Pondělí 25. květen 2020 09:37
reklama
XTB - volatilita
reklama
Admiral spread new
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Nejbohatší

C:\fakepath\libra.jpg

Sunday Times: Chudnoucí britští miliardáři žádají o pomoc stát

17.05.2020 Nejbohatší Britové přicházejí kvůli koronaviru o miliardy liber. Majetek tisíce nejzámožnějších v zemi v úhrnu klesl poprvé od finanční krize z roku 2009, píše ve svém dnešním vydání list The Sunday Times. Někteří majitelé velkých firem si proto zažádali o pomoc od státu na mzdy svých zaměstnanců.
img

PPF Telecom Group upsala dluhopisy za téměř 14 miliard Kč

14.05.2020 PPF Telecom Group, která sdružuje aktivity skupiny PPF v telekomunikacích, vydala dluhopisy v objemu půl miliardy eur, tedy asi 13,8 miliardy Kč. Čtyřleté dluhopisy budou úročené 3,5 procenta. O úpis byl mezi investory velký zájem, poptávka 2,2krát převýšila nabídku. Skupina to dnes oznámila na svém webu. Na vydání dluhopisů upozornil web e15.cz.
img

Bloomberg: Musk překonal poslední překážku pro získání odměny

06.05.2020 Tržní hodnota americké automobilky Tesla v úterý dosáhla hranice potřebné k tomu, aby šéf podniku Elon Musk získal první část své mimořádně vysoké odměny. Ta v první fázi činí více než 700 milionů USD (17,5 miliardy Kč), uvedla agentura Bloomberg.
img

Investice do svobody v nejisté době

29.04.2020 Jak kdysi prohlásil Karel Gott, peníze nejsou všechno. Je tu ještě zlato a cenné papíry. Tímto bonmotem chtě či nechtě mistr hlasu prokázal, že krom zpěvu ovládal i základní myšlenku stavby vyváženého portfolia, jak ji v podcastu Offline Štěpána Křečka vyjádřil expert na investování do drahých kovů David Slezák. Právě o roli zlata při investování a o jeho významu v nadcházející krizi si můžete přečíst i v tomto článku.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

Mezi dolarovými miliardáři zůstává osm Čechů, premiér je čtvrtý

07.04.2020 Mezi světové dolarové miliardáře se letos opět zařadilo osm Čechů. Prvenství si mezi nejbohatšími Čechy dál drží majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem v hodnotě 14,9 miliardy dolarů, což je v přepočtu 372,7 miliardy korun. Následuje realitní magnát Radovan Vítek, většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu Daniel Křetínský a premiér Andrej Babiš. Vítek a Křetínský zbohatli a v žebříčku sesadili premiéra Babiše z druhého na čtvrté místo. Hodnota Babišova majetku navíc klesla proti loňsku z 3,5 na 3,2 miliardy dolarů (80 miliard korun). Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnil Forbes.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii

02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko.jpg

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
img

Hodnota černého zlata atakuje osmnáctiletá minima

19.03.2020 Ceny ropy nadále klesají kvůli nízké poptávce vyvolené epidemií koronaviru, která v posledních dnech přerostla až do pandemie.
img

EUR / USD – 18. 3. 2020

18.03.2020 Euro ve středu kleslo vůči dolaru díky obavám, že epidemie koronavirů může narušit celosvětový ekonomický růst. Ch. Lagarde dnes prohlásila, že COVID-19 může připravit země EZ o 10% GDP. Globální trhy disruptovalo rozšíření koronaviru, již si vyžádalo více než 7 900 životů po celém světě. Nejbohatší národy světa připravily v úterý nákladnější opatření k boji proti celosvětovému dopadu viru, který vyvolal sociální omezení nevídané od druhé světové války a hrozí poslat globální ekonomiku do recese.
img

Fed snížil úrokovou sazbu. Kellner dává pomůcky za 100 milionů.

16.03.2020 Fed snížil úrokovou sazbu o jeden procentní bod, aby chránila ekonomiku před dopady epidemie koronaviru. Nejbohatší Čech Petr Kellner věnoval ochranné pomůcky za 100 milionů korun. Výrobce reklamního textilu Adler nabídl svou kapacitu pro výrobu roušek bez nároku na zisk.
C:\fakepath\bh-13032020-lv.jpg

Valná hromada Buffettovy Berkshire Hathaway bude bez akcionářů

13.03.2020 Výroční valná hromada investiční společnosti Berkshire Hathaway, kterou spravuje legendární investor Warren Buffett, se letos kvůli novému koronaviru uskuteční bez fyzicky přítomných akcionářů. Buffett držitelům akcií své firmy v dopise napsal, že se akce ale bude konat podle plánu 2. května a stejně jako v předchozích letech ji bude možné sledovat alespoň prostřednictvím streamovací služby Yahoo.
img

Černá labuť je tu, jmenuje koronavirus

05.03.2020 Tak je to oficiální. Obávaná „černá labuť“ je tu, po dvanácti letech uplynuvších od světové finanční krize. V konečném důsledku může i tato černá labuť připravit o práci třeba statisíce Čechů.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Počet nakažených ve světě roste, v Číně se situace stabilizuje

03.03.2020 Počet nakažených novým typem koronaviru ve světě vzrostl, v pevninské Číně, odkud onemocnění původně pochází a kde se dosud nakazilo přes 80.000 lidí, se však situace relativně stabilizovala. Nových pacientů v této asijské zemi ubývá, přibývá jich však naopak v Jižní Koreji, Íránu či v evropských státech. V Německu počet nakažených za posledních 24 hodin stoupl o 38 a první infekci oznámily ukrajinské úřady. V Česku přibyly dva nové případy, celkem se zde léčí pět pacientů.
C:\fakepath\top-03032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2020 1) Australská centrální banka dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na rekordní minimum 0,5 %. Reaguje tak na ekonomický šok způsobený novým typem koronaviru. Australská centrální banka je tak další, která se rozhodla uvolnit měnovou politiku kvůli dopadům epidemie koronaviru. Před ní už tak učinila například Čína.
C:\fakepath\g7.png

Návrh prohlášení G7 neobsahuje výzvy k měnové a fiskální podpoře

03.03.2020 Země skupiny G7 připravují prohlášení, ve kterém naznačí, jak chtějí zmírnit negativní dopady nového typu koronaviru na ekonomiku. Plán ale zatím nezahrnuje přímé výzvy k novým výdajům vlád ani ke koordinovanému snížení úrokových sazeb. S odvoláním na zdroj z G7 to dnes uvedla agentura Reuters. Skupina G7 sdružuje nejbohatší ekonomiky světa.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie v Evropě prudce zpevňují, trh čeká intervenci bank a vlád

03.03.2020 Akcie na evropských trzích dnes výrazně zpevňují, jejich hlavní index přidává kolem tří procent. Trh očekává, že vlády a centrální banky významných zemí se dohodnou na koordinovaných krocích, jak zmírnit dopady epidemie nového typu koronaviru na ekonomiku. Evropské akcie tak navazují na vývoj ve Spojených státech, kde klíčový Dow Jonesův index v pondělí vzrostl o více než pět procent, a zaznamenal tak nejvýraznější vzestup od března 2009.
C:\fakepath\akcie.jpg

Bloomberg: Nejbohatší světa přišli tento týden o 444 miliard USD

01.03.2020 Uplynulý týden byl kvůli propadu akciových trhů velmi drahý nejen pro většinu investorů, ale i nejbohatších lidí světa. Pokračující se šíření nového koronaviru po celém světě prudce stáhlo dolů globální akciové trhy a celkové bohatství 500 nejbohatších lidí světa se snížilo o 444 miliard USD (10,3 bilionu Kč), uvedla agentura Bloomberg.
img

Nejbohatší lidé světa kvůli koronaviru od pondělí zchudli každý o více než 200 miliard korun, premiér Andrej Babiš přišel o necelých pět miliard

01.03.2020 Pětistovka nejbohatších lidí světa dle Bloombergu přišla v uplynulých pěti obchodních dnech kvůli burzovním propadům v souhrnu o 444 miliard dolarů, plyne z dat Bloombergu. To odpovídá 10,3 bilionu korun, což je suma, jež se blíží hodnotě všeho toho, co česká ekonomika vyprodukuje za dva roky.
img

Burzy kolabují, Wall Street je v chaosu. Světové trhy zažívají kvůli koronaviru nejhorší hodiny od roku 2011

28.02.2020 Americké akciové trhy se včera propadly o 4,4 procenta, nejvýrazněji od roku 2011. Pamětníci mezi akciovými obchodníky říkají, že něco tak příšerného ve své kariéře dosud nezažili. Tyto hodiny jsou dost možná horší než burzovní krach roku 1987 nebo finanční krize z doby před dvanácti lety, říká jeden z nich, Scott Minerd, šéf investic u Guggenheim Partners.
img

Proč burzy kvůli koronaviru tolik padaly právě včera? Infekce dorazila do symbolické „ústředny“ globalizovaného kapitalismu

25.02.2020 Mor nebo španělská chřipka kosily lidi po milionech. Jsou však bezpečně zamčeny v učebnicích dějepisu. Koronavirová nákaza však zamčena není, naopak se šíří. Výrazněji už i mimo Čínu a další jí blízké asijské země. Trhy po celém světě se obávají, že může představovat první ničivou pandemii éry moderní globalizace.
C:\fakepath\buffett 16102013.jpg

Buffett: Prodávat akcie není navzdory koronaviru zapotřebí

24.02.2020 Akcie navzdory "děsivé" epidemii nového typu koronaviru zůstávají dobrou dlouhodobou investicí a není načase je prodávat. Uvedl to dnes podle agentury Reuters legendární investor Warren Buffett v rozhovoru s televizí CNBC.
img

Největší arbitráž dějin: Rusko má v případu „ Jukos“ zaplatit 1150 miliard korun, tři procenta svého HDP

18.02.2020 Haagský odvolací soud dnes odmítl požadavek Ruska na zvrácení rozhodnutí arbitrážního panelu, který v červenci 2014 v jeho neprospěch rozhodl ve sporu s bývalými vlastníky ropné společnosti Jukos. Součástí arbitrážního rozhodností je povinnost úhrady odškodnění více než 50 miliard dolarů, neboli 1150 miliard korun, ve prospěch bývalých většinových vlastníků Jukosu.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
C:\fakepath\bohaci.png

Bloomberg: Majetek 500 nejbohatších letos stoupl o 25 procent

30.12.2019 Majetek 500 nejbohatších lidí světa podle seznamu miliardářů sestavovaného agenturou Bloomberg v letošním roce stoupl o 25 procent na 5,9 bilionu USD (134,2 bilionu Kč). Jedničkou v žebříčku zůstal zakladatel a ředitel internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos, i když ten se kvůli rozvodu dostal mezi zhruba pět desítek osob, jejichž hodnota majetku se loni snížila, a to o téměř devět miliard USD na 116 miliard USD.
img

S fúzemi a akvizicemi se tento týden roztrhl pytel, na trhy se vrací optimismus. Investoři věří v uklidnění celní války, měkký brexit i nadále uvolněnou měnovou politiku centrálních bank

26.11.2019 S fúzemi a akvizicemi se tento týden roztrhl pytel. Ještě nenastala ani jeho polovina a už byly celosvětově oznámeny fúze a akvizice za více než sedmdesát miliard dolarů.
img

Historicky největší obchod luxusní branže je tu, Louis Vuitton kupuje Tiffany. Nejbohatší Evropan si na to půjčí za skoro nulový úrok

25.11.2019 Dvě ikony světa luxusního zboží se spojují. Skupina LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) kupuje za více než šestnáct miliard dolarů společnost Tiffany, dohoda padla o víkendu, dnes byla oznámena. Francouzský konglomerát LVMH, jejž ovládá nejbohatší Evropan Bernard Arnault, získává v historicky největší akvizici luxusní branže americkou šperkařskou legendu. Tím upevní své postavení právě v oblasti šperkařství, a bude tedy moci lépe oslovit trh nejen v USA, ale také ten rychle rostoucí asijský.
img

IPO Home Credit – dosáhne česká společnost ocenění 1 miliardy USD?

23.09.2019 Home Credit, poskytovatel spotřebitelských půjček, který počítá s Čínou jako s největším trhem pro své aktivity, plánuje koncem letošního roku v Hongkongu realizovat své IPO. Rozhodnutí společnosti Home Credit provést své IPO v Hongkongu však nepřichází v nejlepším čase. Město zažívá týdny protestů, včetně násilných střetů s policií. Ekonomika města byla také zasažena roční obchodní válkou mezi USA a Čínou.
img

Nejhodnotnější značkou světa je Amazon, až za ním Apple a Google

11.06.2019 Americký internetový obchod Amazon letos po 12 letech přeskočil Apple a Google a s ohodnocením 315,5 miliardy dolarů (7,15 bilionu Kč) se stal nejhodnotnější značkou světa. Vyplývá to z žebříčku BrandZTop 100, který sestavuje reklamní agentura WPP a její firma pro průzkum trhu Kantar.
Související klíčová slova: Offshore | Intervence | Investiční zlato | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Equity | Inflace | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Arbitráž | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | G7 | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Low | MMF | Marže | Mezinárodní obchod | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Poplatek | Portfolio | Příkaz | Riziko | Ropa | Splatnost | Spread | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | VIX | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Credit Suisse | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | EPS | Index | Odpor | Podpora | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | Členové eurozóny | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Fondy | Fyzické zlato | GDP | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Investiční | Investing | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz zlata | E15 | Libra | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | PayPal | Portfolia | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | XM | Zavedení eura | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | DXY | ING | Buffett | DMA | Andrej Babiš | Bill Gates | Dluhopisový index | Elon Musk | Indie | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | P/S | Petr Kellner | Prospekt | ROCE | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Převis | Tržby | Clearing | Světové ekonomiky | Velcí hráči | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | Aramco | Dow Jonesův index | Unicredit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Home Credit | Caterpillar | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | The Sunday Times | TD Ameritrade | Agentura AP | UNCTAD | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikání | BMW | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Ministr financí | Globální trhy | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Přehled | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Miliardáři | Forbes | Index důvěry | Firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Realitní trh | Vladimir Putin | Americký akciový index | Růst měn | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Černé pondělí | Walmart | Alibaba | Propad | Dopady finanční krize | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Ropné společnosti | Citi | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Nejistota | Erste | Philip Morris | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Tempo růstu | Akcionáři | Finanční poradce | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Konsenzus | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ABN AMRO Bank | ex | Akcie firem | Fúze a akvizice | Skupina PPF | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Palladium | Jerome Powell | Investiční nástroj | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | Věštec z Omahy | Oxfam | Investiční skupiny | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Airbnb | Obchodní války | Hodnota majetku | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | Schwab | Inflace v eurozóně | McDonald's | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Akcie v Evropě | I-Trader | Finanční skupina | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Burzy po celém světě | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | FTSE/MIB | Zpomalení hospodářského růstu | Náklady na úvěry | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Nejbohatší lidé | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | WEF | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Akcie CME | Palladiové akcie | Cena komodity | Zájem investorů | Globální rizika | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO 2019 | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Český průmysl | IPO Luckin Coffee | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Globální HDP | Boris Johnson | BrandZTop | BrandZ | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Ferrari | Čínský trh | Prezidentka ECB | Coffee | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Akciový růst | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Konglomerát | Bohatí | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | AMZN | WeWork | Thyssenkrupp | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Globální recese | Italská vláda | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | IPO Home Credit | MetLife | GOOGL | Karel Gott | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | Akcie roku | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Burzovní krach | Hospodářské krize | Huawei | Papež František | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Objem | Klíčová rizika | Index milánské burzy | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Německý průmysl | Obchodní dohody | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | ČSÚ | Německé hospodářství | Akcioví obchodníci | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní prodeje | Index MSCI Emerging Markets | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | IIF | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Index DOW | Erste Group | Avast | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Úvěrové produkty | Důvěra v českou ekonomiku | Nulový úrok | Úrok | Luxusní branže | Historicky největší obchod | Největší obchod | Louis Vuitton | Tiffany | Skupina LVMH | LVMH | Louis Vuitton Moet Hennessy | Tržní podíl LVMH | Bulgari | Arnault | Nejbohatší Evropan | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Konglomerát LVMH | Francouzský konglomerát | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Alza.cz | Průmysl | ADP | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Impuls | Visa | General Motors | Enel | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | Soukromé podniky | Britové | Total | Prodeje akcií | Nejistoty | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Společnost Huawei | Ford Motor | United Technologies | BrandZTop 100 | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | NN Group | Sev.en Energy | KKCG | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Daniel Křetínský | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | AXA | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Kraft Heinz | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Kylie Jennerová | Kylie Cosmetic | Majetek Zuckerberga | Majetek majitele Facebooku | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Ruští miliardáři | Reality show | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | CFA | Eskalace napětí | Tržní kapitalizace Tesly | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | O2 | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Sodexo | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Růst globální ekonomiky | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Banka Morgan Stanley | Předsudky | Krach | Komunikace | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Hodnota značky | Google | Samsung | Trhy | Šíření nového koronaviru | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | American Express | Čínský koronavirus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Starbucks | Boeing | Nezaměstnanost v EU | Burza v Budapešti | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Guggenheim Partners | PHIA | Dopady epidemie koronaviru | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Propad burz | Nejbohatší lidé světa | Nejbohatší světa | Hodnota globálních akcií | Největší ztráty | AxiCorp | Šířením nového typu koronaviru | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Vývoj | Šok | Cenová válka | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Air France-KLM | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Charlie Munger | Skupina Berkshire Hathaway | Evropské země | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Dopady pandemie | Hodnota černého zlata | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | The Economist | Allianz | Křetínský | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Nvidia Corp | Eni | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Zakladatel firmy Avast | Spolumajitel Penty | Vlastník skupiny KKCG | Majitel společnosti Sev.en Energy | UnitedHealth Group | Znovuotevřít ekonomiku | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Investice do svobody | Zlato od BHS | Růst hodnoty zlata | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Sunday Times | Nejbohatší Britové | Britští miliardáři
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Negativní hospodářské dopady koronaviru
Negativní korelace
Negativní nálada
Negativní sentiment
Negativní zprávy
Neinvestovat
Neinvestovat do stříbra
Nejasný trend
Nejbližší rezistence
Nejbližší support

Následující klíčová slova

Nejbohatší Britové
Nejbohatší Čech
Nejbohatší Evropan
Nejbohatší lidé
Nejbohatší lidé na světě
Nejbohatší lidé světa
Nejbohatším mužem planety
Nejbohatší světa
Nejc Kodrič
Nejdramatičtější výprodej
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít