Pondělí 27. září 2021 03:05
reklama
Swissquote Krypto
reklama
ETX Capital
reklama
ETX Capital
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - Ministr energetiky

C:\fakepath\ropa.jpg

Ropa zlevňuje, tradeři se po dohodě těžařů obávají nadprodukce

14.07.2021 Ceny ropy dnes klesají, trh reaguje na zprávu, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty (SAE) se dohodly na kompromisu ohledně těžby. SAE tak budou moci podle zdrojů agentury Reuters těžit více, než předpokládal dosavadní návrh. Neshody mezi oběma zeměmi na začátku měsíce přinutily skupinu OPEC+ zrušit rozhovory o zvýšení těžby.
C:\fakepath\top-03062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2021 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu oznámila, že plánuje zahájit odprodej firemních dluhopisů, jež nakoupila na začátku pandemie covidu-19 ve snaze podpořit fungování finančního trhu. Jde o méně významný program nazvaný Secondary Market Corporate Credit Facility, který ve své době podpořil náladu na trhu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ruský ministr: Ropa může při absenci investic zdražit až na 200 USD za barel

03.06.2021 Cena ropy se může vyšplhat až na 200 dolarů za barel, pokud Mezinárodní agentura pro energii (IEA) prosadí svůj záměr, aby svět přestal investovat do nových projektů těžby ropy a zemního plynu. Na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak. Cena ropy na světových trzích se od loňského podzimu vytrvale zvyšuje a severomořský typ Brent se z ceny kolem 38 dolarů vyšplhal na současných více než 70 dolarů za barel.
C:\fakepath\krypto-14032021-1.png

Diktátoři po celém světě hledají peníze pro tyranii v kryptoměnách

14.03.2021 Být diktátorem, který se dožije vysokého věku, není levné. Výdaje jsou nejen za vlastní luxus, ale také za osobní stráž a armádu přisluhovačů. Jak se ale dostat k penězům, když sankce ze strany EU či USA potápí vaši vlastní měnu? Odpověď najdeme v digitálním světě, konkrétně v digitálních měnách.
C:\\fakepath\\ropa7.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, mrazivé počasí omezuje těžbu v Texasu

17.02.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože mrazivé počasí omezuje těžbu v americkém Texasu. Zdražování ropy nicméně zmírnila zpráva o tom, že Saúdská Arábie plánuje v příštích měsících zvýšit těžbu.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ceny ropy vystoupaly na maxima za 13 měsíců

15.02.2021 Ceny ropy dnes vystoupaly na maxima za zhruba 13 měsíců. Trh si od postupu v očkování proti covidu-19 slibuje oživení poptávky. Velcí producenti ropy nadto nadále omezují dodávky.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Těžba ropy v Rusku loni poprvé od roku 2008 klesla

04.01.2021 Těžba ropy v Rusku se loni poprvé od roku 2008 snížila. V průměru činila 10,27 milionu barelů denně, což je nejméně od roku 2011, ukázala statistika ruského ministerstva energetiky. Hlavním důvodem je dohoda s ostatními producenty o snížení těžby za účelem podpory cen a také dopady pandemie. Uvedla to v sobotu agentura Interfax. Od ledna se Rusko chystá těžbu zvýšit.
C:\fakepath\R7.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli nejistotě ohledně těžební politiky OPEC+

30.11.2020 Ceny ropy dnes klesají kvůli nejistotě, zda se Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci dohodnou, že prodlouží nynější omezení dodávek suroviny na trh. Od začátku měsíce si však ceny připisují přes 20 procent, a to mimo jiné kvůli optimismu ohledně vakcíny proti covidu-19.
C:\fakepath\Ropa8.png

OPEC se prý shoduje na potřebě prodloužit omezení dodávek ropy

30.11.2020 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se shodují na potřebě prodloužit nynější rozsah omezení dodávek ropy na trh o tři měsíce, tedy do konce března. Budou se snažit přesvědčit své spojence z širší skupiny OPEC+, aby takový krok podpořili. Uvedl to podle agentury Reuters alžírský ministr energetiky krátce před začátkem dnešního jednání ministrů OPEC.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ropa díky naději na účinnou vakcínu prudce zdražuje

09.11.2020 Ceny ropy v úvodu týdne výrazně zpevňují, dnešní nárůst je nejprudší za více než šest měsíců. Surovina zdražuje zejména díky zprávám o postupu ve vývoji vakcíny proti koronaviru, vliv ale mají i signály ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců. Tato skupina, označovaná jako OPEC+, by mohla pokračovat v omezování těžby.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

Turecká loď se vrátila do sporných vod ve Středozemním moři

14.10.2020  Turecká průzkumná loď Oruç Reis se vrátila do sporných vod v oblasti řeckého ostrova Kastellorizo. Oznámil to dnes turecký ministr energetiky Fatih Dönmez. Loď začala v oblasti geologický průzkum za účelem objevit a zmapovat nové zásoby ropy a zemního plynu. Řecký ministr zahraničí Nikos Dendias označil práci lodě v oblasti za "nelegální aktivitu Turecka na řeckém pevninském šelfu".
C:\fakepath\ropa3.jpg

Komodity: Ropa mírně zdražuje, většímu růstu brání obavy o poptávku

28.09.2020 Ropa dnes mírně zdražuje, většímu cenovému růstu ale brání obavy o vývoj poptávky kvůli prudkému šíření nákazy způsobené novým koronavirem. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ přidávala 0,3 procenta na 42,03 dolaru za barel, zatímco americká West Texas Intermediate (WTI) byla téměř beze změny na 40,26 dolaru za barel.
img

Rychlé shrnutí

07.09.2020 Akcie v Asii začaly týden na nižších úrovních. Nikkei klesá o 0.4 %, Nifty odepisuje 0.2 % a indexy v Číně klesají také. ASX a Kospi naopak mírně rostou.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC a jeho spojenci od srpna zmírní redukci těžby ropy

16.07.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci od srpna zmírní dohodnuté snížení těžby ropy, protože světová ekonomika začíná pomalu oživovat z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Uvedl to včera podle agentury Reuters saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli silnějšímu dolaru a obavě z nadbytku suroviny

09.06.2020 Ceny ropy se dnes snižují, dolů je tlačí silnější kurz dolaru a obavy z převisu nabídky nad poptávkou. Severomořská ropa Brent vykazovala kolem 17:05 SELČ pokles o 0,6 procenta na 40,56 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela také 0,6 procenta na 37,95 dolaru za barel.
img

Ceny ropy po výstupu na tříměsíční maxima klesly

09.06.2020  Ceny ropy se včera vyšplhaly až na tříměsíční maxima. Těžily z víkendového oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby i ze zprávy o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Později však ceny zamířily dolů, protože Saúdská Arábie ohlásila konec dobrovolného omezování dodávek ropy na trh.
img

BREAKING: Ropa vyskočila vzhůru v reakci na zprávy o dalším omezení těžby Saúdů

11.05.2020 Saúdský ministr energetiky oznámil, že státem vlastněná společnost Saudi Aramco sníží od června produkci o další 1 mil. barelů denně. Toto snížení dostane celkovou produkci země do blízkosti 7,5 mil. barelů ropy denně. Navíc bylo vedení společnosti požádáno, aby začali snižovat už květnovou produkci, pokud to bude možné. Cena ropy WTI vyskočila v reakci na zprávy z 25,20 dolarů za barel do blízkosti 26,50 dolarů za barel.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby

21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Saúdská Arábie: Dodávky ropy klesnou o 19,5 milionu barelů denně

13.04.2020 Celosvětové dodávky ropy se po započítání dohody skupiny OPEC+, příslibů členských zemí skupiny G20 a nákupů do strategických rezerv fakticky sníží o zhruba 19,5 milionu barelů denně. Uvedl to dnes saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán. Americký prezident Donald Trump dnes na svém twitterovém účtu napsal, že skupina OPEC+ usiluje o pokles dodávek o celkem 20 milionů barelů denně.
C:\fakepath\ropa.jpg

Trump potvrdil dohodu USA s Mexikem o snížení těžby ropy

11.04.2020 Americký prezident Donald Trump v pátek potvrdil, že Spojené státy pomohou Mexiku s plněním globálních škrtů v těžbě ropy. Videokonference ministrů energetiky skupiny G20, od níž si Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) slibovala další omezení těžby o pět milionů barelů denně, ale podle návrhu komuniké konkrétní závazky ke snížení těžby nepřinesla, napsala agentura Bloomberg.
img

Rozbřesk: Bank of England nečekaně a mimo zasedání snižuje úrokové sazby

11.03.2020 Ekonomická data dál zůstávají ve stínu koronaviru. Ne proto, že by nebyla důležitá, ale především proto, že přicházejí se zpožděním a novou „realitu“ v podstatě ještě nestihla zachytit. Týká se to vlastně i české únorové inflace, která se sice znovu vzdálila cílové hodnotě centrální banky, nicméně pravděpodobně rozhodně ne na dlouho.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Saúdská Arábie v dubnu zvýší těžbu ropy na maximum

10.03.2020 Saúdská Arábie od dubna zvýší těžbu ropy na rekordních 12,3 milionu barelů denně, oznámila dnes státní ropná společnost Saudi Aramco. Ministr energetiky pak řekl, že nevidí důvod, aby se konala nová schůzka předních těžařských států. Podle něj nepanuje shoda na opatřeních, jak čelit krizi na trhu.
img

Rozhovory OPEC+ o snížení těžby ropy zkrachovaly

08.03.2020 Páteční rozhovory Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců o rozsáhlejším snížení těžby skončily bez dohody. Ceny ropy kvůli krachu jednání vykazují pokles o více než osm procent. OPEC navrhoval snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně. Z toho mělo půl milionu barelů připadnout na Rusko a další nečlenské země. Rusko se však podle zdrojů agentury Reuters k návrhu odmítlo připojit.
C:\fakepath\opec-06032020-lv.jpeg

Reuters: Rusko není ochotno podpořit další snížení těžby ropy

06.03.2020 Rusko nepodpoří další snížení těžby ropy, souhlasit je připraveno pouze s prodloužením současných škrtů. Agentuře Reuters to dnes řekl vysoce postavený ruský zdroj. Postoj Moskvy se podle něj nezmění. Znamenalo by to, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nezavede plán, na kterém se dohodla ve čtvrtek a který předpokládá snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně.
img

OPEC+ se nedohodl, kvóty se ruší, ropa prochází masivním výprodejem

06.03.2020 Mimořádné zasedání organizace OPEC a Ruska nedopadlo pro býky dobře. Skupina se nedokázala dohodnout na dodatečných škrtech kvůli neochotě Ruska snížit svoji produkci. Cena ropa padala v bezprostřední reakci až o více než 9 % pod úroveň 45,40 dolarů za barel, kde se naposledy nacházela v polovině roku 2017. Ropa WTI propadla pod 42 dolarů za barel. Oficiální začátek pátečního jednání musel být o několik hodin odložen kvůli bilaterálnímu jednání mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.
C:\fakepath\R2.jpg

Reuters: OPEC dohodl snížení těžby, musí ale souhlasit Rusko

05.03.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes dohodla na snížení těžby o 1,5 milionu barelů denně. Uvedly to zdroje agentury Reuters. Snížení v tak velkém rozsahu je ale podle nich podmíněno souhlasem Ruska. Dohodnutá redukce se týká skupiny OPEC+, která zahrnuje nejen členské země kartelu, ale i jejich spojence, právě i včetně Ruska. Rozhodující jednání se čeká v pátek.
img

Obavy z pandemie tlačí ceny ropy stále níže

26.02.2020 Černé zlato pokračuje v poklesu, kvůli obavám z pandemie koronaviru, které se stále více prohlubují, jak se epidemie rozšířila již do několika zemí mimo Číny.
C:\fakepath\R6.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z dopadů koronaviru ztrácejí dvě procenta

21.02.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investorům dělají starosti ekonomické dopady onemocnění novým koronavirem a jejich vliv na poptávku po ropě. Přední producenti ropy navíc zatím nepospíchají s dalším snižováním těžby.
img

Benzín by měl výrazně zlevnit. Nafta bude zlevňovat jen mírně

22.01.2020 V uplynulém týdnu jsme mohli pozorovat mírné snižování cen pohonných hmot. Tento trend se bude udržovat i v následujících týdnech. Aktuální cena ropy i kurz koruny vůči dolaru umožňují pumpařům snižovat ceny. Ti se však k tomuto kroku odhodlávají pomalu a jen na místech, kde je vysoká konkurence čerpacích stanic.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Cena ropy se po útoku na základny v Iráku zvyšuje

08.01.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují v reakci na zprávu, že íránské jednotky zaútočily na základny v Iráku, v nichž jsou američtí vojáci a další příslušníci západní vojenské koalice. Počáteční silný růst se ale později zmírnil. Napětí na trhu se podle analytiků může uklidnit, pokud se útoky vyhnou ropné infrastruktuře. Svou roli hraje i fakt, že těžba ropy ve Spojených státech se za posledních deset let výrazně zvýšila, takže případný výpadek v dodávkách suroviny by nezpůsobil takový problém jako dříve.
img

Vlna výprodejů zasáhla akcie v USA. Ceny ropy stále rostou

05.10.2018 Akciové trhy v USA byly tento týden poznamenány vlnou výprodejů, díky níž všechny indexy ve čtvrtek zakončily ve ztrátě. Index S&P 500 ztratil přibližně 0,8% a skončil nejníže za poslední měsíc. Dow Jones oslabil o 0,75 %, nejvíce to ale odnesl technologický index Nasdaq, který se propadl asi o 1,8 % a zaznamenal největší pokles od léta. Akcie Google ztratily 2,8%, akcie Facebook 2,4%, akcie Amazon 2,2% a akcie Apple klesly o 1,8%.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dnes na trzích výrazně zdražuje

22.06.2018 Ropa dnes na světových trzích výrazně zdražuje, reaguje tak hlavně na dohodu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšit od července těžbu asi o milion barelů denně. To je podle analytiků málo. Severomořská ropa Brent kolem 18:00 přidávala 2,3 procenta na 74,73 USD za barel, zatímco americká lehká ropa WTI vykazovala růst asi o 3,9 procenta na 68,09 USD za barel.
C:\fakepath\ropa-05072013.jpg

OPEC a Rusko zvažují zvýšení těžby ropy

25.05.2018 Saúdská Arábie a Rusko jednají o zvýšení produkce ropy kartelu OPEC a některých dalších těžařských zemí asi o milion barelů denně. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak dnes prohlásil, že se svým saúdskoarabským protějškem Chálidem Fálihem jedná o zmírnění podmínek dohody o omezení těžby.
brent-20052016-6.png

Ceny ropy dnes přišly o počáteční zisky

20.05.2016 Světové ceny ropy dnes přišly o počáteční zisky a ztrácejí zhruba jedno procento. Silnější kurz dolaru motivuje investory k tomu, aby po nedávném vzestupu cen ropy na dosavadní letošní maxima vybírali zisky. Pozornost se mezitím začala vracet k obrovským světovým zásobám této strategické suroviny.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Offshore | Bitcoin | Řecko | Čína | Peníze | Moody's | Equity | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Kanada | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Sazby | AOS | Akcie | Aktiva | Bank of England | Bloomberg | Burza | Béžová kniha | CCI | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | FOMC | Fed | Futures | G7 | GAAP | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční fond | Komodity | Korekce | Kurz | Low | MMF | MT4 | Risk | Finanční instituce | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | PEG | Příkaz | Riziko | Ropa | S&P 500 | Termínový kontrakt | Ticker | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | VaR | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz dolaru | Kurz koruny | IEA | ČSOB | Obchodovat | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Index cen | Index CPI | Facebook | LYNX | Donald Trump | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Facebook | Akcie Google | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | CISCO | CZK | Dolar | Dolary | Exchange | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | EBay | Jeden dolar | Komoditní | Kurz dolar | Kurz dolarů | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Míra inflace | Oslabování koruny | PayPal | Portfolia | Reuters | Ropy | Signály | Société Générale | Shares | Světové ceny ropy | Trh | Tržní podíl | Twitter | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | ING | Benzín | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Redukce | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Převis | Světové ekonomiky | Kontrakt | Poradenská společnost | Dividendové akcie | Investment | Traders | Aramco | Markit | Raymond James | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Baker Hughes | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | PVM | Brazílie | Průmyslová produkce | Dovoz ropy | BMW | Ministr financí | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Earnings | KBC | BlackRock | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | City | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Walmart | Halliburton | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Ekonomická data | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Baidu | E*Trade | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Dnešní zpráva | General Electric | Průzkum | Krize | Světové trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Alphabet | ČTK | Země G20 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Belgie | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Očekávání | Raymond James Financial | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Rystad Energy | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Aleš Michl | Vygon Consulting | Anadarko Petroleum | Palladium | Trade Financial | Crown | Invesco | NEST | Estee Lauder | CFG | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kartel OPEC | OPEC+ | Edison | Schwab | McDonald's | RDSA | Royal Dutch Shell | Trhy v USA | Trh s ropou | Silnější dolar | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Intercontinental Exchange | BinckBank | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Sazby ČNB | ASIC | Foreign Policy | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Obavy investorů | Slabší dolar | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Pokles cen | Štěpán Křeček | Britský premiér | AMZN | Thyssenkrupp | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Globální recese | Tamás Varga | Snížení daní | Energetické firmy | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Státní ropná společnost | Očekávané Earnings | Hospodářské krize | Trump dnes | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | MSFT | Státní investiční fond | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Cisco Systems | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní prodeje | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Bilance | PSA | GM | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Fortune | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | INTC | Walt Disney | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Průmysl | ADP | Akcie Aramco | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | EW | NAFTA | Breaking | Total | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Prohlášení | Moskva | Newmont Mining | FIS | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Předseda | Automobil | AXA | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Bydlení | BREAKING | Stratég | Kraft Heinz | Peking | Wirecard | Američtí vojáci | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Teherán | Američané | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Írán | Irák | Suhajl Mazrúí | Ministr zahraničí | Sodexo | ASML | ASML Holding NV | Vyšší inflace | Analytička | SAP | Silnější kurz | Americké ministerstvo | Nájemné | Komunikace | Ropná pole | Trump | Davos | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Silnější kurz dolaru | American Express | Virus | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | SBUX | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Dodávky na trh | Fresenius Medical | FME | Adidas | SEC | Americké ekonomiky | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | Obavy z pandemie | PHIA | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Světový trh s ropou | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Cenové války | Videokonference | Prudký pokles | Air France-KLM | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Stav nouze | Další vývoj | Společnost Saudi Aramco | Anton Siluanov | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Zásobníky | Texas | PYPL | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | Kalifornie | Demokraté | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Allianz | Farmaceutické firmy | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Poradce | Organizace | Saúdové | Nvidia Corp | Práce | Podíl na trhu | Americké ministerstvo zahraničí | Skupina OPEC | Mexiko | Ropný průmysl | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Znovuotevřít ekonomiku | Ekonomické oživení | Tina Bruová | Norská ministryně | Norská ministryně pro ropu a energetiku | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Obrovské snížení těžby ropy | Obrovské snížení těžby | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Skupina těžařů | Russia 24 | Nadprodukce | Snížení produkce | Oživení cen | Objem nákupů ropy | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Jiří Makovský | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | S&P500 | Doba na nákup ropy | SSHR | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Poptávka po pohonných hmotách | Evropské méně | Americká centrální banka (Fed) | FDA | Dovoz | Vývoz | Vakcína | Experimentální vakcína | JDE | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Velcí producenti | Čínská poptávka | OCBC | Howie Lee | OCBC Howie Lee | Saúdskoarabský ministr energetiky | Cristobal | Tropická bouře | Bouře Cristobal | Covid | Šance | SAE | Ceny | Kolaps | Rozdíly v názorech | Nikos Dendias | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Worldometers | Rystad | Trh s futures | Venezuela | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Ropa dnes | Denní nárůst infekcí | Asociace pro ropu a zemní plyn | NOG | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Interfax | Zásoby benzinu | Zájem o ropu | Oživení poptávky po ropě | Výdělky | Proražení | Očkování | Očkování proti covidu-19 | Počasí | Zvýšení těžby | Očkování proti covidu | Obavy o poptávku | Fosilní paliva | Mrazivé počasí | Pandemie covidu-19 | Zneužívání bitcoinu | Těžby kryptoměn | Ceny ropy Brent | Ruský Davos | Ruský ministr | Spojené arabské emiráty
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Ministerstvo financí
Ministerstvo financí České republiky
Ministerstvo financí ČR
Ministerstvo financí USA
Ministerstvo hospodářství
Ministerstvo obchodu
Ministerstvo obchodu a průmyslu
Ministerstvo práce
Ministerstvo spravedlnosti
Ministerstvo životního prostředí

Následující klíčová slova

Ministr financí
Ministr financí Scholz
Ministr financí Steven Mnuchin
Ministr hospodářství
Ministr obchodu
Ministr obchodu Wilbur Ross
Ministr práce
Ministr pro energetiku
Ministr pro státní rozpočet
Ministr spravedlnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít