Pondělí 02. srpen 2021 22:13
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Vývoz ropy

img

Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. Cena ropy se včera dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

10.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu dály zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,29 koruny, před týdnem byl o třináct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,13 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Benzín dále zdražuje – a bude dále. Cena ropy se dnes dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun

03.06.2021 Benzin Česku v uplynulém týdnu dále zdražoval, i když mírně. Nafta o haléř zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,16 koruny, před týdnem byl o čtyři haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 29,92 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku loňského února, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
C:\fakepath\OBRAZOK1.PNG

Ako sa darilo indexu S&P 500 počas najväčších pádov trhu

02.09.2020 Rovnako ako veľkolepé nárasty boli súčasťou trhu aj veľké poklesy. Sily podporujúce každý vzostup a pokles sú často menej zreteľné. Zoberme si napríklad pokles pri nástupe COVID-19. Napriek zaostávajúcemu ekonomickému rastu a historickej úrovni nezamestnanosti sa index S&P 500 za iba päť mesiacov vrátil späť na maximá a posilnil o 47%, a to v ohromujúcom zvrate.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Vývoz ropy ze Saúdské Arábie klesl o 11 miliard dolarů

08.06.2020 Hodnota ropy vyvezené ze Saúdské Arábie se kvůli citelnému propadu cen v prvním čtvrtletí meziročně snížila o 21,9 procenta a dosáhla 40 miliard dolarů (943 miliard Kč). To odpovídá poklesu o 11 miliard dolarů, informovala včera agentura Reuters. Cena severomořské ropy Brent se v prvních třech měsících roku propadla kvůli koronavirové krizi a následkem cenové války mezi Saúdskou Arábií a Ruskem o více než 60 procent.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ropa těží z oživení poptávky. Je nejvýše od letošního března

21.05.2020 Ceny ropy rostou, v průběhu dne se dostaly se až na nejvyšší úroveň od letošního března. Reagují tak na nejnovější zprávu o stavu zásob v USA, snížení těžby některými předními producenty a oživení poptávky díky zmírnění omezení pohybu některými vládami.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\R1.jpg

Těžba ropy v Rusku v březnu zůstala na stejné úrovni jako v únoru

02.04.2020 Těžba ropy v Rusku v březnu zůstala na únorových 11,29 milionu barelů denně. S odvoláním na údaje ruského ministerstva energetiky to dnes uvedla agentura Interfax. Těžba se nezměnila, přestože se Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci, v čele právě s Ruskem, v březnu nedohodli na prodloužení dohody o omezení těžby. Ceny ropy následně spadly nejníže za 18 let.
C:\fakepath\R3.jpg

Rijád hodlá zvýšit vývoz ropy na 10,6 milionu barelů denně

30.03.2020 Saúdská Arábie hodlá od května zvýšit export ropy o zhruba 600.000 barelů denně na rekordních 10,6 milionu barelů denně, a to kvůli nižší domácí spotřebě. Uvedl to dnes podle agentur AFP a Reuters jeden z představitelů tamního ministerstva energetiky.
C:\\fakepath\\R2.jpg

Reuters: Rusko a Bělorusko mají dohodu o dodávkách ropy

23.03.2020 Rusko přistoupilo na návrh dát Bělorusku výraznější slevu na nákup ropy, a to o 12 dolarů (310 Kč) na 15,7 dolaru za tunu. S odvoláním na tři zdroje z odvětví to dnes uvedla agentura Reuters. Dohoda by mohla ukončit měsíce trvající spor, plně obnovit dodávky ropy do Běloruska by Rusko mohlo od dubna. Ruské ministerstvo energetiky a běloruská státní ropná společnost Belněftěchim na žádost agentury Reuters o komentář nereagovaly.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Šéf Ifo: Další eskalace kolem Íránu může výrazně zdražit ropu

09.01.2020 Pokud by se dál vyhrotila situace na Blízkém východě, mohlo by to vést k dlouhodobému zvýšení cen ropy o 20 procent, je přesvědčen šéf německého ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Ještě horší by podle něj pro Evropu byly nepřímé dopady související například se zhoršením ekonomické situace v Číně, která je největším světovým dovozcem ropy z Blízkého východu.
C:\fakepath\USA.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA klesl nejníže za rok a půl

05.12.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 7,6 procenta na 47,2 miliardy USD (1,1 bilionu Kč). Dostal se tak nejníže od loňského května. Schodek klesl už druhý měsíc za sebou a procentní pokles byl nejnižší od ledna. Nižší byl i deficit obchodu s Čínou. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
C:\fakepath\Norsko.png

Norský obchod byl v září poprvé za dva roky v deficitu

15.10.2019 Bilance zahraničního obchodu Norska se v září poprvé za téměř dva roky propadla do deficitu. Důvodem byl prudký pokles prodeje zemního plynu a nižší ceny ropy, dvou nejdůležitějších vývozních položek. Deficit činil 1,2 miliardy norských korun (4,6 miliardy Kč), oznámil dnes norský statistický úřad SSB.
C:\fakepath\1544114726-stock-OPEC-01-adobe.jpg

Těžba kartelu OPEC v červnu klesla na nové pětileté minimum

05.07.2019 Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) klesla v červnu na nové pětileté minimum. Způsobila to zejména nižší produkce v Íránu a Venezuele kvůli americkým sankcím, z části pak i výpadky v dalších členských zemí skupiny, které nevykompenzovala ani vyšší těžba v Saúdské Arábii. Všech 14 členů kartelu těžilo 29,6 milionu barelů denně, o 170.000 barelů méně než v květnu a nejméně od roku 2014. Vyplývá to z propočtů agentury Reuters, které vycházejí z údajů o přepravě a z informací od zdrojů z odvětví.
img

Holubičí zápis ze zasedání FOMC americkému dolaru nepřinesl zisky

11.01.2019 V pondělí proběhla zpráva v čínských mediích, že PBOC má prostor pro další snížení RRR (reserve requirement ratio). Vypadá to, že pokud i nadále bude oslabovat čínská ekonomika, tak PBOC nebude váhat použít tento nástroj.
C:\fakepath\1.jpg

Íránská měna se propadla na nové minimum vůči dolaru

26.09.2018 Íránská měna ríjál se dnes na neoficiálním trhu propadla na nové minimum vůči americkému dolaru. Podle internetových stránek Bonbast.com, které sledují vývoj na neoficiálním trhu, se dolar nabízel až za 186.000 ríjálů. Propad způsobuje zhoršení ekonomické situace v Íránu a opětovné zavedení protiíránských sankcí ze strany Spojených států. Od začátku letošního roku se ríjál propadl zhruba o 75 procent, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa mírně zdražuje kvůli napětí na Blízkém východě

04.07.2018 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, vzhůru je tlačí napětí na Blízkém východě a pokračující pokles zásob suroviny ve Spojených státech. Krátce před 19:00 SELČ vykazovala severomořská ropa Brent nárůst o téměř 0,4 procenta a nacházela se mírně nad 78 dolary za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala zhruba 0,2 procenta a pohybovala se v blízkosti 74,3 dolaru za barel.
kanada 14122014-2.png

Kanadská ekonomika se vymanila z recese

01.12.2015 Hrubý domácí produkt (HDP) Kanady se ve třetím čtvrtletí v celoročním přepočtu zvýšil o 2,3 procenta. Kanadská ekonomika se tak vymanila z recese, k růstu přispěl zejména silný export. Vyplývá to z dnešních údajů tamního statistického úřadu.
wti 24032014.png

Komodity: Ropa dnes zamířila vzhůru

24.03.2014 Cena severomořské ropy Brent se dnes odpoledne vzpamatovala z předchozího propadu a zamířila vzhůru. Náladu na trzích nejdříve srazily údaje poukazující na oslabující poptávku v Číně. Ceny ale později podpořily obavy z možného narušení dodávek kvůli ukrajinské krizi a neklidné situaci v Libyi.
img

Chystá Venezuela další prudkou devalvaci měny? Telefónica prý rychle investuje hotovost

06.06.2013 Venezuela chystá další devalvaci své měny, která srazí její hodnotu o polovinu současné proti americkému dolaru, šušká se stále hlasitěji. Nový prezident Maduro se snaží zvěsti zarazit, zahraniční investoři, kteří nemohou snadnou cestou odvést dividendy ze svého podnikání v zemi za její hranice, jsou ale nervózní. Dle zdrojů Bloomberg venezuelská divize požádala ústředí Telefóniky ve Španělsku o schválení rychlého proinvestování další části hotovosti do rozvoje svých sítí v zemi.
Související klíčová slova: Offshore | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Inflace | EUR/USD | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Austrálie | Německo | Česká měna | Turecko | Apple | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Maloobchodní tržby | Interactive Brokers | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Bloomberg | Béžová kniha | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Ekonomika | Emerging markets | FOMC | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fúze | Index spotřebitelských cen | Investice | Komodity | Kurz | Likvidita | MAE | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | RRR | Riziko | Ropa | S&P 500 | Výnos | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | AUD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Bank of America | Americký prezident | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Business | BNP Paribas | Těžba ropy | Výsledky | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investovat | Index cen | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Zásoby ropy | Delta | Index | Banka | Brent | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | EBay | Kurs koruny | Lira | Makroekonomický kalendář | Markets | Meziroční inflace | Reuters | Ropy | Signály | Société Générale | Trh | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | XM | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Benzín | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Roadshow | ROCE | Crédit Agricole | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Komise | Kontrakt | Volby | Traders | Aramco | Intesa Sanpaolo | PVM Oil Associates | Wells Fargo | Caterpillar | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PVM | Zvyšování sazeb | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Energie | Severomořská ropa | Agentura Reuters | Swapy | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Firmy | Měnový stratég | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Propad | Bělorusko | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Saúdská Arábie | Blockchain | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kapitalizace | Exxon | Chevron | Mzdy | Makléřské společnosti | General Electric | Průzkum | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Monopoly | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Očekávání | ex | Rystad Energy | BBVA | Credit Agricole SA | René Remšík | Obchodní války | OPEC+ | Podniky | FAANG | Inflace v eurozóně | Cena akcií Amazonu | Royal Dutch Shell | Íránská měna | Ríjál | Kurz íránské měny | Těžba OPEC | Trh s ropou | Dodávky ropy | BinckBank | Daňové reformy | Základní úroková sazba | PDVSA | Statistický úřad | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Vyšší mzdy | Prodej ropy | Pokles cen | Charles Bridge | Ministerstvo obchodu | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Alan Greenspan | Thyssenkrupp | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Vývoz ropy a plynu | Státní ropná společnost | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Trinity Bank | Huawei | Trump dnes | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | Ceny benzínu | Sílící koruna | Ropné firmy | Trinity | Objem | Rijád | Obchod | Myšlenka | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Firma | BAT | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Bilance | Přebytek obchodu | Vývoj trhu | Obchodní spor | Statistici | Amazon | Miliardy | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Walt Disney | AFP | Hospodářské záležitosti | FT | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Visa | General Motors | Enel | Být trpělivý | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Total | Zasedání FOMC | Těžba ropy v Rusku | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Federální obchodní komise | Předseda | Trumpova administrativa | Regulátoři | Ztráta | Úbytek | NERV | Stratég | Demokratické strany | Napětí na Blízkém východě | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | Teherán | Návratnost | Netflix | Americké dolary | Washington | Ceny ropy dnes | Írán | Eskalace kolem Íránu | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Dramatické dopady | Katastrofální dopady | Hormuzský průliv | Šéf Ifo | Charles Bridge Fond | Fond Charles Bridge | Bloky | Analytička | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Internetové monopoly | Trhy | WHO | Jüan | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zdražovat | Pandemie | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Výdaje | Dodávky na trh | SEC | Rozhodování | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Fungování finančních trhů | Stabilita | Kanadská centrální banka | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Cenové války | Aerolinky | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Stimuly | TARP | Spotřebitelé | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Kongres | Republikáni | Demokraté | Hotovost | Růst | Poptávka po surovině | Riziko inflace | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Afrika | Údaje | Veřejný sektor | Pohonné hmoty v ČR | Světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Úspory | Procter & Gamble | Malé podniky | USD za barel | Květnový kontrakt | Červnový kontrakt | Propad ceny ropy | Propad ceny | Tweety | Omezení pohybu | Joe Biden | Latinská Amerika | Vývoz | Objem ropy | Hugo | Američtí regulátoři | Merck | Propad daňových příjmů | Historický propad ceny ropy | Oživení globální poptávky | EasyJet | Britské aerolinky | Technologické centrum | ČR | Těžba kartelu OPEC | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Tchaj-wan | Covid | Technologické firmy | Ocenění | Ceny | Spotřební daně | Turecký prezident | VisualCapitalist | Kanadská ekonomika | Venezuela | Zdanění | Ropa dnes | Biden | Pracovní místa | Vakcinace | Očkování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Vývoz do Německa
Vývoz do Spojených států
Vývoz do USA
Vývoz do zemí EU
Vývoz humrů
Vývoz humrů z Nového Zélandu
Vývoz komodit
Vývoz kulatiny
Vývoz kulatiny do Číny
Vývoz LNG

Následující klíčová slova

Vývoz ropy a plynu
Vývoz ropy ze Saúdské Arábie
Vývoz v listopadu
Vývoz z Číny
Vývoz zeleniny
Vývoz ze Spojených států
Vývoz z EU
Vývoz ze země
Vývoz z Japonska
Vývoz z Japonska do Číny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít