Úterý 26. říjen 2021 20:18
reklama
Admiral Markets
reklama
Dukascopy
reklama
Interactive Brokers - pay-less-HU
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Majitel

img

Kolik tisíc si za elektřinu či plyn připlatí zákazníci ČEZ? Vyplatí se teď fixace? Na jak dlouho? O kolik sníží platbu za energie vládní podpora? Daniel Beneš, šéf ČEZ dnes odpoví v pořadu TV Nova

21.10.2021 Kolik tisíc korun si za elektřinu a plyn připlatí zákazníci ČEZ? Vyplatí se teď běžným odběratelům z řad domácností fixace ceny energií? Kdy energetická krize skončí? O kolik peněz sníží platby vládní podpora typu snížení DPH na nulu? Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ, odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“.
img

Hypotéky dál podražují, jejich průměrná úroková sazba roste ještě rychleji, než odborníci očekávali. V září dosáhla 2,57 %

14.10.2021 Zářijové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily jednoznačný trend růstu průměrné úrokové sazby, která meziměsíčně vzrostla o 0,15 procentního bodu na 2,57 %. Tempo růstu už předčilo i očekávání mnoha odborníků, podle kterých by sazby u pětileté fixace mohly na konci roku vyšplhat nikoli ke 3 %, ale 4 %.
img

Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Odpoví Pavel Tykač, majitel Sev.en Energy, 8. nejbohatší Čech

14.10.2021 Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Kdy skončí energetická krize? Pavel Tykač, většinový majitel Sev.en Energy a 8. nejbohatší Čech dle Forbesu odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“.
img

Dodavatel energií Bohemia Energy končí, měl zhruba 900.000 klientů

13.10.2021 Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Firma o tom dnes informovala ČTK. Uvedla, že zákazníci se nemusí obávat, že by zůstali bez energií, dodávky jim zajistí takzvaný dodavatel poslední instance - tj. hlavní dodavatel na daném distribučním území. Podle společnosti je důvodem přetrvávající extrémní růst cen energií na velkoobchodních trzích.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Salvadorská vláda vytěžila první bitcoiny za použití energie ze sopky

03.10.2021 Salvadorský prezident Nayib Bukele v pátek oznámil, že jeho vláda nechala poprvé vytěžit kybernetickou měnu bitcoin za použití geotermální energie ze sopky. Hodnota vytěžené kryptoměny činila zhruba 500 dolarů (zhruba 11.000 korun), uvedla agentura EFE.
C:\fakepath\9-24092021-lv-6.jpg

Na světě existuje přes 6800 kryptoměn, trhu dominují bitcoin a ethereum

24.09.2021 Vybrané údaje o kybernetických měnách (čínská centrální banka označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné):
img

Pečivo na podzim zdraží o desítky procent, porostou ceny mouky i energií


19.09.2021 Pečivo v Česku bude od podzimu dražší minimálně o několik procent. Pekárny kupují dražší mouku, zároveň rostou ceny za energii a je potřeba zvýšit mzdy pro zaměstnance. Oznámili tak zástupci pekařského svazu na pardubických oslavách ,,Dny chleba a soutěže Chléb roku.’‘ Zvýšení cen je podle nich nevyhnutelné.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

V Salvadoru po zavedení bitcoinu jako platidla vypukly protesty

08.09.2021 Protesty, technologické závady a prudký pokles ceny provázely první den přijetí kryptoměny bitcoin jako zákonného platidla ve středoamerickém Salvadoru. Ten je první zemí světa, která bitcoin přijala jako oficiální měnu. Informoval o tom dnes server BBC News.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

07.09.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stane dnes v Salvadoru jako v první zemi na světě oficiální národní měnou:
img

Češi se musí naučit žít v nájmech, zbavit se svého fetiše vlastnického bydlení. Žádný strach, budou pak jako Němci či Švýcaři

27.08.2021 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Hodnota POVIndexu se i přes mírný nárůst v prvním prázdninovém měsíci nadále drží pod dlouhodobým průměrem

25.08.2021 Červencové výsledky Broker Consulting POVIndexu ukázaly, že jeho hodnota meziměsíčně vzrostla o 53 korun na 6 484 korun. Navzdory tomuto mírnému zdražení vychází současné povinné ručení z dlouhodobého pohledu stále výrazně levněji než v minulosti. Ve stejném období minulého roku byla hodnota POVIndexu o 94 korun vyšší, jeho dlouhodobá průměrná hodnota je dokonce vyšší o 332 korun.
C:\fakepath\Sainburys.jpg

Akcie Sainsbury's po zprávě o zájmu firmu převzít prudce zpevňují

23.08.2021 Akcie britské společnosti J Sainsbury, která provozuje supermarkety Sainsbury's, dnes na burze v Londýně prudce zpevňují. Přispěla k tomu zpráva, podle které se o podnik zajímají velké investiční společnosti, jež by mohly podat nabídky na jeho převzetí za více než sedm miliard liber (více než 208 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Mezi významné akcionáře firmy patří investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče, která v dubnu zvýšila podíl v podniku asi na deset procent.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

FT: Majitel TikToku, firma ByteDance, obnovil plán vstupu na burzu

09.08.2021 Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky. Informoval o tom včera list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené s plány podniku. ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí, nebo začátkem příštího roku.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
img

Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích

28.07.2021 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.
C:\fakepath\eurusd-04072021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě o růstu počtu pracovních míst uzavřely na rekordech

04.07.2021 Akcie ve Spojených státech po statistice o červnovém růstu počtu pracovních míst posílily. Širší index S&P 500 a index Nasdaq uzavřely na nových maximech. Nejvíce se dařilo technologiím a komunikačním službám. Na forexovém trhu mírně oslabil dolar.
img

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 Minulý týden představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
C:\fakepath\krypto-24062021.jpg

Dogecoin vs. Shiba Inu, zásadní detaily, které je třeba znát

24.06.2021 „Meme“ krypta se v posledních pár měsících dostaly do světla reflektorů díky Elonu Muskovi. Ten se stal hlasitým zastáncem Dogecoinu, což vedlo k obrovskému nárůstu jeho ceny. Výrazně z toho těžily i další coiny a mezi nimi je jednou z nejpopulárnějších Shiba Inu. Stylizuje se jako „Dogeův zabiják“ a prošla zásadním vzrůstem ceny i spoustou volatility.
img

Královně Alžbetě II. klesl dramaticky příjem, kvůli pandemii. Celkem zchudla o 600 milionů korun

24.06.2021 Britská královna Alžběta II. utrpěla v důsledku pandemie značné finanční ztráty. Pandemické uzavírky a omezení cestování způsobily 53procentní pokles jejího příjmu z turistického ruchu v Buckinghamském paláci a na hradě Windsor, stejně jako ve své skotské rezidenci a dalších místech. Tyto královské objekty jsou obyčejně turistům přístupné. Během pandemie tak klesly příslušné tržby Jejího Veličenstva z 20,2 milionu liber na 9,4 milionu liber.
img

HN: Penta mění vlastnickou strukturu, Haščák převádí podíl na rodinu

15.06.2021 Finanční skupina Penta Investments mění vlastnickou strukturu. Jeden ze zakladatelů Jaroslav Haščák začal převádět svůj podíl v Penta Investments Group Limited, což je základní vlastnický fond celé skupiny, na rodinu. Vyplývá to z prvních zápisů v evidenci skutečných majitelů, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN). Skupina to potvrdila s tím, že o změně vlastnické struktury majitelé uvažovali již delší dobu. Na konci roku má ze všech manažerských pozic odejít třetí největší podílník Penty Jozef Oravkin a zároveň začne jeho postupné vyplácení. Ze zakladatelů tak zůstane jako majitel jen Marek Dospiva.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Těžaři bitcoinu se dohodli na upgradu nejznámější světové kryptoměny

14.06.2021 Těžaři bitcoinu z celého světa se dohodli na prvním upgradu nejznámější světové kryptoměny po čtyřech letech. Změny, které začnou platit v listopadu, mu mají umožnit lépe konkurovat kryptoměnové dvojce ethereu. Informuje o tom zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

09.06.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stala v Salvadoru jako v první zemi na světě zákonným platidlem:
img

Plážoví volejbalisté Perušič a Schweiner mají nového partnera, v olympijské sezoně je podpoří brokerská značka ProfitLevel

31.05.2021 České beachvolejbalové jedničky získaly v doposud nejdůležitější sezóně jejich společného působení nového partnera. Ondřej Perušič a David Schweiner navázali spolupráci s brokerem ProfitLevel. Již tento víkend by měl ambiciózní tým definitivně potvrdit svou účast na olympijských hrách na turnaji Světového okruhu J&T Banka Ostrava Beach Open 2021.
img

Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?

26.05.2021 Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin po tweetu Muska klesl nejníže za tři měsíce

17.05.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes při obchodování v Asii klesla až na nejnižší hodnotu za tři měsíce. Investoři prodávají kryptoměny v reakci na nejnovější tweet šéfa Tesly Elona Muska, který může naznačovat, že automobilka zvažuje prodej svých bitcoinů, nebo je možná již prodala. Při asijském obchodování bitcoin klesl až na 42.185 dolarů (téměř 885.000 Kč), nejníže od 8. února, a ztrácel tak devět procent. Další z měn ether klesala o osm procent a dogecoin o téměř sedm procent.
C:\fakepath\akcie-03052021.jpg

Dividendové akcie - investování s nádechem pasivního příjmu

03.05.2021 Co jsou dividendové akcie a kolik si můžete vydělat na dividendách. To a mnohem více v našem průvodci Investování do dividendových akcií.
img

CYRRUS vstoupil do fondu Bohemian Empire

22.04.2021 Finanční holding CYRRUS GROUP majetkově vstoupil do Bohemian Empire, českého fondu kvalifikovaných investorů. Transakci schválila Česká národní banka.
img

Princ Philip a peníze: 16 Čechů je bohatších než britská královna, která byla 16krát bohatší než princ Philip. Každého Brita stojí královská rodina v přepočtu ani ne 20 korun ročně

16.04.2021 Hovořil-li zesnulý princ Philip o financích, srdce veřejnosti si v řadě případů tak úplně nezískal. V roce 1969 jej například v pořadu americké televize NBC Meet the Press konfrontovali s dobovou zprávou britského tisku, dle níž náklady královské rodiny představují 1,1 milionu dolarů ročně. (Z důvodu inflačního vývoje taková suma dnes odpovídá 7,9 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 171 milionů korun.) Při dotazu, zda tak vysoké náklady nevytváří pnutí v královském rozpočtu, princ souhlasně přikývl, přičemž pnutí dokumentoval tím, že jeho choť, královna Alžběta II., už musela prodat svoji menší jachtu. Britská veřejnost se tehdy tak úplně neztotožnila s princovým pohledem, že zrovna prodej jachty ilustruje opravdové finanční těžkosti.
img

Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

13.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.
img

Zdražující byty i zelenina ženou Čechy do zahrádkářských kolonií. Ceny zahrádkářských chatek proto dramaticky rostou, některé stojí bez pozemku i milion korun

13.04.2021 Ceny chatek umístěných v zahrádkářských koloniích v ČR v poslední době dramaticky rostou. Stejně tak jejich roční podnájemné. Například v pražské kolonii Na Balkáně je aktuálně v nabídce zahrádkářská chata za takřka milion korun. Ještě před několika málo lety by přitom její cena byla násobně nižší. A zatímco podnájemné před deseti lety běžně činilo dva tisíce korun ročně, dnes představuje i více než dvakrát tolik, až pět tisíc korun.
img

Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

12.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
img

Nejbohatším Čechem byl loni Kellner s majetkem 17,5 miliardy USD

06.04.2021 Nejbohatším Čechem byl v loňském roce většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner, který 27. března tragicky zahynul. Podle odhadů časopisu Forbes byla hodnota jeho majetku 17,5 miliardy dolarů, tedy 382 miliard korun, a patřilo mu tak 110. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů. Po jeho smrti jmění s největší pravděpodobností přejde na manželku Renátu Kellnerovou a celou rodinu. V žebříčku dolarových miliardářů figuruje devět Čechů, což je dosud nejvíce. Forbes dnes žebříček zveřejnil na svém webu.
C:\fakepath\Bezos.jpg

Forbes: Nejbohatším člověkem na světě je nadále Jeff Bezos

06.04.2021 Titul nejbohatšího člověka na světě si podle žebříčku časopisu Forbes už čtvrtý rok po sobě udržel zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos, těsně následovaný podnikatelem Elonem Muskem. Celkové jmění nejbohatších lidí planety se i přes ekonomickou krizi způsobenou koronavirem zvýšilo, Forbes registruje rekordních 2755 dolarových miliardářů s jměním v celkové výši 13,1 bilionu dolarů (289 bilionů Kč). V roce 2019 to bylo osm bilionů dolarů (176,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analýza: Kellner měl pod kontrolou kolem jednoho procenta výkonu ekonomiky ČR

30.03.2021 Majitel skupiny PPF Petr Kellner, který v sobotu tragicky zamřel na Aljašce, měl pod vlastnickou kontrolou řádově kolem jednoho procenta výkonu české ekonomiky. Vyplývá to z analýzy ekonoma České spořitelny Michala Skořepy. Po sečtení dvou základních složek přidané hodnoty, tedy osobních nákladů a zisku před zdaněním, z výročních zpráv za rok 2019 čtyř firem skupiny dominantně působících jen v ČR (O2, CETIN, PPF Banka, Air Bank) vyjde podle něj 0,7 procenta tehdejší přidané hodnoty české ekonomiky.
C:\fakepath\O2.jpg

Po Kellnerově úmrtí klesaly na pražské burze akcie O2 a Monety

29.03.2021 Na pražské burze klesaly ráno výrazně akcie operátora O2 a Monety Money Bank. Stalo se tak po oznámení, že v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku miliardář Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF. Společnost O2 patří do portfolia PPF, v Monetě by měla PPF získat zhruba čtvrtinový podíl. Podle údajů burzovního webu se kolem 11:00 kurz O2 vyrovnával, Moneta už rostla.
img

Další osud tisíců zaměstnanců ostravských hutí má teď v rukou britská vláda. Majitel hutí ji žádá o záchranné peníze 5,2 miliardy korun

28.03.2021 Tonoucí ocelářské a hliníkárenské impérium Sandžíva Gupty, do nějž patří i ostravské hutě, se snaží chytit pomyslného stébla. Skupina GFG Alliance, která zastřešuje i Liberty Ostrava, podle včerejších večerních informací televize Sky News požádala britskou vládu premiéra Borise Johnsona o zajištění nouzového financování v objemu 170 milionů liber, což odpovídá zhruba 5,2 miliardy korun.
img

Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav

21.03.2021 Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě.
img

Další Babišův bolehlav: majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, v Británii se mluví o nouzovém znárodnění

18.03.2021 Britská vláda by podle dnešních slov Eda Millibanda, exministra a někdejšího šéfa labouristické strany, měla zvážit nouzové znárodnění společnosti Liberty Steel. Do ní patří i ostravské hutě, tedy někdejší Nova huť (Klementa Gotwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Majitel společnosti Liberty Steel, Brit indického původu Sandžív Gupta, bojuje o finanční přežití.
img

Kellner je už 15 let ve Forbesu řazen mezi nejbohatší lidi na světě

09.03.2021 Majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner (56) byl poprvé zařazen do žebříčku amerického časopisu Forbes mezi nejbohatší lidi na světě před 15 lety, 10 března 2006. Tehdy jeho majetek odhadl časopis na asi 75 miliard korun, čímž se zařadil na listině nejbohatších lidí světa na 224. místo. Nejbohatším Čechem je Kellner stále, loni v říjnu Forbes odhadl jeho majetek na 293 miliard korun.
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl v Nové Kaledonii

05.03.2021 Americký výrobce elektromobilů Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl, který je nezbytnou složkou lithium-iontových baterií. Firma podnikatele Elona Muska bude od dolu Goro ve francouzském zámořském území Nová Kaledonie kupovat nikl. Tichomořské souostroví je čtvrtým největším producentem niklu na světě. Cena této suroviny loni stoupla o 26 procent, napsal dnes zpravodajský server BBC.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Zakladatel Alibaby přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně

02.03.2021 Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně. Podle nového žebříčku nejbohatších lidí Číny, který sestavuje organizace Hurun, mu nyní patří čtvrtá příčka. Na první ho vystřídal Čung Šan-šan, majitel firmy na balenou vodu Nongfu Spring. Jeho majetek činí 550 miliard jüanů (1,9 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

V Česku se letos v lednu prodaly kryptoměny za půl miliardy Kč

12.02.2021 V Česku se v lednu prodaly bitcoiny a další kryptoměny za téměř půl miliardy korun. Znamená to meziroční nárůst o polovinu. Za rostoucím objemem stojí zvyšující se cena bitcoinu i stoupající poptávka, která ji doprovází. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Analýza: Bitcoin spotřebuje ročně dvakrát více elektřiny než ČR

11.02.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin spotřebuje za rok zhruba dvakrát více elektřiny než Česká republika. Vyplývá to z analýzy Cambridgeské univerzity, na níž včera upozornil zpravodajský server BBC. Kdyby byl bitcoin stát, patřil by mezi třicet největších spotřebitelů elektrické energie. Univerzitní badatelé uvedli, že nejznámější kryptoměna spotřebuje kolem 121,36 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany vyrobily pro srovnání loni 30,05 TWh elektřiny.
C:\fakepath\marketing-4596064_193420.jpg

Jak si vést svůj obchodní deník

18.01.2021 Obchodní deník je určitým protokolem vašich minulých obchodů, který vám má pomoci vylepšit své obchodní strategie, vstupy a výstupy do obchodů a odhalit drobné chyby, které při vašem obchodování možná děláte, ale nevšimli jste si jich. Stejně tak jako například majitel firmy sleduje své zásoby na skladu, měl by i trader mít přehled o svých pozicích a exekucích obchodů. Z obchodního deníku byste měli čerpat poučení ze svých obchodních zkušeností. Podívejme se na tento důležitý faktor v tradingu blíže.
C:\fakepath\london3.jpg

Výrobce obuvi Dr. Martens plánuje vstup na londýnskou burzu

11.01.2021 Britský výrobce kultovní obuvi Dr. Martens plánuje vstup na londýnskou akciovou burzu. Podíl ve firmě chce podle agentury Bloomberg prodat její majitel společnost Permira Holdings, a využít tak růstu akciových trhů z poslední doby. Firma dnes uvedla, že z primární veřejné nabídky (IPO) neplánuje získat žádné peníze.
C:\fakepath\getty_882340742_342808-82923.jpg

Nejrozšířenější digitální měna zažila za 11 let vzestupy i pády

03.01.2021 V dnešním vzdělávacím článku si představíme základní údaje o kybernetické měně bitcoin, jejíž cena včera poprvé překonala hranici 30.000 dolarů. Bitcoin v poslední době těží hlavně z poptávky ze strany větších investorů. Významně mu pomáhá i politika centrálních bank a tisk dalších peněz na boj s koronavirovou krizí, což vyvolává obavy ze zrychlení tempa růstu inflace. Cena bitcoinu se přitom teprve v polovině prosince poprvé dostala přes 20.000 dolarů, k nárůstu o dalších 50 procent jí tedy stačily jen asi dva týdny.
img

Prodej H&M tvrdě zasažen: 10% pokles ve 4. čtvrtletí

15.12.2020 V celém fiskálním roce (prosinec - listopad) zaznamenal módní řetězec meziroční pokles tržeb o 18% na 187 025 milionů švédských korun (18 288 milionů eur), a to v důsledku dopadu omezení mobility uložených zastavit šíření koronaviru.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

IPO Airbnb: Vstup na burzu bude ještě v prosinci 2020!

04.12.2020 Dlouho očekáváné a odkládané Airbnb IPO se přeci jen uskuteční ještě tento rok. V prosinci 2020 vstoupí Airbnb na burzu NASDAQ a akcie se budou obchodovat pod symbolem „ABNB“. Regulační orgán SEC (Securities and Exchange Comission) obdržel potřebné dokumenty a IPO již nic nestojí v cestě.
C:\fakepath\forex.jpg

Růžové brýle

20.11.2020 Tento článek, jsem se rozhodl napsat na popud příspěvků, které se objevují na FXstreet.cz. Vždy jsou to výtvory zkušených a ostřílených trederů, kteří jsou už většinou konzistentně ziskoví a obchodování se věnují několik let. Tento příspěvek ale bude o něčem jiném, co snad některým z vás, začátečníků, pomůže. Bude to pohled někoho, kdo s Forexem začínal před dvěma lety úplně od nuly s naivní krásnou představou snadného bočního přivýdělku.
C:\fakepath\ronda-invest-1.jpg

Jak investovat peníze vydělané nejen na forexu?

10.11.2020 Rozhovor s obchodním ředitelem P2B platformy RONDA INVEST a.s. – panem Lukášem Blažkem.
C:\fakepath\btc.jpeg

Presun miliardy dolárov v jednej BTC transakcii

05.11.2020 Veľké BTC transakcie bývajú často spájané s pohybmi na trhoch. Najmä kryptomenoví analytici a traderi preto sledujú, kedy príde ku nejakej podstatnej transakcii a snažia sa z nej vyčítať čo najviac informácii, aby sa mohli následne na základe toho zariadiť na trhoch. Aj práve kvôli tomu je aktuálne pomerne veľký rozruch okolo transakcie, ktorá sa udiala dnes nad ránom, pretože bola prostredníctvom nej celkovo presunutá takmer 1 miliarda dolárov.
img

Nejbohatším Čechem zůstává Kellner, zchudl ale o 57 miliard

14.10.2020 Nejbohatším Čechem zůstává majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 293 miliard korun. Jako jediný z první desítky ale od loňského roku zchudl, když přišel zhruba o 57 miliard korun. Důvodem je špatné první pololetí jeho finanční skupiny Home Credit. Druhé místo obhájil realitní magnát Radovan Vítek, na třetí pozici se dostal majitel Energetického a průmyslové holdingu (EPH) Daniel Křetínský a čtvrtý zůstal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Žebříček nejbohatších Čechů dnes zveřejnil Forbes na webu.
C:\fakepath\1602226086-Bilancia_Manual_W41.png

Ako to sype pri použití manuálu? (časť1.)

09.10.2020 Obchodujete manuálne, alebo spoliehate na automat? Výhody a nevýhody, ako aj prezentácia výsledkov našich snažení oboma metódami si postupne predstavíme v sérii článkov. Úvodný článok do manuálnej sekcie je tu pre vás...
img

Raritní český pětidukát se vydražil za rekordních 23 milionů

02.10.2020 Za rekordních 850.000 eur (v přepočtu asi 23 milionů korun) bez aukční přirážky se dnes v Praze vydražil raritní svatováclavský pětidukát z roku 1937. Za pořadatele aukce to ČTK oznámil Patrik Kozlík. Předchozí rekord z dražeb českých mincí činil 14,7 milionu korun, které dal v roce 2017 kupec v aukci za zlatý svatováclavský desetidukát pocházející ze stejné doby jako dnes prodaný pětidukát.
C:\\fakepath\\wall street.jpg

Reuters: Playboy zvažuje možnost návratu na akciovou burzu

20.09.2020 Společnost Playboy Enterprises, majitel stejnojmenného pánského časopisu, zvažuje možnost návratu na akciovou burzu prostřednictvím fúze se společností specializovanou na akvizice. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters. S akciemi Playboye se přestalo na burze obchodovat před devíti lety, kdy je koupil za 207 milionů USD (4,7 miliardy Kč) zakladatel časopisu Hugh Hefner se soukromou investiční firmou Rizvi Traverse.
img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
img

Inditex se zotavuje a stoupá na akciovém trhu

16.09.2020 Skupina Inditex, majitel značky Zara a jedna z největších módních distribučních společností na světě, se začíná zotavovat z dopadu Covid-19 opětovným zaznamenáváním zisků ve svém druhém fiskálním čtvrtletí (květen-červenec). Konkrétně se společnosti podařilo dosáhnout zisku 214 milionů eur ve srovnání se ztrátami 409 milionů eur v předchozím čtvrtletí. Inditexu se však nepodařilo uzavřít semestr pozitivně a nashromáždil ztráty 195 milionů eur.
C:\fakepath\Jeff-Bezos.jpg

Bloomberg: Majetek nejbohatších lidí tento týden rekordně vzrostl

30.08.2020 Pro některé z nejbohatších lidí světa byl tento týden jedním z nejvýnosnějších. Hodnota majetku 500 nejbohatších lidí světa se za týden zvýšila o 209 miliard USD (4,6 bilionu Kč), upozornila agentura Bloomberg. Z jednotlivých lidí majetek zakladatele Amazonu Jeffa Bezose překonal kdysi nepředstavitelnou částku 200 miliard USD a podnikatel, vynálezce a známý provokatér Elon Musk se přidal mezi osoby, jejichž hodnota majetku překonala 100 miliard USD díky pokračujícímu růstu akcií společnosti Tesla.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Indická Reliance překonala Exxon a je 2. největší ropnou firmou

26.07.2020 Indická společnost Reliance Industries Ltd., kontrolovaná nejbohatším mužem Asie, překonala v tržní kapitalizaci americkou firmu Exxon Mobil a stala se druhou největší energetickou firmou na světě, upozornila agentura Bloomberg. Jedničkou je saúdskoarabská firma Saudi Aramco.
img

Nové byty v Praze do července zdražily o 6,1 procenta

22.07.2020  Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci 1. pololetí meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta na 108.261 korun za metr čtvereční. Tempo zdražování vzrostlo z 1,6 procenta na konci března. Mezičtvrtletně se ceny zvýšily o 1,8 procenta. Počet prodaných bytů za prvních šest měsíců meziročně klesl o čtyři procenta na 2400. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které zveřejnily na tiskové konferenci. Za posledních pět let stouply ceny novostaveb v hlavním městě o 95 procent.
img

Podvodníci napadli twitterové účty mnoha známých lidí

16.07.2020 Zatím neznámí podvodníci napadli twitterové účty mnoha známých a bohatých lidí, včetně šéfů velkých technologických firem, ale i politiků, celebrit a také samotných podniků. Jménem skutečných vlastníků účtů hackeři tvrdili, že chtějí pomoci a že když jim někdo pošle 1000 dolarů, obdrží za to dvojnásobek, tedy 2000 USD (téměř 47.000 Kč). Platbu žádali v bitcoinech. Napadení účtů sice není neobvyklou záležitostí, odborníky ale tentokrát překvapil rozsah a způsob, jakým byl útok proveden.
img

Cyklistika zažívá nebývalý boom i na burzách

25.06.2020 V letošním druhém čtvrtletí rostou tržby cyklistických výrobců až o stovky procent a tomu odpovídá i aktuální růst cen akcií těchto společností, ukázalo to analýza brokera TopForex. Firmy ze segmentu cyklistiky tak neplánovaně těží z opatření omezujících společenský i pracovní život ve všech hlavních ekonomikách světa, včetně snahy obyvatel vyhnout se veřejným dopravním prostředkům.
img

Jediná jistota: Nemovitosti zdraží. Otázka je, kdy přesně…

26.05.2020 Když se nedávno poprvé historii prodávala ropa za zápornou cenu, mnozí si ťukali na čelo. Kdo to kdy viděl, aby kupující dostal ještě navrch zaplaceno za to, že něco kupuje.
C:\fakepath\corona2.jpg

Wu-chan dává tušit, že uvolněním opatření krize neskončí

10.05.2020 Lidé po celém světě čekají, až jejich vlády oznámí, že se podařilo zastavit šíření koronaviru a že se mohou navrátit k běžnému životu. Ale čínské město Wu-chan je důkazem, že normální stav může být stále ještě daleko. O současné situaci ve velkoměstě, jež bylo prvním ohniskem pandemie, píše zpravodajský server CNN.
img

Majitel Unipetrolu se v prvním čtvrtletí propadl do ztráty

07.05.2020  Největší polská petrochemická společnost PKN Orlen se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 2,24 miliardy zlotých (přes 13 miliard Kč) po zisku 849 milionů zlotých před rokem. Oznámila to dnes firma, která je majitelem českého Unipetrolu.
img

POVIndex: Ceny povinného ručení vůči koronaviru imunní

30.04.2020 V březnu se průměrná cena povinného ručení se držela na velmi obdobné úrovni jako v minulém měsíci a dosáhla hodnoty 6819. Koronavirová krize tedy dopad na průměrné ceny povinného ručení neměla. Za částku 6 819 korun bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Americké státy postupně uvolňují omezení, nákaza ale stále hrozí

27.04.2020 Americké státy postupně obnovují hospodářský život ochromený v minulých týdnech šířením koronaviru a uvolňují omezení obchodu a služeb i pohybu osob na veřejnosti. Ne všichni ale podle médií z obavy před nákazou nových možností využívají. Počet osob s diagnózou covid-19 se v USA blíží milionu, nemoci podlehlo téměř 55.000 lidí.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Forbes: Kam dál, když cena ropy poprvé spadla pod nulu

21.04.2020 Cena nejbližšího kontraktu na americkou lehkou ropu WTI kvůli koronaviru poprvé spadla pod nulu. Už při obchodování v Asii a v Evropě v pondělí květnový kontrakt na WTI ztratil prakticky veškerou hodnotu a pak uzavřel na minus 37,63 USD za barel. To byl propad o více než 300 procent a nejhorší vývoj minimálně od roku 1946, kdy se tato data začala systematicky zapisovat. Nabízí se tedy otázka, kam dál, napsal Gaurav Sharma na serveru časopisu Forbes.
img

Případ Foxtrade: majitel vybral od lidí úspory ve výši jedné miliardy, pak zmizel

16.04.2020 Majitel a jednatel pražské společnosti Foxtrade Invest Luboš Pánek vybíral v posledních třech letech ve velkém od lidí úspory a sliboval, že jim je výhodně zhodnotí. Letos v březnu ale zmizel a od té doby se klienti ke vkladům nedostali. Celkem bylo investorů přes čtyři stovky a podle jejich odhadů mohli Pánkovi svěřit více než miliardu korun. O případ se podle zjištění HN zajímá už i policie.
C:\fakepath\markets2.jpg

Ropa, akcie i zlato prudce klesly navzdory úsilí centrálních bank

16.03.2020 Ropa, globální i české akcie a dokonce i zlato prudce zlevnily navzdory úsilí centrálních bank podpořit ekonomiku takzvaným kvantitativním uvolňováním - tedy nákupem aktiv - aby do finančního systému dodaly likviditu. Trhy reagují na obavy z hlubokých dopadů pandemie nového koronaviru, která se šíří Evropou.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Bitcoin - kybernetická měna opředená mýty

01.01.2019 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, kterou před deseti lety, 3. ledna 2009, vytvořil tehdy anonymní vývojář používající pseudonym Satoši Nakamoto:
img

Neobchodujete, pouze nás sledujete? Zkontrolujte si naše analýzy. Vydělávejte na poklesu – update – Vivendi, Allianz

02.05.2016 Akcie nadnárodní telekomunikační společnosti VIVENDI se po výplatě dividend velice hezky propadly a míří k supportní hranici s potenciálem 0,8 EUR/akcii . Mnozí obchodníci držící pozice na pokles ceny reagují na plynulý sestup postupným snižováním rizika.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Intradenní obchodování | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciový index | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bankovní rada | Behaviorální | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Demo účet | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dolarový index | Drawdown | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Floating | Futures | Fúze | Gap | Grafy | High | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Open | Oscilátor | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Profit Target | Příkaz | RSI | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Spread | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Barack Obama | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Bitcoinová burza | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Investiční instrumenty | Sázka | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Bohatství | ČSOB | Partners | Investiční produkty | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Over-The-Counter | xPuls | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Makrodata | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Satoši Nakamoto | BTC | Bitcash | Kybernetická měna | Internetová měna | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Dukascopy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Vnitřní hodnota | Burzovní obchody | Forex pro začátečníky | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie O2 | Aktuální ceny akcií | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Broker Consulting | Brokerské společnosti | CashFlow | Cena | Cena akcií | CitFin | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Day trading | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Dukascopy Europe | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | J&T Banka | J&T | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat peníze | Jak nakupovat akcie | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurzy | E15 | Maloobchodní prodej | Management | Manuál | Market | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 5 | Minimální mzda | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Pasivní příjem | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Psychologie davu | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Škola tradingu | Throwback | TopForex | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | EIA | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Petr Kellner | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | Konzervativní investor | P/E Ratio | Převis | Primární emise | Zaknihované akcie | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | WebTrader | Milionář | Miliardář | Bohatý | Forex Pro | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Genesis | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Sky News | Crowdfunding | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | Home Credit | Caterpillar | Macquarie | NATO | Nová Čína | BNY Mellon | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Short squeeze | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zajištění investice | Cizí měny | Sázková kancelář | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Znalost | Přehled | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Referendum | City | Miliardáři | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | IHS | IBEX | Pokles ceny akcií | Styl obchodování | Šok na trhu | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Akcie mediální skupiny CME | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Richard Branson | Alibaba | Propad | Bělorusko | Sázková Fortuna | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Online investování | S&P | Guvernér | CzechInvest | Ztráty | Dividendová akcie | Historická maxima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Elektronické peníze | Tesla | Prodejní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | BDO | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Investovat do akcií | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Ekonomické údaje | Investiční plány | Institucionální investoři | Příjmy | Orderflow | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Pokles ekonomiky | Obchodní pozice | Akcie společnosti Coca-Cola | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | IHS Markit | Morningstar | Venture Capital | Zajištění proti kurzovému riziku | ex | Skupina PPF | Vstup na burzu | Intradenní obchody | CoinDesk | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin Cash | Investiční firmy | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Digitální zlato | Coinmarketcap | ETH | XRP | Mineři | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Inteligentní investor | Binance | Svatováclavský desetidukát | Robinhood | Investice do kryptoměn | Coinmap.org | Tether | Krypto aktiva | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Obchodování na trzích | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Společnost Cyrrus | FinTech | Zonky | LYNX webinář | Krypto | Hodnota majetku | EOS | Analytik TopForex | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | Primární emise akcií | Technologické akcie | FAANG | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | Manažer fondu | CipherTrace | Trh s ropou | Finanční skupina | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Regulační orgán | Anticyklické akcie | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Veřejný dluh | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | Financial Times (FT) | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Zadluženost | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Jak se obchoduje | Inven Capital | Obchodní rozhodnutí | Mt. Gox | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Ekonomický poradce | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Kvartální výsledky | Zákaznická podpora | Primární veřejná nabídka | Obchodní aktivity | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Akcie firmy | Akcie čínských firem | Odhad růstu ekonomiky | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Token | Americké společnosti | Ferrari | Akcie a ETF | Capital Partners | Pokles cen | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Prodej na krátko | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | CFD na akcie | Růst mezd | KB | Saudi Aramco | PPF | Majitel firmy | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Výše dividendy | Úpis akcií | Finanční situace | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Loterie | Cena akcie | CzechTrade | Obchodujte | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Alipay | Hurun | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Čínská média | Celkové příjmy | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Mediální společnosti | Investiční skupina | Trinity | Objem | Ekonom BHS | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Myšlenka | Průměrná hodnota | Skupina ČEZ | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Firma | Období nejistoty | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Olívia Lacenová | Pfizer | Poradce Bílého domu | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | Server CNBC | Počet obchodů | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Erste Group | Avast | Generální ředitel | IPO Saudi Aramco | Ukrajina | Lagardeová | Fox News | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | All Time High | Global Times | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Pohyby kurzu | Vicepremiér | 5G | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Martin Stránský | Vládní bondy | EET | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | E-shopy | Akcie Saudi Aramco | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | Celebrity | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Problémy | Finanční ztráty | Pojišťovny | Podíl akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Firma Saudi Aramco | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | PKN Orlen | Časopis Forbes | IAG | Společnost IAG | Společnost Microsoft | Události roku | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | Vivendi | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | MasterCard | Nike | Bydlení | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Citelné zdražování | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Peter Navarro | Investiční ředitel | Růst hrubého domácího produktu | Shortování akcií | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Růst akciových trhů | Hospodaření | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Netflix | Inovace | List Financial Times | Vývoj na kapitálových trzích | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | Hodnota investic | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Poradenství | Německá společnost | Ministerstvo práce | Podnik | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Nájemné | Nájmy | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Komunikace | HN | Astrazeneca | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Google | Hospodářské noviny (HN) | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Carlos Slim | Carlos Slim Helú | Impérium | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | IHNED | Jednatel | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Pochybnosti | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Správce daně | Čínská vláda | Student Agency | Převody peněz | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Co je IPO? | Ministerstvo dopravy | PriceAction | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Bez rizika | Společnost CME Group | Noviny | FinTech akcie | České banky | Ekonomické recese | Největší ztráty | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Mzda | Guru | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Extrémní růst | WP | Sazby hypoték | Prudký pokles | IBEX 35 | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Nákupy akcií | Letectví | Největší pády | Kabinet | Úsilí centrálních bank | Propad evropských akciových trhů | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Největší propad | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Akcie Exxonu | Burzy cenných papírů | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Pomoc od vlády | Historie | Historický pád cen | Úvěrový program | Rozkolísaný | Texas | Příležitosti k nákupu | Národní rozvojový fond | Algoritmy | Koronavirová krize | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Škoda | Manufacturing | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Extrémní volatilita | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Potenciál | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Air Bank | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Italové | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Nvidia | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Údaje | Dlužník | DPH | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Cushing | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | POVIndex | Broker Consulting POVIndex | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Možnosti obchodování | Nemovitosti v ČR | Skupina těžařů | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | FANG | DAWN | Emitenti | Oregon | Foxtrade Invest | Foxtrade | Případ Foxtrade | Luboš Pánek | Úspory | EP | Larry Hu | Colorado | USD za barel | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | Madrid | Cushing v Oklahomě | Gaurav Sharma | Majitel burzy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Historické snížení těžby | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Provincie Chu-pej | Chu-pej | Ekonomika provincie Chu-pej | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Reddit | Tweety | Air France | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Výkon dolaru | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Americké státy | Data z trhu práce | Binance Coin | Zrušení daně z nabytí | Cestování | 3M | Bitcoin dnes | Liberty Ostrava | Ceny povinného ručení | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | Stoiximan | Casinos Austria | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Tweet | Dopravci | Růst výnosů | Soud | PEPSICO | Majitel Unipetrolu | Objem ropy | Petrochemická společnost | Dosáhnout zisku | Alternativní taxislužby | Regulační orgány | Wu-chan | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Propad průmyslové výroby | Macy’s | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Spekulovat | Potenciální zisk | Svaz dovozců automobilů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | EasyJet | Fischer | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | ČR | Stravenkový paušál | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Soubor pravidel | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | Genesis Capital | Londýnské burzy | Eduard Kučera | CVC Capital | Antivirus | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Index Nasdaq Composite | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agrofert | Propad cen | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Cardano | Banka JP Morgan | Představenstvo | Firma ČEZ | Šéf Facebooku | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Fintech společnosti | Dostupnost bydlení | Akcie Coca-Cola | Dopad pandemie | MAM | Ant | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Pravidelné příjmy | Větší pozice | KLM | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Mike Bloomberg | Kanye West | Kim Kardashianová | Deset nejbohatších lidí | Deset nejbohatších lidí na světě | Účty celebrit | IDC-softwarehouse | Karel Diviš | Twitterové účty | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Společnost Reliance | Indická společnost | Rafinérský komplex | Reliance Industries Ltd. | Reliance | Jio Platforms | Progres | COVID III | Konkurenční společnosti | Nikl | Čínská společnost | Zastavení růstu | Obsazenost hotelů | Důvěra | IPO Ant Group | Ant Group | Známky oživení | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Blue Origin | Cenové hladiny | Rozšíření produkce | VHM | Capital Com | Capital.com | Hnojiva | Bitstock.com | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Vesa Equity | Přístup k inflaci | Investor Warren Buffett | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Majetek nejbohatších lidí | CUNY | Miles Corak | Růst majetku | Růst majetku nejbohatších lidí | Výpadek příjmů | Katarský státní investiční fond | SPAC | Akcie SPAC | Zhodnocení akcií | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Čínské technologické firmy | Inditex | Skupina Inditex | Akcie Hennes & Mauritz AB | Akcie Hennes & Mauritz | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Obchody a nákupní centra | Obchodní domy | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | BHS Real Estate Fund | Společnost ByteDance | Společnost Playboy Enterprises | Playboy Enterprises | Playboy | Společnost Playboy | Program Antivirus | Unity | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Klimatický plán | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Český pětidukát | Česká republika | Průmyslová výroba v ČR | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Capital Com (UK) Limited | Capital Com SV Investments | Capital Com SV Investments Limited | NextEra | Energetický sektor | Měnový fond | Permira | Ceny bytů | Oživení německé ekonomiky | Dušan Kunovský | Foot Locker | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Chování ceny | Množství peněz | Digitální převody peněz | Investice do solární energie | Solární energie | Moneta | Pravidelný příjem | Síla Bitcoinu | Výsledky voleb | MCD | RONDA INVEST | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Úvěry podnikatelům | RONDA INVEST a.s. | Fondy Apollo | Pinduoduo | Akciové investování | Letecká doprava | Česká televize | Praktické tipy | Ekonomické nerovnosti | Daňový balíček | Životní prostředí | NextEra Energy | GME | GameStop | H&M | Akcie H&M | Coinbase Global | Vesa Equity Investment | Sainsbury‘s | Emise akcií | Příklad nákupu | Cenné papíry a burzy | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Tisk dalších peněz | Boj s koronavirovou krizí | Zrychlení tempa růstu inflace | Růst ceny | Společnost Tesla | Brands | TUI | Dr. Martens | Výrobce obuvi | Výrobce obuvi Dr. Martens | Evropské centrální banky | Obchodovaný měnový pár | Velikost obchodu | Realizace obchodu | Držení pozice | Poměr rizika k zisku | Název strategie | Jack Ma | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | KFC | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Tržní reakce | Návrh PPF | Cenové výkyvy | Retailoví investoři | Rozvolnění | Tencent Holding | Automobilka Tesla | Oznámení Tesly | Ark Invest | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Spotify | Elektroauta | CETIN | FinTech akcie 2021 | Robinhood Markets | Air | Nový kapitál | Akcie Boeing | Zakladatel Alibaby | Alibaba Jack Ma | PPF Telecom | Nárůst výnosů | Admirals | Technologické podniky | Dlouhodobý investor | Vstup Coinbase na burzu | Liberty Steel | GFG Alliance Brita | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Nová huť | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | PPF B.V. | Rudolf Jelínek | Linet | Hrubý národní důchod | Ladislav Bartoníček | Používání kryptoměn | Zdražující byty | Sainsbury | Tým Admirals | COIN | Ark | Bohemian Empire | Investiční aktivum | Investování do dividendových akcií | Nevýhody dividendových akcií | Jak výplata dividend funguje? | DOGE | Výsledky FAANG | Dogecoiny | Shiba Inu | Ceny realit | Makléřská společnost Robinhood | Těžaři | Vesa | Akcie McDonald’s | Oslabení | Brokerská značka | Peter Višňovský | LEXXUS | Nayib Bukele | Salvador | Plány | Cíle | Taproot | Těžaři bitcoinu | Světové kryptoměny | Nejznámější světové kryptoměny | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Penta | Prodej | Další kryptoměny | Morrisons | Clayton, Dubilier & Rice | McDonald's | Rozhodnutí Číny | Jiří Váchal | Regulační úřad | Dogecoin vs. Shiba Inu | Meme krypta | Capital Com Bel | Uvedení na Coinbase | Didi | Programátor | Pokutování za volný byt | Volný byt | Největší kryptoměnové burzy | AZAforex | UST | Videohry | Akciový trh Nasdaq | Letní období | Nedostatek nových bytů | Pražský byt | E.ON Energie | Daňový poplatník | Dřevo | FC Barcelona | Barcelona | Messi | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | CVC Capital Partners | CVC | Uvedení na burzu | Základní sazby | Americká ministryně financí | Akcie Sainsbury's | J Sainsbury | Shore Capital | Fortress | Skupina Clayton, Dubilier & Rice | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Opatření | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | Energetika | Laszlo Hanyecz | Salvadorský prezident | Velkoobchodní ceny elektřiny | Přijetí kryptoměny | Přijetí kryptoměny bitcoin | Bukele | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Salvadorská vláda | Použití energie ze sopky | Energie ze sopky | Energetická krize | Bohemia Energy | Tomáš Mašek
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Majetek fondu
Majetek investora
Majetek investora Warrena Buffetta
Majetek majitele Facebooku
Majetek nejbohatších lidí
Majetek ruského státního investičního fondu
Majetek šéfa Amazonu
Majetek ve fondech
Majetek Zuckerberga
Majetek 500 nejbohatších lidí

Následující klíčová slova

Majitel burzy
Majitelé bunkrů
Majitelé firem
Majitel firmy
Majitel společnosti Sev.en Energy
Majitel TikToku
Majitel Unipetrolu
Major Crypto
Major index
Majoritní akcionář
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít