny, ve srovnání s očekáváním trhu mírně nepříznivá pro euro a akcie jsou ovšem provázena menším posilováním eura k dolaru o 0,2%, index německé burzy DAX se po zprávě obchoduje cca 2,0% výše, důvodem než data je však spíše korekce včerejšího poklesu a jiné informace.
img

Týdenní výhled: Fed, HDP

27.07.2015 Poslední červencový týden v eurozóně byl za červenec zveřejněn Index Ifo. Nečekaně posílil blízko k ročnímu maximu a potvrdil tak decentní aktivitu německé ekonomiky. To jsou informace dobré pro euro a akcie, méně už pro dluhopisy. Měnový trh na zprávu příliš neodpověděl, index německé burzy DAX po zprávě posiluje.
img

Německo, EMU: Index ZEW nečekaně silně klesl, USA: Povolení/Zahájení staveb domů

19.05.2015  Index klesl víc než se čekalo, byť stále přesvědčivě setrvává nad svým dlouhodobým průměrem 24,9. Klesl také index ZEW sentimentu ek. očekávání eurozóny a hodnocení současné ek. situace Německa. Naopak vzrostlo hodnocení současné ek. situace eurozóny.
img

Německo: Březnový Ifo překonává očekávání na maximum od léta 2014

25.03.2015  V březnu index vzrostl popáté v řadě na maximum od loňského července. Sílí hodnocení současné situace a očekávání. Zlepšení firemního klimatu hlásí zpracovatelský průmysl, velkoobchod a maloobchod. Nálada stavebnictví sice od roku 2013 slábne, zůstává ale silná. V jiném světě tak trochu žijí německé služby, jejichž klima trendově zpevňuje od roku 2012 na silné úrovně hlavně díky růstu hodnocení očekávání. jako znamení posílení růstu ek. aktivity minulého roku s podporou propadu ceny ropy a eura a další monetární pomocí ECB. Na druhou stranu aktivitu odvětví komplikují deflační hrozby eurozóny, řecká krize, vyhrocení krize na Ukrajině a nebezpečí spirály obchodních sankcí mezi Západem a Ruskem, prudká prosincová depreciace rublu pak zhoršuje pozici exportérů Německa respektive eurozóny. Data potvrzují posílení růstu ek. aktivity.
img

EMU: Ifo, CPI, Draghi, USA: spotřebitelský sentiment, Yellenová, CPI

23.02.2015 Tento týden trh budou zajímat v USA hlavně lednové Prodeje existujících domů (pondělí 16.00 SEČ), Prezentace pololetní zprávy monetární politiky šéfky Fedu Yellenové v senátu Kongresu ve Washingtonu (úterý), únorový Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (úterý), lednové Prodeje nových domů (středa), CPI (čtvrtek) a únorový Index PMI Chicaga (pátek). V eurozóně únorový Index Ifo opět vzrostl, byť mírně, trh čekal větší růst. Hodnocení současné situace nečekaně klesl, očekávání posílilo méně, než se čekalo. Po zprávě slábne hlavně index německé burzy DAX 30, mírně též euro k dolaru. Na programu je taky lednový Index CPI eurozóny (úterý), vystoupení prezidenta ECB Draghiho při oficiálním představení nové 20 eurové bankovky organizovaném ECB ve Frankfurtu (úterý) resp. v plenárním debatě k výroční zprávě ECB v Evropském parlamentu v Bruselu (středa).
img

Eurozóna - PMI díky posílení služeb v únoru překonaly očekávání

20.02.2015 Rozbor: Malé růsty aktivity zpracovatelského průmyslu a zejména služeb eurozóny z ledna v únoru posílily. Data zpracovatelského průmyslu zaostala za očekáváním hlavně kvůli nečekané stagnaci mírného růstu odvětví Německa a prohloubení menší recese francouzského zpracovatelského průmyslu. Naopak francouzské a zejména německé služby se vyhouply do nečekaně slibného růstu, v případě Francie dokonce z mírné recese v lednu.
img

Německo: Ifo klesl víc než se čekalo

26.08.2014  Předstihový indikátor německé ekonomiky v srpnu klesl více, než se čekalo - na více než roční minimum. Větší pokles zasáhl nejen podindex současné situace, ale i očekávání. Zpráva potvrzuje slábnutí jiných předstihových ukazatelů (ZEW, indexy nákupních manažerů průmyslu/služeb) zřejmě zejména v důsledku geopolitického napětí v Evropě. Informace potvrzují, že slábnutí slabšího růstu HDP Německa a eurozóny ze druhého čtvrtletí bude zřejmě pokračovat. Zpráva je příznivá pro dluhopisy, nepříznivá pro akcie a euro. Euro k dolaru ale po zprávě mírně roste a index německé burzy DAX stagnuje. V denním vyjádření je ale euro blízko denních minim (cca 0,3% d/d) a DAX naopak na maximech týdne (cca 1,0%) kvůli komentářům prezidenta ECB Draghiho ze symposia v Jackson Hole – bankéř naznačil možnost navýšení expanze monetární politiky.
img

Německo: Ifo klesl víc než se čekalo

25.08.2014  Předstihový indikátor německé ekonomiky v srpnu klesl více, než se čekalo - na více než roční minimum. Větší pokles zasáhl nejen podindex současné situace, ale i očekávání. Zpráva potvrzuje slábnutí jiných předstihových ukazatelů (ZEW, indexy nákupních manažerů průmyslu/služeb) zřejmě zejména v důsledku geopolitického napětí v Evropě. Informace potvrzují, že slábnutí slabšího růstu HDP Německa a eurozóny ze druhého čtvrtletí bude zřejmě pokračovat. Zpráva je příznivá pro dluhopisy, nepříznivá pro akcie a euro. Euro k dolaru ale po zprávě mírně roste a index německé burzy DAX stagnuje. V denním vyjádření je ale euro blízko denních minim (cca 0,3% d/d) a DAX naopak na maximech týdne (cca 1,0%) kvůli komentářům prezidenta ECB Draghiho ze symposia v Jackson Hole – bankéř naznačil možnost navýšení expanze monetární politiky.
img

Eurozóna: Aktivita služeb a průmyslu slábne

21.08.2014  Slabý růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny respektive decentní růst služeb eurozóny v srpnu oslabil víc než se čekalo. Data potvrdily stagnaci francouzské ekonomiky, respektive mírné oslabení decentního růstu německého hospodářství. Informace jsou mírně nepříznivé pro akcie a euro, index německé burzy DAX a euro k dolaru posilují.
img

HDP eurozóny (Q2) zaostal za očekáváním

14.08.2014  HDP eurozóny ve druhém čtvrtletí zaostal za očekáváním, když na očekávání nedosáhly HDP hlavních ekonomik měnového bloku, Německa a Francie, naopak očekávání překonalo např. Portugalsko a růst HDP zesílil ve Španělsku. Problematické je zejména oslabení růstu německé ekonomiky, která drží alespoň v mírném růstu celou eurozónu. Jiné hlavní ekonomiky eura povážlivě zaostávají, ať již jde o Francii či Itálii (která je dokonce v mírné recesi). Zpráva je nepříznivá pro akcie a euro a příznivá pro dluhopisy a ropu. Index německé burzy DAX se po ohlášení informací Německa a Francie pohyboval o 0,1-0,2% d/d, později ale ztrátu vyrovnal, ostatní trhy pokud sotva odpověděly tak smíšeně.
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Británie | Koruna | HDP | Monetární politika | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Česká koruna | Recese | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Měnový trh | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Bank of England | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Depreciace | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | MT4 | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Pozice | Prodeje existujících domů | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Trading | Trend | VIX | Výkonnost | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | Dluhopisy | Obchodování | EMU | Panevropský index | Finanční krize | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Stimulační opatření | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Zisk | Jaroslav Tupý | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Index CPI | Portugalsko | Facebook | Index strachu | Donald Trump | Burzy | Index | Podpora | Akcie dnes | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Banka | Barel ropy | Brokers | Cena | Conference Board | Černá labuť | DAX 30 | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Evropské burzy | HighSky | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | EBay | Markets | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká krize | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Volatility | Volkswagen | Vývoj na burze | Highsky.cz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | ZEW | Federal Funds Rate | Obchodní den | ROCE | Itálie | CMC Markets | Tržby | Světové ekonomiky | Burze | Markit | Dow Jonesův index | DPA | Jackson Hole | Microsoft | Caterpillar | Agentura AP | Agentura DPA | Šéfka Fedu | Finanční systém | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Il Sole 24 | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Prezident ECB | Firmy | IHS | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Dnešní obchodování | Propad | S&P | Ztráty | Euro k dolaru | Index italských akcií | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | FTSE 100 | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéř | Burza v Miláně | Chevron | Slabé euro | Makléřské společnosti | Krize | Firemní výsledky | FTSE MIB | FCA | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Výnosy | Česká vláda | ČTK | Cenové indexy | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference Fedu | Očekávání | IHS Markit | ex | Purple Trading | Index německé burzy | Hlavní index německé burzy | Capitalinked | Radim Dohnal | Panevropský index STOXX 600 | Index italských akcií FTSE MIB | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Pokles ceny | FTSE 250 | Index Stoxx 600 | Primární nabídka | Německé akcie | Rezervy bank | Povinné rezervy bank | Primární nabídka akcií | Norská centrální banka | Pokles sazeb | Nabídka akcií | Akcie Tratonu | Pozornost finančních trhů | Prezident Donald Trump | Analytik portálu | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Lagardeová | Problémy | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Měnové politiky | Americké centrální banky | Ztráta | Spotřebitel | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Pokles | Situace | FIAT | 4fin | Ekonomický dopad | Panevropský akciový index STOXX 600 | Tomáš Hudeček | Index strachu VIX | Nová stimulační opatření | Il Sole 24 Ore
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Index nákupních manažerů ČR
Index nákupních manažerů (PMI)
Index nákupních manažerů v ČR
Index nákupních manažerů ve výrobě
Index nálady investorů
Index Nasdaq
Index Nasdaq Composite
Index NASDAQ 100
Index německé akciové burzy DAX
Index německé burzy

Následující klíčová slova

Index německých akcií
Index německých akcií DAX
Index NFIB
Index Nifty 50
Index Nikkei
Index Nikkei 225
Index novozélandského dolaru
Index nových objednávek
Index nových zakázek
Index NSE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít