Středa 12. květen 2021 22:16
reklama
Capital.com
reklama
Capital.com
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Životní úroveň

C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
img

Česko bude během tří lety ekonomicky výkonnější než Japonsko, prognózuje Mezinárodní měnový fond

18.04.2021 Už v roce 2024 by Česká republika měla být ekonomicky výkonnější než Japonsko. Vyplývá to z nejnovější, dubnové prognózy Mezinárodního měnového fondu. MMF počítá s tím, že za tři roky bude Česko vykazovat hrubý domácí produkt přepočtený ne jednoho obyvatele v paritě kupní síly měny celkem bezmála 44 389 dolarů. Japonsko v té době bude vykazovat hodnotu téhož ukazatele čítající jen necelých 43 912 dolarů (viz graf níže).
img

Proč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit

09.04.2021 V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná administrativa získat i zvýšením firemních daní. Měli by se investoři obávat nižších zisků?
img

Praha bohatne mnohem rychleji než Bratislava, rozdíl je teď nejvyšší v tomto tisíciletí. Česká metropole je díky brexitu třetím nejbohatším místem EU

14.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty. Praha se na třetím místě ocitá v oficiální statistice Eurostatu historicky poprvé, neboť ta už v důsledku loňského brexitu nezahrnuje oblast Londýna. Vnitřní část britské metropole se před brexitem pravidelně umisťovala před Prahou.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně

05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
img

Eurostat: Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie

04.03.2021 Praha je třetím nejbohatším regionem Evropské unie. Vyplývá to z nejnovějších údajů Eurostatu, které úřad zveřejnil včera. Hrubý domácí produkt na obyvatele vyjádřený ve standardu kupní síly, který umožňuje mezinárodní srovnání, činil v české metropoli v roce 2019 celkem 205 procent průměru Evropské unie. Lépe už na tom bylo jen Lucembursko s 260 procenty průměru EU a jižní část Irska s 240 procenty.
img

Visegrádská „čtyřka“ po 30 letech: posun od ekonomiky k politice

15.02.2021 Země Visegrádské trojky se hned po podpisu 15. února 1991 musely soustředit na podporu svých ekonomik, prioritu měly Polsko, Československo a Maďarsko stejnou: přiblížit se co nejrychleji životní úrovní k „západu“. Před 30 lety dosahovaly středoevropské ekonomiky pouze pětiny až třetiny úrovně západní Evropy. Tento cíl se všem čtyřem zemím podařilo docílit, jak ukazují srovnávací data ve studii CapitalPanda, když země ‚Visegrádu‘ dosahují přes 70–90 % úrovně průměru EU.
img

Potraviny v Česku zdražují nejrychleji za více než třináct let. Pro vládní politiky je to další špatná zpráva

12.02.2021 Kilogram vepřové pečeně zdražil mezi prosincem a lednem o 10,70 kč. Polotučné mléko o skoro korunu. Máslo v přepočtu na kilogram bylo oproti prosinci dražší o bezmála čtyři koruny. Výsledkem toho všeho je nejprudší meziměsíční cen potravin a nealkoholických nápojů za posledních více než třináct let. V lednu 2021 totiž potraviny a nealkoholické nápoje meziměsíčně zdražily o 3,1 procenta. V tomto miléniu zdražily výrazněji jen jednou, a to právě před více než třinácti lety, v listopadu 2007, kdy z měsíce na měsíc poskočily o rovná čtyři procenta.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

Máme se lépe, než si myslíme

04.02.2021 „Z dlouhodobých trendů je zřejmé, že výrazně narůstá kvalita života drtivé většiny lidí na celém světě. Na tom nic nezmění ani pandemie koronaviru, která sice poškodila globální ekonomiku, ale její negativní projevy budou mít pouze dočasný charakter,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace je pod kontrolou. Lidé si však připlatí za cigarety a benzín

13.01.2021 „V roce 2021 se Češi dočkají pomalejšího růstu cen než v loňském roce. Navíc díky nižšímu zdanění práce budou mít více peněz v peněženkách. Díky tomu bude v naší zemi narůstat životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cena bitcoinu se přes víkend propadla o zhruba 200 tisíc korun, investoři vybírají zisky

11.01.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, má za sebou dramatický cenový pokles. Ještě v pátek se prodávala až za takřka 900 tisíc korun. V pondělí ráno se však cena jednoho bitcoinu propadla až pod 700 tisíc korun, tedy o zhruba 200 tisíc korun oproti pátečnímu maximu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD: Předkrizové úrovně dosáhne ekonomika ČR na konci 2022

04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) očekává, že oživení české ekonomiky bude pomalé a ekonomika dosáhne předkrizové úrovně ke konci roku 2022. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría v rámci představení pravidelného hodnocení české ekonomiky.
img

Anketu Českých 100 nejlepších i letos vyhrála Škoda Auto

27.11.2020 Soutěž Českých 100 nejlepších po jedenácté vyhrála společnost Škoda Auto. Na dalších dvou místech se stejně jako loni umístily energetická společnost ČEZ a pojišťovna Kooperativa. O výsledcích 25. ročníku soutěže dnes ČTK informovala společnost Comenius, která soutěž pořádá.
img

Turecká lira padá do propasti

06.11.2020 „Společnost Goldman Sachs odhadla, že Turecko v letošním roce utratilo 101 miliard dolarů na podporu své měny. Ani to však turecké měně nepomohlo. Turci přestávají své domácí měně věřit a raději nakupují zahraniční měny a zlato. V těchto aktivech již nashromáždili rekordních 221 miliard dolarů,“ říká hlavní ekonom Štěpán Křeček.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.10.2020)

26.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k úspěšnému obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Eurodolar totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se vyplnil long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\top-22102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo pod nulou. Mírně v plusu se udržel jenom trh v Hongkongu. Investoři vstřebávali zhoršení výhledu regionu ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF).
C:\fakepath\Německo2.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu klesla více, než se čekalo

22.10.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu klesla kvůli druhé vlně koronaviru více, než se čekalo. Množící se případy nákazy přiměly Němce otevírat peněženky s větším rozmyslem, mnozí se obávají infekce nebo dopadů krize na svou životní úroveň. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů institutu GfK.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Berlín: Práce na jednotě Německa nekončí, zemi se ale daří

16.09.2020 Ani 30 let po znovusjednocení Německa není země tam, kde by chtěla být, východu se ale hospodářsky daří a překonává i řadu regionů ve Francii, Polsku nebo České republice. K vládní výroční zprávě o stavu německé jednoty to dnes prohlásil vládní zmocněnec pro nové spolkové země Marco Wanderwitz. Za rostoucí problém východu Německa označil pravicový extremismus, který vláda podle něj nebrala dost vážně.
img

Zaměstnanci se mají hůře. Reálná výše mezd poklesla

03.09.2020 „Zaměstnanci se bojí o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Spotřebitelské ceny však rychle narůstají, což v konečném důsledku znamená, že si zaměstnanci mohou ze svých mezd koupit méně zboží a služeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

České domácnosti se stále více zadlužují

31.08.2020 „Vzdělávací systém by se měl více zaměřit na finanční gramotnost, tak aby nedocházelo k zadlužování mladých lidí skrze spotřebitelské úvěry s vysokými úrokovými sazbami. Negativní úlohu sehrávají sociální sítě, které v mladých lidech vyvolávají finančně nákladné touhy vedoucí k jejich zadlužování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

„Sekera“ dalších minimálně 90 miliard korun do rozpočtu. To je výsledek dnes oznámeného zrušení superhrubé mzdy a zavedení jednorázového příspěvku pro důchodce

28.08.2020 Vláda se dnes rozhodla pro zrušení superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z hrubé mzdy. Záměr ještě musí projít parlamentem. Pokud se tak stane, většina zaměstnanců si polepší. Například zaměstnanec, který pobírá průměrnou mzdu letošního prvního čtvrtletí, 34 077 korun, by po změně bral v čistém nikoli 25 559 korun měsíčně jako nyní, ale 27 280 korun. Za celý rok by si tak polepšil o 20 736 korun.
img

Zrušení superhrubé mzdy a zavedení rouškovného zřejmě bude vítězstvím vládních stran, prohrou ekonomiky jako celku a její budoucnosti

28.08.2020 Vláda dnes odpoledne podle všeho oznámí, jak změní daň z příjmu a v jaké podobě rozdělí důchodcům peníze v podobě takzvaného rouškovného.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Ekonomika členských zemí ve 2. čtvrtletí rekordně klesla

26.08.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se v letošním druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize propadl oproti předchozím třem měsícům o rekordních 9,8 procenta. Uvedla to dnes OECD na základě předběžných odhadů.
img

Ministryně Maláčová si „rouškovným“ nesystémově kupuje voliče, a s ní i celá vláda. Na důchodovou reformu, tedy systémové řešení, se raději nikdo ani neptejme

23.08.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podle svých včerejších slov zítra předloží návrh na jednorázový bonus pro důchodce 6000 korun. O vládou zvažovaném jednorázovém příspěvku 5000 nebo 6000 korun pro důchodce v mluvil včera v tisku i premiér Andrej Babiš.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

05.08.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Čínské firmy přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

Životní úroveň Rusů strmě klesá

24.07.2020 „Ruská ekonomika trpí kvůli výraznému meziročnímu snížení cen ropy a zemního plynu. Hodnota rublu se prudce propadla a ceny většiny zboží v ruských obchodech narůstají. V důsledku tohoto vývoje klesá životní úroveň většiny Rusů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

14.03.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
usa 14122014-3.png

Produktivita práce v USA ve 3Q rostla

03.11.2016 Produktivita práce ve Spojených státech se ve třetím čtvrtletí zvýšila proti předchozím třem měsícům o 3,1 procenta, což je nejvyšší růst za poslední dva roky. V předchozích třech čtvrtletích se naopak snižovala. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Německo | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | ETF | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Breakout | Broker | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Finanční trhy | Large Cap | Forex trader | Fundamentální zprávy | IFO index | IPO | ISIN | Investice | Investování | Long | MMF | Margin | Měna | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Produktivita práce | Ratingová agentura | Riziko | Russell 2000 | Spread | Swap | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Shanghai Composite | Finanční krize | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Indexy | OSN | Čínské akcie | Investoři | Fond | Měnový výbor | EU | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Stres | Výsledky | Bohatství | Ondřej Hartman | Financování | Investovat | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Aktivum | Index | Analýzy | Banka | Capital Markets | Cena | Conference Board | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Exchange | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investiční plán | Investing | Irsko | Jak investovat | Jeden dolar | Jedno euro | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Ruská měna | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj inflace | Zahraniční měny | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | ROIC | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Čistý dluh | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zaměstnanost | Komise | Volby | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Dividendové akcie | Markit | CNN | Microsoft | MSCI | DIW | Investing.com | BBC | Reporty | Obchodní nastavení | Finanční gramotnost | Ministr financí | Renminbi | Agentura Reuters | Základní úrokové sazby | Firmy | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | České firmy | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Broker Trust | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Alibaba | Propad | Kryptoměny | TradingView | Citi | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Posílení koruny | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Baidu | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Mzdy | Úspěšné obchodování | Predikce | Světový obchod | Průzkum | Krize | Výběr zisků | Výnosy | Americká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | ČTK | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Členské země EU | Hlavní ekonom | BHS | Breakout Trader | Obchodování ETF | Investiční firmy | LYNX Trading | Bitcoinová bublina | Jak fungují akcie | Cena bitcoinu | Obchodní války | FinTech | Investování do ETF | Obchodní válka | Přijetí eura | Podniky | Technologické akcie | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Graf indexu | HKD | Použití finanční páky | Americké volby | Ruská centrální banka | Brexitová dohoda | Long obchod | Růst zisků | Čínské firmy | Akcie herních vývojářů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Splácení dluhu | Tencent Holdings | Akcie a ETF | Biotechnologické akcie | Štěpán Křeček | Růst mezd | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | iShares | Čas jsou peníze | Investujte do akcií | Akcie roku | Očekávaný růst | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | McKinsey | New Deal | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Rozpočet | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Statistické údaje | UCITS ETF | ČSÚ | Ekonomika ČR | Firma | BAT | Výše úrokových sazeb | Ceny v průmyslu | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Ukrajina | Příliv investic | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nejbohatší | Miliardy | Financovat | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Finanční ztráty | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nálada | Prohlášení | Škoda Auto | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Investujte | Americké vlády | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Miliardy korun | Obchodní podmínky | Investiční aktivita | Prodej automobilů | Budoucnost | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Zemědělství | Ministerstvo práce | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Komunikace | Čínské indexy | Prezident | Trhy | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Důchody | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | FIAT | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | SEC | Měnový výbor ruské centrální banky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Nejlepší biotechnologické akcie | Prudký propad | Šíření koronavirové nákazy | Průměrná mzda | Toyota | Vývoj | Šok | Michel Barnier | Mzda | Guru | Výkyvy | Současná cena | Aktuální Price Action | WP | Nejrozšířenější kryptoměna | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Čínský růst | Zadlužení čínské ekonomiky | Řízení čínských společností | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Beijing Capital International Airport | Beijing Capital International Airport | Akcie Tencent | Tencent | CK Hutchison | Akcie Dongfeng Motor | Dongfeng Motor | Akcie Kweichow Moutai | Kweichow Moutai | CSI China ETF | CSI China | MSCI China | MSCI China ETF | ishares China | ishares China ETF | China ETF | Restriktivní opatření | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Šíření viru | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Růst | Koronavirové krize | Index spotřebitelské nálady | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Ángel Gurría | Bulharsko | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Česká ekonomika letos | Více peněz | Současný propad | ODS | Premiér Andrej Babiš | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Investiční tituly | Posílení | Joe Biden | Lucembursko | Cenový pokles | Cenový propad | Osobní výdaje | BCM | Energetická společnost | Zaměstnanci | Zadlužení | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Ceny zeleniny | Členské země | Auta | Velikost fondu | Podnikatelské aktivity | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Hospodářský institut | iShares China Large Cap UCITS ETF | Nissan | Václav Klaus | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Michael Gove | Hospodářský propad | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Splasknutí bubliny | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Výhled vývoje ekonomiky | Reputace | Úspěchy | Ocenění | Peugeot | Chrysler | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Spotřební daně | Technologické společnosti | Životní úroveň Rusů | Důvěra | Výzkumy | WeCHat | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | Online nakupování | Upozornění na rizika | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Průměrné mzdy | Produktivita práce v USA | Přístup na burzu | Institut DIW | Zdanění | Výkon ekonomiky | Akcie NIO | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Diverzifikovat | App Store | Berat Albayrak | Biden | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Michal Valentík | Česká republika | Fyzické akcie | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Recep Erdogan | Soutěž Českých 100 | Českých 100 | Comenius | Společnost Comenius | Geco | Sportisimo | Česká televize | Mountfield | Mattoni | Nio | Vakcinace | TABAK | Zadlužování | Cenné papíry a burzy | Nejlepší čínské akcie | Prezident Joe Biden | Hrubý národní důchod | Bidenův plán | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Živit se obchodováním
Živnostníci
Živnostníci v Česku
Živnostník
Živobytí
Živočišné pudy
Životní minimum
Životní obchod
Životní prostředí
Životní styl

Následující klíčová slova

Životní úroveň Rusů
Životní úspory
Život v Hongkongu
Život Warrena Buffetta
Žlutý kov
Žraloci sobě
01Crypto
1FX
1MDB
1 milion
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít